Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikres anyukák

Jashmine
Létrehozva: 2004. január 6. 18:46
Sziasztok anyukák!
Ti hogy bírjátok a "nagycsaládos életet"?Nálam a csajok 3 hónaposak.Még eléggé nehéz,de azért aranyosak.Mikor van az iker találkozó?Hahó!Valaki jelentkezzen!
  1. 2004. február 16. 08:48201.
    Te jo eg!!! Ez komoly?? Ha azt irtad volna, hogy 16 evvel ezelott, de 6 evvel ezelelott?!?!
    Elkepeszto, hogy megtortenhetett ez. Az osszes doki egy pancser aki megvizsgalt es nem vette eszre!

    Amugy engem mindig mas es mas vizsgalt meg az ultrahangon, mert a sajat dokim nem vegzett uh-t, mert sajat elmondasa szerint: "bizzuk ezt egy olyan emberre aki nagyobb mertekben ert hozza".
    Egyszer a parommal ugy dontottunk, hogy nem szolunk rola, hogy ikrek. Az aszisztens aki ismert minket, az eppen telefonon beszelt, a dokino meg elkezdett megvizsgalni. Komolyan mondom kb. 5 percen keresztul csak nezte es nezte, egy szot sem szolt csak kepeket vagott es folyamatosan az aszisztenset leste, de az tovabbra is telefonalt. . hozzank egy szot se szolt, csak nagyokat hummogott es tanacstalanul nezte a kepernyot, maszkalt a hasamon a fejjel. . miutan lerakta a telcsit az aszisztens es elkezdte mondani az adataimat, akkor mondta ugye, hogy gemini. . lattatok volna a dokino arcat!! Azt a meglepodottseget majd megkonnyebbulest soha nem fogjuk elfelejteni az tuti! A vegen azt mondta nekem, hogy pihenjek sokat. Rakerdeztem miert, de nem tudta megmondani. .
    előzmény:
    laubet (200)
     
  2. 2004. február 15. 14:11200.
    Sziasztok˘Én cak látogató vagyok itt, de engedjétek meg hogy elmeséljem a történetemet. 6 évvel ezelőtt egy teljesen problémamentes terhesség után 14 órai vajúdást követő császármetszés után azzal ébresztettek, hogy mondjak még egy lánynevet, mert nem egy, hanem két kislányom van. Az összes létező vizsgálaton keresztül mentem, de sem az uh. sem a vérvizsgálatok eredménye nem mutatott ki semmilyen rendellenességet. Az öröm és a meglepetés elmesélhetetlen, de az igazi frász csak akkor jött rám, amikor belegondoltam mennyi baj történhetett volna velünk. A kiirt dátum előtt 5 nappal még voltam uh. n és ott is csak annyit mondtak, hogy nagyon nagy a kislány, 5 kilo. Tényleg annyi lett, csak éppen kettő, hajszálpontosan 2, 5 kilo. Mjdnem napra pontosan indult meg a szülés. Azért meséltem ezt el, hogy lássátok: még a mai tudásuk mellett is érheti az orvosokat meglepetés, a szülés csodája, misztikuma mindig is megmarad. Egyébként az orvosom mesélte, hogy mikor kiemelte az első?? kislányomat felkiálltott: itt van még egy gyerek, hogy a francba került ez ide!!! Aztán meg leverte a lábáról a viz, amig ki nem derűlt hogy mind a két kislány teljesen egészséges. Szóval csajok, fel a fejjel, CSODÁK PEDIG IGENIS LÉTEZNEK!! sOK SIKERT AZ IKREKHEZ. SZASZTOK.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. február 14. 10:42199.
    hát, amíg nem jártak a lányok, addig csak valakivel mentem sétálni, egyesével babakocsistól lementunk az utcára és irány a séta. csak rossz vol, hogy csak akkor mehettem amikor valaki tudott jönni:-(
    aztán mikor már stabilan jártak, de lépcsőzni még nem tudtak, előszőr kivittem a kocsikat, aztán kitámasztottam a liftet, be a lányokkal, a kocsikkal, földszint, kitámaszt, lányok az udvarig, ott megálltak, vissza a kocsikért. Bele a lányok a kocsiba, ki az utcára és ott össze a két kocsi és irány a tér. . . . hát nem volt egyszerű. . . . de aztán Ők is egyre jobban belejöttek, már segítettek, egyedül kijöttek a liftből. . . szóval csak az első volt a nehéz, utána mindig jobb lett. És a SZABADSÁG mindent megért. -)))
    Te is meg fogod találni a Nektek legjobb megoldást:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (198)
     
  4. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 14. 10:32198.
    Szia wife!
    Amíg nem jártak a lányok, hogy oldottad meg az utcáig való lejutást?
    Írtad, hogy lombikosok voltatok. Tényleg szörnyű dilemma lehet, ahol esetleg 3-4 is megmarad, hogy akkor melyiket ne. Vállalja az ember a többet, azzal a tudattal, hogy úgy esetleg az ő életüket, egészségüket veszélyezteti vagy valamelyikre mondja ki, hogy téged nem tudlak vállalni. És miért pont őt?Aztán egész életében a kétségek, hogy mi lett volna, ha. . . Szörnyű lehet. Jó, hogy nem kerültetek ilyen helyzetbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (195)
     
  5. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 14. 10:21197.
    Sziasztok!Jó, hogy mindenki "előkerült". Úgy látom, mindenhol hasonló reakció volt az ikrekre. Nálunk is mindkét ágon volt ikerterhesség, a mieink is spontán fogantak. A 6. héten csinált a doki ultrahangot, már ott is milliméterre egyformák voltak. Sose felejtem el azt a csöndet, ahogy nézte őket, már azt hittem, baj van, de mikor kérdeztem, csak annyit mondott, nincs baj, csak ketten vannak. Aztán még húzogatta az ultrahangfejet a hasamon. Az első mondatom az volt, nehogy mégegyet találjon, mert sikítok. Mikor hazaértem a papírral, csak álltam az ajtóban, szégyen vagy nem, de még a könnyem is folyt, mikor a férjem kezébe nyomtam (pedig egyébként tervezett terhesség volt). Ő jobban fogadta, mint én. Csak annyit kérdezett, hogy teszünk be 3 gyerekülést az autóba?Nem is az rémisztett meg, hogy ketten vannak, hanem az, hogy tudtam, milyen veszélyekkel járhat. De aztán lassan megnyugodtam, nagyon bíztam a dokimban, aki azt mondta, ha betartom, amit kér, minden rendben lesz. Ráadásul a klinikán nagyon jó a koraszülött intenzív centrum, ha mégis előbb jönnének.
    Nekem is kis hasam volt, sokszor már én is izgultam, hogy tényleg nőnek-e rendesen. A nagyfiammal, aki egymaga volt odabennt, sokkal nagyobb volt. Az osztályon, mikor a végén be kellett feküdnöm (szerencsére csak 1 napig, mert másnap úgy döntöttek, elég volt odabennt) a lányok nem is akarták elhinni, hogy két babám van. Most olyan jó visszagondolni az egészre, akkor meg emlékszem, alig vártam, hogy meglegyenek már és tudjam, minden rendben.
    Megint jó hosszúra sikeredtem, kicsit sokat tudok beszélni, bocsi.

    bobi27:Örülök, hogy túl vagytok az oltáson és minden rendben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 14. 09:00196.
    Jó reggelt!

    Tényleg nem könnyű feladat ikreknek babakocsit választani, de lehet Kelda, ha tényleg vársz egy kicsit még a babakocsivásárlással, mert pillanatok alatt itt a tavasz és te is folyamodhatnál ahhoz a verzióhoz, amit Wife írt.

    Nekem már az 5. héten kiderült, hogy ikreket várok. Nagyfiammal mentem az uh-ra és ott közölte a doki. . . még jó hogy feküdtem. Nekünk természetes úton fogant (mindkét félről a nagyszülőknél voltak ikrek) Azt mondta a doki, hogy kétpetéjűek, ezért nem kell attól tartanom, hogy felszívódik valamelyik vagy eltűnik. Azt a kérdést én is nagyon utáltam, hogy természetes vagy mesterséges úton lettek az ikrek + kicsi volt a hasam és mindig megkérdezték, hogy biztos ikreket várok. . . minden rendben velük, rendesen fejlődnek, mert nem tudják elhinni, hogy ilyen pici hasban két baba lenne.

    Megkaptuk mi is szerdán a 3 hós oltást. Jól viselték, de sajnos délutánra Zoli nagyon belázasodott, ám kapott kúpot, amely levitte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (195)
     
  7. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. február 14. 08:30195.
    Ne aggódj!!!
    Meg fogod tudni oldani a kocsi dolgot. . . szerintem sem érdemes már, csak esernyőset venni, nekem is az bejött. . . elég nagyok voltal a lányok, lecaplattunk a lifttel, és kinn az utcán összeszereltem. őket rögtön a kocsiba tettem, becsatoltam és lelkesem segítettek a kocsi összeszerelésében. . . kár kiadni egy vagyont, mikor nem is praktikus, meg nem is tudod használni. . . és mindjárt itt a tavasz, egyre könnyebb lesz. -)
    Én rögtön tudtam, hogy ikrek mert lombikbabák és ott ez igen hamar kiderül. . . inkább azon izgultunk hogy ne többen legyenek, kettő még elmegy de három az már nagyüzem. . . :-)
    Meg ha szelektálni kell akkor kit ?? ezt nem szerettem volna.
    Amúgy nálunk is mindkét oldalon van iker, nagyszülőknél, de nekünk igy lett. . .
    :-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (191)
     
  8. 2004. február 14. 00:56194.
    Szia Kelda! :)))

    Jovok segiteni! :)0

    Kortenek elkezdtem megfogalmazni egy szep hosszu levelet, de annyira belementem a rosszabbik dolgokba is, hogy inkabb kitoroltem es nem irtam meg neki :(

    Ugyanazok a gondolatok jottek elo nekem is mint neked, hogy mikor nekem kiderult a 6. heten, hogy ket babo van, akkor egybol mondtak, hogy valoszinuleg felszivodik majd az egyikuk, mert az elso harom honapban ez elofordul, regen meg nem tudtak ezt kimutatni, nagyon szok terhesseg kezdodik ikerterhessegkent stb. . stb. .

    Az elso UH utan (akkor meg nem volt bent velem a ferjem) kijottem, o kint vart a varoban, nem szoltam semmit csak megmutattam a leletet. . haat hatasd dobott ott ulve, jol megijedt eloszor (mar veszitettunk el egy babat a 9-12. het kozott :(( ) igy mi jol megijedtunk, hogy most nagyobb a kockazat is, mi lesz akkor mar megint ! :((
    A kovetkezo heten mar kozoltek (7. heten) , hogy biztosan megmarad mindketto, mert egyforman fejlodnek. Akkor elmertuk mar arulni mindenkinek a cslaadban, akik erdekes modon (a tavolabbi rokonok) sorra megkerdeztek, hogy mestersegesen fogantak-e. . . . na ezt a kerdest nagyon utaltam akkoriban, mert ugye tudtak, hogy mar volt egy babank, mibol gondoltak, hogy ezuttal nem termeszetes lesz? Na midnegy, amugy nem azert irtam, mert szerintem abban van valami rossz is, csak ez azert idegesitett egy kicsit. Persze a dokim mondta, hogy manapsag az ikresek kozul a legtobb mestersegesen foant, szoval nekunk szerencsenk volt, hogy a genjeinkben benne volt mar. :0

    Kelda, ugy kidoltem, hogy elmegyek inkabb aludni, de megigerem, hogy holnap valaszolok es irok meg! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (193)
     
  9. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 13. 23:07193.
    Irogatok itt magamban, hogy előre kerüljünk a sorban, hátha kedvet kap valaki és csatlakozik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_691076
    Torolt_felhasznalo_691076
    2004. február 11. 11:37192.
    Köszi, hogy válaszoltál. Nekem ugyan még nem aktuális, de kíváncsi voltam.

    Akinek esetleg van még hasonló story-ja, vagy ő szült ikreket, írja meg nekem.

    Üdv: Juci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (184)
     
  11. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 10. 21:27191.
    Sziasztok!Már megint mellé nyúltam a nyíllal, Irisz:priviben ment el, amit írtam neked.

    Irtam kortének is, remélem nem ijesztettem meg, azóta úgy látom nem jelentkezik. Kb. annyi volt benne, hogy pihenjen sokat, most még teheti, nagyon fárasztó(egyébként 1 is tud ugyanilyen fárasztó lenni), de nagyon sok örömöt ad és szerintem mindegyikünk örül, hogy így alakult és ikrei lettek, neki is sok öröme lesz bennük.
    Tényleg, ti mit szóltatok, mikor megtudtátok, hogy nem egy, hanem két gyerek érkezik?Én hetekig sokkos voltam, igazából el sem hittem. Aztán kezdődött az aggódás, hogy ne legyen gond, mind a kettő megmaradjon. (A doki azt mondta, a 12. hétig még nem mondják ki, hogy ikerterhesség, mert sok terhesség indul úgy, hogy két baba, de erről csak azóta tudnak, mióta az ultrahang létezik)Aztán a további aggódás, hogy minden rendben menjen. Néha még most is olyan hihetetlen, hogy ketten vannak!Na nem nosztalgiázok. Reméljük korte jól van a babákkal együtt.

    Voltunk babakocsit nézni, eredmény:0. Az egymás melletti üléses szóba sem jöhetett, mert keresztben nem fér be a liftbe. Az egymás mögötti ülésesek közül pedig az, aminek mindkét háttámlája fektethető, hosszában nem fér be. Maradt a testvérkocsi verzió, aminek a hátsó ülése fektethető, az első pedig pihenő pozícióba állítható. Azt viszont nem biztos, hogy érdemes megvenni. Ha már ülni tudnak, lehet, hogy tényleg érdemesebb két esernyőkocsit venni és ikerkapoccsal összekapcsolni (valaki már írta ezt, hogy ő így oldotta meg). De még így is nagy kérdés, hogy jutok le két gyerekkel és két kocsival. Összekapcsolni csak az utcán tudom majd. Reménytelennek látszik az ügy. Pedig jön a tavasz és a nyár és én nem fogok a szobában kuksolni az biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 10. 11:06190.
    Szia Irisz!

    Ált. ban ők is este 21-22 között esznek utoljára és 5-kor kelnek, de van hogy már csak 6 után ez még változó. Ma is felébredt Anna 5 körül, de igazából nem is volt annyira éhes, hanem bekakilt.

    Változó, hogy mennyit esznek ált. 110-160 ml között (egy nap 5x).

    Ők imádnak hason lenni és nagyon szépen tartják magukat. Anna, ha felébred kicsit hason van utána megfordítom és órákig elnézelődik csendben. Zoli már nem ilyen. . . ő egy ideig elvan egyedül, de utána cirkuszol, hogy foglalkozunk vele.

    Mi holnap kapjuk a következő oltást!

    előzmény:
    Irisz (188)
     
  13. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 10. 11:00189.
    Szia Kelda!

    Hát jól leköröztettek minket! Olyan édesek az ikrek! Látom már ők is felfedezték a kezüket, mi is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (183)
     
  14. 2004. február 9. 23:55188.
    Szia bobi27!

    Nekem 21 max. 22-kor esznek utoljara es reggel 5-6-ig alszanak, de 5x esznek egy nap 170ml-t neked?

    En is attol felek, hogy nem birom majd ki, hogy csak hetvegente megyek le veluk nyaron! Van erkelyunk de az kicsi, oda csak kiultetni tudom oket, ami ugye megse ugyanaz ;(
    Elszeretnenk koltozni, de azt meg nem tudom mikor lesz lakhatasink, addig meg meg nem tudunk sajna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (173)
     
  15. 2004. február 9. 23:50187.
    Koszi szepen! Tudod en probalok nekik kulon-kulon is mindent megadni, nagyon nem szeretnem, hogy a testveruk miatt hianyt szenvedjenek vagy hatranyuk legyen. Mondjuk az eleve nagy szerencse, hogy fiu-lany paros, mert igy azert lehetnek kulon jatekaik egyebek, de azert megis a testi es szellemi fejlodesuk a legfontosabb. Mondjuk azt viszont eszrevettem, hogy anno amikor Greti elkezdte emelgetni a fejet, de Krisz meg nem, akkor Krisz ugy de ugy figyelte ot, mintha azt nezne, hogy ez most mit csinal es hogy? :) Masnap mar o is elkezdte emelgetni, persze nem biztos, hogy pont ezert ;)
    előzmény:
    rózsa100 (174)
     
  16. 2004. február 9. 23:36186.
    Nem semmi lehet az ismerosod, hogy otthon szult ikreket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (184)
     
  17. 2004. február 9. 23:35185.
    Szia Kelda!

    Megneztelek titeket, nagyon aranyosak vagytok es mar hatalmasak az ikrek! Ti pontosan mennyi idosek is vagytok?
    Eloszor nekem is lusta volt Krisz, de mostmar jobban emeli a fejet mint Greti. Neha feltolja magat a kezeivel es korbenez a kisagyaban :)
    Greti stabilabban tartja a fejet de nem olyan magason mint Krisz. Azert orulok ennek nagyon, mert en ritkan teszem oket hasra. Este szoktam egy kicsit furdes elott.

    Nem kaptunk - akkor amikor akartunk - mert nem volt olyan szinben ;(
    De megrendeltuk es holnap vagy holnaputan hozzak! :)
    ABC Design 3W Twin Light a kocsi tipusa, ebbol is a Beach szin. Mivel mi a . -en lakunk lift nelkul, csak hetvegente tudom majd oket setalni vinni, mert egyedul nem tudok lemenni veluk :(
    Egyreszt mert mar nehhezek - Krisz 5130gr, Greti 4770 gr - na meg a kornyeken nem olyan jo tologatni egyedul, igy marad hetvegente a Varosliget :0
    Mi a Bosnyak Teren lakunk. Ti? :)
    Igen-igen, de meg nem tudtunk kimenni, mert a parom most beteg volt, mellhartya gyulladast kapott, jelenleg is gyogyul, remelhetoleg par het mulva kijutunk, mar kivancsi vagyok az ottani arakra es termekekre. Utana leirom, oK?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (175)
     
  18. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. február 9. 23:17184.
    Juci!
    most született egy ismerősömnél két kisfiú, otthon!!!!végig kihordva , gátvédelemmel. . . . nekem is hihetetlen. .
    :-))de nagyon szépek és egészségesek:-))))
    szóval minden lehetséges. -)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_691076 (181)
     
  19. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 9. 21:03183.
    Hahó, de nagy a csönd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. február 7. 17:15182.
    Szia!
    Ne aggódj!!!!
    :-))))))))
    előzmény:
    korte (179)
     
  21. Torolt_felhasznalo_691076
    Torolt_felhasznalo_691076
    2004. február 7. 16:07181.
    Sziasztok!
    Kíváncsi lennék, milyen ikreket szülni, lehet-e spontán vagy csak császárral, hogy szopiznak?
    Mindenkinek üdv: Juci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 7. 13:13180.
    Szia!Írtam neked, de véletlenül priviben ment el!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_531569
    Torolt_felhasznalo_531569
    2004. február 7. 12:38179.
    Sziasztok!
    Új csatlakozó volnék, eddig a babavárók között mozgolódtam, de tegnap voltam nőgyogyinál és megtudtam, hogy ikerterhességem van :)
    Még csak 6 hetesek vagyunk, és nem tudunk róla, hogy lett volna ilyen bármelyikőnk családjában is.
    Nálatok ez hogy volt?
    Szeretnék egy kis bátorítást kérni tőletek, mert egy picit meg vagyok ijedve, és még azt sem tudom mikor derül ki, hogy 1 v. 2 petéjűek és remélem hogy nem lesz semmi gond a fejlődésükkel hogy mindketten megmaradnak meg ilyesmi. . .
    Ha van egy kis időtök lécci írjatok, addig visszaolvasok.
    Korte
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 6. 23:06178.
    Hosszas küzdelem árán feltettem párat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 6. 22:22177.
    Megnéztem az új képeket a bemoldaladon. Nagyon ügyesen támaszkodnak már a babáid. Az enyémek iszonyú lusták. Ha hasra rakom őket, Dani előbb-utóbb elalszik vagy az ujját szopizza, Zsófi pedig méltatlankodva dühöng. Ha lesz időm, teszek fel én is új képeket.
    Irisz:ti is szépen növögettek, aranyosak a babuk.

    Érdekes, hogy a lányokon mennyire látszik, hogy lányok már ilyenkor is. Ha nincs feliratozva a kép, akkor is tudja az ember, hogy kislányt lát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (176)
     

Címlap

top