Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Begyulladt köröm

Torolt_felhasznalo_784819
Torolt_felhasznalo_784819
Létrehozva: 2008. november 10. 12:53

Sziasztok!

 

A tapasztalataitokra lennék kíváncsi. No meg arra, hogy mit javasoltok.

 

Már vagy egy hete begyulladt a bal lábamon a nagylábujjam. A belső fele, a köröm mellett közvetlenül. (Beszakadt a körmöm, és egy kis bőr, én meg letéptem...) Elvislehető volt a fájdalom, gondoltam, majd elmúlik. Pár napra enyhült is a fájdalmam. De teganap este kifakadt és egy csomó genny kijött belőle. Azóta eléggé fáj és meg van duzzadva rendesen. (Bekentem Betadine-nal.)

 

Biztosan sokatokkal előfordult már ilyen. Orvoson és szikén kívül esetleg tudtok más megoldásról is? Vagy az orvos mit csinál egyáltalán?

 

A férjem azzal ijesztget, hogy leveszik a körmöm!De ez szerintem csak a legvégső eset. Remélem!!!!

 

Előre is köszönöm a tippeket, tanácsokat és tapasztalatokat!!

  1. 2014. december 18. 08:2953.

    Hello Mindenki!


    Azért írok, mert bár ez a bejegyzés már több éves, látom most is előkelő helyen van, gondolom sokakat érint a kérdés.


    A köröm szélének gyulladását gyakran nevezzük benőtt körömnek, még a sebészeti gyakorlatban is így hívjuk, pedig nagyon gyakran nem a köröm nő rosszul. Sokkal gyakoribb, hogy valamitől begyullad a körömsánc, ettől megdagad és végül emiatt nyomódik túlzottan a körömlemez széléhez. Később már a köröm nyomása nem engedi a gyulladás lelohadását így, akár évekig folyamatosan váladékozhat és fájhat a köröm környezete. Ilyen esetben a gyulladás csökkentése általában nem segít, a nyomást kell hozzá megszúntetni. Ez leggyorsabban sebészileg, a köröm bőr alatti részének érzéstelenítésben való kivágásával oldható meg, vagy enyhébb esetben ill. a kiújulás megelőzésére ún. körömszabályozást végezünk.


    Antibiotikum tartalmú krémet NE használjunk, csak a gyógyszernek ellenálló baktériumok számát gyarapítjuk vele!


     

  2. Torolt_felhasznalo_525343
    Torolt_felhasznalo_525343
    2008. november 10. 14:3052.

    Szia!

    A paradicsomos kötés iletve dunszt a gennyet is szépen leviszi.....csak türelem addig is, és ne nyomkodd!!!

     

    Hirtelen megoldásnak egyébként a hámozott natur burgonya szelet is jó..az is leszívja a gennyet..csak a paradicsom könyebben kezelhető.

    N

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top