Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A tökéletes bejgli

Torolt_felhasznalo_923558
Torolt_felhasznalo_923558
Létrehozva: 2003. december 20. 20:25
Sziasztok!
Nálam nincs karácsony bejgli nélkül. Sokféle receptet és sokféle praktikát kipróbáltam, de nekem sehogysem tökéletes. Az íze nagyon finom, de olyan bejglit még nem sikerült sütni, ami nem foszlott szét a tetején. A legrosszabb eredmény eddig az volt, amikor a sütőt kinyitva úgy néztek ki a bejglik, mintha dinamitot tettem volna melléjük. Ügyelek a töltelék mennyiségére, megfőzöm a mákot is, a diót is, hűvös helyen pihentetem sütés előtt... Mit csinálok rösszul? Aki tudja a tökéletes bejgli receptjét, kérem segítsen! Hátha az idén sikerülne gyönyörű bejglit tenni a család asztalára.
Köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2004. december 16. 09:1051.
    szia éva, és megnőtt vmennyire a beigli?? csak mert visszaolvastam és vki azt írta hogy nem nőtt meg schagleh beigli-je. . . .
    előzmény:
    éva1961 (50)
     
  2. 2004. december 16. 07:5650.
    Szia !

    Megsütöttem a beiglidet . Isteni lett, nagyon köszönöm!
    Éva
    előzmény:
    schagleh (4)
     
  3. 2004. december 15. 13:0549.
    Sütött már valaki olyan beiglit, ami (amellett, hogy rendesen megrepedt oldalt) a tetején kilukadt egy helyen? :))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_888408
    Torolt_felhasznalo_888408
    2004. december 15. 11:3448.
    Tegnap megsutottem megint a Te recepted szerinti beiglit.
    Isteni finom az ize. . . de kepzeld a makos megrepedt eleg rondan. A dios nem.
    Tavaly nem repedt meg. . . tenyleg megint hipp-hopp kesz lett es mar alig van belole.
    Amugy en mar keszen fagyasztottam beiglit es ha magatol enged fel, olyan mint a friss.
    Most hogy olvasom ki fogom probalni kisutes elotti fagyasztast. A fagyaszto ajtajaba teve nem is fogjuk osszenyomni. :-))
    előzmény:
    schagleh (16)
     
  5. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2004. december 15. 11:2547.
    A tökéletes bejglit ma vettem meg egy fornetti-készítőtől, fagyottan. Felengedem és kisütöm! :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_650309
    Torolt_felhasznalo_650309
    2004. december 15. 11:0546.
    Sziasztok,

    nincs valakinek gesztenyés bejgli töltelék és túró beigli töltelék receptje??

    Köszi:

    S.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. december 3. 18:4745.
    A nagy gáztepsiben egyszerre 3 db fér el, picit zsírozd ki mielőtt beleteszed, és hagyj köztük helyet, mert széltében nőnek. Fóliába csomagolva, sokáig eláll. Szia, jó sütést!
    előzmény:
    pudd (44)
     
  8. 2004. december 3. 18:3844.
    De jo, hogy irtad!!! Magamtol ra sem gondoltam volna, hogy nem kell nagy rudakat csinalnom, hanem kicsiket is gyarthatok, ezeket majd ajandekozhatom egeszben is! Es talan a kicsik "nem vasznek el" a nagy tepsiben, tehat nem tudnak szetterulni.
    Hurrraaaaa!!!!
    Megegyszer koszi es mindenkinek kellemes hetveget!
    előzmény:
    kitty59 (43)
     
  9. 2004. december 3. 15:0043.
    Ne, ne felezd el a mennyiséget! Ezek pici rúd beiglik! Ne nagyokat képzelj el! Nekem van egy 22*38 cm-es húsvágódeszkám, azon szoktam kinyújtani őket. He feltekered, kb. 18 cm-es darabok lesznek. Azonkívül, amilyen finom, bitztosan el fog fogyni.
    előzmény:
    pudd (42)
     
  10. 2004. december 3. 14:5042.
    Koszi a tippeket, lehet, hogy meg beprobalkozom a Beehive-fele bejglivel, csak lefelezem a hozzavalokat. 6 rud mar nagyon sok lenne, habar a fele mehetne a fagyasztoba. . .
    előzmény:
    kitty59 (38)
     
  11. 2004. december 3. 08:0741.
    Tegnap láttam a TV Paprika adásábán, h. a kész bejglit sütés előtt hűtőbe kell tenni így nem reped szét.
    Akit érint próbálja ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. december 2. 22:1940.
    Sziasztok!

    Gesztenyés bejglibe hogy csináljátok a tölteléket?
    Próbálta már vki közületek, hogy a készre összeállított nyers beiglit lefagyasztja, s 24-én reggel kivéve du. süti készre? Hallottam a fodrászomtól, de még nem mertem kipróbálni. ( Meg ha egyszer annyi helyem lenne a mélyhűtőben, hogy tepsik férjenek bele :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. december 2. 20:3739.
    Eindor!

    Idén is sütsz bejglit? :) :)
    előzmény:
    eindor (29)
     
  14. 2004. december 2. 20:3338.
    Ne tegyed légkeverésre! Sima alsó-felső sütés, forróra előmelegítve, és kb. 200 fokon süssed! Én a sütiket sose sütöm légkeverésen.
    előzmény:
    pudd (36)
     
  15. 2004. december 2. 20:3137.
    Szia! Olvass vissza, a 12 hozzászólásra, Beehive receptjére! Nekem is ez a recept van meg, én még soha mást nem sütöttem, de ez tökéletes! Ajánlom Neked! Nem reped szét, az íze is finom. Néha a mákosnál előfordul, hogy az oldala picit szétmegy, de a diós soha! Na és a tetejük is gyönyörű!
    előzmény:
    pudd (33)
     
  16. 2004. december 2. 19:5836.
    Iden csak azert kezdtem el ilyen koran sutni, mert elvileg mar csak masfel hetem van vissza szulesig es gondoltam, hogy ha itt a baba, mar nem lesz energiam-idom-turelmem sutogetni. Tavaly majd mindenki hagymas kenyeret kapott ajandekba, iden egyfele linzerbol csinalok 3-4 kulonbozo aprosutemenyt meg kapnak chutney-t-az is kesz van mar-es kalap-kabat!! Holnap is lesutok 2 adaggal, aztan majd a felet lefagyasztom, a masik felet meg majd femdobozba teszem, majd meglatjuk, milyenek lesznek.
    A bejglire visszaterve. . . egyik recept sem ir pontos hofokot, csak kozepesen meleget. Ez szerinted megfelel a legkevereses 170-180 foknak?Amint irtam, nekem ez a schlagleh fele is laposkas lett, de mivel itt ugysem ismerik a bejglit, nyugodtan odaadhatom, mondvan "ennek ilyennek kell lennie. . . . . "))))
    Aztan lehet, hogy a vegen sutok egy nagy tepsi zserbot, az is dios es az mindig szep es finom lett.
    Jo sutogetest!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888408 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_888408
    Torolt_felhasznalo_888408
    2004. december 2. 15:0535.
    Te jo eg! Megint elmult egy ev, nyakunkon a beiglisutes. :-)))
    pudd:
    meg tobb, mint 3 het a karacsony, nem korai mega linzerek megsutni?
    Nekem tavaly igazan tokeletes lett a beigli. Igaz nekem szorosan voltak a tepsiben es ossze is nottek, mire kisult.
    Regen mindig a Horvath Ilusbol sutottem de schlagleh-e sokkal jobb volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. december 2. 09:4534.
    Sziasztok!
    Nekem is van egy receptem, ami nagyon finom.

    Mákos kalács

    200 g féldarás liszt, egy kevés só, 40 g porcukor, citromhéj, 60 g olvasztott vaj, 3/4 l tej, 1 tojássárgája, + tojássárgája a megkenéshez, 15 élesztő, 1/2 dl tej, 10 g porcukor, 40 g féldarás liszt.

    Langyos tejben elkeverjük az élesztőt, porcukrot és lisztet, meleg helyen kelesztjük. A lisztet elkeverjük egy kevés sóval, porcukorral, az olvasztott vajjal, reszelt citromhéjjal. A tojásságáját elhabarjuk a tejben, és a megkelt élesztővel a lisztebe öntjük, összegyúrjuk, és jól kidolgozzuk. A tésztát megszórjuk liszttel, és meleg helyen kelesztjük. Liszttel meghintett gyúródeszkán kisodorjuk, máktöltelékkel megkenjük, összetekerjük, a kikent tepsire tesszük. A tepsin kelni hegyjuk, majd villával megszúrkáljuk, h. a sütés közben ne repedezzen, megkenjük tojássárgájával, és előmelegített sütőben sütjük.

    Töltelék: 1 1/2 dl tej, 150 g porcukor, 200 g darált mák, 3 szem szegfűszeg, citromhéj, 100 g mazsola.
    A tejet és a porcukrot felforraljuk, beleszórjuk a mákot és összekeverjük. Levesszük a tűzről, hozzákeverjük a törött szegfúszeget, a reszelt citromhéjat és a megtisztított mazsolát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. december 1. 22:2833.
    Szinte mar egy eve. hogy senki sem irt ebbe a topikba. 2 hete sutottem eletem elso bejglijet- Horvath Ilona-felet- finom lett, de kirepedezett.
    Ma pedig megcsinaltam a Schagleh-fele valtozatot.
    Most kostoltam meg, finom es gyorsan el is keszitheto, de sajna ez is "robbant", olyan laposkas lett.
    Az a kerdesem-hatha van valami otletetek-hogy ha szorosan egymas melle raktam volna a 2 rudat, nem pedig tisztes tavolsagba, lehet, hogy helyhiany miatt nem "terpeszkedtek" volna el ennyire??
    Iden karacsonykor is "csak" sutiket es chutney-t ajandekozok, ezert lenne fontos a kinezet.
    Gyartottam par linzer alapu aprosutit, szerintetek erdemes lefagyasztanom karacsonyig vagy inkabb femdobozban, huvos helyen taroljam??
    Otletek, tanacsok?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. december 26. 22:1832.
    Szia biszli! Örülök, hogy nem csalódtál a beigli receptben, én úgy tudom, hogy a a tejnek azért kell hidegnek lennie, hogy ne kezdjen el kelni, és ezáltal repedni, míg várod, hogy a máz szikkadjon rajta. Annak meg külön örültem, hogy nem kell rakosgatni ide-oda, hanem ha van másfél órám, nekiugrok, és négy beigli pikk-pakk kész. Három gyerek mellett előnyben részesítettem az olyan süteményeket, amit nem kell kétszer megfogni! Ha vállalkozókedvű vagy, variálhatod, mostmár Tied is a recept, "közkinccsé" tettem, további jó étvágyat hozzá, ha még maradt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888408 (30)
     
  21. 2003. december 26. 21:0931.
    Dehogynem köszönted meg, csak akkor még nem vágtátok fel.

    Nálunk is nagyon jó lett az íze is és a tésztája is. :)

    Örülök, hogy nálatok is sikerült. :)))
    előzmény:
    eindor (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_888408
    Torolt_felhasznalo_888408
    2003. december 26. 19:5730.
    Jelentes beigli frontrol! :-)))
    megsutottem az evszazad beiglijet a te recepted alapjan. :-)))) Csak annyit modositottam, hogy nem mertem hideg tejben elkeverni az elesztot, hanem felfuttattam a szokasos modon. Nem repedt meg es az ize. . . . valami falrengeto lett. :-)))
    Koszi szepen!
    Mivel kiserletezo tipus vagyok ki fogom probalni ezta tesztat ugy, hogy elozo este osszeallitom es beteszem a hutobe.
    es nincs kizarva, hogy bigacsiga2 receptje is ki lesz probalva, mert siznten nagyon szimpatikusan hangzik. :-)))
    előzmény:
    schagleh (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2003. december 24. 10:0629.
    Lehet, hogy még nem köszöntem meg???Megkóstolta a férjem, annyira izlett Neki, hogy ugyan nem szereti auz édességet, már kétszer evett belőle. Mindnyájatoknak kellemes ünnepeket kivánok a családom nevében is.
    előzmény:
    bigacsiga2 (25)
     
  24. Torolt_felhasznalo_888408
    Torolt_felhasznalo_888408
    2003. december 24. 06:2528.
    Olvass vissza. . . . :-)))
    van olyan, amit csak ossze kell allitani es megsutni!
    Probald ki mindenkepp es meseld majd el. Lesz otthon meglepi, milyen ugyes vagy!
    Kellemes karacsonyt Mindenkinek!
    előzmény:
    erika48 (26)
     
  25. 2003. december 24. 02:1227.
    Nekem sem sikerül mindig tökéletesen a bejgli, ott
    kuksolok a sütő előtt, és izgulok, hogy na, vajon szét-
    reped, vagy sem? Valahol olvastam, hogy sebaj,
    ha repedni akar, hát legyen. Ha van otthon fólia, akkor
    még úgy ahogy van, melegen be kell szorosan csavarni az alufóliába, és abban kell kihűlnie. Ha már kihűlt,
    ugyan olyan, mintha igy "született" volna.
    Egy kis kozmetika az egész, és kész.
    Mindenkinek jó sütést, és áldott, boldog Karácsonyt
    kivánok. De jó lenne, ha igy lenne. . . mindenkinél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top