Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazaköltözni külföldről

meisje
Létrehozva: 2008. szeptember 25. 13:05

Sziasztok!

 

Olyanokkal beszelgetnek a tapasztalatokrol, ill. minden egyebrol, akik 1-2 even belul szeretnenek Magyarorszagra visszakoltozni a kulfoldi parjukkal esetleg kicsi gyerekkel is.

 

 

  1. 2008. szeptember 25. 14:2251.

    Nem teszel rosszat a gyerekednek, ezt senkinek ne hidd el.

     

    Szerintem szinkronban nezve nekik eleve ott jo, ahol a szuleik vannak, es elsosorban, ahol a szuleik jol erzik magukat.

     

    A jovobeli eletuk megalapozasahoz pedig mert kene, hogy jobb legyen csak azert, mert kulfoldon elnek??? Ezt senki nem tudja megmondani elore.

     

    Mi most itt tuti jol erezzuk magunkat, roppant nyugodt, kiegyensulyozott eletet tudunk a gyerekunknek biztositani, nagyon jo iskolaba tudjuk jaratni, ami persze anyagi kerdes is. De ha boldogtalan lennek, elegedetlen, akkor o sem tudna a fentiekbol profitalni, es mi sem eroltetnenk.

    előzmény:
    Makat (41)
    2008-09-25  14:10
  2. 2008. szeptember 25. 14:2050.

    Bbohar: szerintem a magyar-holland csaladok topicbol..

     

    Koszi, amit leirtal, szerintem nelunk kicsit komplikaltabb lesz, mert a Parom nem magyar allampolgar es gondolom hiaba EU, kell par engedely

    előzmény:
    Bbohar (44)
    2008-09-25  14:11
  3. 2008. szeptember 25. 14:2049.

    mi még csak indulóban vagyunk (igaz már 1,5 éve lassan) írországba, mi is a nem túl tetszetős Dublinba, de azt hiszem, h mi még mindig itt rostokolunk nagyrészt pont ennek is köszönhető: én szeretm h itt vannak nagyjából rendes évszakok, a kisfiam tök jó ovibá jár, középsős, és annyi program van,a miből lehet válogatni..már suliba is sejtem, h hova vinném, ha mégis maradunk

     

    ha mennénk az csak átmeneti, és nem tusdom, h jó e a gyerekeket de-oda rángatni, de mivel apuci főleg kint van...hát mi ezért mennénk leginkább, emrt már nagyon szétesett a család :-(

    előzmény:
    meisje (46)
    2008-09-25  14:13
  4. 2008. szeptember 25. 14:1848.

    Abena: merre voltal? NL-ben? Nem vagyok elszallva az orszagtol, de szerintem en mar abban a stadiumban vagyok, hogy mondhat nekem barki barmit semmivel sem tudnak eltantoritani attol, hogy hazaterjek.

    előzmény:
    abena (40)
    2008-09-25  14:09
  5. 2008. szeptember 25. 14:1447.
    Haho, akkor itt a masik idiota a kettos utlevelevel... Igaz, mar nem otthon leledzunk, hanem ahogy irtad, Mo-tol tavolabb ugyan, de megse a vilagvegen, mint anno...
    előzmény:
    bébinyusz (37)
    2008-09-25  14:08
  6. 2008. szeptember 25. 14:1346.

    hm...elgondolkodtato..

     

    Bar a topiccimben azt hiszem leirtam jol lathatoan, hogy kiket varok ide, tehat nem igazan tud erdekelni, az, aki ilyen szoveggel jon, mint, amit leirtal...

     

    Nnnna...a nyelvvel nalam nincs gond, mert mind az ittenit, mind az angolt jol beszelem, sot harom nyelvet tanitok egyszerre.

     

    En is ugyanezt a ket dolgot emlitenem meg, amit szembe helyeztem egymassal. Nalam is az altalad utolag leirtak gyoztek. Ezert is szeretnem a kisfiunkat magyar oviba jaratni es nem egy hollandba, ahol mar a bolcsode is siralmaserzelemmentes gyermekmegorzo

    előzmény:
    Bbohar (36)
    2008-09-25  14:05
  7. 2008. szeptember 25. 14:1345.
    Nagyon egyetértek nem tudunk örülni a gyönyörű országnak, a jó időjárásnak....szomorú
    előzmény:
    meisje (39)
    2008-09-25  14:09
  8. 2008. szeptember 25. 14:1144.

    Áprilisban megszületett, már 5 hónapos.

     

    Ha kinezed előre az ovdat, vagy az ovijaidat, akkor szerintem az oda szükséges papírokkal kell aprilis-majus körül a beiratkozas hetenek első napjaiban beiratkozni. Nem tudom merre laksz, de itt felénk nem volt nagy harc a helyekért. Szerintem én sem kaptam volna valaszt ettpl az ovitol a helyi kommunikació sem az erőssegük.

     

    Milyen inteznivaló meg? Lakcimkartyatok? TB kartyatok van? Anyakönyvi kivonata kinti?

     

    Segits! Én is emlekszem rad, csak azt nem tudom, hogy melyik topicbol? Kivancsi vagyok, sok helyre irogattam abban az időben.

    előzmény:
    meisje (35)
    2008-09-25  14:05
  9. 2008. szeptember 25. 14:1143.

    Szia Meisje,

     

    Mi szintén külföldön élünk, nem messze tőletek, amint látom (Benelux régió), a párom olasz, és őt is nagyon sok minden köti Magyaroszághoz, pl. a munkája is, nekem pedig nagyon hiányzik Budapest, a család, a barátok. Pedig nem panaszkodhatom, nagyon jó állásom van, és sok-sok kedves ember vesz körül, de a nemzetközi környezet nagy átka az állandó változás. Valahogy "hontalannak" érzem magamat, főleg, így öt év után tört ki belőlem ez..Az anyagi jólét valóban nem minden, sőt..

    A család egyik fele hülyének néz persze minket (csak haza ne gyertek..), persze pont azok, akik csak nyaralni voltak külföldön...

    Itt sem kolbászból van a kerítés....ráadásul az itteni gyerekvállalástól az 5 hónapos szülési szabadság is elrettent.

    Nagyon örülök a topiknak, beszélgessünk, tervezgessünk

    u.i. amúgy tetszik a nick-neved:-)

    előzmény:
    meisje (1)
    2008-09-25  13:05
  10. 2008. szeptember 25. 14:1042.

    Sziasztok!

     

    (Szia bbohar! De az mar nem pocak, igaz?;-)) Azzal is dicsekedj am!!!)

     

    En is ateltem mar egy hazakoltozest 4 ev kulfold utan, amikor ugymond a szivemre hallgattam, es a honvagy meg elszigeteltseg utan, amit foleg a vege fele ereztem, ugy dontottem, hogy nekem ez nem megy, akarmilyen gyonyoru, akarmilyen jo lehetosegek, stb.

     

    Es azt gondoltam, hogy oke, en otthonmarados tipus vagyok. (Ekkor meg gyerko nelkul adtuk elo.)

     

    Aztan, ahogy irtak is mar, sose lehet tudni, hogy mit hoz az elet, 6 ev utan kulfoldon talaltam magam (ferjemet kovetve), es nekem volt a legmegdobbentobb, hogy egyaltalan nem ugy eltem meg, mint az elozo elmenyt.

     

    Jelenleg harmadik eve jol erzem magam, honvagy nuku, igaz, hogy sokkal jobban tudom az otthoniakkal a kapcsolatot apolni, anyukam evente 4x tobb hetet nalunk tud tolteni, igy egy szem unokanak is valoban van hus-ver nagymamaja, amit en is fontosnak tartok. Tesomek is tudnak tobbszor jonni, tagabb csalad is latogatgat.

     

    Nagyon jo kozossegbe sikerult beilleszkedni, meglepo modon melyebb (nemcsak felszines) baratsagokat is kotni.

     

    De teny, hogy nekem otthon is nagyon jo volt regebben is, a koztes 6 evben is, mind emberileg, mind szakmailag. Sokszor leirtam, nem menekulesbol jottem el egyszer sem. Es szinten hivatkozva elottem szolokra: nagy kalandnak, lehetosegnek fogom fel mindenkepp magam, gyerek szempontjabol is.

    előzmény:
    Bbohar (29)
    2008-09-25  13:57
  11. 2008. szeptember 25. 14:1041.

    Nagyon orulok csajok, hogy idetalaltam hozzatok!

     

    Eddig engem meg mindenki azzal ostromolt, hogy hulye vagyok ha haza koltozok, foleg a gyereknek teszek rosszat.

     

    De valahogy en nem igy erzem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. szeptember 25. 14:0940.

    szia

     

    ott is nehéz gyerekkel? csak kiváncsi vagyok, mert néha visszavágyom, de mivel többször voltam kint, már nem a kezdeti káprázat van az én szememben sem :-) 

    előzmény:
    meisje (34)
    2008-09-25  14:03
  13. 2008. szeptember 25. 14:0939.

    Vicus: en is egyetertekes eleg idegesito tud lenni, hogy az emberek otthon mar semminek nem orulnek es otthonrol en is folyton a negativ hireket kapom, csak ugy zuditjak ram es hozzateszem sokan azt hiszik, hogy itt minden csucs szuper, kozben meg jajjjj, de nem igy van am...

     

    Nekunk tulkepp minden megadatott otthon....egy kulfolditol idezek..

     

    Olyan csodalatos az orszagunk, hogy igazan buszkek lehetnenk ra, de nem vagyunk azok (vagyis sokan nem...mert ugye az adok...)

     

    ..meg a kormany...

     

    na, de eldugultam, mert nem akarok politizalni, no meg nem is tudok...

    előzmény:
    vicus77 (31)
    2008-09-25  13:59
  14. 2008. szeptember 25. 14:0838.

    Sziasztok

     

    Veletelnul ide keveredtem, erre latom, magoci, hazajottetek? nos, en is... bar nem gyerekkel... 1,5 ev utan Kanadabol... december vegen. Nem bantam meg..hianyoznak dolgok, es most eppen nem lett volna rossz nehany kinnt baratokkal torteno esemeny miatt ott lenni, de ugy global: jo itthon ha meg mennek, akkor is csak ideiglenesen mennek kulfoldre, hogy mondjuk egy lakas arat osszeszedjem... en szeretek itthon elni...sehol sem konnyu...anno mar eltem Angliaban is. haat..csalad, baratok, es a tobbi kozhelyes erv miatt vagyok en is itt ahol vagyok

     

    Haaaat...ennyi igy elsore..csak bekukkantottam es az ismeros nick iraskra kesztetett sziasztok!!!

    előzmény:
    mangogirl (16)
    2008-09-25  13:41
  15. 2008. szeptember 25. 14:0837.

    sziasztok!

     

    Én másfelől tudom megközelíteni, de uaz a véleméynem. mi valaha Ausztráliában éltünk. szültem ott, ezáltal fiam és én is kettős állampolgárok vagyunk. azóta itthon született második kisfiam. bármikor visszamehetnénk, és mindig tervezzük is, de mégse megyünk... miért? mert én nem tudnám elvenni az unokákat a nagyiktól. ezzel érveltem a páromnak. belegondoltam hogy ez a két unokájuk van(elérhető közelben) és ha ők nem lennének akkor tökre magányosak lennének sztem. 

     

    Abba belemennék, hogy Európa egyelőre, mert akkor felpattan a fapadosra és kijön hétvégére nagymama, nagypapa. de Ausztrália....az azért vízum, százezrek, 24 órás út...stb.

     

    Emiatt sokan idiótának tartanak mert valljuk be keveseknek adatik meg ilyen lehetőség, de én nem így látom...mennékén, (amúgy belekóstolva mondjuk Ausztráliába...hát nem a hazafiságom miatt maradok itt hanem a fenti okok miatt, vessetek meg.)

     

     

    előzmény:
    meisje (34)
    2008-09-25  14:03
  16. 2008. szeptember 25. 14:0536.

    Nagyon sirankozós szerintem is a magyar, nem veszik eszre azt sem ami jó itthon, mert azert van sok olyan dolog, sőt van ami jobb mint kint. Pl. nekem babakocsival inkabb a bkv mint a lothian. stb.!

     

    Azon töprengtem vegig kint, mi a fontosabb, mit adjak at a gyerekeimnek egy biztosabb, jobbanyagiakat, vagy azokat az ertekeket hangulatokat szokasokat, amikben en felnöttem, elfogadom, szeretem, (pl. az ünnepeinket is) ismerem kompetens vagyok benne..stb. nekem vegul az utobbi fontosabb lett

     

    (megjóslom elóre nem adok ennek a topicnak 1 napot, egy veszekedős vitatkozossa valik majd, sorolhatnam kik fognak jönni es miket irnak majd..)-kint élő magyarok akik szerint kint szuper minden itthon meg gáz, aki nem érzi kint jól magat azzal van a gond, nem tud angolul, nem kepzett stb....)

    előzmény:
    Makat (32)
    2008-09-25  14:00
  17. 2008. szeptember 25. 14:0535.

    Szia Bbohar,

     

    tok vicces, hogy mennyi regi ismeros jon ide

     

    Emlekszem Rad is am:)

     

    Na akkor meselj, hogy mik az elsodleges inteznivalok...

     

    En most az ovinal tartok, mert 2010-re Nik 3 eves lesz mar es irtam par mailt, de nem kaptam egy visszajelzest sem, pedig csak erdeklodtem, hogy van-e mod beiratkozasra, vagy varolistara...

     

    Mikor szuletik a picur??

     

    Gratula hozza

    előzmény:
    Bbohar (29)
    2008-09-25  13:57
  18. 2008. szeptember 25. 14:0334.

    a Parom imadja M.o.-ot es o amugy is a jeg hatan megel...ilyen tipus. Plusz konnyen tanul nyelveket is, bar azert a magyar nem lesz neki sem piskota

     

    Par dolog Hollandia mellett szol, lasd: szervezettseg, jo levego (ma mar ez is fontos....), relative jobb fizuk (de lassuk be azert, hogy itt IS horror osszegeket kell kifizetni mindenre havonta!!!)

     

    es tulkepp most gondolkodnom is kell, hogy mi szol meg Hollandia mellett...

     

    M.o.-on pedig: csalad, baratok, napsutes, Balaton, finom kajak.......es nem utolso sorban mig otthon fel ora alatt megismerkedem 3 babas anyukaval, addig Hollandiaban egy ev alatt sem...

    előzmény:
    Makat (28)
    2008-09-25  13:57
  19. 2008. szeptember 25. 14:0033.
    Nekem is Budapest hianyzott de nagyon, es nem bantam meg, bar minden eszerv a külföld mellett szólt, anyagi es minden mar ertelemben jobb felteteleket tudtunk ott (Edinburghban) összehozni. Korabban én is 3szor eltem külföldön, mindig elveztem, nem volt honvagyam, gyerekkel nagyon mas volt az egeész.
    előzmény:
    meisje (25)
    2008-09-25  13:53
  20. 2008. szeptember 25. 14:0032.

    vicus ebben igazad van, hogy altalanossagban veve a magyar borzalmasan sirankozos nep, de azert vannak kivetelek es altalaban ok pont a legszegenyebbek.

     

    Sajna, en is ismerek sok sirankozos embert, de veluk biztos nem fogom tartani a kapcsolatot ha haza megyek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. szeptember 25. 13:5931.

    Nem is az anyagiakra gondolok,hanem inkább a nagy össznépi "nekünk milyen rossz" letargiára.

    Egyébként jól érzem magam a környezetemben,híradót már nem nézek,politikáról nem beszélünk.Van egy csodálatos kislányunk. 

    Tehát minden happy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (3)
    2008-09-25  13:14
  22. 2008. szeptember 25. 13:5830.
    Mik a tapasztalataid Bbohar? Honnan koltoztetek haza?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. szeptember 25. 13:5729.
    Szia mejse, nem olvastam vissza.. mi idén januárban költöztünk vissza külföldről, egy 4 évessel, egy masfel évessel, egy pocakkal, a parom mondjuk magyar, de szivesen hozom en is a tapasztalataimat.
    előzmény:
    meisje (1)
    2008-09-25  13:05
  24. 2008. szeptember 25. 13:5728.

    Gondolom, hogy egesz mas.

     

    A parod hogy all egyebkent a temahoz? O nem banja otthagyni Hollandiat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. szeptember 25. 13:5527.
    Ezt nem szeretnem en sem. Igaz, a mi csaladunkban a gyerekek mar amugy is csak 1 nagypapat es 1 nagymamat fognak ismerni, de akkor legalabb oket ismerjek. Meg tudom, hogy anyukam is mennyire szeretne, meg tesom. Nem lenne szivem megfosztani oket ettol az oromtol, hogy kisbaba van a csaladban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top