Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rászoruló? igen/nem

zne
zne
Létrehozva: 2008. december 7. 15:30

Sziasztok!

Olvasom itt a topikokat, így úgy rászoruló családokról...

Ki a rászoruló? Nálunk az egy főre eső fizetés 30 ezer alatt van és ebből van egy 50 ezres lakáshitelünk. Soha nem volt még elmaradásunk, mindíg minden csekk be van fizetve. És igen, netezem. .. Ez az egyetlen luxus az életünkben. Itthon vagyok a 3 gyerekemmel, a negyedik épp félidőben a pocimban és nagyon boldogok vagyunk.

Nincs kábel előfizetésünk , csak létszükségben telefonálunk, de mivel alig tudok kimozdulni segítség hiányában a gyerekektől, van itthon internet, sokmindent innen intézek. Férjem rengeteget dolgozik, de azért jut idő a családra is.

 

Tehát mégis kiknek adományoztok? Ki az, akinek kevés van?

Bevellom, épp annyi ruhánk van, amennyi szükséges, mosástól mosásig kibírja, de van. Bevallom kapunk fűtési támogatást, de próbálunk fakitermelésekre járni olcsó fáért, mert a gázszámlánk nagyon magas lenne. Bevallom, néha (eddig 2*) kaptunk kinőtt ruhákat, aminek nagyon örültünk, de más segítség nem igen jut el hozzánk. Bevallom az elmúlt évben összesen 2 pulcsit vettem magamnak a turiban, de a gyerekeknek megvan mindenük.

És hallottam aki panaszkodik, hogy ha jövőre nem kap 13. havi fizetést, éhenhel...

Mi sosem kaptunk, mégis lesz ajándék a karácsonyfa alatt és meleg a házban és béke és boldogság, és olyan boldog és mosolygós arcokkal vagyunk és leszünk körülvéve karácsony ünnepén is, ami szerintem sok embernek nem adatik meg.

Tehát, kiket is támogatunk az ünnepek alkalmából???

 

  1. 2008. december 7. 19:59126.
    Miért lenne igy??
    a nagycsalád sokkal beosztobban él..
    nem költ tökfelesleges hülyeségékre.
    az óvódában meg nem nézik kinek milye van.... a hülye szülők viszont szépen megtanitják a csemetének... hogy ne barátkozzon a mórickával, mert az cigány, vagy szakadt-.... stb. (tetszés szerint)
    előzmény:
    e-zita (124)
    2008-12-07  19:38
  2. 2008. december 7. 19:55125.
    Szerintem... ez igy nem teljesen igaz.
    Nem feltétlenül az új mobil és az 50ezres gatya okoz boldogságot... vagy a hiánya szomorúságot.
    Egész más értékrenddel is lehet élni.

    Nekem is 3 gyerekem van...
    nincs új mobil , bár van mobiljuk
    és nincs méregdrága márkásruha.
    a fiamnak elektromos gitár kelllett. nyáron elment dolgozni és megvette abból amit keresett.
    szerencsére megengedhettük magunknak, hogy az ő jövedelme nem a család megélhetéséhet volt szükséges, hanem magára fordithatta. egyébként 17 éves-.


    és még valami. a 15 éves lányomnak pénteken voltak itt az osztálybeli barátnői.
    egyiknek sincs testvére.
    és mindegyik azt mondta, hogy irigylik ágit, hogy két testvére van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419523 (119)
    2008-12-07  19:25
  3. 2008. december 7. 19:38124.

    Örülök, hogy boldog és elégedett vagy. Viszont ami a gyerekeket illeti, ahogyan nőnek hamar szembesülnek majd azzal a problémával, hogy a pénz sajnos a mai világban igenis fontos az életben. Például folyamatosan azt hallani, hogy nem mehetsz kirándulni, sportoni, színházba stb.. a többiekkel, neked nem vehetem meg ezt-azt-amazt nem túl jó dolog. Ma a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni és már az óvodában is azt nézik kinek milyen ruhája, játéka van, nem is beszélve a suliról.

    Ami a 13. havi pénzt illeti, jó magyar szokás szerint miért turkálsz a más zsebében? Neked nem jár, dögöljön meg a más tehene is?Igen, van aki többet-jobbat akart volna azon a pénzen venni a gyerekének, és ez nem az ünnephez kötődik.

    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  4. 2008. december 7. 19:36123.
    Pár hete kaptam emailt egy ismerősömtől. Munkanélküli segélyből élt, kiutaltak számára munkát. Ő közölte, ennyiért nem fog dolgozni, erre fel a munkaügyi központ teljesen jogosan megszüntette a segély folyósítását. Teljesen ki volt kelve magából, hogy mekkora szemétség ez. De azért milyen érdekes, előtte meg panaszkodott, hogy milyen rosszul élnek az anyukájával, Anyuka sem dolgozott, szivem szerint megkérdeztem volna, hogy mivel jár jobban? Elmegy dolgozik , kap érte fizetést, és ha úgy érzi nem tetszik, szépen csöndben keresgél jobbat. Most aztán se munka, se támogatás. Megérte?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. december 7. 19:36122.

    Teljes mértékben igazad van. De most leírom, ha meg is szóltok, a fiaim nem is nagyon tudnak semmit megbecsülni, mert mindent készen kaptak. Mindig többet szerettünk volna nyújtani nekik, mint amit mi kaptunk, és ez lett a baj.

    Na azért olyan baj nincs, nem isznak, nem cigiznek, nem kábítóznak. De nekik minden természetes, hogy van. Bevallom elrontottuk őket. Tudom a mai fiataloknak nem sikk mezőgazdaságba dolgozni, de a nagy az elején megmondta, hogy ő más irányba akar dolgozni. A kicsi elvégezte az agrár egyetemet, de nem igazán úgy áll a dologhoz, ahogy kell.

    Ha jobban befogtuk volna őket, talán másként lenne. De már késő.  

    előzmény:
    Jeles (120)
    2008-12-07  19:26
  6. 2008. december 7. 19:33121.
    Szerintem ezek egyáltalán nem KIVÉTELEK. Több száz középiskolást tanítottam/tanítok, ezért merem leírni.
    előzmény:
    Jeles (117)
    2008-12-07  19:23
  7. 2008. december 7. 19:26120.

    Kedves Sarapod, oke, igy volt ez veletek anno, de azert most mar nem igy van, igaz?

    A fiaidnak mar kozel sem ez a sors jutott, olvasgatom az egyik forumot, ahol torzstag vagy.

     

    előzmény:
    Sarapod2 (115)
    2008-12-07  19:13
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 7. 19:25119.

    Szia!

    Szerintem inkább azt kellene belátni, hogy hiába érti meg a gyerek, hogy a szeretet a legfontosabb és most épp nincs pénz új mobilra (pl) de akkor is lesz benne keserűség és szomorúság, hogy nem kapta meg. Lehet nem fogja kimutatni és lehet soha nem fogja felróni ezt a szüleinek, nem fog rájuk haragudni, mert megérti, de akkor is benne lesz a rossz érzés...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (113)
    2008-12-07  19:08
  9. 2008. december 7. 19:24118.
    Ha jól tudom, tanulmányi eredménytől függően kapnak ösztöndíjat is. Ez is egy kis pénzforrás,
    előzmény:
    Lillaréka (111)
    2008-12-07  19:03
  10. 2008. december 7. 19:23117.

    Nekem is vannak nagycsaladbol jott sikeres ismeroseim, es gazdag csaladbol szarmazo sikertelen egykek is,de valljuk, be ok a KIVETELEK.

    A nagy atlagnak bizony nem art meg, ha megkap sok mindent (anyagit, szellemit) a kezdeshez, es bizony, a tehetos reteg nagy tobbsege is ugyanugy szeretetben nevelgeti a gyereket, mint szegenyebb embertarsai.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (113)
    2008-12-07  19:08
  11. 2008. december 7. 19:18116.

    "Szia, szerintem a gyerekek nagyon is megértik, hogy a szeretet fontosabb az anyagiaknál, ha a szülőktől ezt tanulják. Ezt folyamatosan tanulják otthon, ahol a szülők azzal is foglalkoznak, hogy ha a gyerekek látják a társaiknál az anyagiakat, akkor arról is beszélgetünk, hogy emellett az a gyerek bizony szomorú."

     

     

    Bocsanat, de miert lenne attol szomoru????

     

    Nem szeretem azt, amikor azok, akik nem tudnak mindent megadni a gyerekuknek, amit szeretne, azt adjak be a gyereknek, hogy "figyelj kicsikem, lehet, hogy nekunk erre nincs penzunk, de Gazdag Pistike hiaba kapta meg, attol meg szomoru, meg nem jatszik vele az anyukaja, bezzeg neked milyen jo...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (113)
    2008-12-07  19:08
  12. 2008. december 7. 19:13115.

    Teljes mértékben igazad van. Még egy ügyeletre se hoztak be csóró gyereket kábítószer túladagolás miatt.

     

    Az én párom is az egyetem alatt vagont járt kirakni, és nyáron pedig a tsz-be dolgozott. Szerencsére a másoddiplomáját már nem így kellett letennie. Igaz akkor se dúskáltunk vagyonba, mert volt, hogy csak 3 havonta tudtam elvinni a gyerekeket hozzá Keszthelyre, ennek anyagi

    helyzetünk volt az oka. Az autót pedig itt hagyta, ha a gyerekek betegek, tudjam mivel vinni orvoshoz. Sajnos a kicsi 10 éves koráig nagyon nagy beteg volt.

    előzmény:
    SEviI (110)
    2008-12-07  19:03
  13. 2008. december 7. 19:09114.
    Ez szerintem is igy van.
    előzmény:
    SEviI (110)
    2008-12-07  19:03
  14. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2008. december 7. 19:08113.

    Szia, szerintem a gyerekek nagyon is megértik, hogy a szeretet fontosabb az anyagiaknál, ha a szülőktől ezt tanulják. Ezt folyamatosan tanulják otthon, ahol a szülők azzal is foglalkoznak, hogy ha a gyerekek látják a társaiknál az anyagiakat, akkor arról is beszélgetünk, hogy emellett az a gyerek bizony szomorú. Észrevetetjük velük, hogy az élet nemcsak vadiúj mobiltelefonból áll. És igen, azt is megtanulhatják, hogy a mostani takarékosság lesz a záloga annak, hogy majd elvégzik az egyetemet. (Bizony, mind a négynek felsőfokú végzettséget szánunk.) Szerintem Zné pontosan az az anya, aki képes arra, hogy ezeket a mérlegelni valókat megtanítsa a gyerekeinek. Abban Znének teljesen igaza van, hogy idővel könnyebbé is válik az élet, amikor már két kereset van és letelnek a hitelek. Ezen már mi átlendültünk. (Négy gyerekünk van, a legnagyobb most érettségizik, de voltak nehéz éveink.)

     

    Aztán pedig hány sikeres ember van? Nekem vannak sikeres emberek a nagycsaládos ismerőseim között is, nem kicsit azért, mert megtanulták a keveset jól beosztani, az egymásnak való segítést értékelni. És vannak sikertelenek az egykék között. Ott van pl a kollegám, tehetős szülők egyszem fiúgyereke. Harminc éves, senkije sincs, van egy jólfizető állása, de két fillért nem tesz félre, szeretne családot, de annyira mégsem, hgoy feladja a kényelmét és a bizalmatlanságát. Jövőre megszűnik az állása, hat évvel az egyetem után még semmire sem jutott igazán.

    előzmény:
    Jeles (100)
    2008-12-07  18:40
  15. 2008. december 7. 19:06112.
    Na, ez nekem is eszembe jutott! Annak ellenére, hogy támogatták a szüleim a tanulmányaimat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (107)
    2008-12-07  18:59
  16. 2008. december 7. 19:03111.
    Ebben meg van valami..
    és abban is, hogy a nagycsaládból nevelkedő gyerekek, nem veszik készpénznek, hogy minden  az ölükbe hullik és majd anyuci apuci elöteremti.
    egyetem alatt is lehet dolgozni...  és munka közben is lehet egyetemet végezni.
    az biztos, hogy a többgyerekes családok gyerekei nem úgy nőnek fel, hogy azt hiszik,  ők a világ közepe és nekik minden jár-
    előzmény:
    SEviI (104)
    2008-12-07  18:53
  17. 2008. december 7. 19:03110.

    Egyébként van, hogy azokból lesznek a veszes emberek, akik mindig mindent a fenekük alá kaptak a szüleiktől.  Nem tanultak meg küzdeni.

     

    Szerintem a te gyerekeid talpraesettek lesznek, kiharcolják maguknak amit szeretnének, és meg is becsülik majd azt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. december 7. 19:01109.
    És ha tudnád, hogy mennyivel több lesz a kiadás...
    előzmény:
    zne (103)
    2008-12-07  18:48
  19. 2008. december 7. 19:00108.

    Na, majdnem ezt akartam írni én is. Először nagyjából végig olvastam a topikot, aztán elmentem mosogatni, és most újra leültem, ide a gép elé.

     

    Nos szerintem a topikindító nem gyengén demagóg.

     

    13. havi: hát nem fogok éhen halni, hanem feltettem magamnak a kérdést, hogy érdemes-e ennyiért dolgozni napi 8 órában és elviselnem egy kielégítetlen fönöknőt?! vagy inkább váltsak.

     

    Luxus: kinek mi az? Szerintem mi luxusban élünk, mert rohadjak meg, de én havi egyszer elviszem a gyerekemet színházba, operába, moziba. Na nem a három helyre egyszerre minden hónapban, mikor minek van akutalitása, hova kapok jegyet stb. Szerintem ez kell, kell a kultúra is. Te a négy gyereknek majd mit fogsz tudni megtenni?????

     

    Egészség: hát asztmás a gyerekem, az "ingyenes" szakellátásban megkapta a jó kis szteroidos olcsó gyógyszerét. Aztán elmentünk a magánrendelésre, és jééééééé létezik már ettől korszerűbb gyógyszer, igaz 10 X annyiba kerül, mint a másik, de legalább nem mérgezem a gyerekemet annyira.

     

     

    előzmény:
    Jeles (100)
    2008-12-07  18:40
  20. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2008. december 7. 18:59107.
    Szerintem a szülőnek  egyáltalán nem kötelessége a csemete egyetemi tanulmányait finanszírozni tandíjastul,albérletestül.Bocsánat,egy 20-22 éves ember már meg tudja oldani,pl úgy,hogy halaszt,dolgozik,esetleg külföldön.Úgy,ahogy nyugaton.Nagyon sokan képtelenek a többszázezer forintos tandíjat,utazási költséget,jegyzetvásárlást kigazdálkodni,mert egyszerűen nem megy és kész.Imádom a gyerekemet,de eszembe se jut majd tönkremenni amiatt,ha kitalálja,hogy pl orvosi egyetemre óhajt menni.
    előzmény:
    Jeles (100)
    2008-12-07  18:40
  21. 2008. december 7. 18:57106.
    Orulok, ha igy latod, sok boldogsagot kivanok nektek.
    előzmény:
    zne (103)
    2008-12-07  18:48
  22. 2008. december 7. 18:53105.
    Igazad van, a szellemi hatter is nagyon fontos, azt lehagytam.
    előzmény:
    Lillaréka (102)
    2008-12-07  18:48
  23. 2008. december 7. 18:53104.

    Hát... ha tudod, hogy ilyen emberek lesznek ott, akkor inkább süssetek otthon mézeskalácsot... phhfff ahonnan én jöttem, ott is vannak ilyen rosszindulatú emberek.

     

    A gyerekek egyeteme miatt pedig ne aggódj :) Én is többször dolgoztam egyetem alatt, anélkül, hogy ez az egyetem rovására ment volna. Sőt! most vagyok másoddiplomás, és teljes állás mellett csinálok másoddiplomát nappalin, azért hogy váltani tudjak, és ne fájjon ha nincs 13. havi bér Mert nekem fájni fog, ha nem lesz.

    előzmény:
    zne (98)
    2008-12-07  18:35
  24. zne
    zne
    2008. december 7. 18:48103.

    Igazad van, de azt hiszem, mint ahogy most is megvan "mindenünk", akkor is meglesz. Én reálisan szoktam gondolkodni és úgy gondolom, hogy ha nem gyesen leszek, hanem dolgozom, nyilván sokkal több lesz a bevétel, valamint ez a hitel is letelik egyszer, így nem hiszem, hogy nem tudnám taníttatni a gyerekeket.

     

    Másrészről szerintem nincsenek olyan "fontos" dolgok, amiket azért kell megvenni, mert az egyik kapott, akkor a többinek is kell.

    Ha fontos, akkor megvan a célszemély, akinek fontos és a többi is olyat és akkor kap, ami neki lesz fontos... 

     

     

    előzmény:
    Jeles (100)
    2008-12-07  18:40
  25. 2008. december 7. 18:48102.
    Nem hiszem, hogy ez felttétlenül nagycsalád függő.
    bár sok igazság van benne.......De azért én sok nagycsaládot ismerek, és bár még nem egyetemista korúak a gyerekek....de minden valószinüség szerint azok lesznek. Ugyanis olyan a szülői háttér. Nemcsak anyagi, hanem szellemi értelemben is.
    Inkább ettől függ.
    szerintem.
    előzmény:
    Jeles (100)
    2008-12-07  18:40

Címlap

top