Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rákszűrés eredménye: P3

Perla.
Létrehozva: 2003. december 12. 12:00
Sziasztok! Sajna ez lett az első rákszűrésem eredménye. Most megismételték, annak kb. 8 nap múlva lesz meg az eredménye. Ha van itt valaki aki járt már hasonló "cipőben", kérlek írj, hogy mégis mire számíthatok, ha újra ez lesz az eredmény. Köszi
  1. Torolt_felhasznalo_393424
    Torolt_felhasznalo_393424
    2005. november 3. 11:11126.
    Telefonon nem tudod felhívni a dokit vagy az asszisztensét?
    Egyébként meg szerintem ha bármi normálistól eltérő van, akkor szólnak szerintem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927483 (125)
    2005-11-03  10:21
  2. Torolt_felhasznalo_927483
    Torolt_felhasznalo_927483
    2005. november 3. 10:21125.
    Nekem csak évente csinálnak rákszűrést. Az is kiderült, hogy méjszájsebem van, de a doki azt mondta nem kell vele semmit sem csinálni. Csak most olvastam utána jobban, és ezért aggódok, hogy esetleg P3-as, csak nem szólt. Nagyon félvállról kezelte a dolgot. Azt hiszem elmegyek és megkérdezem milyen volt az eredmény, gondolom a számítógépbe beírják az ilyen dolgokat.
    előzmény:
    CsillagZs (124)
    2005-11-03  10:13
  3. 2005. november 3. 10:13124.

    Az én dokimnál ez úgy működik, hogy félévente, amikor felírja a gyógyszert csinál egy rákszűrést.Ha nincs semmi gond nem telefonál, de ha bármi van, akár az első stádiumba vagy akkor is odaszólnak.Nekem tavaly volt egy csúnya fertőzésem, ami olyan sejteváltozásokat okozott, hogy a mintavétel után felmerült a gyanu, hogy van olyan vírus bennem,ami a méhnyakrákot okozza..már akkor is egyből telefonáltak és elmagyarázta szépen, hogy mik is ezek a p1-p5 ig terjedő dolgok.Aztán kiderült, hogy semmi gond...!!!!Sztem nagyon fonotos, hogy félévente csináljanak egy ilyen vizsgálataot, mert akkor még az elején kiderül ha vmi van..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927483 (123)
    2005-11-03  09:44
  4. Torolt_felhasznalo_927483
    Torolt_felhasznalo_927483
    2005. november 3. 09:44123.

    Sziasztok!

    Csak P4-es és P5-ös eredménynél értesítenek levélben, vagy már a P3-asnál is?

    Uis a dokim azt mondta, nem kell visszamennem az eredményért, mert értesítenek, ha vmi nem stimmel. Most meg eszembe jutott mivan ha "csak" P3-as és nem szólnak.

    Remélem tud valaki válaszolni, fontos lenne!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. október 22. 10:35122.

    Szia Ágica!

    Az abrázió az egészségügyi kaparás. Ha jól tudom mindig megcsinálják a konizációval együtt, leglábbis részlegesen. A méhtest belsejéből is látnak így mintát.

    Nagyon szerencsés voltál, hogy P5-tel elég volt a konizálás.  

    És örülök, hogy azóta minden OK, a kislányodhoz gratulálok!  

    Azért az durva, hogy majdnem összeforrtál... Nem tettek be a műtét után egy gumicsövet?

    Megkérdezhetem ki a dokid? (ha gondolod priviben válaszolj)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_458499 (121)
    2005-10-21  21:20
  6. Torolt_felhasznalo_458499
    Torolt_felhasznalo_458499
    2005. október 21. 21:20121.
    Szia!

    Előkerestem a zárójelentésemet mielött hülyeséget írok, ennyi idő után már nem emlékszem minden részletre
    Igen conisatiot és abrasiot végeztek, ez utóbbit nem tudom mi neked mond valamit? Még az is külön fel van tüntetve, hogy a méhnyak rosszindulatú daganata. De szerencsére azóta nem volt semmi gondom kop-kop.
    előzmény:
    Angel37 (120)
    2005-10-21  20:36
  7. 2005. október 21. 20:36120.
    Ja, ha gondolod írhatod priviben!
    előzmény:
    Angel37 (119)
    2005-10-21  20:28
  8. 2005. október 21. 20:28119.

    Szia Ágica!

    Megkérdezhetem milyen műtéted volt? Konizáció?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_458499 (118)
    2005-10-21  20:17
  9. Torolt_felhasznalo_458499
    Torolt_felhasznalo_458499
    2005. október 21. 20:17118.
    Szia!

    Nekem 3 éve P5-ös volt, gondolhatod mennyire magam alatt voltam, akkor volt a kislányom 9 hónapos, engem is megműtöttek, maga műtét sikerült, de utánna a doki hibájából majdnem összeforrt a méhszájam , rá fél évre újabb műtét, hogy korrigálja a hibáját. Azóta viszont született még egy egészséges kislányom, úgyhogy ez nem lehet akadálya a szülésnek
    Rendszeresen járok szűrésre, de szerencsére semmi gondom azóta.
    Arra meg nem is szabad gondolni, hogy nem sikerül !!!!!! Sikerűlnie kell!!!
    További jó egészséget kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398068 (112)
    2005-10-18  19:47
  10. 2005. október 21. 18:59117.
    Sziasztok!Bocsánat,de nem olvastam vissza minden hszt,lehet hogy már valaki írta ezt...vagy hasonlót.Az anyukámnak lett P III as a szűrése,és ő kapott valamilyen kúpot,vagy krémet,és az ismételt vizsgálat PII-es lett. Ha érdekel valakit felhívom,és megkérdezem,hogy mi volt az.Jó egészséget kívánok Mindenkinek!!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. október 21. 18:29116.

    Sziasztok!

    Másfél éve én is P3 lettem, a kontrollon meg még rosszabb, majd következett a konizációs műtét, ami sajnos rossz eredményt hozott.

    Aki erre a topicra ír, az, gondolom, el tudja képzelni, hogy miken mentem keresztül.

    Viszont volt egy olyan műtéti megoldás, aminek hála most babát is vállalhatok (sajnos még nem sikerült).

    Ha valakit érdekel priviben szívesen válaszolok bárkinek!

     

    előzmény:
    Perla. (115)
    2005-10-21  17:23
  12. 2005. október 21. 17:23115.

    Szia!

    Sajnos nálam nem járt eredménnyel a konizáció, visszakeresek egy másik topikot, ott bővebben írogattunk  erről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398068 (112)
    2005-10-18  19:47
  13. 2005. október 18. 20:24114.

    Szia !Nekem másfél éve volt a méhszáj plasztikám és az épben sikrült kimetszeni a gonosz sejteket és azóta három havonta kellett rákszűrésre járnom és P2-es lett minden eredményem...eddig...hála istennek nagyon jó orvosom van és idejében megműtött....fel a fejjel ne félj   

    a műtét maga nem volt elviselhetetlen...kibirható és életfontosságú hogy megcsinálják.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398068 (112)
    2005-10-18  19:47
  14. 171
    171
    2005. október 18. 20:07113.

    Szia Manesz!

    Együtt érzek veled nekem is volt egy jó pár évvel ezelőtt P3 a rákszűrési eredményem.Kaptam és is mindenféle kúpot de nem lett jobb.Volt egy méhszáj plasztikám szerencsére a szövetttan jó lett.Ne izgulja. Egy ismerősömnek is P4-es volt a rákszűrési eredménye de a szövetttani minta jó volt.Biztos idejében elkaptátok a gonosz sejteket  hiszen nem sok idő telt el a két vizsgálat közt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398068 (112)
    2005-10-18  19:47
  15. Torolt_felhasznalo_398068
    Torolt_felhasznalo_398068
    2005. október 18. 19:47112.

    Sajnos nyáron nekem is P3-as lett az eredményem, kaptam hüvelykúpot, de sajnos nem használt, sőt romlott az állapotom.Az ismételt rákszűrés eredménye P4. Így az orvosom jövő héten elvégzi a konizációt. Nagyon félek a műtéttől.Nem is a fájdalomtól, hanem a szövettan eredményétől.Remélem sikerül épben kimetszeni a beteg területet. Mi történik, ha mégsem, és a következő eredményem sem P2-es, hanem rosszabb? Bár erre nem is merek gondolni, de azért ott motoszkál a fejemben. Mennyire megbízható ez a módszer? Esetleg történt valakivel hasonló? Mármint hogy műtötték, de nem jártak sikerrel? Bár remélem még idejében elkapjuk a gonosz sejteket.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_219091
    Torolt_felhasznalo_219091
    2005. augusztus 4. 06:33111.
    Igen, szerencsére.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785794 (109)
     
  17. Torolt_felhasznalo_656416
    Torolt_felhasznalo_656416
    2005. augusztus 3. 20:09110.
    Sziasztok!!!

    Én most voltam rákszűrésen és 1 hét múlva lesz eredmény. Kicsit félek, mert 1, 5 éve folyamatosan gombás fertőzésem van és hüvely gyulladásom és nem dnak kikezelni. Én már nem tudom hová fordulhatnék, 20 éves vagyok teljesen tönkreteszi ez a szexuális életemet . Párom megért de nagyon nehéz így és rossz. Volt méhszájsebem is azt ecsetelték, állítólag most szép, doki ezt mondta. De lehet ez okozhatja?Mit tanácsolatok mi az ami segíti a gyógyulást?Gyulladás, gomba, meg trichosomas?Már megszámolni se tudom, hogy hány orvos kezelt! :( És csak pár hétog volt jó. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_785794
    Torolt_felhasznalo_785794
    2005. augusztus 3. 12:54109.
    Jó ezt olvasni, hogy nem volt semmi gond a teherbeeséssel és a szüléssel sem :)
    És azóta milyen eredményeid vannak? P2?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219091 (108)
     
  19. Torolt_felhasznalo_219091
    Torolt_felhasznalo_219091
    2005. augusztus 3. 08:07108.
    Sajnos a HPV nem tűnik el, az a szervezetedben van, nem csak a méhnyakban. De ha rendszeresen járunk szűrésre, akkor semmi gáz, elvileg mindíg időben észreveszik ha gond van. A terhességet meg - én úgy tudom - nem akadályozza, sőt, én pl. a műtét előtt kb. másfél évig próbálkoztam, de nem lettem terhes. Műtét után a doki azt mondta várjak minimum fél évet a próbálkozással, meg hogy ez inkább a szülésnél lehet probléma, mert lehet, hogy nehezebben tágul az ember. De a fordítottja is előfordul, hogy hamar kitágulsz. Én a 6. hónapban terhes lettem és a műtét semmi gondot nem jelentett, 4 óra alatt megszületett a 4 kilós fiam. Úgyhgy nekem pl. kifejezetten jót tett a műtét ilyen téren is:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785794 (107)
     
  20. Torolt_felhasznalo_785794
    Torolt_felhasznalo_785794
    2005. augusztus 2. 23:43107.
    Köszi az infókat! Jobb, hogy tudom, mivel jár ez. Jó hír az is, hogy a későbbi terhességet nem akadályozza, bár azt nem tudom, nem nehezíti-e (persze kivételek mindig vannak). És arról van valakinek tapasztalata, hogy a HPV-vírust is kiirtja ez a beavatkozás? Vagy az továbbra is megmarad? Mert ha igen, akkor ez az eredmény megint kiújulhat. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_445861
    Torolt_felhasznalo_445861
    2005. augusztus 2. 07:56106.
    Szia
    Tavaly áprilisban nekem is át kellett esnem conisation, mert nekem is P4-es lett az eredményem. Fogalmam sem volt róla, még akkor hogy ez mennyire rossz eredmény.
    Aztán hopp egy ismerős dokihoz, aki megcsinálta a műtétet. Előtte a szokásos laborvizsgálatok. Én mikor bementem, hogy felvegyenek az osztályra, megkérdezte, hogy éhgyomorra vagyok-e, mert akkor még ma megcsinálja. Szóval fel se ocsúdtam és már előkészítésen voltam, amin már tudok neveteni. Mert éppen mikor borotválás és egyéb volt, pont akkor indult meg a busójárás a kezelőben, és minden műtősfiú akkor jártkelt. Szóval teljesen padlót fogtam.
    Azt is tudnod kell, hogy én előtte soha nem voltam kórházban, max lábgipszelésen.
    Ezután kaptam nyugtató és valami kedélyjavítót, és már toltak is befelé. AZtán mikor magamhoz tértem, kaptam még fájdalomcsillapítót is, mint utólag kiderült ilyenkor csinálnak egy egészségügyi kaparást is. Éjszakára altatót, és másnap reggel, mivel láztalan voltam haza engedett a dokim.
    Utána még 3 hétig voltam betegen, mert eléggé nagyot kellett kimetszeni, de azóta és itt lekopogom semmi baj, stabil P2 leleteim vannak, amit 3 havonta még egy éven át le kell vetetnem.
    Ja és 6 hétig no szex, én a 6. hét leteltével terhes lettem, de más miatt sajnos nem maradt meg.
    Ez az én történetem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_944112
    Torolt_felhasznalo_944112
    2005. augusztus 2. 07:32105.
    Szia!
    Nekem méhszájseb miatt kellett háromhavonta rákszűrésre járnom, mindíg P2 volt (nekem is HPV-m van). Nem részletezem, elmentem egy másik orvoshoz, aki a kolposzkópos vizsg. után azt mondta, hogy meg kéne műteni, még mielőtt P3 lesz. Meg is csinálta a műtétet, amit előttem is leírtak már, ez egy kúp alakú kimetszés, elküldik szövettanra a kimetszett részt. Na a szövettanon kiderült, hogy már régen P3-nak kellett volna lennie a citológiának, mert közepes-súlyos hámelváltozás volt kimutatható a szövettannal. Még egyszer megműtöttek, mert még nagyobb részt kellett kimetszeni, aztóa (lekopogom) minden ok, háromhavonta, ill. most már félévente kell csak járnom, a kolposzkóppal és a citológiával is ok eddig minden. A kimetszett részre teljesen visszanő a hámréteg, szebb lesz, mint újkorában. :)
    A műtéthez nekem nem kellett befeküdnöm, ambulánsan csinálták, elég kellemetlen volt, de túl lehetett élni. A Szent István kórházba csinálták, volt műtősnő, meg minden, ami egy ilyen kisebb műtéttel jár. Utána 6 hétig no szex, no ülőfürdő, igazából mozogni alig bírtam egy két hétig, úgy éreztem magam, mintha valamilyen hasműtéten estem volna át.
    Összességében nem volt egy nap dolog, én inkább akkor lettem rosszul, amikor a dokinő közölte az első szövettan eredménye utána a telefonba, hogy nem kell megijedni, ez még nem rák, meg fogok gyógyulni. Na hát addig azt hittem, hogy egészséges vagyok.
    kb ennyi, ha valami kérdésed van, szívesen válaszolok. Nekem is tök jó lett volna, ha valaki részletesen elmondja, hogy mivel jár ez az egész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785794 (101)
     
  23. Torolt_felhasznalo_219091
    Torolt_felhasznalo_219091
    2005. augusztus 2. 07:14104.
    Szia!
    Nekem kb. 8 éve volt P3-as rákszűrésem. Szednem kellett immunerősítőt, 3 hónap múlva megismételték, akkor már csak P2 volt. Újabb három hónap múlva kontroll, akkor megint P3, megint gyógyszer, de akkor már nem úsztam meg, végül megműtöttek. Egy conisatio nevű beavatkozást végeztek, mikor egy kúp alakú részt kimetszettek a méhszájból-nyakból és szövettant csináltak. Egy hétig kellett kórházban lennem, de nagyon jól viseltem, nem fájt, vagy ilyesmi, inkább meg voltam rémülve. De végül az orvos megnyugtatott, minden nagyon időben van, pont erre való a rákszűrés, hogy még idejében kiderüljön ha gond van. Azóta - kop-kop-kop - nincs is semmi gondom, bár 5 évig félévente jártam rákszűrésre. Szóval ne aggódj, jobb az ilyesmitől idejében megszabadulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785794 (103)
     
  24. Torolt_felhasznalo_785794
    Torolt_felhasznalo_785794
    2005. augusztus 2. 00:28103.
    köszi a választ!
    előzmény:
    sensitive (102)
     
  25. 2005. augusztus 1. 14:23102.
    Szia! Másfél évvel ezelőtt nekem is volt egy P3-as citológiám!
    Nekem nem csináltak méhszáj-plasztikát, de lehet, hogy csak azért nem mert kicsi volt a sebem! Lehet, hogy Neked nagyobb és akkor kell ez a műtét!
    Nekem különféle krémek, kúpok, gyógyszerek után, amik nem voltak hatásosak, a doki ecsetelte a sebet, heti 2x, két héten át. Elég fájdalmas volt. . . ezután még a lábkörmöm miatt több hónapig szedtem egy gombaölő gyógyszert és ennek meg az ecsetelésnek köszönhetően most már nincs ilyen problémám. Látszik, hogy volt méhszájsebem, de doki szerint szép és a citológiám is normális!
    Azért kérdezz rá erre az ecseteléses dologra. . Bár lehet, hogy kellemesebb lesz, ha egy alkalommal túlvagy rajta és el is felejted. . . én megszenvedtem ezeket az ecseteléseket! :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785794 (101)
     

Címlap

top