Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikres anyukák

Jashmine
Létrehozva: 2004. január 6. 18:46
Sziasztok anyukák!
Ti hogy bírjátok a "nagycsaládos életet"?Nálam a csajok 3 hónaposak.Még eléggé nehéz,de azért aranyosak.Mikor van az iker találkozó?Hahó!Valaki jelentkezzen!
  1. 2009. november 11. 13:306494.

    Sziasztok!

     

    Itt vagyunk.

    A bölcsibe szokás viszonylag zökkenőmentesen ment.

    Nagyon szeretnek járni. Én új helyen kezdtem dolgozni,

    8 órában. Néha húzós, de élevezem, csak estére kipurcanok.

     

    A lányok nagyon nőnek, a bölcsinek köszönhetően hipp-hopp

    elkezdtek beszélni. Néha olyan kifejezéseket használnak, hogy

    leesik az állam.

     

    A babakocsit már több mint fél éve mi sem használjuk, ezért

    el is csomagoltuk őket. Egy hónapja még a roller volt a sláger,

    meg a háromkerekű bicikli.

     

    Szobatisztaság: nyáron a szabadban tettünk próbát, de nem jött be, ezért nem erőltettük. Most az ősszel két szombaton is próbálkoztunk. Nálunk a bugyi a motiváció. Mert látják mikor teregetek, hogy nekem is az van, és már nekik is vettünk szép

    bugyikat és azt szeretnék hordani. A bilire rá is ülnek, sőt föl-le pattognak, mert élvezik, hogy magunknak hozzák le-föl a nadrágot.

    De mikor jön a pisi akkor lefagynak, és a nadrágjukba pisilnek, aztán sírva jönnek. Szóval most még várunk. Bár nem tudom mire, de még szeptemerig (ovi) van idejük, nem akarom őket sürgetni.

    Lassan előbb cserélik ki egymás pelenkáját, mint hogy használják a bilit. :)   /anyagilag sokkal jobb lenne ha már nem használnánk pelust/

    Tehát várok!

     

    Ügyesen öltöznek, már gombolni is tudnak, el kezdtek szeretgetni, simogatni, olyan cukik. Ők is rajzolnak és fújják apa és anya munkahelyének nevét, énekeket, mondókákat mesélnek.

     

    Hát most jó részletesre sikerültem. Remélem nem untattalak Benneteket.

    Puszi mindenkinek

     

    Tegyetek fel fotókat a csemetékről! Köszi

    előzmény:
    vicasz (6491)
    2009-09-17  14:11
  2. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. szeptember 20. 13:376493.

    Kíváncsi lennék a véleményetekre. A barátnőmmel szeretnénk nyitni egy esküvőszervező irodát. A fő profilunk ez lenne, melléktevékenységnek pedig rendezvényszervezés, kölcsönzés, stb. Mit gondoltok, jó ötlet? Bár tudom ti nagyrészt pestiek vagytok, de itt Szegeden nem olyan elterjedt ez, mint ott. Ha van ötletetek nevet illetően azt is szívesen fogadom.

     

    Szerintem sokkal jobb lenne egy vállakozást vezetni, mint reggel nyolctól fél ötig rohadni a melóhelyen, és a kicsikért sem tudok elmenni sose, mert őket meg négykor el kell hozni a bölcsiből. Mindig az apjuk megy, vagy ha ő i s dolgozik akkor a nagyanyjuk. De ez olyan gáz, mert sose tudom, éppen mi volt a bölcsibe, nem tudok a dajkával sem beszélni, stb. Ha saját vállalkozásom lenne, én oszthatnám be az időmet, és valszeg nem dolgoznék kilenc előtt és négy után. Pont ezért jó ez a rendezvényszervező iroda, mert a megbeszéléseket ezen időpontok közé lehet betenni. És olyan rengeteg induló tőke sem kell hozzá.

     

     Várom az építő jellegű kritikákat, és az ötleteket a névre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. szeptember 20. 13:296492.

     

    ísMint már írtam is Timikém szobatiszta. De Tomikámnál már harmadjára kezdem el, és még mindig nem szól. Két napig szól, ügyesen a WC-be megy a pisi, aztán harmadik nap bepisil. Nem tudom mért van ez.

    Nálunk itthon nem köti le őket semmi. Elkezdek velük rajzolni, meg diázni, és kb. öt perc után egyiket sem érdekli. Úgyhogy nálunk bejött a bölcsi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. szeptember 17. 14:116491.

    Sziasztok!

     

    Köszi Kliliom amit írtál, sajnos Melcsi nálunk pont a "zászlóvivő", aki nem nagyon utánozza a tesót, inkább ő talál ki mindig dolgokat és Brigi utánozza. Már a bicikli van megígérve, és nagyon szeretne is egyet, de mikor kérem, hogy kakiljon bilibe, az a válasz, hogy nem kell bicikli.

     

    Szerencsére Brigi nagyon kis ügyes, rá már éjszakára sem kell pelus, Melcsire adok éjszaka még.

     

    Nálunk is szept.től ujra bölcsi, jövő héttől már ott fognak aludni, mert az altatás is egyre nehezebben megy itthon, nekem meg dolgoznom kell, még itthonrol tudok dolgozni.

     

    Sajnos egy kis orrfolyás van, 1-2 napig otthon voltam velük emiatt, de nincs lázuk, és már nagyjából múlófélben van, így visszamentek bölcsizni.

     

    Már nagyon ügyik, nem használom a babakocsit sem velük, szépen fogják a kezem, és sétálunk a bölcsibe.

     

    Melcsi néha (ha haza kell jönni pl. a játszóról), oltári sikítást rendez, elég ciki. A pasikkal meg úgy szemez, hogy zavarbaejtő...

     

    Brigusz ügyesen rajzol karikákat, szinezés is nagyon megy neki, Melcsi ezekkel a dolgokkal nem bánik még jól, nem tudja megfogni jól a ceruzát, így nem is érdekli. Ő meg fut, rohan, mint akit üldöznek, de szinte állandóan.

     

    És veletek, Kliliom, Betisz, Vacs , mizujs?

     

    Sajnálom, hogy ilyen tetű lassú az nlcafe, idegtépő, míg ide bejut az ember, sztem azért is pang ez a topic ennyire...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. augusztus 11. 13:056490.

    sziasztok!

    Hát nálunk is Timikém szobatiszta lett!!! És nálunk ez egyik napról a másikra történt!!!! Én sem hittem el, hogy így lesz, még írtam is hogy próbálkozok de semmi. Aztán egyik nap azt mondta: anya pisilni kell! Mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Azóta is mindig szól, és egyszer sem pisilt be. Uganígy jött a déli alvási idő alatt is. kb. három napig adtam még rá a pelust alváshoz, mindig száraz volt. Azóta nem adok rá. Úgyhogy mostmár csak éjszaka van pelus. A kakival volt egy kis gondunk, de mostmár az is a WC-be megy. Ja, Timikém nem hajlandó ráülni a bilire, csak a WC-re, pedig szűkítő sincs rajta, mert arra sem volt időm hogy vegyek. Viszont volt ahol volt szűkítő, és nem ült rá, csak a rendes WC-re. Ennek örülök, mert nem kell majd kínlódni később, hogy  szokjon rá.

    Na, Tomikám nem ilyen ügyes, ő rá se bagózik erre a bili témára. Azt reméélem nála is majd így jön: egyik napról a másikra.

    Jövő héten nálunk is megkezdődik a bölcsi megint. Ők nagyon szeretik, és már nagyon várják.

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. augusztus 7. 10:116489.

    Szia Vicasz!

     

     

    nagyon sajnállak és persze teljesen megértem. nagyon nehéz ez a bili ügy.  nálunk is volt a csoki miatt kis cirkusz, de azért csak bevált. lehet, hogy kegyetlenség, de akkor még ezzel tudtam megfogni a Norbit. nálunk Niki elég nagy húzóerő, Norbi igyekszik követni őt. mi erőteljesen és következetesen 2,5 évesen kezdtük el és fél évbe telt mire teljesen szobatiszták lettek.

    én azon vagyok kiakadva, mikor mások mondják, hogy egyik napról a másikra szobatiszta lett a gyereke. mondjuk lehet, hogy 1 gyereknél könnyebb, de akkor sem tudom ezt elhinni, és valószínű, hogy ez zavart engem, hogy nálunk miért nem így van, de aztán nem érdekelt senki véleménye, úgy csináltam, ahogy én gondoltam. szépen, folyamatosan, ahogy lentebb írtam sikerült. most meg már teljesen önállóan rohannak, nyitják fel, teszik rá a szűkítőt, de aztán van olyan is, hogy mindkettő csak a bilire akar ülni és persze mindig egyszerre, hát remélem ez is változni fog.

     

    arra már felkészítettek, hogy az ovi kezdéskor elő fog fordulni, hogy bepisilnek, de nálatok talán a bölcsiben látják egymástól és Melcsinek fog tetszeni és utánozni akarja majd a többieket. 

     

    kitartás drága Vicasz, sajnos nem tudok mást mondani, nálunk ez bevált, csak sok türelmet kívánok.

    előzmény:
    vicasz (6488)
    2009-07-24  15:45
  7. 2009. július 24. 15:456488.

    Sziasztok!

     

    Nálunk jövő héttől van újra bölcsi, de egy pár hetet megpróbálok még a m.helyemen szabiba kivenni (mikor visszamentem nem vettem ki a szabikat), és  aug.20 után tervezem hogy visszamennek bölibe, és szokjuk majd a bentalvást is.

     

    Kliliom, és mindenki, aki esetleg tud valami tanácsot adni: Melcsi nálunk pisil ugyan a wc-be, bilibe, de kakilni egyáltalán nem hajlandó oda, csak pelusba. Minél inkább magyarázom, hogy oda kellene, meg úgy könnyebb, stb, úgy érzem annál inkább megmakacsolja magát. Addig nem kakil, míg nincs rajta pelus. Elég kemény emiatt a visszatartás miatt is a széklete, pedig ugyanúgy eszik gyümit mint a tesója. Mit tegyek, hogy rájöjjön, hogy bilibe kakiljon? Próbáltam a csokival jutalmazást is, de úgy tűnt (persze lehet, hogy palira vett), hogy M. nem érti, ő mért nem kap csokit, és sikítva követelte a jussát. Így ezt a módszert elvetettem...

     

    Brigi már szobatiszta, bár éjszakára kap még pelust, meg napközben alváshoz, de eddig még egyszer sem volt baleset. Csak nincs nejlon lepedőnk, azért adok rá mindig pelust. Hamarosan beszerzek egyet.

     

    Mindenkinek kellemes vakációzást kívánunk!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 13. 13:376487.

    Sziasztok!

     

    Már ezer éve nem jártam itt.

    Nálunk rohanta k a napok. Még mindig sokat sétáltunk, ezidáig.

    Mert múlt h éttől szokjuk a bölcsit.

    Szeptembertől  felvették őket, de én aug. 1-gyel kaptam munkát.

    Így most egy hónapot a fizetősbe fognak járni.

    Mo st még csak fél napokat vagyunk ott, de holnap már lehet hog y

    ott is alszanak.

    Azt hiszem nálunk végetért egy korszak.  Jó is meg rossz is, hogy vége.

    Puszi mindenkinek!

    Vacs 

    előzmény:
    vicasz (6480)
    2009-06-03  13:58
  9. 2009. július 1. 10:046486.

    most lehet, hogy el fogtok ítélni, de nálunk jutalmazással történt a szobatisztaság. nálunk a kakilás volt előbb és csak később a pisilés. Niki 2 és fél éves volt amikor először bilibe kakilt, Norbi utánna 2 hónappal kezdte.

    először az kapott egy picike csokit, aki csak a bilibe kakilt, ha ment a pelusba is akkor nem járt érte semmi. aztán az kapott csokit, akinek száraz volt a pelusa, tehát már a pisilés is csak biliben volt. utána mikor már 1 hete egésznap száraz volt a pelus, akkor jött a bugyi és már csak a délutáni alváskor és éjszaka volt pelus. amikor már a déluténi alvás után is száraz volt a pelus, akkor jött már csak a csoki és aztán már délután is bugyiban voltak. Norbi pont 3 éves lett, amikor éjszaka is száraz maradt a pelus, így már 2 napja éjszaka is bugyi van és reggeli után van már csak egy kis csoki. Niki 3 éves kora előtt lett teljesen szobatiszta.

     

    remélem elég érthetően írtam.

    borzasztóan féltem ettől a szobatisztaság kérdésétől, mert a legelső próbálkozás elég rémesen sikerült, meg néha én is elég türelmetlen voltam, de azátn idővel és végül is sok türelemmel sikerült.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153498 (6484)
    2009-06-30  11:53
  10. Torolt_felhasznalo_673463
    Torolt_felhasznalo_673463
    2009. június 30. 16:386485.
    sziasztok segitsetek hogy szokjunk rá bilire 2 évesek vagyunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. június 30. 11:536484.
    dittieszozo: hogy érted el náluk a szbatistaságot? én már megőrülök ettől, hogy nem azok, pedig már két és fél évesk. annyit csinálnak, hogy fürcsi előtt pisilnek a wc-be. de ennyi. egyik sem szól hogy pisilni kell, ha csak bugyika van rajtuk, akkor szólnak, mikor már folyik. hogy kell ezt csinálni???? kétségbe vagyok esve!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. június 26. 12:256483.
    Sziasztok!

    Az én kislányaim májusban múltak 2 évesek. Nagy kópé mindkettő. Kata (a szemüveges) már teljesen szobatiszta (éjjel is), Zsuzsi is szépen szól már napközben, de alváshoz még van pelusa. Szeptembertől mi is megyünk bölibe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. június 26. 12:086482.

    Helloka!

    Annyit tudok,hogy most 25-én volt az ikertali....Nagycsaládos élet?

    Nehezen...a fiam 7 éves lesz most júliusban, és ujra kellett szokni a korán...illetve éjszakai keléseket..ez a legnehezbb.. a többi annyira nem gáz sztem...bár elég hisztisek a csajok mostanában:) De lesz ez jobb is, ugy 2,5 év mulva..addig kitartás:)

    előzmény:
    Jashmine (1)
    2004-01-06  18:46
  14. 2009. június 26. 12:056481.

    Sziasztok!

    Az én csajaim 2 hónaposak és még mindig esznek 3 óránként éjjel,tápszeresek....totál ki vagyok merülve.Mit tegyek,hogy ne ébredjenek fel?Max 120 gr-ot esznek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. június 3. 13:586480.

    Betisz: nálunk is megy a hiszti ezerrel. Brigi nálunk a "dühöngőbb", ő szinte mindenen föl tudja húzni magát. És érdekes, hogy ezzel együtt nálunk is ő az anyásabb. Nagyon tud makacskodni, ordítani, mintha nyúznák, de pl. még sosem "emelt rám kezet", eszébe sem jut. Melcsi viszont igen! Ő kevésbé hangosan hisztizik, vagy legalábbis nem mindenért, viszont ha olyanja van, akkor ütöget, csapkod engem, hiába mondom, hogy "apát, anyát nem ütjük meg." Számomra ez tök érdekes, hogy Brigi a erőszakosságával együtt ezt még sosem csinálta.

     

    Szerencsére nekünk a bölcsi elég jól megy, bár volt kb 4 nap, mikor Melcsi picit sírdogált, mikor menni kellett, utóbb kiderült, hogy volt valami afférja egy gyerekkel.

     

    Nagyon nehéz kezelni a hisztit... Én Brigivel azt szoktam, hogy mikor már nagyon elharapódzik, és nem tudom semmivel lehiggasztani (elterelem a figyelmét, vagy magamhoz ölelem) akkor beviszem a kisszobába, és mondom neki, hogy maradjon ott, míg lehiggad. Igazából ez sem nagyon használ, de egy kicsit otthagyom, és nem is jön ki onnan, míg nem megyek érte, aztán mikor odamegyek, és átölelem, akkor van úgy, hogy megnyugszik, és abbahagyja. De nem mindig. Ráadásul ilyenkor Melcsi "szolidarít", menne utána, szóval már megvan bennük a cinkosság (aminek amúgy tökre örülök, olyan édik)

     

    Nekem nagyon jót tett, hogy bölcsiben vannak egy fél napot! Komolyan mondom, akkora nyomás esett le rólam! Betisz, hozzád hasonlóan már én is elég kevéssé bírtam a mindennapi dolgokat, bár ezt magamnak sem akartam bevallani. De jót tett, hogy itthon ilyenkor kicsit mással foglalkozom, meg néha a céghez is bemegyek a munkáért, ott is dolgozom. És rendet tartani is könnyebb így. Nekik meg megvan a kis délelőtti programjuk amiben jól elfáradnak, és jó nagyot alszanak.

     

    Ma megyünk gyereknapra a bölcsibe, remélem jó idő lesz!

     

    Írjatok lányok mindenki, kinek hogy mennek a dolgos hétköznapok!!!

     

    A bölcsi óta Melcsi már nagyon szépen beszél, mondókákat mond, Brigi is ügyes, bár hozzá még kell a "szótár".

     

    puszi mindenkinek+!

    Vica

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153498 (6479)
    2009-06-03  07:47
  16. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. június 3. 07:476479.

    kliliom: Minket már nem érint, csak azokat, akik június 1-e után fogantattak meg. Ránk már nem vonatkoznak ezek a hülyeségek, hál istennek. de ha most esnél teherbe, akkor az ujjszülöttedre már igen. Érthetően írtam?

     

    Többiek: Nálatok van e már dackorszak? mit csináltok, mert én már teljesen kész vagyok Tomitól. Rajta nagyon kijött, egyik pillanatról a másikra. Timin gyengébb lefolyású, elviselhető, de Tamás eszméletlen. Mindenre kapásból nemet mond, megtagadja, kifeszíti magát, rugdos, stb. Viszont annyira anyás lett egyben, hogy a bölcsibe is üvölt mikor otthagyjuk. Szerintetek ez mért van? És ezeket hogy kell kezelni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 28. 01:076478.
    Hát ha egyszer gyerekem lesz ugy szeretném hogy ikerfiúk legyenek...:))) Nincs erre valami hókuszpók hogy valakinek ikrei legyenek??? :-DDD
    előzmény:
    Jashmine (1)
    2004-01-06  18:46
  18. 2009. május 28. 00:456477.

    sziasztok lányok,

     

    érdeklődnék, hogy tudja-e valaki, hogy az új GYED, GYES módosítások minket ikreseket hogyan érint, ll. érint-e?

     

    köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top