Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Altató/nyugtató terhesen

niquiui
Létrehozva: 2004. január 6. 13:42
Sziasztok!

Már korábban indítottam hasonló témában topikot, sajna akkor nem sikerült teljes képet kapnom a helyzetről, ill. "igazi" sorstársakra találni.
Én 25 hetes kismama vagyok, és elég súlyos alvászavarban szenvedek. Altatót kéne szednem, de nem merek. Jelenleg Pipolphent szedek, de az nem mindig segít.
Szeretném, ha hasonló helyzetben lévő várandósok jelentkeznének, vagy akik hasonló szerek szedése mellett hordtak ki korábban terhességet.
(Igazából azért aggódom, hogy a pocaklakómat ne károsítsam, de nem tudom, melyik rosszabb, a hosszú távú kialvatlanság okozta stressz, vagy az altató esetleges hatása...)
  1. 2011. november 8. 10:5933.

    Kedves Niquiui!

     

    Tudom, hogy 2004 már régen volt, de engem nagyon érdekel, mi lett Veled! Én is hasonló problémákkal küzdök, bár az első terhességemet sikerült bogyók nélkül végigcsinálnom, de most lesz egy éves a gyerek, és időnként rettenető alvászavarral küszködök. Próbáltam már homeopátiát, gyógynövényt, relaxációs technikákat, zenét, mindent. Ha rám jön az az időszak, hogy nem tudok elaludni, akkor csak egy gyenge gyógyszer segít. Ha meg nincs ilyen időszakom, akkor meg gond nélkül elalszom. Még nem sikerült kiderítenem, mitől függ ez, mert nem túl szabályos az előfordulása.

    Szeretnék még babát a jövőben, és így eléggé bizonytalannak látom, hogyan tudnám gond nélkül végigcsinálni.

    Nálad végül hogy oldódott meg? Ki tudtad hordani a babát gyógyszer nélkül? És mi lett szülés után?

     

    Üdv,

     

    Maja

    előzmény:
    niquiui (30)
    2004-01-08  15:03
  2. Torolt_felhasznalo_950003
    Torolt_felhasznalo_950003
    2004. december 8. 18:5232.
    Sziasztok!

    Újságcikkem megírásához várom olyan édesanyák jelentkezését, akiknek terhessége az első három hónapban tünetmentesen zajlott. Nem volt menstruáció kimaradás, émelygés, mellfeszülés.
    Én így jártam.
    Első döbbenetem mostmár az öröm váltotta fel, április végére várom a világ legszebb kisfiát.
    Ha valaki hasonlóképpen járt, kérem jelentkezzen.
    Köszönöm!
    Softis
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. január 8. 21:4031.
    Hmmm. . . nem tudom miért.
    Mármint ellenjavallt a Stilnox. Talán érdemes lenne a gyártó cégtől infot kérni.
    Tudom, egy cipőben járunk, a fiam kétéves múlt, csak győzzem estig a futkorászást. . . . . :-)
    Most bűnöztem, megittam a férjem sörének felét (0. 33 palack) és remélem ez kiüt.
    A pezsgő szilveszterkor megtette hatását, három perc múlva szúnyokáltam. . . :-9 Szegény baba a hasamban.
    előzmény:
    niquiui (30)
     
  4. 2004. január 8. 15:0330.
    Ha nem lennék várandós, nem zavarna ennyire. De ennek a babának is szüksége van arra, hogy az anyja ne legyen állandóan K. O. (a nagyobbikról nem is beszélve, aki állandó törődést igényel, mindig játszani kell vele stb. ).
    A Stilnox-ról egyébként azt mondták a genetikai tanácsadóban, hogy 2. és 3. trimeszterben kerülendő. Hogy miért, azt nem tudom.
    előzmény:
    agnescseh (29)
     
  5. 2004. január 8. 14:1729.
    Ha a Seduxent nem mindennap szeded és nem rendszerese, akkor nem fogsz rászokni.
    Különben ez igaz bármely nyugtatóra-altatóra. Az altatókat jobban javaslom, főleg a nem-benzodiazepineket (Stilnox és társai). Próbáld meg, hogy hetente csak egy-két alkalommal veszed be, amikor már hulla vagy.
    Mondjuk én még egyiket sem szedtem, miután egyszer a kórházban a nyugtatótól leestem az ágyról, a másik alkalommal meg össze-visszabeszéltem. . és hulla kába voltam, de nem aludtam.
    Amúgy ezzel is úgy van az ember, mint minden mással: ha elfogadod, akkor valahogy javulni is fog a helyzet, mert nem figyelsz fel rá. Én már csak a különösen rossz időszakokban bosszankodom, a többi időben olvasgatok, netezem, keresztszemezem. Ez van.
    előzmény:
    agnescseh (28)
     
  6. 2004. január 8. 14:1128.
    a privit nem kaptam meg. . . .
    előzmény:
    niquiui (27)
     
  7. 2004. január 8. 09:1327.
    Szia Ági!

    Már volt szerencsénk egymáshoz, azon a bizonyos másik fórumon pár hónappal ezelőtt (talán 3?).
    Akkor is ugyanezekről írtál, emlékszem. Néhány napja írtam Neked egy privit, de nem válaszoltál, ezért indítottam ezt a topikot.
    A Seduxenre én is gondoltam már, de magamtól nem merem elkezdeni szedni. Merthogy arra rá lehet szokni.
    Egyébként a problémám alapja a szorongás, ami a nem-alvás miatt alakult ki, kb. 1 éve (akkoriban elég sűrűn, kb. óránként fel kellett kelni a kislányomhoz éjjel szoptatni, meg nyugtatgatni, és nagyon kimerültem).
    Orvosnál is jártam már, ma pl. megyek relaxációs tréningre, tudom, hogy használ, de valamiért ismét előjöttek a panaszaim (2 hónapig szinte panaszmentes voltam).
    Az alvásnaplót is elkezdtem, orvosom javaslatára, aki egy nagyon jó hipno-pszichoterapeuta is (amellett, hogy nagyon jó szülész-nőgyógyász), sőt, 2 hét múlva megyek alvásambulanciára is a Honvéd kórházba. Tehát tényleg mindent megteszek, de addig is muszáj valami s. o. s. segítség, mert másképp nem bírnám a munkát + az otthoni helytállást. A Pipolphen egyébként néha egész jól bejön, tegnap pl. 8 órát aludtam (igaz, már nagyon kimerült voltam). Ezért is szedem, meg azért, mert már tényleg egy csomó helyen utánajártam, hogy árt-e, és megnyugtattak. Tudom, hogy nem a probléma valódi okát szünteti meg, de legalább nem nyugtató, amire rászokik az ember.
    És még valami: én már sokszor gondoltam úgy, hogy ezt a problémát egyszer és mindenkorra elfogadom, és megpróbálok vele együttélni, de eddig nem ment. Borzasztó nehéz!
    előzmény:
    agnescseh (25)
     

Címlap

top