Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Világtalálkozó

Lingon
Létrehozva: 2004. január 2. 19:13
Tegnap egy másik forumon néhányan beszélgetni kezdtünk, felmerült hogy mivel nem mindenki Magyarországon él szervezzünk nyári találkozot talán Világtalálkozo névvel.
Gyerekesek vagyunk, gyerekeknek is jo mind Magyar mind más országban élö gyerekekkel találkozni, ismerkedni, barátkozni, a világ is jobban ”kinyilik”.
Nekünk szülöknek is kellemes lehet egymással beszélgetni, barátkozni.
Nyáron mehetnénk kirándulni, vagy csak egy séta a Margit szigeten, vagy muzeum, vagy más. Persze nekünk is vannak barátaink, egyiknek 15 éves a fia, másik még nem is szült, stb.
Az is felmerült hogy menjünk kempingezni. Igy éjjel már néhányan kék égröl, hatalmas pontyokrol álmodtunk, egy apuka pedig azok kifogásárol:)))
Gyerekeim az ötletre lázba jöttek, kislányom megkérdezte milyen szerelmesnek lenni, és most mi lesz ha Ö más országban élö fiuba lesz szerelmes:)))) hisz már lassan 8 éves.

Igy ide gyermekes barátokat várunk szertettel.
Akár Magyar akár más országokbol.
Üdv: Lingon és családja
  1. 2004. március 29. 21:542401.
    Ne is mondd! A kolleganőm is szakítóban van a férjével, ott 2 kismanó van:(((
    előzmény:
    szaqndy (2400)
     
  2. 2004. március 29. 21:512400.
    :-) Nevetek. Én voltam ma a tanítónéni és felolvastak nekem és írtak egy oldalt és dicsérnem kellett. Aztán matek feladat jött, de az nem ment könnyen. Ügyelnem kellett, hogy még véletlenül se legyen kudarc a vendég kislánynak. Az én lányom két perc alatt kiabált, hogy ő kész és mondani akarja. Próbáltam lecsillapítani, de szerintem nagyon, . . . . . nem is tudom, hogy mondjam. Sajnáltam a kislányt, és próbáltam neki adni igazat, akkor meg a lányom, jött, hogy, de anyu én már jobban és hamarabb tudtam. Nehéz eset. Ráadásul egy aranyos kiscsaj, de nagyon látszik rajta, hogy cirkuszban válnak a szülei. Képzeld, az anyja máshol él egy 2 éves iker kistesokkal, ő meg itt van az apjával aki soha nincs otthon:-((.
    előzmény:
    Tündös (2398)
     
  3. 2004. március 29. 21:472399.
    Hátha nem a "nagyok" voltak éhesek. Talán még meglesz.
    előzmény:
    szaqndy (2397)
     
  4. 2004. március 29. 21:422398.
    Mi volt a lányok ma esti játéka?
    A Kicsi volt az Iskolás, a Nagy a Tanítónéni. Elővették az elsőből maradt könyveket játszásiból. Potyogtak a piros csillagok, a régi iskolatáskát le sem lehetett vakarni a hátáról.
    És én? Én voltam a Konyhásnéni:o))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    szaqndy (2393)
     
  5. 2004. március 29. 21:412397.
    Most nagyon rossz a kedvem, de nem rád haragszom, és semmi okom, de mégis:-((
    előzmény:
    Tündös (2395)
     
  6. 2004. március 29. 21:392396.
    A hörcsi nincs meg. Nem izgulnék annyira, ha nem lenne itt egy tacskó, egy macska, mert ezek kivannak éhezve ilyenre:-))Ha csak elpusztul, akkor megsiratom, de ha a macska eszi meg akkor nem bocsájtanám meg magamnak. A lányok aranyosak, de a matek az nehezen ment a vendég kiscsajnak. Nagyon nehezen:-((
    előzmény:
    Tündös (2395)
     
  7. 2004. március 29. 21:332395.
    Bízz a hörcsi megtalálásában. Anno nekem is volt, eltünt egy reggel, és suliba kellett mennem. Igaz, macskám nem volt. Hogy, hogy nem, kijött a terráriumból a függönyön, ami a huzat segítségével belelógott és valahogy beleesett a padlóvázába, miután szétrágta anyukám bőr papucsát. Nem sokkal később elajándékoztam. :o))
    Hogy vannak a matekos lányok?
    előzmény:
    szaqndy (2394)
     
  8. 2004. március 29. 21:272394.
    Sziasztok! Hogy telt a napotok? Szépen sütött a nap. Egy kicsit beköszönök, mert hiányoztok, de azt hiszem feladom:-(( Most kivagyok akadva, mert eltünt a hörcsögünk. Kiszökött, vagy megette a macska? Rosszul vagyok, nem is tudok aludni amig nem lesz nyoma. Ennyi. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . konec
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. március 29. 14:592393.
    Szia!
    Az én lányom is nagyon előrehaladott volt a sulokezdésnél, de szerintem nem baj ez. Kicsit lelkesebben veszik az akadályokat. Most jön hozzánk egy kislány a lányom osztálytársa, neki nem megy a matek és kicsit minden nehezebb. Együtt csinálják meg a leckét. Ha nem is segítek nekik én, de legalább a Dorina húzza magával. Ha ez így lesz akkor már boldog vagyok. Az ő szülei most válnak és nagy a cirkusz, ezt egy gyerek nagyon megviseli. Tudtam, hogy sikerülni fog a felvétel. Örülök. Hurrááááá!
    Nagyon elfoglalom magam most, mert mindjárt jön hozzánk egy férfiember dolgozni, amit én nem tudok megcsinálni azt ő megcsinálja. Nagyon örülök neki.
    előzmény:
    Tündös (2392)
     
  10. 2004. március 29. 12:572392.
    Én is aludni mentem, úgyhogy ne kérj elnézést!
    FELVETTÉK!!!!!!!!:)))))))))))))))))))))
    A listán rajta van, és szerintem mostmár nincs olyan Isten, hogy ősztől ne legyen ebből a kölökből iskolás. (Halkan megjegyzem, hogy ír, olvas- nem betűz, folyékonyan olvas, és számol, szóval kihagyhatná az elsőt:))
    Szép, dolgos napot, este benézek.
    előzmény:
    szaqndy (2391)
     
  11. 2004. március 28. 22:582391.
    Jó gyere aztán mesélj! Most már megyek alukálni. Szép álmokat, ne haragudj! Szióka!
    előzmény:
    Tündös (2390)
     
  12. 2004. március 28. 22:552390.
    Remélem, de majd holnap, ha érdeklődésemre választ kapok, akkor beszámolok. A beiratkozás majd 5-én lesz!
    előzmény:
    szaqndy (2389)
     
  13. 2004. március 28. 22:362389.
    Nem is hallottam még ilyet. Egy ált. suliba felvételi. . Na már az lenne piszok dolog, hogy a tesója odajár őt meg nem engedik. Mi Szentendrén laktunk, és túlzsúfolt volt a város és ott voltak ilyen gondok, de helyhiány miatt szelektálták a gyerekeket. Szerintem felveszik, pont a tesó miatt.
    előzmény:
    Tündös (2388)
     
  14. 2004. március 28. 22:302388.
    " Felvételi" volt a suliba, amit ugye "ismerkedő beszélgetésnek" hívnak, mert ált. isibe nem lehet felvételit tartani. Mivel nem vagyunk körzetesek, így akkor hiszem el, hogy felvették, amikor majd jövő héten beíratkozáskor fogadják. Mivel a tesó ide jár, így kicsit nagyobb az esélyünk, és azért nem egy elveszett lány ő sem. És persze azt szeretném, ha egy helyre járnának.
    előzmény:
    szaqndy (2387)
     
  15. 2004. március 28. 21:332387.
    Szia! Egy jó darabig itt voltam, de nagy csend volt, aztán átadtam a lányomnak is a gépet. Fürdés vacsi és már itt vagyok, de most sem jön össze. Drukkolok a gyereknek, de miért nem vennék fel? Mitől függ?
    előzmény:
    Tündös (2386)
     
  16. 2004. március 28. 19:312386.
    Sziasztok! Nem vesztem el egészen, csak általában rövid időkre tudok gép mellé ülni, s pont akkor nincs itt senki. (Pl. : most) De ilyenkor olvasgatok.
    Taliban benne vagyok, ha megoldható:)) Pláne itt Szegeden!
    Jelentem, nagylányom - talán- meggyógyult, holnaptól suli. És holnap megtudjuk, hogy a kicsit felvették-e abba a suliba. Szorítsatok!!
    Szép estét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. március 28. 17:162385.
    De igen. Szerintem a találkozóról akkor lesz érdemes beszélni, amikor már tényleg jó lesz az idő. Mert ami most van az már brutális!
    előzmény:
    szaqndy (2384)
     
  18. 2004. március 28. 17:132384.
    Szuper!! Akkor már csak azt kell majd kitalálni, hogy hol, mikor hogyan. Majd még beszélünk erről biztosan. Én is benne vagyok egy jó dumcsiban, de kiváncsi lennék ki még?? Majd kiderül, ha a lányok idetévednek:-)) Az az érdekes, hogy senki nem mer ide bekapcsolódni, mert megrettennek azon, hogy mi egy összeszokott társaság vagyunk. Ezt a véleményt már sok helyen olvastam. Ami igaz is, de csak az az oka, hogy más nem kapcsolódik be hozzánk. Szivesen beszélgetnék másokkal is. Te nem így vagy vele?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (2383)
     
  19. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. március 28. 17:072383.
    Gondolod kimaradnék egy jó kis buliból? Persze, hogy örülnék neki! Hiszen más ha élőben tudunk egy kicsit dumcsizni, és valami jó kis programot kitalálni.
    előzmény:
    szaqndy (2382)
     
  20. 2004. március 28. 17:052382.
    Én sem jártam erre soha, azt sem tudtam hol van ez a hely, de már megszoktam. Szekszárdra is kiváncsi lennék, Szegeden is csak átutazóban voltam, de megbeszéltem a Fezsuval, hogy nyáron meglátogatom. Beszéltünk is már róla, hogy egyszer találkozunk valahol, mindannyian akik itt megismerkedtek, vagy nek és jót bulizunk. Lingonnak is ilyen tervei vannak. Te mit szólsz ehez? Lenne kedved, persze a gyerekekkel együtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (2381)
     
  21. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. március 28. 16:572381.
    Még nem, pedig régebben elég sokfelé utazgattam az országban.
    előzmény:
    szaqndy (2380)
     
  22. 2004. március 28. 16:542380.
    Felétek még az életben nem jártam, de kiváncsi lennék arra a szép városra. Talán majd egyszer. Fogadjunk, hogy még Te sem voltál mifelénk. Ugyi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (2379)
     
  23. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. március 28. 16:122379.
    Felénk is jöhetsz, szivesen látunk!
    előzmény:
    szaqndy (2378)
     
  24. 2004. március 28. 15:502378.
    Kívánom, hogy ne legyünk betegek. Se testileg, se lelkileg. A vidámság és a nevetés jó orvosság minden bajra.
    Kiscsajok, mi van veletek?
    Tündös?
    Lingon?
    Unalmas ez a topik? Már egy párszor próbáltam vidítani, de nagyon nem volt hatása. Talán, mert késő este már nem vagyok veletek, de majd igyekszem.
    Fezsu! Tudod mit főztem ma? Diszkoszban kint a parázsban. Gondoltam rád!
    Az én lányom nem jött haza ezen a hétvégén és csak a jövőhét szombatján látom, és nagyon fura, nagyon hiányzik. Holnap iskolaszünet van a kissebbik lányomnak és kirándulok vele egy kicsit. Megnézzük Szentendrét és a régi barátainkat.
    Ti mit csináltok? A munkán kívül:-((
    Jön a jobb idő és mehetnékem van.
    Szoprán téged is meglátogassalak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. március 28. 15:372377.
    Szerencsére nagyon ritkán vagyok beteg, de akkor nagyon. Ha érzem, hogy valami nem oké, elmegyek dokihoz, nem várom meg az utolsó pillanatot.
    előzmény:
    szaqndy (2376)
     

Címlap

top