Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikres anyukák

Jashmine
Létrehozva: 2004. január 6. 18:46
Sziasztok anyukák!
Ti hogy bírjátok a "nagycsaládos életet"?Nálam a csajok 3 hónaposak.Még eléggé nehéz,de azért aranyosak.Mikor van az iker találkozó?Hahó!Valaki jelentkezzen!
  1. 2009. február 3. 12:596451.

    Szió wipihajni

     

    Minden elismerésem hogy ilyen sokáig hösiesen viseled nem panaszkodsz stb.Én már a 30hétnél kivoltam mert annyira vizesedtem.Igaz ez nem rajtam mulott.Nekem már sehogy nem volt jó se fekedni se ülni.

    Nagyon szép sulyban vannak a lányok és csodaszép a nevük.Gondolom már nagyon kiváncsi vagy rájuk én is nagyon izgatott voltam a párommal hogy hogy nézhetnek ki ki kire hasonlit milyen a szemük hajuk szine.

     

    Csodálatos élmény volt megláttni öket.

     

    Kitartás és remélem minden rendben lesz.Pihiz ameddig teheted.

    előzmény:
    wipihajni (6450)
    2009-02-03  08:00
  2. 2009. február 3. 08:006450.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat, hogy csak most reagálok. 

     

    Mindenki ikrei nagyon édesek, az enyémek is ilyenek lesznek!!! :-) 

     

    Ma vagyok 38+5 és még mindig itthon. De nem sokáig, mert ma este megbeszéljük a nődokimmal hogy mikor fekszem be.... A Péterfyben fogok szülni. 

    Szerencsére semmi panaszom nincs, vérnyomásom mindig is alacsony volt, most a terhesség alatt is a legmagasabb 120/x volt, vizesedés minimális. Tegnap vettem észre, hogy már a kisebb séta nem megy, tényleg csak feküdni jó, így annyira nem vészes hogy most kell (az utolsó héten) befeküdnöm. Nem is tudom, hogy hogyan bírtam volna ki, ha befektet a 35-36. héten (több helyen olvastam, hogy ált. ilyenkor befektetik az ikres kismamákat). 

    A babaszoba is készen van, annyi, hogy decemberben adtuk el a pesti lakásunkat és ideiglenesen kiköltöztünk a szüleimhez. Férjemmel az én volt szobámban vagyunk, a Lányok a bátyám volt szobájába kerülnek. 

    Szombaton voltunk CTG-n és uh-n, akkor Vanda ("A") baba 3,3 kg volt, Bogi ("B") baba 3,2 kg. Mindketten fejvégűek és rendben vannak.

    Fájásaim még mindig nagyon minimálisak, fogalmam sincs hogy meddig akarnak még albérlők lenni.

     

    Mindenkinek szép napot kívánok! Napközben még benézek.

     

    Sziasztok

    előzmény:
    kismancs (6435)
    2009-01-18  20:35
  3. 2009. február 3. 07:416449.

    Betisz, nagyon ügyesek, már énekelnek???? nem semmi! képzeld, fürdés előtt már én is ráültetem őket, és Melcsi rászokott hogy ilyenykor pisil is! nagyon tetszik neki.

     

    Nagyon aranyos mindegyikőtök gyermeke, úgy nőnek!!!!

     

    Nálunk Melcsi nagyon huncut, állandóan flörtöl az idegenekkel, integet nekik, Brigi visszahúzódóbb, anyásabb.

     

    Ma megpróbálom, hogy nem az ágyban adom nekik a tejecskét, hanem etetőszékben eszünk, iszunk, mert különben Brigi nem eszik a tej után....

     

    Betisz, mikor kezditek a bölcsit? Vacs, ti lesztek bölcsisek?

     

    Nemsokára szülinap, senki ne felejtse föltenni a képeket!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. január 30. 15:176448.

    bocsánat, de jót derültem ezen a takaró húzáson, pedig nálunk is vannak ilyen kis okosságok. pl. a Niki a múltkor rosszul volt és hányt, de még akkor is a rózsaszínű tálat kérte, hogy abba akar. hát teljesen kész voltam tőle.

    talán azzal tudsz majd esetleg érvelni, hogy ha ennyire ragaszkodnak hozzá, hogy mi van, ha ott valamelyik gyereknek megtetszik és el akarja venni. hátha akkor valami kisebb kék és rózsaszínű pelussal is megelégszenek. a tescoban lehet ilyet kapni, és ha még esetleg ők választhatják ki egy vásárlás alkalmával, esetleg próbáld meg majd.

     

    nem 1 év van köztük, ők 2006. júniusiak.

     

    ők nem bölcsisek, nem szerettem volna beadni őket, bár az anyagiak nem fényesek, de jobb így nekünk együtt. nagyon jól el vagyunk, szinte egésznap foglalkozom velük. segítenek süteményt sütni, ruhát teregetni és hajtogatni, porszívózni, meg egy csomó apróság van, pl. ha megyek be a fürdőbe Norbi szalad már nyitja is az ajtót. ha megkérem őket valamire, akkor rögtön jönnek és csinálják, csak oda kell figyelnem, hgoy ha kérek az egyiktől valamit, akkor utána a másiktól is kérjek, mert külön veszekedés van. egyedül a saját játékaik elpakolásával szokott gond lenni este. hát nem unatkozom, de most már, hogy egyre nagyobbak ketten is el vannak, amikor főzök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153498 (6446)
    2009-01-30  12:07
  5. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. január 30. 12:086447.
    amelyik képen Tomi van, ott látszik is a takaró. Timié ugyanilyen rózsaszínben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. január 30. 12:076446.

    kliliom: de az ujjukat szopják, mind a ketten. és nem tudom arról hogy fogom őket leszoktatni. nekünk elmaradhatatlan a takaró. Tominak kék, Timinek rózsaszín, újszülött koruk óta megvan, és anélkül nem lehet csinálni semmit. egész nap húzzák maguk után, az alvás meg elképzelhetetlen nélküle. Már kérdeztem a bölcsibe, hogy lehet e majd vinni, azt mondták igen. Azt is hogy hogy fogom tőlük elvenni?????Minden gyerek pelenkával, vagy valami szundikendővel járkál, ezek meg takaróval. Találhattak volna kisebb valamit is.

     

    Akkor kb. fél év van köztük. És ti már bölcsisek vagytok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. január 30. 09:246445.

    az ujjukat sem szopizzák? nagyon helyesek a gyerkőcök, jópofik a képek.

    azért belegondoltam, hgoy így 2008-2009-ben még ilyen előfordulhat egy bölcsödében, hát ez elég gáz!!

    ők júniusban lesznek 3 évesek. ők az ujjukat szopizzák, Nikinek rózsaszín zsepije van, Norbinak meg pelusa. a napirendünk egészen hasonló. valóban, ahogy nőnek egyre könnyebb velük. szívesen segítenek mindenben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153498 (6444)
    2009-01-29  18:08
  8. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. január 29. 18:086444.

    kliliom: mi március 9-én leszünk két évesek. mi nem cumizunk, hál istennek, úgyhogy ezzel nem lesz baj a bölcsibe.

    ti mennyi idősek vagytok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. január 29. 11:216443.

    Sziasztok ikres és leendő ikres anyukák!

     

    én is kitartást kívánok a kismamáknak, nem tudom, hogy tudjátok-e, hogy a Madarász u.- kórházban az ikreseket úgy támogatják, hogy csak az egyik légzésfigyelőt kell megvenni, a másikat 1 évre ingyen adják. és ráadáasul még egy röpke oktatást is adnak, hogy mi a teendő, ha véletlenül megszólal. én csak ajánlani tudom, nekünk nagyon hasznos volt. nálunk szerencsére csak akkor szólalt meg, amikor lemásztak róla, mert mind a ketten hason fekvők voltak, ill.a mai napig is szívesen alszanak hason, ezért hamar be kellett tenni nálunk a másik lapot is.

     

    egyébként én a 39. héten szültem császárral, Norbi 3450g és 56cm, Niki 3180g és 53cm volt.

     

    Betisz, nagyon ügyes a kislányod, mennyi idősek ők? mi is kinlódunk a bilizéssel, az első próbálkozás rémes volt, aztán tavaly nyáron már egészen jól ment, de most visszaestünk. én is ebben a nyárban bízom.

     

    akik bölcsibe adják a gyerkőcöket, nekik csak annyit tanácsolnék, hogy ha cumiznak még a gyerekek, akkor nagyon vigyázzanak, mert egy ismerősünknél a bölcsiben közös cumi tároló volt és állandóan beteg volt a gyerekük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. január 28. 20:286442.

    sziasztok!

    azóta is minden este pisil a bilibe Timi. de napközbe, ill. reggel is próbáltam de akkor nem ment. úgyhogy egyelőre csak este ültetem rá. olyan édi.

    nálunk nincs cumi, soha nem is volt. ők az ujjukat szopják, de azt nagyon Timi intenzívebben, mint Tomi. Ő csak elalvásnál, meg amikor nagyon álmos. attól félek ezt sajna nem tudom elvenni tőlük:(

    nálunk így megy egy nap: reggel fél8-8 közt kelünk, reggeli: tea, tele cumisüveg. pár falat felvágott, meg kenyér, vagy zsemle, mikor mi, de nem nagyon esznek. aztán egész délelőtt nem esznek, mert ha igen akkor délbe nincs ebéd. Ebédre amit mi. AZtán 5-6 óra fele uzsi (de van amikor már 4-kor kell, ha nem akartak ebédelni), akkor is felvágott, zsömi, meg tea. Ők inkább isznak mint esznek. ezt sem tudom miért. Aztán fél8-kor fürcsi, utána tele cumisüveg tej, vagy kakaó.  aztán alvás. de ők sem cumizásra alszanak el. hanem csak úgy.

    Vacs: nálunk Timinél már rég kivettük a rácsot, eleinte még kimászott az ágyból, és reggel képzeld arra ébredtünk, hogy valaki áll az ágyunk mellett a sötétben és szopja az ujját tök hangosan. akkor szoktunk rá, hogy becsukjuk az ajtajukat éjszakára. de aztán már leszokott erről, mostmár nem jön ki egyátalán amíg valaki be nem megy. addig énekelget az ágyban. ja igen, mi már énekelünk: cimos cica haj, hova lett a vaj, jaj!!!, meg a kisBence belebújt kemence!!!!annyira édi.Tomi ennek kevésbé örül, mert erre ébred.Tominak nem lehet kivenni a rácsot, mert egybe van az ágya a pelenkázóval. ő arra mászik fel és úgy jön le az ágyról. pont mellette van egy alacsonyabb szekrény, arra átmászik és onnan le  a földre.

    szülinapra még fogalmam sincs mit kéne venni.

    én is teszek fel pár képet. ti is nagyon édik vagytok vicasz, meg vacs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. január 28. 13:466441.
    még egy pár
    előzmény:
    Vacs (6440)
    2009-01-28  13:44
  12. 2009. január 28. 13:446440.

    képek

     

    előzmény:
    Vacs (6439)
    2009-01-28  13:38
  13. 2009. január 28. 13:386439.

    A kismamáknak én is kitartást kívánok!

    Már nincs sok hátra!

     

    Mi a 34 héten szültünk,  szintén májprobléma miatt, toxiémia majd hellp szindróma mia tt.

    1980 és 2480 g volt a két kislányunk.

    Most már nagy cu lák ők is!

    Már majdnem 13 kg-osak.

    Mi két hetet voltunk kó rházba, utána engedtek haza.

     

    Bilit most  szüneteltetjük,  mert már játéknak használták, de egy pisilés, meg

    egy kaki  nekünk is sikerült bele. Szerintem nyáron térünk erre vissz a. 

     

    Mi a cumit napközben már a gyerekszobában hagyjuk, c sak a délutáni és

    az esti alváshoz használják Eleinte hiány olták, egyfolytában mondták, hogy mamm

    (mert így hívják), d e aztán pár nap után abba hagyták. Nagyon büszke vagyok 

    rá juk. 

    Este reggel cumisüveg, 210 ml tej. Viszont pont most  akarunk leszokni róla,

    mert már olyan ügyesen isznak bögréb ől, vacsinál megisszák a mi tejünket, 

    kakaónkat, ezért leh et hogy átszoktatjuk őket, és akkor fürdés után már nem 

    fo gnak kapni semmit. Külenben sem alszanak már el cumisüvegezé sre.

    Ja és képzeldjétek, levettük a rácsokat.

     Olyan ügyes en ott maradnak az ágyban. Még délutána is ! Pedig nagyon 

    izgultam hogy diliház lesz itthon. De bejött!! :)

    Hát mosta nában ez a helyzet mifelénk.

    Vicasz olyan szép nagyok a lán yok, és mekkora hajuk van! Még midnig eez 

    büvöl el. 

    Ja,  szülinap. Hintaló (1db!!! kiváncsi leszek mekkora gyikolás l esz érte) 

    egy egy kis könyvecske, meg kisautó, és akarok még nekik varrni egy -egy ágyeműt. Kb ennyi.

    Nekik már van babájuk, és már cukin az ölükben ring atják, meg észrevettem

    hogy Hanna pelenkázta is a babát

    (v agyis úgy csinált) 

    Ja és náluk még mindig nagy sláger az erernyő játékbabakocsi!

    Csak azzal megyünk sétálni, nagyon cukik,  ha jön egy autó, leparkolnak vele 

    az út szélére. 

    Ja és m ár mondanak egy két szót:

    anya, apa, mama, papa, baba, BÉKA  (ez a kedvenc), vau, mijáu, inni, adide...stb 

    előzmény:
    vicasz (6438)
    2009-01-27  15:28
  14. 2009. január 27. 15:286438.

    Sziasztok!

     

    A két kismamának kitartás!!! Nemsokára megláthatjátok a babáitokat :)))

     

    Bili ügy: nálunk is volt már pisi a bilibe többször is, de eléggé esetleges. Hol sikerül, hol nincs semmi. De én nem ültetem őket minden fürcsi előtt bilire, pedig lehet, hogy kéne, csak mi a földszinten lakunk, alattunk pince, és hideg a padló, hiába a szőnyeg, habtapi, így csak néha napján ültetem őket rá. De Melcsinek már megvolt az első kaka is a bilibe, közben nézte a Minimaxot, én meg azért ültettem rá, hogy pisiljen, erre ott a nagy kaka! Én is nagy ovációt vágtam neki, de ő se értette, mire a nagy felhajtás.

     

    Szerintem ezen a nyáron sikerül majd nektek is, meg nekünk is a bilire szoktatás.

     

    ugye még nálatok is cumiznak a gyerekek? nálunk igen, (Melcsi), és cumisüvegből isszák a tejet reggel, este. (ill. elalváshoz délben is kell Briginek). ugye ti is tejeztek reggel és este? hogy van ezután nálatok a reggeli? nálunk Brigi a 260 ml tej után 1 órával nem nagyon éhes, így csak pár falatot csipeget, de Melcsi megeszi a vasszöget is. Teszek fel pár képet, majd ti is, jó?

     

    Mit vesztek szülinapjukra? Mi babát adunk nekik, mert igaz, hogy a nagyszülőktől azt kértünk karira, de csak olyan nagyon bénát sikerült venniük, kopogós műanyagból... nem olyat, amire én gondoltam. persze lehet, hogy a miénkkel sem fognak játszani, majd elválik. Meg képeskönyveket, a Boribon sorozat további könyveit (már 3 megvan, és imádják) van egyéb ötletetek? Tesómék sötétben foszforeszkáló párnát adnak nekik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. január 27. 13:246437.

    Szó Betisz

     

    Gratulálok lánykádnak.Hát én is ugy vélem ez még nem tudatos nálunk is ez volt Mátét Emmát szoktatom a bilizéshez és Emmusnak multkor siker koronázta tettét.Na azóta sem volt ilyen.Én nagy ováció családnak szoltam minden ö meg nézett nem értette miért ez a nagy öröm.Még ugy láttom  nem annyira tudatos ez náluk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153498 (6436)
    2009-01-27  12:53
  16. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. január 27. 12:536436.

    wipihajni

    gratula. kitartás.

     

    képzeljétek! kicsi lánykám, tegnap életében először belepisilt a bilibe!!!! imádom, úgy megdícsértem, annyira édes volt, örült neki.én is  nagyon örültem. csak azt nem tudom most hogyan tovább. mert ez úgy volt, hogy mostanában minden este fürcsi előtt levetkőztetem őket, és míg az egyik vetkőzik másiknak mondom hogy csücs a bilire, pisiljál a bilibe. eddig úgy volt hogy timi ráült, tomit addig vetkőztettem, és eljátszotta hogy pisiltem, és felállt, de persze nem pisilt. és tegnap addig ücsörgött míg csak belement a pisi. most eztán is csak este csináljam ezt? mert láthatóan nem volt nála ez tudatos, mert észre se vette, hogy pisilt. azt hitte iszi van benne, mert megmutattam neki, hogy milyen ügyes voltál, ott a pisi benne. Erre ő: iszi!!! és meg akarta inni. szóval nem volt ez még tudatos. szerintetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. január 18. 20:356435.

    wipihajni

     

    Nagyon gratula a lányokhoz és ahoz hogy ilyen sokáig bentmaradtak.jól is érzed magad?Vizesedés vérnyomás stb? Minden rendben van?Lányzó nevei?Gyerköcök szobája?Hogy álltok?Hol fogsz szülni?

    előzmény:
    wipihajni (6434)
    2009-01-17  21:28
  18. 2009. január 17. 21:286434.

    Sziasztok!

     

    Véletlenül bukkantam rátok. :-) 

     

    Én ma 36+2 vagyok, két leányzót várok és nagyon úgy néz ki, hogy még nem akarnak kijönni. Múlt héten voltam nődokinál, teljesen zárt volt a méhszájam. Egyik babó 2996 gramm volt, másik baba 2994 gramm. :-) CTG-n tegnap voltam másodszor, minden rendben volt a szívhangjukkal.

    Néha vannak jóslófájásaim, de ritkán és rövid időre. 

     

    Én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogyan néznek ki és már nagyon szeretném őket megszeretgeni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. január 17. 21:156433.

    Sziasztok Csajok

     

    Köszi a válaszokat megnyugtató, remélem nállunk is minden ilyen simán fog zajlani az aggodásom ellenére is. Mert azért bennem van a félsz........

     

    26.-án megyünk a dokihoz remélem addigra növelik a sulyukat egy 3-3 kilóra az már nagyon szép lenne.

     

    Üdv Multimaca

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2009. január 16. 21:116432.

    szia Multimaca!

    Gratulálok a kicsikhez. Én a 36. héten szültem császárral, Szegeden. Nekem egy fiam és egy lányom van, 2820g, és 2510g-al születtek. Sajna nekem még koraszülésnek számított, és nem is adták ide azonnal őket. még másfél hétig bent tartották őket a gyermekkórházban, mert a kislány mindig bukott, nem tűrte a táplálását. aztán meg be is sárgultak, azuért nem jöhettek haza hamarabb. Nekem is az egészségem miatt kellett császározni, mert terhességi diabéteszem lett, és ez veszélkyes lehetett volna a kicsikre. Amúgy semmi bajuk nem lett, mostmár túlszárnyalták a velük egykorúakat is.

    úgyhogy kitartás!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_920288
    Torolt_felhasznalo_920288
    2009. január 16. 14:006431.

    Szia multimaca!

    Kitartás!

    Borzasztó nehéz a vége,én is tudom.

    Nekem a 39.héten születtek az Uzsokiban császárral.

    Nem kellett elöbb befeküdnöm. 3400 ill 2900g-al.54 ill 52cm.

    Jó nagyok voltak,pont mint az egykék:) Egy fiu egy lány.

    Az 5.napon hazaengedtek,ugy mint bárki mást. Anyatejesek voltak.

    Remélem egy kis eröt sikerülz öntenem beléd

    előzmény:
    multimaca (6430)
    2009-01-15  19:29
  22. 2009. január 15. 19:296430.

    Szia Viasz

     

    Először is GRATULÁLOK a kis csapathoz

     

    Köszönöm a válaszokat, mostmár igy világos!

    Szeretném én is minnél tovább kihuzni a fiúkkal de mostmár elég nehéz. Természetesen az egészségük az első!!!!!!!

    Már nagyon nem birok magammal kíváncsi vagyok rájuk igaz sokat beszélünk velük amit ők egyre erősebb ficánkolásokkal reagálnak vissza. De látni és megfogni kicsit finoman dögönyözni hááát az nem ugyanaz . Te természetes uton szültél?

    Ha nem titok hol? Milyen neműek? Mennyi ideig voltatok bent a kórházba?

     

    Köszi a válaszokat előrre is

    előzmény:
    vicasz (6429)
    2009-01-15  15:03
  23. 2009. január 15. 15:036429.

    Szia Multimaca! Remélem minél tovább kihúzzátok 3-man egy testben, :) hetente 30 dkg-mal gyarapszik a súlyuk asszem, így a terhesség végén.

    nálunk 20 dkg különbség volt a két baba között, és még ez is nagyon meglátszott!!! tök furi. az utolsó hetek szmomra már elég nehezek voltak, de természetes, hogy a babák egészsége a legfontosabb ilyenkor! én a 37+1 napon szültem, de még bentmaradtak volna, csak az én egészségem már nem bírta (májfunkciós zavar, ez később a babákat is veszélyeztette volna). De a betöltött 37. hét ikreknél már nem koraszülés.

     

    A támogatásokról:

     

    duplán jár:

    -egyszeri anyasági segély

    -családi pótlék

    -gyes (ez duplán, dupla ideig, vagyis a gyerekek 2 éves korától iskolakezdésig)

     

    nem jár duplán:

    - terhességi gy.ágyi segély

    - gyed

     

    remélem minden rendben lesz veletek, drukkolunk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. január 15. 10:016428.

    Köszönöm a választ de a kérdésem hogy melyik jár duplán vagy egyik sem???????

    előzmény:
    kismancs (6427)
    2009-01-15  09:51
  25. 2009. január 15. 09:516427.

    szio

     

    hát a kérdéseidre probálok pontosan válszolni:

     

    GYES: Ikergyermekek esetén a gyes a gyermekek tankötelessé válása évének végéig jár.

     Anyasági támogatás (kelengye pénz)gyszeri összegben az öregségi nyugdíj minimum 225%-a, azaz 58050 Ft. Ez munkaviszonytól független. Ikrek esetében az öregségi nyugdíj minimum 300%-a, azaz 77400 Ft.de lehet hogy már ez több mivel én ezt 2007 ben kaptam valoszinüleg ez mér magasabb.

    Terhességi Gyerekágyi Segély (TGYÁS)
    Ha az anyának volt munkahelye, akkor a szülés után 168 napig fizetése 70%-át kapja. A szülés előtt 28 nappal már meg lehet kezdeni, de ezt levonják a szülés utáni szabadságból-

    Családi pótlék

    14.000 ft körül kapok.

    Kb. mindent összevetve 78.500 ft kapok havonta.

    előzmény:
    multimaca (6426)
    2009-01-14  18:27

Címlap

top