Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazaköltözni külföldről

meisje
Létrehozva: 2008. szeptember 25. 13:05

Sziasztok!

 

Olyanokkal beszelgetnek a tapasztalatokrol, ill. minden egyebrol, akik 1-2 even belul szeretnenek Magyarorszagra visszakoltozni a kulfoldi parjukkal esetleg kicsi gyerekkel is.

 

 

  1. 2008. szeptember 26. 10:21101.

    Nem tudom melyik országban éltek (ha írtad volna, akkor bocsi, elsiklottam felette)......amit én tudok: a párom kb. ugyanakkora törlesztőrészletet fizet a saját lakásának törlesztésére Hollandiában, mint amennyit én Mo-on. A különbség a mértekben van..... no és persze az futamidőben is......de a hollandoknál a 40 nm-es 1,5 szobás lakás, mint "fogalom" sem ismert....

    off: Hollandiában amúgy jobban megéri hosszútávon lakást venni...most a kölcsönkamatok viszonylag alacsonyak és ott működik az, hogy a kamatok az adóból részben leírhatóak......

    Szóval egy "normál", egyedülélő holland, de szerintem egy család sem igen fizet ki 1100 EUR-t egy lakásbérlésért. Sokan nem is keresnek ennyit netto.......

     

    Tudod én azért írtam le megfontolandóként, amit írtam, mert átéltem, tudom, milyen az, amikor van pénze az embernek arra, amire kell és milyen az, amikor nincs........

    előzmény:
    cocinelle (100)
    2008-09-26  09:39
  2. 2008. szeptember 26. 09:39100.

    Amit írsz az persze megfontolandó, de gyanítom, hogy Meisje ezeket már meg is fontolta..

    A kinti "jó" fizetésekről csak egy példa: én tényleg igen jól keresek itt, a párom is, de pl lakás-bérlés: hosszas keresés után, sikerült egy "kedvező arú" lakást találni, amerikai konyhás nagyszoba + háló, mindez 1100 euróért...tehát több mint félmillió forint(!!) Nos ennek fényében a fizetés objektíve már nem annyira jó..enyhén szólva...

    Otthon van lakásunk, és amennyit otthon kereshetnék, azzal körülbelül ugyanilyen életsznvonalon élnénk, csak körülöttünk a család, barátok..

    előzmény:
    Erara (99)
    2008-09-26  09:28
  3. 2008. szeptember 26. 09:2899.

    Meisje, ez aztán az terv nálatok!
    Amit én ajánlanék megfontolásra:

    Gondoljatok bele alaposan miből, leginkább mennyi pénzből fogtok tudni megélni Mo-on, és azt a pénzt mekkora időráfordítással és energiával tudjátok megkeresni.

    Azt nem szabad elfelejteni, hogy Mo-on olyan állás, hogy 4-6 órás csak ritkán létezik a valóságban (papíron igen!) és nem is igazán jól fizetnek. Szóval lehetséges, hogy a teljes munkaidős + túlórás munkahét mellett sokkal-sokkal kevesebb idő fog jutni a gyerekre.

    Lehet, hogy a család besegít...de az nem ugyanaz, mintha a szülőkkel lehetnének.

    Ja és "jó" állást találni Mo-on szerintem sokkal-sokkal nehezebb, mint Hollandiában. A jó alatt azt értem, hogy nem hajtják ki az utolsó szusszt is az emberből és még aránylag jól meg is fizetik. (a fizut még a nagyon jól megfizetett esetén is eloszthatod legalább 2-vel a hollandhoz képest!)

    Tudom nem minden a pénz, de ha nincs meg egy minimum, ami szükséges ahhoz, hogy egy megszokott életszinvonalat fenn tudjatok tartani, akkor az nagyon meg tudja keseríteni a mindennapokat.

    Nem szeretnék tanácsolni semmit, hogy menj v. maradj, mert ezt neked kell tudnod és érezned, mit nyerhetsz és mit veszíthetsz.

    Én már megéltem azt, hogy hazaköltöztem, nagyon nehéz volt az elején, mert a "semmibe" jöttem és kűzdöttem, mint az oroszlán, hogy jussak 1-ről a 2-re. Azt a pénzt éltem fel lassacskán amit külföldről hoztam haza.......eltelt 2 év, amire talpraálltam és meg tudtam teremteni az anyagi biztonságomat (nem luxus, de van már egy saját lakásom, aminek a kölcsönét, havi 80 rugó, 1 fizetésből is ki tudom fizetni és emellett nem kell hónap végén számolgatni, hogy miből fogok tudni bevásárolni menni)......családdal gondolom ez még nehezebb.....főleg úgy, hogy nem tudom a párod mihez tudna Mo-on kezdeni......én 3 diplomával (amiből 2 mérnök és 1 közgazdász) és olyan adottsággal, mint aki a jég hátán is megél .....nagyon nem volt egyszerű...

     

     

    előzmény:
    meisje (1)
    2008-09-25  13:05
  4. 2008. szeptember 25. 22:5098.

    Szia aranyeper

    bocsi, hogy más témában zavarlak, de amint olvastam, hogy az USA-ban éltél, gondoltam írok, szóval én távoli rokonom leszármazottait szeretném megtalálni, és ahhoz keresek segítséget, ha lenne ötleted, megköszönném.

    Szia Éva

    előzmény:
    aranyeper (96)
    2008-09-25  22:16
  5. Torolt_felhasznalo_449964
    Torolt_felhasznalo_449964
    2008. szeptember 25. 22:2697.

    Szia,

    ez attól is függ, hogy hány évig éltél kint. Na meg persze sosem tudhatod, hogy a párod hogy tud majd itt beilleszkedni. (tud v nem tud magyarul?) Ez rengeteget számit.

    Én is külföldön élek, de nem jönnék haza a barátommal, mert itt nem tudna boldogulni...

    mondjuk én mem szándékozom hazaköltözni.

    előzmény:
    meisje (1)
    2008-09-25  13:05
  6. 2008. szeptember 25. 22:1696.

    Sziasztok,

     

    Én az USA-ban éltem 8 és fél évig, és 2006-ban költöztem haza. Eddig nem bántam meg. Sok szempontból ez az ország nem működik, idegesítő a tehetetlenség a gazdasági helyzettel kapcsolatban és egyebek, DE itthon vagyok otthon. Találtam állást, élem az életem, van párom, elvagyok. Nem mondom, hogy olyan jó anyagi helyzetben vagyok, mint kint voltam vagy, hogy annyira biztonságosnak érzem a jövőt mint kint...de ennek is megvan a maga szépsége. Itt van a családom és a barátaim (akikkel amúgy nem szűnt meg a kapcsolatom és a mai napig ők az igazi barátaim). Jól érzem magam. Persze vannak pillanatok, napok, hetek amikor úgy érzem jó lenne külföldre költözni egy jobb életért, de nem visz rá a lélek. Valami nagyon nagy dolognak kellene ahhoz történnie (valószínűleg nagyon negatívnak)  - ez remélem nem várhat a közeljövőben.

     

    ha van kérdés szívesen válaszolok

    előzmény:
    meisje (1)
    2008-09-25  13:05
  7. 2008. szeptember 25. 18:1995.

    Biztos, hogy amikor mar itthon vagytok, akkor szívesen látnának. azért előjön belőlük is az az érzés hogy, de jó hogy gyakrabban találkozhattok. és ha azt látják, hogy boldogok vagytok itthon és minden működik itt is, akkor nem lehet gondjuk.

    persze nyilván félnek hogy feladjátok a biztosat (legálábbis az ő szemükben biztosat) a bizonytalanért. Be kell nekik bizonyítani, hogy minden sikerül itt is.

     

     

    előzmény:
    cocinelle (94)
    2008-09-25  18:14
  8. 2008. szeptember 25. 18:1494.

    Szerintem, az a része nem nehéz, hogy:OK nem hallgatok rájuk, hiszen ez az én életem, az én döntésem.

    Viszont nagyon nehéz függetleníteni magamat attól, hogy úgymond "nem látnak szívesen" ha hazatérek...

    előzmény:
    emma33 (92)
    2008-09-25  17:36
  9. 2008. szeptember 25. 18:0893.

    meisje,

     

    nekem pedig az apukám  aki persze nagyon szeret, de a maga módján (tehát akkor elégedett, ha az ő elképzelései szerint élem az életemet..) Tudom, hogy e legjobbat akarja, de egyszerűen meggyőzhetetlen..tőle már többször hallottam az ominózus: "Haza ne gyertek"-et...

    Hát megmondom őszintén nekem ezek elég rosszul esnek...

     

     

    előzmény:
    meisje (91)
    2008-09-25  17:24
  10. 2008. szeptember 25. 17:3692.
    Szerintem ne hallgassatok azokra az otthon élőkre, akik nem éltek külföldön igazán, mert sok otthoninak eléggé torz pozitív képe van a Nyugaton éléssel kapcsolatban. Én úgy vettem észre. Különben is, kinek a pap, kinek a papné, nem?
    előzmény:
    meisje (91)
    2008-09-25  17:24
  11. 2008. szeptember 25. 17:2491.

    huuuu Coccinelle..

     

    most mondjam azt, hogy nekem is???..es pluszban meg hozzateszem, hogy a legelso szemely az edesanyam, akirol nem tudom elkepzelni, hogy nem szeret minket, mert tudom, hogy neki mi -es a mi bldogsagunk a legfontosabb, de megsem ertem az esetleges reakcioit a dologgal kapcs. Bar ok, reszben ertem, mert valoban jobb a megelhetes sok esetben, de szerintem neki nincs annyi belelatasa az eletunkbe, hogy el tudja donteni mi a jobb szamunkra. Mar most hideglelest kapok ezektol a megjegyzesektol

    előzmény:
    cocinelle (89)
    2008-09-25  17:09
  12. 2008. szeptember 25. 17:1190.
    Emma: koszi a biztato szavakat es, hogy bar nem akarsz hazamenni, de objektiven leirtad a velemenyedEn is bizom benne, hogy a Parommal egyutt van jovonk otthon.
    előzmény:
    emma33 (87)
    2008-09-25  17:00
  13. 2008. szeptember 25. 17:0989.

    Szia,

     

    Nagyon igaz amit írsz. A szívünkre kell hallgatni, mert mégiscsak az életünkről, a boldogságunkról szól.

    Az otthoni "kántálóknak" meg úgysem lehet megfelelni. Sajnos azt gondolom, hogy aki (nekem is van ilyen közeli családtagom), azt mondja, hogy haza ne gyertek, én nem örülnék neki, megőrültetetek stb..az nem szerethet igazán, vagy olyan szinten hiányzik belőle az empátia, hogy nem érdemes ebben a kérdésben odafigyelni a véleményére..

    Nekem sajnos egy-két családtaggal kemény meccsem lesz még...

    előzmény:
    emma33 (87)
    2008-09-25  17:00
  14. 2008. szeptember 25. 17:0988.

    na gyors bekukk..

     

    haaat azert ez nem teljesen igy van. Valaszthatsz, de a lenyege ugyanaz marad...Mig otthon mar a vajudas elso jeleinel mehetsz a korhazba, hogy felugyelet alatt legyel (legalabbis en igy tudom), addig itt csak bizonyos nagysagu ''tagulas'' utan engednek be a korhazba..en ezen anno tokre kiakadtam amugy, aztan vegul csaszaros lettem sajna, de lehet jobb volt igy. Elso szulo nonel meg foleg orjito a gondolat, hogy otthon magara hagyva kinlodjon vegig jo par orat mire engedik, hogy bemehess a korhazba.

    Sok esetben (epp a minap meselte egy ismerosom) mar nincs is ido bemenni a korhazba, mert mire odaer a szuleszno, addigra a kitolasi szakasz kovetkezik.

     

    előzmény:
    Bestia212 (86)
    2008-09-25  16:14
  15. 2008. szeptember 25. 17:0087.

    Szerintem is, Meisje (bár tudod, én nem költözöm haza), a SZÍVEDRE hallgass! Az ember ezt zsigerből érzi és tudja, és a racionális érveket csak botladozva próbálja hozzá keresni.

     

    Ha úgy érzed, hogy otthon jobb lenne, akkor menjetek! Ehhez sokkal nagyobb bátorság kell adott esetben, mint téblábolni és az otthonról sírókra hallgatva  maradni.

     

    Ez annyira egyénfüggő és csak Te érzed. Egy csomó vegyesházasságot ismerek, akik nagyon boldogok otthon.

    előzmény:
    meisje (1)
    2008-09-25  13:05
  16. 2008. szeptember 25. 16:1486.
    Igaz az, hogy Hollandiában alapban otthon kell szülnie a nőknek? és csak akkor mehetnek kórházba szülni ha komplikáció merül fel?
    előzmény:
    meisje (34)
    2008-09-25  14:03
  17. 2008. szeptember 25. 15:1585.

    igen, ott is, meg előtte kettő másikban.

    egyetértünk., ott legjobb nyaralni!!

    előzmény:
    cocinelle (84)
    2008-09-25  14:59
  18. 2008. szeptember 25. 14:5984.

    Ti előtte a férjed hazájában éltetek?

    Gyönyörű ország, imádom, beszélem a nyelvet, de, de, de: csak nyaralni szeretek odajárni ( a párom is)

    előzmény:
    nikkelke (81)
    2008-09-25  14:54
  19. 2008. szeptember 25. 14:5783.

    ezt a hülye "glóriás" szmájlit véletlenül tettem bele..

    Most egy értekezletre el, de késő du, este még jövök! nagyon élvezem a beszélgetést veletek!

    előzmény:
    cocinelle (82)
    2008-09-25  14:55
  20. 2008. szeptember 25. 14:5582.
    Ezzel én is egyetértek! A gyereknek az fontos, hogy kiegyensúlyozott szülei legyenek. Tehát azt a helyet kell megtalálni, ahol elsősorban érzelileg, és pesze anyagilag is harmóniában élhetünk. Mi most egy harmadik országban vagyunk, és ez nem jó, gyökértelennek érezzük magunkat, és mindketten az én hazámat választjuk.
    előzmény:
    Makat (80)
    2008-09-25  14:52
  21. 2008. szeptember 25. 14:5481.

    határozottan jobb lett, komolyan!!! persze a féérjem hiheteten türelmes ember, de komolyan mondom, hogy a házasságuinknak hatalmas próbatétel volt.

     

    beszél magyarul viszonylag jól! persze vannak lehangoló élményei értetlenkedő magyarokról, akik nem akarják megérteni az ő magyarját, de azok valszeg nem beszélnek idegen nyelvet!

    és abszlút megérti, hogy miért akartam hazajönni! látja ő is, hogy a gyerekeknek semmiben nincs hiányuk.

     

    Abena! szerintem te magad válaszoltál magadnak. tényleg lehet hogy te aggódod túl a dolgot. mondjuk a 'gyökértelenség' engem is aggaszt, de már látom a nagyobbik gyereknél, hogy abszolút tudja/érti hogy hova tartozik. legyen az akár két/három hely is...

     

    előzmény:
    meisje (77)
    2008-09-25  14:48
  22. 2008. szeptember 25. 14:5280.
    Szerintem nem magadert aggodsz, csak szeretned ha ismernek a kulturankat, meg mindent amiert JO MAGYARNAK LENNI!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. szeptember 25. 14:4979.

    egyébkétn tényleg, eza másik, ami engem nem meneszt, avgy ereszt, bár kissé patetikus

     

    párom nem magyar, és ha elmennénk akárhova máshová egy harmaidk országba, én érzem azt, h mégha a gyerekeimnek talán az is lenne a gyökere, enm tudnék azonosulni a helyzettel, mert olyan fura lenne, hogy nekik nem jelentene semmit Süsü, meg a bociboci, meg a Városliget, gryllus - tudom, ezek nagyrészben rajtunk múlnak, de ha túlnyomó részt nem mayagr gyerekekkel lesznek körülvéve, ez igenis háttérbe  szorul....

    pl Hollandiában ugye a karácsony sem úgy van, nem is akkor, mikor itt, meg ott Sinterklaas van meg Zwarte Piet, itt meg jézuska és angyalka meg mittomén sok minden :-) 

     

    nemtudom, legalább egyik szülőjük gyökerei legyenek nekik biztosak, de lehet, h cska magamért aggódom és nem értük

    előzmény:
    nikkelke (71)
    2008-09-25  14:41
  24. 2008. szeptember 25. 14:4978.

    Tényleg, de jó

     

    Ő is szereti Magyarországot ezek szerint...A nyelvvel hogy boldogul? Az enyém most kezd belejönni egy picit (magántanárral.).

    Gyerkőcökhöz gratula!

    előzmény:
    nikkelke (75)
    2008-09-25  14:46
  25. 2008. szeptember 25. 14:4877.

    ''nem vagyok elviselhetetlen.''

     

    ezt nem hagyhattam szo nelkul Nikkelke...Szoval akkor Te is????..es ezek szerint vmivel jobb lesz, ha mar otthon leszunk, igaz? Mondd, hogy igen

     

     

     

    jajj, de dumalnek meg Veletek!!

     

    Jovok kesobb tenyleg!

     

    ciao es tovabbi szep delutant mindenkinek!

    előzmény:
    nikkelke (71)
    2008-09-25  14:41

Címlap

top