Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vannak Angyalok?

csuporméz
Létrehozva: 2003. december 18. 16:35
Sziasztok! Érdekelne a véleményetek: szerintetek vanak angyalok? Vagy nevezhetjük bárminek/bárkinek.
  1. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. január 3. 13:44126.
    Szerintem mindenkinek segit. Az, hogy nehéz helyzetben vagy pl a legnagyobb segitség amit Istentől kaphatunk.
    Nem azt kell nézni, hogy most milyen rossz az adott helyzetben, hanem mit tudsz tanulni belőle.
    Ha pl anyagi gondjaid vannak, biztos azért történik veled, hogy jobban becsüld azt, amid van. Ha imádkozol adj hálát azért amid van és azért is ami nincs!
    Mindig azt kapod amire szükséged van. Az a lényeg, hogy tanulj, és add tovább a tapasztalataidat. Erről szól az élet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (125)
     
  2. 2004. január 3. 12:57125.
    És még valamit, ha a Nagy Magasságos mindenkit egyformán szeret, akkor hogy van az, hogy egyiknek segít , a másiknak nem??????????? Vagy ez tényleg csak beképzelése az embereknek. És az egyik szerencsés, a másik meg nem. . . . ?
    előzmény:
    Musan (122)
     
  3. 2004. január 3. 12:50124.
    Ez mind szép és jó, de miért nincs a gyakorlatba átvive???????? Hiszen az általad leírt pontok nagy része áll a hajklinikára. . . . . Akkor miért van még itt közöttünk?????????????????????
    Vagy itt is úgy van, mint az életben, törvényeket alkotunk, de hogy a betartására ügyelnénk, az már nem érdekes! Lényeg, hogy a mellünket verjük, hogy milyen ügyes törvényhozók vagyunk. . . . .

    előzmény:
    snebaj (123)
     
  4. 2004. január 3. 07:34123.
    "• Tartalmi rombolás:
    - a kulturált, folyamatos társalgást feltűnően és szándékosan akadályozó vagy zavaró, agresszív vagy témán kívüli (off-topic) "

    "1. 3. Szándékos károkozás
    Szándékosnak minősül minden technikai és tartalmi jellegű károkozás, illetve egy-egy téma egyértelmű megismétlése. "

    "• Ismétlés:
    ha valaki egy hozzászólást egy vagy több topicban több alkalommal helyez el, és azt a moderátor indokolatlannak találja, akkor azokból egy, több, avagy minden hozzászólást belátása szerint töröl. "

    "1. 6. Burkolt reklám
    Semleges információ látszatát keltő, tájékoztatás formájában közétett reklám, azaz minden olyan link, szöveg, hozzászólás, mely értékesítési célzattal kerül az oldalra és/vagy egyes szolgáltatások igénybevételére szólít fel, illetve (a szerkesztőséggel nem egyeztetve) más - nem közhasznú - site-ra invitál vagy bemutatja azt. "

    "1. 7. Hirdetésnek minősülő topic, ill. hozzászólás
    (Erre a célra javasoljuk az nlc-n található Apróhirdetés rovatunkat, mely ingyenes szolgáltatás. )"

    "2. Korlátozások, kitiltások

    Minden olyan felhasználó jogait korlátozzuk, aki nem a moderálási alapelveknek megfelelően jár el.

    2. 1. A felhasználók hozzászólásait - minden egyéb figyelmeztetés nélkül - a 1. 1. -1. 9. pontoknak megfelelően töröljük.

    2. 2. A jogsértő, továbbá a kulturált társalgást szándékosan és ismétlődően akadályozó felhasználók esetében - egyszeri figyelmeztetés után - az illető összes addig közzétett hozzászólását töröljük. "

    "2. 3. A fent említett magatartás kirívóan durva esetben - azaz a jelen alapelvek többszörös megsértése esetén - az illető kitiltását vonja maga után!

    A kitiltás az adott felhasználó azonosítójának (nevének, címének és jelszavának), adatainak, nyílt és privát levelezésének, illetve minden addigi tevékenységének törlését jelenti. Ezek után az illető - új azonosítókkal - ismét regisztrálhat (azaz kezdhet "tiszta lappal"), ha azonban magatartása nem változik, IP-címe alapján véglegesen kitiltjuk - azaz a későbbiekben semmmilyen módon nem regisztrálhat az nlc-én.

    Mind az összes hozzászólás törlése, mind a kitiltás, illetve a végleges kitiltás előtt a felhasználót privát üzenetben és/vagy e-mail-en figyelmeztetjük. Amennyiben az illető a magatartásán nem változtat, vagy a figyelmeztetésre durván reagál, a kitiltást végrehajtjuk. "
    előzmény:
    hajklinika (115)
     
  5. 2004. január 2. 13:04122.
    semmi gond. Akkor igazán sokkoló, amikor valóban megérted: Isten Szeretete leginkább Ürességként, közönyként leírható.

    Miért?

    Mert mindent és mindenkit egyformán szeret -mert mind az Ő részei vagyunk és az Ő teremtményei.
    Senkit sem szeret jobban a másiknál.

    De ez nekünk, önző teremtményeknek olyan, mint egy arculcsapás, mikor megtapasztaljuk először.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (119)
     
  6. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. január 2. 12:27121.
    Nekem volt egy furcsa élményem amit szeretnék veletek megosztani.
    A hugomnak mandulagyulladása volt és este 11 körül belázasodott 39, 4 volt a hőmérséklete. Egész éjjel borogattam és imádkoztam , hogy lemenjen a láza. Hajnali fél három körül az ablaknál zöld fény jelent meg és beteritette az egész szobát. Fantasztikusan jó érzes volt, melegséget és szeretetet éreztem. Reggel 5 körül már csak 37, 3 körül volt a hugom testhőmérséklete.
    Amig élek emlékezni fogok arra az éjszakára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. január 2. 09:09120.
    De jó, hogy másoknak is vannak ilyen élményeik! Én is tapasztaltam ezt-azt, nem volt komoly, sőt, inkább jó érzés, de nagyon féltem. Mostanában azt csinálom, hogy ha ilyen van, akkor - mivel még mindig nem szoktam hozzá - magamban elmondom ezt "neki", és megkérem, hogy kapjak valamilyen jelet, hogy tudjam, mi a dolgom, és én meg is teszem, de ha lehet, kerüljük az ilyen találkozásokat. Pár nap múlva tényleg kialakul, hogy egy tenni kell valamit. Ez jó módszernek tűnik, mert nem kell kikészülni, és még hasznomat is veszik.
    Azt hallottam, hogy sok embernek vannak ilyen dolgai, és először mindenki megijed, de aztán rájön, hogy mi az oka az egésznek, és megnyugszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. január 1. 22:50119.
    Ezzel én nem tudok megbékélni. . . nem megy!
    előzmény:
    kysslina (118)
     
  9. 2003. december 31. 20:49118.
    Igy van. Nekik is szukseguk volt, ra es a hozzatartozoiknak is, hogy ateljek a veszteseguket. Borzasztoan hangzik elso hallasra, de igy van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (116)
     
  10. 2003. december 31. 15:04117.
    igen
    közös karmájuk van, mielőtt leszülettek ők ezt választották
    bármilyen hidegen hangzik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (116)
     
  11. 2003. december 31. 12:50116.
    És akkor mi van az iráni földrengés áldozataival? Nekik ez kellett ahhoz, hogy fejlödjenek?
    előzmény:
    zizi9 (110)
     
  12. 2003. december 31. 09:45115.
    Akkor biztosan te vagy angyalhaj, vagy hajasangyal. . . . . .
    előzmény:
    hajklinika (115)
     
  13. 2003. december 30. 19:32114.
    Igen, vannak angyalok.
    És remélem mindíg hajlandóak lesznek felmosni, ha magamtól nem akarom, amit fontos tennem, mert muszáj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. december 25. 18:51113.
    a ciprusi mágusban ráadásul csak a "civilek számára is kiadható" jelzéssel ellátott információk bukkannak föl. . .
    előzmény:
    zizi9 (109)
     
  15. 2003. december 25. 10:50112.
    Egyetértünk. Tegnapelőtt este ezt a "saját bőrömön"is megtapasztalhattam és ez döbbenetes élmény volt számomra. Elmentünk egy kedves ismerősünkhöz, akit nagyon szeretek, a férjét viszont kezdetektől nem bírtam. Nem szólt be soha, egyszerűen csak ellenszevesnek és nagyképűnek láttam. Egyébként állandóan történik vele valami "rossz". Most épp a térdszalagja szakadt el és közölték vele, hogy tavasszal leépítés lesz a munkahelyén és őt is elküldik. Ugyanakkor felesleges költekezésekbe veri magát és a családját, mindig újabb autó, motor, TV stb. kell. Nem mintha megengedhetnék maguknak ezt a luxust.
    Most is a szokásos nagyképű stílusában panaszkodott és ahogy figyeltem, hirtelen megéreztem azt, amit ő érez. És rájöttem, hogy nem is nagyképű, csak tele van kisebbségi érzéssel, félelemmel és feszültséggel és ennek az ellensúlyozására halmozza maga körül a felesleges dolgokat. Amivel persze nem old meg semmit, esetleg ideig- óráig örül az új motornak stb. , de aztán újra jön a félelem és a kisebbrendűségi érzés. És akkor már sajnáltam, nem utáltam.
    előzmény:
    zizi9 (111)
     
  16. 2003. december 25. 09:15111.
    Bízom benne, hogy érzed rajtad múlik a sorsod, nem azon, hogy ki mire választana ki téged.
    Ha te az életben a fejlődni kívánok szeretetben, és jó emberek által gondolatot ülteted el magadban, akkor az Univerzum ezt az irányt nyitja meg neked.
    Nem állítom, hogy könnyű, s hogy kellemesen fenékig tejföl, de sokkal biztonságosabb, mint félelmekkel, szorongásokkal, telve, és azt gondolva hogy mennyi szörnyűség érheti az embereket.
    Ez ugyan igaz, de főként azoknak, akik azt vonzzák. -
    És mindezzel együtt, hogy ezt már tudjuk, én magam is napi szinten tapasztalom a lenteket, fenteket, és azt, hogy még bőven van mit tennem a gondolataim, és az eseményekkel kapcsolatos "vonzásaim" területén úgy, hogy magamon "dolgozok", mert sajnos ezt az egyetlen feladatot a világon senki más nem hajlandó átvállalni tőlem, /mivel nem is tudja, és ráadásul mindenkinek pontosan elég a "saját keresztje"/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417272 (103)
     
  17. 2003. december 25. 09:05110.
    Tudod most eszembejutott Torwald Dethlefsen A Sors mint esély c. könyvéből pár mondat, ide másolom, hogy lásd semmi nem törtéhet velünk, amit nem mi magunk vonzunk be. S ha el akarjuk kerülni, hogy "rossz" dolgokat vonzzunk be, akkor belsőnkön kell továbbmunkálkodnunk, és egészséges gondolkodásmódra rászoktatni magunkat:

    „. . . Csak olyan eszmekkel, gondolatokkal, emberekkel, helyzetekkel
    kerulhetunk erintkezesbe, amelyekre rezonansak vagyunk, vagy. . .
    affinitasunk van. Megfelelo affinitas nelkul nincs manifesztacio. Senki
    sem kerul veletlenul bele egy vitaba vagy verekedesbe, aki megis,
    annak affinisnak kell lennie az ilyen tipusu elmennyel. A verekedes
    mindenkori kovetkezmenyeit ezek szerint az is viseli, aki azt hiszi, hogy
    teljesen veletlenul kerult a csetepateba. Ha nem lett volna megfelelo
    affinitasa, nem is kerult volna bele. Ha valakit elgazolnak az utcan,
    legyen bar jogilag es funkcionalisan a gazolo a vetkes, ez nem
    valtoztat azon a tenyen, hogy az elutott erett volt erre az esemenyre,
    kulonben nem tapasztalhatta volna meg. . . ”
    „. . . Minden gonosz ember, minden bosszanto esemeny csak hirnok,
    medium, amely a lathatatlant lathatova teszi. Abban aki ezt felfogja, s
    hajlando a sajat sorsaert felelosseget vallalni, megszunik a fenyegeto
    veletlenektol valo szorongas. Korunk fo foglalatossaga, hogyan elozzuk
    meg, hogyan biztositsuk be magunkat a sors esetlegessegeivel
    szemben. A bebiztosito rendszerek a biztositotarsasagoktol a
    szocializmusig szeles skalan helyezkednek el, am mindegyiknek
    ugyanaz a celja: kulso intezkedessel megvaltoztatni vagy
    megakadalyozni a sorsszeru esemenyek bekovetkezeset. Minden ilyen
    torekves mogott szorongas all. Csak az szabadulhat meg ettol a
    szorongastol, aki vallalja a felelosseget, s oda all a sorsa ele. Nem
    olnek meg minket veletlenul, s gazdagok sem leszunk veletlenul.
    Mindket jelenseg csak akkor manifesztalodik, ha megertunk ra, ha
    affinitasunk van vele. A ťveletlenek eme lancolataŤ mogott - amit
    valamilyen formaban szinte mindnyajan ateltunk - semmi mas nincsen,
    mint az affinitas - vagy a rezonancia torvenye. . . ”

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417272 (107)
     
  18. 2003. december 25. 08:59109.
    A Ciprusi Mágus könyv leírja pontosan mi történik, ha a lélek nem tud visszatérni a testébe. Erre mondják, ne tuddmeg. . . .
    előzmény:
    Musan (108)
     
  19. 2003. december 23. 01:12108.
    hmmm. . . mindannyian kilépünk testünkből éjszakánként.
    De az ego bennmarad (mert az, ugye, a testi tudat) ezért álmodhatunk is és mászkálhatunk is egyszerre.
    De a nemálom-álmoknál a nem-testi tudatunk élményeiről van szó. Azaz tenmagunk élményeiről :0)

    Mi történik a lélekkel, amikor kiszoprítják a helyéről? ne tudom. Annyi, de annyi változata van a megszállásnak, hogy hosszú volna itt fölsorolni.

    Amíg akar harcolni a lélek, meg tud szabadulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417272 (107)
     
  20. 2003. december 22. 23:49107.
    Tudtam ám, hogy Te írtál, amikor elkezdett villogni a kis borítékom.
    Jól van no, elírtam (nem tudok gépelni). Tehát helyesen: zöldszemesostoros.
    Azt tudom, hogy a testkilépésnél más dimenziókban mászkálnak egyesek. De vajon mindannyian megtesszük ezt éjszakánkánt?
    Ha egy embert megszáll egy ilyen létező, akkor hova tűnik el a belső én? Egyszerűen csak kilép a testből és más dimenzióra költözik?
    És akit megszálltak, meg tud-e szabadulni tőlük?
    előzmény:
    Musan (106)
     
  21. 2003. december 22. 23:40106.
    persze, semmi gond :0))
    zöldszemotoros? . 0DD

    éterikus szelekciós eszköz: az éterikus síkon létező entitás, ami segít elválasztani a gyengéket az erősektől
    evolúció.

    éterikus sík: a fizikai síkhoz kapcsolódó, azzal egybefüggő energetikai létsík, ahol minden létezik, ami a fizikai síkon is létezik és egy csomó más is, ami még éppen nem fizikai
    pl. amikor testkilépünk, az éterikus síkon tartózkodunk

    megszállás: idegen entitás kerül a testbe. A legenyhébb amikor valami parazitáról van szó, a legdurvább esetben az eredeti lélek el is tűnhet a testből.
    az igazán komoly esetek az elmegyógyintézetben kötnek ki, szkizofréniás betegként
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417272 (105)
     
  22. 2003. december 22. 21:46105.
    Köszi, hogy válaszoltál!
    Ugye nem haragszol, ha tovább nyaggatlak?
    Mi az, hogy éterikus szelekciós eszköz?
    És mi a megszállás pontosan?
    Azért úgy látom, van némi hasonlóság a zöldszemotorosaink és köztem, én is ugrok a "fényre". Ugyanis ha "meglátok" valakit, akitől tanulhatok valamit, amit még nem ismerek, akkor arra menthetetlenül rászállok. Nem meg, csak rá. Most éppen rád. De azért remélem, nem bánod.
    előzmény:
    Musan (104)
     
  23. 2003. december 22. 21:23104.
    alapvetően azt nézik, aki gyenge. Amolyan éterikus szelekciós eszközök a spirituális evolúció számára :0)))

    valóban van ilyen aspektusa a dolognak, másrészt a legtöbb ilyen entitás kb. annyi intelligenciával rendelkezik, mint egy zöldszemesostoros. Azaz érzékeli a fényt és megy kajálni.
    Ha eléggé gyenge az áldozat, vagy védtelen, akkor megpróbálkozik energiát leszívni és táplálkozni.
    Vagy ha lehetőségük van rá, a megszállásra is törekszenek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417272 (103)
     
  24. 2003. december 22. 19:09103.
    Örülök, hogy visszajöttél.
    De még mindig nem válaszoltál arra, amit kérdeztem, én meg kíváncsi lennék a dologra. Tehát: mi alapján választják ki az "áldozatukat" ezek a létezők?
    előzmény:
    Musan (102)
     
  25. 2003. december 22. 19:02102.
    :0))) Így van ez, rólam is lemondtak a lélekdokik :0)
    Oszt még mindig nem vágtam föl az ereimet és nem is váltam szkizofrén őrültté :0))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417272 (101)
     

Címlap

top