Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segítsen, aki tud!

Torolt_felhasznalo_533608
Torolt_felhasznalo_533608
Létrehozva: 2008. december 15. 20:21

Ritkán indítok topicot, pláne ilyen témában, de most már oda jutottam, hogy ez az utolsó mentsvár.

Rövid leszek és tömör. Én egy 24 éves nő vagyok, és gyereket akarok. Csak sajnos 3 éve egy "drága" nőgyógyász elrontott egy rutinműtétet és meddő lettem. Sikeresen elégette a petefészkeimet, így petesejtem sincs. 21 évesen klimaxoltam, azóta gyógyszereket szedek, hogy ne legyenek hőhullámaim és legyen menzeszem.

Nem részletezem, hogy milyen érzés ezzel szembesülni. Főleg egy olyan embernek, aki már gyerekkorában anyuka akart lenni. És akkor még nem említettem a férjemet, aki szintén nagy családot tervezett.

Most már 2 éve Pozsonyba járunk egy magánklinikára, ahol nagyon rendes, lelkiismeretes orvosok dolgoznak, mégsem megy rá a gatyánk a kezelésekre. Esetünkben az egyetlen esély a gyermekáldásra az, ha valaki petesejtet ad nekünk. Ezt aztán megtermékenyítik a férjem spermájával és a már megtermékenyített embriót ültetik be nekem. Így szinte teljesen a mi babánk lenne....

Most fent vagyunk a várólistán, már 1,5 éve, de nagyon kevés donor van.

Olyan önzetlen embert keresek, aki megtudná hozni ezt az áldozatot, hogy petesejtet ad nekünk. Ha valaki úgy gondolja, hogy képes erre, vagy tud valakit aki vállalkozna, kérem keressen meg!!

Ez az email címem: laurati@citromail.hu">laurati@citromail.hu

A részleteket majd levélben.

 

Nem akarom, hogy bárki is sajnáljon, csak remélem tud valaki segíteni.

 

Laura

  1. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. január 30. 21:4976.

    Szia!

     

    Köszi!

    Megkaptam és írtam is a címedre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937793 (74)
    2009-01-30  15:52
  2. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. január 30. 21:4575.

    Sza!

     

    Igen, így van a sógornőm lesz a donor. Elsőre úgy néz ki, hogy megfelel, de majd a jövő heti vérvétel dönt. De úgy is meg fog felelni, tudom :-)

     Így még nem vártam a tavaszt, az biztos! A hideget is unom már és már nagyon szeretném ha nőne a pocakom

     

    Nyugodtan tegyél fel babás kérdést. Kiváncsi vagyok mit kérdeznél.

    Másról úgy se nagoyn tudok beszélni mint a baba, úgyhogy csak nyugodtan

     

    Hála istennek, alapból nyugodt ember vagyok, úgyhogy ezzel nem lesz gond.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111465 (73)
    2009-01-29  22:42
  3. Torolt_felhasznalo_937793
    Torolt_felhasznalo_937793
    2009. január 30. 15:5274.

    Szia, én is nagyon szorítok, és híszem, hogy így lesz. Követem a híreid. Privim megkaptad?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (72)
    2009-01-29  21:37
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 29. 22:4273.

    Köszi a "jelentést"!

    Jó, hogy eddig minden oké, akkor jól értettem, hogy a sógornőd megfelel donornak? Azért nem egyszerű dolgok ezek, kívánom, hogy gyorsan repüljön az idő, és legyen március! (Már csak a tavasz miatt is!) Eszembe jutott 1-2 babás kérdés is, de azokat inkább megtartom még magamnak.

    Te semmiképp se idegeskedj, addig is próbálj meg megtanulni nyugodtnak lenni! Vágod?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (72)
    2009-01-29  21:37
  5. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. január 29. 21:3772.

    Sziasztok!

     

    Ahogy ígértem, itt vagyok és írom a történéseket.

     

    Ma voltunk Pozsonyban, már a sógornőmmel együtt, aki ugye a donor lett. A doki megvizsgálta őt is és engem is, majd megbeszéltük a 'forgatókönyvet'.

    Amikor a sógornőmnek megjön a menzesze (ami jövő héten lesz), a negyedik napján kell mennie neki és a férjemnek vérvételre, szintén Pozsonyba. Egy csomó mindenre vesznek vért, kivizsgálnak nála mindent.

    A vérvétel után 1 héttel meglesznek az eredmények, úgyhogy akkor megint megyünk és akkor dönti el a doki, hogy mennyi injekció szükséges neki.

    Nálam most annyi a kezelés, hogy máshogy szedem az eddig is szedett orvosságaimat, igy köv.hónapban kb. egyszerre lesz meg a menzeszem a sógornőmmel, nekem az övé előtt 1 héttel jön meg, kb. 

    Doki szerint márciusban meg is lehet a beültetés. Úgylesz hogy ahogy leveszik a petesejtet, meg is termékenyítik és nem fagyasztják le, hanem rögtön beültetik és csak a többit fagyasztják le, hátha szükség lesz rá.

    De én tudom hogy elsőre sikerülni fog!!!

     

    Úgyhogy most ennyit tudunk. Szegény sógornőm úgy izgult, majdnem annyira mint én. Attól félt hogy ránéz a doki és közli vele, hgoy nem jó donornak. De hál istennek nem így lett

     

    Mára ennyi, ha lesz valami hír, jövök és jelentek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_251850
    Torolt_felhasznalo_251850
    2009. január 19. 10:4071.
    Igen, ha Esztergomba költöztök, akkor valóban ésszerűbb lenne, ha ott keresnél valakit. Elég sokszor kell menni dokihoz, lehet, hogy neked a te helyzetedben az elején többet is kéne, mint másnak (ez csak tipp, nem tudom biztosan). A végén meg mindenkinek sokat kell menni, hetente vagy akár gyakrabban is óriási pocakkal (kórháza/dokija válogatja), meg mondjuk szülés után is a különböző kontrollok kisbabával nem baj, ha közel vannak helyileg. Nekem pl. a varratszedés is azután volt már, hogy hazamentünk, mert elég sok öltésem volt (gátmetszés), szóval hatnapos babával mentünk vissza a kórházba, szerencsére csak 10 perc volt autóval, de így is külön szervezést igényelt (mert ugye én ülni is nehezen tudtam, autót vezetni meg sehogy, szóval a férjemnek kellett vezetnie, de a babát sem hagyhattuk egyedül otthon...)Majd mesélj 29-e után, mi volt, kíváncsian várom, addig is szép napokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. január 18. 15:1470.

    Szia!

     

    Köszi, de időközben gondolkoztam és rájöttem, hogyha végre beköltözünk a házunkba, akkor egyszerűbb lesz Esztergomba járnom dokihoz, úgyhogy majd ott nézek valakit.

    És ott még bababarát is a kórház

     

    Ha mégis itt Bp.en néznék doki után, akkor vagy a Szent István vagy a Szent Imre jöhetne szóba. Ezekről eddig még csak jót hallottam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_251850 (69)
    2009-01-16  19:52
  8. Torolt_felhasznalo_251850
    Torolt_felhasznalo_251850
    2009. január 16. 19:5269.
    Szia!Én a Margit kórházban szültem, és a dokimat nagyon szívesen ajánlom. Ez is érdekel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 13. 20:0468.

    Szia!

    Deedee írta, hogy ő már vett részt ilyesmiben, talán ő tud neked segíteni, esetleg indíts új topicot is, hátha valaki ért a jogi részéhez is! Nézd pozitívan a dolgokat!Lehet, hogy korán kell kelnetek, fárasztó a dolog, kórházba fogtok járni, de jó ügy érdekében teszitek, és ha túl lesztek rajta, nagy boldogság lesz....

     

    (Én csak az Alföldön tudok sajna nagyon jó, lelkiismeretes sztk-s nőgyógyászt.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (67)
    2009-01-13  19:51
  10. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. január 13. 19:5167.

    Sziasztok!

     

    Nem tudtok ajánlani nekem egy jó szülész-nőgyógyászt?

    Lassan ideje lenne választanom valakit. A beültetés előtt szeretnék rákszűrést meg egyéb fincsi dolgokat megcsináltatni.

    Úgy hallottam, hogy a Szent Imrében a Bálint doktorok nagyon jók. Jár hozzájuk valaki?

     

    Juj, már előre félek a 29-étől! Na persze nem a dokitól, hanem a koránkeléstől Először Zuglóból (ott lakunk mi) ki Pestszentlőrincre (itt lakit sógornőm), aztán át Bp-n, át a szlovákiai Komáromba, ott felvesszük anyumat és irány Pozsony. Szerintem hajnali 3-4 körül kell kiverni magunkat az ágyból

    De hát a gyerkőcért mindent! De hogy hogyan megyek pénteken munkába....na az lesz érdekes

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_251850
    Torolt_felhasznalo_251850
    2009. január 13. 16:1766.
    Szia!Igazából én nem vagyok se jogi, se semmi hasonló vonalon szakember (egyébként építész vagyok), csak olvastam valahol, amit leírtam az előző hsz-ben.Én szerintem úgy indulnék neki a helyedben, hogy írnék valami netes jogi szakértőnek (nem tudom, itt az nlc-n van-e, de szerintem igen), és tőle megkérdezném ezeket vagy ha nem tud konkrétan segíteni, abban biztosan tud, hogy hogyan indulj tovább. Meg még ami eszembe jut, be lehetne telefonálni az OEP-hez (vagyishát a tinálatok iletékes megyei szervhez), de nem biztos, hogy ez őhozzájuk tartozik, csak egy ötlet.Igazából én is csak ötletelek itt, hogy merre is lehetne indulni, de én ezzel a kettővel kezdeném, szerintem egy pár kört mindenképpen megér a dolog. :)Sok sikert! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. január 12. 19:5565.

    Szia!

     

    Köszi!

    Jó lenne, ha ez ránk is vonatkozna. Szerinted hol tudnék ennek utána nézni? Úgy terveztem, hogy beszélek a háziorvosommal, hogy írjon nekem táppénzes papírt a szükséges napokra. Mert ha szabikat vennék ki, azok gyorsan elfogynának

    Most jut eszembe: lombikosként (mert igen, annak vagyunk tekinthetők)  garantált a veszélyeztett terhesség? Vagy azért dolgozhatok valamennyit? Mondjuk ha őszinte akarok lenni, szivesebben maradnék otthon a kezdetektől. Nem szivesen reszkíroznám meg, hogy valami baj történjen a babával, azért mert én dolgozni akarok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_251850 (63)
    2009-01-12  16:40
  13. Torolt_felhasznalo_251850
    Torolt_felhasznalo_251850
    2009. január 12. 16:4164.
    Ja, és csatlakozom azokhoz, akik azt kérték, hogy légyszíves írd tovább is, hogy hogyan alakulnak a dolgaitok, mert kíváncsi lennék rá én is. Minden jót kívánok nektek! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_251850
    Torolt_felhasznalo_251850
    2009. január 12. 16:4063.
    Szia!Elolvastam a topikot, és csak nagyon sok kitartást tudok kívánni nektek ehhez a nagy "kalandhoz"!!! Minden sikerülni fog, meglátod! :)Azért írok, mert úgy tudom, hogy nálunk a törvények szerint a lombikprogramra járókat (ugye jól gondolom, hogy nálatok végülis erről van szó?) is védik a munkahellyel szemben. Na most ezt jól leírtam...Szóval azt akarom mondani, hogy ugyanúgy, mint ahogy a terheseket sem lehet kirúgni, a lombikosokat sem, pedig sokat fognak hiányozni a munkahelyről a sok vizsgálat, orvosi beavatkozás és egyebek miatt. Kérdezzetek utána vagy nézzetek utána, de ennek elvileg nem szabad gondot jelentenie! :) (Remélem, hogy az sem gond, hogy ti külföldre jártok.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. január 11. 20:2762.

    Szia!

     

    Ez annyira jó érzés! Tényleg nem is tudnám megmagyarázni, annyira jól esnek a jókivánságaitok.

    Az ötleted megnyerte a tetszésemet. Mindig írok majd, hogy mi történt, hogy akit érdekel, figyelemmel tudja követni a történéseket.

     

    Most a legelső dolog az lesz, hogy január 29.-én megyünk Pozsonyba a dokihoz, már visszük a sógornőmet is. Igyekszem majd még aznap megírni, hogy mi történt.

     

    Nem tudom mennyire jó, de én baromira pozitívan állok a dolgokhoz. Szentül megvagyok győződve róla, hogy már az első beültetés sikerülni fog. Persze van esély arra is, hogy nem, de hát miért ne sikerülne? Nem igaz?

    Most egyedül egy dolog van, ami nem hagy nyugodni, hogyan fogom tálalni a főnökömnek a dolgot. Hiszen jó párszor fogok hiányozni a munkából. Szerencsére a főnököm egy velem egy idős, fiatal srác és eddig semmi rosszat nem mondhatok róla. Meg a kolléganőim is megértik a dolgot, úgyhogy szivesen dolgoznak majd helyettem.

     

    Na, akkor majd ha lesz hírem, jövök és közlöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111465 (59)
    2009-01-05  20:55
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 5. 23:1861.
    Minden tiszteletem a Tiéd!
    előzmény:
    deedee (60)
    2009-01-05  22:33
  17. 2009. január 5. 22:3360.

    Szia(sztok)!

     

    Én most akadtam erre a topikra és végig olvastam. El is mentettem a kedvencekbe én is. Nagyon örülök, hogy találtatok donort. Azaz, hogy a sógornőd felajánlotta. Én is voltam donor, a barátnőméknek adtam a petesejtjeimet. Most novemberben született meg a kisbaba. Olvasgattam itt több hozzászólást és elmondanám, hogy nekem semmilyen érzésem nincs a baba iránt. Lehet, hogy ez furcsán hangzik, de én nem kötődöm hozzá, hogy én vagyok az anyja.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (1)
    2008-12-15  20:21
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 5. 20:5559.

    Én is nagyon örülök neki!

    El van mentve a topic kedvencek közé, szóval bármikor írsz, én tuti olvasom. Ha lesz kedved, írhatnád folyamatosan, hogy hogyan működik ez a bébi dolog folyamatában, mert később , ha többet tudnék erről, lehet, én is segítenék másokon,ha lenne rá mód.

     

    Remélem, minden rendben lesz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (57)
    2009-01-05  18:39
  19. 2009. január 5. 18:4958.
    sok sikert nektek!! Látod ! Kérd és megadatik! Drukkolok hogy minden sikerűljőn!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (57)
    2009-01-05  18:39
  20. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. január 5. 18:3957.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom, olvassa-e még valaki ezt a topicot, de azért ezt muszáj leírnom.

    Mivel páran megértetek, hogy ha történik velünk valami, akkor jelentkezzek, hát  most itt vagyok!

    Ugyanis az történt, hogy az egyik sógornőm ( a férjem bátyjának a felesége) felajánlkozott nekünk donornak!!!

    Anyósom kérdezett rá nála ezügyben, mi nem kérdeztük mert azt gondoltam, hogy a 4 gyerkőc mellett nem szivesen vállalná ezt a terhet. És mégis!! Beszéltünk velük karácsony után, és azt mondta nagyon szívesen segít, az sem tántorította el , hogy Pozsonyba kell járnunk.

    Szóval most nagyon-nagyon boldog vagyok! Ez volt eddig a legjobb karácsonyi ajándékom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2008. december 18. 18:3756.

    szia!

     

    Köszönöm a bizalmat, így előre is

    Mindenképp írok, ha történik valami. Örülök, hogy érdekel mást is ez a dolog, és komolyan mondom néha a sírás kerülget hogy ennyien vagytok akik így ismeretlenül is szurkolnak nekünk.

    Volt pár érdeklődő, majd meglátjuk mi lesz belőle. Én nem adom fel, az biztos

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111465 (55)
    2008-12-17  10:11
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 17. 10:1155.

    Én is szorítok Neked, biztos vagyok benne, hogy nagyon jó anya leszel!

    Ha van kedved, írhatnál majd, hogy hogy áll a babaprojekt. Szívesen olvasnék még rólatok! Sokan jelentkeztek egyébként?

    Remélem, minél hamarabb teljesül a vágyatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (52)
    2008-12-16  21:00
  23. 2008. december 17. 09:1054.
    Egyetértek veled, tudod te ezt jól. És nagyon szorítok, hogy sikerüljön!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (52)
    2008-12-16  21:00
  24. 2008. december 16. 21:0253.

    én egyetértek veled. szerintem inkább azért harcolj h a te hasadban fejlődhessen a baba. az sokkal jobban a tiétek lesz! :)

    aztán ha az nem jön össze, akkor marad az örökbefogadás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (52)
    2008-12-16  21:00
  25. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2008. december 16. 21:0052.

    Szia!

     

    Nem bántottál meg egyáltalán.

    Azoknak, akik privát megkerestek mert elgondolkodnának a dolgon, meg is írtam, hogy természetesen mi minden költséget térítünk. Egyáltalán nem kívánom hogy bárki adósságba verje magát csak azért, hogy nekünk segítsen.

    Ez nem olcsó dolog, tudom, de mit tehetnénk, ha egyszer gyereket akarunk? Van aki a kukába dobja, vagy megfojtja, mert neki nem kell, mi pedig súlyos százezreket fogunk kifizetni. Ez van, ezen már nem is izgulok.

    Biztos ismered azt a mondást, hogy "Egy nő két dologért képes bármire: hogy legyen gyereke vagy hogy ne legyen gyereke"

    Na, én most pont így vagyok. Bármire képes vagyok , csak hogy anya lehessek. Tavasszal kész lesz a házunk, és akkor elindítjuk az örökbefogadást is. De azért nagyon szeretném, ha egyszer a pocakomban nevelgethetném a babánkat :-)

     

    Bocs hogy ennyir írtam , de kijött belőlem

    előzmény:
    kabulirabbi (51)
    2008-12-16  19:57

Címlap

top