Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikres anyukák

Jashmine
Létrehozva: 2004. január 6. 18:46
Sziasztok anyukák!
Ti hogy bírjátok a "nagycsaládos életet"?Nálam a csajok 3 hónaposak.Még eléggé nehéz,de azért aranyosak.Mikor van az iker találkozó?Hahó!Valaki jelentkezzen!
  1. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. Április 17. 13:006476.

    vicasz: de én írtam, de sajna az abbamaradt, mert nem érdekelte őket. én meg úgy voltam vele, hogy még nem értek meg rá, úgyhogy nem erőltettem. Most ott tartunk, hogy Tomi (ezen meglepődtem, mert eddig Timi volt aktívabb ezekben a dolgokban) állandóan kéri a bilit, hogy "pisilek a bilibe!!!!" és rendszerint egy-két cseppet kisajtol magából, és akkor azt el kell vigyük közösen a nagy Wc-be kiönteni, lehúzni, és elköszönni: Pápá pisi! Ezt élvezi. De amúgy a bölcsibe is ráültetik őket a wc-re. kaki egyszer sikerült Timinek bilibe, de az sem volt tudatos, csak láttam, hogy erőlködik, és gyorsan rátettem, és mondtam neki, hogy nyomja a pukit. és ő nyomta és kaki volt. ennyi. hát szépen lassan. de mindjárt itt a nyár, és remélem azzal megjön majd a szobatisztaság is. tettem fel képet a szülinapi torta evésről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. Április 15. 23:196475.
    Betisz, szobatisztaság: nem te írtad még sokkal régebben ,hogy fürcsi előtt mindig ráülteted őket a bilire, és pisilnek is? Tőled merítettem az ötletet! A kaki még nekünk se megy. Csak itthon kapnak bugyikát, ha elmegyünk valamerre, ill. alváshoz még pelus van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. Április 14. 15:176474.
    Betisz, tényleg nagyon ügyesek, hogy ilyen szépen beszélnek 2 évesen!!! és gratula a bölcsis beszokáshoz is!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. Április 14. 15:156473.

    Mi is már teljesen beszoktunk (volna), 4 órát vannak ott, de azért nálunk vannak kisebb nagyobb pityergések. Brigi az ő kis akaratos módján szerintem sokszor összetűz bent egy kisfiúval, aztán abból az a vége, hogy sír, mert a kisfiú erősebb. De utána ő nagyon sokat tud sírni, rá is tesz egy pár lapáttal. A bölcsivel nincs gond, mert oda szeretnek járni, és mindig emlegetik a gondozónők nevét, meg a benti gyerekekét is, 1-1 kisebb nagyobb pityi van. De azért csak "volna", mert Melcsi elkapta a bárányhimlőt, és így most itthon vagyunk. Pedig kaptak oltást ellene, igaz, csak 1-et, és Melcsinek nagyon enyhén, de kijött (10 pöttye van összesen)

     

    Mióta bölcsisek, nagyon szépen megindult a beszédük, sokkal érthetőbbek, szerintem azért, mert ott nem értik meg az ő kis kitalált szavaikat, azóta fejlődött az artikulációjuk is, csomó betűt, és így szót is mondanak már, Melcsi már mond jelzős szerkezetet is: "enyim cumi, enyim szék" :) Pedig itthon én csomót énekeltem, mondókáztam velük, meg beszéltem hozzájuk csomót, szerintem a bölcsiben ennyi figyelem azért nem jut rájuk, mégis azóta beszélnek szebben, érthetőbben.

     

    A pisi-kaki Melcsinek nagyon megy bilibe, már sokszor bugyit adok rá délelőtt, Brigi is kezd érdeklődni, néha neki is összejön a pisi a bilibe. De a kaki Melcsinek  pl. ma bugyiba ment. Szóval akadozva ugyan, de elindultunk az "úton". Szerintem Betisz ne aggódj ezen, jön a jó idő, és minden megoldódik a nyáron! Bent a bölcsiben úgy tudom majd mindig ráültetik őket bilire, kis wc-re, szerintem ez is fog majd tetszeni nekik.

     

    Tegyetek föl képeket a lurkókról!!

     

    Az itthoni melóm tök nehéz. Még gyakorlott könyvelőnek is az lenne, én meg már 2 és fél éve nem csináltam adóbevallást... szóval elég nagy szívás...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. Április 11. 13:336472.

    sziasztok!

    Vicasz: mi már teljesen beszoktunk! Kb. két és fél hét alatt, de olyan szinten, hogy nem akarnak hazajönni délután, úgyhogy mostmár fél négyig ott vannak. Nem akarom őket erőszakkal elhozni. Pedig úgy voltam vele, ha nagyon tiltakoznak a bölcsi ellen akkor nem erőltetem, erre tessék el se akarnak jönni onnan. Úgyhogy nem volt semmi gáz. Ottalvásnál is második héten első nap már ott aludtak, mindenki megvolt döbbenve, mert mások először csak ismerkednek az ággyal, kb. tíz percig aztán mennek haza. Ezek egyből lefeküdtek és elaludtak. Örültem neki, hogy nem volt velük gáz. Büszke vagyok rájuk.  Bezéd nálunk teljesen jó, úgy beszélnek mint én. Mindent mondanak, énekelnek. Nagyon édesek. Kár hogy ide videot nem lehet feltölteni.

    A szobatisztasággal ki hogy áll? Mi azzal még sehogy.Pedig már nagyon drága a pelus. A bölcsibe meg eszik vagy nem tudom hova teszik, de nagyon fogy. Aki már elkezdte a szobatisztaságot írjon valami jótanácsot, hogy kellene csinálni.

     

    Kellemes húsvétot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. Április 5. 23:456471.

    Vikics: nagyon helyesek a srácaid! Hát én csak reménykedni tudok, hogy a beszoktatás ilyen simán megy majd. Nem hiszem mondjuk, hisz ők még csak 2 évesek... Már szokunk befele, eddig ott tartunk, hogy kb. másfél órát voltak nélkülem a szobában, majd felöltöztették őket, és kint az udvaron is elvoltak még egy kicsit nélkülem... De Brigusz hiányolt, és akkor behívtak. Kb 7 napja szokunk be, ebbe egy kis hiányzás is becsúszott. Ők csak négy órát lesznek, ebéd után haza, és alvás itthon. 

     

    Betisz, nálatok mi újság beszokás ügyben?

     

    Vacs, én is örülnék, ha még itthon lehetnék velük, de sajnos a pénz nagy úr, nem tehetem meg, hogy továbbra is egy fizetésből, plusz a gyesből éljünk, főként a mostani bizonytalan helyzetben. Itthonról fogok dolgozni, de négy órát nem tudnék nyugodtan dolgozni az alvásidőben, plusz este, asszem akkor káosz lenne itthon...

     

    Már egész ügyesen beszélnek a lányok, csomó szót mondanak, nagyon sokat fejlődnek e téren napról napra. A Boribon a kedvencük, az ő könyveit imádják ha olvasom, és este elalvás előtt elmesélem hogy mit csinált aznap Boribon (ugyanazt, amit ők, és ez úgy veszem észre nagyon tetszik nekik)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. Április 4. 00:206470.
    elvileg a tankötelessé válás évéig (6 vagy 7 éves korig), de hogy ez hogy fog most megváltozni, azt még nem lehet tudni és hogy az visszamenőleges hatályú lesz-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_673463 (6469)
    2009-04-02  18:31
  8. Torolt_felhasznalo_673463
    Torolt_felhasznalo_673463
    2009. Április 2. 18:316469.
    Sziasztok lányok irjátok meg nekem meddig kapjuk a gyest az ikrekre mi most 2 évesek vagyunk köszönöm 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_916640
    Torolt_felhasznalo_916640
    2009. március 20. 10:056468.

    Sziasztok!

     

    Párszor már írtam ide Hozzátok, most is beleolvastam a topicba. Nekem 8 éves nagy culák a fiaim, elsősök az iskolában. :) Okosak, szépek,imádják egymást /összeverni is/. :)

     

    De nem felejtem el az oviba szokásukat .... Nagyon megviselt engem is. Ők januáriak és így februárba mentek oviba évközben. Előtte azért sokszor mentünk el az ovi előtt, hogy lesasoljam mit csinálnak az ovónők, figyelnek-e eléggé. :) Persze akihez aztán mi jártunk nagyon is figyelt! Mindig észrevett minket a kerítésnél. Egyszer mondta is, hogy ha van kedvük a fiúknak adjam be őket /a kerítésen át/ és menjek nyugodtan bevásárolni. Ellesznek ők az udvaron.

    Még most is könny szökik a szemembe ha eszembe jut. Beadtam őket a kerítésen át és HÁTRA SE NÉZTEK! Mentek az ovónéni után mintha ez lenne a legtermészetesebb dolog!

    Kb ugyanez a pofáraesés a beszoktatásnál. Ott ültem a csoportba a sarokba a fiúk meg le se tojtak. :) Másnap már ott aludtak.

    Persze ez egyeben büszkeség is volt akkor, hogy milyen nagyok már, de szomorú is, hogy már nem csak én pici fiaim.


    Vikics
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153498 (6464)
    2009-02-20  12:52
  10. 2009. március 15. 05:176467.

    Sziasztok!

     

     

    Bocsássátok meg, hogy ismeretlenül zavarlak benneteket!

    Szeretnélek megkérni titeket, hogy nézzétek meg a linket és töltsétek ki a kérdőívet, amennyiben érintettek vagytok:

     

     http://spreadsheets.google.com/viewform?for mkey=cDAzdDU5UUhkOEtTRktjYms1ZXFMWVE6MA..

     

    Hálásan köszönöm, ha szántok rám néhány percet !

     

    Köszönettel: Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. március 5. 12:536466.

    Sziasztok!

     

    Vicasz a lányok gyönyörűek! 

    Mi is túl vagy unk a születésnapon.

    Majd teszek fel képeket.

    Nálunk tvzés  egyáltalán nincs,

    viszont van két séta, egy délelőtt és eg y 

    délután.

    Dacoskodnak már 1,5  éves koruktól.

    Helyből megy mindenre a nem . De egy

    perc múlva megcsinálja.   

    Gyakran rongybabák, összer ogynak mikor 

    megkérem hogy álljanak. Ezt nagyon utálom.

    U zsi: Joghurt később gyümölcs

    Kaptak "nagy" motort, amivel m ár a játszóra is 

    elmegyünk, ami elég messze van. Megtanult ák

    hogy a  zebra előtt leszállnak, odaadják nekem a motort,

    egyik kezemben a két motor, a másikban egyik gyerek

    keze,  aki megfogja a másik gyerek kezét. Nagyon cukik.

    Bölcsi majd szeptembertől (ha felveszik őket, majd  májusban

    kapunk választ). Örülhettek ha nálatok így beveszi k őket 

    évközben. 

    Én egy kcsiti örülök, hogy a nyár még i tthon lesz.

    Ez a ncl egy kaki, lassan felkelnek a lányok mi re megírom ezt a pár sort.

     

    előzmény:
    vicasz (6465)
    2009-02-24  14:27
  12. 2009. február 24. 14:276465.

    Betisz, örülök, hogy jól alakulnak a dolgok. Mi 9-én mennénk 1 óra ismerkedésre, és 16-tól lenne a beszoktatás. A mi csoportunkba 3 ikerpár fog járni. Mi lennénk az utolsó beszokók, de most az előttünk lévők megbetegedtek, így minket előrébb akartak venni. csak addig még igazolást is kell szerezni a dokitól. Inkább nem variálok, megyünk, ahogy voltunk írva.

     

    Hogy tellt a szülinap? Nálunk a csajok tesóméktól kaptak két sátrat, amit egy alagút köt össze, ebben rohangáltak le-föl. Persze az egész szobát beterítette, ez csak kertesházba lehetne állandóra kitenni. MOst csak az egyik sátor áll, ez pont jó a járóka helyett, ez egy kis kuckó nekik.

     

    Már olyan aranyosan szeretik egymást. Ragaszkodnak is egymáshoz, szerintem ez sokat fog nekik segíteni a bölcsibe beszokásnál.

     

    tegyetek föl ti is képet a lurkókról!

    puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. február 20. 12:526464.

    Kliliom: nem értem mért irtad, hogy ne haragudjak. Mért haragudnék????? Kéne??????Abszolute nem haragszom.

    Vicasz: Most vagyunk a bölcsibe második hete. Nagyon szeretik, amikor első héten haza kellett jönni ebéd előtt nem akartak, aztán ottmaradtak ebédre, akkor sem akartak hazajönni. Most már ottalszanak, és tök meglepő, de elsőre elaludtak. Én azt hittem majd nagy ordítás lesz meg minden de semmi nem volt. Úgyhogy nagyon jól viselik, szerintem én rosszabbul viselem. Nem hozom őket haza ebéd után, ha így bírják. Meg szeretnek a többi gyerekkel, már van pajtásuk is. Úgyhogy elvannak.

    De most mennem kell, mert most még elhozom őket alvás után. Jövő héttől már nem.

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. február 18. 14:396463.
    Betisz, írjál, hogy megy a beszoktatás? mire számítsunk? nem kaptak el nyavalyákat? tetszik nekik? neked is otthon fognak majd aludni ebéd után?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. február 8. 00:246462.

    Sziasztok!

     

    Betisz, jó, hogy te is 4 órában vissza tudsz menni.

     

    Lányok, ti hogy álltok a "dackorszakkal"?

     

    Hát nálunk ez talán még nem az, de már valami kezdődik:  Melcsi megtanulta, hogy "nem", és most ezt mindenre alkalmazza, ami kérdésként elhangzik. Brigusz is eltanulta, hogy mindenre ezt mondja újabban. De ez nem dacosság, mert tényleg olyan édin tudja mondani, hangsúlyozni, hogy "nem", hogy elröhögöm magam, és utána még inkább mondja.

     

    De ami fárasztóbb, és talán már a dacosságot mutatja: ha elmegyünk sétálni Melcsi mindig kitalál valamit, hogy másfele akar menni, (pl. ellenkező i rányba, vagy ha a piac fele indultunk, akkor lekanyarodik valamerre) Ha ilyenkor mondom,hogy ne erre jöjjön, hanem arra, akkor komoly csökönyösködésbe kezd, sőőőőőt.... néha már nem tudok mit csinálni, mert nem ténfereghetünk össze vissza, mikor esetleg később indulok el velük valahova, akkor fogom, és beteszem a babakocsiba, akkor nagyon tud visítani... Én megértem,hogy nagyon idegesítő számára, hogy nem mindig az van amit ő akar, de néha vásárolni is kell... vagy hazaérni,hogy tudjanak aludni... vagy ilyesmi....

     

    Nálatok is van néminemű ellenkezés? Most olvasgatok itt a neten, mert nem akarok rossz dolgokat rögzíteni, a dacos viselkedést, vagy ilyesmit.... csak nehéz is engedékenyebbnek lenni két gyerekkel néha...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. február 5. 21:026461.

    köszönöm nektek, hogy nem torkolltatok le egyből.

    Vicasz: én is négy órában megyek vissza dolgozni, úgyhogy délután mi is együtt leszünk, de már kell egy kicsit fejleszteni az agyamat. :)

     

    uzsi: már írtam, nálunk is valamilyen kenyér, vgay virsli, rántotta, bundás kenyér, stb. este tejcsi, vagy kakaó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. február 5. 15:496460.

    Sziasztok!

     

    Már akartam korábban írni, de ez az nlcafé (és csak ez) baromi lassú...

     

    Betisz: ne aggódj! dehogyis ítél el bárki is! hát a bölcsi nem egy "gyerek-purgatórium" ahogy barátném mondta. az nagyon jó dolog nekik is. én is sokat tipródtam, mert nekünk is lett hely márciustól, de én akarnám is beadni őket, meg nem is, pont úgy, ahogy te. leginkább szeptembertől akartam volna.

    Tartanám még őket magam mellett, mert ez az idő nem jön többet el nekünk, és mert egyre értelmesebbek, el lehet menni velük egyedül is könnyebben.  mert Brigi babám nagyon anyás, és félek, mi lesz vele a bölcsiben, hogy lesz meg nélkülem. Melcsi babám nagyon vagány, egy huncut disznó, őt nem féltem, de Brigi talán megsínyli nélkülem, ettől félek....

    De közben a másik oldalon meg ott van az, hogy ott lesz egy csomó új játék, nem lesz TV, amit néha Melcsi nagyon tudna bámulni órákig A többi gyerektől a wc-zés, bilizés csínját-bínját is el fogják tanulni, és a beszédük is fejlődni fog, ebben biztos vagyok. És hát ott van a gazdasági válság is, ami miatt én jobbnak látom, ha valamelyes érdeklődést mutatok a munkahelyem iránt, és elkezdek újra dolgozni

     

    Úgyhogy úgy döntöttem mi is megyünk, márc. 9-től, egyelőre fél naposak leszünk, nem alszanak ott, így egy kicsit még csak az enyémek lesznek, délután. Meg 1-1 napot majd nem megyünk, ha kitalálok valami programot. Ez a terv. Barátnőm szerint ezt megengedik a bölcsiben.

     

    Én meg szerencsére tudok majd 4 órában dolgozni, itthonról (könyvelek), legalábbis a főnök ezt ígérte. Remélem tartja a szavát.

     

    Mi délután szintén valamilyen felvágottas kenyeret/ vagy palacsintát / vagy tejbegrízt / vagy joghurtot, banánt ilyesmit eszünk, és nem sokkal később még beiktatok egy kis gyümit, ami még mindig almapüré, mert abból többet meg tudnak enni, mint ha harapnák, és ez jót tesz a székletüknek. Este már a tejen kívül nincs más vacsi.

     

    Mesefilm: Elmo a sztár, ill. a Dzsungel könyve, régebben a Teletubbies aratott, és még van a BBC prime-on reggelente a "Come outside" c. kis negyedórás filmecske egy Pippin nevű kutyussal, az Brigusz nagy kedvence. Ez nem rajzfilm, hanem "igazi" kutyus van benne, meg a gazdája. Ti ezt láttátok már? Még számomra is élvezhető. A Minimaxon a Postás Pat, ill. a Thomas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. február 5. 09:456459.
    Uzsira nálunk is keksz+valami gyümölcs, néha csak gyümölcs, müzliszelet. Ez attól is függ mi volt az ebéd, mert ha valami tészta van délben, akkor kicsit kraftosabb az uzsi, olyankor kenyér vajas vagy májkémes vagy virsli.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920288 (6457)
    2009-02-04  22:29
  19. 2009. február 5. 09:336458.

    szia Zalalivi,

     

    nálunk a bundás kenyér a favorit, néha virsli, májkrémes kenyér, mackó sajtos, lekváros, ezt imádják ők maguk tunkolni, de Niki képes üres kenyeret is megenni. Norbinak bejött a zsíros kenyér és a kapart szalonnás is, mondjuk ő elég zabagép.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920288 (6457)
    2009-02-04  22:29
  20. Torolt_felhasznalo_920288
    Torolt_felhasznalo_920288
    2009. február 4. 22:296457.

    Sziasztok!

     

    Betisz ne aggódj én tökéletesen megértelek! Néha nekem is pokol az életem! Sajna felénk közel nincs bölcsi:(

    Nekem egyre rosszabbak +felváltva ugyan de igen hisztisek is.

    Rengeteget vagyok velük egyedül,semmi segitségem nincs.

    Szóval nyugi,jól csinálod!!!!Nekik is nagyon izgi lesz:)

     

    Nálunk a Teletubbies,Nouky és barátai,Elmo,Pimpa,Kisvakond az érdekes.Más mesét nem szeretnek,szerintem nem is értenek.

     

    Adjatok tanácsot,nálatok mi az uzsi?

    Nálunk krémtútó,joghurt,keksz,ritkán párizsi kenyérrel esetleg valami müzliféle.

     

    Mindenkinek kitartás ebben a rossz idöben!Már csak pár hónap és

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153498 (6454)
    2009-02-04  13:53
  21. 2009. február 4. 18:466456.
    Betisz én teljes mértékben megértelek, én is így vagyok mostanában az enyéimmel, csak nálunk nincs bölcsi így én csak akkor "szabadulok" tőlük, ha oviba mennek októberben. Nálunk egyébként a Shrek1-3, Lecsó és a Kungfu Panda a sláger.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153498 (6454)
    2009-02-04  13:53
  22. 2009. február 4. 17:426455.

    Drága Betisz!

     

    szerintem senki nem ítél el, inkább nagyon is megértünk. hiszen nem vagyunk egyformák, nincs 2 egyforma gyerek sem. azért mert bölcsibe mennek, attól Te még lehetsz jó anyuka, egyáltalán nem ettől függ. emiatt ne is legyen lelkiismeretfurdalásod!!!!!!!!anyósom szokta mondani, hogy aki nincs benne, az úgysem tudja, ne is ítélkezzen!!! csak Te tudod, hgoy nektek mi a jó!!!!!

     

    azért írtam ide, mert úgy gondoltam, hogy itt megértjük egymást, mert az ikresség az egy kicsit más.

    hazudnék, ha azt mondanám, hogy milyen könnyű és milyen egyszerű ikreket nevelni. nálunk is voltak, vannak gondok, előfordul, hgoy nehéz igazságot tenni köztük, előfordult velem is, hogy nagyon magam alatt voltam. az biztos, hogy amióta beszélnek, egyre könnyebb megérteni őket, megértetni magamat velük. nálunk Niki a fővezér, állandóan Norbit cukkolja, aki nyugodtan eljátszana. és a kertes ház is sokat számít.

     

    viszont nálunk eddig nem jött be a mese olvasás vagy mese nézés, ezért kell mindenfélét kitalálnom.

     

    két könyvet használtam csak, az egyik a Métneki Júlia Ikrek könyve és az anya taníts engem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153498 (6454)
    2009-02-04  13:53
  23. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. február 4. 13:536454.

    szasztok!

    vicasz: Már hétfőn kezdjük, már várom. Mostanában eléggé az idegeimre mentek a gyerkőcök, jót tesz majd egy kis nyugi. És úgy látom nekik sem fog ártani ha közösségben lesznek. mielőtt elítélnétek emiatt, elmondom, hogy én tényleg mindent megpróbáltam, de sajna már nem tudom őket lekötni semmivel. Illetve Timit még csak-csak de Tomit nem. Ő mindent "szétbarmol" (már bocsi a kifejezésért), és mindig tönkreteszi Timi játékait. Timi meg persze sír, meg hisztizik. És én sajna már nem bírom ezt idegekkel.  Eleve nem vagyok olyan beállítottságú, hogy reggeltől estig itthon üljek. Én megőrülök már ettől. Főleg így a panelban, mikor gyerek koromban is kertes házban éltem, azt szoktam meg. És már nagyon nehezen tudom tolerálni  a kicsik viselkedését. Emberek közé akarok menni, dolgozni akarok, értelmesen beszélgetni akarok. Nem egész nap Lúdas Matyit, meg Verdákat nézni, mert ettől is már a falnak megyek. és nem utolsó sorban már őket sem köti le annyira, mint eleinte. Szóval szerintem, egy pedagógus (aki képzett) sokkal többet tud már nyújtani nekik. Én azt is aláírom, hogy minél tovább nevelődik a gyerek a családban, vagy hogy mondjam az anyja mellett, annál jobb, de ahhoz én úgy gondolom kell egyfajta mentalitás, hogy anyuka is bírja ezt a fajta tevékenységet. Félre ne értsetek: imádom a gyerekeimet, meg fogok őrülni nélkülük, de nem akarom azt sem, hogy azt lássák, meg érezzék, hogy anya már megint ideges, apával sem tudnak már normálisan beszélgetni, mert mindig vita a vége. Szóval szerintem eljött az ideje ennek is. Nagyon sajnálom hogy így elrepült az idő, mert ez hogy most bölcsibe mennek, olyan visszafordíthatatlan. Úgy értem, hogy most kezdődik az életük, hogy már nem CSAK az enyémek, mostantól már nem lesznek az én kisbabáim. hanem az én "nagy" gyerekeim lesznek, és ez rossz is. Annak ellenére hogy az előbb azt írtam már várom. Megértitek amit írok??? Vagy csak én értem ezt? Szóval ne ítéljetek el kérlek!!!

     

    Wipihajni: Hát minden elismerésem hogy ennyi ideig bírod. Gratula, és kitartás.

     

    zalalivi: Nálunk is ez volt sokáig. De a múltkor megpróbáltam egyedül menni velük. Szépen elmagyaráztam, hogy anya most egyedül van, és nem szabad elengedni a kezét, mert nem tud utánatok menni, és veszélyes!!!! Ezt a szót értik, és így egész szépen jöttek velem, fogták a kezemet, és csak 1-2-szer akartak elrohanni, akkor megszidtam egy kicsit és jöttek tovább. Szóval egész jól ment. Eddig kétszer voltunk így.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. február 3. 14:206453.

    Sziasztok Kinga vagyok!

     

    2006. október 10.-én szültem Pécsett a Megyiben a Labossa Gyuszti dokibánál. Gergő és Bence kerek 37 hétre született, természetes útón, minden érzéstelenítés nélkül. Súlyuk: 3150gr (49cm) és 3420gr (48cm) volt.

    Én félidőtől bent voltam, nem mintha lett volna valami bajom. 1 hét után hazajöttem saját felelősségre, mert a dokim szabin volt és ez idő altt rám sem néztek. Amikor visszajött, be kellett feküdni, de saját felelősségre hétvégén hazajöhettem. Mikor elkezdtem kinyílni, már csak vasárnap reggel jöhettem haza és estére vissza kellett mennem. Minden rendben volt végig, sok jó embert ismertem meg, és rengeteg mennyiségű sütit zabáltunk fel keddenként a büfében amikor frisset hoztak.

    24 kilót szedtem föl, ebből 12 a szülőágyon maradt, a többi is hamar eltűnt magától.

    Szoptetni nemigen tudtam, helyesebben lusták voltak a fiúk.

    Mostanra rosszak mint az ördögök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_920288
    Torolt_felhasznalo_920288
    2009. február 3. 14:056452.

    wipihajni gratulálok én is!

    További jó egészséget nektek!

    Nagyon meglepett,hogy ilyen g-ra megmondták a babák súlyát,nekem ilyet soha nem mondtak. Csak ugy kb 3kg-ra.

     

    Ti el tudtok menni velük egyedül bárhova?

    Én sajnos nem és ez nagyon rossz. Elrohannak kétfelé,leszedik amit lehet,leülnek és nem állnak fel s.t.b

     

    Nálunk Livike szókincse gazdagabb mint Zaláné.Leesett,segits,viszlát,kérem,értem,látom,kutya,cica, édes,kérek még,igen,nem,egy,kettö,három,négy,öt,hat,enni,inni,kanál,vi lla,pohá(pohár),anya,apa...Mindent mond.

    Nálatok is nagy különbség van a fiuk és lányok között?

    előzmény:
    wipihajni (6450)
    2009-02-03  08:00

Címlap

top