Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

L-karnitin kérdés!

merwell
Létrehozva: 2008. november 11. 21:47

SZiasztok!

Körülbelül 5-6 kg-ot szeretnék leadni, aerobiccal, és diétával ( bár a diéta nem megy nehezen, mert vegetáriánus vagyok, és alapvetően egészségesen táplálkozom.)

Szeretnék valamit megkérdezni, főleg dietetikusok, hozzáértők tanácsát várom. 

Most olvastam épp a neten az L-karnitinról, zsírégető hatásáról. Olvastam, hogy húsban található meg, ez az elsődleges forrása. Nagyon érdekes, hogy mióta vegetáriánus vagyok (2éve), nagyon nagyon nehezen mennnek le a kilók, persze csak 5-6 kg-t szeretnék fogyni, de egyszerűen nem megy.

Megpróbálok egészségesen táplálkozni, sok gyümölcs-zöldség-teljes kiőrlésű kenyér, tejtermékek, stb., és emellett elkezdtem sportolni is, aerobicozom. 

Tehát annak, hogy nehezen mennek le a pluszkilóim, az lehet az oka, hogy nem eszek húst, és így nem viszek e a szervezetembe l-karnitint? (Mert amikor még ettem húst, pitty-putty sikerült lefogynom pár kilót, most meg szinte lehetetlen! de persze lehet, nem sok köze van hozzá, csak beindult a fantáziám..)

Lehet az a megoldás, hogy L-karnitines tablettát, vagy L-karnitines italt használok edzéshez?

 

Előre is köszönöm a tippeket, véleményeket.  SOS!

  1. 2016. október 29. 07:4734.

    Beveszed az L-karnitint es elmész futni.!

    előzmény:
    merwell (28)
    2008-11-17  19:55
  2. 2016. október 29. 07:4533.

    Ez olyan vicces volt.Amig irod a szádban tartottad? Nincs hasznalati utmutato?

    előzmény:
    cacuss92 (32)
    2012-06-05  11:28
  3. 2012. június 5. 11:2832.
    Sziasztok!
    Annyi kérdésem lenne,hogy most vettem biotech-ben l-karnitint tablettásat. Ezt el kell rágni vagy csak lenyelni folyadékkal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2010. szeptember 16. 14:3931.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék ajánlani egy nagyon finom italt. Be!beautiful a neve és én a tescoban vettem. Ez egy szépségital nemrég bukkantam rá.Tartalmaz L-karnitint, ami zsírégető, q10-t, kollagént..még nem találkoztam eddig ilyen itallal, amiben ezek megtalálhatóak lennének! Ugyhogy csak ajánlani tudom mindenkinek!

     

    Megtaláltam a weboldalukat is:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2008. december 4. 18:5530.
    vigyázat vele....a májat tönkreteszi hosszútávon.
    előzmény:
    merwell (1)
    2008-11-11  21:47
  6. 2008. november 21. 23:1429.

    Szia!

     

    Vettem L-karnitin tablettát, és a héten voltam 2-szer spinning edzésen, előtte bevettem. Nem éreztem tőle máshogy magam az edzésen, nem izzadtam tőle, vagy ilyesmi (bár nem tudom milyen hatásának kéne lennie.)

    Szóval akkor azt olvastam, hogy azt javasoltátok, hogy csak edzések előtt vegyem be, ne szedjem minden nap.Biztos, hogy semmi értelme nem lenne, ha akkor is szedném, ha nem sportolok?

    Mert mostanában max heti 3szor tudok sportolni, ez pedig nekem nem elég a zsírégetéshez, és emellett még szedném az l-karnitint, ha lehetne. Szóval teljesen felesleges?

     

    Köszi a választ!

    előzmény:
    hexilein72 (19)
    2008-11-12  06:57
  7. 2008. november 17. 19:5528.

    Hahó!

    Köszönöm szépen a tippeket, de még érdekelne sok sok vélemény!

    Irjatok légyszi!!!

    Nem akarok nagyon erőszakos lenni, de ez nekem fontos, és biztos hasznos nektek is!

     

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. november 13. 22:3327.

    Hahóóó!

     

    Jó, tudom, hogy kicsit erőszakos vagyok, de  amikor indítottam ezt a topicot olyan sok jó tippet, megfontolandó véleményt írtatok,úgyhogy szívesen várom a többit is:)

     

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top