Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dúlával szülni

CutiPie
Létrehozva: 2008. november 5. 06:44

Sziasztok,

 

egész éjjel nem tudtam aludni...

Ma töltöm be a 28.terhességi hetet, egy kislányt hordok a szívem alatt, és ahogyan közeledik az idő, egyre inkább foglalkoztat a szülés, az, hogy teljesen rá tudjak hangolódni. Ráadásul ma megyünk kórházlátogatásra is.

 

A lényeg, a férjem nem szeretne bent lenni velem a szülés alatt. Semmi baj nincs a hozzáállásával, nagyon sokat törődik velünk, de valamiért ódzkodik tőle, én pedig tiszteletben szeretném tartani a döntését.

 

De aggódom, hogy akkor nem lesz bent velem egy ember, aki csak velem törődne, nyilván lesz szülésznőm, aki feltételezhetőleg mindenben segítségemre lesz, de egyre többet hallok a dúlákról.

 

Olyan nők tapasztalatait keresem, akik szültek már férj nélkül vagy férjjel, de dúla segítségével. Valóban megnyugtató-e, tud-e segíteni, ha igen miben?

 

Vagy Ti szülnétek-e dúlával??? Még talán annyit, hogy szegedi vagyok...

 

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!

 

Cuti

  1. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2008. november 5. 08:3026.
    nálunk is (szintén vidéki nagyváros) több szülésznő ügyel egyszerre általában, tehát olyan nem fordul elő, hogy a választott nem tud eleget figyelni rád. Amikor én bekerültem, még egy szülésznő volt ott (aki le se tojt), aztán telefon az enyimnek, bejött, és ott volt velem fél éjszaka. (Sőt utána minden nap meglátogatott a gyermekágyon, nagyon jó fej volt!!)
    előzmény:
    CutiPie (24)
    2008-11-05  08:24
  2. 2008. november 5. 08:2625.

    Én 2 évvel ezeelőtt  dúlával szültem. Nagyon jó volt!!!!

     

    A férjem is bent volt. Volt fogadott szülésznőm és orvosom is, de nagyon jól esett hogy valaki olyan volt mellettem aki mindent tudott. A dúlám egy 3 gyermekes anyuka, tehát még saját tapasztalatot is tudott mondani. Nekem azért volt jó, mert olyan volt, mint egy kis súgógép, mindig mondta, hogy mi fog történni. Ha akartam, beszélgettem vele, ha látta rajtam, hogy nem esik jól, akkor csendben maradt. Homeopátiás szerekkel készült, melegvizes borogatás a hasra, hidegvizes pelenka az arcomra, tarkómra. Szóval: csak jókat tudok róla mondani. Jó volt, hogy a férjem is bent volt, de ő ugyanúgy izgult mint én. A szülés előtt 1 nappal ismertem meg a dúlámat, de első pillanatban szimpatikus volt. Azért azt sajnálom, hogy nem hamarabb, mert jobban megismerhettük volna egymást.

     

    A kórházban elfogadott dolog volt a dúlaság és nem is szóltak érte. A szülésznőnek és az orvosnak is könnyebb volt.

     

    Kérdezz nyugodtan, válaszolok!

     

    Az biztos, hogy a 2. -nál is fogok fogadni, mert nagyon jó volt!

    előzmény:
    CutiPie (1)
    2008-11-05  06:44
  3. 2008. november 5. 08:2424.

    Hát tesó sajnos nem szegedi, a másik meg fiú, na ő nem fogom tudni berángatni!

     

    Ebben a férj meggondolja magát és végül bent marad forgatókönyvben még reménykedem ám, csak nem merem fixnek venni.

     

    És mi van, ha a szülésznő ügyel? Meg ő akkor sincs bent éjjel-nappal, vagy igen?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898202 (23)
    2008-11-05  08:18
  4. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2008. november 5. 08:1823.

    szia,

     

    én a második fiamat szülöm nemsokára, 35 hetes vagyok. Az elsőnél bent volt a férjem (hezitált ő is előtte, mondta, hogy a folyosón fogja rágni a körmét, de tulajdonképpen nem zárkózott el a bejöveteltől sem - aztán az élet alakította ezt is, mint mindent, nagyon nehéz, hosszú volt a vajúdás, beengedték hozzám, hogy kicsit lelket öntsön belém, akkor sokat segített, törölgetett, itatott, megnyugtatott, és a végén már esze ágában nem volt kimenni, együtt nyomtunk komolyan, mindig emlegetem, ahogy ott szuszogott, ő is tartotta vissza a levegőt, ahogy kell... elvágta a köldökzsinórt, ott volt a baba mosdatásánál, öltöztetésénél, aztán fogta, amíg engem rendbe raktak - és a mai napig rengeteget emlegeti, milyen jó volt bent lenni, természetesen a másodiknál is szeretne.)

     

    Ami a lényeg, én fogadtam egy nagyon szimpatikus szülésznőt az elsőnél, és nagyon nem bántam meg - amikor beindult a szülés, NST után ott fogtak a szülőszobán, nem ismertem az ügyeletes dokit + szülésznőt se, és amíg be nem ért a saját dokim+szülésznőm, tiszta horror volt az egész számomra (inkább nem írom le, nem ijesztgetni akarlak, de olyan kiszolgáltatott voltam, órákig rám sem néztek, egy papírzsepit nem tudtam kérni a géphez kötve, amikor meg rámnéztek, abban nem volt köszönet...) Szóval a szülésznő nagyon kellett, mindig figyelt rám, segített mindenben (hányótáltól kezdve az epi adagolásáig), szerintem ez a fajta lelki és fizikai segítség nagyon hasznos. Most is fogok szülésznőt fogadni - a régi sajnos már nincs itt - épp a hétvégén látogatom meg bent.

     

    Ami a dúlát illeti, igazából ott csak lelki támaszról lehet szó, ami nekem - főleg, mivel nem hiszem, hogy addig megismered igazán az illetőt - biztosan kevés lenne. Inkább vinnék be akkor már tesót vagy barátnőt (anyumat én se ) Homeóban hiszek, de azt magad is alkalmazni tudod közben, előtte. Szóval összességében igazán nem tudom, igazán miért érdemes dúlát is vinni - kíváncsian várom mások tapasztalatait.

     

    ui.

     

    azért ne éjszaka rágódj már ilyeneken, most kell pihenni, mert aztán a nagy pocaktól, később meg a babától nem fogsz tudni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. november 5. 08:1822.
    De jóóóóóóóóóóóóó!!!
    előzmény:
    arcencil (20)
    2008-11-05  08:16
  6. 2008. november 5. 08:1721.

    Én anyukámat tuti nem...

    A többiben lehet valami, de a szülésznő is idegen, ráadásul vele max. 34-35.héten tudsz találkozni...

    A dúlával meg előtte is többször.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131404 (18)
    2008-11-05  08:15
  7. 2008. november 5. 08:1620.

    Szia!!!

     

    Én is szegedi vagyok, karácsonyra várjuk a babát. Én is dúlával szülök, a párom helyett ő lesz bent velem.

    Ha érdekelnek részleten priviben beszélhetünk róla, nekem már van választott dúlám és eddig nagyon pozitív a tapasztalat :-)) Alig várom az éles bevetést :-)

    előzmény:
    CutiPie (1)
    2008-11-05  06:44
  8. 2008. november 5. 08:1519.

    Ha majd már kismama leszel, itt ott fogsz hallani dolgokat, és mindenki azt mondja, hogy a szülésznők jók...

     

    Megy a privi...

    előzmény:
    kabulirabbi (15)
    2008-11-05  07:59
  9. Torolt_felhasznalo_131404
    Torolt_felhasznalo_131404
    2008. november 5. 08:1518.
    Bár én nem vagyok együtt a baba apjával, de ő ragaszkodik hozzá, hogy ott akar lenni. Ám ha valamilyen oknál fogva mégsem így lesz, akkor sem szeretném, ha egy idegen lenne csak ott velem, dúla helyett anyukámat választanám. Ha nekem fáj valami, akkor ne adjon senki tanácsot, meg ne próbáljon csitítani, nyugtatni, de egy idegent mégsem küldhetek el. Meg hát jobban is esik, ha egy olyan valaki van mellettem, aki szeret, és tényleg aggódik, mintha egy olyan, aki pénzért. De ez csak az én véleményem, én ilyen vagyok. 
    előzmény:
    CutiPie (1)
    2008-11-05  06:44
  10. 2008. november 5. 08:1417.

    Fúúú, köszönöm a sok hsz-t, tők jó, kezd bennem megerősödni az elhatározás.

    Az biztos, hogy anyukámat nem fogom bevinni és a férjemre pedig nem fogom erőltetni, majd ő eldönti, de ez már évek óta téma, szóval nagyon meglepődnék és örülnék, ha mégis bejönne. Hiába írja azt valaki, hogy mekkora öröm ez az ő férje számára, meghogy majd akkor meggondolja magát, nem engem kell erről meggyőzni, ő pedig megkért rá, hogy ne erőltessem. És imádom így is, úgy is...

     

    Viszont azt tudni kell, hogy Szegeden nincs nagyon választási lehetőség, egy klinika, ott szül mindenki, és ha be van osztva a szülésznő ügyeletre, akkor be van osztva. Pont olyan, min a gátmetszés, első szülő nőknél kötelező és kész (ennek is utánajártam)

     

    Szóval marad a dúla, de tök jókat olvasok róluk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. november 5. 08:0516.

    Az én férjem nagyon hezitált, hogy bent legyen-e vagy sem, végülis be szeretett volna menni, csak félt, hogy mennyire fogja bírni a dolgot (akkor volt túl egy elég kemény kezelésen). Végül vissza se lehetett volna tartani, pedig anyukám és az orvostanhallgató húgom is bejött volna (jó kis családi vita lett ebből, összevesztek, hogy ki jöjjön be velem szülni...). Végül anyu is volt bent kicsit (bár én eleinte nem akartam, hogy ő is jöjjön, de végül nem bántam meg), mondjuk az én dokim elnézőbb volt (általában csak 1 ember lehet bent veled), mert anyum ott orvos, ahol szültem. Nekem a férjem rengeteget segített, gyakorlatilag végig ő volt velem, csak a végén szaladt le kávéért, és így lekéste a kisfiát.De nélküle nem biztos, hogy olyan jól bírtam volna a dolgokat, így meg teljesen jó élmény maradt a szülés. A köldökzsinórt anyu vágta el  a végén és ő is fürdette meg az unokáját.

     

    Én dúlával nem szülnék, valahogy nem tudnék egy idegen embert elképzelni magam mellett (bár a szülésznő is idegen volt tulajdonképpen). 

     

     

    előzmény:
    CutiPie (1)
    2008-11-05  06:44
  12. 2008. november 5. 07:5915.

    Szia!

     

    Én csak előrelátóan érdeklődni szeretnék, még nincs gyermekem, de hamarosan szeretnénk babát. A dúlán én is sokat gondolkodtam, aztán végül arra jutottam, hogy egy olyan barátnőmet kérném meg, aki 5 gyereket szült.

    Én is szegedi vagyok. Azt honnan hallottad, hogy jók a szülésznők? Ha ez így van, annak nagyon örülnék én is. Azt meg szabad kérdezni, ki az orvosod? Jöhet a válasz priviben is. (Hátha itt harapnak érte.)

     

    Nagyon szép és gyors szülést kívánok neked! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. november 5. 07:4814.
    Ez se mindenhol igaz, mármint, hogy ha ügyeletes a szülésznő, akkor nincs a fogadott kismamára ideje. Én a Dél-pestiben szülök, ott egyszerre három szülésznő ügyel, így ha pont akkor szülnék, amikor ügyel, akkor is meg tudja beszélni a többiekkel, hogy ő csak velem legyen - ezt külön mondta is. Persze gondolom ez a kisebb kórházaknál nincs így, ahol mondjuk összesen egy egész szülésznő van ügyeletben. Ezt meg kell előre érdeklődni, az a biztos!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_792455 (12)
    2008-11-05  07:43
  14. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2008. november 5. 07:4413.
    hja, abban a pillanatban, hogy kinnvolt a gyerkőc, már be is hívták párom, szóval köldökszinórt vághatta (de inkább a dokira hagyta) vizsont ő fogta ölbe először. aminek nagyon örültem, mert annó arra gondoltam, hogy hú, vegyék le a mellkasomról, mert nincs így erőm már levegőt venni és hihetetlen megnyugtató volt, hogy rögötn odaadták a kezébe, és tudtam, hogy gyerkőc is jühelyen, levegőt is kapok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (11)
    2008-11-05  07:40
  15. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2008. november 5. 07:4312.

    Szia!

    Én szülnék:) sőt csak azzal:)

    nekem a barátnőm volt ment a férjemen kívül, ő dúlaként, szülésznőnek tanul, és nagyon jó volt hogy ott volt, kedves volt a szülésznő is aki ott volt, de nem ért rá mindig ott ülni, és ha szülésznőt fogasz és épp akkor ügyeletes, mikor szülsz akkor tök mindegy hogy felfogadtad, kénytelen mindenkivel törődni (vagy a többi kismama issza meg a levét, azt gondolom nem szeretnéd)

    előzmény:
    CutiPie (1)
    2008-11-05  06:44
  16. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2008. november 5. 07:4011.

    én férjem se volt benn a szülésnél. illetve csak az utsó 10 percben nem. addig segített. kitolni meg úgyse tudta volna helyettem a babát. én örültem, hogy nincs ott. ha a fejemnélállt volna, is mindent lát, félig kilógó baba, stb... ugyanis én oldaltfekve szültem végül

    nekünk is azt mondta egy szülésznő, hogy de miért nem akar bennmaradni végig, meg micsoda élmény, meg stb... hát akkor mérges is voltam picit, hogy hagy legyen már ez az ő döntése. lesz ott szakszerű segítség, nem a férjemnek kell majd elkapni a gyereket. aztán amikor már kinn volt a fiam feje, akkor megkérdezték a szülőágyon megnézem e hát nekem rögötn első gondolatom az volt, hogy hú, nem vagyok kiváncsi egy belőlem félig kikandikáló emberkére. majd ha kijön, és meg bírjuk ölelni egymáást, akkor. és jó, hogy nincs benn a férjem most.

     

    szóval nálunk egyetértésben nem volt ott. a szülésznőm viszont előtte is bármikor elárhető volt, sokat segített, meg szülés után is amíg a kórházban voltam, egy nap volt hogy többször is bejött beszélgetni, szopit, stb megmutatta. szóval mellettem volt így valaki.

     

    ha van szimpatikus dúla, akit választanál, és téged megnyugtat, szerintem tedd.   sok szülésznőnek azért nincs ennyirelehetősége, vagy a túlterheltség miatt energiája, mint enyimnek volt. és egy szakszerű segítség igenis számít. a férjed inkább izgulni tud érted. meg vajúdásnál segíteni esetleg. 

    előzmény:
    CutiPie (4)
    2008-11-05  06:53
  17. 2008. november 5. 07:3910.

    Szia, én a 25. hétben vagyok, van már két nagylányom és hasonló kérdések merültek fel bennem is, mit benned, ezért tegnap délután írtam a Születés Hete portálról egy számomra nagyon szimpatikus dúlának, várom a válaszát. Ha ír és Téged érdekel, hogy miket írt, nagyon szívesen elküldöm majd Neked...

    Nekem az első szülésem volt katasztrófális élmény, teljesen kicsúszott a dolog irányítása a kezemből, amitől én elvesztettem a fejem és képtelen voltam együttműködni. Bent volt ugyan a férjem, aki most is bent lesz, de ő az a típus, aki velem fog szenvedni...

    Édesanyám már nem él, de ha élne sem lenne megfelelő segítség, tehát ez is kiesik...

    A doktornőm szerint előfordulhat, hogy neki ügyelnie kell aznap, sőt, ugyanez a szülésznővel is előfordulhat, tehát örülnék, ha lenne velem egy stabil személy. Én ezért gondolkodom rajta...

    előzmény:
    CutiPie (1)
    2008-11-05  06:44
  18. 2008. november 5. 07:379.

    Szia

    Anyukámmal én se szülnék Én elvileg 4 hét múlva fogom a másodikat, gyakorlatilag azt mondták, hogy inkább 2. Az elsőnél nem volt jó szülésznőm, viszont bent volt a férjem, aki az elején szintén nem tudta, hogy bent legyen vagy sem, ahogy nálam se volt egyértelmű, hogy szeretném-e. Végül beszéltünk több olyan ismerős apukával, akik bent voltak és annyira meggyőzően jól nyilatkoztak, hogy mire oda került a sor, mindketten azt szerettük volna, hogy apás szülésünk legyen. Nem bántuk meg. Lassan négy éves a fiunk, de a férjem még most is teljes extázisban tud róla nyilatkozni, pedig nagyon félt, hogy elájul, nem bírja stb. Azt mondta, hogy ez olyan szituáció, ami annyira nem róla szól, hogy eszébe se jutott. Viszont annak nagyon örült, hogy iszonyú sokat jelentett a közelsége és tényleg látványosan tudtam rá támaszkodni (fizikálisan és lelkileg is). Most már egyértelmű, hogy bent lesz, ki se hagyná, még ha kérném se, de persze eszembe se jutna nem kérni az első szülés után. 

    Viszont, ahogy írtam, a szülésznőm nem volt jó, így filóztam én is a dúlán. Rákérdeztem a védőnőnél is, aki szerint inkább szülésznőt fogadjunk. Ő elég szélsőségesen úgy nyilatkozott, hogy azért, mert valaki kétszer szült még nem fog tudni nekem sokat segíteni, max. gyújt néhány gyertyát, meg eléget egy kis olajat, így őket össze se lehet hasonlítani a tapasztalt szülésznőkkel. Akik közül többen szintén használnak már mindenféle olajakat, krémeket, homeot stb. viszont sokkal inkább értik a dolgok szakmai részét és nyilván nagyobb tapasztalattal bír egy 5 éve a szakmájában lévő szülésznő, mint egy hasonló ideje munkálkodó dúla. Engem meggyőzött, mi szülésznőt fogadtunk és a jelek szerint - már beszélgettünk vele - nem fogjuk megbánni. Legalábbis remélem

    Akárhogy is döntesz: szép szülést!

    előzmény:
    CutiPie (1)
    2008-11-05  06:44
  19. 2008. november 5. 07:098.
    párom is bent volt a szülésnél, a fejemnél. Igy nem azt figyelte,hogy mi zajlik lent. Utána elvágta a köldökzsinort aztán ennyi. Nem lett rosszul. De inkább szülésznő mint dúla szerintem,vagy próbálj meg anyukáddal beszélni,legyen ott
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. november 5. 07:037.
    Az teljesen ki van zárva, hogy anyukám legyen bent. Igaz 3 gyereket szült, de nem biztos, hogy megnyugtató lenne, ha végig ott lenne... (remélem, nem olvassa!!! )
    előzmény:
    manna (6)
    2008-11-05  07:02
  21. 2008. november 5. 07:026.

    Édesanyád nem tud ott lenni? Én a lányommal voltam (az "apa" már sehol sem volt a tehesség eleje óta), és így nem érezte magát egyedül.

    előzmény:
    CutiPie (1)
    2008-11-05  06:44
  22. 2008. november 5. 06:565.
    Ezen is gondolkodtam, csakhogy Szegeden állítólag az összes szülésznő nagyon jó, teljesen mindegy, hogy fogadok-e, vagy sem, mert úgyis lesz ott közülük valaki. De akkor már miért ne  egy plusz embernek fizessek, aki szintén tud velem foglalkozni? - ez is dilemmám...
    előzmény:
    zsemlemorzsa123 (3)
    2008-11-05  06:51
  23. 2008. november 5. 06:534.

    Köszi MiciaMaci!

    A doki is azt mondta a férjemnek, hogy úgyis bent fog maradni, de én ismerem őt, nagyon meglepne, ha így lenne...

    Megkérdeztük már a dokit is a dúláról, nincs ellene kifogása, csak azt nem szereti, ha túl sokan vannak bent.

    Neked is jó szülést!

    előzmény:
    MiciaMaci (2)
    2008-11-05  06:50
  24. 2008. november 5. 06:513.
    Én inkább egy szülésznőt fogadnék, nem dulát!
    előzmény:
    CutiPie (1)
    2008-11-05  06:44
  25. 2008. november 5. 06:502.

    szia!

     

    én szültem férjjel, de dúla nélkül. nagyon rendes volt a szülésznő, de azért azt bele kell kalkulálni, hogy 3 szobához rohangált...

     

    a dúla szerintem jó ötlet, főleg, ha a férjed nem akar menni. megjegyzem az enyém sem akart, de a doktornő bevonta mindenbe, és ottfelejtette magát nem is bánja. másrészt ha a kellemetlenségek miatt nem akar ott lenni, akkor elég, ha a kitolási szakaszban megy ki, a véres részletek úgyis akkor vannak túlnyomórészt.

    én a napokban szülök megint, és a férjem bent akar lenni, pedig rábíztam a döntést. persze a helye szigorúan a fejemnél van kijelölve, deréktól lefele az orvosok területe

     

    ha Téged megnyugtat egy másik nő jelenléte, és találsz is szimpatikusat, akkor nincs min gondolkodni. a kórházban viszont kérdezz utána, hogy engedik-e a szülőszobán dúla jelenlétét!

     

    könnyű szülést Neked (is)

    előzmény:
    CutiPie (1)
    2008-11-05  06:44

Címlap

top