Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikres anyukák

Jashmine
Létrehozva: 2004. január 6. 18:46
Sziasztok anyukák!
Ti hogy bírjátok a "nagycsaládos életet"?Nálam a csajok 3 hónaposak.Még eléggé nehéz,de azért aranyosak.Mikor van az iker találkozó?Hahó!Valaki jelentkezzen!
  1. 2004. január 18. 09:46101.
    Sziasztok!
    Jelszót elküldtem priviben, hamarosan frissítem a fotóalbumot, majd szólok, ha kész.
    Én 3 hónapos korukban kezdtem el a gyümölcsöt, almával, később ezt narancslével higítottam. A banán csak később jött, a mi gyerekorvosunk nem engedte, de persze próbáltuk, és az ízlett a legjobban:)
    6 hónapos korukig kaptak anyatejet, a végén csak naponta egyszer. Ez nálunk nagy macera volt, mert nem szopiztak (kis súllyal születtek), így fejnem kellett, mert akartam, hogy kapjanak amíg lehet. Fél évig bírtam a gyűrődést. Másból sem állt a nap, mint fejés, etetés, pelenkázás. . .
    Főzeléket kb. fél évesen kezdtünk enni, én sokat főztem nekik: krumpli volt az alapja mindennek, ehhez tettem pl. brokkolit, sütőtököt, céklát (imádták, csak nagyon sokáig kell főzni), sárgaborsót, ezek nem puffasztanak. Másfél éves koruk körül vettük fel a borsót, babot, karfiolt, ezeket nem nagyon szerették.
    Alkalmanként kaptak bébiételeket, szerették őket, nekem nem voltak fenntartásaim. A kecskeméti volt a legolcsóbb, a Hipp a legfinomabb, és a hippesek között vannak egészen különleges ízek is. Ha nem volt idő, vagy energia a főzéshez, akkor nyúltam az üveg után.
    A tápszer közel 2 éves korukig maradt az étrendjükben, 1 éves koruk után csak reggelire. Dorka tejérzékeny, ezért nem kaptak tejet. Tápszernek nálunk bevált a Humana SL, ezt ette ő, Kriszti nem allergiás, így ő kapott Mildibét.
    A tejpép alkalmanként uzsonna volt, olyankor, amikor már fogalmam sem volt, milyen gyümölcsöt adjak nekik, mert pl. télen nem nagyon ugrálhattunk. Nagyon bevált pl. a banán+meggy+babapiskóta összeállítás, imádták.
    Hirtelenjében ennyi jutott eszembe.
    Ja, szeptemberben múltak 4 évesek a hölgyek, hogy erre a kérdésre is válaszoljak:)
    Jó babázást mindenkinek, majd jövök, ahogy tudok, sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. január 18. 03:39100.
    Bocsi! Most láttam, hogy egy helyen hülyeséget írtam. Legelőször bébiételként vettem a sütőtököt arra értettem hogy nem én készítettem. De mivel ízlett nekik, utána már én készítettem belőle a főzeléket és az ivólevet is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. január 18. 03:2799.
    Irisz! Az én törpéim kettő hónapos kortól már kaptak banánt összetörve. , később reszelt almát, de soha nem tettem hozzá kekszet, mint anyukám. Négy hónaposak voltak amikor krumplit adtam, de semmivel nem izesitettem(só, cukor) higithatod anyatejjel, vagy később tápszerrel. Nekem nagyon kevés tejem volt igy mindenhez tápszert kevertem. Az a lényeg, hogy a tápszerrel már nem lehet tovább főzni , de ha elegendő főzőleve maradt az ételnek azzal is kikeverheted. Én élveztem, hogy nekik főzök, így a zöldborsó ill. a sütőtök kivételével mindet magam készítettem. A zöldborsót érdemes bébiételként venni, esetleg krumplival és tápszerrel még hígítani, mert mire kipaszírozod, hogy ne legyen benne a héja alig marad belőle és nagy macera. A védőnőm azt tanácsolta amikor már nagyobbak voltak, hogy néha egy kis tejbegriz adhatok, de vizbe főzzem és a végén tápszerrel hígitsam fel. Puffasztó ételeket pl. babot vagy lencsét még másfél évesen sem adtam. A bébiételekbe elvileg nem tesznek tartósítószert, csak hőkezelik. Én bébiitalt is készítettem sütőtököt megfőztem leturmixoltam mikor már kicsit hült, majd egy nagyobb edénybe vizzel tovább főztem és kicsi csavaros jól záródó üvegbe öntöttem. A meleg a kupakot ráfeszíti az üvegre, ha kihült a hűtőbe tettem. Mindig 4-5 napra elég ivólevem volt. Ezek apróságok, de kicsit lehet rajta sporolni és nem túl időigényes dolgok, ráadásul biztos tudod mit adsz a gyerkőcnek.
    előzmény:
    Irisz (98)
     
  4. 2004. január 17. 22:1098.
    Veraneni, rusibi meg mindenki mas!

    Ti mikortol kezdtetek az "elvalasztast" ? Az enyeim mar egy ideje tapszeresek, a dokineni mondta, hogy 4 honapos kortol mar kaphatnak fozeleket is. . amikor meg sok tejem volt, mondtak a korhaban, hogy rakjam el amit lefejek, mert kesobb jo lesz majd a fozelekekhez alapnak. De most - tejem mar nincsen sajnos - akkor mit hasznalhatok majd alapnak? Amugy nekem tetszik az a megoldas (egyszerubbnek tunik), hogy az ember lemegy a boltba es megveszi a bebietelt meg a bebiitalt. Ti probaltatok ezeket? Gondolom valamilyen tartositoszer van bennuk, de azert mostmar egesz jo lehet ezeknek a minosege, nem? Mi a velemenyetek errol?

    Persze mindenki velemenyere kivancsi vagyok! Csak gondoltam Ti mar tul vagytok ezen a szakaszon :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_816699 (84)
     
  5. 2004. január 17. 22:0197.
    Bogyomami!

    Koszi a tanacsot, vartam egy kicsit amig a buborekok eltavoztak es maris sokkal jobb a helyzet :) Vettunk a gyogyszertarban baby teat is, azzal egyutt mar semmi problemank, pukiznak meg neha, de nem szenvedik meg az 1x nagy kakit es nem is faj a pocijuk. Nem is gondotlam volna erre, nagyon szepen koszi megegyszer!!
    A tejpepet mikortol adjak?

    előzmény:
    bogyómami (85)
     
  6. 2004. január 17. 21:4496.
    Szia Veraneni! Hany evesek az ikreid? Ha van esetleg keped a bem. oldaladon roluk, akkor elkuldened a jelszavad? Koszi!
    előzmény:
    veranéni (93)
     
  7. 2004. január 17. 21:2795.
    Kelda! Megneztem a picikeid, nagyon aranyosak! Zsofi annyira csini abban a kis ruhacskaban! :)

    Szep nagyok mar a "picik" :))
    Mi pont ma voltunk vasarolni nekik, mert mar kinottek az osszes 56-os cuccokat, meg nemelyik 62-es meretu sem jo mar rajuk :(
    Annyira rossz, hogy markankent masok a meretek, vagyis nem minden 62-es egyforma ;(

    De orulok a cuccoknak, olyan jo dolog babaruhakat venni, foleg, hogy fiunak es lanynak is valogathatok a szebbnel szebb ruhacskak kozul :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (89)
     
  8. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 17. 21:2094.
    Szia veranéni!Neked vannak fenn képek a gyerekekről?Megnézném őket, ha megadnád a jelszavadat.
    bobi27!Nagyon aranyos mindhárom gyerkőc!Gratulálok!
    előzmény:
    veranéni (93)
     
  9. 2004. január 17. 20:4693.
    Sziasztok!
    Kelda, Irisz, megnéztem a képeiteket, gyönyörű, cukifalat kis gyerkőcök!! Gratulálok hozzájuk!
    Fura volt ilyen piciket látni kettesével, nekem már rég nincsenek együtt fotózva, mert nem lehet egyszerre leültetni őket:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 17. 18:3292.
    Szia Bogyómami!

    Nem semmi 3 lány, de gyönyörűek! Mit szólt a férjed, amikor kiderült , hogy ismét lányotok lesz, sőt 1x-re kettő?
    előzmény:
    bogyómami (85)
     
  11. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 17. 18:3091.
    Szia Jashmine!

    Nekem nov. 9-én voltak két hónaposak a picik. Hála az égnek egész jól elvannak a kiságyukban, bár most éppen cirkuszolnak. . . . eléggé megérzik az időjárásváltozást, ám különben jó babák! Tényleg neked vannak képek a picikről?
    előzmény:
    Jashmine (67)
     
  12. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 17. 18:2790.
    Szia Kelda!

    Elkérhetném a jelszavad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 17. 05:4289.
    Irisz!Elküldtem a jelszót priviben, kész a bemoldal. Ha még valakit érdekel, üzenjen és megírom neki is.
    előzmény:
    Irisz (81)
     
  14. 2004. január 17. 02:3288.
    Bogyómami! Nekem az első időszak pokoli volt, mert amíg szoptattam (5 hétig) addig napi 3-4 órát aludtam több részletben. Mivel nehezen bírtam, éjjel csak tápszert kaptak és Apa is beszállt az etetésbe. Összességében 4 hónapos korukra jutottunk el addig, hogy este 9-kor fürdettem őket, amelyik tiszta volt azt Apa már üvegből megetette , végül kb. hajnali 5-ig bírták kaja nélkül mindketten. Anyatejet 5 hónapos korukig kaptak, de nekem kezdettől fogva csak fél liter jött össze egy nap alatt, így rendesen kellett pótolni. Mi Aptamil AR-t ettünk, mert mindkettő folyamatosan bukott még nyolc hónapos korában is. Egyébként kettő hónapos korukig minden fürdetés után egész éjjel folyamatosan sírt valamelyik, de akkor szinte egyik napról a másikra leszoktak róla anélkül, hogy csináltunk volna velük bármit is. A mai napig ilyenek, hogy valamire rászoknak tart egy ideig azután maguktól abbahagyják, csak ki kell várni és ez a legnehezebb.
    előzmény:
    bogyómami (86)
     
  15. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 16. 21:5187.
    Sziasztok!
    Irisz, bogyómami!Megnéztem a képeket a bemoldalon, nagyon aranyosak a gyerekek, gratulálok mindkettőtöknek!
    előzmény:
    Irisz (82)
     
  16. 2004. január 16. 21:3286.
    Neked mikortól aludták át az éjszakát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_816699 (84)
     
  17. 2004. január 16. 21:3085.
    Sziasztok!
    Kb. 3-4 hetesek voltak, de más anyukától is hallottam, hogy ettől a tápszertől puffadtak a babák. Egyébként általában nem a tápszertől puffadnak(kiv. ezt) hanem attól, hogy amikor elkészítti az ember akkor közben felrázza, vagy keveri és levegő kerül bele. Ha rödtön adja az ember, akkor az is puffaszt. Én amikor tudom előre megcsinálom, legalább 10-15 perccel, hogy a buborékok kimenjenek belőle. Legfeljebb ha kihűlt bedobom a mikroba vagy eleve forró vízben hagyom állni az üvegeket. Ugyanez van a tejpéppel is, csak ott nagyon fel kell higítani, mert ha áll akkor besűrűsödik. Emiatt viszont hígabb lesz és rövidebb időre laknak jól. :-(((
    előzmény:
    Irisz (77)
     
  18. 2004. január 16. 01:4284.
    Sziasztok! Nagyon örülök ennek az ikres forumnak. Az én gyerkőceim már nagyok, december 16-án voltak öt évesek. Lilinek és Bencének hívják őket. Szép súllyal 2950 ill. 2800 gr-al spontán születtek. Igazából csak az első egy másfél év volt nehéz, de mindig volt valaki aki segített . Most már olyan jó velük, annyira jó eljátszanak együtt, hogy csak akkor kell hozzájuk leülni, ha én is akarom. Nem nyaggatnak feleslegesen, egy csomó mindenben először egymást kérik fel segíteni, és csak ha együtt nem boldogulnak akkor van rám vagy apára szükség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 15. 23:4883.
    Köszi a tanácsokat, majd próbálkozom. A párásítón már mi is gondolkodtunk, igaz nekünk hidegpárásító kell, mert nagyon meleg van a lakásban.

    Normális, hogy kevesebbszer van már székletük. Az enyémeknek is, pedig ők nagyrészt anyatejesek. Zsófinál az is előfordul, hogy 2 napig egyáltalán nincs neki. Arról fogalmam nincs, hogy mennyit esznek naponta, mert kb. óránként szopiznak, amit nem mérek. Tápszerből egy nap összesen kb. 400 ml fogy, amit majdnem egyedül Dani eszik meg. Ezzel már válaszoltam is a másik kérdésedre, nekem is egy fiú és egy kislány van+egy 8 éves nagyfiam. Kíra Zsófia 2540 gr és 52 cm, Dani pedig 2600 gr és 52 cm volt a születéskor(a hosszukat biztos, hogy elmérték, szerintem még 50 cm-esek sem voltak). Most Zsófi 5000 gr, Dani 5500gr. Pont úgy viselkednek, mint a pocakomban. Dani állandóan izgett-mozgott, "műsorozott". Most is folyton rá kell figyelni, szinte állandóan éhes, ezért elég sokat bömböl, de szerencsére ezt olyan hangszínnel teszi, ami elviselhető. Zsófi mozgását sokáig nem is éreztem (persze lehet, hogy csak azért, mert előtte volt a placenta). Mikor viszont már nagyobb volt, annál erőteljesebbeket rúgott belém és szegény Daniba is. Most is elég sokáig el van az ágyban, nézelődik, többet alszik, mint Dani. De ha valami baja van, legyen az éhség vagy pelus gond stb, akkor úgy tud ordítani, hogy zeng az egész ház. Ha rögtön nem oldódik meg a probléma, akkor még percekig képes "veszekedni" az emberrel. Ha egyszerre van sírás, akkor muszáj először az ő kívánságát teljesíteni, hacsak nem akarom, hogy a dobhártyám beszakadjon.
    előzmény:
    Irisz (81)
     
  20. 2004. január 15. 19:2282.
    szia! Nekunk az keves volt, bar nem is panelban lakunk
    :(
    előzmény:
    Jashmine (80)
     
  21. 2004. január 15. 19:2181.
    Szia Kelda!

    En is orulok, megprobalok naponta jonni, meglatjuk, hogy sikerul :)
    Vegulis birjak a tapszert, csak pukiznak am rendesen tole. . . amikor kakilnak akkor szoktak sirni meg erolkodni, szerintem ez minden tapszernel igy lenne, nem? Amug mg az a fura, hogy mostmar csak napi 1x max. 2x van szekletuk, amig anyatejet is kaptak, napi 5-6x is volt. .
    Hat 9. -en voltak 3990 es 3850gr, tegnap pedig 4160 es 4020 gramm. Ez ugye 5 nap, regebben ennel tobbet hiztak. De amit irtal az megvan, ugyhogy nem aggodom! :)

    Elkuldtem priviben a jelszavamat! Majd kuldd el te is a tiedet, ha felrakjatok kepeket! :)

    Mi vettunk meleg parasitot (a hidegtol lehult a lakas) es azzal ki is kuszoboltuk a paras levegot! Persze igy is elofordul, hogy tele az orruk, en pesztonka orrjarattisztito hasznalok, az nagyon halk (nem porszivos de elektromos) es nem felnek tole. Ha nagyon szaraz, kerj a dokinotol orr cseppet, az feloldja s konnyeden le tudod amjd szivni a valladekot. Egy masik forumon olvastam, hogy valaki salvus vizet csepegtet az orraba a picinek es utana szivja le a valladekot, azt meg nem probaltam ki.

    Neked mennyit esznek naponta? Meg nem volt idom visszaolvasni (de fogok) milyen nemuek az ikreid? Mennyivel szulettek es milyen egyeniseguek? :)

    Nekem olyanok mint a pocimban voltak, Krisz nyugodtabb mint Greti. Bar mostanaban nagyon egyformak, egyforman kovetelozoek :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (79)
     
  22. 2004. január 15. 19:1580.
    Szia!
    Nekem azt mondta a gyerekorvosom, hogy tegyünk a radiátorra vizes törülközőt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (79)
     
  23. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 15. 18:3879.
    Sziasztok!
    Irisz!Örülök, hogy te is itt vagy!Az én ikreim holnap lesznek 10 hetesek, de ha van időd az a legjobb, ha vissza tudsz minket olvasni. Szerintem, ha nagyon nem jön be ez a tápszer, kérd meg a gyerekorvost, hogy próbálkozzatok egy másikkal. Mi a Milumil HA-t használjuk, semmi bajuk tőle. Olyat még nem hallottam, hogy a tápszeres baba keveset hízzon, a köztudatban pont az ellenkezője van. Mennyi az a kevés?Nekem a védőnő azt mondta, heti 100 gr-os gyarapodással már jól fejlődő babának számítanak.

    Van még valakinek bem. oldala képekkel?Örömmel megnézném a babákat. Ha itthon lesz a párom, én is teszek fel képeket, egyedül sajnos nem tudok, a számítógép valahogy nem az én világom.

    Ti hogyan tisztítjátok a babák orrát?Nálunk nagyon száraz a levegő, estére mindig bedugul az orruk, a beszáradt váladékot muszáj kitakarítsam. Porszívóval nem akarok őket minden nap gyötörni. Most azt csinálom, hogy sós vizes oldattal befújok és pumpás kézi orrszívóval próbálom kitisztítani az orrukat, de ez is kész tortúra. A szivem szakad meg, de ha nem csinálom, szopizni se tudnak, levegőt se kapnak rendesen. Nincs valami jó ötletetek?
    előzmény:
    Irisz (77)
     
  24. 2004. január 15. 07:4378.
    sziasztok! énis ikres mama vagyok bár az én ikreim 2 évesek multak. SOKMINDENEN KERESZTÜL MENTÜNK MÁR. sajnos nekem a férjemen kivül nemvolt segitségem igy aztán elég nehéz volt. de tuléltük a legnehezebb időszakokat, fogzás stb. . HA VALAKINEK TUDOK SEGITENI A TAPASZTALATAIMMAL kérdezzen. nagyjábol végigolvastam a hozzászolásokat nagyon aranyosak és érdekesek . mindenkinek kitartást egészséget és örömteli babázást kivánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. január 15. 00:2477.
    Szia! Mennyi idos korukban adtad eloszor a BEBA H. A. -t? En most kezdtem el adni nekik, miutan atleptek a 4kg-os suly hatart. Elotte BEBA kora-t kaptak. Miota attertunk, azota mindkettonel sok a gaz es a sokat esznek de keveset hiznak"" jott meg elo. Szerinted a tapszertol lehet? A vedono szerint tok normalis, minden tapszer ilyen. .

    Megneztem a kepeket a bem. oldaladon, nagyon aranyosak a picikeid, nem lehet semmi a parodnak 4 holgy mellett! :)
    előzmény:
    bogyómami (75)
     

Címlap

top