Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. március 19. 14:596701.

    Sziasztok kismamik!

    Restellem magam, hogy már milyen rég nem jelentkeztem. Élünk, virulunk, minden rendben. Remélem mindenkivel. Azóta megvolt az AFP-m. Az eredménye jó, de nem igazán adok rá. Hétfőn megyek a genetikára. Kíváncsi vagyok,hogy a jó eredmény ellenére is javasolni fogják-e erősen az amniot csak a korom miatt. Március egytől érzem Négyike mozgását. Akkor volt pont 16 hetes. Tegnap már kívülről is éreztem, amikor a pocakomra tettem a kezem. Olyan jó, hogy egyre aktívabb. most már bele merem magam élni ebbe az újabb babába. Sajna a köldököm elindult kifelé. Ezt úgy nem szeretem. Minden terhességnél hatalmas dudorrá változik. Négyike nemére még mindig nem kaptam tippet. Változatlanul él bennem a remény, hogy lyukas lesz, mert vele nem ég a gyomro, mint a fiúkkal.

    18+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. március 19. 14:416700.

    A juniusibab.gportal-ra hogy lehet adatokat feltölteni? Kinek kell írni?

     

    Köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. március 19. 14:066699.

    Sziasztok!

     

    ludmo hihetetlen szép a baba kép! irigy, irigy...

     

    csinicsani tök jó, hogy nálatok is rendben és befordult a kiscsaj

     

    légzésfigyelő nekünk nem volt nem is hiányzott ezt neked kell eldönteni,

    mérleg ha lehet kölcsönözni akkor érdemesebb úgy, ha nem akkor a teszveszen, vaterán találsz olcsón feleseleges újat venni

    sterilizáló nekem mikrós sterilizáló van, mivel 7 hónapos koráig fejnem is kellett ezért jól jött, ha van mosogatógépet és abban mosod el a mellszívót cumisüvegeket akkor nem kell

    aventes cumisüveg készlet szerintem felesleges ha igény szerint szoptatod nem kell egyáltalán cumis üveg amikor meg már iszik vizet is akkor adhatod neki pohárból... az én fiam nem nagyon ivott soha cumisüvegből nem is érdekelte soha... szóval én azt nem vennék

     

    mi is voltunk tegnap 4d-n... hát a kisfiú (mert 150%, hogy kisfiú) semmit nem mutatott magából mondta a doki, hogy mivel keresztben van teljesen esélytelen jól "lencsevégre" kapni... a feje tetejét láttuk, meg hogy a homlokát fogta a kiskezével... viszont rendesek voltak nem kellett fizetnünk a dvd-ért mondván úgysem látszik rajta semmi

    az az amonion húr ami már a 18 hetesen is ott volt sajna még mindig ott van azt mondta a doki elképzelhető, hogy az útban a bébinek és azért nem tud megfordulni (legfeljebb így marad bár nem tudom hogy fog elférni)

    és 1720 gramm !!!! szóval abszolút túlfejlettnek számít a combcsontja három héttel nagyobb a pocakja két héttel a buksija viszont okés (a nagyfiamnak folyton kisebb volt a feje és ezért stresszeltek de már tudom, hogy a BDP vagy mi fene mivel inkább hosszúkás az egész család feje alkatilag kisebb nálunk és a gyerek sem volt soha olyan igazi babásan kerekfejű, ha értitek mire gondolok)

    szóval kicsit megijedtem, hogy óriásbébim lesz... a doki azt mondta, hogy lehet, hogy a cukortól van mondtam hogy elvileg a terhelés rendben volt (7,4 és állítólag 7,8 alatt jó) úgyhogy majd beszélek a védőnővel bár ő is azt mondta a 7,4 cukorra hogy az még jó...

    ja méretek (már ha valakit érdekel): BDP 7,59, OFD 9,26, APD 8,61, TAD 8,47, FL 6,3 szóval egy jó hosszú lábú kispasi van a pocakomban aki rejtegeti az arcát

     

    na jó hosszú lettem mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. március 19. 13:466698.

    Susy 09:  Nekem mindenki az Avent cuccokat ajánlotta. Én olyan készletet vettem amibe strerilizáló (mikrós), mellszívó, melltartóbetét és 4 cumisüveg van. Szerintem elég kezdetnek.

    http://neobaby.hu/index.php?&lap=xarukmut&xxazon=482

    Egyedül a tejgyűjtő zacskóra mondták azt, hogy hajlamos kiszakadni, viszont a poharas gyűjtő az állítólag jó.

     

    Babamérleg:  Én még nagyon gondolkodom, hogy vegyek-e. Első gyerkőc lesz, még tutira akarunk egy másodikat is és van egy öcsém is aki 3 gyereket ígért Anyunak. Szóval lehet, hogy megérné megvenni.

    Ebi: Te nem Dunakeszi környéki vagy? Ott a Piros Óvoda melletti gyerekrendelőben (Dr. Ercsei) tuti, hogy lehet kölcsönözni.

     

    Légzésfigyelő:  Én külön szoba párti vagyok, úgyhogy vettünk. Inkább mondjam azt egy év múlva, hogy fölösleges volt, minthogy verjem a fejem a falba, hogy sajnáltam rá a pénzt.

    Inkább rucikból vettem olcsóbbakat. Ajánlom a törökbálinti Corát, 500-600 Ft-ra vannak leakciózva tök jó plüss rugik.

     

    Mi húsvétra lakásfelújítást tervezünk. Még fel kell csiszoni az egyik szoba parkettáját és újra lakkozni. Plusz akkor lesz kifestve és berendezve a babaszoba is. Már alig várom :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. március 19. 13:386697.

    Sziasztok!

     Köszi a megnyugtatást .

    ghandi: Mi is egyidősek vagyunk 28+1 . Én is +11 kg-nál tartok - ezek szerint fej fej mellett haladunk .

     

    előzmény:
    ghandi (6663)
    2009-03-18  19:45
  6. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. március 19. 13:326696.

    Szia Suzy!

     

    Most nézem csak, hogy nem csak mindketten az Istvánban tervezünk szülni, hanem ráadásul egyazon napra (június 17)  vagyunk kiirva és mindketten kislánnyal!

     

     

     

     

    előzmény:
    susy09 (6685)
    2009-03-19  10:02
  7. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. március 19. 12:196695.

    Szia Suzy!

     

    Én is az István fogok szülni. Épp tegnap hívtam fel őket szülésfelkészítő ügyben. Minden szerdán van 15 órától és kb. 6 alkalmas a tanfolyamon.

    Én mostantól tervezek majd menni.

    Te?

    előzmény:
    susy09 (6664)
    2009-03-18  20:28
  8. 2009. március 19. 11:426694.

    Sziasztok!

     

    Rendszeresen olvasom a fórumot,  csak nem nagyon jut időm irni is.

     

    Visszér: valaki kérdezte, hogy milyen krémet lehet kenni a lábon lévő visszérre. Én sok mindent próbáltam, de leginkább a vadgesztenye krém jött be és ebben nincs is olyan anyag, ami miatt ne lehetne használni. Patikákban és gyógynövényboltokban lehet kapni. Azt nem tudom, hogy a szeméremajkakra használható-e.

     

    Susy!  Én és Mese is a Szt Istvánban fogunk szülni, júni 10-re vagyunk kiirva és járunk szülésfelkészitőre. Szerintem nagyon hasznos, mert egyrészt elmondják, hogy mi a szokás a kórházban (nincs beöntés, borotválás, gátmetszés csak kérésre, olyan pozicióban vajúdhatsz és szülhetsz, ahogy akarsz, stb), mit kell bevinni, légzéstechnikák a szülés alatt, stb. Nagyon sok hasznos infót tudtunk már meg. Szerdánként 15 órától van, ha érdekel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. március 19. 11:316693.

    sziasztok!

     

    Susy,

     

    én szt István, hacsak nem jön nagyon korán a kis kókusz...

    hivatalosan június 30 a kiírásom.

     

     

    Csinicsani, 

    szép méretek!

     

    Ludmo,

     

    naggyon jó a kép!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. március 19. 10:356692.

    Keresd lazy24 priviben eddig ö vezette és a  táblázat itt a regisztrácó után megtalálható

     

    http://juniusibaba.gportal.hu
    előzmény:
    susy09 (6687)
    2009-03-19  10:09
  11. 2009. március 19. 10:296691.

    En ugy tudtam, hogy ottani kell legy es akkor csinalnak csak.

     

    Marmint legalabb Ms megyebol kell legyel.

     

    Tevedni emberi dolog

    előzmény:
    csinicsani (6690)
    2009-03-19  10:24
  12. 2009. március 19. 10:246690.

    nem Luszi hanem Lazy....

     

    Babas tényleg költséges és fölösleges az utazás idáig, viszont abban tévedsz h nem csinálják meg, a Galenusnál pl csak be kell jelentkezni telefonon és kész...

     

    Nekem 2D-s Uh volt de a pofi nézésnél átkapcsolt  a dokim 4D-re és megnéztük ugy az arcát .

     

    No name cumisüvegek nem válltak be nálunk , azokat mind kiköpte , szerintem azért mert azoknak sokkal kisebb a cumijuk mint a mellbimbó...de gyereke válogatja.

     

    rRuhák : Csanád 54 cm és 3500 gr volt de az 56 rucik sokáig jók voltak.

     

    Na megyek...

    előzmény:
    susy09 (6687)
    2009-03-19  10:09
  13. 2009. március 19. 10:226689.

    jaj nem luszit akartam bocsi

    a juniusbaba.hu-n van a tablazat, azutann nem csinalt senki.

     Legalabbis ugy tudom

     

    De csajok ha gondoljatok en csinalok egyet.

    Exel formatumba es azt mindenkinek elkuldenem.

     

    Mit szoltok hozza?

     

    előzmény:
    susy09 (6687)
    2009-03-19  10:09
  14. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. március 19. 10:206688.

    Susy! hát az én férjem kifejezetten utálja a húsvétot, mellesleg én se vagyok oda érte...De mondtam neki,hogy így járt, mivel hamarosan 2 fia lesz, és azért szeretném, ha még ők is ismernék a locsolkodás-szokást. Tavaly is elmentek a rokonság nőtagjaihoz Márkkal, hát a kicsi nagyon élvezte, apuka meg teljesen lefáradt.  Gondolom, ez az idén is így lesz...

     

    Biztos nagyon jó lesz nektek is kikapcsolódni egy kicsit, és reméljük jó idő lesz rátok!

    előzmény:
    susy09 (6683)
    2009-03-19  09:59
  15. 2009. március 19. 10:096687.

    figyi....ki az a Luszi? mert ilyen nevű forumozót nem találok... És pontosan milyen adatok is kellenek?

     

    a www.juniusibaba.hu címen ott rajta vagyok, azt tudom h van, de másik táblázatot is csináltatok már? 

     

    na lassan viszont megyek ledölni kényelmetlen hosszú távon a gép elött ülni...

    előzmény:
    babas (6682)
    2009-03-19  09:57
  16. 2009. március 19. 10:046686.

    Örülök h jól vagytok és várom majd a képeket a pocidról!

     

    Nekünk 100 %-ra 4 különböző doki mondta h kislány! ugyhogy meglepődnék ha nem kislány bujna ki...

     

    Nálunk is a mi szobánkban lesz a kislányunk, ugyhogy én is filóztam rajta h nem kell, de apa szóba hozta h mi lesz veszünk-e és most megint elbizonytalanodtam...

     

    27+1

    előzmény:
    babas (6682)
    2009-03-19  09:57
  17. 2009. március 19. 10:026685.

    Szia! Köszzi a választ!

     

    Remélem akkor ismét ilyen gyors szülésed lesz és mindenki másnak is!!!

     

    Akkor senki nem szül az István kórházban rajtam kívül????

    előzmény:
    marcsi0211 (6681)
    2009-03-19  09:52
  18. 2009. március 19. 09:596684.
    Csinicsani: Vasarhelyt tudom, hogy van de itt Szekelyudvarhelyen nincs. Es csak azert bemenni Vasarhelyre eleg koltseges, foleg ha nem is csinaljak meg ha nem onnan vagy.
    előzmény:
    csinicsani (6680)
    2009-03-19  09:51
  19. 2009. március 19. 09:596683.

    ebi85: babamérleget én is kérdeztem a védőnömet, de azt mondta h nem muszály vennem, de azt is mondta h ők nem tudnak kölcsönbe adni, mármint nem kölcsönöznek , oda beviszem a gyereket (hozzáteszem azért nem a szomszédban van, gyalog egy jó fél óra séta, ha nem több, kocsival mondjuk közel van), dehát én nem fogom 3 hónapig oda behurcolászni ezért vennem kell vagy valakitől szereznem! 

    Párásítot mindneképpen szeretnék venni, csak nem tudom melyik jó! De akkor várom/várjuk a tapasztaltabb anyukákat, ötleteket!

     

     

     

    Anna: szegény, biztos nem jó h így keményedik a pocid! A kislányom engem is egyre jobban rugdos, persze nem bánom tök jól elvagyok és mosolygok mikor kinyomja magát, de mostanában én is úgy éreztem h eléggé tekereg! nekem még nem mondták eddig h hogyan is fekszik, de hétfőn megyek én is a dokimhoz rákérdezek ha nem mondja!

     

    Sok sikert a vizsgáidhoz!

    Szilvásváradon én még nem voltam, azaz ha voltam is nem emlékszem rá Mi 3 hét mulva április 3-4-5.-én megyünk Orfűre, egy tó mellé egy kis faházat béreltünk ki! Jó kis levegő, lehet horgászni, bográcsolni, szalonnát sütni, már nagyon várom!  

    Húsvégkor meg szerintem mi is itthon leszünk, bár párom nem az a locsolkodós fajta, ugyhogy ismét majd nyúzhatom a fülés h leglább a családban a nőket menjünk el és locsólja meg!

     

    csinicsani: szia! örülök hogy jól vagytok Ti is! Szép nagy talpicskája van akkor a kisasszonynak! és pontosan hány hetes és napos is vagy? ez akkor most nem 4D volt ugye? csak a saját dokid vizsált?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. március 19. 09:576682.

    Szia

    Mi is jol vagyunk.

    Novogetunk. Holnap hozok en is friss pocikepet.

     

    Tablazat van Luszi csinalta, hozza kell kuldeni az adatokat.Kuld el te is neki.

     

    Es tenyleg hogy is allunk a nemek aranyaban?

     

     Amugy en legzes figyelot nem veszek mert egy szobaban alszunk majd a picivel es szerintem igy tok folosleges.

    Babamerleget pedig szerintem kerek majd valakitol kolcson.

     

    babas

    27+0

    előzmény:
    susy09 (6674)
    2009-03-19  09:10
  21. 2009. március 19. 09:526681.

    Ebi:  Köszi a választ.

     

    Ilyenek engem már nem igazán érintenek ahoz az elsö gyereknél kellett volna járni ilyenre na meg a másodiknál mert ö más korházban született a többiekkel együtt.

    Most pedig rutinnal felvértezve megyek majd szülni.

    Utoljára az elsö fájástól az utolsoig 2.5 ora telt el. Remélem most is igy lesz.

     

    Susy:  A sterilizáló felesleges arra jó egy lábas fedövel és egy darab textil pelenka és egy itrom pár csepp leve.

    Mérleg jó ha van de csak bestresszeli az anyukát és attol megy el a teje. Amugy hetente viszed majd eleinte a védönöhöz.

    Aventes cumis üveg készlet nekünk is van a szekrénybe eltéve és használjuk az olcso noname cumisüvegeket.

    Én még 4000.- vettem 3 éve a tescoba. 

    Légzésfigyelö az akkor jó ha nem hiper szuper érzékenyre van állitva és ha nem felejted el kikapcsolni amikor kiveszed a gyerköcöt a kiságyból különben ideggörcsöt kapsz minden alkalomkor.

     

    Bocs hogy hosszu voltam!

     

    Marcsi 80 nap vissza! 

    előzmény:
    ebi85 (6673)
    2009-03-19  08:56
  22. 2009. március 19. 09:516680.

    Nekem eddig haránt fekvésben volt és tegnap a dokinál derült ki hogy befordult a kis huncut

     

    Korház : itt császárral 6-7 napot tartanak bent és minden nap benéznek a lábad közé, megtapizzák a sebed...de most ha minden rendbe megy máshol fogok szülni mint Csanáddal és ott nincs egy csomó h...lye protokoll,meg h magánklinika kinyalják a s...ged

     

     

    Babas azt hiszem te erdélyi vagy,akárcsak én , és mondod h nincs 4D-s uh, ezt nem hiszem mert itt nálunk Marosvásárhelyen minden rendelőben van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448657 (6675)
    2009-03-19  09:23
  23. 2009. március 19. 09:456679.
    Aventtel én maximálisan meg voltam elégedve a fiamnál, ugyanis ő szopott is és cumis üvegből is evett és sokan mondták h a cumisüveg után vissza fogja utasitani a cicit, de nem igy volt és szerint ez annak köszönhető h az Avent cumiinak nagyon jó anatomikus formája van.
    előzmény:
    ebi85 (6676)
    2009-03-19  09:34
  24. 2009. március 19. 09:406678.
    setrok : nekem is van valami fájdalmas kis kitüremkedés a szeméremajkamon odalent ami ha lefekszem visszamegy, honnan lehet tudni h az visszér  ????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841710 (6671)
    2009-03-19  07:57
  25. 2009. március 19. 09:386677.

    Sziasztok,

    tegnap megvolt a a dokizás, minden rendben, és hogy a dokt idézzem : még mindig lány

     

    BPD: 7,5 cm , ami 30 hetesnek felel meg

    FL : 5,3 cm , 28+3 hetesnek felel meg

    AC : 23,31 cm 28 hetesnek felel meg  , súlya 1270 gr , ja és érdekességképpen a talpa 6 cm - nagy lábú lányom lesz

     

    Képet nem tudok tenni mert kinyomtatta és nem cd-re tette, de átkapcsolta 3D-be és ugy is megnéztük,és nagy vastag ajkai és széles orra van a drágánknak  és a kezével fogat a homlokát olyan jajj de nehéz az élet stilusban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841710 (6671)
    2009-03-19  07:57
  26. 2009. március 19. 09:346676.

    Mi légzésfigyelőt újat az apróneten találtunk akciósan, onnan rendeltük meg.

    Babamérleget én nem veszek, mert a védőnő azt mondta, hogy elég 2 max 3 hónapig mérickélni, és nálunk a kerületben lehet kölcsönözni 1500ft/hó-ért digitálisat. Állítólag minden védőnő tudja, hogy a környékükön hol lehet kölcsönözni.

    Párásítót én radiátorra tehető hagyományos fémet szeretnék, de ilyet nem találok sehol :( Ötletek?! Az az elektromos, vagy milyen párásító igaz szimpatikus nekem is, de jelenleg nincs rá keretünk.

    Az AVENT cumisüveg készlettel én is szemezek  Tapasztalt anyukák szerint érdemes megvenni? Ez engem is érdekelne!

    előzmény:
    susy09 (6674)
    2009-03-19  09:10
  27. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. március 19. 09:236675.

    Sziasztok!

     

    Csinicsani: A Magnerot-ból bőven elég 1, max 2 szem. Nálam tényleg ez vált be, biztos úgy van, ahogy a doki mondta, hogy jobban , és könnyebben felszívódik...

     

    Tegnapelőtt viszont megint úgy keményedett, hogy má-már elviselhetetlen volt, és sokat és fájdalmasan mocorgott a kis bébink... Nem tudtam, miért, de leesett! Szerintem megint megfordult, legalábbis mintha most megint nem teljesen lent érezném a lábacskáit, mint eddig... remélem, jó irányba fordult, de hétfőn kiderül, akkor megyek a nőgyógyászomhoz... Visszagondolva, egy hete is ilyeneket produkált, és akkor fordult popsival lefelé.... Majd meglátjuk.

    A méhnyak is remélem rendben van, a múltkor még így volt...

     

    Hát, én is kezdek egyre fáradtabb lenni, a hajolgatás is nehezebben megy. Még 3 vizsgám van, 3 beadandó dogák, és a gyakorlat...remélem bírni fogom.

     

    Egyre többször jár az eszem a baba körül, sokat álmodok a szülésről is. Én inkább attól félek, hogy megint bentragadunk napokig, mint Márkkal (2 hét lett belőle), hát azt nagyon nem szeretném!

     

    Csajok! Ha elkészülnek a babaszobák, teszünk fel képeket? Biztos mindenki sokat fog rajta munkálkodni!!!

     

    babák nagyon cukik, a római képekre én is kíváncsi lennék! Szuper lehetett nektek!

    Mi most agyalunk, hogy mi legyen a húsvéti program. de szerintem én itthon fogok lustálkodni, a fiúk meg elmennek locsolkodni délelőtt...Pedig szívesen elmennék én is vhova, de mivel kocsink nincs, azt is kölcsönözni kéne a rokkonságtól. " tömegnyomoros " helyre megint nem szívesen megyek... pedig a kedvenc helyünk: Szilvásvárad.Imádjuk! Na, majd meglátjuk, ez még kicsit odébb van...

     

    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    csinicsani (6646)
    2009-03-18  10:28
  28. 2009. március 19. 09:106674.

    Jó reggelt!

     

    köszönöm Babás! ti hogy  vagytok?  

     

    Látom azért mindenki vásárolgatott már ki apróságot, ki már nagyobb dolgokat!

    Mi már elég sok mindent megvettünk: kiságy-pelenkázóval, babakocsi 3 részes (mózes, sport és autósülés), 1 nagy 90 db-os pelenka (ezt kaptam), kis ruhácskák 56 -os méretek és egy-kettő 62-es! 2 pléd a babakocsiba, sapka, 1 fürdőlepedő, kiságyba marac, 1 lepedő, 1  db  4 részes ágyneműgarnitúra és még egy két apróság  amit kaptunk/vettünk vízhőmérő, hitőpor, babafürdő, kiskád! de azért ahogy olvasgattam még van amit kell bőven! 

     

    Szerintetek mennyire fontos és hol érdemes venni?:

    - légzésfigyelő

    - babamérleg

    - párásító

    - sterilizáló (és ebből melyik? mikrós, elektromos)?

    - érdemes-e megvenni az AVENT -es cumisüveg készletet 6 000 ft-ért láttam

     

    És ki az aki még a Szent István kórházban fog szülni? 

    Nincs még táblázat lányok? hogy ki mikorra van kiirva melyik kórházban szül meg egy két dolog még van benne?! Biztos tudjátok mire gondolok, más fórumon láttátok már biztos!

     

    na jó hosszú voltam most bocsika!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. március 19. 08:566673.

    Jó reggelt!

    Én most fejetem be a -zást 

     

    Ludmó

    fantasztikus ez a kép! Nagyon jól sikerült!

     

    Setrok

     sajnálom az aranyered  vagyis téged az artanyér miatt.. rettentően félek én is tőle, eddig még szerencsére nem volt semmi. De én ilyet még nem is hallottam, hogy a szeméremajkon!?  

     

    Marcsi

    én járok szülésfelkészítőre kórházba is, meg a  kerületünkben a védőnőkhöz is. Minden alkalommal van egy téma amiről előadást tartanak, és a végén lehet kérdésket feltenni. Pl tegnap az anyatejes táplálásról beszélteka védőnők. Kaptunk szórólapokat is gyógyszerekről, termékekről. Meg avent tejgyűjtőpoharat egyet kipróbálásra. A kórházban meg legutóbb a szülésről volt: elmondták hogy ki mit tesz, mi a protokol a kórházban, milyen érzéstelenítést támogatnak, mi az amit nem kötlező, hanem te választod.... ilyesmi. Sztem nagyon hasznos főleg a kórházi, mert minden kórház másként csinál egyes dolgokat, mást támogat, mások a lehetőségek. A kórházin megmutatkák a szülőszobát is. 

     

    30+1 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. március 19. 08:366672.

    Sziasztok

     

    Hoztam egy kis , es kinek mi esik jol.

     

    Ghandi Gratula a hazassagi evfordulohoz

    Kepeket teszel fel a romai utrol?

     

    Tiffin: Edesek a babaruhak. Es a baba is jol latszik

     

    Susy: szepen no a pocikad

     

    Ludmo: Gyonyoru a kis babo. En si ugy szeretnek ilyen kepet de itt nincs 4D

     

    babas

    27+0

    előzmény:
    ghandi (6663)
    2009-03-18  19:45
  31. Torolt_felhasznalo_841710
    Torolt_felhasznalo_841710
    2009. március 19. 07:576671.

    Sziasztok!

     

    Kicsit megint eltűntem, de olyan szinten meg voltam fázva, hogy végén már csak 1 heti antibió segített.

     

    Tegnap kijött a visszér a szeméremajkakon is. Én úgy kiakadtam, mikor este fürdésnél észrevettem. Egész nap fájt ott lent ugyan, de nem gondoltam volna, erre este... Tök kész voltam. Még jó, hogy fekve visszamegy, így apa már nem látja az undormányt. Van valaki aki küzd még ezzel a gonddal? Előző terhességnél is kijött ugyan, de nem a 6 hónap végén és nem ennyire vészesen.   Mi lesz még itt 3 hónapig?????

     

    Holnap megyek dokihoz. 3 hete kellett volna jelentkeznem, de szerintem kiutáltak volna, ha olyan taknyos-köhögősen megjelenek ott és 2 órán keresztül fertőzöka váróban.

     

    nagyon aranyosak a babaképek. Én nem is tudom mikor megyek a 28-30 hetesre, holnap kiderül. Apa folyton azzal nyaggat, hogy biztos, hogy lány? Már ott tartok elmegyek egy 4D-sre, mert kikészít a kételkedésével. De azpért 3 fiú után érthető.

     

    Mennem kell, "dolgom" van.  Rángatnak, hogy aja.... Aztán megyünk dokihoz, mert a legkisebb ekcémája kegyetlen most már.

     

    Set 26+3 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. március 18. 22:306670.

    Sziasztok lányok!

     

    Aki jár erre a szülésfelkészitöre árulja már el nekem hogy ott mi és hogy zajlik.

     

    Tiffin: aranyosak a ruhák.

     

    A végén elcsábulok és elkezdek vásárolni pedig mindenünk van ami pedig nagyon kell majd azt a végére tartogatjuk.Bár jövöhonapban már elkezdem a nadrágpelussal és megprobálok feltankolni belöle pár honapra. 4-9 kg és akkor nem érhet meglepetés. 

     

    Nekünk a korházban nem adnak tápszert csak ilyen citromos vizet de éjjelre bennt van a baba a csecsemösöknél. A rokonok pedig nem mehetnek be az osztályra egyáltalán igy a kismamák nincsenek kitéve a furcsa tekinteteknek.

    előzmény:
    Chrissy8000 (6668)
    2009-03-18  21:17
  33. 2009. március 18. 22:206669.

    Sziasztok!

     

    Pár napig nem voltam, de igyekeztem visszaolvasni. Mi is voltunk ultrahangon (28 hetes+4D egyben). Nagyon jó volt! 1165 gramm és minden egyéb is rendben van. Tündéri, már most annyira hasonlít az Apucijára, hogy az hihetetlen. Büszke is rá!

    Ma voltunk vásárolni, mivel én május végéig dolgozom, nem akarom az utolsó percre hagyni.

     

    Megvettük a légzésfigyelő-bébiőrt. Aki akar venni annak javaslom mostanában, mert az Angelcare pelenkakukát ad minden légzésfigyelőjéhez ajándékba. (Pelenkakuka 4-5000 Ft, ha külön veszed). A gyakorlati oktatás miatt majd elnézek a barátnőmhöz "tanfolyamra". Neki most 2 hónapos a babája és ugyanezt a típust használja amit vettük, már biztos kitapasztalta az összes gombot és beállítást. Újraélesztő tanfolyam nekem nem lényeg, mert 2 éve hobbiból elvégeztem egy mentőápolói tanfolyamot, úgyhogy nem hinném, hogy gond lenne.  

     

    Vettünk autósülést is. Na ehhez jó volt, hogy ott volt a párom! Azt tudtuk, hogy Römert akarunk, mert ez a legbiztonságosabb a törésteszteken és ez az egyike annak a 3 típusnak ami rárakható a babakocsinkra. De, nagyon érdekes, hogy a Römer Baby Safe Plus típus más, attól függően, hogy 2008-as vagy 2009-es "évjárat". A 2008-as ugyan olcsóbb, sőt még akciós is volt, viszont nem köthető be autófixes és isofixes talpba. Úgyhogy figyeljetek a vásárlásnál, én tutira nem vettem volna észre.  

    A nagyobb tételekből már csak az ágy hiányzik, bár már azt is kinéztem, csak el kéne menni megrendelni. Az apróságok pedig meglesznek :-)

     

    Ludmo 28+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. március 18. 21:176668.

    Szia Reginka,

     

    Mi Kistarcsan, a Flor Ferencben fogunk szulni.

    Az en parom teljesen kaphato volt az elokeszitore. Mivel ugy tervezzuk, hogy bejon majd velem, igy biztosan neki is megnyugtato, hogy tudja hova kell majd menni, mi fog tortenni, mi ott a protokoll, mik a helyi szokasok. Ez elvileg minden masodik kedden van, na azt nem hiszem, hogy o szeretne vegig ulni mindet, de a tegnapi erdekes tema, Mutetes szulesek, beavatkozasok a szuloszobaban.

    Azonkivul megkaptam a valaszokat a kerdeseimre, mit adnak a korhazban a babanak es mit kell nekunk vinni...

    Es megbeszeltuk, hogy egyszer bemegyunk fuggetlenul a foglalkozastol, megnezni a vajudot, szuloszobat, ket agyas szobat, orzot, etc.

    előzmény:
    reginka (6666)
    2009-03-18  20:29
  35. 2009. március 18. 20:376667.

    Sziasztok,

     Tiffin: Aranyosak a babuci es a szerzemenyek is.

    Az jol hangzik amit a korhazrol irtal. Mondjuk azt nem szeretnem, ha tapszereznek a babat, igy gondolom jo lesz vegul ha ejjere is nalam hagyjak.

     

    Ghandi: Biztosan nagyon szep volt a romai hazassagi evfordulo. Es jo, hogy jol birtad.

     

    Kepzeljetek a baratainknal ma megszuletett a kisfiuk, egy honappal korabban, de makk egeszsegesen, 2,8 kg. Ez a masodik babajuk.

     

    Na szoval mindenki igyekezzen a felujitasokkal, es lassacskan a beszerzesekkel is, mert aztan ki tudja nalunk nem sietnek-e majd a babak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. március 18. 20:296666.

    Sziasztok,

     

    Jó ideje nem jártam erre megint, rengeteget írtatok!

     

    A babakelengyés dolgokból mindenképp válogatok én is, mert első babások vagyunk, így tapasztalat = 0. Örülök, hogy sokan tudtok ebben tanácsot adni, köszi!

     

    Ghandi, örülök, hogy jól éreztétek magatokat! Gratula a házassági évfordulóhoz!

    Mi Dobogókőre léptünk le a hétvégén, még a baba születése előtt egy kicsit, ott is gyönyörű volt, még csupa hó volt minden! Mondjuk már túráznunk nem kellett, pedig azt hittem, hogy még bírni fogom, de már a rövid táv is hosszú táv számomra, mint kiderült! :) Azért másfél-két órát sétáltunk, az is nagyon jól esett.

     

    Én 26+1-nél járok, és kb. 7 kg-nál.

    Még mi sem vettünk semmit, de én már lassan szeretnék nekiindulni a vásárlásnak.

    Ebben mondjuk elég tanácstalan vagyok, szóval viszem a listáitokat is magammal! Párom nagy örömére... :)

     

    Bababluz, én a szülés közbeni beavatkozásokkal úgy vagyok, hogy - legalábbis a mostani gondolataim szerint - szeretném az orvosra bízni azt, hogy mire van szükség. Bár félek én is a gátmetszéstől, de jobban félek attól, hogy ha nem metszenek, akkor repedek, és az rosszabb hosszú távon, így inkább a helyzetre és az orvosra tervezem bízni ezt a döntést. Jó lenne minél természetesebb módon szülni, de ezt úgyis a helyzet fogja hozni, gondolom én!

     

    Ma voltunk terheléses cukron, nem volt túl jó ízű az a lötty, de azért meg lehetett inni. Azért néha vissza akart nézni... :) Szerencsére nem lett baj.

    Eredményt még nem tudok, remélem, hogy jó lesz.

     

    Chrissy, melyik kórházban voltatok előkészítőn?

    Én is kíváncsi lennék, hogy nálunk - Szent Imre - hogy vannak ezek a dolgok, de a párom nagyon ellene van ezeknek a felkészítőknek, felesleges dolognak tartja. Sokkal magabiztosabb nálam, pedig neki is első baba lesz... :)

     

    Szép estét Mindenkinek,

     

    Reginka

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. március 18. 20:286665.

    Ja és ami lemaradt!

     

    27+0

    előzmény:
    susy09 (6664)
    2009-03-18  20:28
  38. 2009. március 18. 20:286664.

    Sziasztok!

     

    rég jártam erre felé is!

     

    Úgy néz ki most már azért több időm lesz és igyekszem most már többször jönni ide hozzátok is! Nem tudom ki emlékszik még rám!

     

    Azért nagyából bele-beleolvastam látom kelengyelistát beszéltétek át, meg a kórházi dolgokat!

     

    Van aki szül az István kórházban még rajtam kívül? Szülésfelkészítőre már jártok? 

     

    Teszek fel egy ma készült pocakfotót!

     

    Remélem mindenki jól van és most már jobban megismerjük egymást!

     

    Szép estét mindenkinek, holnap akkor jövök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2009. március 18. 19:456663.

    Sziasztok Kismamik!

     

    Majd két hete nem volt időm jönni, írni, olvasni, és megint 300 új hsz-t gyártottatok! Lehet, hogy sosem jutok el a naprakészségig???

     

    Remélem mindenki jól van és szépen növeszti pocakját.

    Mi tegnap töltöttük a 28. hetet, és én már 11 kilót híztam

    Időközben megjártuk Rómát, szerencsére jól bírtam a repülést és a sok mászkálást is (de azért jó volt hazajönni).

    Gyönyörű időnk volt, és rengeteg mindent megnéztünk, szép házassági évforduló volt

     

    Mi egy darab cumisüvegen kívül (kisvakondos, nem lehetett kihagyni!) semmit sem vettünk még, sőt! még a lakásfelújítást sem kezdtük el... sok minden áll előttünk... de inkább most nem is ijesztek magamra....

     

    Szép estét mindenkinek!

     

    Ghandi 28+1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. március 18. 16:006662.

    Bababluz: mi konyhafelujitast tervezunk, mert kabe 4 het, babaval meg nehezebb lenne, igy most aprilisban szandekozunk vegezni. Vannak kimondottan gyorsan szarado, bababarat festekek, na meg szelloztetunk jo idoben sokat.

    Ez a festek picit dragabb, de a hangyomanyosrol azt hallottam, hogy kabe 7 honapig tart, mig rendesen kiszarad, szagmentesen.

     

    Luiz: itt, az USA-ban ha nincs baj a mamaval-babaval, max. 2 napot lehet maradni szules utan, csaszar utan 4 napot-tobbet nem fizet a biztosito. Mondjuk en nem is banom, nem kell nekem egy hetig vizit, meg ebresztgeto noverke, ha semmi bajom.

     

    Fules: egyidosek vagyunk, en is ma vagyok 27+4

     

    Chrissy: az en valasztott korhazamban az a rendszer, amit a kismama mond. Viccen kivul, ha leadod ejszakara, elviszik es tapszerezik, ha magad mellett akarod tartani, az sem gond. Megmutatjak szivesen a szoptatas, furdetes fortelyait is.

    Ja, a szulesre is rakerdeztem: szulhetek abszolut beavatkozasmentesen, amig a baba szivhangja oke es en is birom. Gatmetszes, beontes es borotvalas csak sajat keresre van.

     

    Adnak korhazi haloinget amugy, ez ilyen hatulkotos, igy nem viszek sajatot, legalabb nem nekem kell kimosni. Amit en viszek, az egy lila selyemkontos, amit ferjem ajandekozott nekem elso Valentin-napunk alkalmabol, szoval eszmei erteke van. Majd azt huzom a haloing fole es igy fogok fenykepezkedni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6651)
    2009-03-18  12:30
  41. 2009. március 18. 15:516661.

    Nagyon hasznos dolgokat irtatok a kelengyerol!

     

    Tapasztalt anyukak: szeretnem megkerdezni, ha mar a kormok vagasarol volt szo, hogy ti vettetek olyan kezre huzhato minikesztyut, ami megakadalyozza a babat sajat arca osszekarmolasaban? Nem nagy tetel megvenni, de azert kivancsi vagyok ra, felesleges-e.

     

    Rolam annyi hir van, hogy tadam! felment a placenta! A baba meg mindig kislany, szivverese 146/perc, epp atlagos, velem is minden oke, eddig kabe 5 kilot hiztam.

     

    Kepem is van, de csak ket 2D-s, nekem nem lesz 3D, mert az itt nagyon draga, kijon belole az autosules...

     

    Ja, utana elmentem vasarolni oromomben, errol is teszek fel kepet: zsakmanyoltam bodykat, 3 pizsit, egy hordozora kapcsolhato elefantot es egy kotott sapka-cipocske szettet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. március 18. 14:276660.

    Sziasztok!

     

    Hazahozós: akkor még nem veszek semmit. Majd apa elmegy venni, ha elég lesz neki az 56-os. Ebból kaptam annyit, hogy vennem nem kell, de hát látszik rajtuk, hogy használtak, foltosak is. 

     

    Néztem a bébiollókat, szörnyen néznek ki, és idáig a kismamik 90%-a (ahogy látom, hallom, olvasom) a saját ollóját használja.

     

    Anna: szépek vagytok! 

     

    Chrissy: sajnálom, hogy diétázni kell:(.

     

    Gnokki: az ágyba ill. ágyból ki nekem is nehezen megy, a hajolás is. Még aludni aránylag jl tudok, ha megtalálom a kéynelmes pozíciót.

     

    Csinicsani: Nem is tudtam, hogy az utazóágy magassága is állítható. De nem is rossz ötlet, hogy kiságy helyett ebben aludjon.

     

     

    Reggel voltam a vérvételes eredményekért, a vasam alacsony, de még az alsó határérték felett. Megkaptam a 34. hétre a beutalót (vérvételre). a legutóbbi mérés óta 70 kg vagyok. 4 hét alatt semmi:). De még biztos fog szaporodni.

    Este azt álmodtam, hogy szoptattam, és tök könnyen ment.

     

    bántanak a szelek, fájdogál a hasam, de jól vagyok, vagyunk:).

     

    Szép napot!

     

    27+4

    előzmény:
    Luiz (6624)
    2009-03-17  11:53
  43. 2009. március 18. 14:146659.

    Sziasztok!

     

    A kórházban én nem is emlékszem a vizitre, szerintem nem is volt minden nap, de hogy nem vizsgált meg senki, az tuti még hazamenetel előtt sem. Mondjuk a Klinikán lehet hogy szigorúbbak a szabályok... Egyébként én pont éjjel-nappali rooming in párti vagyok, csak még azt nem tudom, hogy intézem el flottul, hogy az első éjszaka is velem legyen Bálint. Mondjuk a hat ágyas szobában tényleg nem túl szerencsés, nekem is elég lesz a saját manóm sírása

     

    Cukros diéta: de, felkelnek 6kor, ha úgy van beállítva, ill ha kimarad, tolódhat az egész nap.

     

    Csinicsani: tök jó ötlet az utazó ágy, abba tényleg nem veri be a buksiját, ha nagyon mozgékony

     

    Hazahozós ruha: én is fehéret szeretnék, még anno Márkkal talátam egy boltot, ahol még választék is volt, most is oda megyünk Nekünk elég lesz az 56-os, Márk 52cm-el született (pedig Apa 190cm és én sem vagyok alacsony) és sokáig még az 56os is lötyögött hosszban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. március 18. 14:046658.
    Nekem éppen sikrült elkerülnöm. Nekem 7,2 volt és a védőnő azt mondta, hogy 7,5-től dietetikus!!  Pedig én egészségesen étkezek. Nagyon kevés cukrot eszek.Azt is főleg barnát. Naponta 5x eszek. Sok gyümölcs, zöldség. Ki tudja mitől van??
    előzmény:
    Chrissy8000 (6657)
    2009-03-18  14:00
  45. 2009. március 18. 14:006657.

    Szia Sbeetty,

     

    Igen, beszeltem a Vedonovel es hivtam a klinikat. Penteken menjek be a rendelesre, es ott majd elmondjak hogyan tovabb.

     

    Azert ha valaki mar benne van ebben a dietaban, megkoszonnem, ha leirna, hogyan is fest ez a gyakorlaban.

    előzmény:
    sbeetty (6654)
    2009-03-18  13:45
  46. 2009. március 18. 13:536656.

    a kórházi napok miatt ne aggódj nagyon hamar elrepülnek és úgyis gyönyörködni akarsz a bébiben... persze a hatágyasnál biztos kényelmesebb a 2 ágyas szoba... amúgy én is császáros voltam de a harmadik nap simán hazajöhettünk (engem már második nap is hazaengedtek volna csak a bébit nem így maradtunk) és a vizitnél nálunk senki nem nézett semmit... se a lábukn közét se a császár sebet semmit... először mikor varratszedésre mentem vizsgáltak meg... a vizit annyiból állt, hogy bejöttek megbeszélték kivel mi van majd kimentek (vagyis 1-eskével ez meg ez van, ketteset ekkor műtötték nagyjából ennyi) gondolom arra gondoltak ha gond van biztos szólunk...

    a gyerkőcöket azért alaposabban megvizsgálták nálunk fürdetni kellett bevini őket meg ha orvosi vizsgálat volt, de ott maradhattál bár láthatóan nem örültek a nővérkék (kevés volt a hely) de nem érdekelt

     

    penész miatt ne aggódj, ahogy jön a jó idő és többet fogsz szellőztetni nem jön ki újra most meg domestossal lemosod átfested azt el is van tüntetve... (domestos lemosás előtt a legegyszerúbb a nagyját száraz kenyérdarabbal ledörzsölni - nekem is fura volt mikor mondták de bevált) aztán a domestosal átmosod hagyod megszáradni és aztán lehet festeni... nem lesz semmi baja a babának ne izgulj

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. március 18. 13:506655.

    Szia,

     

    Nem lesz semmi baja a babanak ha kezelitek a falat es nem burjanzik el a penesz.  

    Amig ilyen halvanyan jelenik meg, citromlevel ha atmosod, szepen eltunteti. A domesztos alapu szerek szinten eltuntetik, de azoktol egy ido utan felhojagosodik, majd lepotyog a festek.

    Aztan tavasszal mikor lehet festeni, ezeket a kritikus helyeket kezelhetitek direkt erre kitalalt szerrel: Schimmel stop. Es a masik: Klacid, ezt a festekbe kell keverni.

     

    Mi nem panelban, de ujepitesi (5 eves) lakasban lakunk, es ahol hohid van, nekunk es az osszes szomszednak is idorol idore elojon a problema. Mindenhol van kisgyerek, mar csak nalunk nem, es mindenki szepen kezeli a falat es a gyerekek makk egeszsegesek.

     

    Udv, C

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6651)
    2009-03-18  12:30
  48. 2009. március 18. 13:456654.
    Chrissy8000! Beszéltél a dokiddal cukor ügyben? Gondolom elküld dietetikushoz.
    előzmény:
    Chrissy8000 (6653)
    2009-03-18  13:40
  49. 2009. március 18. 13:406653.

    De jo, hogy ezt irtad, kezdtem ugy erezni, hogy szornyeteg vagyok amiert ilyen onzo dolgokra gondolok. Szoval jo erzes, hogy nem csak nekem ilyen.

    Na sebaj, a babuciert mindent! Majd meg felvertezem magam.

    Aztan pik-pak itthon leszunk.

    előzmény:
    csinicsani (6649)
    2009-03-18  10:34
  50. 2009. március 18. 13:226652.

    Szia bababluz!

    Én ilyeneket nem eszem, iszom! max. menteset. De az -en túl vagyunk. Szerintem nem lesz semmigond. Biztos el is tudjátok tüntetni a penészt.

    Egyébként hogy vagy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6651)
    2009-03-18  12:30
  51. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. március 18. 12:306651.

    Sziasztok!

     

    Mindenki túl van egy kis vagy és?

     

    Képzeljátek, észrevettem, hogy a fal 3 helyen is penészes. Kis pöttyök egy helyen, pár nagyobb egy sáikon, illetve egy kis maszat a padló felett. Nagyon megijedtem, hogy mi lesz, ha nem sikerül megszüntetni. volt itt a közös képviselő - panelban lakunk - s mondta, hogy megpróbálnak kis szellőzőket fúrni a falba, mert rossz a szellőzés valószínűleg. Több helyen is utánaolvastam, s láttam, nem egyedi probléma. S tény, hogy vettünk párásítót, s amiatt jöhetett ki. De hát nélküle olyan száraz levegő.

     

    Plíz nyugtassatok meg, hogy nem lesz baja a babónak, ha eltüntetjük. Eléggé aggódom. 

     

    Köszköszkösz 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2009. március 18. 12:026650.

    Sziasztok

    Nagyon jok a listak.

    persze ezekbol lehet kihagyni, de az alap azert meg van mindenikbe.

    legalabb van valami fogalma az embernek mi is kell. Mert pl nekem fogalmam se volt

    Igaz itt a korhazi csomag masbol all mint nalatok.

     

    De a tobbit fel tudom en is hasznalni

     

     

    babas+Hannah

    26+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2009. március 18. 10:346649.
    Nekem a korházi napok voltak a legrosszabbak, ugy jöttem haza mint egy hulla. Itthon hamar helyre pattantam, de a császár miatt 1 hetet voltam a korházban és műtét után 2 nappal a babát mellém rakták és éjjelre sem vitték el . Szerencsére két ágyas szobában voltam , és a másik anyukának szegénynek korababája volt igy csak az én gyerekem üvöltését kellett elviseljem de igy is nehéz volt.
    előzmény:
    Chrissy8000 (6647)
    2009-03-18  10:29
  54. 2009. március 18. 10:306648.
    Keményedés , görcsölés van akinél gyakoribb, de remélem méhnyak rendben van ? Ha sokat keményedsz a magnéziumon kivűl valami méhlazitót nem irt fel a dokid ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448657 (6644)
    2009-03-18  10:11
  55. 2009. március 18. 10:296647.
    Vagy ugy egkonnyebbulunk majd, hogy minden rendben volt es tul vagyunk rajta, hogy a tobbi mar nem is fog erdekelni minket? Csak mielobb hazajohessunk.
    előzmény:
    Chrissy8000 (6645)
    2009-03-18  10:24
  56. 2009. március 18. 10:286646.
    Hú anna az rengeteg magnezium 1500 mg ....magnerotból mennyit szedsz ? Mert abban is csak kb 50 mg tiszta Mg van .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448657 (6644)
    2009-03-18  10:11
  57. 2009. március 18. 10:246645.

    Sziasztok,

     

    Tegnap utana olasgattam este a vercukornak. Egy helyen leirtak mibol all a dieta. Napi 5x etkezes. Elso: reggel 7. Valahogy nem hiszem, hogy csak azert felkelnek reggel 6-kor, hogy egyek. Na ha befejeztem a takaritast majd felhivom a vedonot.

     

    Gnokki: Azt akarod mondani, hogy vizitkor, az 5 doki, nover plusz az egesz szoba elott a labad koze kukucskalnak?

     

    Luiz: Nekem is volt egy ilyen 6-kor ebredos hetem, de ezen a heten megint tudok jol aludni. Pedig mar kezdtem megilyedni, mult heten, hogy innentol talan minden reggel felkelt a pici lany. (Mert mikor 6-kor felebredtem, mindig fent volt.)

     

    Tegnap meg az is kiderult a korhazban, hogy ott az a rendszer, hogy vegig anyukaval van a baba. Ami elvileg tok jo, de.....Este az orzoben furdetik, illetve vizsgalatokra elviszik, de aztan vissza is adjak. (A noveremnel ejszakara elvittek a babakat) Ez meglepett, es igy viszont tuti ketagyas szobaban szeretnek majd lenni, mert egy 6 agyasban 6 babyvel, biztos, hogy mosott rongy lesz az ember lanya mire hazaer. Ha valakinek nem sir eppen a babaja akkor valakik eppen tanacskoznak a szoptatasrol, vagy a pelenkazasrol... Ha teszem azt egesz ejjel szultel, akkor eselyed sincs ra, hogy valaha is kialudd magad. Persze eloszor biztos nagyonn izgatott az ember lanya es orul, hogy ott a baba es gyonyorkodhet benne de aztan  egyszer csak kimegy az adrenalin es jon a faradtsag, de folyton szoptatni kell, meg jon Apa es vele is lennenk (latogatok nem mehetnek a szobaba, amit ertek is, mert valaki hatha pihen)...

    Valahogy eddig ettol sem feltem, de most mar igen. Sejtem, hogy majd tul jutunk rajta ugy, hogy nem is fogunk emlekezni hogyan....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. március 18. 10:116644.
    Csinicsani: ismerem a sanofi-t is, azt is próbáltam. de nekem a Béres Magne B6-ból kellett bizony napi 3x2 szemet szednem( orvos által előírt adag!). Sokat keményedik és görcsöl a hasam. De azért most már talán nem annyira, mióta a Magnerot-ot szedem. Ezért is írtam, hogy biztos ez is függ egyéntől és terhességtől.
    előzmény:
    csinicsani (6640)
    2009-03-18  09:18
  59. 2009. március 18. 09:466643.
    Igen én a bérest szedem , rendesen napi egy tablettát,ha gond van kettőt esetleg másfelet.
    előzmény:
    ebi85 (6642)
    2009-03-18  09:31
  60. 2009. március 18. 09:316642.

    Szia csinicsani! Te is akkor a béres félét szeded?

    Köszi az infot a Mg adagolásról. Nem tudtam, hogy napi 400-600mg lehet egy terhes nő adagja.

    előzmény:
    csinicsani (6640)
    2009-03-18  09:18
  61. 2009. március 18. 09:266641.

    Húú ez a  cukor magas lett.  Mihamarabb kered meg a dokidat. Erre van hajlam is nem?! Olyan hogy hiába figyelsz magadra, akkor  is kialakul...

     

    A szülésfelkészítőt én is jónak tartom. Ahány kórház annyi szokás. Az hogy a nten mit olvas az ember az egy dolog. Így tuti hiteles infót lehet kapni hogy ott mi fog történni.  

    előzmény:
    Chrissy8000 (6632)
    2009-03-17  22:08
  62. 2009. március 18. 09:186640.

    anna- az a magnéb6 amiből napi 3-6tabletta az adag az nem hiszem h a béres magnézium lenne hanem a Sanofi, amiben 50 mg magnezium van . A Beres magneb6-ban 250 mg a magnézium.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448657 (6627)
    2009-03-17  14:53
  63. 2009. március 18. 09:156639.

    étlagnél = átlagnál

     

     

    előzmény:
    csinicsani (6638)
    2009-03-18  09:13
  64. 2009. március 18. 09:136638.

    Magnézium : azt olvastam h várandósoknak napi 400-600 mg per nap kell,ugyhogy ha nagyon rossz napom van én kettőt is beszedek belőle. Nektek is néha gondok vannak a poci keményedéssel ? Ez a fura tavaszféle időjárás nekem álmosságban és az étlagnél gyakoribb poci keményedésben nyilvénul meg .

     

    Kandika azt hiszem te panaszkodtál köldöksérvről...nekem is sajnos kezd előjönni az ágyék sérvem.Eddig keresztbe feküdt a kicsi- igy nem nyomott alul- most pedig farfekvésben van és pont ott nyom a fenekével ahol Csanád a fejével nyomott és biztos ezért kezd előállni a sérvem ágyékrészen

     

    Mi ma megyünk dokihoz , már nagyon várom h lássam a mini manót

    28+4

    előzmény:
    csinicsani (6637)
    2009-03-18  09:03
  65. 2009. március 18. 09:036637.

    Sziasztok,

     

    igen a Huggies Classic az car a Premium az okés ...

     

    Gnokki a kelengye listán a szerinted fölöslegesnek felsoroltak szerintem is azok.

    Párna , paplan , teljesen fölösleges , Csanád most 2 éves 4 hónapos és a mai napig hálozsákban alszik, párna nélkül. Lepedőt nem vettem neki, most sincs , hanem csináltattam ágynemű anyagból a matracra bevonatot a végén gombokkal (ugy kell elképzelni mint a paplan huzatot, csak ez a matracra jó).Ezt nem tudja összegyűrni,feltekerni stb...

    Gumis szélű lepedő (ami nagyon jó) és gumi lepedő között különbséget kell tenni, a gumi lepedő tök felesleges , mert nincs ahogy az ágyba csurogjon a pisi, majd ha pelenka nélkül kezdjük őket altatni 2-3 évesen ...de hol van az még 

    Ágy : mi fa rácsos kiságyban kezdtük , de Csanád nagyon hamar kuszott, igy mindig beverte a fejét a rácsba, aztán meg feltettem az ágyra a fejvédőt abba pedig belekuszott és féltem h belefullad. Emiatt a fa kiságyat lecseréltük olyan kinyitható utazóágyra (kaptunk egy nagyon jó méretű 100x80-ágyat),aminek puha de mégis szellőző az oldala-lásd fotó . Ez is kétszintű igy amikor nagyobb lett csak akkor kellett leeresszük ,majd kb másfélévesen átköltözött a fa kiságyba ahol a mai napig alszik.

     

     

    előzmény:
    Luiz (6635)
    2009-03-18  06:29
  66. 2009. március 18. 09:026636.

    Jó reggelt!

     

    Ma lettünk 30hetesek  A kismama hírlevélben a következőt találtam (tegnap valaki kérdezte, hogy van-e ötletünk viszérre): 

     

    Kismama tipp: Visszér ellen

    „Egy barátnőm ajánlotta a Hamamelis virginia, egy Észak Amerikában őshonos gyógynövény használatát visszér ellen. Jól bedörzsölöm és körülbelül 20 percre felteszem a lábam pihenni. Amióta ezt használom jelentősen javult a helyzet.” -- H. Marcsi.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2009. március 18. 06:296635.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    sajnos már egy hete minden reggel 6-kor kipattan a szemem.. bezzeg 8 körül mikor a gyerkőc ébred visszatudnék szundítani na de akkor meg már nem lehet... ez van...

     

    Chrissy a 8,4 az magas, ha kevesebb telt el mint két óra akkor lehet attól és akkor meg kell ismételni a vizsgálatot amúgy meg úgyis elküldenek dietetikushoz aki megmondja, hogy napi hány gramm szénhidrátot ehetsz akik már kénytelenek diétázni biztos megmondják mit ehetnek...

     

    szerintem azért ennyire komolyan nem kell venni a bölcsőhalál témát egy egészséges gyerek (akinél nem volt gond a szülésnél nem kellett lélegeztetni újraéleszteni stb.) akinek nem füstölik tele a szobáját nem fog csak úgy elalduni... nekem azt mondta a védőnő, hogy vannak babák akik beletartoznak kockázati csoportba (kis súllyal születettek, dohányzó anyukák gyerkőcei, akit lélegeztetni kellett) azoknál javasolják is a légzésfigyelőt de amúgy csak para van miatta... amúgy aki vesz légzésfigyelőt az menjen el a tanfolyamra is mert különben semmi értelme... szerintem amire érdemes figyelni, hogy ne legyen 20 foknál több szobában (ez mondjuk nyáron nem mindig jön össze) és ne legyen a gyereken sok ruha (egy réteggel több mint rajtad bőven elég) mert a meleg nem tesz jót...

    fejvédőnél azért nem jó, ha rövid a madzag mert mikor leengeded majd az ágyat (ahogy fel tud állni, ülni) akkor nem lesz fejvédője, pedig az én gyekrőcömnek még mindig jó mert amúgy beveri a fejét amíg kicsi egyszerűen úgy kötöd a madzagokat, hogy kívül lógjanak a "feleslegek" az elején ha meg már nagyobb akkor leengeded és úgy kötöd meg...

     

    ja tudom akartam írni, hogy nekünk jó volt a gumilepedő is, na nem a gyereknek, hanem magam alá raktam az ágyban mert iszonat mennyiségű tejem folyt éjszaka és így legalább a matrac nem szívta be a tejet (ami nem tudom mennyire tett volna jót neki meg a szagoknak) mert hiába raktam magam alá törölközőt az is tiszta tej volt reggelre... éjjelre meg nem akartam melltartót mert az elején sebes volt a mellbimbóm legalább ilyenkor szellőzőtt és gyógyult...

    amúgy már most is ébredtem kétszer arra, hogy csöpögött a tejcim mert tiszta nedves volt a pólom

     

    és a pelenka témára akratam még visszatérni többen írtátok, hogy a Huggies nem vált be pedig nekünk nagyon... most kiderült számomra, hogy van a sima Huggies nagyjából kék csomagban és van Huggies prémium nagyjából zöld csomagban... na mi mindig a zöldet vettük és tök jó... most kaptunk egy kék csomagot és rettenet, vastag, a ragasztós része nagyon vékony, úgyhogy bevág a gyerkőcnek, a hátán a gumis rész kicsi alig nyúlik valamit, és fele annyi pisit sem bír mint a másik... szóval hiába ugyanaz a márka meg minden az egyik jó a másik nem, ez azért nagyon megdöbbentet nem tudom mi lehet  akülönbség árukban de biztos van...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2009. március 17. 22:406634.

    Sziasztok!

     

    ebi: a tetra kifogó olyan mint egy textil pelus csak jóval nagyobb. Általában az első pár hétben szokták használni fürdstés után mert a sima frottír türcsi még durva a kis bőrüknek. Mi azt használtuk utána pedig jó volt a kertben játszós rongyinak.

    Fejvédőnek nem a rácsvédőre gondolt vajon? A többit már a többiek elmondták.

     

    Bogi 3110 grammal született és 2780 grammal vittük haza 50-es ruhában. Anyukám vette mert nagyon tetszett neki és jó is lett, pár hétig még tudtuk használni. Amúgy egyáltalán nem vettem 50-es rucikat, az 56-t pedig 2 hónapig hordta.

     

    Nekem már nagyon nehézkes a mozgás. Külön terv kell az ágyba a be és ki szálláshoz. Plusz ha leesik valami 5 x meggondolom, hogy lehajoljak érte vagy majd valaki felveszi. Sokat lihegek, főleg törölközés után.

    Éjjelente minden fordulásnál felébredek de szerencsére hamar vissza is alszom.

     

    Az a baj velem, hogy nagyon szó szerinti vagyok. Azt mondták anno a szülésfelkészítőn, hogy vigyünk 3-5 hálóinget. El is szaladtam a piacra, vettem 5 darabot, amúgy nagyon utálom. Eszembe sem jutott, hogy esetleg pizsiben is lehetnék.

    Modjuk a szülésznő felhívta a figyelmünket arra, hogy a dokik nem fognak vizit közben arra várni, hogy levetkőzzünk ezért kell a hálóing.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2009. március 17. 22:216633.

    Sziasztok ujra,

     

    Kozben atkuldte a doki a terheleses cukor eredmenyet. 8,4+

    Ez van ott. mellette: normal ertek;3,9-7,8 mmol/l

     

    Az lenne a kerdesem, hogy mennyire kell pontosnak lennie a ket oranak a cukros lotty megivasa utan? Ha elobb vagy kesobb veszik le a masodik vert az befolyasolja valamilyen iranyban az eredmenyt?

     

    Eleg furinak talalom az eredmenyt, mert eddig osszesen hiztam 4 kg-t. Es irtam nektek, hogy figyelem mit eszem. Szoval nem tudom mit kene meg dietaznom.....

    Ja es nalunk senki sem cukros a csaladban...

     

    Chrissy 25+5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2009. március 17. 22:086632.

    Jo estet mindenkinek,

     

    Tiffin: De jo, hogy irtad a fejvedo megkotojet. Gondoltam megvarrom en a fejvedot es akkor most el is dontottem, hogy csak ilyen pici, artalmatlan fuleket csinalok, atombiztosan felvarrt patentokkal.

     

    Angel, Anna: Babak aranyosak. Meg a homalyos kep is.

     

    Haloing: En szinten korabban is szabadido alsoban es poloban voltam a korhazban, mert utalom a pizsit a haloinget pedig megjobban. Raadasul azert is kenyelmetlennek talalom a korhazban azokat, mert te ott flangalsz a kis intim ruhaidban a sok idegen latogato kozott a folyoson. Tudom, hogy vehetsz fel kontost, de korhazban ahol en szulok 25 fok van nyitott ablaknal. Igy elo sem vettem a kontost a taskabol. Szoval sokkal kenyelmesebb valami normalis szerkoban. Arrol nem is beszelve, hogy venni szoptatos haloinget ha otthon sem hordod, tehat azert a par korhazi napert, szinten csak penzkidobas.

     

    Fules: Ami a hazahozos rucit illeti, mi mar regebben megbeszeltuk Apaval, hogy majd egyutt kinezunk valami tunderit, es ha megvan a baba es kiderul mekkora, majd o elmegy megvenni.

    (en az Anyosomat semmi ilyen dontes kozelebe nem engednem meg semmilyen masba sem)

     

    Jo, hogy irtatok, en is az IKEA-s gumis szelu lepedot neztem. Ketto van egy csomagban.

    Illeve gondolkodtam a gumis lepedon, es igy eldolt, hogy raer addig mig pelusrol leszoktatos idoszak jon. Koszi.

     

    Ketten is irtatok, mekkora a babatok, es erdekes milyen nagy kulonbsegek vannak.

    Nekunk 3 het mulva lesz UH-nk es nagyon kivancsi vagyok mekkora a lurko.

     

    Ma voltunk a korhazban szules elokesziton. Volt nehany benasag, de voltak jo dolgok. Elmondtak mi tortenik szuleskor, mi van ha csaszar, mi alapjan dontenek, mikor milyen erzestelenites, gatvedelem, etc. Tudom ebbol sokminden fennt van a neten, de minden korhazban egyedi a protokoll.

    Aztan elmondtak mi tortenik az ujszulott osztalyon, mi a babarend, mit kell vinni, mit adnak, etc. Szoval sokmindent amire kivancsi voltam.

    Volt meg egy oreg doki, aki a Madarasz utcai gyermekkorhazban van, es ott ok ertekesitenek egy Baby sense II nevu legzesfigyelot, 35e, de a lenyeg, hogy tartanak tanfolyamot is a vasarloknak arrol, mi a teendo baj eseten. Plusz van egy kis fuzet is amiben ezek az elsosegely dolgok le vannak irva. Nem tudom valakit erdekel-e ez, de gondoltam hatha.

     

    Gondolkozom meg intim tornan, ahol egyben gatvedelem, gatmasszazs is van. Valaki tud ilyet?

      

    Na jo ejszakat mindenkinek

    xxx, C.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. március 17. 15:566631.
    Nem, Tiszavasváriak vagyunk. Csak már évek óta hozzájuk járunk, és nem változtattunk, pedig állítólag már Nyíregyen is van... íén nagyon szeret őket, korrektek, kedvesek. Szóval, ezért...
    előzmény:
    sbeetty (6630)
    2009-03-17  15:19
  72. 2009. március 17. 15:196630.
    Nagyon jók a képek!! Ti Debreceniek vagytok? Látom a Belvárosiban voltatok!  Én a Naprendelőbe járok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448657 (6628)
    2009-03-17  14:58
  73. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. március 17. 15:006629.
    és pocakfotó, a "nagy" fiammal
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. március 17. 14:586628.
    a képek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. március 17. 14:536627.

    Sziasztok!

    remélem minden baba és mama jól van.

    mi jól vagyunk, pénteken voltunk a 4d-n, ami szuper volt. igaz, akis drágánk csak profilból mutatta magát végig, de így is nagy élmény volt! Meg takargatta az arcát vagy a kezével, vagy a lábával (!), vagy épp a köldökzsinórral....Vagy annyira belefúrta magát a lepénybe, hogy azért nem láttuk... De minden rendben. És már nem haránt fekszik!...hanem popsival előre. Igaz, én éreztem is, de hiába mondtam a páromnak, anyukámnak, csak mosolyogtak, de lám nekem volt igazam! bízok benne, hogy még forgolódni fog.

    Kb 1200g

     

    Ebi:  Én mikor abéres magne b6-ot szedtem, nekem a doki úgy javasolta, hogy napi3x1, majd napi 3x2-ha sokat keményedne a hasam. vmiért csak nem volt jó ekkora adaggal se, így most váltottunk a Magnerot-ra, és abból nekem 1 szem ér annyit, mint a másikból a napi 6 db. De gondolom, ez is változó mindenkinél...

     

    Valaki kérdezte , hogy hanyas ruha legyen a hazamenős. szerintem is 62-es inkább. Mikor afiam megszületett, a doki és a szülnő is rajtam nevetett, mert mikor megmondták, hogy mennyi a súlya, én csak annyit tudtam kinyögni " úristen, nem lesz rá jó a ruha, amibe haza szerettük volna vinni"és igazam lett. Épp jó volt rá, de akkor volt rajta először és utoljára. A hozzávett sapi pedig a füle hegyéig ment csak rá, le is fotóztuk, elég vicces volt.

    Most készülök, 62-est veszek! Persze biztos megint bajban leszek vele, mert én ragaszkodok a fehérhez, és olyan általában csak habo-babos lánykaruha van. Fiúknak meg egy egyszerű, snassz fehér pamutrugi. egy helyen rám akartak annak idején sózni 56-os  öltönyszerűséget, csokornyakkendővel (!!!!) , mert fiúknak szerintük az kell. Szerintem:

    Mindenkinek szép napot!

    megpróbálok küldeni 4d-s képet is...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 17. 13:516626.

    nálunk se ollóvétel nem volt, se körömrágás. első körmöcske úgy lepergett valahgy, aztán utána meg úgy nő azóta is, mint a fene, szóval hetente min vágni kell. de azt a mi ollónkkal teszem. én már az elején se fertőtlenítettem. az első napos karmolások meg második napra megszűntek. úgyhogy kiskesztyűnk se volt.

     

    most amúgy mindig mondogatom magamnak, hogy semit sem szabad készpénznek venni. a kicsi lehet mindenben más lesz, mint a bátyja. nem tudhatom. szóval tök izgi, milyen lesz az új emberke. igyekszem lenullázni az agyam, és megint megfigyelőre állítani. szóval hogy ugyanúgy ne legyenek elvárásaim, hogy ez, az hogy kéne. nehogy nagyot koppanjak majd.

     

    szóval mindent majd meglátunk. pár dolgot persze ugyanúgy fogok tenni valszeg. de az belőlem adódik, és nem a gyerkőcből, azért. én meg már fix vagyok

    előzmény:
    marcsi0211 (6625)
    2009-03-17  12:53
  77. 2009. március 17. 12:536625.

    Kisollot én se vettem egyik gyereknél se mi is a sajátot használtuk de a korházban még rágtam a körmét.

     

    Háloinget nem viszek magammal van viszont tipikus nyári pizsim ami nem is meleg és még ujjatlan is.

     

    Az én gyerekeim 4 kg körüliek voltak de a 62 méret mindegyiken logott igaz csak 53 cm hosszuak voltak.

    Nekem van textil pelusom de kell ujakat is venni mert az évek folyamán kikoptak.

     

    Lányok tudja valaki hogy Magdival mi van? Legutoljára a magzatvizvételre készült de azota nem is jelentkezett. 

    előzmény:
    Luiz (6624)
    2009-03-17  11:53
  78. 2009. március 17. 11:536624.

    Sziasztok!

     

    én is utálom a hálóinget úgyhogy az nem is volt sima pólókat vittem be meg a párom rövidgatyáit kértem kölcsön (azoknak elég nagy volt a dereka és rámjöttek a sajátjaim csak valamikor nyár végén)

     

    én simán mertem vágni a gyerek körmét már két nappal azután, hogy hazamentünk a kórházból... és a mi kisollónkat használom amivel a saját körmömet is vágom... először talán letöröltem alkohollal később már nem vacakoltam ilyennel sem...

     

    ágyneműből nálunk is csak fejvédő volt meg gumis lepedő semmi extra takarót akkor sem meg most sem használunk (nem szereti a gyerek)

     

    hazahozós ruha attól függ mekkora a gyerkőc... ha átlagos 3,5 kilós akkor lehet nem lóg rajta nagyon a 62-es... de szerintem nem kell ehhez külön ruhát venni ha úgyis vennél 56-os rugit (mert a gyerkőcök nagyrésze azért legalább pár hétig hordja) akkor az egyiket beviszed hazahozós ruhának ha meg csak 62-es rugikat tervezel mert azokat azért tudja hordani egy ideig akkor abból vegyél legfeljebb lóg rajta majd eleinte...

    az én gyerkőcömön még az 56-os ruhák is lógtak (pedig 54 centi hosszú volt) úgyhogy egy 62-esből kiesett volna és mivel az körbe tekereg rajta ezért szerintem kényelmetlen is lenne

     

    nálunk nem volt bukós a gyerkőc úgyhogy nem kellett sok textil pelus kaptunk vagy 20-at de nem nagyon kellett csak nyálat törölgetni meg mikor folyt a nyála egyszerűen a nyakába kötöttem szóval nálunk tök felesleges volt fele ennyi is elég lett volna...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2009. március 17. 10:446623.

    Ez jó ötlet! Eltörögetem akkor  Én eddig a simá 50mg osat szedtem reggel este 1-1et, és néha vettem még be napközben ha kellett. Maradt még egy pár szemem, arra gondoltam azt a táskámban tartom ha valahol hirtelen kellene. 

     

    Kicsit homályos a kép, de azért kivehető!  Aranyos  

    előzmény:
    Angel37 (6620)
    2009-03-17  10:10
  80. 2009. március 17. 10:166622.
    én oant vettem, de én napi 3-at is beszedtem, amikor nagyon fájt a hasam.
    előzmény:
    ebi85 (6619)
    2009-03-17  10:07
  81. 2009. március 17. 10:146621.

    nem tudom honnan van, barátnőm küldte nekem e-mailen vagy fél éve.

     

    Azért látszik a kis arca! nagyon édes!

    előzmény:
    Angel37 (6618)
    2009-03-17  10:03
  82. 2009. március 17. 10:106620.

    szia Ebi!

     

    épp nemrég álltam át a Béresre! eluntam, hogy a másikfajta MgB6-ból napi 6 lótablettát nyeljek le.

     

    a Bérest félbetöröm, így veszek be belőle napi két felet.

     

    más fórumon olvasom, hogy ennél jóval nagyobb mennyiségeket is vettek be!

    előzmény:
    ebi85 (6619)
    2009-03-17  10:07
  83. 2009. március 17. 10:076619.
    Szed valaki közületek Béres MagneB6-ot? Ebben 250mg a magnézium.A tájékoztató szerint csak anpi 1et lehet belőle szedni.  Én most ilyet vettem. Szerintetek ha görcsölnék vagy nagyon keményedne a hasam, akkor emellé még be vehetek egyszer egyszer egy 50mg-os sima MagneB6ot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2009. március 17. 10:036618.

    sziasztok!

     

    lassan én is merek már foglalkozni a beszerzéssel, persze még csak fejben!  

    szorgosan jegyzem a tapasztalt anyukák tippjeit!

     

    Füles,

    ez a lista nem a babanetről van?  én is azt pofozgatom!

     

     

    voltunk pénteken 4d-zni, megpróbálok feltenni egy képet a kis pofiról , bár sok nem látszik, telefonnal tudtam csak lefényképezni...

     

    Kókuszkánk tökéletes, 690gr-ra lett becsülve.

     

    ma 25+1

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. március 17. 09:526617.

    én erre gondoltam, a gumis szélűre, de ugye az pamut.

    nem a műanyag lepedőre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (6615)
    2009-03-17  09:36
  86. 2009. március 17. 09:476616.

    ja, igen, hálóing: na azt én is utálom, szóval tuti térdnadrág vagy melegítőalsó és trikó, ill. póló lesz majd rajtam.

     

     

    előzmény:
    kandika1 (6613)
    2009-03-17  09:32
  87. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 17. 09:366615.
    hja, én arról a gumislepedőről beszélek, aminek a rögzítéséhez bvan a gumi, a szélében. az a gumilepedő pisi, stb ellen, nekünk sincs. nem is lesz. a nagyobb ágyba is kókuszmatrac lesz, és kész. ha gáz van, átmossuk.
    előzmény:
    kandika1 (6613)
    2009-03-17  09:32
  88. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 17. 09:346614.

    hazahozós ruha: mi nem vettünk előre annó. amikor kibújt a fiam, és már tudtuk mekkora, akkor elment anyós, meg férjem, és úgy vettek. utáltam volna és is feleslegesen vásárolni. meg akkor látszik pl, hogy bővebb, vagy szűkebb fazon kell a lurkóra . azért az is vicces, ha egy vékony hozsszú babára pl ráadni a lötyögős ruhát, aminek csak a hossza stimmel. összevissza tekeredik, stb rajta. a pufók babákra, meg a vékonyabb fazonok rá se menek ugye

     

    igen ez az aloes spray. sebekre hasznáélják eleve. én nagyon szkeptikus voltam, de amikor megláttam a csecsemősöknél, hogy a babákra is használják, meg a mentősök is, akkor úgy döntöttem, hát bajom nem lehet. első két nap nem fújtam azért, hegedjen magától a seb, aztán naponta többször. de rögtön hűsít, stb. szóval sokat könnyített. nekem szinte tuti, hogy lesz megint gátmetszésem (alkat, szakadni meg inkább nem akarnék) szóval megint beszerzek egyet. amúgy asszem elsősorban enyhe égésekre, ilyesmi használják elsősegélynek. jó ám a sima aloe növény nedve is. de ugye kis cseréppel lehet macerásabb mászkálni

    előzmény:
    fules0224 (6612)
    2009-03-17  09:26
  89. 2009. március 17. 09:326613.

    Sziasztok!

     

    A listák tényleg jók, bár jócskán tudnék én is húzni belőle Ami még az idei listámon rajta lesz, az a szülőszobás pakkba egy új borotva, mert ha csaszira kerül a sor, ne a 100x használttal borotváljanak ill. egy hálóing még a szülőszobára, mert azt korábban elfelejtettem. Bodyból nekünk is több kellet, nem akartam kétnaponta mosni.

     

    A kórházban én pamut szabadidő naciban és trikóban voltam, most is ez lesz, pizsiben nem éreztem volna jól magam, hálóingben meg pláne

     

    gumislepedő: kókuszmatrachoz azt olvastam totál felesleges, mert  a matrac jól átengedné a pisit és hamar is száradna, ha gumis cucc van rajta, amúgy sem tud jól szellőzni, így nekünk nem volt. Mondjuk nem is volt mindenátpisilős balesetünk egy sem. 

     

    Ágynemű: nekünk olyan van, ami egyben van a huzattal, úgy mosható, de pici méret és a párnája tök lapos, arra én mindig terítettem pelus. Most vettünk a kikában "nagy" ágyneműt Márknak és ott azt árulják "babaágyneműnek", aminek 100x130 a takarója, hát az óriás, én sem teríteném egy újszülöttre.

     

    Marcsi: én is lerágtam Márk körmét, nem picinek nem mertem vágni most meg a saját köröm csipeszünkkel szedem le

     

    Anna: köszi a receptet

     

    Ebi: a jó alvásodat kicsit irígylem, nálam beköszöntött az éjszaka szenvedős, álmatlanul forgolódós korszak

     

    Kezdek leamortizálódni,  asszem köldöksérvem van kialakulóban és a lábszáramon van egy pici enyhén begyulladt visszér Nem tudja vki hogy visszére ilyenkor mit szoktak engedni a nőgyógyik? csak hétfőn megyek az enyémhez, de szívesen kenném addig is...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2009. március 17. 09:266612.

    sziasztok!

     

    én is nyűgös vagyok és fáradt napk óta. Már reggel 9 óra van és tudnék megint aludni. Mondjuk feltettem az ebédnek valót, hogy 5 óra után ne kelljen vele küzködnöm, bár azt sem tudom, hogy apa megy-e próbára...de ha megy, akkor is tudok pihenni, nem kell vacsit főzni:).

     

     

    A lista: tetszés szerint válogaható, kihúzható. Takarónk lesz nekünk is, de egyelőre csak a baba alá fogom használni, pl. ha a nagy ágyra rakom. Nyár lesz, elég lesz neki egy hálózsák. Remélem szeretni fogja, és akkor ő is abban fog aludni sokáig.

     

    Pelenka alapú törölköző a tetrakifogó. 

     

    tök jó, hogy így leírjátok a tapasztalatokat, legalább okosodunk.

     

     Lepedőből én is gumisat sezretnék majd venni.

     

    Pöttöm: ez az aloe izé ez spray? és fújni kell a sebre?

     

    Marcsi: nekem is mindenki azt mondja, hogy hamarabb meglesz a baba. Hát, kíváncsi vagyok kinek lesz igaza. Azért a júniust szeretném megvárni.

     

    Nekem 62-es bodyból van vagy 10-12, ujjatlan is. Úgy voltam vele, ennyi biztos kell a nyári hónapokra.

     

    56-osból csak pár db van.

     

    Hazahozós ruha én szívem szerint 62-eset vennék, még akkor is ha lóg rajta, mert ugye azt rá tudom adni. De az 56-osat meg lehet csak egyszer, és sajnálnám rá a pénzt. Szerintetek? 56-os vagy 62-es?

     

    Holnap nem dolgozok, bár pihenni nem fogok, reggel terhesgondozó, aztán barátnőzök, du. meg jön a védőnő.

     

    Szép napot!

     

    27+3

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 17. 08:576611.

    lista:

    gátsebre az aloe first szuper (tapasztalat, én se hittem, de amint elkezdtem fújni, rögtön röhögve mászkáltam. és beszerezte az egész szoba. mi voltunk a legvidámabb "barakk". ) már nekem is úgy ajánlották, de megérte megvenni.

     hálóing: ha inkább pólóban alszotok, vagy pizsiben, akkor ne erőlködjetek a hálóinggel. én már második nap kezdtem idegbajos lenni tőle, miért kell hálóing. utána inkább feltőrtem a pizsit , pólót. úgy is tök jól lehet szoptatni. újítani hálóruhában nem ilyenkor kell szerintem, lesz elég új dolog úgyis.

     

    amúgy a legtöbb kórháznál elérhető a lista, mi kell, vagy ha beszéltek szülésznővel, elmondja, az adott kórházban mi van, mi nincs. az segít a legtöbbet.

     

    előzmény:
    fules0224 (6597)
    2009-03-16  16:10
  92. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 17. 08:506610.

    a tetrakifogó az szerintem a terapelus óriásváltozata. nekünk van, kaptunk ajándékba, ott van bontatlan, sose hazsnáltuk.

     

    fejvédő reméljük a kissapira gondolt. lehet ilyen nagyon véknyakat kapni. nyáron az elején a nagy melegben, napban jó. bár dús hajó babáknál felesleges tud lenni.

     

    lepedő, én gumislepedőt vettem, ikeában van csomagban nagyon olcsón a babamret. az szuper, nem mozog el, forgós babákra se tud rátekeredni, és tiszta egyszerű pamut. nekem simán bírta a főzőmosást is.

     

    ágynemű. olyan habos izét én se vennék, minek, én is pelust, ill volt ilyen kis törölköző, azt használtam a feje ellen bukókendőnek, ilyesmi sokáig. de most is csak az a nagyon lapi párna van, hogy már nem bukik. 

     

    plüss. én bevallom, volt egy nagy maci benn, míg nem mászkált, aztán hamar kitelepítettük. viszont elejétől volt egy nyunyakendője, ilyen kendőféle, aminek feje van, avval alszik egészen pár napos korától. már egy hónaposan bőszen ölelte. de ez csak itthon, máshol mással alszik.  sose volt semmi baj belőle. mondjuk én nem vagyok parás, meg nagyon ficánka volt a gyerkőc mindig, szóval nem féltem, hogy nem vált testhelyzetet, és úgymarad.

     

    és csajok, én nagyon elkezdtem érezni, hogy pocakom van. hirtelen nehéz lett emelni, stb. úgyhogy most segítségesbe nyomom. minden segítségnek örülök. és jó ez így.

    előzmény:
    ebi85 (6605)
    2009-03-16  22:22
  93. 2009. március 17. 08:366609.

    Jó reggelt!

     

    Marcsi köszönöm a válkaszokat! Akkor az is jó megoldás lepedőnek ha a matrac kap egy plusz huzatot. Ágynemüben én sem gondolkozok, mert nekem is ezt mondta az anyukám meg a védőnő is, amit ti.

     

    Nemtudom mennyire van köze az időjáráshoz, de én 3napja olyan fáradt vagyok! 10órákat képes vagyok aludni. Pedig a napi 8-9el elvoltam eddig, ennél több csak az első hónapokban kellett. Soha nem voltam egy nagy alvó. Amikor nem volt baba 6-7órákkal is simán végig tudtam csinálni a napot.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. március 17. 08:266608.

    Sziasztok dolgozo és nem dolgozo kismamik!

     

    Tiffinnel értek egyet ágynemü kérdésben mert tényleg nem fontos dolog.

     

    Ez a fejvédö amit felraktál az valami kegyetlen eszköz lehet. Minek adnak egy gyerekre ilyet? Felesleges és kényelmetlen, ha már motorozik vagy biciklizik akkor oké,de ujszülött korban?

     

    Lányok hogy birjátok a folyamatos idöjárásváltozást? Én egyre hisztisebb és nyügösebb vagyok. Tegnap a gyerekorvosunk azt mondta hogy nem fogom végig huzni juniusig a babahordást szerinte elöbb meglesz valamivel. Aztán össze futottam az igazi védönömmel(13 éve és lakcim szerinti) aki szintén ugyanezt mondta pedig nem is hallotta a gyerekorvost. Állitolag lenn a pocakom a helyén de van még minimum 10-12 hét. Majd meglátjuk. 

    előzmény:
    -Tiffin- (6607)
    2009-03-17  01:50
  95. 2009. március 17. 01:506607.

    Fules, nagyon szuper a lista, tenyleg minden rajta van!

     

    Lanyok, egy fontos dolog:

     

    Agynemut, marmint parnat es takarot huzattal az elso evben ne vegyetek. Sajnos, barmilyen edik is, bolcsohalalt okozhatnak. Nem is szolva arrol, hogy a parna nem tesz jot a gerincnek ilyenkor meg, inkabb pelenkat javasolnak a pici feje ala, ha bukik.

     

    Nem akarok paraztatni, vagy okoskodni, de annyi kisagyban latok takarot, szormeallatokat, es ez szerintem nem fontos annyira, mint a kicsi egeszsege. Nekunk pl. racsvedobol is legateresztos lesz, megkotok nelkul, mert ezt is kockazatosnak itelik, barmilyen jopofan is mutat a kiagyon.

     

    De bodybol pl. tobbet veszek, mert ha bukos a baba, akkor ket nap mulva el is fogy 6 body, lehet ujra mosni.

     

    A fejvedo remelem nem a kutacsvedot takarja:

    http://kep.brendon.hu/ProductImages/126/small/1 1214.jpg

     

    Ez szerintem felesleges, maximum koraszulott, serulekeny feju babaknak tudom elkepzelni....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2009. március 16. 23:116606.

    Nyugi: Egyre nem tudok válaszolni az pedig a kifogo mert olyanom sose volt.

     

    Napozo: Olyansmi mint a Body csak ujjatlan és nem az a vastag anyag.

     

    Fejvédö: Hát szerintem a kiskendö ami szellözik is.

     

    Olyan lepedöt szerezz be ami biztos nem mozdul a szivacsról mert ha belekapaszkodik és gyürmöli akkor ne huzza a fejére.Én nem tettem a kiságyba lepedöt csak a szivacs huzat volt és egy nagyobb pelenka anyag amit a szivacs alá betettem 2 oldalról szorosan. 

     

    Szép nagy már a fiad bár én nem hiszek ilyenekbe. Miböl állapitja meg  a dokid?

    Majd ha kibujik az már biztos lesz. 

    előzmény:
    ebi85 (6605)
    2009-03-16  22:22
  97. 2009. március 16. 22:226605.

    Az előbb lemaradt!

    Egy pár kérdés az okosaktól 

    Mi az a tetrakifogó?

    Mit takar az hogy napozó és fejvédő? A fejvédő nem a kissapka ( a fejvédőt a védőnőm írta fel a listára)? 

    Külön kell venni lepedőt a babának? Nem jó az ha otthon van bontatlan sima lepedője az embernek? Vagy valamire különösen figyelni kell a baba lepedőjénél?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2009. március 16. 22:186604.

    Sziasztok!

     

    Most jöttün dokitól. Van egy enyhe fertőzésem, de írt rá gyógyszert. Márk 1450gramm , és végre jó helyre mocorogta magát  Megkérdeztem a folyadékot tőle, és azt mondta, hogy igaz egyénenként van eltérés, mert szervezet függő, de kb napi 2liter folyadék kell, ennél ne sokkal több, mert az már vizesedést okoz. Szóval valaki ezt mondja valaki azt. Én a napi 2,5literemhez tartom magam azthiszem, mert eddig nem volt semmi gond. A reggeli kakakóm és a két kanna teám. 

     

    Jó a listád füles. Nekem is van már, össze is vetettem őket. Van amit én ebből direkt kihagytam, de amúgy stimmel. Nálam sincs semmi plusz dolog benne   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. március 16. 22:166603.

    Pár megjegyzés a kelengyelistához, bár úgy is mindenki maga dönti el, hogy mit szeretne és mit nem.

    Ágynemű és ágyneműhuzat nem kell mert a paplan még nehéz egy kisbabának. Elég pár darab vékonyabb és vastagabb takaró. Bogi 2 és 1/2 éves de még mindig hálózsákban alszik.

    Gumi lepedőre sincs szükség csak akkor amikor már elhagyja a pelenkát és néha becsurog éjjel. Arról nem is beszélve, hogy fulladást is okozhat.

    Textilpelusból soha nincs elég. Mi 25 darabot vettünk és utána még elmentem vettem plusz tizet. És ha rám hallgattok pár darab pelust négybe vágtok, beszegitek és lesz nyálkendő, ami a bukós babákbál muszály.

    Az első pár hétben inkább tetra kifogót használjatok mint rendes törülközőt.

    Most hirtelen ennyi jutott az eszembe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. március 16. 19:426602.

    Sziasztok,

     

    Marcsi, Luiz: Koszi szepen a "miben hozzuk haza a babat" listat. Ezen en is folyton tortem a fejem. Felirtam mindkettotoket es majd az idojaras fuggvenyeben alakul gondolom.

     

    Csinicsani: Csanad tunderi sirosan is. Persze te biztos nem ezt gondoltad abban a pillanatban mikor a kep keszult.

     

    Puhamancs: Nekem a munkahelyen mindig volt az asztal alatt egy A4-es papiros doboz, megtoltve csurig  hasznalt papirral abtarto gyanant. (azert kell megtolteni mert kulonben tul konnyu es borul, csuszik, illetve behorpad a teteje. De hasznalt papir mindig van a nyomtato v a fenymasolo mellett, es ez konnyen elkesziteto.)

     

    Fules: Nagyon popecul osszeszeted a mindenfele listakat, koszi szepen. Mindjart ki is mentettem a "mit vigyunk a korhazba" istat, mert azt eddig lusta voltam osszeirni. De szerintem fontos, hogy legyen lista, mert aztan lehet, hogy en nem lesze eszemnel Apanak meg fogalma sem lenne. Igy majd kinyomtatom a listat aztan ha elobb kell menni pakolhat o is.

     

    Azt hiszem holnap megyunk szules elokeszitore a korhazba, es fel is irtam, hogy kerdezzem meg mit adnak ott a babanak ill. mit vigyek en?

     

    Vasarlas: Vegre Apa is vette a lapot, hogy nekem mar "muszaly" haladnom a "feszekakassal" mert nem birok az osztoneimmel, es ekezdtuk nezegetni a babakocsikat. Olvasgatunk a neten, a Brendon ujsagokban mindenfele leirasokat, etc. Es ma beneztunk egy bababoltba is es ott meg is tapiztunk parat. Meg kerdezoskodtunk mindenfelet. Olyan jo erzes, mert kulonben rajtam kezd ehatalmasodni az erzes, hogy vegul kifutunk majd az idobol es akkor aztan futkoshatunk.

     

    Udv, Chrissy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top