Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazaköltözni külföldről

meisje
Létrehozva: 2008. szeptember 25. 13:05

Sziasztok!

 

Olyanokkal beszelgetnek a tapasztalatokrol, ill. minden egyebrol, akik 1-2 even belul szeretnenek Magyarorszagra visszakoltozni a kulfoldi parjukkal esetleg kicsi gyerekkel is.

 

 

  1. 2014. június 25. 13:12151.

    Minel tovabb maradsz, annal inkabb gyokeret eresztel. Es ha az egyik orszagban elsz, a masik fog hianyozni. En mikor hazamentem, imadtam otthon lenni, de ha otthon ragad az ember, ide mar nem jut tobbe vissza. Es en ugy gondoltam,hogy megszakad a szivem, ha nem lathatom tobbe Amerikat. Innen haza tudok menni, barmikor, amikor akarok. Baratok, jo rokonok orokke megmaradnak,a tobbiek nem szamitanak se itt, se ott, se sehol.

    előzmény:
    mesezöld (4)
    2008-09-25  13:18
  2. 2014. június 25. 13:06150.

    Az nem jo,amit irsz. A People search-ban kell keresni,de en is rakereshetek.


    Jo lenne egy ilyen topikot nyitni az amerikai magyaroknak, irto hamar megtalaltak a masik szemelyt is. Mint kiderult, az egyik forumozo naponta utazott el az illeto haza elott.

    előzmény:
    aranyeper (129)
    2008-10-01  21:37
  3. 2014. június 25. 13:03149.

    MI, USA-BAN ELOK TUDUNK SEGITENI VALAKIT MEGTALALNI. A MULTKOR IS MEGTALALTUNK VALAKIT.


    Bocs a nagybetuert. Nem tudom, kit kerestek, csak megakadt a szemem azon, hogy kerestek valakit. Johet nev, meg minden adat,a mi rendelkezesre all. Ha nincs varos, legalabb pontos nev, masodik nev is, meg az eletkor is stb...

    előzmény:
    aranyeper (129)
    2008-10-01  21:37
  4. 2014. június 25. 12:23148.

    Szia Urga!
    Az én férjem is külföldi, három éve élünk az ő hazájában, és innen tervezünk hazaköltözni Magyarországra. Most van tervezés alatt minden, de viszonylag gyorsan szeretnénk lebonyolítani, tehát max háromnegyed-egy éven belül. 
    Én is mind egyetértek azokkal, akiket idéztél.
    Lehet, hogy klubot kéne alapítanunk otthon? :) Vegyes párok vagy külföldről hazatérők... :)

    előzmény:
    Urga (147)
    2014-06-20  17:54
  5. 2014. június 20. 17:54147.

    "szeretném azt az értékrendet átadni a gyerekeimnek, amiben én nőttem fel.
    és hiába szidják Mo-t sokan, ez egyelőre még egy egészségesebb
    társadalom, mint sok másik..."


     


    Pontosan így érzem én is. :)

    előzmény:
    nikkelke (71)
    2008-09-25  14:41
  6. 2014. június 20. 17:42146.

    "3 éve jöttünk haza, külföldi férjjel. Egyetlen percig sem bántuk meg. Én
    már feladtam többször, hogy elmagyarázzam sokaknak, hogy miért érték
    itthon élni! szerencsére a szeretteim és a barátaim egyetlen pillanatig
    sem kérdőjelezték meg a döntésünket (ismervén főleg engem). a
    gyerekeimnek sokkal jobb itt"


    Nagyon jó ezt olvasni, remélem most is így vagytok vele :)

    előzmény:
    nikkelke (53)
    2008-09-25  14:25
  7. 2014. június 19. 20:08145.

    "Mi Ausztriából fogunk visszaköltözni jövő nyáron." 


     


    Hogy álltok a költözéssel?


     


    Érdekes ez a fórum, jó olvasni a külföldi élettel kapcsolatos hasonló érzéseket, gondolatokat. 

    előzmény:
    Andrea-1 (141)
    2013-10-03  15:13
  8. 2014. június 19. 19:54144.
    "de a honvagy idorol idore ugy elhatalmasodik rajtam, hogy most ugy erzem talan meg kene tennem ezt a lepest. Pedig mindenhol nagyon jo eletem volt.
    Megis azon gondolkodom most igy 40 evesen, hogy ezt mind feladjam!"

    Ha szerinted itthon boldogabb leszel, gyere..

    Mi tavaly ősszel költöztünk haza sok-sok év után, és egy porcikám se vágyódik külföldre.

    előzmény:
    Katharina (143)
    2014-02-07  19:25
  9. 2014. február 7. 19:25143.

    Sziasztok,

     

    Nemetorszagban szulettem de Magyarorszagon nottem fel edesanyam reven. 1997-ben mentem el kulfoldre dolgozni, nyelvet tanulni. Azota rengeteg helyen eltem, meg 2 nyelven megtanultam, ferjhez mentem, gyermekem lett….

     

     ….de a honvagy idorol idore ugy elhatalmasodik rajtam, hogy most ugy erzem talan meg kene tennem ezt a lepest. Pedig mindenhol nagyon jo eletem volt.

     

    Megis azon gondolkodom most igy 40 evesen, hogy ezt mind feladjam! Megorultem? Naiv vagyok, hogy azt gondolom persze, siman menni fog?

     

    Van/volt-e valaki hasonlo helyzetben? 

     

     

     

     

    előzmény:
    meisje (1)
    2008-09-25  13:05
  10. 2014. január 30. 01:18142.

    Sziasztok!

     

    Mi Bécsből költözünk haza 3hónapunk van még itt..úgy látom nem mostanában írtatok:) de gondoltam megpróbálom, ha valaki még olvasa várnám az élménybeszámolókat:)

  11. 2013. október 3. 15:13141.

    Mi Ausztriából fogunk visszaköltözni jövő nyáron. 2008 tavaszán jöttünk ki, de elég volt. Valszeg túl idősek voltunk/vagyunk ahhoz, hogy meg tudjuk szokni az itteni életet. Teljesen más itt álni és csak kijönni mondjuk pár napra nyaralni, kirándulni. Én nem kapok munkát, de még csak állásinterjúra sem hívnak be. A férjemnek jó munkája van, úgy jöttünk ki, hogy őt megkereste egy állásajánlattal egy itteni cég. De nem lehet normális barátságokat kiépíteni, totál másképp élnek mint mi, zárkózottak, stb, stb. stb.... Hosszan lehetne sorolni az indokokat. Szóval elég volt itt, megyünk haza, bármilyen nehéz is lesz otthon, de ott lesz a család, rokonok, barátok. 

    Ti honnan költöztetek vissza és miért?  

    előzmény:
    Bbohar (140)
    2013-10-02  15:16
  12. 2013. október 2. 15:16140.

    Én ismerem az érzést, mert már megtettük, kiköltöztünk és vissza, haza. Öt ével költöztünk vissza, a viharos érzéseim lecsillapodtak, de higgadtan gondolkozva azért még mindig érdekel ez a téma. Ti honnan és miért költöztök vissza, mennyi idő után?

     

    előzmény:
    Andrea-1 (139)
    2013-10-02  14:33
  13. 2013. október 2. 14:33139.

    Szia, 

     

    aktuális még nálatok a dolog? Ha igen, jelentkezz légy szíves. Mi jövő nyáron költözünk haza.  

     

    Üdv,

    Andrea 

    előzmény:
    zsozzso (138)
    2013-01-21  13:27
  14. 2013. január 21. 13:27138.
    Sziasztok! Van valaki, aki mostanában szeretne hazaköltözni külföldről? Azért írok erre a topicra, mert ugyanezeket érzem amiket itt leírtatok. Igaz most 2013 van, a helyzet mégrosszabb otthon, egyre többen mennek külföldre, de keresek olyanokat akik hozzám hasonlóan tervezik a hazaköltözést idén :) Mi olyan dolgokat tervezünk amiket itt Angliában nem igazán tudunk megvalósítani, vagy nem olyan minőségben mint otthon.
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 11. 16:27137.

    Szia!

     

    20-30%??? Ez rengeteg!!

    Van ismerősöd, aki már járt ebben a cipőben és lépett is?

     

    Én még csak 10 hónapja vagyok itt, de nagyon úgy érzem, hogy elég volt!

    Az utóbbi pár hónapban nagyon átértékelődött bennem pozitív irányban az "otthon" és a "haza" szó.

    És ezt csak az értheti, aki élt már külföldön! Teljesen másképp éli meg az ember, ha már kint él, vagy ha csak vágyik ki, mert elege van Magyarországból.

    Nem minden Nyugat és a magas fizetés - ami késöbb nem is olyan magas, ha jobban utánaszámol az ember.....

    Sok összetevős ez a dolog és ha valaki nem olyan beállítottságú, hogy mindegy hol van és hogyan, csak tömve legyen a zsebe, akkor nem húzza sokáig külhonban.

    De ha nem próbáltam volna ki, akkor sosem tudom meg, hogy miről maradok le, vagy miről nem.

    előzmény:
    Rildiko (136)
    2009-10-11  16:10
  16. 2009. október 11. 16:10136.

    En eppenseggel nem szandekozom hazakoltozni, de igen sok ember visszater Magyarorszagra. Pont az egyik haverom mondott vmi 20-30% koruli szamot: ennyien ternek haza 1 even belul!

     

    Megtanultal jol 1 nyelvet, ami eleg nagy + lehet az elhelyezkedesben. (En szoktam call centeres ajanlatokat kapni.) Ha pedig csaladod van (lesz), igen nagy segitseg, hogy van egy nagymama-nagypapa a kozelben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_564388 (135)
    2009-10-11  15:54
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 11. 15:54135.

    Sziasztok!

     

     

    Félve kérdezem meg:

     

    Gondolkodik valaki velem hasonló módon azon mostanában, hogy felhagy a külföldi léttel és haza költözik Magyarországra???

     

    És most nem az otthoni, életükben külföldön nem éltek lehurrógó, "normális vagy Te?!" válaszokat várnék!

    Hanem azokét, akik tudják, hogy mi van ez a kérdés mögött!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. november 29. 09:39134.

    Sziasztok

     

    Namarmost, biza lehet kotni igaz baratsagokat... ha nem igy lenne, nagy bajban lettem volna Kanadaban egy parszor...Pedig ott raadasul meg kevesbe jellemzo a baratkozas... igaz, magyarok voltak, es egy szlovak lany, de igaz baratok..ugrottak ha baj volt, es miota hazajottem, sem felednek. Legy bizakodo. Ha nehezebb is, azert kotodnek meg baratsagok 30 felett is

    előzmény:
    namarmost (132)
    2008-11-28  15:57
  19. 2008. november 28. 17:47133.

    Sziasztok!

     

    Egyetertek veled Namarmost! Szerintem is nehez 30 evesen igazi baratsagot kotni, igazan kollegakkal, szomszedokkal jar ossze az ember. Ritkabban jar el az ember szorakozni, foleg ha egyedul van, nincs tarsa. Viszont 30 folott meg a gyerekek altal szerzunk uj ismerosoket-baratokat.

    előzmény:
    namarmost (132)
    2008-11-28  15:57
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 28. 15:57132.

    sziasztok.

    Most olvasok vissza. 

    Nos,nekem is nagyon honvágyam van. A barátokról: szerintem 20-30 évesen az ember már otthon sem köt életre szóló barátságokat. Más a kultúra, mások az alapok, más zenét szeretünk, más meséken nőttünk fel - szóval szerintem külföldön ha meggebedsz, sem lehet igazi barátot szerezni. felszínesen elcsacsogni, néha bulizni igen, de rendes, igazi barátságot szerintem nem igazán lehet kötni...  

    előzmény:
    anitacska (122)
    2008-09-27  20:33
  21. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2008. november 28. 10:38131.

    Sziasztok!

    En nem keszulok hazamenni, 20 eve elek Ausztraliaban, de megertem ha valaki vagyodik , mert vannak dolgok amik potolhatatlanok. En 20 ev alatt a klimat nem birtam megszokni, amugy nagyon szeretek itt elni, sok baratunk van, megtalaltuk a helyunket.

    Viszont aki ugy erzi hogy mindent merlegre tett es a szive hazahuzza, sok szerencset probaljatok meg ne legyen az hogy 15- vagy 20 ev mulva igaz hogy jobb modban de boldogtalanul eljetek.

    Sok sikert mindenkinek az ujrakezdeshez!

    Neha kuldjetek egy kis hideg ropogos telet, mert az ami a legjobban hianyzik innet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. október 9. 12:01130.

    Szia meisje, cocinelle, emma33 :)

     

    Beleolvastam a korabbi levelezgetesetekbe, "nagyjabol" kepben vagyok ;)

     

    En total ertelek meisije! En a paromat otthon ismertem meg (Mo). Aztan par ev mulva kikoltoztunk Helsinkibe, ahova valo. Tavaly dec. ota elunk ott. Es bevallom egy kisse meg vagyok ilyedve amikor belegondolok, amikor a jovomet kene latni. Ugyanis hiaba klassz hely, nyugodt, biztonsagos, tiszta, nem lepnek az ember labara, kedvesek megis ugy vagyok vele, h nem erzem magamenak. Nem beszelem a finn nyelvet, de nagyon keveset megertek. Most kezdem el a suliba jarast, eddig februarban szuletett kisfiunk minden pillanatomat lekototte. Szoval "gyokertelennek" erzem magam. Hianyzik a csaladom, a magyar szo :)

    Viszont nagyon szeretem a parom, es ugy erzem meg kell probalnom itt elni. Lehet, az elso ev amugy sem konnyu barhova is koltozol, ahol nem beszeled a nyelvet es ahol telen sotet van ..

    Majd kiderul mi lesz :)

     

    Viszont Hollandia nekem nagyon de nagyon tetszik. Persze nem ismerem.. Tiszta, stilusos, tuzes, pezseg benne az elet :)) Szivesen idekoltoznenk ;) barcsak ilyen lenne Finnorszag :))

    előzmény:
    meisje (125)
    2008-09-28  21:38
  23. 2008. október 1. 21:37129.

    Szia,

     

    ne haragudj nem te írtál nekem korábban? ne haragudj, h nem válaszoltam.

    Hát sajnos ilyesmiben nem nagyon vagyok otthon, fogalmam sincs, h merre tudnál elindulni, mivel az usa-ban a személyeségi jogokat igen erősen védik, nem hiszem, h könnyen megszerzed a címüket, telefonszámukat.

    Ha esetleg tudod a nevüket és a várost ahol élnek akkor a tudakozókon keresztül esetleg/talán tudsz telefonszámot v címet (amennyiben nem titkosított v letiltott) Ha nem tudsz várost, akkor sokkal nehezebb, mert a tudakozó első kérdése h: what city?

    Ha esetleg tudsz angolul v valaki a családban azt hiszem, h vannak ilyen programok meg errre és ehhez hasonló ügyekre specializálódott emberek akik tudnak segíteni. (a program azt hiszem valami geneology, és van olyan, h reunion.com - ez akkor jó, ha tudsz iskolát osztályt...stb így sokan találnak egymásra régi iskolatársak)

    Ennyi ami most hirtelen eszembe jut. Érdemes angolul rákeresni ezekre, minél több infot tudsz annál könnyebben megy.

     

    Sok szerencsét! 

    előzmény:
    Éva7 (98)
    2008-09-25  22:50
  24. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. szeptember 30. 17:14128.
    szia, igen de most sok a dolgom majd jelentkezem
    előzmény:
    mmoss (118)
    2008-09-26  22:40
  25. 2008. szeptember 28. 21:41127.

    szia Csuszka!

     

    mar ugy tudom 8 hetes kor korul mehet a baba bolcsibe (aki ilyenkor mar beadja)

    Altalaban 6 euro korul mozog orankent a dij, de az allam sokat (tobb, mint a felet legalabb visszateriti)

    előzmény:
    csuszka23 (124)
    2008-09-28  18:33

Címlap

top