Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férfi varicokele

Torolt_felhasznalo_229553
Torolt_felhasznalo_229553
Létrehozva: 2003. december 15. 11:23
Sziasztok!

Segítő hozzászólásaitokra vagyok kíváncsi. A címben említett varicokele magyarul a here visszértágulata. Önmagában nem okoz panaszt, de az ilyenformán kialakult jobb vérellátás a kis mogyorócskát annyira felfűti, hogy a spermák kipusztulnak, így lehetetlenné teszi a gyermekáldást.
A páromnál is ilyen elváltozást talált az orvos, miután elpanaszoltuk neki, hogy már fél éve nem jön össze az olyannyira várt baba. Műtétet javasolt.
Kíváncsi vagyok, van-e itt valaki, akit vagy akinek a párját hasonló bajjal műtötték. Érdekelne, hogy pontosan hogy is zajlik le ez az operáció, mennyire fáj, mennyire veszélyes, mennyi időre esik ki az ember a munkából, szóval minden!
Előre is köszönöm!
Arwena
  1. 2014. október 29. 00:1639.

    Az ORVOS ezt mondta a műtétről


    -javítja a vérellátást


    -kis műtét


    -utána hazamehet


    -nincs kockázat


    A VALÓSÁG az én esetemben


    - impotenciát okozott azonnal


    -1 hónap felépülési idő


    - egy életre megszívtam


    -ezt a felesleges műtétet !!!


     


    Az orvos és a kórház felvette a műtét után a jutalékot, köszönik szépen.


    . moderálás esetén indoklást kérek !!!!!!!!!!

  2. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2009. augusztus 12. 22:3438.

    Csak hogy lezárjam a témát, megírom, mi is történt a műtétet követően. Éppen 2 évvel a műtét után a Kaáli-intézet segítségével produkáltunk egy kis lombikbabát a férjem ivarsejtjének felhasználásával. Újabb 2,5 évvel később, tehát a műtét után 4,5 évvel a kedves párom egy SPONTÁN BABÁT nemzett nekem. A gyerekek rendben megszülettek, egészségesek, jól vagyunk és örülünk a családnak

    Minden jó, ha jó a vége. Itt a vége, fuss el véle!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. június 24. 07:4237.
    Nahát!!! Gratulálok! Nagyon ügyesek vagytok!
    Sajnos nálunk semmi, oktňberben megyünk inszeminációra, aztán ha nem jön össze, mesterségesre.
    Nekem most nagyon zürös a nyaram, vizsgák, meg tanulŕs, munka, stb. , októberben végzek čs akkor teljes erövel nekifekszünk a dolognak.
    Addig meg reménykedünk. . . :-)
    előzmény:
    Edu (36)
     
  4. Edu
    Edu
    2005. június 17. 10:3736.
    Sziasztok!

    Jó régen jártam már itt. Szóval a páromat megműtötték, a spermakép iszonyatos változáson ment át, 22% helyett közel 80%-os lett a mozgás.

    De a legviccesebb az egészben, hogy a műtét előtt sikerült összehoznunk a kisfiunkat!!!!

    Az urológus is csak ámult-bámult. Aztán miután magához tért, hozzátette: Ööö a műtét azért indokolt volt. . . . .

    Arwena, most hogy vagytok?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (35)
     
  5. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2005. március 20. 18:2235.
    Sziasztok!

    14 hónappal a varicokeleműtét és az utána hosszú ideig tartó prosztatgyulladás gyógyulása után beszámolok az eredményről: a most produkált spermaszámunk mintegy 3 millóval volt csak több, mint a műtét előtti. Még így is bőven 20 millió alatt vagyunk, szóval nem mentünk vele semmire - mármint babaprojekt tekintetében.
    Igaz, ez a betegség okozhat sok mindent, pl. potenciaproblémákat is, úgyhogy bizonyára hasznos, hogy megműtötték - de ha ezt másfél éve tudjuk, akkor előbb a Kaáliba megyünk, és csak a baba megléte után az az urológiára. Szóval jól megszívtuk :-((((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. november 7. 09:0834.
    Arwena, hogy vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (27)
     
  7. 2004. november 7. 09:0733.
    Igen, azt szorgalmazzuk, nálunk ezek a kiszámított, nem spontán dolgok nem jöttek be.
    Annyira nem, hogy volt egy hónap, amikor semmit sem csináltunk, mert én túlságosan a höméröt, naptárt figyeltem, ö meg akkor szeretett volna, mikor nem volt aktuális. Vagyis elszaladt velem a ló. Aztán megdumáltuk, és jelentem, van arany középút :-))))
    Most nagyon reménykedem, bár tudom, mi lesz, ha nem sikerül, de már nem borulok ki annyira, más dolgok is vannak a világon. Arra gondoltam, ha nem sikerül idén, (már 2 éve próbálkozunk), elmegyünk a Kaáli intézetbe, csak nem tudom, hogy ha külföldön vagyunk biztosítva, jogosultak vagyunk e otthoni kezelésre.
    Itt az elsö kör (két müvi próbálkozás) kerül 900 Euroba. Kicsit húzós.
    előzmény:
    azték (32)
     
  8. 2004. november 4. 09:2432.
    kösz :-)

    nem , egyáltalán nem ritka!!!! nagyon is gyakori. Csak kevesen írnak ide erről. Amikor a férjemet műtötték, nagyon sok fiatal férfi volt ott, és ők is azt mesélték, miylen sok ismerősüknek van, és a doki is azt mondta, nagyon gyakori.

    legjobb a spontán keksz, arős felindulásból, ahogy a dokinőm mondja :-)

    sose lehet tudni :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262119 (31)
     
  9. 2004. november 4. 06:5231.
    Akkor hajrá, nagyon drukkolok!
    Ůgy látom, ritka ez a probléma, csak mi hárman vagyunk vele elfoglalva. Az urológus azt mondta a mütét elött, hogy nagyon sok férfinél fordul elö, a férjem mütétekor még ketten voltak a szobában hasonló helyzetben, szintén fiatal férfiak.
    Nem hiszem, hogy ebben a hónapban lesz valami, mert középidöben elčggé lustik voltunk, amikor a kedvesem hazajött, én mentem dolgozni és fordítva. De én azért optimista vagyok, hátha. . . .
    előzmény:
    azték (30)
     
  10. 2004. november 2. 21:5230.
    Nomi, akkor hajrá apával :-)))

    az első vetélésnél kb két-három hónapot mondott a doki, mert spontán volt. A második után nem vártunk ki semmit, csak egy mensit. Nincs értelme. Eléggé utánaolvastam a témának. Ez augusztus 13. -án volt.
    Mi is szorgosan reménykedünk :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262119 (28)
     
  11. 2004. november 2. 07:2129.
    Szegény férjed, urológus diagnosztizálta a gyulladást, vagy a spermavizsgálaton derül ki ilyesmi?
    Még jó, hogy ilyen kitartó a kedvesed. Az én férjem kicsit félvállról veszi, sokszor gondoltam, hogy jó lenne, ha nálam lenne inkább valami gond, mert én jobban járnék utána. Mindig noszogatnom kell, vizsgálatra menni, labor, stb. Na meg a legrosszabb a cigi, bár most megígérte, hogy januártól megpróbálja abbahagyni.
    Mi most vagyunk középidöben, úgyhogy majd a hónap végén megint lesz mit reménykedni:-))))))
    Jobbulást nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (27)
     
  12. 2004. november 2. 07:1628.
    Igen, nálam minden rendben van. Nálunk pont most jár le a hat hónap, remélem már lesz valami.
    Volt egy hasonló cipöben járó barátnöm, de az ö férjét nem mütötték, mert határeset volt, hanem felírtak neki egy ivóampullát, ami általános rgenerálásra, fáradtságra, stresszre való. Ök most már babát várnak, pedig csak 3 hétig itta a srác a vitamint. Most mi is kaptunk čs a férjem szorgalmasan issza, ártani nem fog, valóban frissebb, kipihentebb, "fickósabb":-)))várom az eredményét. Sajnálom az elveszett babátokat, remélem hamarosan újra összejön. Van valami várakozási idö ilyenkor, vagy bármikor újra teherbe szabad esni?
    előzmény:
    azték (26)
     
  13. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2004. november 1. 19:5127.
    Szia, Nomi! Nemrég gondoltam Rátok, hogy mi lehet Veletek.

    Nálunk sincs bébi, mert a férjem prosztatgyulladást kapott, ezt a műtét után 5 hónappal diagnosztizálták, amikor kontrollra ment. Szerencsére semmi tünete nincs, nem fáj neki, csak sajnos a gyulladás kiirtotta megint a kiskatonákat. Most már 4-5 hónapja szed antibiotikumot, és tölti minden szabad- és munkaidejét az urológusnál, aki lelkesen és lelkiismereseten vizsgálgatja és írja fel a gyógyszereket.

    Amúgy egy könyvben azt olvastam, hogy 90 nap alatt regenerálódnak a spermák (az urológus is ezt mondta), úgyhogy nyugodtan menjetek el kontrollra, nézzétek meg a spermaszámot. Valószínűleg mostanra már jó lesz, és akkor tudtok más irányba vizsgálódni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262119 (25)
     

Címlap

top