Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ezüst kolloid, kolloidok

hzs3921
Létrehozva: 2008. november 11. 10:49

Mi az a kolloid?
Kolloidoknak nevezünk minden olyan részecskét, amelynek mérete 1-500 nm (nanométer) közé esik.  Egy hasonlattal élve: egy kolloidszemcse mérete oly apró, hogy ha teniszlabda nagyságúra nagyítanánk, mellette egy baktérium öt emeletes háznak tűnne.

Hogyan hat?
Az ezüst kolloid áthatolva az egysejtű élőlények sejtfalán (baktériumok, gombák, vírusok, paraziták) gátolja azokat az enzimeket, amelyek a kórokozók anyagcseréjében részt vesznek, és azok pusztulását okozza. A vírusok fehérjeburkának szerkezetét károsítja és szaporodásra képtelenné teszi őket.

Nem ismerünk olyan baktériumot, amelyet az 5 milligramm/liter koncentrációjú ezüstkolloid maximum hat percen belül el ne pusztítana. De a gombák és a vírusok is 3-4 percen belül megszűnnek létezni, ha ezzel az anyaggal találkoznak...

A Science Digest magazin közlése szerint (1978 márciusi szám) a vizsgált kb. 650 féle mikroorganizmus közül az kolloid ezüst kémcsőben hat percen belül minden kórokozót elpusztít. Egy szintetikus antibiotikum jó esetben 6-12 baktériumtörzset képes elpusztítani. Az atomos ezüst a kórokozók pusztulását úgy idézi elő, hogy a baktériumokba, gombákba, parazitákba kerülve gátolja a tiolenzimek működését. A vastagbélben lévő bélflórát nem károsítja, mivel legkésőbb a vékonybélben felszívódik.

A jó minőségű atomos kolloidális ezüstoldatnak - betartva az ajánlásokat - nincsenek káros mellékhatásai, mivel testazonos részecskékről van szó. (A 19. és a 20. század fordulója táján a tudósok felfedezték, hogy a legfontosabb testnedvek - vér, nyirok - kolloidok.)

Használata javasolt:
A kolloidális ezüst gyakorlatilag az összes testfelszínen lévő, illetve a test belsejében megbúvó fertőzéses betegségek, gyulladások esetén. Sikeresen alkalmazható torokgyulladás, nyelvgyulladás, szájnyálkahártya gyulladás és sérülés, fogínypanaszok, fogszuvasodás, légzőszervi és orrüregi fertőzések, influenza, tüdőgyulladás, fülgyulladás, szemgyulladás, kötőhártyagyulladás, gyomorfekély, bélpanaszok és candida fertőzés kezelésére. Rendszeres használatával megelőzhető többek között a láb, a köröm, a körömágy, a fül, a hónalj, a hüvely és egyéb testrészek gombásodása. A fejbőrbe maszírozva segít megszüntetni a korpásodást, és a fejbőr viszketését.

Hatásosnak bizonyult az AIDS, őzkullancs okozta Lyme-kór, agyhártyagyulladás, nyirokérgyulladás, ízületi gyulladás esetében is. Az allergia és szénanátha esetén gyorsan megszünteti a megfázásos jellegű tüneteket, a szemviszketést percek alatt elmúlasztja. Felülfertőződés nélkül gyógyítja az égési sérüléseket, vágott sebeket, horzsolásokat. Napégésre, pattanásos bőr kezelésére fantasztikus!

Egy neves Magyar belgyógyász, Dr. Elek Csaba számos HPV vírussal fertőzött páciensét dokumentáltan, laboreredményekkel bizonyítottan kigyógyította ebből a vírusfertőzésből, mégpedig ezüstkolloid alkalmazásával.
A méhnyakrák világviszonylatban és Magyarországon is a mellrák után a második leggyakoribb daganatos megbetegedés a nők körében. A HPV (humán papillómavírus) felelős érte. És bár kezelik, igazából nincs hatásos gyógymód ellene.

 

Vélemények, tapasztalatok?

  1. 2008. november 13. 09:16126.

    Szia!

    Ez most mi? Hol voltam udvariatlan, veled ellentétben?

    Hol hagytad Orfeuszt, a pokolban?

    előzmény:
    Ophelie (124)
    2008-11-13  09:07
  2. 2008. november 13. 09:15125.

    94 hsz-röl  ...folytatas

     

    ehhez a valaszahoz hozzateszem , hogy van a témarol "komoly" tudomanyos iras is : Lecture sur la Materia Medica Homeopathique , J.T.Kent . 7 és fél oldalnyi symptoma , 1998-ban jelent meg . Az Ön altal védett szöveg 1978-as . Egy kis revizio jol jönne.

    Ebben beszélnek idegrendszerröl , porcrol , explosion émotionnelle-röl , excitation mentalrol...stb

    Ön , mint homéopathe , doktor , ezt valoszinüleg olvasta. Beszélne nekünk erröl ?

    előzmény:
    Ophelie (124)
    2008-11-13  09:07
  3. 2008. november 13. 09:07124.
    Ön azt szűr le mindebből, amit akar, attól még az nem lesz igaz. Igen ez valóban nem egy tudományos fórum, Ön nyugodtan szedjen csak antibiotikumot olyan esetben, amikor nem egy fertőzés legyőzése a cél, hanem csak az immunrendszer stimulálása. Remélem, hogy amikor majd esetleg a mellékhatásokkal fog küszködni, akkor egy pillanatra gondolni fog rám és változtat a felfogásán. És akkor talán megérte a jelenlegi szájtépésem is.
    idézet:
    hamvasferi (104)
    2008-11-12 00:13:59

     

     

    118. hsz

    kihozta a "kontext"-böl a komoly szot . Ez kiforgatja a mondanivalot.

    A valasz arra volt adva , hogy a fotot "pakolasnak" lehet venni .

    117. hsz

    Megköszöni egy fikazo , udvariatlan nick érv nélküli feleselését

    104.hsz antibiotikumot akkor szedek , amikor hozzaértö orvos felirja . Az antibiotikumot sehol sem vehet a fogyaszto  szadadvasaron .

    A veszély a colloide d'argent portékakban az , hogy otthon is elkészitheti az egyszerü ember és ha hatasosnak talalja , akkor mindenre ezt fogja hasznalni . / mint ahogy a cuclit cukros palinkaba martotta , és martja most is , mert a gyerek - latta , tapasztalta , Önnek kedves érve - befogta töle a szajat.

    103. hsz

    "elfogadhatonak tünik" a szer - ködbe burkolt dolog orvosszajbol

    95.hsz

    "semmitmondo fecsegés"

    Nagyszerü dolog . Egy fogyaszto utananéz mi fogyaszt , miért , és nem lehet vele akarmit megvetetni. Mint orvos , valoszinuleg mondta mar : Mari néni ! Aztan nehogy akarmit beszedjen!

    94.hsz

    Nem zörög a haraszt , ha nem fuj a szél!

    Itt ratette az ujjat : "sajat készitesü kotyvalék" //Nem kérdezem , hany szazalékot kap - vagy a cég az Öné? csak csendben gondolom //

    Ez a veszélyes , mint mar irtam , a sajat készités lehetösége. Homeopatique-butikban , bio-boltban  kb 200 dollarert gép is vehetö hozza : akarki tönkreteheti a szervezetét .

     

    folytatom innét

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558008 (104)
    2008-11-12  00:13
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 13. 08:36123.
    Ellentétben Önnel, én névvel vállaltam azt, amit írtam, és ha kívánja annak alapján megtalálhat az orvosok nyilvántartásában.
    idézet:
    hamvasferi (119)
    2008-11-13 00:26:01

    Bár a kérdés nem nekem szólt de elmondanám a nézeteimet.

    1, ez nem szakmai fórum, ahol bárki is kutatási témáját vitatja meg  a másikkal.

    2, pontosan sokan azt szeretnék elkerülni, hogy ne legyen befolyásoló a nevük, rangjuk, titulusuk,beosztásuk szakmai ismertségük = az emberek ne tekintélytiszteletből higgyenek nekik, hanem vitázzanak érveljenek ,gondolkodjanak el, azon  amin mondanak és megvitatva  utána nézve mérlegelve,  döntsenek.  

    3,Volt itt egy kis kócos nick dorka68 ,ha rákeres és utána olvas a hszeinek, látni fogja, hogy szakmailag, szellemileg , helyzetfelismerésben, humorban tarolt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558008 (119)
    2008-11-13  00:26
  5. 2008. november 13. 07:52122.

    Miért kellene ezen meglepődni?

    Szerinted azzal, hogy egy orvos (de más szakember) elvégzi az egyetemet vagy főiskolát, onnantól nem ismerkedhet meg semmi újjal? Ha így lenne nem fejlődni a világ sehova.....Muszáj fejleszteni a tudást, több dolgot is kipróbálni, információt szerezni, és az újabb ismereteket alkalmazni. Úgy tudom most már az orvostanhallgatók tanulnak természetgyógyászati ismereteket és egyéb alternatív gyógymódokat....szerintem 73-ban még erre nem volt lehetőség. Ő sem szeretne lemaradni gondolom a fiatalabb kollégáktól.....

    Nagyon rossz indulatunak tartom a hsz-t és elfogultnak, amit nem igazán értek. Te mit tettél le az asztalra, hogy mást pocskondiáz, akit nem is ismersz személyesen?

    előzmény:
    aloe_vera (121)
    2008-11-13  02:36
  6. 2008. november 13. 02:36121.

    megtalaltam:

     

    http://www.orvostudakozo.hu/?/DrHamvasFer enc

     

    "Kb. 15 éve - részben korábbi klinikai kutató- és eredményes stimulációs gyógyítómunkám nyomdokain - kezdtem el foglalkozni az alternatív gyógyítással és a komplementer medicinával, elsősorban a rezgésterápiával, kezdetben csak a mentális computertechnológia /agytréning/ alkalmazásával. Ezt követően a biorezonancia-mágnesterápia, majd később a homeopátia segítségével számtalan olyan - nemcsak nőgyógyászati - beteg ember egészségének megmentésében és visszaadásában segédkeztem, akikről az orvostudomány már lemondott.

     ...

    szoros együttműködésben dolgozom pszichológus-kineziológusokkal, saját, esetenként személyreszabott homeopátiás készítményeket előállító természetgyógyásszal, radiesztétákkal, Hellinger-féle családterápiás szakemberrel, Vaszati-szaktanácsadóval, reflexológussal ..."

     

    Mit lehet ehhez hozatenni?  Azt hiszem semmit.

     

    En vagyok a hulye, hogy meglepodok ezen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558008 (119)
    2008-11-13  00:26
  7. 2008. november 13. 02:33120.

    Nem vonom ketesegbe a mivoltat, csak remenykedtem.

    Igy valoban szornyu.

     

    Nem latod: nem az egyetemen meg azota tanultak alapjan, nem a szakmai folyoiratok cikkei alapjan, hanem a paciensei anekdotai alapjan ajanl gyogyszert, eljarast.

    Kuruzslo.

    Ha van orvosi diplomaja, akkor orvosi diplomas kuruzslo.

    Egy mivolt.

    előzmény:
    wikiii (116)
    2008-11-12  18:01
  8. Torolt_felhasznalo_558008
    Torolt_felhasznalo_558008
    2008. november 13. 00:26119.
    Ellentétben Önnel, én névvel vállaltam azt, amit írtam, és ha kívánja annak alapján megtalálhat az orvosok nyilvántartásában.
    előzmény:
    aloe_vera (115)
    2008-11-12  17:47
  9. Torolt_felhasznalo_558008
    Torolt_felhasznalo_558008
    2008. november 13. 00:22118.
    Azt hiszem, hogy az Ön által idézett hely még mindig nem nevezhető "komoly"nak. Nem tankönyv, nem tudományos közlemény, nem bizonyíték, mert nem lehet tudni, hogy az illető mit szedett, milyen mennyiségben, mennyi ideig, milyen egyéb betegsége van, volt és még sorolhatnám. Sajnálom, de még mindig a tapasztalat áll szemben Önnel és a meg nem erősített idézetekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888617 (111)
    2008-11-12  13:24
  10. Torolt_felhasznalo_558008
    Torolt_felhasznalo_558008
    2008. november 13. 00:13117.
    Köszönöm!
    előzmény:
    zsaki71 (108)
    2008-11-12  08:29
  11. 2008. november 12. 18:01116.
    jó bunkó vagy ha kétségbevonod az orvosi mivoltát...
    előzmény:
    aloe_vera (115)
    2008-11-12  17:47
  12. 2008. november 12. 17:47115.

    Felelmetes!

    Remelem nem igazibol orvos On.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558008 (105)
    2008-11-12  00:25
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 12. 16:11114.

    Ő emlegette a vakúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúlj parasztot nagyon gyakran

    na meg azt is, hogy egy előadásba ne hozzunk példát, mert azonnal akad majd egy "hülye", aki előkapja a lexikont hogy megcáfolhasson Különben meg szeretem olvasni amiket írsz. " Az ahogy-t", azt is el tudom viselni Néha nagyon is jók, mert akinek esze van az veszi a fáradságot és körbejárja a témát pro és kontra. Hiányoltam (Jack),dorka68, sugarpig nickeket is Remélem nem ér véget a történet ott, hogy egyik páciensem mesélte , hogy egy természetgyógyásztól kapott...és erre alkalmazni kezdtem.= Ember kísérletnél

    Szerintem ennél több bizonyíték kell még akkor is ha az NLC-n, egy Bulvár Fórumon vagyunk Elnézést ,ha szétoffoltam volna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (113)
    2008-11-12  16:08
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 12. 16:08113.

    Mielőtt jön egy kompetenciazavaros és lemarház/na

     

     

    OFF:

    Csak nem a volt európai főnököm vagy álruhában?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888617 (111)
    2008-11-12  13:24
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 12. 16:04112.

    OFF:

    Csak nem a volt euópai főköm vagy álruhában? Ő emlegette a vakúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúlj parasztott nagyon gyakran

    na meg azt is, hogy egy előadásba ne hozzunk példát, mert azonnal akad majd egy "hülye", aki előkapja a lexikont hogy megcáfolhasson Különben meg szeretem olvasni amiket írsz." Az ahogy-t", azt is el tudom viselni Néha nagyon is jók, mert akinek esze van az veszi a fáradságot és körbejárja a témát pró és kontra. Hiányoltam (Jack),dorka68, sugarpig nickeket is Remélem nem ér véget a történet ott, hogy egyik páciensem mesélte , hogy egy természetgyógyásztól kapott...és erre alkalmazni kezdtem.= Ember kísérletnél

    Szerintem ennéltöbb bízonyíték kell még akkor is ha az NLC-n, egy Búlvár Fórumon vagyunk Elnézést ,ha szét offoltam volna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888617 (111)
    2008-11-12  13:24
  16. 2008. november 12. 13:24111.

    lehet , hogy tisztara olyan .

    Ez a kep egy komoly helyrol jon , nem bulvarrol

     

    http://www.skincareconceal.com

     

    Szomor uan latom , hogy rogton belekapaszkodott a hozzaszolasodba az a garda , aki bioboltban forgalmazasra kesziti elo az uj portekat .

    Tanulsag , amit levontam  : az Nlc-n nem erdemes energiat tenni semmibe , marad a vakulj paraszt elmelet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (107)
    2008-11-12  08:24
  17. 2008. november 12. 10:35110.

    egyetértek..

     

    ez a pasi tuti ki van festve.

     

    ennyi erővel mi a bizonyíték arra h ezek az emberek tényleg az ezüst kolloidtól lettek ilyenek? vagy csak egy jó kozmetikus vagy esetleg az illető rokona pingálta ki kékre?

     

    sztem a dr. úrnak igaza van. aki nem ért hozzá az ne hozzon ilyen hülye érveket amiket a szkeptikus társaságában olvasott.

     

    na meg a borsonline.hu-se a legmegbízhatóbb internetes forrás úgy gondolom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (107)
    2008-11-12  08:24
  18. Torolt_felhasznalo_596934
    Torolt_felhasznalo_596934
    2008. november 12. 09:31109.

    Érdekes "vita" alakult ki.

    Kolloiddal kapcsolatos tapasztalatom nincs. Viszont egyéb igen. Egy nagyon hatásosnak mondott antibiotikum olyan "allergiás" tüneteket produkált aminek nyomait, még most közel 30 év után is viselem. Használati utasításban azóta sem céloznak ilyen mellékhatásra, és elméletileg semmire nem vagyok allergiás. 

    Megfázás esetén a reklámozott szuperszerektől csak betegebb leszek. Ennyit a gyógyszerekről...

    Viszont ha megfázom akkor egy bögre forró citromos te, jó meleg ágy, és egy nap alatt rendbe jövök. 

    A lányomnak bőrbetegsége van. Legalább 20 bőrgyógyászt végigjártunk, de nem tudták mi baja. Végül hitetlenkedésem ellenére édesapám sponzorálásával végigcsináltunk egy természetgyógyász kezelést. Nem volt felháborodva, hogy a kénes gyógyvizek használnak, és miért hordom olyan helyekre a gyereket. És a kezelés is tökéletessé varázsolta a lányom bőrét. 

    Most sem mondom hogy támadom a gyógyszereket, fenntartás nélkül hiszek a "csoda szerekben". De megfelelő fenntartással fogadom mindkettőt, és egyiktől sem zárkózom el egy-egy ritkának mondható "rémmese" miatt.

    Hamvasfertit meg tisztelem, mint orvost a nem gyógyszerkészítményekhez való hozzáálásáért!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. november 12. 08:29108.

    Kedves doktor úr! Örömmel olvastam sorait, mert nagyon ritka orvosi körökben (már amennyire én ismerem) ez a hozzáállás. Végre olyat is lehet hallani egy orvos szájából, hogy a gyógyszer is méreg lehet. Sőt megpróbálja a betegeit úgy össz egészében nézni....hmmm. Hiszen lelki egészségünk nagymértékben meghatározza fizikai állapotunkat is.

    Jó egy éve kerültem kapcsolatba az ezüstkolloiddal, azóta használja a család minden tagja...számunkra nagyon bevált. Gyakorlatilag sokkal ritkábban betegek a gyerekek, ha valamit sikerül mégis összeszedni a környezetükből a betegség lefolyása sokkal rövidebb és enyhébb, mint korábban.

    Fogalmam sincs, hogy a nagy ellenzők honnan szedik azt, hogy méreg, mert ha ez így lenne, a magyar sajtó (bulvár) lenne az első, ami vezércikkben hozná a káros hatásokról szóló tudósításokat...

    Munkájához szívből kívánok további sok sikert, egészséget és türelmet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558008 (105)
    2008-11-12  00:25
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 12. 08:24107.

    Nem tehetek róla, de nekem ez

    http://www.skincareconceal.com/wp-content/uplo ads/2008/03/argyria-picture.jpg

     

     

     

    tisztára olyan mint egy arcpakolás Különben élvezettel olvasgatom az itt írottakat.Várom már (Jack) nicket is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888617 (106)
    2008-11-12  08:08
  21. 2008. november 12. 08:08106.
    Ez volt a döntő érv, gratulálok! Nem értek hozzá, de van véleményem és az ráadásul alkalmas arra, hogy olyan embereket, akik ettől remélik az életük egyensúlyban-tartását, elbizonytalanítsak. Egyébként ha érdekli, akkor egy nőbetegem, aki egyébként a kolloiddal kapcsolatban pozitív önkezelési tapasztalatokkal bír, de szakmai súllyal nem, hívta fel a figyelmemet arra, hogy itt és most a kolloidot fikázzák hozzá nem értő laikusok. Én mindössze csak az egész életemet nőkkel töltöm és nőket gyógyítok, tehát talán van jogosultásgom egy női oldalon is megszólalni! Jó Éjszakát, kellemes és semmitmondó további csevegést!
    idézet:
    hamvasferi (95)
    2008-11-11 22:18:26

    Nagyon nehez megallapitani mi a csak üzlet, mi ami valoban hiteles informacio arrol amit maga altal megtudunk az ezustkolloidrol .

     

     

     http://www.doh.state.fl.us/pharmacy/Images/silve r1.jpg

     

    http://www.skincareconceal.com/wp-content/uplo ads/2008/03/argyria-picture.jpg

     

    http://www.webanstric h.de/rosemary/images/april27_2003.jpg

     

    http://www.silv ermedicine.org/argyria_man.jpg
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558008 (95)
    2008-11-11  22:18
  22. Torolt_felhasznalo_558008
    Torolt_felhasznalo_558008
    2008. november 12. 00:25105.
    Férfiasan bevallom Önnek, hogy nem is kerestem. A készítménnyel úgy ismerkedtem meg, hogy egy betegem, akit hosszú idő óta eredménytelenül kezeltem a vírusfertőzésével, hosszú idő után azzal keresett meg, hogy egy természetgyógyász tanácsára használni kezdte a kolloidot, és lásd csodát, villámgyorsan meggyógyult tőle. Ezt követően kezdtem el javasolni a betegeimnek, akik ugyancsak sorra gyógyultak meg különböző hüvelyfertőzéseikből, majd elkezdtem alkalmazni a bizonyítottan HPV-s betegeimnél, akiknél azt vettem észre, hogy a cytológiai eredményeik sokkal kevésbé labilisak, és a méhnyakműtéteim száma a szert alkalmazó betegeimnél kb. tizedére csökkent. Ugyanilyen jó eredményeket láttam bőrelvátozások kezelése során is, náthában és gyulladásos szembetegségekben is. Mindeközben semmiféle mellékhatást nem tapasztaltam. Csinálhatnék belőle statisztikát, közleményt, de nincs kedvem a szkeptikusokat győzködni. Mindenki a maga útját járja, én nem akarok senkit sem erőszakkal magammal cipelni, mert a szabad választás joga mindnekit megillet. Az én feladatom mindössze az volt, hogy felhívtam a figyelmet arra, hogy van egy ilyen lehetőség is.
    előzmény:
    aloe_vera (101)
    2008-11-11  23:42
  23. Torolt_felhasznalo_558008
    Torolt_felhasznalo_558008
    2008. november 12. 00:13104.
    Ön azt szűr le mindebből, amit akar, attól még az nem lesz igaz. Igen ez valóban nem egy tudományos fórum, Ön nyugodtan szedjen csak antibiotikumot olyan esetben, amikor nem egy fertőzés legyőzése a cél, hanem csak az immunrendszer stimulálása. Remélem, hogy amikor majd esetleg a mellékhatásokkal fog küszködni, akkor egy pillanatra gondolni fog rám és változtat a felfogásán. És akkor talán megérte a jelenlegi szájtépésem is.
    előzmény:
    Ophelie (97)
    2008-11-11  23:18
  24. Torolt_felhasznalo_558008
    Torolt_felhasznalo_558008
    2008. november 12. 00:06103.
    Az igazság az, hogy nem próbáltam ki az összes beszerezhető készítményt. Azok, amelyek gyógyszetárakban és nagyobb bioboltokban kaphatóak, melyek zárható üvegbe vannak csomagolva, melyen fel van tűntetve a gyártó és netán holografikus azonosító jelzés is van rajta, adnak hozzá használati utasítást is, az mind elfogadhatónak tűnik a számomra.
    előzmény:
    ciró-maró (96)
    2008-11-11  22:48
  25. 2008. november 12. 00:05102.

    nem értem...

    milyen ökör? Milyen szekér? 

    előzmény:
    Ophelie (98)
    2008-11-11  23:22

Címlap

top