Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikres anyukák

Jashmine
Létrehozva: 2004. január 6. 18:46
Sziasztok anyukák!
Ti hogy bírjátok a "nagycsaládos életet"?Nálam a csajok 3 hónaposak.Még eléggé nehéz,de azért aranyosak.Mikor van az iker találkozó?Hahó!Valaki jelentkezzen!
  1. 2008. október 9. 21:106401.

    szió betisz

     

    hát szinte mindenben azonos cipöben járunk.Nagyon levenek az ikrek.Mindenre felmásznak a széket már nem tudom hova tegyem mert állandoan az asztalra másznának.

    Ha rájuk szólok kinevetnek ha erélyesebben megsértödnek de újra teszik.

    Ök is nagyon unják itthon magukat mindig a játszin lennének.Ha esik az esö már elöre félek hogy nyügi hiszti lesz a vég.

    Na a hiszti az megy ezerrel ha valamit nem engedek meg pl.Teletabuies az a minden.Unom am már nagyon.

    Kajálás na ha egyáltalán esznek mert inkább rohangálnának mint egyhelyben ülve ennének.

    Féltékenység ami még kezelhetetlen mert mindig egymást cibálják ki az ölemböl.

    Séta még babakocsi mert ketten mennének kétfelé nem merem egyedül.

    Hát én sem tudom meddig birom.De bölcsi?Nem tudom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2008. október 9. 12:286400.

    hát sziasztok!

    remélem valaki még olvassa ezt a topikot.

    annyi kérdésem lenne. ti hogy vagytok ezzel? például: ki hol tart fejlődésileg? mi már beszélünk. illetve azt mondják utánam amit én. meg rövid tőmondatokat. Pl. ott van apa, hol van ez vagy az? ha valamilyüket beütik, vagy elesnek, akkor: butaaaa, és egy pár dolognak már tudják a jelentését. pl: nana, és rászól a timi a tomira. az a legédesebb: tomi nana.

    az egyedül evéssel nagyon hadilábon állunk. sokkal több van a földön, mint a pocakban, viszont egyik sem engedi hogy etessem. ettől például megőrülök. meg attól, hogy állandóan másznak fel mindenre. hol a konyhapulton, hol a szekrényen, hol a tvn másznak. és nagyon rosszak. leginkább tomi pörög ezerrel. nem tudom ti hogy vagytok ezekkel a dolgokkal. és ti hogyan fegyelmeztek? mert nekem már minden hiába. ha rákiabálok, ha rácsapok, nem ér semmit. egy perc múlva ugyanazt csinálja, amiért kikapott. meg én azt vettem észre hogy unják magukat itthon. nem köti le őket semmi. leülök velük könyvet olvasni, meg persze tanulni a képeket, kb. negyed óráig aztán megunják mennek rosszalkodni. nem tudok már mit kitalálni. és perze semmit nem tudok tőlük csinálni. folyton azt kell néznem, most éppen min agyalnak. szerintem ennek bölcsi lesz a vége, mert teljesen kikészülök.

    egyedül séta???? kinek hogy megy? nekünk még egyátalán nem. tamás megy amerre lát, timi jönne mellettem. de így nem merek elindulni velük.  

    szobatisztaság??? még meg se próbáltam.:)

    írjatok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_673463
    Torolt_felhasznalo_673463
    2008. szeptember 9. 13:186399.
    sziasztok sürgösen eladnám babakocsim ,nem birom tárolni jo áron
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. szeptember 1. 15:446398.

    Sziasztok!

     

    Betisz, gratula a beszédhez! Nagyon ügyesek! Nálunk is még csak pár szó megy, Melcsi sokat halandzsázik, Brigi kevesebbet. Nagyon jó volt a nyaralás, bár volt egy kis segítségünk, tesómék is jöttek.

     

    Kismancs, kár hogy nem taliztunk, a barátnődékkel találkoztunk, aki Kecskeméten lakik :) Volt egy másik ikres anyuka is, de az ő fiai már kb. 6 évesek voltak. Voltak a szállodában egész pici babák is, ajánlom mindenkinek ezt a helyet! Nagyon szép a szállás, Gyenesdiáson van, Hotel Katalin.

     

    Nagyon sok ari fotó készült, de feltölteni nincs türelmem, mert olyan lassú a gépem (sok rajta a feltöltött fotó) így csak egyet csatolok, a szálloda kertjében készült.

     

    Nálunk most Brigi belépett a dackorszakba, balhézik, ha bármit rá akarok adni (ruhát), meg sokszor másért is. Melcsi most épp nyugisabb. (kop-kop). A vizet Melcsi nagyon szerette a Balcsin, Brigi kevésbé, ő nem ült meg a beülős úszógumiban, meg a csónakban sem.

     

    Ti miket terveztek csinálni a gyerkőcökkel (program), feltéve, ha nem adjátok őket bölcsibe? Mi újra járni fogunk keddenként a Ringatóba, remélem bírni fogják.

     

    A csajok mindketten ügyesen  felmásznak a csúszdára, és lecsúsznak egyedül, és a rendes (háttámla nélküli) hintán is szépen hintáznak. A motorozás egyre nagyobb sebességű, rohanni kell utánuk. De más gyerekekkel nem nagyon állnak még szóba. Nálatok?

     

    ui: végül volt még egy kicsinyített kép, Keszthelyen készült, a babamúzeumban, Brigi már nagyon menni akart.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. augusztus 18. 13:066397.

    Sziasztok, hát igen Betisz, meglátszik, hogy itt a nyár, vagy inkább, hogy ikres anyukák vagyunk? Akadozgat néha az irogatás. :(

    Aztamindenit!!!!!!!!!! Ti már beszéltek! De ügyesek! Ná lunk még csak gagyogás, meg egy két szó.

    Viszont már a háro mkerekű bicajon is lökik magukat.

    A játszótéri rugós hintár a egyedül másznak fel, és már a lépcsőzés is megy nekik a se gítségem nélkül.

    Vagy a falban, vagy a korlátba kapaszkodna k és szépen lépdelnek.

    Puszi mindenkinek, jó nyaralást.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153498 (6396)
    2008-08-16  11:09
  6. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2008. augusztus 16. 11:096396.

    huhh elég régen voltam már itt. de úgy látom nem maradtam le semmiről. Ki hol tart a fejlődésben? Mi már beszélünk. Illetve Timi mindent mond utánam amit mondok. nagyon édes!!! és mondja hogy anya!!!!:) hát el tudok tőle olvadni. Tamás is próbálkozik bár neki még nem megy annyira. kb. ennyi az újdonság. náűlatok?

    pusz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. augusztus 4. 13:086395.

    Sziasztok!

     

     

    Édesek lehetnek a lányok, ahogy szagolják  a papíron a virágot! :)

     

    Balcsis tapasztalatok.

    Nekünk  az úszópelus nem jött be annyira. Fogalmam sincs, hogy mi a különbség a sima "bugyi-szerű" nadrágpelenka (libero) és az úszópelus között, ugyanis az utóbbi is frankón átázott. Aztán meg tök hideg. Mikor levették csurgott ki belőle a víz meg az iszap.

    Szóval inkább pucérkodásra szavazok.

    Aztán ha nem  csak a bokáig érő vízben akartok ücsörögni, akkor a

    gumicsó nakot tudom javasolni az úszógumival szemben. Legalább is

    nekünk az jött be. Mert bent már hidegebb a víz, és nem  örültem volna

    ha ebben vannak ők is, de már anyira akartam úszni egyet. Így aztán

    vettünk egy gumicsónakot, amibe belefértek ketten. Beleraktuk őket, és elindultunk befelé, nagyon élvezték, a csónak nem állhatott meg, mert akkor balhé volt. Aztán bele nyújtották a vízbe a kezüket, és fröcsköltek Annyira, hogy aztán már a csónakban is víz volt, de az fini meleg volt, mert rögtön felmelegítette a napocska.

    A végén annyira megtetszett nekik, hogy ki kelle tt venni őket, és csüngtek

    a karunkon mint a majmocskák. Év ezték a vizet ,nem zavarta őket, hogy hideg.

    Jövőre meg majd kapnak még egy csónakot, és akkor l esz mindenkinek

    sajátja.

    No meg a parton is lehet kis pacs olót csinálni a csónakból. :)

    Hát ennyit a Balcsiról. Volt  még fagyi meg lángos evés is, mindenből ettek.

    Bár a lángos  horroráron volt (sima:330, sajtos-tejfölös: 420)

    Pusz, jó  nyaralást 

     

    előzmény:
    vicasz (6394)
    2008-07-28  21:46
  8. 2008. július 28. 21:466394.

    Vacs, nagyon aranyosak a lányaitok!!! nagyon szépek!!

     

    Dehogynem pánikoltam be!!! ne tudd meg. egy álló gyomorgörcs voltam, míg ki nem jött a dokinő, mert addig ugye nem jöttünk rá, miért üvölt, azt hittük, még mindig a füle fáj, pedig az antibiotikumot meg már kapta. de aztán 1 nap után azt mondtam, hogy már nem adok neki ilyet, bármi van, van egy ügyeleti szám, amit felhívtam, és ott is azt mondták, hogy inkább ne adjak, mert valószínűleg azért jött ki rajta minden tünet, mert allergiás rá. Még jó, hogy nem hallgattam a dokinőre, aki tel. alapján azt mondta, hogy még várjunk 2 napot, lehet hogy a pöttyöket vírus okozza... csak aznap, mikor kihívtuk, délelőtt 10-től du. 4-ig vártuk... gondolhatod... mert az asszisztens nem tudta megmondani, hogy mikor fog kijönni, vmikor a nap folyamán.... köszi... Le is fogytam egy csomót, míg Melcsi beteg volt. Komolyan, nekem sem volt étvágyam. Amúgy Melcsi tőlem csomó mindent nem visel el, nekem hisztizik olyanért, amiért az  apukájának nem. ilyenkor kicsit összetörik a szivem . De amúgy nagyon huncut azóta is. Rá is azt mondják, hogy a szemén látszik hogy huncut.

     

    Brigi továbbra is bújós, és hozzám ragaszkodik nagyon.

     

    Nagyon favorizált szavuk: BABA. Briginek mindenki baba, a gurulós szatyrot húzó néni is.

     

    Ha rajzolok nekik virágot, akkor felemelik a rajzlapot, és azt is megszagolják

     

    Melcsi betegségére visszatérve: míg beteg volt egyáltalán nem kívánta a tejet, tejterméket. Olyan jó, hogy ilyen okos az emberi szervezet!!! tudja mi a jó neki!

     

    Miután abbahagytuk az augmentint, 7 napra rá pöttyök jöttek ki rajta megint, de ez már nem viszketett. A doki azt mondta, hogy több összetevőre is allergiás. Már szerencsére ez is elmúlt nagyjából. Kb 1 hét alatt.

     

    Írd meg milyen volt a Balcsi, mi is megyünk majd aug.ban, remélem jó időnk lesz!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. július 27. 14:496393.
    képek, a festésről meg a fagyizásról
    előzmény:
    Vacs (6392)
    2008-07-27  14:41
  10. 2008. július 27. 14:416392.

    Szia Vicasz!

     

    Hát igen, ezt a tükrös dolgot én is olvastam. N álunk a jobb-bal kéz-láb, meg a szemfognál bejött. De a szer veik jó helyen vannak, (van

    hogy az is tükörképként helyezk edik el). 

    Nálunk is megvan a felosztás. Jusztina apás, Joh anna anyás. Persze, 

    Hannám a hisztisebb. Így jártam. :)

    É n mióta vágtam a hajukból, úgy elkezdet nőni meg sűrűsödni.  Persze

    nem biztos hogy ettől. De már megint kéne, mert a sz emükbe lóg. :)

    Szegény Melcsi. Nálunk is ettek már a lányok  fagyit, de szerencsére nem 

    lett belőle semmi baj. Bár az  is igaz, hogy nálunk a joghurtot is a hűtőből

    eszik. Szép f okozatosan szoktattam le őket a "meleg" (szobahőmérsékletű)

     joghurtról. Mert gondoltam ebben a nagy melegben biztos jól esik nekikez a kis hűsítő.

    Durva lehetett ez az allegria. Jó hogy nem pánikol tál be. :)

    Mi most jöttünk haza Németországból. Ismerősökné l voltunk. Kicsit nyűgös-

    ebbek voltak a szokottnál, de leh et, hogy a foguktól van.

    Holnap meg leugrunk 3 napra a balc sira. Remélem élvezni fogják a strandolást.

    PUsz 

    előzmény:
    vicasz (6391)
    2008-07-16  16:15
  11. 2008. július 16. 16:156391.

    Betisz, nagyon ügyi Timi! Igen, ez már tudatos jelzés lehet sztem kaka ügyben. azt mondják, ilyenkor jól meg kell dicsérni, hogy máskor is mondja. nálunk pár hónapja Melcsi mindig mondta, most már sosem :((( pedig dicsértem, oszt mégse!

    Vacs, ügyi a Jusztina, hogy hagyta magát kifesteni! Mi meg fodrásznál voltunk velük, Melcsi hagyta, hogy levágják a haját, de Brigi olyan cirkuszt csinált!!! fuh. de mondjuk én pont ezt tippeltem. Melcsi tiszta apás, Brigi meg anyás. Beosztják. Először kicsit féltékeny voltam, hogy Melcsi ennyire apás, de hát nincs mit tenni! ők már külön kis egyéniségek!

    Vacs, azt olvastam, hogy az egypetéjű ikreknél sokszor van ilyen "tükör"-ség, hogy pl. egyik bal, a másik jobb kezes, ill. a fogaikra is írtak ilyeneket, hogy pl. ha egyiknek az egyik foga a jobb oldalon ferdén nő, a másiknak a bal oldalon ugyanaz a foga! ez a szemfog dolog is ilyen lehet, tök érdekes.

    Képzeljétek, Melcsikémnek begyulladt a mandulája :( de szerencsére már jobban van (kop-kop-kop), de a ludas: egy NAGYON NAGYON PICI fagyi volt, amit az olvadt részből adtam, és mégis. Úgyhogy vigyázzatok a fagyival. Ráadásul hétvégén kellett bevinni a kh-ba, ahol Augmentint írtak fel, és az Penicilint tartalmaz, és allergiás rá szegényke, most derült ki. Én tiszta ideg voltam hétfőn, és kedden! Úgy sajnáltam, annyira sírt szegényke az allergia miatt. A bőrén jött ki, kiütéses lett, és marha érzékeny lett a bőre, ordított, ha csak hozzáértünk. Szerencsére kedden kijött a dokinő, felírt Fenistil cseppet, azt adtunk neki, és 5 perc múlva már vigyorgott. Nah, így jártunk, csak leírtam, okulásul.

    Szerintem enyhébb az idei nyár, én is emlékszem, hogy szenvedtünk tavaly!!! Este 7-kor vittem őket sétálni, mert akkor már "csak" 34 fok volt... Fú, elég durva volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2008. július 14. 11:076390.

    szasztok!

    ez a baj, hogy ez csak a látszat:)) Gyerekek!!! az én kis lucférjaim egyre rosszabbak!:) Tamásnak már a szemén látszik a luciferség. mindenki aki először látja mondja, hogy te ez a gyerek nagyon huncut, látszik a szemén. És tényleg. Én már néha alig bírom idegekkel. Állandóan azt keresi mit tudna rosszalkodni. Timit egész nap nyúzza. Na de aztán őt se kell félteni!:) ha Tamás véletlenül elfoglalja magát valamivel, akkor tuti hogy Timinek oda kell menni, és addig nyúzni míg sírás nem lesz a vége.

    a balcsin nagyon szuper volt. élvezték a vizet. Tamás mondanom sem kell, hogy egy másodpercig sem vehettem le róla a szememet, mert akkor már futott is a vízbe, hogy majd ő egyedül belemegy. Timi ennyire nem volt gáz. ő leült a játszótéren és kavicsozott, meg labdázott, elvolt. A vízben mindketten nagyon boldogok voltak. És képzeljétek, egyszer közvetlen felettünk szállt el egy csapat hattyú, de voltak vagy nyolcan. Na hát azt a csodálkozást amit ezek levágtak: Nagyon édesek voltak.

    Amúgy nálunk is minden állat kutya, meg vau-vau. A kutya természetesen csak -ttttya. De képzeljétek Tamás már kimondta a kacsát, meg a sziát. aztán van még tata, apa, néha egy kis anyát is belehallok a szavaiba ;-), ott, mint helyhatározó, kaka, stb. Timinéál is ugyanezek. és képzeljétek valamelyik nap, bekakált, és odajött és mondta hogy kaka. Azt hittem megzabálom. Aztán kaált Tomi is, és kérdeztem, hogy van kaka? Erre Timi: ni kaka. Szerintetek már tudja hogy mi az? Ti mikor kezditek a szobatisztaságot? Szerintem még nagyon korai lenne nekik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. július 9. 10:046389.

    Vicasz, Kismancs arik vagytok, megnyugtatatok. De képzeljétek ki jöt az 5-5 fog, és már el is múlt a hasmenés. Szóval nem allargia. Nálunk a popsi sokszor piros volt, az is teljesen elmúlt. Szóval minden rendben, szerencsére. És képzeljétek a szemfoguk jött ki, egyiküknek jobboldalon, másikuknak baloldalon. Rágófoguk még nincs. És eddig mindig ugyanaz a foguk jött.

     

    Nálunk most nincs akkora hőség mint tavaly, vagy jobb  a taktikám, nem 

    tudom. Estére tárva nyitva hagyom az ablak ot, reggel meg gyorsan 

    becsukom még mielőtt elkezdődik a m eleg, és lehúzom a redőnyöket.

    A nappaliban ahol a gyerekek  vannak napközben ott egy-egy redőnyt nem húzok le. Mi így v észeljük át a meleget.

     

    Nálunk meg az anya, apa nagy ritk án, és néha a baba is. Ha kérdezem, 

    hogy hogy megy az autó , akkor mondják, hogy bruummm, nagyon édik.

    Az állatokat im ádják ők is bár azt hiszem nem ismerik meg őket, ugyanis

    Jo hanna csak kutyát mond (kutyára, macskára, bármire ami állat ), Jusztina

    meg cicát (szintén mindenre), így elég viccesek .

     

    Voltam kint a Hungaroringen velük a hétvégén (két bará tnőm is segített), 

    az autók elég hangosak voltak, de tetsz ett nekik, sőt még aludtak is.

    Jusztinának ki festették az  arcát is, Johanna nem hagyta magát, még 

    nekem sem (elkérte m az ecsetet). Ültek ilyen körhintás bigyón is.

    Ami mikor e lindult, kicsit megijedtek, de aztán rájöttek, hogy ez jó

    é s akartak menni még egy kört. Alig bírtam elrángatni végül ő ket.

     

    Kismancs, nálunk a faház elsősorban játéktároló, de  a lányok nagyon

    szeretnek elbújni is benne. Sokszor magukr a is zárják, csodálom, hogy

    nem félnek a sötétben.

     

    NÁlu nk szerencsére nincs harapás, bár ugye nincs is olyan renget eg 

    foguk. Nálunk néha lökdösődés van, meg hogy ki kapják e gymás kezéből

    a játékot.

     

    Vicasz olyan szépe a lányok, m ég mindig irigylem a szép hosszú hajukat.

    Olyan nagyok! :)

    Betisz mesélj még a balcsiről, édesek a gyerkőceid ahogy ül nek a kocsiban

    mint a jó gyerekek. :) 

    előzmény:
    vicasz (6382)
    2008-06-26  21:45
  14. 2008. július 3. 13:156388.

    De jó nektek, majd írjatok egy kicsit bővebben, hogy tetszett nekik a strand, a NAGY  VÍZ!!

     

    Mi voltunk tesómmal hétfőn Agárdon, ott van egy direkt ilyen piciknek való rész, ahol feltöltötték a víz előtti "bejáratot" homokkal, mint egy homokos tengerpartot. Nagyon tetszett nekik a pacsálás, Brigi ki-be rohangált a vízbe, fel se tudta fogni, hogy MEKKORA víz, ilyet még nem látott. És kacagott, kacagott, ha víz ment az arcába, akkor is, nem győzött betelni vele. Melcsi először csak meredten állt a parton, vagy tíz percig, és nyöszörgött. (ő nem aludt lefele menet..)Aztán neki is megjött a kedve.

     

    Itt épp vendégeskedünk, ill. játszózunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_920288
    Torolt_felhasznalo_920288
    2008. július 2. 14:276387.

    Sziasztok!

    Mi most jöttünk haza Bulgáriából. 11 hónaposakkal autóval voltunk. 24 óra volt az út. És BIRTÁK! Én sem hittem volna. A nyaralást élvezték,viszont mióta itthon vagyunk ujra csak a hiszti megy

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2008. július 2. 12:116386.

    képek még

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2008. július 2. 12:106385.

    Sziasztok!

    Hát hazajöttünk a Balcsiról. Nagyon jó volt, úgy élvezték a kicsik:) teszek fel pár képet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. június 27. 07:526384.
    gyorsan még két kép
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. június 26. 22:226383.

    Ja: nagyon imádják az állatokat, kutyát, macskát, madarat, hörit. Eddig ezeket látták :)) a pici kutyák nagyon bejönnek, csak úgy sikítanak örömükben, hogy a kutyusok azt se tudják, mi van! ma taliztunk egy ilyen kis szobacirkálóval, és kb. vagy öt percig is ott voltunk, de még mindig akkora szám volt a kutya, hogy egyfolytában sikítoztak :)) és már néha egész ügyesen simogatták, de néha csak esetlenül paskolták. Brigi, ha a képeskönyvben meglát egy kutyust, vagy kutyusRAJZOT akkor is már transzban van, és kornyikál neki, olyan édi.

     

    Melcsi irtó huncut. Odanyújt valamit Briginek, Brigi nyúl érte, Melcsi meg visszahúzza a kezét, és arrébbmegy. És RÖHÖG!! Ezt megismétli többször. Tesóm szoktatta rá, nem írom le, mert hosszú lenne. De tény, hogy Melcsi mindig kapható egy kis játékra, kergetőzésre, cicázásra.

     

    Rupcsi, a te gyerekeid már felnőttek, de emlékszem, hogy te is olvasod ezt a fórumot, írjál ám, ha bármi eszedbejut, milyenek voltak ilyen idősen a tieid!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. június 26. 21:456382.

    Sziasztok!!

    De jó, hogy ennyien írtatok!!!

    Betisz, jó pancsolást a Balcsiban, vagyis már látom, ott vagytok...:) nálunk is nagy meleg van, de még bírjuk, tavaly rosszabbra emlékszem... a napközbeni alvás előtt mostanában van egy kis pancsi az erkélyen, lehet, hogy ez lehűti őket...? szóval szerencsére elég jól viselik az alvást nappal, bár ma Melcsi egy órával előbb ébredt... Nappal én is csak pelusban altatom őket, éjszaka adok rájuk egy vékony bodyt. tavaly volt, hogy csak pelcsiben altattam őket éjszaka.

     

    Én is vettem nekik fogkefét, már a második párat nyűvik, az elsőt csak szétrágták, de akkor még kicsik voltak, és egész nap rágcsálhatták. most csak az esti fürcsinél adom a kezükbe, és mutatom én is, hogy hogy sikálják. már a kefés végét RÁGJÁK, de még nem sikálják.

     

     Vacs, reméljük nem allergia, de arra is lehet gondolni, nem? nálunk meg az ellentéte van, MElcsi "tartogatja", és így az eleje szegénynek sokszor keményebb. Most már jön a barackszezon, azt imádja, már nagyon fogok figyelni, nem akarom, hogy megint ez a szorulása legyen. VAcs, Smecta port próbáltad már adni nekik? Azt olvastam, hogy a sütőtök is hasfogó hatású.

     

    Mi nem voltunk még strandon, de már nagyon jó lenne... Tesómmal lehet, hogy jövő hét hétfőn elmegyünk,kivi vagyok milyen lesz.

     

    Kismancs, nálunk is Brigi harap, meg ütögeti Melcsit néha. Mire rászólok, addigra pont már megharapja Melcsit, aki üvölt szegényke. Megpróbálok jobban figyelni, hogirmég a szándéknál gyorsan rákiáltsak. Amúgy Brigi szófogadóbb, Melcsi feszegeti a határokat piszkosul. Sokszor úgy tud sírni: leginkább, ha jövünk haza, és tolom fel őket a rámpán, és megyünk be a kapun, akkor már üvölt. Aztán otthon míg elő nem készítem az ebédet, addig folyamatosan szirénázik...  ez annyira kimerítő.... remélem még meg tudom fékezni, és nem marad ilyen.

     

    Amúgy már mondja: hoppá, apa. Brigi meg anya-anyázik, nagyon édi.

     

    Ti szoktatok nekik mesét olvasni? Mennyire sokáig tudnak figyelni? ÉN csak napközben, esti mese nincs egyelőre. Napközben sokat énekelek nekik, meg olyan mutogatós énekeket éneklek, azt úgy szeretik.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. június 25. 10:596381.

    sziasztok lányok

     

    vacs nagyon szépek a babok.nekünk is van faházuk a picuroknak nagyon imádják.hasmas nálunk is van és jön megy nekünk is.sokféle gyümit kapnak és a foguk is jön már 9db van igy erre a kettöre voksolok.Máténak a popsija is pöttyös ezért a fogra gondolok inkább.

     

    A meleg a mi éjszakánkat is megkeseriti de a csak pelusba alvás nálunk bejött.Ami aggaszt ost az egyre durvulobb harapás hajtépés amivel már nem tudok mit kezdeni.A játékért és anyáért megy ilyenkor a harc.Egyszerre akarnak az ölembe lenni lökdösik ki egymást a kezemböl?Nálatok is megy ez?

     

    mi is voltunk strandon de olyan ügyetlennek éreztem magam.Ök élvezték de gondolom majd belejövünk és összeszedettebbek leszünk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. június 25. 09:256380.

    Á, szóval Te voltál Vicasz, akkor még is csak jól emlékeztem, csak nem találtam meg azt a hozzászólást.  :)

    Szóval a reggeli alatti peluscserénél vagy van kaki va gy nincs, de általában

    csak sok pisi van. Kicserélem, aztán  1-2 óra múlva jön a kaki. Ezt is van hogy az ágyban cserélem, ha nagyon

    álmosak még. Van hogy utána még alszanak egy jót. De ha n agyon élnek

    akkor inkább a pelenkázón és utána öltözés.

    Ez ért is gondolkozom a bilizésen, csak ehhez az kéne, hogy dél előtt már 

    ne aludjanak. De most még kihasználom, hogy déle lőtt is van egy kis 

    szabadidőm. 

    Én sem gondoltam volna,  hogy közel 20kgot fogok cipelgetni, de valahogy ahogy nőnet, erősödöm én is, vagy nem is tudom, azért biztos lesz egy határ. :)  Pont a héten vettem észre, mikor babakocsit felfelé toltam egy dombon, hogy  TTTyyyyűűűű, ezek a lányok, már baromi nehezek, így kocsiban. :D

    Vicasz küldesz képeket? 

    Ja, meg vettünk fogkefét neki k (4-5 foguk van), de még csak ismerkednek vele, inkább a má sik végét akarják 

    harapdálni.

    Képzeljétek a hasmenés jön- megy nálunk, valamelyik mindig szenved tőle. Nem az a nagyon  durva, de

    akkor is. Még a krumpli jó hogy nem jön ki a fül ükön. Mindenki tippelget,

    hogy a foguk miatt, a meleg miatt , hogy kertben vagyunk, stb.

    Szerintetek mi lehet? Valaki j árt már ilyen cipőben?

    Pusz 

    előzmény:
    vicasz (6377)
    2008-06-23  16:36
  23. Torolt_felhasznalo_153498
    Torolt_felhasznalo_153498
    2008. június 25. 09:196379.

    üdv!

    Holnap utazunk a Balcsira:))) Négy napra megyünk. Most jó az idő is. Remélem jó lesz. Voltunk már strandon is velük, azt nagyon élvezték. vettünk ilyen beleülős úszógumit, és azzal pörögnek. tök aranyosak. Szeretik a vizet.

    Lenne egy kérdésem: Ti mit csináltok a kicsikkel, hogy ne legyen melegük? Leginkább éjszakára gondoltam. Alig alszunk mostanába, mert folyton flsírnak hogy melegük van. Nincs rajtuk semmi, csak egy pelus.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. június 23. 16:376378.
    ja, nagyon klassz a kis faház, biztos ez a kedvenc helyük!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. június 23. 16:366377.

    Vacs, én kérdeztem. De akkor még úgy írtad, hogy a reggeli után kakálnak. Nálunk legalábbis. Amúgy érthető lenne. De nekünk még nincs termés a pelusban mikor isszák a tejcit...

    Ügyin cipeled a két bébit! Nálunk Melcsi elég nehéz, én már leginkább egyesével cipelem őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top