Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rászoruló? igen/nem

zne
zne
Létrehozva: 2008. december 7. 15:30

Sziasztok!

Olvasom itt a topikokat, így úgy rászoruló családokról...

Ki a rászoruló? Nálunk az egy főre eső fizetés 30 ezer alatt van és ebből van egy 50 ezres lakáshitelünk. Soha nem volt még elmaradásunk, mindíg minden csekk be van fizetve. És igen, netezem. .. Ez az egyetlen luxus az életünkben. Itthon vagyok a 3 gyerekemmel, a negyedik épp félidőben a pocimban és nagyon boldogok vagyunk.

Nincs kábel előfizetésünk , csak létszükségben telefonálunk, de mivel alig tudok kimozdulni segítség hiányában a gyerekektől, van itthon internet, sokmindent innen intézek. Férjem rengeteget dolgozik, de azért jut idő a családra is.

 

Tehát mégis kiknek adományoztok? Ki az, akinek kevés van?

Bevellom, épp annyi ruhánk van, amennyi szükséges, mosástól mosásig kibírja, de van. Bevallom kapunk fűtési támogatást, de próbálunk fakitermelésekre járni olcsó fáért, mert a gázszámlánk nagyon magas lenne. Bevallom, néha (eddig 2*) kaptunk kinőtt ruhákat, aminek nagyon örültünk, de más segítség nem igen jut el hozzánk. Bevallom az elmúlt évben összesen 2 pulcsit vettem magamnak a turiban, de a gyerekeknek megvan mindenük.

És hallottam aki panaszkodik, hogy ha jövőre nem kap 13. havi fizetést, éhenhel...

Mi sosem kaptunk, mégis lesz ajándék a karácsonyfa alatt és meleg a házban és béke és boldogság, és olyan boldog és mosolygós arcokkal vagyunk és leszünk körülvéve karácsony ünnepén is, ami szerintem sok embernek nem adatik meg.

Tehát, kiket is támogatunk az ünnepek alkalmából???

 

  1. 2008. december 7. 16:1326.
    Kisgyerek kéregetőnek ételt kell adni. Én egyetemista koromban vettem egy péksüteményt egy kéregető gyereknek és ott is maradtam vele, amíg elmajszolta. Tudom hosszú távon ez nem volt nagy segítség.
    előzmény:
    Petra26 (22)
    2008-12-07  16:06
  2. 2008. december 7. 16:1025.
    Nem akarom, hogy ebbe az irányba menjen el a topik, de az angol turik tényleg nagyon jók! Már a férjem is tudja és leadja a rendelést, hogy mit szeretne . 450 Ft-ért tuti jó inget találtam neki és a kasszánál kiderült, hogy mindenre jármég 30%-os engedmény .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542308 (16)
    2008-12-07  16:02
  3. 2008. december 7. 16:0924.
    O, de jo, hogy emlited. En is olvastam a Neten, meg azt is, hogy az azt követo vizsgalaton mindent jogszerunek talaltak, tehat nagyon is "rendben" van, hogy az adomany talan 15%-a jut el a cimzetthez. Mar azota ezen haborgok es most jo, hogy leirhatom: fel vagyok haborodva! Nagyon!

    Most egybol jobban erzem magam. Ennyi het feszültseg utan.

     

    Topicindito: erdekes temat feszegetsz!

    előzmény:
    TampaBay (15)
    2008-12-07  16:00
  4. 2008. december 7. 16:0923.

    Mindenkinek mások az igényei. Az anyósom havi 70 ezerből minimum 30 ezret félrerak. Szerintem fényevő, de a viccet félretéve, egy hétig is eszi, amit kotyvaszt magának. Kevéssel is beéri, sehová nem megy, igazán nem érdekli már semmi a közvetlen szomszédok szapulásán túl (85 éves).

     

    Ha nekem kéne ennyiből egyedül megélnem, ugyancsak bajban lennék. Nekem sem lesz 13. havi fizetésem jövőre, s ha nem is verem a seggem örömömben a földhöz, éhen halni sem fogok nélküle. Annyit engedtessék azért hozzátenni e témához, hogy ami eddig 20 éven keresztül járt, annak elvétele most nem esik jól. Ugyanúgy be volt tervezve, hová teszem, mint a fizetésem. 

     

    Az elégedettség függetlenítése a pénztől nehéz kérdés a fogyasztói társadalomban. Miért? Ha csak arra gondolok, hogy a fiam kérése szerint vegyek két doboz Milka szaloncukrot is, mert az olyan finom, máris felesleges pénzkidobásról van szó. De megvettem, mert kérte, holott az árából kitelt volna a teljes szaloncukor mennyiség, amit szándékoztam venni eredetileg. Kell egy aranyközépút, ugyanúgy, mint a tudatos vásárló, aki annyira nem gazdag, hogy vacakot engedjen meg magának vásárlásképpen.  A pénz... hát igen. Kell, de még jobban szükséges az a mentalitás, amely megengedi nekünk, hogy annyival elégedjünk meg, amennyi van. Boldog az, aki a legtöbbet képes kihozni abból, amilye éppen van. Gondolom én innen a diliházból (by Hofi), ti ott kinn hogy látjátok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. december 7. 16:0622.

    Az egészsésnél nincs  nagyobb kincs!!!

    Ezt tudja a milliomos is.

     

    Nekem erről a témáról az jutott az eszembe, hogy nincs az a piros lámpa, ahol ne jönne oda az autómhoz 1-1 kéregető.

    És örök dilemmám:adjak, vagy ne adjak nekik pénzt.Ők tényleg rászorulók, vagy csak az italra kell az aprópénz.???

     

    És a szívem akkor csavarodik el, amikor egy kisgyerek kéreget.

    Na ott én rendesen lelkileg taccson vagyok.

    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  6. 2008. december 7. 16:0621.
    Turkiba kerül vadiúj cucc is, pl valamilyen ruhás cég elfekvő készlete, vagy felszámolásból kerül oda holmi.  De, még én is, aki igazából megvarrom magamnak a ruhát, szoktam onnan mazsizni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542308 (16)
    2008-12-07  16:02
  7. Torolt_felhasznalo_542308
    Torolt_felhasznalo_542308
    2008. december 7. 16:0620.

    Ja, és hogy a konkrét kérdésre válaszoljak, CSAK a célszemélynek bele a kezébe vagyok hajlandó adakozni. Nem utalok számlaszámra, és nem adok le szeretetcsomagokat sehol. Egyáltalán nem vagyok meggyőződve róla, hogy a legjobb dolgok nem a szétosztó rokonságának landolnak...

     

    Viszont szoktam olvasni a Déli Apró "Ingyen elvihető, ingyen keresem" rovatát, és ha van valami "ajándékoznivalóm", a legszimpatikusabbat fel szoktam hívni telefonon, és felajánlom, amim van, ha érte jön. A régi számítógépem így adtam oda egy háromgyerekes, tanyán élő asszonynak. 

    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  8. Torolt_felhasznalo_686662
    Torolt_felhasznalo_686662
    2008. december 7. 16:0619.

    ha a turkálóba került ,akkor előtte valaki azt is egy "rendes" boltban vette. 

     

    Topic indító nagyon tetszik a hozzáállásod, boldogságot nektek, bár ahogy látom van már:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542308 (16)
    2008-12-07  16:02
  9. 2008. december 7. 16:0618.
    Ez pontosan így van... :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705879 (6)
    2008-12-07  15:44
  10. 2008. december 7. 16:0617.

    Én már azon is csodálkozom, hogy létező gyerekeknek gyűjtött adományt.

    Alapítványnak, becsengetősöknek már én sem adok semmit. Ha valaki megállít az utcán, mindig azt mondom, hogyha marad (véletlenül) egy kis pénzem, akkor azt a gyerekeimre költöm.

    előzmény:
    TampaBay (15)
    2008-12-07  16:00
  11. Torolt_felhasznalo_542308
    Torolt_felhasznalo_542308
    2008. december 7. 16:0216.

    A legjobb dolgaim angol turkálóból vannak.

     

    Nemrég (kb. fél éve) vettem egy pulóvert "rendes" boltból sok pénzért, hát fél év úgy néz ki, mint amit a tehén szájából rángattak elő, magyarul sz*rrá van nyúlva, pedig 40 fokon mosom, alig centrizem, lassan már ránézni sem merek, mert már attól is tovább nyúlik.

     

    Nem tudom, mért van, de a turkálóban vett pulóvereim nem nyúlnak. Pedig mosom őket rendesen. Van olyan pulcsim, aminek annyire feszes tartása, jó állaga és szép színe van, hogy nem akarom elhinni, hogy ezt már valaki hordta előttem. (Pedig biztosan hordta, hisz úgy került a turkálóba).

     

    Aki lenézi a turkálót, az valószínűleg vagy annyira pénzes, hogy "derogál" neki használt ruhát venni, vagy pedig még soha a büdös életben nem tette be a lábát ilyen helyre, és nem szembesült azzal a TÉNNYEL, hogy ilyen helyen gyöngyszemeket foghat ki az ember fillérekért. 

     

    Én legutóbb 4 eredeti, gyakorlatilag vadonatúj Levi's farmert vettem, és a 4 együtt nem került egy ezresbe... :))

    előzmény:
    Barbinó (10)
    2008-12-07  15:50
  12. 2008. december 7. 16:0015.

    Teljesen igazad volt. Múltkor láttunk a TV2-n egy riportot. Egy mozgássérült kisfiúnak gyűjtött az alapítvány és azt hiszem 1,5 millió jött össze. Az anyukához 200.000,-Ft jutott el.... No comment...

     

    előzmény:
    Fruttika1 (11)
    2008-12-07  15:55
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 7. 15:5914.
    Örülök, hogy ilyet is lehet olvasni. Én az ilyen embereken szoktam segíteni, mind a te családod. Vagyis, akik ilyenek a környezetemben. Akiket látok, hogy szűkösen, de panasz nélkül, érzelmileg gazdagon, boldogan élnek abból, amilyük van.
    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  14. 2008. december 7. 15:5613.
    Hogy kiket tamogatnak az emberek az unnep alkalmabol? Akiknek ez nincs meg mint neked! Az apa nem keres ennyit,betegek, netan a gyerekuk az, nincsen sajat lakasuk, nincsen rendes butoruk, tuzelojuk. Nagyon sok rendes ember van szerte az orszagban ahol eppen most vesztettek el a munkajukat, vagy regebben de nem talaltak masikat vagy nem ennyi penzert, nemhogy 4 gyereket de egyet sem mernek vallalni mert felnek hogy nemn tudjak felnevelni....egyszer olvastam egy nagyon szomoru hozzaszolast ebben a gyerektelenseg temaban hogy a fiatal par eppencsak elt, valahol videken, szivszorito volt, irtam neki privit hogy segitek de addigra mar kijelentkezett, nem tudtam megtalani.....Szoval te gazdag vagy es bizakodo egyesekhez kepest. Vannak olyan teruletek az orszagban ahol olyan szegenyseg van amilyet te te is almodsz...
    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  15. Torolt_felhasznalo_839481
    Torolt_felhasznalo_839481
    2008. december 7. 15:5512.

    Jó ilyet olvasni, sok boldogságot Nektek.

     

    De elég ám egy betegség, haláleset és olyan gyorsan rászoruló lesz az ember, hogy észre sem veszi.

    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  16. 2008. december 7. 15:5511.
    Hogy válaszoljak érdemben is. Alapítványnak pl soha. Múltkor is becsöngetett egy pasi, két kislánynak gyűjt, akik kórházban vannak. Megkérdeztem, melyikben, hogy hívják őket. Vonakodott, de aztán megmondta. Elmentem a kórházba, megkerestem a gyerekeket- testvérpárról beszélünk - és az ott jelenlevő anyának átadtam a borítékot. Legalább tudom, odament az egész, ahová szántam.
    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  17. 2008. december 7. 15:5010.
    Tudod én is falra mászom az ilyenektől.Ha van mit adnom meg keresem azt akinek adnám falun belül.Most hírdettek valamit tegnap a TV-ben és felháborodtam teljesen azt mondták"Nem használt adományokat várnak.Na most Én is kapok használtak.Turiban vettem meg mindent gyereknek,férjnek, unokának.Pedig láttam én már nagycsaládos udvarban ruhákat rohadni zsákban sajnos.Sokan haza hordják fűteni.Szerintem ez is szomorú soha nem tüzeltem el ruhát valaki tudja még használni./Természetesen ha olyan állapotban van még/erre amit kapnak zsákszám hordják haza a protekciósok tüzelni.A másik ami tetszik,hogy anyósom nyvajog 90 ezres nyugdíjjal hát ha nekünk lenne 90/fő dejól is élhetnénk....................
    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  18. 2008. december 7. 15:509.

    Nekem is ez jutott eszembe, hogy ezt jó olvasni! Jó, hogy végre valaki nem panaszkodik, mert nem él luxusban.

    Mi is elég szerényen élünk, de megvagyunk. Támogatni én is csak ruhákkal tudok ismerősöket általában.

    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  19. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2008. december 7. 15:468.

    Jó ilyet olvasni!

     

    Támogathatjuk például a gyerekeiket egyedül nevelő anyákat,akiknek nulla segítségük van,esetleg egyik gyerekük sérült(van ilyen is itt az enelcén).De olyanokat is,akiknek a sorsát a szívünkön viseljük.Időseket,sérülteket, árvákat,afrikai gyerekeket...lényeg,hogy szívből jöjjön.Senkinek sincs joga számon kérni,kit,miért és mennyivel támogatunk.Én pl Afrikába juttatok el néha ezt-azt,amikor lehetőségem van rá és nem érzem,hogy ne tenném jól.Nekem úgy jó a lelkem,ha oda és nem máshova megy a csomag.

    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  20. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2008. december 7. 15:457.

    Ami nekem eszembe jutott a kérésekről.

     

    Mindenki legyen résen,mert így ünnepek előtt megszaporodnak a lopások,csalások,átverések!!!!

     

    Be is csöngetnek ilyen olyan indokkal,mint a mi házunkban is,felmérni a terepet. Ajtókat, kertkaput zárjátok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_705879
    Torolt_felhasznalo_705879
    2008. december 7. 15:446.

     

    Én is úgy veszem észre, hogy panaszkodni és kunyerálni csak azok szoktak ebben az országban, akik elszívják a napi 2 doboz cigarettát, és masszív alkoholisták is mellé. Furcsamód, a többieknek panaszkodásra nincs idejük, mert épp dolgoznak ... :)

    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  22. 2008. december 7. 15:435.

    Szia!

     

    Mi is pont így élünk, két kis különbséggel: a negyedik is már jár, most volt egy éves, és viszonylag sok használt ruhát kapnak a gyerekek. Nincs semmi luxus, de ami kell az megvan. Néha jó lenne egy kicsit több, de így is elégedettek vagyunk, egészségesek a gyerekek, ez a lényeg.

    Viszont, sajnos elég sokan vannak, akiknek még ennyi sincsen. Az én közvetlen családomban is. Őket segítjük azzal, hogy továbbadjuk a ruhákat, mással nem nagyon tudjuk... 

    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  23. 2008. december 7. 15:424.
    Minden elismerésem !
    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  24. 2008. december 7. 15:423.
    Hát igen, így is lehet élni. Kívánok Nektek kellemes Ünnepeket és Jó egészséget!
    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  25. 2008. december 7. 15:392.
    Jó volt ezt olvasni. Tudod ugye, nagyon gazdagok vagytok! Maradjon ez meg Nektek mindig így!
    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30

Címlap

top