Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikres anyukák

Jashmine
Létrehozva: 2004. január 6. 18:46
Sziasztok anyukák!
Ti hogy bírjátok a "nagycsaládos életet"?Nálam a csajok 3 hónaposak.Még eléggé nehéz,de azért aranyosak.Mikor van az iker találkozó?Hahó!Valaki jelentkezzen!
  1. 2004. február 19. 20:41226.
    Annyit hezitálok ezen a kocsicserén, mintha az életem függne a választástól. Azért tartok a kétkocsis-ikerkapocs változattól, mert annak a kocsinak jobb esetben is 8 kereke van. Számomra ez csak a közlekedés nehezedését jelenti. De ha te "wife" azt mondod, könnyebb lenne, talán összerakatok egyet a boltban, és kiprlóbálom. Majd ha konkretizálódik a dolog, szólok a kapcsok miatt, ha még meglesznek megköszönöm.

    bobi27
    Cami és Max 18 hónaposak voltak Valentin-napon, már ők is segítenének takarítani, de mindig adok nekik egy másik felületet. Ha én az ablakot pucolom, a komódot pucolják ők. És így megyünk lassan végig a lakáson - ám kizárólag a nem veszélyes szerekkel való takarítási felületeket:))) Ez elég bonyolultan hangzott.
    A nagyfiad nincs kiközösítve, mikor egy kicsit hosszabb ideig nem megy oviba? És nem szalmaláng igény nála, hogy oviba menjen, aztán pedig mégis otthon akar maradni veled, meg tesókkal?:)
    Ma voltunk előszőr sétálni motorral. Hát a fiamat látni kellett volna, azt a büszke arckifejezést!!! Cami baba-babakocsit kapott a sétához, de inkább vágyna ő is egy motorra. Nem lesz más választásunk, mint venni mégegyet:), haaacsaaaak - van egy autónk is - Max nem kap inkább kedvet az autóhoz. Jó lenne ez utóbbi, nagyon édesek voltak.

    Jajjj tudom, megint sok vagyok, de van egy ikresrácsodálós történetem:
    A minap lakásnézőben voltunk, és vittem a két csibét is. Az eladó csaj kérdezte, hogy mennyi idő van a két gyerek között, mondtam: 1 perc.
    - IKREEEEEEK?
    - Igen.
    - Tényleg!, milyen egyformák.
    - :)

    Addig, míg nem tudta, hogy ikrek, nem voltak egyformákm ám ahogyna kiderült, azonnal.
    Pedig maximum 2 cm-rel magasabb a fiam, nem is lehet látni!
    Bekukucskálás és rácsodálkozás mindig lesz, ez egy ilyen dolog.
    Millpusz, jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 19. 20:38225.
    Sziasztok!
    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem egyszerűen kevés a 24 óra. Egy lépés előre, kettő hátra. Mire úgy érzem, nagyjából rendben a lakás, mindent megcsináltam, amit akartam, szétnézek és még kétszerannyi dolog tűnik szembe. Estére márcsak bedőlök az ágyba. Nem is tudom, mi lenne, ha még a picik is műsoroznának éjjel.
    Ti hogy szakítotok időt a párotokra?Nálunk szegény mindig ő az, aki hanyagolva van. Jól viseli, inkább engem zavar. Már azon gondolkodom, beiktatok egy apa (fél)napot. De azt is mikor, mert ugye kell valaki, aki addig a 3 gyerekkel van. Ráadásul ismerem annyira, hogy ha nem én telefonálok haza félóránként, hogy "élnek-e még", akkor ő. Így elég nehéz kikapcsolódni.
    A nagyfiamnak ma volt a farsang. Harry Potternek öltözött. Szerencsére nem volt macerás a jelmez. Jó, hogy a ház előtt van az iskola, így ott tudtam vele lenni, csak hazaszaladtam, ha szoptatni kellett.
    Ma még sétáltunk egy jó nagyot délelőtt a kicsikkel, holnaptól állítólag esni fog. Megint beszorulunk a szobába. Pedig olyan jó, ha kimehetek velük, délutánonként sokkal nyugodtabbak és este is korábban elalszanak. Ma például már 7-kor elaludtak.
    Veletek mi újság?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. február 19. 19:28224.
    hát nekem ilyen babás tapasztalataim nincsenek, mivel "kicsi" (17) vagyok még ehhez, legalábbis szerintem. . . de anyum szerint nem nyáladzottam, viszont rosszabb voltam, mint egy versenyautó. . . tesóm hozzám képest csiguci volt. eleinte nem tudtak elkapni, de aztán fejlődtek a reflexeik, de úgyse volt könnyű dolguk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. február 20. 17:18223.
    Szia!
    Szerintem két esernyőssel könnyebb lesz. . . :-)
    És ha szükséged van rá, Neked adom az ikerkapcsaimat:-)))
    előzmény:
    deparday (218)
     
  5. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. február 20. 17:16222.
    szerintem két esernyőssel könnyebb lesz. -)
    És Neked adom az ikerkapcsaimat:-)))
    már persze ha kéred:-))))
    előzmény:
    deparday (218)
     
  6. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 20. 13:07221.
    Ti hol laktok? Vidéken?
    előzmény:
    deparday (219)
     
  7. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 20. 13:06220.
    Szia Dep!

    Nem unatkozom én sem. Gyorsan írok pár sort, mert mindhárom gyerkőcöm alszik.
    Ma bementünk az oviba szólni, hogy szeretném Krisztiánt vinni ismét. Erre Krsiztián szeretett volna kicsit ott maradni. . . mondtam jó, úgyis mennek ki épp az udvarra játszani, addig is kiugrálja magát kicsit. Én hazasiettem a kicsikkel , mert enniük kellett. Megetettem őket utána irány vissza Krisztiánért az oviba aztán ismét haza, mert ebédelni kellett nagyfiamnak is. Reggel még én is vasaltam , sütöttem egy kis sütit és álmos vagyok.

    Neked most mennyi idősek is a picik pontosan?

    Amikor Krisztián kisebb volt ő előszeretettel segített teregetni, ablakot tisztítani, port törölni, bár ez a mai napig is így van, de így dupla munka minden.
    előzmény:
    deparday (219)
     
  8. 2004. február 20. 12:16219.
    Igaz délelőtt van, és lenne mit csinálnom, mégis itt lógok a neten. És szomorúan tapasztalom, hogy az IKRES ANYUKÁK eltűntek, vagy - ami hihetőbb - nincs idejük? egyenlőre. OK, mint én is csapattag mindent értek, nálunk most folyik a napi egy alvás, miközben írok persze megy a mosógép, és főzök is, csak benéztem.
    De most akkor kinézek innen, hamár sehol senki, és beizzítom a vasalót:(
    Remélem, estig jön valaki.
    Akkor viszlát: estig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. február 18. 22:06218.
    Ikerkapocs-ikerkapocs. Valaki adjon tanácsot nekem!
    Nekünk egy ABS Design Twin Air kocsink van, az a futós 3 kerekű. Csak a kocsi 17. 5 kg, rettenetesen nehéz, és el akarom adni. Érdemes-e eladnom, vagy mostmár mindegy úgyis a gerincemnek, és ha 1. 5 évet kibírtam kibírom ezt az 1 évet még, vagy meddig kell még kocsi. Hiszen azért akármilyen szépen sétálunk is, ha ügyintézni megyek a városba ( Budapest ), azért lássuk be, jó ha ott van a kocsi. És cserélni akarom 2 esernyőre most tavasszal.
    Tegyem vagy ne tegyem kérdésem elsősorban gyakorlottab ikres-anyukákhoz szólna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. február 18. 22:00217.
    sziasztok!
    Nálunk is volt nyáladzás. . . egyik lánykámnak nagyon. . előkével oldottuk meg, de úgy hogy az a ruha alatt volt. Tehát nem látszott, csak mi tudtuk hogy ott van és Lilit sem zavarta. . .
    Ja! és még valamit: ha esetleg kell valakinek egy ikerkapocs, babakocsihoz, szívesen odaadom. . . asszem nekünk már nem fog kelleni:-)
    előzmény:
    deparday (216)
     
  11. 2004. február 18. 21:42216.
    Én már nem is emlékszem nyáladzásra, az tény, hogy most rendesen csöpögnek a csibék. Jönnek a hátsó fogaik. Egy nap 2szer kell felsőt cserélnem. Egy ismerősöm egyszerűen előkét köt a pici elé egész napra. Ez is egy megoldás, ám nekem az előke felrakása hozzátartozik az étkezési szokásainkhoz, ezért nem szeretem.
    Irisz: nem tudsz segíteni, nekem ebben az alvás dologban senki nem tud segíteni:( Én már így maradok. Kezdenek átállni az egyszeri alvásra, de sajna nem mindig tudom őket lefoglalni, hogy maradjanak , ég fennt tovább, mert önző módon nekem is szüklségem van egy kis nyugalomra. Nomeg este szoktam a "veszélyes" házimunkákat letudni, mert ők ott vannak mindenhol, így inkább nem klórozok, felmosok, csak ha ők más alszanak. Én nem tudom, mások hogyan oldják meg - majd ti is ha elkezdtek főzni rendes kajcsikat - de én 2szer főzök nekik egy nap, és - szó szerint - egy perc isőm nincsen magamra. Egész nap van valami tennivalóm. És pakolásznom is kell napközben, mertha nem tenném este hatra már nem tudnánk közlekedni a lakásban a játékoktól:)
    PL. : ha mosást rakok be, vagy teregetek, esküszöm a két gyerek odahord a fürdőbe minden közlekedési eszközt. ( 2 db motor, egy autó, egy taliga, egy baba-babakocsi ), nagyon muris:)))
    Készüljetek fel, mert ha beindul a pakológépezet nektek sem lesz megállás.
    Édes terhek ők, nem panaszkodom én, csak nagyon-nagyon sok energát igényelnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 18. 20:20215.
    Krisztiánnál nem volt ilyen nyáladzás! Bár neki nagyon későn jöttek ki fogai. 1 évesen alig volt pár foga.

    Most leginkább Anna, akiből ömlik a nyál. Alszik 1 -2 órát és , amire felébred tiszta nyál minden. Állandóan cserélgettem a pelenkákat. Életemben nem mostam és vasaltam ennyit, mert ugye most ráadásul duplán kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (214)
     
  13. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 18. 19:11214.
    Szia!Az enyémek is őrült mód nyálzanak, de ez normális.
    Mikor itt volt pár hete a védőnő kérdezte, hogy elkezdődött-e már. Akkor nem is értettem, miről beszél. Mostmár tudom. Főleg Daniból dől literszám a lé.
    Ma mi sem voltunk kinn, annyira fújt a szél, hogy nem vittem le őket.
    A legújabb, hogy most a lábukat fedezik fel. Ja, meg hogy hangosan sikítoznak, kiabálnak. Elég mókás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (212)
     
  14. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 18. 10:00213.
    Szia Irisz!

    Megkaptátok már a 3 hónapos oltást? Végüli mikor lesz babakocsitok?
    előzmény:
    Irisz (210)
     
  15. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 18. 10:00212.
    Sziasztok!

    Kicsit lemaradtam. Pár napja elég nyűgősek voltak az ikrek. Nem igazán csípik a frontokat.

    Mostanában egyfolytában nyálzanak, alszanak és mire felébrednek tiszta víz (nyáltól) a fejük alatt lévő pelenka. Nektek is nyálzannak ennyire?

    Két napig itt gyönyörű idő volt. Sétáltunk is sokat, de sajnos mára ismét elromlott. . . esik az eső! Pedig azt mondták , hogy egyre többet fog sütni a nap és szép idő lesz.

    Nekünk az öltözésnél nincs gond, mert csak rájuk adok egy zsákot (sapit, sálat)és már rakom is őket az ülésükbe (ott még betakarom őket egy lábzsákkal) Egyáltalán nem szoktak cirkuszolni. Közben még felöltöztettem Krisztiánt is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (211)
     
  16. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 17. 22:58211.
    Sziasztok!
    Irisz:Megkérdeztem neked, megpróbálom érthetően leírni, remélem nem Kínában fogtok kikötni, ha követitek!Hegyeshalom felől mentek az autópályán, rá kell menni a körgyűrűre, ahol lesz egy tábla, hogy Graz és Linz fele. Innen elég sokat kell menni, aztán lesz egy elágazás, az egyik Graz, a másik Linz fele visz. Nektek Graz felé kell menni. Ki lesz táblázva, hogy Shopping City Süd, állítólag nem lehet eltéveszteni. Remélem, jól írtam le amit mondtak és megtaláljátok. Sok sikert hozzá!Majd írd meg, érdemes volt-e. Bár én a szoptatás miatt egy darabig úgysem jutok túl messzire, pedig imádok a gyerkőcöknek vásárolni.

    Ma megint kiszabadultunk, 2 órát voltunk lenn sétálni. Végigaludták az egészet és utána is elmaradt a délutáni nyűglődés. Csak én voltam hulla fáradt a sok gyaloglástól. Na mindegy, nekem sem árt egy kis mozgás. Egyedül az öltözködés rémes. Egy vastag nadrág ide, egy oda, egy kardigán ide, egy oda, egy sapka ide, egy oda. . . , ha nem akarom, hogy megsüljenek. Persze rólam már folyik a víz, mire elindulunk. Zsófi olyan édes, már tudja, ha öltözünk, akkor valami történni fog és hang nélkül tűri, Dani viszont visít, ha sapkát lát. De nem panaszkodom, nemsokára itt a tavasz és egyre kevesebb ruha kell. A nyár pedig maga lesz az álom, egy szál bodyban. (és kb. 40 fok melegben, árnyék sehol).
    előzmény:
    Irisz (210)
     
  17. 2004. február 16. 23:39210.
    Kelda! Az en dokim is gyanitotta, hogy ikrek, bar o csak abbol, hogy iszonyuan erosek voltak a terhessegi tuneteim ;))

    Gratula a babakocsihoz!!! :-)))) Na meg az elso setahoz is! Irigyellek a, nekunkc sak hetvegen elsz az elso, mert nem erkezett meg az a szin amit akartunk, igy egy masik szinben vagyunk kenytelenek megvenni ugyanazt a tipusu kocsit (ABC Design 3W Twin Light) , sajnalom nagyon, mert ez sokkal kenyesebb szinu , de a lenyeg, hogy nem akarunk tovabbi 3 hetet varni amig talan megerkezik a kovetkezo szallitmannyal ;((

    Koszi szepen, hogy megkerdezed oket, aranyos vagy nagyon! :)
    Annak emg nagyon orulnek ha nalunk is nyilna ilyen uzlet. En a Boots nevezetut varom Angliabol, meg a ToysRUs jatek boltot, de nagyon! A mArks and Spencer is arul gyermekruhakat, de sajna nalunk meg nem :(

    Eltettem magamat holnapra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (206)
     
  18. 2004. február 16. 23:28209.
    Szia deparday!

    Az en babaim 1het mulva lesznek 3 honaposak, szerencsere ok mar 5 hetes koruk ota atalusszak az ejszakakat megszakitasok nelkul. 21, de max. 22 orakor mar mindketten agyban vannak es alszanak reggel 6-ig.
    Amikor Greti eloszor 4 hetesen aludt 10 orat, Krisz meg 7 orat, akkor kezdtem oket valahogy osszeszoktatni, hogy azonos idoben aludjanak, mert maskepp nem er semmit az egesz ;)
    Eddig mindig ugy csinaltam, hogy az utolso etetes elotti etetes utan nem engedtem oket aludni, folyamatosan kulonbozo jatekokkal, tanccal meg egyeb dolgokkal tartottam oket ebren, hogy jol elfaradjanak. Ja, es en az utolso etetes alias vacsora elott furdetem oket, meg meg jatszadozunk a pelenkazon, szoval kicsit megmozgatom oket, masszirozom a testuket, tornaztatom a labukat. Az utobbi 2 hetben mar ugyis sikerul nekik ataludni az ejszakat, ha a vacsi elotti etetes utan alszanak furdesig. Valahogy ez mar bennuk van, mindig ugyanazt csinaljuk ugyanabban az idoben. Ha eberen rakom le oket, akkor elbeszelgetnek meg az allatkaikkal, majd elalszanak. Nem keltik fel egymast, marmint ugy nem, hogy az gondot okzna, olyankor csak korbeneznek, nyugtazzak, hogy noverke vagy ocsi felebredt, es alszanak is vissza. Nem tudom, hogy tudtam-e segiteni vagy sem. . . azert en kidolnek a helyedben ha masfel evesen nem aludnanak. . . ;(
    Azert igy is faraszto! :)
    A hordozo jo otlet, en is gondoltam ra, de a 4. emeletig felcipelni nem hiszem, hogy birnam. . . azon gondolkodtam, hogy kengurut veszunk nyarra, amit elore es hatra is felkotheto. Abban levinnem oket, majd be a kocsiba. Ja, es a bejarati ajto utan nekunk is lepcso van! Igy teljesen midnegy, hogy van tarolo, nem tudom kivinni egyedul a kcosit, mert a kukakat is ott taroljak az okosok.
    előzmény:
    deparday (207)
     
  19. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 16. 21:14208.
    Szia!Lekopogom, mi jól alszunk. Általában 8 körül alszanak el. Zsófi már f8 fele jelzi, hogy álmos, ilyenkor beteszem az ágyába, ott még gőgicsél egy kicsit a fejvédőjének, aztán nagyon szépen elalszik, magától. Dani kint van velem a nappaliban, a járókában és ott szokott bealudni, aztán beteszem a helyére. Ő igényli, hogy körülötte legyenek. Van, hogy mindketten átalusszák az éjszakát, van hogy egyik, másik vagy éppen mindkettő felkel enni, de hajnali 2-ig, 3-ig mindenképp alszanak. Ha valamelyik felébred, nem sír, csap cuppog, megszoptatom és már alszik is vissza. Reggel 7-kor kelnek, mikor a nagyfiam megy a suliba. Aztán 9 fele még alszanak egy nagyot. Szóval nem panaszkodhatok, de azért tartok tőle, milyen lesz, ha elkezdenek kibújni a fogacskáik.
    Azért jó, hogy nektek legalább tárolótok van lent, nálunk pont ez a baj, hogy nincs. Viszont a folyosón van egy elég nagy leválasztott rész, itt elfér a babakocsi, úgyhogy nem kell a lakásban tárolni.
    előzmény:
    deparday (207)
     
  20. 2004. február 16. 20:58207.
    Sziasztok mindenki!
    Hát talán ismerős lehetek, mert már jártam itt, csak ősrégen. Azt hittam, milyen frankó lesz, ha Max és Cami elkezdenek járni, jól ki lehet őket fárasztani, és onnantól kezdve durmolnak reggel 9-ig. De ez nem így van ám!!
    Nálatok a babák hogy alszanak, jól? Az enyémek - így másfél évesen - a mai napig nem alusszák át az éjszakát. És előszeretettel keltik fel egymást, ha valamelyik felsír az éjjel.
    Három hétig szenvedtünk egy egyszerű megfázással, és utánna jött egy kis szájfertőzés. A lányom kezdte, és persze ahogy nála elmúlt, elkezdődött a Maxnál. Ezt a betegséget nem kívánom senkinek!!!
    Nos, ezért nem járok csak nagy ritkán, itt. Örülök, hogy megtalálom este az ágyat. Egész éjjel fent vagyok úgyis, kb. éjjel egy órakor kezdődik, és onnantól kezdve nincs megállás. Egyik-másik anya (én) pedig szaladok ide-oda.
    Node nem panaszkodni akarok csak.
    KELDA-ak akartam írni, hogy én hogyan közlekedek/tem. Amíg nem jártunk, én autóshordozóban vittem le őket. Hordozók be a liftbe, le, lent ki a liftből. Babakocsi ki a tárolóból, gyerekek hordozóból ki, kocsiba be, hordozó tárolóba - GO. A mi gondunk volt, hogy nekem mindig kint kellett pakolásznom, mert a lépcsőház ajtaja után közvetlen lépcső jön.
    Ma már könnyebb, a kocsiba még mindig kint szállunk be, mostmár arra kell vigyáznom, hogy amíg a kocsi kijut egyik futógép se szaladjon nagyon messze el - közel van az út:(
    De ha éppen nincs mit elintéznem, kizárólag csak séta a programm, akkor már lehet velük kocsi nélkül is közlekedni, egyre jobb az "úttartásuk".
    Ikreknél nem lehet elég korán kezdeni a rendes sétát, a kötelező " anya mellett " közlekedést . . . .
    Én szisztematikusan ugyanazon az útvolnalon szoktattam őket a " szép " sétálásra. Sok egygyermekes anyuka irigyel milyen szépen sétálunk egykupacban, és hogy hallgatnak arra, amiket mondok: állj meg, autó jön, ne arra stb. . .
    Sok energiámba tellett, de megérte.
    Hú azt hiszem 'too much' vagyok, de úgy megörültem, hogy nem kell semmit ma este csinálnom. Valaki rá(m)ér még ma este?
    abbahagytam:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (198)
     
  21. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 16. 20:38206.
    Sziasztok!Hihetetlen, hogy lehet a mai világban nem észrevenni egy ikerterhességet. Még én is láttam a saját ultrahangomon, hogy 2 gyerek van ott, pedig nem vagyok orvos. Kizárt, hogy végig pontosan takarják egymást. Sőt nekem már a tapintásos vizsgálatnál mondta az orvos, az ultrahang előtt, hogy vagy elszámoltam vagy ikrek, mert nagyobb a méhem, mint kellene. Persze én biztos voltam az elszámolásban, iszonyú rendszertelen a ciklusom.
    HURRÁ!!!!!!!Vettünk babakocsit!
    Elmentünk megnézni, hogy működik ez az ikerkapcsos dolog, erre belebotlottunk a számunkra tökéletes kocsiba. Igaz, nem ikres, hanem testvérkocsi, de ma már felavattuk, szuperül működik. ABC Design tandem lightnak hívják, befér a liftbe, az első ülése is dönthető elég jól (Danit ültettük oda, mert ő ugye súlyban is stabilabb és jobban is tartja magát, teljesen jól tudott aludni is benne. )A hátsó ülés kicsit magasabban van, így a hátul ülő baba is kilát. Az ára is nagyon baráti volt, eddig csak ennél jóval drágábbakkal találkoztam. Végre vége a "rabságnak". Alig várom, hogy nyáron mehessek velük az állatkertbe sétálni. Ott legalább nem kell állandóan a kutyagumikat kerülgetni.
    Ami viszont engem is bosszantott, hogy úton-útfélen megrohantak minket, hogy jé, ikrek!De aranyosak!Még a játszótéren levő gyerekek voltak a legudvariasabbak, mert ők megkérdezték, hogy megnézhetik-e a babákat, nem csak belehajoltak a babakocsiba. Rémes!Miért olyan nagy szám az, ha valakinek ikrei vannak?

    Irisz!Holnap megkérdezem ezt a bécsi túrát, hogy pontosan hol is voltak. Azt tudom, hogy nem mentek be Bécsbe, hanem előtte valahol van egy bevásárlóhely, ott vásároltak. Főleg a H und M nevű boltot mondták, hogy jó. Én is ott vettem egy csomó rucit a nagyfiamnak, igaz Norvégiában, de ugyanaz a cég. Egyébként úgy hallottam, talán év végére vagy jövőre már itthon is nyitnak boltot. Az nagyon jó lenne, mert tényleg jó áron adnak nagyon jó minőségű cuccokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. február 16. 09:11205.
    Mi 3. -an kapjuk majd azt az oltast. Ez pontosan melyik is lesz? Marmint mire kapjak majd?
    Mennyire lazasodottbe, adtal elotte neki kupot vagyc sak a laz utan?
    A laztol felek a legjobban, hogy eszrevegyem, hogy lazasak. . . neha melegnek tunek, mericskelem oket, pedig kutya bajuk!

    Na, tul sok olvasnivalot krealtam nektek! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (196)
     
  23. 2004. február 16. 09:09204.
    Azert meselek is :))

    Krisztofer mar olyan edin kinyomja magat, hogy az allunk is leesik mar komolyan, hogy mindig valamivel meglep minket, olya ugyike mar. Erdekes modon Greti kezdte hamarabb emelgetni a fejet, de Krisz emeli magasabbra, csak o maskepp, nem olyan stabilan, de korbe-korbe nezeget gyorsan. Greti meg kepes remeges nelkul sokaig tartani, de nem olyan magason. . ja es mar elkezdtek atfordulni. . . felemelik az egyik labukat majd hirtelen hatradobjak es elengedik az egyik kezuket es amr at is fordultak. Onnan persze ha feluton megalltak, akkor probalnak visszamenni, de nem sikerul ;)))
    3 napja mertuk oket, Krisztofer volt 5260 gr, Greti meg 4900 gramm, 26. -an lesznek 3 honaposak. :)
    Mar irto nehezek, a ti hatatok, hogy birja a gyurodest? :)

    Kelda! Megkerdezned a baratnodet, hogy hol is votlak egesz pontosan? Nagyon ari vagy, hogy felajanlottad, sokat segitene, mert mar irto regen jartam arrafele, nemetul nem beszelek az utakat nem ismerem. . kocsival megyunk, ha esetleg azt is megtudna mondani merre ment, milyen uton, koszike! Tudod hiaba mondd barki nekem egy aruhaz nevet, azt se tudom az merre lehet ;((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. február 16. 09:01203.
    Kelda! Szegeny! babakocsival jol megszivtad ;(
    Amugy mi is ;(( Mi mr kineztuk, de meg mindig nem jott meg! :(
    Ugyhogy most arra varunk, hogy a kovetkezo szallitmanyban benne lesz-e vagy sem es az mikor fog jonni. . a nem letezo tokom is tele van mar az egesszel, mar 3 hete huzodik ez az egesz.
    Orulok, hogy nalatok van lift Wife! Bobi27-et meg irigylem a haz miatt, csak kitolod es kesz :)
    Mi tok mindegy melyik kocsit valasztjuk, mert a 4. -re lift nelkul ugyse visszuk fel. Nem tudom mit fogok csinalni majd veluk ha itthon vagyok egyedul nyaron, mert akkor ugye nem tudok majd lemenni veluk setalni :(
    Kar, hogy nem laksz egy kicsit kozelebb Kelda, segithettunk volna egymasnak, bar ne kerdezd, hogyan! :))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (191)
     
  25. 2004. február 16. 08:57202.
    Milyen erdekes, hogy itt mar harmunknak mindket agon voltak ikrek. . .

    Wife! Orulok, hogy nem kellett szelektalnod, az szornyu lett volna! :((

    Bobi27! Toled is megkerdeztek?? Szerintem meg ezutan is megkapjuk majd ezeket a kerdeseket, ugy ertem most a szules utan is. :((

    Tenyleg, ti azt nem utaljatok, hogyha viszitek oket valahova akkor mindenki odajon es megnezi oket?? Voltunk ortopedian, meg mar uh-an is, oltason is, dobbenetes az emberek reakcioja, se szo se beszed odajon es benez a hordozoba, jo kozel hajol, minket meg se kerdez stb.
    Meg az allando kerdezoskodes. . nehez volt a terhesseg, ugye? Jaj en is menyire szerettem volna ikereket! Meg mericskelnek minket a parommal, mintha valami csodabogarak lennenk. . beszelgetnek a picikhez egyfolytaban, komolyan mondom szamomra ez a reakcio nagyon furcsa. En ugyanis nem szolok az o gyermekukhoz egy szot sem, mert nem iazan erdekel, nem ismerem ot, biztos nem jutna eszembe megkerdezni, hogy hany kilot hizott stb. . .
    Azon is gondolkoztam, hogy a picik nem fogjak majd azt hinni, hogy ok valamilyen formaban sztarok? Tok ismeretlen ember beszelgetni akar veluk, dicserik oket meg mosolyognak rajuk. . . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (198)
     

Címlap

top