Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rákszűrés eredménye: P3

Perla.
Létrehozva: 2003. december 12. 12:00
Sziasztok! Sajna ez lett az első rákszűrésem eredménye. Most megismételték, annak kb. 8 nap múlva lesz meg az eredménye. Ha van itt valaki aki járt már hasonló "cipőben", kérlek írj, hogy mégis mire számíthatok, ha újra ez lesz az eredmény. Köszi
  1. 2004. október 13. 15:3876.
    Nekem éveken át csak P0-t tudtak kihozni, mert a méhszájsebem miatt folyamatosan gyulladásban volt az egész szerkezetem. Aztán megműtöttek, és a citológia kihozta, hogy semmi halálos bajom nincs, igaz, túl sokáig már nem halogathattam volna a dolgot. De közel 5 éven át volt úgy, szétrepedve, és még élek.
    előzmény:
    gabi.29 (71)
     
  2. 2004. október 13. 15:3575.
    Olyan érdekes amit írsz. P0, létezik olyan? Hová jársz orvoshoz? Pestre? Bocs, ha nem akarod nem kell elárulni.
    Én a Szabolcs utcai klinikán voltam, ott szenvedtem végig mindent.
    előzmény:
    gabi.29 (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_434319
    Torolt_felhasznalo_434319
    2004. október 13. 15:2874.
    Köszi Perla. , hogy írtál és a bátorító szavakat!
    Most nem írt fel semmit a doki, mert az ezt megelőző vizsgálatoknál amikor P0-ás lett kaptam kúpot, most azt mondta nem kell semmi. Az a legfurább, hogy semmilyen panaszom nincs. Én még gyermekszülés előtt állok és belehalnék ha emiatt nem lehetne gyermekem!
    előzmény:
    Perla. (72)
     
  4. 2004. október 13. 15:1473.
    végrenmen=végrenmen
    előzmény:
    gabi.29 (71)
     
  5. 2004. október 13. 15:1272.
    Nem kell pánikolni, ezt már többen írtuk itt a topikban. Én P5-tel "büszkélkedhettem", és itt vagyok semmi bajom, meggyógyultam, pedig én már komolyan gondolkoztam a végrenmen.
    Valóban amit írtál, küldd el ppp-nek is, mert akkor talán észreveszi, hogy írtál. Talán ő, mivel orvos, tud neked abban is segíteni, hogy mi az a ASCUS, vagy mi.
    Az orvos írt fel valamit? Gyógyszert, kúpot bármit. Valamit gondolom adott, mert egy kisebb fertőzés is kihozhat P3-es eredményt.
    előzmény:
    gabi.29 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_434319
    Torolt_felhasznalo_434319
    2004. október 13. 12:1671.
    Sziasztok!
    Én még sohasem írtam egyetlen fórumban sem, most regisztráltam. Teljesen kétségbe vagyok esve, muszáj valakinek elmondanom. Bár ahogy ppp hozzászólását olvastam, kicsit megnyugodtam.
    Tegnap voltam a nőgyógyászomnál a citológia eredményemért - ami már 3-szor P0-s volt- most P3 lett. Nagyon megijedtem, legszívesebben elbőgtem volna magam, így semmit sem bírtam kérdezni a dokitól. Annyit mondott, hogy 3 hónap múlva menjek vissza megismételni és hogy nem kell feltétlenül betegnek tekinteni magam.
    Otthon persze jól kibőgtem magam és áttanulmányoztam a papírt amit kaptam. Valami 'ASCUS' is be van ixelve rajta. Tudja valaki ez mit jelent? Nagyon félek, hogy baj van. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2004. október 2. 23:0870.
    Nos, nekem P3A lett, mondták találkozunk 3 hónap múlva, közben terhes lettem, mondták majd 3 hónappal szülés után. Ugyanis itt a terhesség alatt nem végeznek rákszűrést, mert megbízhatatlan az eredmény.
    előzmény:
    ppp (69)
     
  8. ppp
    ppp
    2004. október 2. 21:4069.
    Igazából ez a sok kétségbeesés annak a következménye, hogy minden leletet most már közölni kell a pácienssel, és ez szép elv is, csak a magyarázatra meg nincs idő. A P1, P2, . . . P5 jelek az orvosnak szólnak, lényegében egy rövidítés.

    Ehelyett a páciensnek jobb lenne a következőt mondani:

    I. Minden rendben, egy év múlva találkozunk ugyanerre a vizsgálatra (ez kb a P1 P2)
    II. Minden rendben, de a vizsgálati anyag kicsit zavaros, három hónap múlva talákozunk ugyanerre a vizsgálatra (kb P3)
    III. Nincs minden rendben, úgyhogy további vizsgálatokat tervezünk. De tekintettel arra, hogy évente jársz, és egy éve még semmi baj nem volt, így valószínűleg ha van is baj, nagyon kezdeti stádiumban van. (P4, P5)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (67)
     
  9. 2004. október 2. 19:2668.
    Nos igen elég tág fogalom, az, hogy P3, azonbelül is gondolom vannak más-és más esetek. Amikor velem közölték, hogy P5, már elkezdtem végrendelkezni, mivel a köztudatban az áll, hogy az már a végső stádium . De hát élő példaként ezt megcáfolom, nem kell pánikolni még akkor sem, ha ilyen rossz eredményt hoznak ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (67)
     
  10. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2004. október 2. 17:3367.
    Itt (Benelux) különbséget tesznek P3a és P3b között.
    előzmény:
    ppp (60)
     
  11. 2004. október 2. 14:2966.
    Még1x köszi, hogy ennyien írtatok. A terhességes dologgal megnyugtattatok. Lehet, csak azért nem volt jó, mert szülés után 2, 5 hónappal mentem? és mindenképpen beszélek vele a jövő héten.

    Ory: ez nálam tuti nem profitnövelés. Sokszor még a magánrendelőben sem kér pénzt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 2. 14:1665.
    Nos akkor örülök, hogy itt vagy velünk, bár nekem már effajta rákszűrésre többé nem kell mennem.
    előzmény:
    ppp (64)
     
  13. ppp
    ppp
    2004. október 2. 13:1164.
    Bőrgyógyász vagyok, és szakképesítésünkhöz hozzátartoznak a nemibetegségek is, amelyek a P3 leletek egy részét okozzák.
    előzmény:
    Perla. (63)
     
  14. 2004. október 2. 12:2263.
    Szia ppp!
    Megkérdezhetem, hogy férfi létedre honnan vagy ilyen jól tájékozott?
    Csaknem szakmabeli vagy?
    Szia Perla
    előzmény:
    ppp (60)
     
  15. 2004. október 2. 12:1962.
    Fújj, gusztustalan. Utálom az ilyen orvosokat, embereket, akik manipulálhatnak minket.
    És persze, hogy elhiszi az ember, hogy valami van, mert hát ugyebár ki vagyunk szolgáltatva az orvosoknak. Főleg az, akinek nincs pénze magán dokikra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2004. október 2. 10:2261.
    Sziasztok!
    Igazából nem vagyok érintett a témában, de Timengó történetével kapcsolatban jutott eszembe, hogy (barátnőm révén ), hallottam egy dokiról, aki sorozatban visszarendelte egy csomó betegét rákszűrés után, azzal a dumával, hogy valami nincs rendben, valamit talált.
    Több páciensnek is gyanús lett, hogy többszöri kezelés után is, újra és újra rossz lett az eredményük, ezért többen átmentek másik orvoshoz, ahol kiderült, hogy nincs is bajuk. A doki igazából profitnövelés céljából rendelte vissza őket 2 hetente vizsgálatra, és hazudta azt nekik, hogy valami baj van !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. ppp
    ppp
    2004. október 2. 10:0160.
    Van, ahol már nem is használják a P1-P5 beosztást, éppen az ilyen félreértések miatt. Ezek a pontok ugyanis csak azt írják le, hogy mit lehet látni a mikroszkópban, nem pedig azt, hogy mennyire "súlyos" az illető állapota. A P3 csak annyit jelent, hogy a vizsgáló nem tudott dönteni, általában azért, mert valami (legtöbbször gyulladás) zavarta a vizsgálatot. Ha ismételten P3, akkor persze ki kell deríteni, mitől nem lehet biztos véleményt adni.
    előzmény:
    vidambaba (58)
     
  18. 2004. október 2. 09:5559.
    Szia!
    Egyetértek veled teljes mértékben. Azért ezt ide másoltam:
    A P1-2 egyértelműen normál kenetet jelent, a 3-as már zavart sejtkép, de a tapasztalatok szerint ennek is a 80-90%ában kimutatható gyulladásos ok, amelyet, ha sikerül meggyógyítani, a citológiai lelet is normalizálódik. Rákos vagy azt megelőző folyamatra csak ennél magasabb "számértékek" utalnak.
    előzmény:
    vidambaba (58)
     
  19. 2004. október 2. 08:3758.
    Szia, szerintem a p2 a határeset. a p3ba már rengeteg minden belefér. Egy jelzés arra, hogy valami nincs rendben, és vigyázni kell, hogy ne forduljon rosszabbra. Nem egy tragikus hír, de nagyon komolyan kell venni. gondolj csak arra, hogy egy ötös skáláról van szó. a 4-esben már simán rákos sejtek lehetnek, az ötös meg már visszafordíthatatlan állapotot jelent. akkor a hármas már csak egy lépésre van ettől. . Igenis tessék komolyan venni!! (de nem megijedni)
    előzmény:
    timengó (55)
     
  20. ppp
    ppp
    2004. október 1. 15:2357.
    miért nem olvasod vissza a korábbi hozzászólásokat? A P3 lényegében negatív lelet (tehát nem találtak rákos sejteket), de valami miatt nem volt jól megítélhető a minta (pl egy enyhe gyulladás miatt), tehát érdemes megismételni. Gyógyszert legfeljebb a gyulladásra kell adni, de nem biztos, hogy kell.
    előzmény:
    timengó (55)
     
  21. 2004. október 1. 15:1156.
    Már mindenki leírta, amit kell. Nem kell pánikolni, de annyiban hagyni sem.
    előzmény:
    mütyike (48)
     
  22. 2004. október 1. 14:5155.
    Sziasztok!
    Véletlenül olvastam a leveleteket.
    Én 3 évvel ezelőtt találkoztam a P3 eredménnyel(akkor 24 éves voltam).
    Az orvosom már akkor nyár elején ezt állapította meg, de nem szólt, csak amikor mentem mentem 3 hónap múlva megint hozzá, akkor szólt. Teljesen kiborultam, nem értettem miért nem szólt, ha ez komoly. Akkor kaptam valami hüvelyholyót. És egy idő után vissza kellett mennem. Akkor is P3 lett. Azt mondt szerinte elúlozták a laborban, ne ilyedjek meg. . . . de nem adott semmi gyógyszert. Akkor már bőgtem, most mi lesz. . . . Szerintem ő sem tudta. Nem akart kés alá küldeni, de látta az eredmények nem jók.
    Akkor kikértem a leleteimet és elmentem egy másik orvoshoz. Megvizsgálak. Az eredmény negativ lett. Fél év múlva mentem megint . Akkor megint negativ.
    Egy év múlva negativ.
    Azóta mindig félek, nehogy valamit találjanak egyszer megint.
    Máig sem értem mi volt, mi történt, és mi van most????. . . . .

    Szerintem a p3 valami határeset lehet. Kiválthatja stressz, ahogy írátátok terhesség. . . . ki tudja még mi.
    A p4 már nagyobb zűr.
    Akkor is kétségbe ejtő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. október 1. 13:1154.
    Legalább valami pozitív is van a dologban. Amióta ez megtörtént, voltak problémáid?
    előzmény:
    g654 (53)
     
  24. Torolt_felhasznalo_225056
    Torolt_felhasznalo_225056
    2004. október 1. 13:0753.
    Az eredmény teljesen negatív lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. október 1. 13:0552.
    Szörnyű érzés lehetett. A szövettan eredménye milyen lett. Remélem legalább az jó volt, ennyi megpróbáltatás után!
    előzmény:
    g654 (51)
     

Címlap

top