Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vannak Angyalok?

csuporméz
Létrehozva: 2003. december 18. 16:35
Sziasztok! Érdekelne a véleményetek: szerintetek vanak angyalok? Vagy nevezhetjük bárminek/bárkinek.
  1. 2004. december 10. 14:292650.
    Köszi a választ, de én nem fizikailag szerteném őket megismerni, csak többet szeretnék tudni róluk (ki minek a védőszentje stb). Én csak egy szép képes könyvet szeretnék róluk, csak az előbb hülyén fogalmaztam:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2004. december 10. 13:462649.
    Szia Nafisz!

    csak hogy később, ha netán károdra vallana az angyalosdi, ne mondd, hogy nem figyelmeztettünk előre:
    amíg nem vagy képes tökéletes biztonsággal különbséget tenni angyal és nem-angyal között, amíg nem tudsz megfelelően védekezni a démonok és egyéb megszálló entitások ellen, amíg nem vagy képes arra, hogy ezeket elűzd, megkösd, vagy megsemmisítsd, addig NE kezdj bele angyalokkal ismerkedni.

    És még egyszer: az angyalok akkor jönnek, ha Isten küldi őket.

    Végül pedig: nem véletlen, hogy az összes vallásban, ahol angyalok szerepelnek, az angyalok külön figyelmeztetnek: ne őket imádják, ne hozzájuk imádkozzanak, ne őket kérjék, hanem Istent/Allahot/Ahura Mazdát, stb.

    . . . egyébként azt csinálsz, amit akarsz. Csak figyelmeztettelek -jószándékúan. Légy boldog :0)
    előzmény:
    Nafisz (2648)
     
  3. 2004. december 10. 13:092648.
    Sziasztok
    Köszönöm szépen a javaslatokat .
    Szasza: a kártyákat én is néztem és azt szeretném kérdezni, hogy a kis könyvecske mit tartalmaz még a jóslások menetén kívűl és vannak e benne szép képek mert ajándék lenne.
    Azt szeretném még kérdezni, hogy ha az angyalokkal szeretnék megismerkedni, tehát, hogy hányan vannak mit tudnak akkor melyik könyvet tudnátok konkrétan ajánlani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. december 10. 11:252647.
    Szia! Hajlok erre a következtetésre én is, de. . . szerintem nem. Csak azért nem, mert ő nem szokott nicket váltani.
    Egyébként nem - akár Musan, akár nem - igaza van. . .
    előzmény:
    tji (2646)
     
  5. tji
    tji
    2004. december 9. 22:082646.
    Musan?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (2645)
     
  6. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2004. december 9. 21:242645.
    Szia Szasza!

    Te lehet, hogy a dualitásban élsz, a valóság azonban triális, nem duális.
    Kétféle dualitás létezik: amikor csak a végletek vannak (ez, ugyebár, egyértelműen hamis), és amikor a végletek vannak ÉS ami köztük van. Vannak-e végletek? Abszolut értelemben nincsenek. Nincs jó és rossz, csak s kizárólag relatív értelemben.
    A dualitás tana csak a görög filozófusokkal jelent meg, akik képtelenek voltak elfogadni: egy dolog nem csak ilyen, vagy csak olyan. Ha pedig többféle, akkor nem beszélhetünk abszolutumról.
    A véglet ugyanis mindig abszolut. Ez fejeződik ki Platón ideatanában is. Csakhogy, mivel nincs jó és rossz, emiatt a Jó ideája sem létezik, mint legfőbb, vagy bármilyen idea, ergo Isten nem jó.
    Ha pedig Isten se nem jó, se nem rossz, akkor ellenpólusa sincs, tehát nincs dualitás az abszolutumban sem.

    A dualitás azoknak lett kitalálva, akik képtelenek túllépni a kategóriákon, és unos untalan dobozokba zárnak mindent.

    *iszonyu veszélyes fejjel végigcsinálni az életet*
    Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez tipikus női válasz. A nők alapvetően érzelmi beállítottságúak, a férfiak meg értelmi, logikai.
    A Szív azonban a belső Tudatot jelenti, az intuitív Tudatot, Önvalónkat.
    Tehát sem nem értelemmel, sem nem érzelemmel, hanem intuícióval. Tessék, ismét egy hármasság.

    *Tehát egy istenség kérhet, és azt kapja amit a hitrendszerével megteremt*
    Ó, tehát Te istenség vagy? Nofene. . . és vajh, ha isten vagy, minek tanulnod? Miért tudsz ennyire keveset Hozzá képest? Miért kell tapasztalnod, ha isten vagy? Hol a tudásod, hatalmad, képességeid? Hol az erőd?

    Nem vagy te isten, mint ahogy EZ az ősi tanítás is mást jelent, mint sok modern ezoterikus véli. A Belső Szikra, az isteni részünk elrejtett, és csak akkor nevezhetjük magunkat istennek, ha már megleltük, előhoztuk, és életünk középpontjává tettük. Magyarán: tesszük a valódi Akaratunkat. Amíg azonban az ego dominál, amíg még nem váltál azzá, aki valóban vagy, azaz nem világosodtál meg, addig csupán. . . ember vagy.

    *Isten nem büntet, és nem áll bosszut, ezt is a földi emberek találták fel. . . *
    Nem is állítottam ilyet. De vannak elég sokan a hierarchiában Isten és ember között. És sokan közülük igenis büntetnek és jutalmaznak. . .

    *a lelkünk angyala tuttti velünk van, és aztán lehet kérni bőven tőlük. *
    Kérni? Óóó, D. Virtuee módjára? "Édes angyalom, már megint székrekedésem van, kérlek, segíts?" vagy "Ó, drága angyalok, már megint nem tudtam befűzni a cérnbát a tűbe, segítsetek!" . . . bahhh!

    Emlékszel még? "Segíts magadon, Isten is megsegít". . . én az angyaloktól kunyizók helyében szégyelleném magam. . . Egyszerűbb kérni, mint cselekedni, igaz?

    Pedig eddigi tapasztalatom szerint, melyet sokak élete támaszt alá: a segítség sosem marad el, kérned sem kell. De miféle segítséget érdemel az, aki lusta mfelemelni a kisujját, vagy az első nehézségnél durcásan föladja?

    Sem nem ésszel, sem nem értelemmel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2004. december 9. 19:222644.
    Csak magánvélemény: D. Virtuee annyira ért az angyalokhoz, mint Kodály Zoltán a nanotechnológiához.
    Csapnivaló, ócska, nyálas, rózsaszin hazugságokat terjeszt. Ostoba modernkori álezoterikus.

    1. Az angyalok CSAK ISTENNEK tartoznak hűséggel.
    2. Az angyalok CSAK AKKOR jönnek, ha Isten küldi őket.
    3 Akik e nélkül jönnek, nem angyalok, hanem egészen más létezők.

    Mégvalami a végére: azt tesztek, tanítotok, amit akartok. Annak, akinek akarjátok. Még.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2004. december 9. 17:082643.
    Szia Nafisz!

    Kerüld ezeket a könyveket. . . ostobaságokat írnak. Az Atlantisz angyali meg egyenesen életveszélyes dolgokat.
    HA jót akarsz anyukádnak, akkor vedd meg neki a Dogma című filmet DVD-n, vagy VHS kazettán. . . jelen korunkban ebben mutatják be leghűbben az angyalokat. Ill. a Prophecy 1-2-3 -ban.
    előzmény:
    Nafisz (2642)
     
  9. 2004. december 9. 15:512642.
    Szisztok
    Az én anyukám nagyon hisz az angyalokban és szeretnék neki venni egy angyalos könyvet. Nem tudom, hogy valaki ismeri e Hazielt mert tőle néztem ki egy könyvet de nem tudom hogy megvegyem-e. Ha tudtok segítsetek már és ha ajánllani tudnátok valamit azt is szívesen venném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. november 8. 11:222641.
    Engem is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_649207 (2640)
     
  11. Torolt_felhasznalo_649207
    Torolt_felhasznalo_649207
    2004. október 29. 21:092640.
    Azt hiszem, egyet kell értenem. . .

    Valaki, aki angyaltanfolyamra készül igazán leírhatná egyszer, hogy mégis mit vár a dologtól! Tényleg érdekelne!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337832 (2638)
     
  12. Torolt_felhasznalo_337832
    Torolt_felhasznalo_337832
    2004. október 27. 12:262639.
    Szabad akaratot kaptunk, ez pedig nem azt jelenti: szabadon választhatsz mindent, ami Istentől való. Választhatod mindkét oldalt, de Ő megmutatja a másik alternatívát is, döntéseddel egyúttal tanulhatsz valami újat is. Viszont van neki egy tulajdonsága: mindig hív magához, mert szeret. Soha nem röhög a markába, nem szadizik. . . példa: elvesztettem a türelem képességét- kaptam egy betegséget, ami nem enged rohanni- ahogy kezdtem felfogni, mi a dörgés, egyre türelmesebb lettem és szűnnek a panaszaim. Meg ilyenek. Vannak ám kellemes leckék is, de ezeket hajlamosak vagyunk másnak tulajdonítani, csak a rosszra mondják sokan, hogy ver az Isten. Oszd be, puszika.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209330 (1665)
     
  13. Torolt_felhasznalo_337832
    Torolt_felhasznalo_337832
    2004. október 27. 12:072638.
    Angyalok? Köztünk sétikálnak, akár fogyatékosok képében is, vannak akik tanítanak, vannak akik vigyázón terelgetik lépteink. Vannak akik nem hús-vérek. De tanultat még nem LÁTTAM. Talán jobbak, mint az átlagember, azonban attól még nem angyalok. . . talán majd a következő körben. Ez az én magánvéleményem, ha valakit sért, kérem, bocsásson meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. október 19. 21:272637.
    Én már befejeztem. Kár, hogy folytattad. Nem gúnyolódtam veled. Csak oly élesen reagáltál, hogy ezt váltottad ki. S lehet, hogy meglepődsz, de szakmailag van közöm a nyelvészethez - gúnyolódásod ellenére.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294403 (2632)
     
  15. Torolt_felhasznalo_110351
    Torolt_felhasznalo_110351
    2004. október 19. 21:002636.
    En is!

    Nem is kepzelned, neha milyen nehez nem elcsabulni, de azert az esetek döntö többsegeben megallom a helyem.
    A "rossz oldal" alatt mit ertesz?
    Regebben en is mindig azon gondolkodtam, hogy "ez most vajon rossz vagy jo, amit csinalok?", de arra az allaspontra jutottam, hogy jobb, ha a szivemre hallgatok.
    Nem vagyok valami megszallott , azt amit lehet (ertsd. etelben;vegan vagyok), azt elvezem. Elvegre meg kell tartani az egyensulyt, nem szabad atbillenni egyik oldalra sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294403 (2635)
     
  16. Torolt_felhasznalo_477489
    Torolt_felhasznalo_477489
    2004. október 19. 20:542635.
    Azt hiszem, bizonyos szempontból nagyon jó az életkorod, sok mindent felfogsz, amit később elvesztünk ( a legtöbben) De éppen azért , mert ilyen fiatal vagy és fogékony, maradj csak ott ennél a topiknál, témánál, hasonlóknál, de soha, soha, még kíváncsiságból se nézz be a "sötét oldalra".
    Nem egészen ide illő példa, de én "angyallelkű" embereknek hívok bizonyos értelmi sérülteket: ismerek olyanokat, akiket kinevetnek, hülyének tekintenek, azok is, de:hiányzik belőlük a rosszaság csírája is, ezért boldogok és mindig jókedvűek! Szeretem őket.
    előzmény:
    Aule (2634)
     
  17. Torolt_felhasznalo_110351
    Torolt_felhasznalo_110351
    2004. október 19. 20:392634.
    Szia!
    Tenyleg nem akartalak megbantani, na!
    Meg nem lvolt reszem megfigyelni "egesz angyalt" , de neha ramjön, hogy vakuvillanas-szeru fenyeket latok a templomban vagy mas egyeb ilyen helyen. Az egyik ismerösöm feltetelezi, hogy azok angyalok lehetnek, hiszen ök folyamatosan itt vannak körulöttunk. Ha a cspoprtjelemet megnezed, lathatod, hogy nem vagyok meg nagykoru, de annyit elarulok, hogy 15 mar elmultam.
    Nem szeretek a spiritualis elmenyeimröl beszelni, de mar volt reszem többfele imaginacios elmenyben (muszaj volt a szoismetles, bocs:-).
    Sokat tudok a szellemi tanitasokbol, de nagyon keveset ahhoz kepest, amennyit szeretnek.
    Az "angyali erintest" szerintem mar a legtöbb ember megtapasztalta, csak lehet, hogy nem tudatosan.
    Szoval megegyszer bocsanat a kishitusködesemert, remelem nem bantottalak meg. ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294403 (2633)
     
  18. Torolt_felhasznalo_477489
    Torolt_felhasznalo_477489
    2004. október 19. 19:472633.
    Aule! Te úgy gondolod/hiszed, hogy láttál már angyalt, vagy embert glória-szerű fénnyel övezve? Szerintem ritkán látunk ilyent, egyszer nekem megadatott, már jó régen. És nem csak én láttam, a jelenlévők is, azóta is gondolkodom a reakción:mindenki elmosolyodott, ketten megölelték a lányt, s mivel ez minden látható indok nélkül történt, nagyon meglepődött: ő ui nem tudta! Azóta is úgy gondolom, az emberekből kivétel nélkül szeretetet és gyengédséget vált ki az angyali jelenlét.
    előzmény:
    Aule (2628)
     
  19. Torolt_felhasznalo_477489
    Torolt_felhasznalo_477489
    2004. október 19. 19:412632.
    Kedves Ezüstfenyő! Ideje befejeznünk az off-t, ez a topik az angyalokról szól. . . Én nem gúnyolódtam, velem gúnyolódtál. . . . Tudod a segítségkérés azért volt, hogy ne én magyarázzak meg neked valamit, nem a tájékozatlanság miatt, de örülök, hogy egy nyelvésszel / genetikussal hozott össze a sors. Mert azt, hogy egy nyelv rokon-e, elég könnyű leellenőrizni. . . A genetika meg komoly dolog, ahhoz nem tudok hozzászólni, csak halkan annyit mondanék, a magyar pont azért olyan teheséges, mert itt a Kárpát-medencében sok féle nép keveredett. És még 2 megjegyzés: NEM nézek Zefirellitől és mástól sem Jézusról szóló filmet, így nem tud megtéveszteni a színész öltözete. . . ))) Befejezésül, de tényleg: abból indult a vita, hogy meglepődtem, hogy a több mint 30 éve hallott elmélet feltámadt. AKKOR megcáfolták számomra értelmesen. Ha vannak újabb eredmények, azokat nagyon szívesen megnézem, mert szerintem nyilvánvaló, hogy kedvelem a sumér történelmet, irodalmat, s ha lehetne, boldogan hinném el a prof tanításait. . . .
    előzmény:
    ezüstfenyő (2606)
     
  20. Torolt_felhasznalo_550096
    Torolt_felhasznalo_550096
    2004. október 19. 13:452631.
    Tud valaki ilyen képzőt vidéken? Pl. Zalában? Esetleg szakirodalmat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_997019
    Torolt_felhasznalo_997019
    2004. október 18. 20:372630.
    Tavaly tavasszal Hamikuss Zsuzsinál. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284336 (2629)
     
  22. Torolt_felhasznalo_284336
    Torolt_felhasznalo_284336
    2004. október 18. 20:312629.
    én készülök oda. mikor voltál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_997019 (2626)
     
  23. Torolt_felhasznalo_110351
    Torolt_felhasznalo_110351
    2004. október 18. 19:492628.
    Bocsanatot kerek, nem akartalak megitelni, csak felteteleztem, hogy Te is olyan tudomanyoskodo vagy, aki minden ilyen dologba beleuti az orrat, es bebizonyitja, hogy neki van igaza.
    Szoval bocsanat. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294403 (2618)
     
  24. 2004. október 18. 19:132627.
    Én ma évek óta először megint éreztem az angyalok illatát. De egy idő után betudtam a cég valami furcsa illatosítójának. Ennyit a hitemről. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284336 (2624)
     
  25. Torolt_felhasznalo_997019
    Torolt_felhasznalo_997019
    2004. október 18. 18:482626.
    angyalképzőn voltam csak. sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284336 (2621)
     

Címlap

top