Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikres anyukák

Jashmine
Létrehozva: 2004. január 6. 18:46
Sziasztok anyukák!
Ti hogy bírjátok a "nagycsaládos életet"?Nálam a csajok 3 hónaposak.Még eléggé nehéz,de azért aranyosak.Mikor van az iker találkozó?Hahó!Valaki jelentkezzen!
  1. 2009. január 14. 18:276426.

    Szia

     

     

    Igen gondolom, remélem kihuzzuk a 38 hétig........

    Kérdés hátha tudsz segíteni

     

    Melyik támogatások járnak duplán?????

    Egyszeri anyasági?

    Terhességi gyermekágyi?

    Gyed?

    Gyes?

    Gondolom a családi segély igen......

     

    Előrre is köszönöm a választ

     

    Multimaca

    előzmény:
    kismancs (6425)
    2009-01-14  13:17
  2. 2009. január 14. 13:176425.

    Szia Multimaca

     

    Gratula a fiukhoz szép sulyban vannak de ha most születnének megláttnád oket kicsit megrökönyödnél.Nagyon picik.Mi  1980 ili.1960 születtünk és nagyon aprok voltak.34.hétre feküdtem be és 2nap után császár lett.Tudom könnyü mondani de még ne akard a szülést hagy gyarapodjanak odabent

    előzmény:
    multimaca (6424)
    2009-01-13  19:51
  3. 2009. január 13. 19:516424.

    Sziasztok

     

    Olvasgattalak titeket igaz mind a 6500-at nem olvastam vissza csak az elejét és a végét én most a 34 hétben vagyok egypetéjű ikrekkel, és egy kicsit elkezdtem aggodni. Nem tudom nektek hogy jött vagy honnan tudtátok hogy itt az idő a 37 héten befektet a doki ha addig nem lesz semmi. Az febr. első hete, háááát nem tudom birom e addig ti mikor melyik héten szültetek??????

    A fiúk egy hete vagyis több mint egy hete voltak 1940 és 1960 grammosak az már elég szép súly nem?

     

    Multimaca+ a fiúk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. január 1. 02:526423.

    Sziasztok!

     

    Betisz, tényleg nagyon szépen beszélnek a gyerekeid!!!! Ejha!

     

    Nálunk a beszéd még nem annyira megy, pedig mindig mondogatom nekik a dolgokat, de néha tök mást mondanak, mint amit én mondok :) még nem megy az artikuláció, na :))

     

    Brigit birom, ő kitalál szavakat néha, fogalmam sincs honnan. Így lett a maci "pepe", a cipő meg "tuku". De azért már nagyon próbálkoznak a beszéddel, és érdekes, amit az egyik kimond, az nem sokkal később a másik is!

     

    MÁr nálunk is Brigi is egyre önállóbban eszik, iszik, Melcsinek már minden elég jól megy.

     

    Bizti jó lesz nekik a böli, én talán csak a betegségektől félek, amit ott elkaphatnak majd, főként, ha tavasszal adom be őket. ősszel talán nincs ilyen sok baci.

     

    Boldog új évet mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_673463
    Torolt_felhasznalo_673463
    2008. december 30. 09:296422.
    Sziasztok nálam az ikrek 2 évesek lesznek fiuk 3250 született mind a kettő ikerkocsi valakinek nem kell
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2008. december 22. 20:516421.

    hát sziasztok!

    elég régen voltam már, és most visszaolvastam. Mi is megyünk bölibe, már helyünk is van. attól függ, hogy mikor, hogy mikortól vesznek vissza dolgozni. lehet hogy már februártól, de lehet hogy csak márciustól. úgyhogy legkésőbb márciusban mennek a pinyúrok. Szerintem nem gáz a bölcsi. nekik is jót tesz, ha gyerekek közt vannak, mert itthon már megőrülök velük, annyira unják magukat, és állandóan egymást tépik. Nem tudom nálatok ez hogy van. nálunk napirenden van a hiszti, meg a veszekedés, harapás, csípés. Szóval menjenek csak a bölcsibe. nekem is jobb lesz, emberek közt lenni, mert ezzel hogy naponta negyvenszer kell megnézni a verdákat, meg a táncoló talpakat, ezzel kicsit úgy érzem az agyam le van korlátozva.

    Evés: nálunk már önállóan megy. Timi sokkal ügyesebb, mint Tomi, ő néha kéri: "anya segít". Ne mondjam naponta hatszor porszívózok, és felmosok. De meg kell hogy tanulják, és igénylik is, mert pl. timi egyátalán nem engedi hogy etessem. Pohárból ivás is megy, de nem szeretem, mert a vége már csak játék. És akkor már mindenhol víz van. Már elég szépen beszélnek, pont ma tanítgattam őket arra hogy hogy hívnak? meg hány éves vagy? Annyira édik ahogy mondják. Mindent el tudnak már mondani, és mindent mondanak utánunk. azt mondják korukhoz képest nagyon szépen beszélnek. Egy kicsit elfogult vagyok, bocsi.A kajákat már mind ismerik és mondják, sajtot, kenyérkét, zsömit, mindent így mondanak hogy mit kérnek. Tök édik.

    egy szó mint száz megyünk bölibe, sztem nem gáz, és már várom is meg nem is.

    na pusz mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. december 16. 14:226420.

    Vicasz

     mi is szeptemberben kezdenénk.Nálunk sem biztos mert azt mondták azok élveznek elöny akik fiatalabbak mint mi és nem lesznek szeptembertöl számitott 6hónapra rá 3évesek.És ugye mi 2009.marc. annyik leszünk.

    előzmény:
    vicasz (6418)
    2008-12-15  14:26
  8. 2008. december 16. 13:546419.

    Szia!

     

    Én szeptemberben szeretném őket bölcsibe adni.

    N álunk a hely nem biztos. :(

     

     

    előzmény:
    vicasz (6418)
    2008-12-15  14:26
  9. 2008. december 15. 14:266418.

    Mizseiné: próbáld meg az expressz. hu oldalán meghirdetni a babakocsit! A járókát én kb 3 hét alatt el tudtam adni, nagyon sokan olvassák.

     

    Csajok, ha még valaki olvassa ezt a fórumot: ti beadjátok a törpöket bölcsibe? ha igen, mikor kezdetek? nekünk már márc.ra lenne hely, de én szivem szt inkább szept.ig várnék vele (2,5 évesek lesznek akkor...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_673463
    Torolt_felhasznalo_673463
    2008. december 10. 08:146417.
    sziasztok senkinek nem kell ikerbabakocsi mért nem kell
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_475961
    Torolt_felhasznalo_475961
    2008. november 27. 16:506416.

    Vicasz!

     

    Ezzel én is így vagyok. :)

     

    Kedves Ikresek!

     

    December harmadikán dedikálunk.

     

    Várjuk szeretettel:

    aki dedikáltatni szeretné a már meglévő (szamárfülesre olvasott) könyvét,

    aki dedikáltatni szeretné a helyben beszerzett, ropogós példányát,

    akinek ikrei vannak,

    akinek ikrei lesznek,

    vagy aki csak benéz hozzánk egy kicsit beszélgetni.

     

    Egyszóval várunk MINDENKIT, sok szeretettel december harmadikán, délután 5 órakor a Károly körúti Alexandra Könyvesházban.

    előzmény:
    vicasz (6414)
    2008-11-18  21:33
  12. 2008. november 18. 21:486415.

    Vacs!

     

    Nálunk Melcsi nagyon preferálta volna korábban is az önálló evést, csak én nem akartam lustaságból, de mióta hagyom, látom hogy napról napra  ügyesebb, és nagyon igyekszik is, imád önállóan enni, roppant büszke magára.

    Brigi az más tészta.... ő kb. 3 kanál után megunja, és utána már az evést magát is unja... úgy kell elterelnem a figyelmét, pl. adok neki képeskönyvet, játékot, hogy a maradéknak egy részét még belapátoljam a szájába. komolyan mondom, nekem is égnek áll a hajam tőle.

    Melcsi imád önállóan inni is, Brigi visszaköpi a pohárba a vizet, amit már a szájába vett, guszta.... . Nála marad a csőrös. Úgyhogy nálunk ilyen felemás a helyzet.

     

    Csajok meséljetek, mi a helyzet?

     

    Mi megkaptuk végre a pneumococcus elleni vakcinát, egy kicsit megkönnyebbültem, mert sokáig mondták, hogy kevés a vakcina. még egyet kapunk majd januárban.

     

    szöszinyusz, szerintem jót fog tenni neked, hogy végre kicsit felnőtt társaságban leszel, ne gondolj rosszakat magadról! én is bejelentettem a csajokat már, de valszleg nem lesz üresedés év közben. pedig néha már jó lenne egy kicsit felszabadulni, vannak elég rossz napok . sajnos nálunk szinte mindig én vagyok velük, Apa hétköznap is sokáig dolgozik, meg hétvégén is sokszor dolgozik, így egy kicsit kezdek befásulni asszem...  Anyukám mondjuk jön hozzánk minden nap egy órát, de akkor is ottvagyok én is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. november 18. 21:336414.

    Mirelle!

     

    Gratulálok az ötletetekhez, az ikresek oldalon már olvastam a könyvről, de jó lett volna, ha ez a könyv már megjelenik akkor, mikor én vártam az ikreket! Az a másik könyv csak a nagy tudományokkal van tele, ez meg gondolom inkább gyakorlati tanácsokkal szolgál, ami fontosabb ilyenkor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. november 18. 21:306413.

    Rnecsi!

     

    A www.ikresek.hu oldalon van keres/kínál fórum, ott árulnak használt etetőszékeket!!! Regisztráljál, és utána az összes fórumra be tudsz nézni, etetőszéket biztos találsz.

     

    Vica

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_475961
    Torolt_felhasznalo_475961
    2008. november 15. 21:586412.

    Megjelent a Hurrá, ikrek!

     

    Az első, gyakorlati tanácsokat tartalmazó ikres könyv. Ikresektől, ikreseknek.

     

    Ha többet szeretnétek tudni a könyvről: www.ikreskonyv.hu

     

    Jó babázást: Mirelle
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_920288
    Torolt_felhasznalo_920288
    2008. november 10. 14:216411.

    Szia Rnecsi!

    Talán az Ikeában megfizethetö.

    Vagy Tescoban néha. Amugy piszok drágák:(

    A bababoltokban én csak szörnyülködöm az árakon! 

    Mi Livikét már akkor is betettük az etetöszékbe amikor még nem ült egyedül.Bár ezt nem ajánlották,de ugy szerette.

    Most meg alig ül benne,majdnem mindig áll benne. De már nem kapok frászt,edzödök...Ez egy hónapja igy megy.

    Üdv:Éva 

    előzmény:
    Rnecsi (6410)
    2008-11-10  09:17
  17. 2008. november 10. 09:176410.

    Sziasztok!

    Segítsetek, ha tudtok!

    Szeretnék a kisfiaink 1. születésnapjára etetőszéket (legalább egyet, mert sajnos csak Dávid tud ülni, Bálint csak fekszik).

    Hol lehet venni aránylag elfogadható állapotút megfizethető áron?

    Köszönöm a válaszokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. november 10. 09:096409.

    Sziasztok!

    Az én fiaim karácsonykor lesznek 2 évesek és januártól mennek bölcsibe. Már előre félek az egésztől és lelkiismeretfurdalásom van, hogy milyen gonosz anya vagyok. De úgy alakult, hogy dolgoznom kell délelőttönként és a nagymamákat már nem akarom tovább terhelni. Mi a véleményetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858867 (6405)
    2008-11-06  12:46
  19. 2008. november 10. 09:046408.

    Sziasztok!

    Nekem is van két eladó ikerkocsim. Az egyik egymás melletti, a másik egymás mögötti. Nagyon jó állapotban vannak, fotót tudok küldeni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_673463 (6399)
    2008-09-09  13:18
  20. 2008. november 7. 14:076407.

    Sziasztok!

     

    Úgy örültem, mikor olvastam, hogy felfüggesz tetted az önálló evést.

    Hát kb én is így vagyok. Már elég s zépen ittak pohárból (én fogtam),

    ezért úgy gondoltam, hogy  a kezükbe adom. Erre direkt kifolyatták a 

    szájukon. A haj am égnek állt.

    A kajával is így vagyok. Bár lassan már tök  ciki, hogy nem sokára két 

    évesek lesznek, és még mindig én  etettem. Igazból ők sem nagyon

    akarják kivenni a kezemből  a kanalat. És azt hiszem az idegeim nem 

    bírnák. Pedig tudo m kéne. Hisz nekem is könnyebb lenne. MIért 

    ilyen nehéz rá venni magam?

    Vicasz te hogy csináltad? Lebiggyent a szám, m ikor olvastam, hogy 

    nálatok már megy.

    Pusz 

    előzmény:
    vicasz (6403)
    2008-10-17  08:01
  21. 2008. november 7. 13:496406.

    Szia Barby

     

    Én okos tanáccsal nem tudlak ellátni, szerintem leginkább mindig az anyánál feszegetik a határokat a gyerekek, mert ők vannak velük a legtöbbet. Nálunk is ez a helyzet sokszor. Csak nekem nem bölcsisek, így néha már nagyon lefáradok tőlük, mire jön a sziesztaidő....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_858867
    Torolt_felhasznalo_858867
    2008. november 6. 12:466405.
    sziasztok!
    Az iker fiaim már elmulottak 2 évesek. Jelenleg úgy érzem,hogy nem bírom tovább. Ha megkérem őket, hogy ne arra menjenek mert jöhet egy autó, biztos, hogy kirohannak. Ketten mindig két felé mennek. Igazán az gond,hogy a bölcsibe angyalok, ha mások vigyázzanak rájuk, csak dicsérik őket. Milyen jók, okosak. Én úgy érzem valami nem stimmel. Ha valakinek van ötlete, hogy tehetek azért, hogy otthon is jól viselkedjenek, kérem írjom.
    Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. október 29. 14:366404.

    Sziasztok!

     

    Jelentem, már a csajok is maguktól esznek, nem is olyan gáz a helyzet evés után, nem tudom, mitől féltem...

     

    Briginek még kanalazok én is, mert ő lusta.

     

    Nálatok most mi a sláger? Nálunk imádják a csajok az Elmót, csak most épp nincs a Minimax-on. Előtte, és azóta a Teletubbies a menő. A BBC prime-on szokott menni reggel fél 9-kor.

     

    Miket mondanak már a tieitek?

     

    Írjatok valamit, remélem még olvassa valaki ezt a topikot... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. október 17. 08:016403.

    Sziasztok!

    Kár, hogy ilyen ritkán futunk össze :)

    Nálunk is nagy a nyűgösség, ha idebent vagyunk, ők is nagyon elevenek. Mintha összebeszélnének, hol az egyik nyűgösebb, hisztisebb, a másik viszonylag nyugis, együttműködő, aztán egy hét múlva cserélnek...  .

    Mi is sétálunk már egyedül, babakocsi nélkül az utcán. Egyszer csak belevágtam, és kész. A mi utcánkban kezdtük, ahol kevés autó van, és az úttesttől még a parkoló kocsik is elzárják az utat. Ha mentek az úttest felé, mindig rájuk szóltam. Ha közel voltunk a járda végéhez, meg kell fogniuk a kezemet, megállunk, körülnézünk. Utána "gyorsan,gyorsan átmegyünk" - így mondom nekik, ők meg boldogan szedik a lábukat. Eleinte Melcsi ki akarta rántani a kezét a kezemből, de már megtanulta, hogy nem szabad. Ilyenkor a csuklójuknál fogom a kezüket inkább.

    Már néha motorral megyünk játszózni, na hát az egy kemény pálya kicsit. Eddig nem volt gond, mert Melcsi gyorsabban haladt, de mindig rászóltam, hogy álljon meg, és bevárt minket. De tegnap kipróbálta mi van, ha ő továbbmegy, és "nem hallja meg", hogy szólok (Brigi általában tök lassan megy, nézgelődik, Melcsi meg tekeri a járgányt, mint egy őrült). Mikor már vagy 5-ször rászóltam, utána Brigit motorról le, hónom alá, és ezerrel Melcsi után (jó hosszú az utca, még messze volt a vége). Mikor odaértünk jól megszidtam Melcsit, talán hatott, mert a kis szája le is görbült. Na majd legközelebb kiderül.

     

    Ők még csak alapszavakat mondanak, mondatokat nem. De ha megyünk sétálni, édesen megfogják egymás kezét. Ha adok valami csemegét, akkor a másik darabot odaadják tesónak (én mondom nekik, hogy adják oda, de már magától is odaadta, Melcsi nem :)), ők is etetik egymást pl. kölesgolyóval. Az egyedül evést én felfüggesztettem... kész voltam a sok dzsuvától. De persze ezt is meg kell talulniuk, majd újra próbálkozunk, én meg beveszek valami nyugtatót előtte...

     

    Mindketten már volt, hogy belepisiltek a bilibe, de inkább csak ücsörögnek rajta, most meg már elmúlt az a meztelenül szaladgálós idő...

     

    Írjatok, milyen sztorijaitok vannak, kinek milyen a személyisége?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. október 10. 09:386402.

    sziasztok

     

    vagyok én is! Jelen. :)

    Mi sétálunk már magu nkban. És a cél felé haladunk, nem úgy mint a keresztfiam, c ikcakba.

    Én már kérdeztem itt a bölcsit. Legkorábban (ha si kerül) jövő szeptemberben tudják

    felvenni őket. Nem akarok  senkit sem elkeseríteni.

    Nálunk ehhez képest nyugi van. A konyhából kivannak zárva.

    Nappaliban vannak. Délelőtt két órát vannak a szobá ba, délután mikor felkelnek

    megyünk le udvarra, vagy játszó ra. Este is kb 2 órát játszunk még a nappaliban

    Így nem oly an vészes.

    Mindent megértenek. Pár szót mondanak. MOndatoka t viszont még nem.

    Huncutok, de nem rosszak. Cukik mikor eg ymást etetik. :)

    Nálunk kb ez a helyzet. 

    előzmény:
    kismancs (6401)
    2008-10-09  21:10

Címlap

top