Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazaköltözni külföldről

meisje
Létrehozva: 2008. szeptember 25. 13:05

Sziasztok!

 

Olyanokkal beszelgetnek a tapasztalatokrol, ill. minden egyebrol, akik 1-2 even belul szeretnenek Magyarorszagra visszakoltozni a kulfoldi parjukkal esetleg kicsi gyerekkel is.

 

 

  1. 2008. szeptember 28. 21:39126.
    az angol nvelvtudasod elott pedig meghajtom a fejem
    előzmény:
    anitacska (122)
    2008-09-27  20:33
  2. 2008. szeptember 28. 21:38125.

    ajjjjajjjjajjjjajjj......

     

    no akkor a valasz, bar nem tudom mennyire tartozik ide...

     

    vartam mar a hasonlo beszolastmindenesetre nekem ugy tunik, hogy ''mindent'' tudsz rolam

     

     

    ''Eloszor azt gondoltam, talan nem beszeled az ottani nyelvet, valoszinuleg azert van ez a "nem talalom a helyem" erzesed, meg az iszonyu honvagyad (ami nekem soha nem volt).''

    ............bar megis ugy dontok, hogy kizarolag ezen mondatodra reagalok, amennyiben nem gond..

     

    Latod Anitacska, ez itt a nagy helyzet, hogy Neked sohasem volt ilyen erzesed..akkor tulkepp hogyan is probalnam Neked ezt elmagyarazni, de vegulis nem lenyeges, mert a holland neprol is (ahogy latom) mindent tudsz

     

    orulok, hogy itt jartal...........................................

    előzmény:
    anitacska (122)
    2008-09-27  20:33
  3. 2008. szeptember 28. 18:33124.

    sziasztok

    lenne egy kérdésem, Hollandiába mennyibe kerül a bölcsi és milyen korban lehet a gyerkőcöket bölcsibe adni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. szeptember 27. 23:11123.
    Alaposan olvasol erre mondják, hogy "szarva közt a tőgyét"  én jót mulattam rajta!
    előzmény:
    anitacska (122)
    2008-09-27  20:33
  5. 2008. szeptember 27. 20:33122.

    Kedves meisje!

     

    Eloszor azt gondoltam, talan nem beszeled az ottani nyelvet, valoszinuleg azert van ez a "nem talalom a helyem" erzesed, meg az iszonyu honvagyad (ami nekem soha nem volt).

    Kozben olvastam, hogy tudsz hollandul. De akkor plane nem ertem, hogy peldaul: nincsenek barataid??? Szerintem Neked kellene nyitni az emberek fele, hiszen igy valoban szomoru lehet.

    Annyi helyre lehet menni ismerkedni: baba-mama klub, torna, uszas, jatszoter, templom, konyvtar, kirandulas, hobbik, stb,.Nyilvan a ferjednek vannak kollegai, szomszedok, szulotarsak, keresztszulok, irod, hogy van sogor, sogorno, 3 unokatestver, en nem igazan ertem, miert nem erzed jol magad a borodben. Szerintem a legfontosabbak a baratok!!!

    "The most precious thing one can make is a friend"!

    En valahogy nem attol erzem magam jol vagy rosszul egy orszagban/helyen, hogy jokat lehet-e enni (hiszen mindig megfozheted azt amit TE szeretsz), hanem attol, hogy kiegyensulyozott es boldog vagyok.

    Egy ici-pici pozitiv(abb) hozzaallas rengeteget lenditene a hangulatodon/eleteden.

    előzmény:
    meisje (120)
    2008-09-27  13:11
  6. 2008. szeptember 27. 13:15121.

    Emma33:

     

    ''Ja, még annyit, hogy itt sok 56-os magyar van, olyan férfiak, akik kb. 20 éves korukban disszidáltak, most 70 körül vannak, angol feleség stb, és az EU csatlakozás után vettek maguknak otthon házat, és ahogy kitavaszodik, hazamennek őszig. Ez is tök jó, mondjuk ezt el tudom magamról egyszer képzelni.''

     

    Az a bajom ezzel (mert ezen mar mi is agyaltunk, hogy milyen lenne..), hogy pl. egy otthon toltott 4-5 honap - amikor meleg van es minden él - utan nekem spec. nagyon nehez lenne visszajonni egy masik orszagba, ahol pl. allandoan omlik az eso, nyirkos, hulye ido van es allando sotetseg...

     

    Otthon meg ha tel is, legalabb hideg, de javareszt napos..

     

    Aztan lehet nekem mar mindegy mi van, csak a hazai legyen..

    előzmény:
    emma33 (119)
    2008-09-27  00:03
  7. 2008. szeptember 27. 13:11120.

    ''Tudod mi vagyunk azok a hulyek akik szerint Mo jo hely.''

     

    ezen mar gondolkodtam en isegyebkent en meg csak azt sem tudom felhozni Hollandia mellett, hogy jokat lehet enni...

    egyszeruen borzalooooooomkulinaris csőd!

     

    Remelhetoleg 2 ev mulva ilyenkor mar epp fozom a jo kis pacalt, toltott kaposztat, zuzaporkoltet, vagy netan sutom a rakoczi turost

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (117)
    2008-09-26  22:10
  8. 2008. szeptember 27. 00:03119.

    Ági, mi jól vagyunk! :-))

     

    Mint írtam, mi nem megyünk haza, illetve hát soha nem lehet tudni, de most nem hiszem. 

    Catherine most kezdte a sulit, mi meg dolgozunk, ugyanazt, mint azelőtt.  

     

    Miből lett elegetek?

     

    Azt különben el tudom képzelni, hogy ha harmadik országban él az illető pár, az egy idő után több, mint elég.

    Meg gondolkodtam azon is, amiket írtatok, hogy biztos van olyan is, hogy valaki beleszeret egy holland férfiba, de amúgy a hollandokat nem szereti, vagy Hollandiát. És amiket írtok, hogy honvágyas álomból felébredni, azt ismerem én is, meg azt az érzést is, hogy a gyerekem nem lesz igazán MAGYAR, mint én. Meg amikor rádöbben az ember, hogy ő haza már tényleg csak látogatóba mehet,  magyar levegőt érezni a bőrén stb. Meg vannak napok, amikor minden angol idegesít, és úgy érzem, nem szeretek külföldi lenni állandóra.

     

    Csak nekem ez nem olyan erős. Meg én szeretem Angliát, az angolokat, nemcsak ezt az egy embert. Szeretnék gyakrabban hazamenni, nemcsak  évente egyszer, mondjuk 2-3x, de hazaköltözni végleg, azt nem tudnám elképzelni.

    (Ja, de mi mondjuk otthon kezdtük ezt a páros felállást, és nem jött be.) 

     

    De ez OFF, mert tényleg: ha valaki mindennap beszél az anyukájával és 2-3 havonta hazamegy és ÍGY is honvágya van, akkor tényleg menjen!

     

    Ja, még annyit, hogy itt sok 56-os magyar van, olyan férfiak, akik kb. 20 éves korukban disszidáltak, most 70 körül vannak, angol feleség stb, és az EU csatlakozás után vettek maguknak otthon házat, és ahogy kitavaszodik, hazamennek őszig. Ez is tök jó, mondjuk ezt el tudom magamról egyszer képzelni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (117)
    2008-09-26  22:10
  9. 2008. szeptember 26. 22:40118.
    Fuh, ne haragudj, hogy betolakodok a topikba, de amit irsz nagyon erdekel. Del-Franciaorszagbol lett elegetek?  Nekunk az a hosszutavu tervunk, hogy egyszer majd ott szeretnenk letelepedni. Eddig csak kirandulni jarunk, de imadjuk.  Elmondanad, hogy mi az ami ...nem fog hianyozni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (117)
    2008-09-26  22:10
  10. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. szeptember 26. 22:10117.

    sziasztok. persze, figyelem a hireket, de ha ti lattok valamit en is kerek informaciot!

    Roviden: angol ferj, Del-Franciaorszag tobb mint 10 eve, 5 eves es 15 honapos gyerkocok (itt szulettek).

    Tudod mi vagyunk azok a hulyek akik szerint Mo jo hely.

    Emma33- :-)))) aha! reg lattalak, mizujs?

    Amugy igen, szeretek itt is elni, igen fog hianyozni egy jo par dolog (jo ido, sok friss kaja egesz evben, tenger) de egy csomo minden nem fog hianyozni picit sem. De hat a kolbaszoskeritest nem meselem akkor :-)

    na szep estet!

    előzmény:
    meisje (114)
    2008-09-26  15:36
  11. 2008. szeptember 26. 20:51116.

    Tényleg?

    :-)))

     

    Mesélj...

    (Ne  a kolbászoskerítésről, azt ismerem.) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (110)
    2008-09-26  14:55
  12. 2008. szeptember 26. 15:54115.

    Én is beszélek Anyukámmal minden nap. A párom társ egy cégben, aminek van egy leányvállalata Magyarországon (turizmus). Igy (akármilyen mókás is), de neki már most is is van munkája otthon:-) Tehát miatta már nem aggódom nagyon.  Sőt, ő most távmunkában dolgozik innen és rengeteget jár Magyarországra üzleti ügyben.. Magyarul sokat ért és beszél valamennyire, de nagyon szorgalmas.

    A te Párod hogy áll a nyelvvel.

    Bocs a gyors, összecsapott válaszért, de rohanok

     

    előzmény:
    meisje (113)
    2008-09-26  15:30
  13. 2008. szeptember 26. 15:36114.

    szia Agnes-Agi,

     

    udv. ittelolvastam, mert minket is lehet erint majd a tema...

    Ha megtudsz esetleg tobb infot errol legyszi kuldd el nekem is!

     

    Mindenesetre bizom benne, hogy ertelmes torvenymodositas lep ervenybe ezzel kapcs.

     

    Hol eltek amugy? A ferjed milyen allampolgar? Jo sokaig voltal tavol M.o.-tol, sokan azt mondjak ennyi ido utan mar haza se koltoznek, de akkor van kivetel

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (110)
    2008-09-26  14:55
  14. 2008. szeptember 26. 15:30113.

    nalam ugyanez a helyzet, Anyummal mindennap muszaj beszelnem (bar mostanaban ez sajna nem jon ossze, tud is hianyozni nagyon)

    Na a karacsonyne is mondd.....sajnos nem tudunk hazamenni mar masodik eve, mert a Paromnak dec. 20-tol nagyon nagy a hajtas a melohelyenigy ismet itt leszunk es probalom megteremteni az otthoni karacsonyi hangulatot, sokat sutok-fozok (persze a Parom ezt nagyon csipi, kulonben ok sem unneplik a karit) es nincs Szenteste ''mennybol az angyal'' nelkul.

     

    Tavaly meg kicsi volt Nik (a bokot, amugy koszi) de nekem mar akkor is fontos volt, hogy megteremtsem a meghjitt legkort. A Parom csak nez ilyenkor, neki ez nem megszokott.

     

    Itt amugy Sinterklaas-kor ajandekoznak, ami majdnem megegyezik az otthoni Mikulassal csak mas az eredete es a tortenet maga bar ugyanugy 6-an tartjak, mint mi.

     

    ...es akkor a Parod tulkepp hogyan jar haza? O hogyan viszonyul M.o.-hoz? Mit fog ott csinalni?

    Tenyleg, beszel magyarul?

    előzmény:
    cocinelle (111)
    2008-09-26  15:10
  15. 2008. szeptember 26. 15:15112.

    "mert aki nem el(t) kulfoldon, aki boldogtalan Magyarorszagon (megjegyzem, lehet pont ugyanolyan boldogtalan lenne masutt is, sot..), szoval annak hiaba magyarazol..."

     

    ez nagyon tetszett!! 

     

    Kedves Ági, üdv közöttünk!! Autó regisztrációs adóról sajna nincs infóm, de hátha a magyarorszag.hu-n találálsz valamit.

     

    Én most eltünök, befejezni egy munkát, de este igyekszem jönni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (110)
    2008-09-26  14:55
  16. 2008. szeptember 26. 15:10111.

    Hát a 2-3 hónap nekem is kevés! Én úgy másfél-kéthavonta járok haza. Nagyon szoros a kapcsolat az otthoniakkal. A párom olasz:-) Pont ez a vicces, hogy egy harmadik országban élünk (illetve a munkája miatt ő ingázik innen Budapestre is).

     A karácsony hogy lesz nálatok?

    Mi Budapestre megyünk. A Pároméknál nem igen ünnepelnek meg semmit (az Anyukája ilyen ünnep és ajándékellenes..de ez egy másik sztori nem tipikus olasz, az biztos..)

     

    Nik, a fiad neve? Nekem nagyon tetszik

    előzmény:
    meisje (109)
    2008-09-26  14:17
  17. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. szeptember 26. 14:55110.

    sziasztok! En 10+ ev utan szervezem a hazakoltozesunket. Minket is a fel vilag lehulyez, de vallalom/vallaljuk, mert ... mert ezt akarjuk es kesz. A ferjem nem magyar, van 2 gyerkocunk, es eleg sokat tudnek meselni arrol a bizonyos "kolbaszos keritesrol", de folosleges, mert aki nem el(t) kulfoldon, aki boldogtalan Magyarorszagon (megjegyzem, lehet pont ugyanolyan boldogtalan lenne masutt is, sot..), szoval annak hiaba magyarazol...

    Azt esetleg nem tudjatok, hogy az a bizonyos egyedi (auto) regisztracios ado (amit most elvileg az ombudsman megtamadott) hogy mukodik? (http://www.fn.hu/auto/20080923/ombudsmannak_sem_tetszik/ )

     

    Mindenkinek sok szerencset, hogy ott elhessen ahol NEKI jo!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. szeptember 26. 14:17109.

    az az igazsag, hogy inkabb en megyek haza a kisfiunkkal 2-3 havonta, de nekem ez is keves, bar tudom, hogy sokak felevente/evente latjak csak a szuleiket.

     

    Anyum pl. most jon majd oktoberben, azelott utoljara akkor volt, amikor Nik megszuletett (tavaly majus)

     

    Nalatok hogy megy ez?

     

    Te mikor mesz legkozelebb haza?

     

    Ne haragudj, ha irtad...a Parod akkor tulkepp luxemburgi? Vagy mar ossze-vissza beszelek?

     

     

    előzmény:
    cocinelle (108)
    2008-09-26  14:02
  19. 2008. szeptember 26. 14:02108.

     bizonyos szempontból ez jobb is így...képzeld ha lenne egy a faiáról le nem szálló anyósod...

    mi szerintem reálisan 2009 ősze/vége...

    A szüleid gyakran látogatnak Titeket?

    előzmény:
    meisje (107)
    2008-09-26  12:27
  20. 2008. szeptember 26. 12:27107.

    szio

     

    Parom csaladja?

     

    Van egy batyja+feleseg+3 gyerkoc, tolunk 100 km-re. Parom szulei pedig meg pocakos koromban kikoltoztek Fr.o.-ba...

     

    Az elobb emlitett csaladtagokat szeretem, foleg Parom batyjanak  a feleseget es a 3 gyerkocot, viszont a szulokrol inkabb nem formalok velemenyt.A kisfiunk az eddigi 16 honap alatt latta oket kb. 5x 1-2 napra.

     

    Bocs, kicsit elkanyarodtam a kerdestol...

     

    Tehat ugy erzem, hogy ezt a dontest ugy hozzuk meg, hogy engem spec. hidegen hagy mit gondolnak Parom szulei.

     

    Pontosan mikorra is tervezitek a hazaterest?

     

     

     

    előzmény:
    cocinelle (106)
    2008-09-26  12:12
  21. 2008. szeptember 26. 12:12106.

    Szia

     

    Mi is éppen azt számoltuk, hogy az itteni (tényleg nagyon jó, de lakás és egyéb "kötelező kiadások" mellett nem óriási) fizetés mellett ketten jól elvagyunk, de egy babával már nagyon össze kéne húzni a nadrágszíjat.

    Én is lehet, hogy nagyon naiv vagyok, de úgy gondolom, hogy mivel mindkettőknek olyan szakmája, hogy otthon nem nehéz egy rendes állást találni, inkább a boldogabb, családdal, barátokkal körülvett légkörre voksolok.

    Én egyébként szakmai tapasztalatot szerezni jöttem és ilyen szempontból tényleg csodás lehetőség, de a szükséges évek meglesznek jövő márciusban..

    Egyébként, Meisje, a Párod családja hogy áll a tervetekhez?

     

     

    előzmény:
    meisje (105)
    2008-09-26  11:57
  22. 2008. szeptember 26. 11:57105.

    sziasztok!

     

    na ideertem vegre...

     

    Erara: szio:)igen, ahogy Coccinelle is irja, ezt a reszet a dolgoknak atgondoltam. Amit Te irsz az a nagyon sarkitott realitas.

     

    Az a baj, hogy mi itt egyaltalan nem elunk ugy, mint ahogy en valaha is otthon. En NEM a meloert jottem ki Hollandiaba, de ezt mar biztosan irtam. Annyi itt a kiadasunk (na persze most nem kell elkezdeni sajnalni, mert nem azert irom am), hogy a jelenlegi Parommal eddig meg nem tudtunk nyaralni menni sehova. Nem szeretnek a reszletekbe belemenni, de eleg annyi, hogy egyszeruen nem igazan tudunk felretenni. En most kezdtem el dolgozni, tehat nyilvan valamelyest valtozni fog mindez, de mindig lesz ujabb kiadas is azzal, hogy az ember tobbet keres.

     

    Tisztaban vagyok vele, hogy nem heti 2 napban fognak foglalkoztatni otthon. Eszembe sem jutott, hogy igy tegyek. Mivel a szakmam szerencsere olyan, hogy nem doglok bele a sok meloba, igy a kisfiunkkal is tudok lenni.

     

    Lehet irto naivan latom a dolgokat, de en hiszem, hogy az eletben van a penznel es a karriernel sokkal tobbet ero ertek

    előzmény:
    cocinelle (100)
    2008-09-26  09:39
  23. 2008. szeptember 26. 11:31104.

    Sziasztok,

     

    én 3 éve költöztem haza a külföldi férjemmel és nem bántuk meg. Ismerek hasonló párokat, úgyhogy egyáltalán nem ritkaság már. Itthon is ki lehet alakítani szép kiegyensúlyozott életet és itt nem vagy "másodrendű" külföldi - itthon pedig a külföldieket általában szeretik, angol + mégegy nyelvtudással elég jó állást tudnak szerezni. Pl. a férjemnek itthon jobb állása van, mint a saját hazájában volt, hogy magamról ne is beszéljek! Jó, persze arányaiban még így is kevesebb a fizu, de mit ér a több pénz, ha közben gyomorgörccsel mész munkába?!? ;)

    előzmény:
    meisje (1)
    2008-09-25  13:05
  24. 2008. szeptember 26. 10:27103.
    eltökéltet akartam írni
    előzmény:
    cocinelle (102)
    2008-09-26  10:26
  25. 2008. szeptember 26. 10:26102.

    Mi nem messze Hollandiától, egy igen picike országban (BeneLUX):-)

    De pl Milanoban egy ugyenkorra lakás bérlete szintén ennyi, viszont a fizetések siralmasak (tapasztalat)

    Itt csak akkor éri meg lakást venni, ha hosszú távon itt szeretnél élni, nagyon kedvezőek a feltételek, de pl 5 évig nem adhatod ki a lakást stb..szóval csak "letökélteknek":-)

    Nagyon is értem, hogy borzasztó anyagi gondokkal küzdeni a "jólét" után, éppen ezért mi tervezünk, és úgy tűnik nem kell ezzel szembesülnünk..

    előzmény:
    Erara (101)
    2008-09-26  10:21

Címlap

top