Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Izotóp terápia/pajzsmirigy

Mártis
Létrehozva: 2008. október 11. 14:11

Sziasztok!

Tudom, hogy több topik is van a pajzsmirigy rendellenességeiről, de én most konkrétan olyan hozzászólók jelentkezését várom, akik már részt vettek izotóp kúrán.

Régebben (5 éve) már volt pajzsmirigy problémám. Akkor 1 évig Metothyrin-t kellett szednem, majd egy ideig teljesen elhagyhattam. Kontrolra évenként kellett járnom. Valahogy az előző év kimaradt, és most amikor elmentem kontrollra elküldtek izotóp vizsgálatra, ultrahangra, és természetesen a vérvétel sem maradhatott el. Az eredményeket bevittem a dokinak, aki közölte, hogy ilyen eredménnyel nekem el kellett volna fogynom! Én végig néztem magamon - bár úgy lenne!!!! - de a súlyom az egekben, és bizony a nyáron is próbálkoztam a fogyással (simán leadhatnáék 20 - 30 kg-t), de minden próbálkozásom kudarcba fullad, és a dekák nem mennek lefelé rólam . A doki közölte, hogy menjek el izotóp kúrára, majd utána ismét vérvételre, és az eredmények ismeretében egy olyan gyógyszert fog felírni, amitől tovább hízok! ettől teljesen kikészültem, mert mint írtam már bőven van súlyfeleslegem! 

Az izotóp kúrától kicsit félek - nem szívesen teszem ki a szervezetem semmi drasztikus kezelésnek. ezért várom olyanok hozzászólását, akik hasonló cipőben járnak, vagy már túl vannak ezen.

Köszönöm

Mártis

  1. 2015. július 29. 15:4726.

    Nekem alulmüködésre és túlmüködésre is ugyanazt a gyógyszert adják


     


     


    ?????????


     


    Pontosan mi ez a gyógyszer...? Szerintem nagyon benézhettél valamit... VAgy a diagnózisodat nem ismered...


     


     

    előzmény:
    Erika47 (21)
    2015-07-29  11:56
  2. 2015. július 29. 15:4625.

    szerintem mindkét esetben pajzsmirigy hormont kapsz!


     


    Nincs külön kivett pajzsmirigyre gyógyszer, és nem elégségesen működő pajzsmirigyre egy másik...


     


    Annyira egyszerű! Ez a hormon pontosan AZ a hormon, amit egy egészséges pajzsmirigy maga állít elő. Mivel a tiéd nem tudja majd előíálltani (hiszen kiveszik), ezt a mennyiséget fogod szájon át pótolni. Nincs ebben semmi ördögi dolog.


     


    Nem olyan hormonbevitel ez, mintn pl. a fogigátló, ami a szervezeted normális működését felborítja.


     


     

    előzmény:
    ancsika1202 (20)
    2015-07-29  11:51
  3. 2015. július 29. 12:1024.

    ok. igen. babázni izotóp után 1 év múlva lehet csak elkezdeni próbálkozni. nem is lenne baj, mert nem sietek.

    előzmény:
    Erika47 (23)
    2015-07-29  12:09
  4. 2015. július 29. 12:0923.

    Na igen, baba előtt nem is javasolják az izotópot, mert veszélyes lehet. Na majd jövök még, most el kell mennem.

    előzmény:
    ancsika1202 (22)
    2015-07-29  12:04
  5. 2015. július 29. 12:0422.

    ugyanazt a gyógyszert? úgy tudom tök más kell erre vagy arra.


    túlműködésre a propycil és methotirin van. én nem bírom a methotirint. minden mellékhatás kijött. ezért másfél éve propycilt szedek. az elején a tsh-m 0,004 volt. egészen két hónappal ezelőttig nem mozdult meg, de most is 0,01 alatt van. a ft3 ft4 értékek 11xei voltak a normálisnak!


    most már az egyik picivel magasabb  a másik határértéken belül. viszotn a fehérvérsejtem 2,8 és egyre lejjebb megy hónapról hónapra a propyciltől. emelni az adagot nem lehet emiatt. csökkenteni sem, mert nem javulnak az értékek. én havonta járok vérvételre kontrollra.


     


    a doki egyből a műtétet javasolta, a teljes eltávolítást. Én 2 éven belül szeretnék babát. mind kettő után lehet. de az izotópos kezelés után előjöhet megint a betegség, és a terhesség alatt előszokott jönni a túlműködés.


     


    állítólag reggelente egy pici bogyóval el lehet élni. kb mint a fogamzásgátló. de mi van, ha elfelejtem bevenni?

    előzmény:
    Erika47 (21)
    2015-07-29  11:56
  6. 2015. július 29. 11:5621.

    Nekem alulmüködésre és túlmüködésre is ugyanazt a gyógyszert adják, de még eddig soha nem voltak jó értékeim, akárhányszor visszamentem, pedig már három havonta kell vissza járnom.


    Igen, csak vajon meddig lehet úgy teljes életet élni, hogy nincs az embernek egyáltalán pajzsmirigye? Nem egyszerü döntés ez.

    előzmény:
    ancsika1202 (20)
    2015-07-29  11:51
  7. 2015. július 29. 11:5120.

    izotóppal csak egy részét, akkor lenne az alulműködés amit a gyógyszerrel helyre tesznek. viszont az orvos azt mondta, utána x évre rá előjöhet bármikor a betegség. kiszámíthatatlan.


    Ezért van a műtét mellett, hogy végleg az egészet vegyük ki, és akkor teljesen megszűnik. a napi egy bogyóval meg el lehet élni. Na és ezt a hormont nem tudom mi.


    Amire te gondolsz az az alulműködésre való gyógyszer.

    előzmény:
    antironia (17)
    2015-07-29  11:36
  8. 2015. július 29. 11:4919.

    igen, az egészet.

    előzmény:
    antironia (17)
    2015-07-29  11:36
  9. 2015. július 29. 11:4018.

    Írok neked privibe. :)

    előzmény:
    ancsika1202 (16)
    2015-07-29  10:24
  10. 2015. július 29. 11:3617.

    Nem a gyógyszernek van mellékhatása!


     


    A műtét után azért kapod a gyógyszert (hormonpótlás), hogy a normális szintre beálljon a pajzsmirigy hormon termelődése.


     


    Attól hízol, ha alulműködsz, és nincs kezelve! Tehát ha nem szeded a gyógyszert.


     


    Az _egész_ pm-et eltávolítják nálad...??? 


     


     


     


     

    előzmény:
    ancsika1202 (16)
    2015-07-29  10:24
  11. 2015. július 29. 10:2416.

    Szia!


    én sokmindenkivel találkoztam mostanában aki átesett rajta, és egyáltalán nem kell félni tőle. én inkább attól félek személy szerint, mert én is előtte állok, de még nem tudom, hogy ez vagy a műtét lesz, hogy mennyire lesz e alulműködésem utána, mert félek ahízástól.


     


    Te a műtét utáni hormongyógyszerről tudsz valamit? amit életem végéig kellene szedni miután eltávolítják az egész pajzsmirigyemet. mik a mellékhatásai? hízni fogok tőle? Vagy ismersz valakit aki szedi?


    Köszönöm

    előzmény:
    Erika47 (14)
    2015-07-22  11:54
  12. 2015. július 29. 09:0115.

    Sziasztok!


     


    nekem most kell eldöntenem melyiket választom.


    Izotóp vagy műtét. A műtét szimpatikusabb, mert akkor kiveszik az egész pajzsmirigyemet és utána nem lesz se alul se felülműködés. (most túlműködésem van, másfél éve nem javulok a gyógyszer mellett)


    Én is, mint minden nő félek a hízástól. A műtét után beállítanak egy hormont ami pótolja a pajzsmirigyet, amit életem végéig kell szednem, napi egy kis bogyó. Az orvos azt mondta, ne féljek attól, hogy meghízom majd tőle, mert ez nem olyan hormon.


    Van valaki aki át esett már ezen? valóban nem lesz hízás a mellékhatása?


     


    az izotópon gondolkodom még nagyon, mert ha átvisznek alulműködésbe (és 80% hogy igen) akkor azt sokkal könnyebben helyre tudják tenni mint a túlműködést. dehát ha hízok is majd egy kicsit, azt a gyógyszeres kezelés helyre fogja tenni.


     


    Olyat keresek, aki a műtéten esett át. Milyen ez a hormon amit szedni kell? vannak mellékhatásai?


     


    Köszönöm!!!

  13. 2015. július 22. 11:5414.

    Sziasztok!


    Ha bár nem tudom van e még itt valaki, mert úgy látom elég régi az utolsó bejegyzés.


    Ha van itt még olyan aki átesett kapszulás kezelésen, akkor szeretnék bővebben tudni róla. Mennyire viseli meg az embert és egyáltalán milyen amíg bent kell maradni a kórházba miatta, az az időszak milyen? És utána sokáig rossz még?


    Köszönöm!

  14. 2009. március 7. 15:3713.

    Sziasztok!

    Megvolt a terápia, Mártus?

     

    Üdv,

    Csibe

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. október 13. 22:1412.
    ralán most van valaki, aki ismeri ezt a terápiát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. október 12. 20:2511.
    Csak próbálkozom, hátha van még a témában valakinek tapasztalata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. október 11. 15:5510.

    Köszi a segítséget és a biztatást :)

    - gyerekek között dolgozom, vagyis azt tudom, hogy 2 hét betegállomány, mert ennyit sikerült kicsikarnom a dokiból, mert direkt rákérdeztem! Olyan stílusban válaszolt, mintha ez a világ legtermészetesebbje lenne, vagyis tudnom kellene. 

     

    előzmény:
    undorka (9)
    2008-10-11  15:48
  18. 2008. október 11. 15:489.

    Én is az izotópostól kaptam a legnormálisabb felvilágosítást.... Az izotópkapszula utáni első hét kemény egy kicsit, nagyon kell vigyázni, ha nem egyedül élsz, külön mosogatott evőeszközök, fertőtlenített WC, kisgyerek, terhes anya közelébe nem mehetsz, szóval óvatosan...ugyanis sugárzol... de nekem bevált, beállt a hormonszintem, teljesen rendben van, viszont a súlyom.... na de mint írtam, az több mindentől lehet.... viszont szerintem nem biztos, hogy kell utána gyógyszert szedned, nekem is mondták előtte, de csak mint egy lehetőséget... és végül nem kellett....

    Beszélj az izotópossal, megnyugszol és tudsz dönteni!

    Sok sikert!

    előzmény:
    Mártis (8)
    2008-10-11  15:42
  19. 2008. október 11. 15:428.
    Jánosba járok a pajzsmirgyemmel, de az izotópos terápia az Irgalmasoknál lenne. Lehet, hoyg bemegyek oda és megkeresem azt, aki csinálta a pajszmirigy szintigráfiát, az annyira normálisnak tünnt, és talán el is tudja mondani mi ez az izotópos kúra. Félek, hogy csak rombol a sugárzás, és jó lenne valahogy elkerülni. Most életmód változtatással is megpróbálkozom, hátha így lesz valami javulás. 
    előzmény:
    undorka (7)
    2008-10-11  15:26
  20. 2008. október 11. 15:267.

    Nekem ugyanilyen gondjaim voltak az endokrinologussal, konrétan lesz..ta a fejemet, bármit kérdeztem tőle, nem kaptam normális választ... a háziorvosom megmondta őszintén, hogy ő nem igazán ért hozzá, végül a kérdésekre az izotóplabor vezetőjétől kaptam választ, ő hajlandó volt szóbaállni velem!

    A gyógyszert csak azért kaptam előtte 3 hétig, mert csináltak az izotóplaborban egy próba jódtárolást, és nem tartotta meg a szervezetem a jódot, erre kaptam a bogyót, hogy használjon majd a kapszula, de mást nem kellett szednem!

    Nekem a Péterffyben csinálták, Te hová mész?

    előzmény:
    Mártis (6)
    2008-10-11  15:20
  21. 2008. október 11. 15:206.

    Igen, tapasztalatot kértem...

     

    Írtad, hogy az izotóp kezelés előtt gyógyszert kellett szedned... - nekem semmit nem mondott a doki! Csak félválról odavetette, hogy izotópkura, utána gyógyszer, amitől hizni fogok, és addigra fogyjak le! Talán 2 percet foglalkozott velem a doki... és mondhatnám azt is, hogy nagy ívben lesz@rta, hogy velem mi van!
    én is elmentem a körzeti orvosomhoz, aki közölte, hogy szerinte nem olyan vészes az az izotóp terápia, de jogom van eldönteni mit csinálok - rólam van szó! - és írt egy beutalót, próbáljak meg másik pajzsmirigy ambulanciára elmnenni a leleteimmel. Most itt tartok, jövőhéten megpróbálok egy másikat keresni és időpontot kérni.

     Hizni viszont egyáltalán nem szeretmnék, mert jelenleg is 20 - 30 kg-val nehezebb vagyok, mint kellene lennem és érzem, hoyg ez is sok, vagyis jobb lenne, ha tényleg fogynék (pedig a pajzsmirigyes doki szerint nekem most le kellene fogynom).
    Egyelőre tanácstalan vagyok, és ezért indítottam ezt a topikot.

    előzmény:
    undorka (5)
    2008-10-11  15:06
  22. 2008. október 11. 15:065.

    Szia!

    Nekem pajzsmirigy-túlműködést mutattak ki 6 éve, meg 2 göböt a jobboldali pajzsmirigyben.. ehhez képest nemhogy sovány, de igencsak jóhúsban lévő voltam... nálam nem is jött szóba gyógyszeres kezelés, azonnal radioaktív jódizotópot írtak ki, a legnagyobb dózist (már nem emlékszem hány egységnyi volt, de sok) , előtte 3 hétig lítiumot kellett szednem (lithicarb volt a gyógyszer neve, azt hiszem) mert rossz volt a jódmegtartás, vagy mi a szösz... utána megkaptam az izotóp-kapszulát, rendszeres kontroll, szerencsére sikerült eltalálni a kellő mennyiséget, mert nem lettem alulműködő, tehát azóta sem kell gyógyszert szednem, 1 hónapja voltam utoljára kontrollon, minden OK, viszont - és itt jön a nagyon rossz hír - a meglévő jelentős súlyfeleslegemhez híztam még 35 kg-t..... igaz, akkortájt szoktam le a cigiről is, meg lelkileg sem voltam éppen toppon egy félresikerült párkapcsolat miatt... tehát nem egészen lehet tudni, hogy mitől híztam el ennyire.... tény, hogy a cigi helyett rengeteg csokit ettem... viszont ennek már 6 éve, kipróbáltam mindent, jártam akupunkturára, tornára, vízitornára, szedtem gyógyszert, feküdtem a Szent Imre lipid osztályán.... kb. 15 kg-ot fogytam, a többi rajtam maradt.... jaaaa, és ugyebár a túlműködéssel fogynom kellett volna, de már kezdetben is volt rajtam cca. 20 kg. felesleg..... 

     A kivizsgálások szerint semmilyen szervi probléma nem indokolja, hogy nem tudok lefogyni, ráadásul már réges-rég nem eszem annyit - csokit szinte egyáltalán - ami indokolná ezt a súlyfelesleget... fogalmam sincs, hogyan tovább!

    Tudom, nem jó hír amit írtam, de tapasztalatokat kértél.... 
    előzmény:
    Mártis (1)
    2008-10-11  14:11
  23. Torolt_felhasznalo_238635
    Torolt_felhasznalo_238635
    2008. október 11. 15:064.
    Szia! Nekem pajzsmirigy túlműködésem van már sok-sok éve, szinte folyamatosan gyógyszert szedek. Nekem is javasolták az izotóp terápiát, de a háziorvosom, akiben maximálisan megbízom, azt javasolta, hogy amíg nem szültem, nem kellene ilyet csinálni. Operációt nem javasoltak? Most legutóbb nálam ez került szóba. Mondjuk én egyelőre ezt sem vállaltam.
    előzmény:
    Mártis (1)
    2008-10-11  14:11
  24. 2008. október 11. 14:573.

    Nekem a hajhulláson kívül nem igazán van tünetem, maximum a kolléhanőm mondta, hogy mintha kicsit feszültebb lennék az utóbbi időben, de szerintem ez az év kezdésből adódik a munkahelyemen. Remélem megnyugszom.

    Hízni semmi esetre sem szeretnék, mert már így is alig férek be a lakásba

     

    Az izotóp kúra előtt vagy utána fogytál??? Én mr előtte vagyok, most kellene fogynom, de rendelésre nem igazán akar sikerülni

    előzmény:
    hori69 (2)
    2008-10-11  14:37
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 11. 14:372.

    Szia,

     

    én is átestem izotóp kúrán kétszer is, félév különbségggel.

    Én ngyon lefogytam  ( 8-10 kg ) mikor  betegség kezdődőtt, 6 hét intenzív gyógyszerterápia után kaptam az első kezelést.

    Híztam a két kezelés után kb. 8-10 kg-ot.

    Én nagyon rossz állapotban voltam, a hormonszintem 15 x volt a normálisnak, eyfolytában elestem, az izmaim nem működtek, idegösszeroppanást kaptam, mindíg kiborultam.

    Azóta már 3 éve gyógyszert sem kell szednem, és meggyógyultam, de híztam újabb 10 kg-ot.

    Próbálok kibékülni a súlyommal, elég nehéz, de legalább egészséges vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top