Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. március 11. 14:106501.

    Lazy gratula a dobogó szívecskéhez

    lázra vegyél be valamit az nem tesz jót sok pihi és megy a drukk ezerrel!

     

    Pelenka nekünk az elején Pampers volt jó és tényleg ne vegyetek két három csomagot... jó ha egyet elhasználtok átlag gyerek nem fér bele az újszülött pelenkába vagy egy hét alatt kinövi úgyhogy esély sincs több csomagot elhasználni (ez jó volt nekünk mert zsák számra kaptuk a védőnénitől a pelust anyukák akiknél ugyi megmaradt a mini méret meg a newborn odaadták a védőnőnek és több ilyen pici gyerkőc nem lévén a körzetben mi megkaptuk mindet... mi két hónapig tudtuk használni a newbornos méretet de az én fiam kicsi is volt és nagyon lassan hízott az 56-os ruhák is három hónapos koráig jók voltak!!!) amúgy mást nem is nagyon próbáltunk az elején mert ebből kaptunk egy csomót de nem volt vele gond, viszont nagyobb méretekből használhatatlan volt mert minden kifolyt általában a hátánál ...

    nekünk a Libero meg a Huggies jött be most is ezeket használjuk (mikor melyik akciós) próbáltuk a Tescosból sokkal több kellett az éjszakát pl nem bírtuk ki vele mert megtelt és reggelre kifolyt a pisi és napközben is kellett tisztába tenni, az Aro olyan mintha gumibugyit adnál a gyerekre katasztrófa a DM-es valahogy méretlieg nem volt jó (hol a combjánál hol a derekánál volt kicsi de egyszerre két helyen nem volt jó) hát ki kell kísérletezni... minden gyerek más fazon mindenki máshogy pelenkáz úgyis kialakul, hogy mi jön be (de nem a miniméretnél fog kiderülni)

     

    Popsikrém mi csak nagyon ritkán használtunk ha piros volt a gyerek feneke (benne felejtettem pár órát a kakiban) és akkor leginkább a Sudocream jött be 21 hónap alatt  elfogyott  a minta a mit a kórházban adtak és egy kis tégely... koszmora a sima olaj (napraforgó) jött be nekünk (reggel bekentem este fogkefével megdörzsiztem aztán annyi)

    mi a szájpenészel küzdöttünk de szerintem végül az inmmunrendszere lett elég erős három hónapos koráig szenvedtünk vele sokszor a mellem is befertőzte és semmi sem használt... viszont a bőrével soha nem volt gond

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 11. 13:416500.

    "Látható: megéri nem évekig pelenkázni babánkat, hanem minél hamarabb szobatisztaságra szoktatni. "

     

    na ez az összegzés a cikkben... röhög a vakbelem

     

    hát én már boldog boldogtalant megkérdeztem anyáink korosztályából is, mikor lett szobatiszta anó a gyerekük. ésss, tudjátok, egyáltalán nem lettek hamarabb szobatiszták. csak többet mostak, meg több volt a baleset, mert na pelust már nem alapon. de mindenki ugyanúgy 2-4 év közötti időpontot mondott, mint mostanság. én hajlamos vagyok azt hinni, hogy ez fejben dől el a piciknek és kész. nem sok köze van ahhoz, milyen pelus.

    előzmény:
    ludmo (6498)
    2009-03-11  13:09
  3. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 11. 13:186499.

    kandika de RR val tornázom. nekem tetszik. főleg, hogy balzzsal is hasonlót csináltam csak saját kútfőből ugye. azért így egyszerűbb, hogy megy a duma közben a dvdről.

     

    pelenka: mi maradunk a huggiesnál. annak ilyen kapcsocskáás a ragcsrésze (szóval nem ragasztó, hanem tépőzárszerű) fiam ugye eleve, mással esélytelen volt krémes kézzel, másodiknak se hiszem, hogy kitör a csoda, és nyugibabát kapunk. 

     

    bilizés: mi ott tartunk, ha bekakilt, letagadja a lurkó, ha már folyik ki a pisi a apelusból, akkor meg rohan, és közli, hogy pisiiiii, pisiiii.... szóval szobatisztaság, ugyanmár. majd valamikor. amúgy kandika márkjával egyidős a manóm. másfél múlt.

     

    pelenkázó: nekünk ikeás olcsó van. még egyben. úgyhogy marad is. azért ezt vettük, mert ennek le bírtuk volna vágni a lábát, ha nagyon magasnak bizonyul. a sima pelenkázókomódokat, stb fel se érem normálisan...

     

    lazy jobbulst! gracca a szivecskéhez!!!

     

    krémek: hát nekünk a gyógyszertári nem jött be. küzdöttünk vele egy darabig, mert az a jó, ugye, aztn feladtuk. végül a gabi jött be nagyon. úgyhogy gabi szappanmentessel fürdetünk, meg gabis popeszkrém van. popsitörlőből meg a körömvirágos nívea. ez a kombó tuti. mindenféle foltot, pirisodást megszüntetett két nap alatt. szóta sincs. gyógyszertárival meg.rendszeresen nagyobb kakis napok után hát nem volt szép, meg nyavajgott a manó a vízben, mert fájt neki. 

    de ez tuti olyan, kinek mi a jó. ugye a babáknak se egyenbőrük van.

     koszmó nálunk nem volt.

     

    ebi: most 27+5 vagyok. szóval haladok:)  és minden korosztályt tanítok, matekot. egész piciktől fősulisokig. aki jön, és igény van. így legalább nem unalmas, hogy nem csak egy sávot vállalok.

     

     

     

     

    előzmény:
    kandika1 (6474)
    2009-03-11  08:34
  4. 2009. március 11. 13:096498.

    Sziasztok!

     

    kandika1: Én a magnéziumként a Magnerot-ot szedem (100 db-os 3700 Ft). Ebben 500 mg magnézium van, a Magne B6-ban tudtommal csak 50 mg és még ott van mellette az étvágyfokozó B6, amire a kiinduló súlyom miatt nekem nincs szükségem :-)

     

    A babakocsit szívesen megmutatom:

    http://www.poppet.hu/catalog2/catalog/product_info.php?cPath=357_186&products_id=2593

    Itt a linkje (fényképezni nem szeretek), az enyém teljesen almazöld és csak 110 eFt volt. Könnyű, vízszintesig dönthető, nem kell zárt mózes rá a nyári melegben (sőt a kupolája alsó fele szúnyoghálós, úgyhogy remekül szellőzik), jó kerekei vannak úgyhogy minden szempontomnak megfelelt.

     

    Pelenka:

    Itt egy jó cikk, de én is úgy hallottam, hogy ki kell próbálni minden típust, mert minden gyerek más alkat, és más válik be náluk.

    http://www.fogyasztok.hu/cikk/20080409/pelenka_ar_es_ko rkep_gyermekek_reszere_es_inkontinencia_esetere/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. március 11. 12:356497.

    Sziasztok,

     

     

    nálunk nagyban megy a munka, szerencsére a pályázatleadási határidőt megint elhalasztották, van pici időm. Ha nem haragusztok csak a legutóbbi témákba kotyognék bele.

     

    Pelenkázó: nekem a lánnyal a merev aljú jött be, azt tettem a kisányra, a kiságy szélére meg textil-zsebes és ikeás ágyra biggyeszthető műanyag tárolókban volt kéznél pelus és a krém. Én a konyhában fürdettem a csajt (közel a fürdő, vízálló a burkolat és gyorsan befűthető), az étkező asztalra egy műanyag terítőt tettem, arra a kádat és a pelenkázó lapot is átraktam arra az időre az asztalra. Persze amikor mozgékony lett, a kiskád beköltözött a nagykádba és úgy volt fürcsi. Ez a pelenkázó lap kb. 9 hóig szolgált, utána már olyan fürge és kíváncsi volt (10 hósan már elindult a drága), hogy biztonságosabb volt az ágyon pelenkázni. Sok ismerős a nyugis babával tovább tudta használni, de pl. a nagynéném olyan picike, hogy ő soha nem használt pelenkázót, mindig a nagyágyon tette tisztába  a gyereket. (Ehhez igen hasznos az általam már propagált nedvszívó-eldobható pelenkázólap.)

     

    Pelus:  mielőtt beszerző körútra indultok, várjátok meg, mekkora lesz a babó, én pl. nem használtam újszülöttnek valót, mert nem fért bele a lányom, volt aki a legkisebbméretet 2 nap alatt kinőtte. (Az első csomag pelust pl. a tesóm vette meg a teszkóban, amíg én a párommal elindultam a szülőszobára.) A legtöbb szülészetre kell vinni, de tényleg elég az utolsó pillanatban megvenni. Márkailag mi az elején pamperst és huggiest vettünk, amikor kezdődött a "nagy durranások" időszaka (lásd: http://velvet.hu/poronty/2009/02/17/szar_ugyek/), akkor kizárólag a hátul gumis típus (libero) tudtunk használni. Nekem az olcsó pelusokból 1. kifolyt a beltartalom 2. kijött a zselésítő anyag (ami tudom, hogy nem gáz, de azért mégse rendeltetésszerű szerintem). A márkás pelusok viszont gond nélkül kibírták a két pelusozás közötti időszakot (tehát kevesebb kellett belőle). Viszont tuti, hogy a baba alkatától is sok függ.

     

    Folyt. köv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. március 11. 12:156496.

    lazy!! Nagyon örülök!! Gratulálok!!

    Gyorsan gyógyulj meg!

    előzmény:
    lazy24 (6484)
    2009-03-11  11:09
  7. 2009. március 11. 12:106495.

    a johnsonst már én is hallottam, hogy nem jó, egyik kismami sem ajánlotta.

     

    előzmény:
    marcsi0211 (6491)
    2009-03-11  11:57
  8. 2009. március 11. 12:036494.
    Köszi. Ezek szerint már hallottam róla, cska nem maradt meg a neve bennem 
    előzmény:
    marcsi0211 (6491)
    2009-03-11  11:57
  9. 2009. március 11. 12:016493.

    Azoknak akik textil peluson gondolkoznak:

    http://www.monapel.hu/index.php?/Katalogus .html

     

    Egyimerősöm ezt használta napközben a kisfiával, és nekik bevált. Azt mondja, hogy ezt nem kell vasalni, és mivel patentos, vagy tépőzáras ezért biztonságos és nem folyik ki rajta semmi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. március 11. 12:006492.

    Szia!

     

    Jajj, de vártam, hogy jelenkezz! Gondoltam rátok sokat!

    Gratulálok, és nagyon vigyázz rá!!!

    előzmény:
    lazy24 (6484)
    2009-03-11  11:09
  11. 2009. március 11. 11:576491.

    A koszmó az egyfajta gombásodás de nem káros az egészségre és normális folyamat. Ami hatásos és olcso ellenszere az az étkezési kukorica olaj és a sertézs zsir de van kifejezetten babé termékek(drágább) amiket nagyon szeretnek mostanában a kismamik.  Ami nekik koszmo nekünk korpa. Csak az övékét könnyebb még kezelni mint a felnöttekét.

     

    A johnsons termékek viszont nagyon nem jók nem is kentem egyik gyerekemre se. 

     

    Ebi ne aggodj nem törvényszerü hogy minden babának kijönne. Nálam a nagylánynak és a fiamnak volt a kicsinek pedig nem. 

    előzmény:
    ebi85 (6490)
    2009-03-11  11:43
  12. 2009. március 11. 11:436490.

    Lazy:

    hatalmas gartul a babóhoz  

     

    Mi az a koszmó?

     

    Jó hogy ennyi tapasztalt anyuka van itt köztetek, mert nekem lövésem se lenne, hogy milyen pelust meg egyebeket vegyünk  Jó a tapasztalat csere  Fülesnek igaza van, többfélét kell venni valószínüleg és kikisérletezni, hogy nekünk mi válik be.

     

    Pöttöm:

    Te hol tanítasz és hányadikosokat? Mennyi idős a pocaklakód? 

    előzmény:
    lazy24 (6488)
    2009-03-11  11:23
  13. 2009. március 11. 11:376489.

    Sziasztok

     

    Lazy gyogyulast neked, es gratula a babocahoz.

     

     

    Mi ma voltunk Uh-ra. Szepen novogetunk es most meg is mutatta mi van a laba kozott.

    Igy gazdagitjuk a lanyok taborat.

     

    Lazy neked van a tablazat ugy-e?

     

    Ha igen akkor legyszi ird be, hogy kislany es Hannah Cristina a neve.

    Koszi

     

     

    babas

    25+6

    előzmény:
    lazy24 (6484)
    2009-03-11  11:09
  14. 2009. március 11. 11:236488.

    Kandika, köszönöm neked is!

    Mi először liberot használtunk, utána darabra vettem a pelát és így több félét vettem pár darabot és amelyik bejött azt használtam!

     

    A johnson's nálunk is allergizált, és onnantól kezdve csak gyógyszertári cumó.

    A nagyfiamnak is a Babe koszmó elleni sampont használjuk, mivel még mindig koszmósodik!

    előzmény:
    kandika1 (6486)
    2009-03-11  11:15
  15. 2009. március 11. 11:186487.
    Köszönöm szépen, most minden rendben lesz tuti!
    előzmény:
    marcsi0211 (6485)
    2009-03-11  11:12
  16. 2009. március 11. 11:156486.

    Setrok: jobbulást!

     

    Lazy: szívből gratulálok! és Neked is jobbulást!

     

    Még gondolkodom milyen pelust veszek az elejére, de szerintem libero lesz, mondjuk newbornt csak 1 csomaggal akarok venni, mert hamar kinőheti a babó. Márknak az elején próbáltunk Huggiest és liberot, a huggies elég kicsi volt, aztán váltottunk mini méretre, abból még van is itthon maradék lila tescos. Egyébként tényleg változó, hogy a baba testalkatának melyik lesz a megfelelő és a növéssel is változik. Ami nekünk abszolút nem jött be, az a pampers, abból mindig minden kifolyt, most is próbáltuk és most is Mi sokáig pont liberot használtunk és most pont a dm-es tűnik a legjobbnak. Popsitörlőt mi dm-est használunk, de néha veszek niveát, mert annak tetszik a doboza A babakencékből szigorúan gyógyszertárit, nemrég kezdtünk csak mást használni, de a popsikenőcs még most is gyógyszertári, szerintem az a legtutibb és olcsó is. A johnson's-ról több embertől is rosszat hallottam, azt még másfél évesen sem merem Márkra kenni, nemhogy újszülöttre. Koszmóra mi Babe-t sampont használtunk, az jó drága de sokáig elég volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. március 11. 11:126485.

    Nagyon nagy gratula!

     

    Minden kismaminak aki szenved ettöl a takonykortol jobbulást!

    előzmény:
    lazy24 (6484)
    2009-03-11  11:09
  18. 2009. március 11. 11:096484.

    Sziasztok Lányok!

     

    Régen voltam, több mint egy hónapja, remélem mindenki jól van!

    Remélem még emlékeztek rám!

    Voltam hétfőn uh-on és van egy 3,5 mm manócska amihez tartozik egy dobogó .

    Viszont most nagyon beteg vagyok és lázam is van 38,5. Azaz tegnap volt remélem ma már nem lesz, viszont az orrom nagyon folyik! Most próbálok pihenni!

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. március 11. 11:046483.

    Mintha nálunk lenne igy de én aznapra is vagyok kiirva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841710 (6482)
    2009-03-11  10:58
  20. Torolt_felhasznalo_841710
    Torolt_felhasznalo_841710
    2009. március 11. 10:586482.
    12, 4 és 21 hós. Nem is tudom ki írta, hogy jún 7-én lesz 3 éves, na nálunk a legkisebb lesz akkor 2.
    előzmény:
    marcsi0211 (6479)
    2009-03-11  10:51
  21. 2009. március 11. 10:546481.

    olyan érdekes, ahány ember, annyi félét mond.

    akkor veszek egy tescos, egy dm-es, egy liberos newbornost, 3 csomag biztos elég.

    Aztén majd kísérletezünk nekünk melyik válik be a többiből.

     

    Nekem ismerőseim azt mondték, h newbornosból csakis liberos.

    Aztán az egyik csak pennyset hazsnált, a másik liberosat. Kinek mi jön be.

     

    Sztem ez oan mint pl. az eü. betét. van akinek ez a jó, van akinek a másik.

     

    Még a müllerben akarok szétnézni pelenkaügyben. Bár nálunk nincs.

    A dm-t jobban szeretem mint a rossmant. jobban bejönnek a termékei.

    előzmény:
    marcsi0211 (6477)
    2009-03-11  10:25
  22. Torolt_felhasznalo_841710
    Torolt_felhasznalo_841710
    2009. március 11. 10:546480.

    Mi is tescos lilát használunk, meg éjszakára a 4 évesnek a legnagyobb Liberot (7-es). A pamperst utálom, mert orrán száján folyik, pennyset 1x kaptunk, de ugyanolyan volt mint a tescos szerintem. dm-est nem veszek, mert még régről nem voltak vele túl jó tapasztalataim.

     

    Fiúknak gyógyszertári fürdetőt veszünk, mert iszonyat száraz a bőrük és állandón kenjük is őket gyógyszertári zsíros krémmel.

     

    Megint esik, ma se tudunk sétálni.

    előzmény:
    marcsi0211 (6477)
    2009-03-11  10:25
  23. 2009. március 11. 10:516479.
    Setrok: Mekkorkák az apronépek nálatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841710 (6478)
    2009-03-11  10:45
  24. Torolt_felhasznalo_841710
    Torolt_felhasznalo_841710
    2009. március 11. 10:456478.

    Sziasztok!

     

    Cirka 10 nap vergődés után elmentem vasárnap az ügyeletre, mert már olyan szinten voltam szarul, hogy mindenem fájt, előre nem tudtam már hajtani a fejem, mert annyira hasogatott. Most 4. napja szedem az antibiot és még mindig eléggé tele van az orrom, fáj az arccsontom, aludni nem is tudok orrcsepp nélkül még mindig. Olyan gyönyörűséges arcüreggyulladást szedtem össze, hogy már a fogaim is fájtak. De gyógyulok. Végülis reggeli alatt már csakk 4 zsepit fújtam tele.  A többit nem is számolom már, ha tele a föld összeszedem és kiviszem a pelenkás zacsiba...

     

    Pelenkázó: Én anno Triszánál csináltattam szekrényt + sarokpelenkázót, de a pelenkázót eladtam, mert kicsit túl nagyra sikerült. Untam kerülgetni és nem igazán tudtam kihasználni a tetejét, mert Triszmnak is mindig látnia kellett, ahogy Mátét pelenkázom és féltem, hogy leesik, így az első hetek állandó kibontom és lepisil körei után átszoktunk a földön teszem tisztába körökre. Most veszek ikeában egy Malm 4 fiókosat, az pont jó lesz a 180 magasságomhoz és annak a tetejét apa kicseréli egy hosszabb lapra, amire rámegy a pelenkázólap. Így lesz szekrényünk és lesz pelenkázónk is és később, ha nem kell sima fiókos szekrény. Úgyis van itthon jó pár ikeás már fel sem tűnik.

     

    Nálunk a középső a vándormadár, olyan még nem volt, hogy végigaludt volna az ágyában egy éjszakát. 

     

    Ruhák, hát én tervezek pár lányruhát venni, ha tényleg lány a csepp, elvégre 3 fiú után fiú ruhák vannak itthon.

     

    Mennem kell: aprónép hozta az almát, hogy amma. Ez annyit jelent pucold meg, mert enni akarom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. március 11. 10:256477.

     A liberot nem szeretem mert orrán száján kifolyig belöle minden valamiért a derekánál és a comb részén nem olyan jó a záro gumija.

     

    Probáld ki majd a tescos lila newborn-t nagyon jó pelus. Benne maradt még a leghigabb cuccos is de majd megnézem én is a dm newborn-t kiváncsivá tettél. 

    Pennys pelus szintén beeee.Életembe 1× vettem hát többet sem.

     

    Ezek mind sajnos az elmult 3 év tapasztalatai.

     

    A sogornöm fia és még nagyon sok gyerek a környékükön akik azt használták a rossmannostól kaptak valami fertözést én se értettem hogy mit de állitolag nagyon megszenvedték. Gyári hibásak voltak a pelenkák. 

    előzmény:
    fules0224 (6476)
    2009-03-11  10:15
  26. 2009. március 11. 10:156476.

    Sziasztok!

     

    Gyomorégés: szerencsére nekem ritkán van, de ált. a tej segít rajtam.

     

    Pelenka: én newbornos eldobhatót veszek vagy 2-t, 3-t, néztem, hogy a dm-es newborn és a libero u.annyi árban van, akkor meginkább a libero.

    Aztán nem tudom. Vmi olcsót, ami jó is. Azt mondják, amit a pennyben lehet kapni az jó.

    De meg akarom próbálni a textilpelenkát is. 

     

     

    előzmény:
    marcsi0211 (6475)
    2009-03-11  09:11
  27. 2009. március 11. 09:116475.

    Sziasztok lányok!

     

     

    Kandika: A bilire szoktatás az csak olyan szárny probálgatás de különben hagyom a saját ütemében a dolgok folyását. A fiam is 26 honapos volt amikor magátol kérte az apásgatyót és egyik naprol a másikra teljesen szobatiszta lett. De azért jó lenne mert mire megszületik a hugi addigra jó lenne de végülis mindegy hogy egy csomag pelenka vagy 2 csomag pelenka.

     

    Gyomorégés: Köszönöm szépen már kezdek ujra hozzá szokni a dologhoz és már nem csak akkor ég ha hajolgatok hanem éjjel is arra kelek de a rennie hatásos nálam is. Na megpersze a jó hideg tej illetve a kenyér héjja. 

     

    Babarucik: Én már kipakoltam a szekrényböl a nem odavalokat hogy legyen hely a hugi ruciknak is aztán állok neki kimosni a rengetek body-t 3 év alatt felgyült adagot eddig 3 zsákkal (120 l) de lehet hogy még több is van . A kissapkákat is elövettem de a hazahozos ruhák még váratnak magukra mert gondolkodom a polyán ismét mert szerintem az a bizonságos és kényelmes a babának.

     

    Bugyi: Nálam is eldobható tescoba vettük valami 40.- /db volt fehér és fekete és csak egy méretes de az jó nagy méret volt ám. 

     

    Nadrágpelenka: Ti milyet fogtok használni? Mi maradunk a tesco lila csomagosnál vagy a dm saját márkás babylovenál, de én popsitörlöket én nem veszek arra a legjobb modszer a csapviz és a majdani koszmora pedig kizárolag házi zsirt fogok használni.Kenöcsök fürdetök kilöve kizárolag gyogyszertári szin és illatmentes mert várható a gyári ekcéma a kicsinél is.

     

    Ti miket fogtok használni? 

     

    Hosszu voltam egy kicsit remélem nem baj.

     

     

    előzmény:
    kandika1 (6474)
    2009-03-11  08:34
  28. 2009. március 11. 08:346474.

    Jó reggelt!

     

    Mi megvagyunk, dokihoz csak 23án megyünk, aztán kb. 2hétre rá a nagy uhra, akkor már 32. hétben leszek és ott átkapcsol 4dre is, úgyhogy mi arra külön nem megyünk (második gyerek ) A has keményedéseimre tök jól bevállt, hogy megemeltem a Mg adagomat 3x2re, csak így nagytételben kell venni a patikában Van vki aki másfajta Mg-t szed?  hátha lenne gazdaságosabb.

    Szia Pöttöm! csak nem RRval tornázol Te is? én is a héten már a 3. trimeszterest csinálom és a torna az egyetlen, ami segít az ízületi fájdalmaimon

    Luiz: örülök, hogy haladtok a külön alvással! Márk is hasonló, ágyában lefekszik, van hogy átalussza az éjszakát ott, van hogy átsétál, a héten pont átsétál. 

     

    Pelenkázó: nekünk egy óriási faktumos sarokpelenkázó komódunk van, Márk összes ruhája belefért másfél éves koráig, csak most vettünk szekrényt. Még most is van hogy azon pelenkázom, különösen ha kakás, én szerettem, mert nem kellett hajolgatni és ott jobban is viselkedik, mint mikor máshol cserélek pelót. 

     

    Ludmo: babakocsit megmutatod?

     

    T.Kata: szuper a uh kép! édes a pofija

     

    Angel: örülök, hogy zárt a méhszájad!

     

    Marcsi: van türelmed, ha most kezdted a bilire szoktatást én kivárásra játszom

     

    Én még nem csábultam el, semmit nem vettünk Bálintnakpár dologra azért szükség lesz pl. kiságy, tesófellépő, úgyhogy áprilisra már be van tervezve a vásárlás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 11. 08:166473.

    sziasztok!

     

    talán még emlékeztek rám, kissé el vagyok tűnve.... de most olvasgattam visszafele is, 4D fotók, meg pocakok. gracca minden tuti képhez!

     

    én most kezdem felfogni, hogymár nincs meg a teljes 3 hónap se szülésig. tegnap kicsi testem reklamált a hosszabb torna ellen, úgyhgy marad a 3. trimeszteres innentől.

    vércukor, vasam, nekem tök ok, mi 4d-re nem megyünk, nagyuh, méricskélős betöltött 30. héten, olyan 30+4 en lesz. dokim szerint minden ok eddig, jobban járunk vele, mint a 28. hetessel, biztosabb tipp méretre (bár nagybabát azért mostse várunk csepp termetemhez), és így nem kell plussz egyet mennem.

     

    meló közben túllendült a válságon. én szerintem megint utsó napokig tanítani fogok. de legalább ugyanúgy nem elsz időm nyavajogni a nagy hasamon. mostmár azért nehezebb. pedig súlyban eleddig 7 kilónál járok pluszban, az nem vészes asszem. de valahogy a fiamnál jobban ki voltam párnázva annó, legalábbis most úgy tűnik.

     

    vásárlás. hát, válság, stb, nálunk tuti májusra csúszik a két dolog, ami kell. a nagyobb ülés, hogy kettő legyen , meg a nagyágy a nagyobbnak. más nem kell. kisruha semlegesek vannak picikék, azokból tök fölösleges venni. egy két lányosat meg úgyis a lelkes keresztszülők, nagyszülők adnak pluszba. ha még nekiállnék én is vásárolni, lehet rá se adnám mindet. meg ugye szerencsére nyár lesz. 

    eldobható bugyit én annó olyan sima bugyifazont vettem, nekem nagyon bejött. bár, én tudtam volna hordani a tök normál bugyikat is, gyorsan apadt a vérzés. bár így jobb volt, hogy míg volt a csomagból, abban a pár napban nem termelődött szennyes. 

     

    no, felébredt totál a kinntlakó. megyek elkezdem a napot. 

     

    szép napot nektek is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. március 11. 07:236472.

    Sziasztok!

     

    Gnokki jó, hogy írtad lassan én is rakok pár adag kaját a fagyasztóba az jó mindig a fiam meg már segít a főzésnél úgyhogy legalább megvan a közös móka

     

    eldobható bugyit én anno (vagyis a párom mert ugyi semmi nem volt összepakolva és mindent ő oldott meg) a patikában vettem és ez olyan egyméretes volt és az én hordó fenekemre is simán jó volt... igazából nem is bugyi volt csak olyan hálóféleség ami leért combközépig és fel hasközépig úgyhogy sehol sem nyomott és simán belefért a pelenka méretű betét is

     

    én sem vásárolgattam még semmit de gyakorlatilag semmi nem is kell... majd május elején szeretném felhozni a pincéből a bébihomit aztán átválogatni kimosni és ha hiányzik még valami akkor megvesszük de szerintem lelekes nagyszülők addigra úgysem bírnak magukkal... eleinte meg úgyis csak body meg zokni kell (az van bőven esetleg a bodykból kell majd 1-2)

     

    pelenkázót mi úgy oldottuk meg, hogy vettünk egy szimpla komódot a párom meg egy darab bútorlapból meg szivacsból meg műbőrből (így összesen minden volt kétezer forint) csinált igazi pelenkázót (szivacsocs alul meg oldalt a pereme és van benne egy plusz fakk ahova lehet rakni a krémeket) úgyhogy azt lehet rakni a komód tetejére vagy a kiságyra vagy bárhova... a fiamnál úgy féléves koráig használtuk aztán már állva meg menet közben kellett tisztába tenni... most meg már nem kell túl sűrűn plusz nem emelgetném fel a pelenkázóra úgyhogy ahol éppen vagyunk ott cserélünk pelust... a kicsinél is szerintem csak az első pár hónapban fogjuk használni de lehet akkor sem, hogy  a nagy is lássa mi történik a kicsivel majd meglájtuk

     

    nevek terén nem boldogulunk valahogy ha találunk is nevet ami tetszik mind a kettőnknek én már másnap azt érzem, hogy nem az én gyerekemet nem így fogják hívni... tiszta dili

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. március 10. 22:566471.

    Sziasztok!

     

    MIndig olvasgatok de írni már fáradt vagyok.

     

    Nagyon szépek a pocakfotók

     

    T.Kata: szuper lett a 4D-s kép

     

    Sajnos én még mindig küzdök a gyomorégéssel, a mandula nem jött be csak max. 1/2 óráig nem égett. Napi 3-4 db Renni a fogyasztásom.

    Én is állandóan ennék de össze-vissza. Egyik percben eszek 2 db narancsot vagy 8-10 db mandarint, azok jó étvágyat csinálnak és már rohanok a kamrába keresni valamit.

    És egyáltalán nem vagyok lusta átmenni a másik faluba a cukrászdába egy kis sütiért, ez van.

    Holnap megyek a védőnőhőz majd kiderül, hogy mennyit sikerült felrántani magamra. De az is igaz, hogy ez nem mind hízás mert egyre vizesebb vagyok. Most igyekszem több petrezselymet és zellert enni, hogy valamennyire kisebb legyen a bokám.

     

    Mi még nem nagyon vásárolgattunk, igaz nem is kell sok cucc. Majd a jövőhéten tervezek elmenni a Brendonba mert csak ott láttam szülés utáni eldobható bugyit nagy méretben.

     

    Mi a Boginak anno olyan pelenkázót vettünk amit majd később át lehet alakítani komóddá, így már megérte az árát.

     

    Lassan majd elkezdek pár dolgot főzni amit le lehet mélyhűteni mert tuti, hogy megint nem lesz időnk kaját csinálni de még venni sem. Az első hetekben többszőr előfordult, hogy reggel reggeliztunk és csak délután 6-kor tudtunk ebédelni. Szerencsére anyukám meg anyósom megfőzőtt nekünk de szeretnék itthon is tartani pár kaját.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. március 10. 19:526470.

    Én is nagyban vásárolok már, mivel én is május végéig dolgozom, március eleje volt az engedélyezett start, bár már előtte sem álltam ellen a nagyon akciós-nagyon aranyos cuccoknak. A kezdő rucik már gyakorlatilag mind megvannak, már a 68-74-es méreteknél tartok (persze minél nagyobb annál akciósabbnak kell lennie, hogy megvegyem). Plusz kaptam is néhány cuccot a nagymamáktól és ismerősöktől is.

    A babakocsit is megvettük, bár még ráért volna, de nem akartam, hogy felmenjen az ára. Mivel német márka, az euroárfolyam a webshopokon már igencsak meglátszott. Így viszont 35 ezerrel olcsóbb volt :-)

    A babaágyat pedig a héten megyünk megrendelni.

     

    4D ultrahangra mi is megyünk a jövő héten. Nekem a dokim elfogadja 28. heti helyett, ha orvos csinálja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. március 10. 15:586469.

    Sziasztok,

     

    köszönöm a bókokat, Babó nevében is, aranyosak vagytok.

     

    Mi tegnap voltunk 4 D-n, azaz 24+0 a menstruációs számítás alapján. A vizsgálat alatt mért értékek alapján pedig: 24+4 .

     

    Leírok néhány adatot, amit kértetek:

     

    BPD: 6,39 cm

    FL:4,32 cm

    HC:22,89 cm

    SÚLY: 617 g

     

    Komolyan mondom, nekem olyan csodás élmény volt, hogy tegnap este alig bírtam elaludni. Egyfolytában a kicsi fiamon járt csak az eszem, hogy milyen édes, aranyos, és mennyire IGAZI...

     

    Mi fogunk menni még egyszer a doktornő javaslatára a 30-31.hét körül, azt mondta akkor kb. 2 kg lesz már a pici, és mivel kevesebb helye lesz jóval, nem tud majd ennyit pörögni, forogni, eltakarni magát!

     

    Mindenki maga dönti el hogy akar-e ilyen vagy sem, de mi egyrészt mostmár biztosra akartuk tudni, hogy tényleg fiú-e, és egyáltalán már az egész család  nyüstölt, hogy nem győzik kivárni, látni szeretnének vmi babafotót... szóval én nem bántam meg, de mindenki maga döntse el ezt!

     

     

    Babaholmi beszerzése: ezen a téren elszabadult a "pokol".

    Teljesen rákattantam a témára, ráadásul épp tegnap, a lakóhelyemhez közeli faluban szokott lenni havonta általában kétszer babaturi, angol minőségi használt ruhákból. Minden darab 100 forint!!! Hát mondanom sem kell, hogy egy zsák ruhácskával jöttem haza, szó szerint!!

    Ha valakit érdekel Nagymarosi helyszínnel, szívesen szólok, ha lesz megint!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. március 10. 15:486468.

    Sziasztok!

     

    nagyon szépek a poci fotók. Csinicsani döbbenet milyen sovány vagy... ebi neked meg már kezd dinnye lenni a pocakod. és ha arra gondolok, hogy most fognak még csak igazán nőni akkor kicsit megijedek...

     

    T.Kata nagyon szépek az uh-s képek, elvileg jövő héten megyünk mi is 4d-re csak kéne még időpontot kérjek amihez kéne apával egyeztetni, hogy ő mikor ér rá.. de majd megoldjuk...

     

    Képzeljétek a nagyfiam tegnap a saját ágyában aludt el (éjjel mikor megriadt közénk mászott és ott aludt tovább de akkor is most volt először, hogy egyedül a saját ágyában aludt el este. úgy örülök neki.

    amúgy nálunk minden oké, kicsit már kezdem azt gondolni nehogy vihar előtti csend legyen olyan nagy a nyugi meg béke bennem meg körülöttem és nagyon élvezem a pocakot a mandula nagyon bevált azóta csak egyszer egyszer kellett rennit bevennem és nem napi rutin a gyomorégés... csütörtökön megyek védőnőhöz majd kiváncsi vagyok kilóilag hogy hatott

     

    én már vagy két hete folyton édességéet ennék és nem csak néha néha hanem folyton és főétkezések helyett is és utána is és baromi sokat... ma megettem a saját nem kevés ebédem után még azt is amit a kollégám meghagyott tiszta ciki...

    örülök azért, hogy nem csak én vagyok zaba mániás

     

    na megyek kicsit dolgozom is ha már itt vagyok meló helyen... amúgy én terveim szerint május végéig... vagyis amig egyben vagyok..

     

    Luiz 28+2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. március 10. 15:066467.

    Sziasztok

     

    Chrissy en is egyfolytaban ennek valamit. Csak ugy nassolnek.

    Van amikor edesseget es van mikor sost kivanok. De mindig mast.

     

     

    Marcsi azert en is elvettem egy igy ebed utann

     

    Reggel nekem is uh. Mar alig varom

     

     

    babas

    25+56

    előzmény:
    Chrissy8000 (6464)
    2009-03-10  13:03
  36. 2009. március 10. 13:186466.

    sziasztok!

     

    megjártuk tegnap doktorbácsit: még mindig zárva vagyok!

    rövid uh alatt Kókuszbébi megvillantotta a kis nuniját!

     

    fekvés továbbra is.

     

    ma 24+1  

    pénteken megyünk 4d-zni!  

    jaaa, és NEM kell +vasat szednem!!! határon van a vérképem, a doki azt mondta, elég, ami a magzatvédőben van vas! monduk csak felet szedtem, sztem ő azt hitte egészet, így most váltok az egészre.

     

     

    Csinicsani, Kata,

    nagyon jók a pocakos - különösen az első -  ill. a 4d-s képek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. március 10. 13:096465.

    én, szinte 1folytában eszek, hol gyümi, hol befőtt, hol csoki, hol keksz, meg persze a 3 főétkezés.

    csak óvatosan persze és próbálom mértékkel.

    ha nyunyi meglesz, úgysem lesz időm feszt enni, kihasználom.

    előzmény:
    Chrissy8000 (6464)
    2009-03-10  13:03
  38. 2009. március 10. 13:036464.

    Sziasztok,

     

    Hat en is kerek egy hatalmas szelet truffel !

    Merthogy folyton edesseget kivanok par napja, es falank is vagyok. Most aztan tenyleg kene egy lakat a konyha ajtora mert alig birom ki, hogy ne kutakodjak es torkoskodjak....

     

    Van meg valaki igy?

    előzmény:
    fules0224 (6458)
    2009-03-10  10:49
  39. 2009. március 10. 13:026463.

    szia!

     

    nagyon jók a képek:-)

    hány hetesen készültek?

     

    mi pénteken megyünk, addigra már a 30. hétben leszek-remélem nekünk is jók lesznek:-)

    előzmény:
    T.Kata (6454)
    2009-03-09  21:42
  40. 2009. március 10. 12:346462.

    néha már jó lenne otthon lenni, főleg, hogy az utódom lefáraszt ezerrel.

    Ha otthon lennék, legalább minidg szép rend lenne:).

     

     

    Sejtem, hogy ez a blilire szoktatás nem egyszerű. De biztos siekrülni fog! Gondolom rengeteg türelem kell hozzá.

     

     

    előzmény:
    marcsi0211 (6461)
    2009-03-10  12:17
  41. 2009. március 10. 12:176461.

    Szegényke! Én nem is tudom hogy miként birnám aha melozni kéne és elviselni a sok idegesitö emberkét.

     

    Nem mintha itthon olyan kényelmes lenne az élet de legalább a magam idejében a magam modján hasznositom magam és bilire szoktatom a legkisebbemet. Nagyon nem szeretné!

    előzmény:
    fules0224 (6460)
    2009-03-10  12:11
  42. 2009. március 10. 12:116460.

    húsvétig. most néztem, hogy ez a hét, meg még négy hét.

    aztán még április végén benézegetek egy hétig, mert így kapok áprilisra teljes fizut, de az már úgysem oan lesz.

    utána kiveszem a maradék szabimat, és kezdhetem a tgyást.

     

    előzmény:
    marcsi0211 (6459)
    2009-03-10  12:07
  43. 2009. március 10. 12:076459.

    Még meddig ?

     

    Lassan már elörehúz a !

     

     

     

    előzmény:
    fules0224 (6458)
    2009-03-10  10:49
  44. 2009. március 10. 10:496458.

    Sziasztok!

     

     Dolgozok.

    De -t kérek. Így ebéd előtt:).

     

     

    előzmény:
    marcsi0211 (6457)
    2009-03-10  10:39
  45. 2009. március 10. 10:396457.

    Jó reggelt mindenkinek kismamik!!!

     

    Senki nincs ma itt? 

     

    Mindenkinek hoztam vagyesetlegés egy kevéske !

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2009. március 9. 22:296456.

    Tündéri kisfiú!

     

    Kata: Paramétereket irsz a kislegényröl? Bpd?fl?hc?ac?suly és életkor?  

    Anna: Csütörtökön megyek a háziorvosomhoz aztán kikérem a véleményét a vitaminokról.

     

    Birgita: Köszi. Majd helyre jövünk egyszer.

    előzmény:
    T.Kata (6454)
    2009-03-09  21:42
  47. 2009. március 9. 22:206455.

    Szia Kata,

     

    Nagyon tunderi a babo a kepeken!

    előzmény:
    T.Kata (6454)
    2009-03-09  21:42
  48. 2009. március 9. 21:426454.

    sziasztok,

     

    képzeljétek voltunk 4D-n! Csodálatos élmény volt, ajánlani tudom csak mindenkinek! Néhány képet csatolok, a 3.látszik, ez már biztos...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2009. március 9. 19:266453.

    Ja és ugyebár a lisztes keverékből marad majd. Ha jól emlékszem 2,5 csészényi az egész lisztes keverék. Szóval ha mindet megcsináljátok,  akkor 22 palacsinta  De egy jól zárható üvegben eláll a száraz keverék, és ha palacsinta kell csak előkapjátok és secccperc alatt lehet bekeverni és sütni. 

     

    A sorozatnak (amiből néztem ezt a receptet) van egy angol nyelvű honlapja. Annak akit érdekel: http://www.nigella.com/recipe/default.aspx 

    előzmény:
    ebi85 (6452)
    2009-03-09  19:22
  50. 2009. március 9. 19:226452.

    Palacsinta:

    egyszerre háromnegyed merőkanálnyit sütök, legalábbis én. De ez attól függ hogy mekkorát akarsz egyszerre enni  Ehetsz baba méretűt vagy teljes serpenyő nagyságút is. Nekem a tenyérnyi jött be, mert elég vastag a tészta. 

     

    És igen mi ketten szoktuk megenni ezt a 9et, de volt hogy öcsém is itt volt és akkor hárman  Mondjuk én eleve kettőnél többet nem bírok enni. A férjem meg ilyenek előtt eszik "rendes" kaját is  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2009. március 9. 19:196451.

    Sziasztok! Köszönöm a pelenkázós hozzászólásokat, véleményeket és a pocakomra érkező bókokat 

    Csinicsna nagyon jól nézel ki és iszonyat drága  a pocakos-csanádos fotó  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2009. március 9. 19:016450.

    Sziasztok! 

     

    Csinicsani: Nem semmi pocid van. Olyan édes, ahogy a kisfiad puszilja

    Marcsi: jobbulást neked

    Chrissy: én már be sem merek menni ilyen helyekre,mert hiába írtam listát, mindig elvesztem a fejemet

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2009. március 9. 17:516449.

    Szia Marcsi!

     

    Nagyon sajnálom ezt a sok mizériát!

     

    Viszont ha beleszólhatok: szerintem ne elevitet szedjél, mert az sokaknál székrekedést okoz. Én a femibion 400-at szedem és nagyon meg vagyok vele elégedve, még sosem volt székrekedésem.

    előzmény:
    marcsi0211 (6427)
    2009-03-09  09:06
  54. 2009. március 9. 17:486448.

    Szia Ebi!

     

    Hány merőkanálnyi masszát sütünk egyszerre? Nekem egy kalaopos z betű látszik a mennyiség helyén

    előzmény:
    ebi85 (6422)
    2009-03-08  19:57
  55. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. március 9. 17:056447.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de most megcsináltam az első adag palacsintát. Nekem 8 lett egy adagból, megettem 4-et, s még mindig ennék . 2-3 embernek elég? Ezek szerint én már kiteszek ennyit.

     

    Nagyon finom lett, szal köszi ebi . Sztem még el fog fogyni a maradék is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. március 9. 14:516446.

    Sziasztok,

     

    Kozben az olvasas vegere ertem.

     

    Mi a kovetezo keppen allunk: Kisagy, pelenkazo es jaroka jon a noveremektol. Ugy tunik minden mast vennunk kell.

    Es kepzeljetek, ma elcsabultam a szomszed lannyal a turkaloba, es megvettem az elso 7 db baby rucit. Bodyk es rugi. Sorba raktam oket a kanapen es gyonyorkodom. Es kozben olyan furcsa elkepzelni, hogy nem is sokara a mi pici lanyunk lesz majd bennuk.

    Marcsi: Alisya, Alisia mindenhogy nagyon szep nev. Persze nem tudom nalunk, hogyan engedik, en is ugy tudom a magyaros verziot.

    Oszinten szolva soha nem is ertettem ezt a korlatozast, miert is nem mindegy nekik, hogyan hivjak a te gyermekedet? Persze vannak elvetemult szulok, lasd: Fradika.... De azert a tobbseg normalis, szep neveket szeretne. Es igazabol ha te taskairogepnek akarod hivini a gyereket a szived joga. Ha neki nem tetszik majd megvaltoztatja....

    Nos, megneztem az utonev lexikonban: Alícia (Ez az egy forma van, gondolom ez az engedelyezett) Ilyenkor biztosan vegig kell gondolni, hogy ha majd mindenki c-vel ejti, akkor is tetszik-e neked..... Micsoda bonyodalmak...

     

    Csinicsani: Nagyon jok a kepek, Csanad nagyon helyes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2009. március 9. 14:146445.

    Szia,

     

    A komod es pelenkazo kerdese szerintem konnyen megoldhato. Lapszabaszatban levagattok egy ugyanolyan szinu, de megfelo meretu lapot, es raszerelitek a komod tetejere. Amikor meg mar nem lesz ra szukseg, egyszeruen leveszitek majd. (ha nagyon ugyes a parod, esetleg kicsereli a komod tetejet erre az uj lapra...) En hasonlo megoldason godolkozom.

    előzmény:
    ebi85 (6424)
    2009-03-09  08:34
  58. 2009. március 9. 14:046444.

    Szia Ebi,

     

    Koszonom a receptet, ha engedi a merleg, hetvegen kiprobalom. Ha szerencsem van a Juhar szirupot is megtalalom valahol...

    előzmény:
    ebi85 (6422)
    2009-03-08  19:57
  59. 2009. március 9. 13:286443.

    de jók ezek a képek!

     

    előzmény:
    csinicsani (6440)
    2009-03-09  13:11
  60. 2009. március 9. 13:256442.

    semmi baj, minden vélemény jól jön. én sem úgy gondoltam, hogy pont a kiságy felé, hanem kicsi arrébb, és azért oan magasan, hogy nekem még kényelemes legyen, de majd a pici ne tudjon róla lepakolni.

     

     

    előzmény:
    csinicsani (6439)
    2009-03-09  13:01
  61. 2009. március 9. 13:226441.
    ez így igaz, és így is legyen!
    előzmény:
    sbeetty (6438)
    2009-03-09  12:58
  62. 2009. március 9. 13:116440.
    pocakképek 26 illetve 27 hetesen.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. március 9. 13:016439.

    Sziasztok,

     

    képzeljétek tegnap reggel odabújtam apához, ő a hátán feküdt , én féloldalt és négyszer akkorát rúgott a kis lányka hogy apát jól érezhetően oldalba rúgta

     

    Pelenkázóasztal, nekünk volt Csanáddal de sokat nem használtam(az első hat hétben), igy most csak pelenkázó matracot veszek ami mozgatható és oda rakom ahova akarom.Amugy a Csanád pelenkázója az felül keretes volt alul pedig szekrény, ez most is megvan csak a kereteket leszereltük , igy arra lesz téve a pelenkázómatrac az elején (ja és abban fognak állni a ruhái a kicsinek)

     

    Fules egy kéretlen jótanács a polcot az ágy fölé én nem ajánlom egyik az hogy ha növöget a picur és feláll ő is lepakol róla, a másik pedig az hogy bármilyen jól fel van fogva én paráznék hogy nehogy leszakadjon és a kicsire essen...én ezt a funkciót betöltő polcos szekrénykét kicsit odébb rakattam fel a falra mint ahogy az ágy lesz.Bocs ha tolakodó voltam

     

    Ebi nagyon szép a pocakod

     

    27+2 , jövő héten doki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2009. március 9. 12:586438.
    Mindegy az, hogy  pontosan mennyi van már mögöttünk, és mennyi van még hátra. Csak kb akkor érkezzen amikor kell és minden rendben legyen!
    előzmény:
    fules0224 (6437)
    2009-03-09  12:45
  65. 2009. március 9. 12:456437.

    Marcsi: szép neveket választottatok! de sztem csak magyar kiejtéssel lehet anyakönyveztetni (mint a dzsennifert).

     

    Ebi: nagyon csinos vagy! szép nagy a pocid!

     

    az is megoldás, hogy kijjebb húzod a komódot, és akkor a merev pelenkázólap háta megtartja, hogy ne csússzon le, vagy megkéred a férjed, hogy csavarozzon oda egy 25 cm-es bútorlapot.

     

    A merev pelenkázólapot arra találták ki, vagyis arra is, hogy csak úgy simán, bútorlap nélkül rá tudd tenni a kiságyra. Hisz merev, nem fog behorpadni.

     

    Sbetty: én 26+2 és 96 nap van hátra!

     

     

    előzmény:
    marcsi0211 (6427)
    2009-03-09  09:06
  66. 2009. március 9. 12:306436.
    ki kell próbálni, mennyire billegős, mert ha elég stabilan rá tudod tenni a merev lapot, akkor jó úgy.
    előzmény:
    ebi85 (6426)
    2009-03-09  09:02
  67. 2009. március 9. 10:396435.

    Az egyik kalkulátor szerint 27.hetes a másik szerint 28.hetes az biztos hogy 12 hét van hátra és 90 nap.

     

    De én reménykedem a 10 hétben mert jó lenne ha picit elöbb jönne ugy május 23. környékén! Az pedig pont a 38. hét lenne.

    előzmény:
    marcsi0211 (6433)
    2009-03-09  10:29
  68. 2009. március 9. 10:376434.

    Hanyadikára vagy kiírva??

     

    előzmény:
    marcsi0211 (6433)
    2009-03-09  10:29
  69. 2009. március 9. 10:296433.

    A kalkulátor szerint. Lehet valamit elrontottam?Azt irta hogy a 28. hét és 90 nap de a korong szerint is

    De annyinak kéne lennie mert a fiam junius 7 tölti a 3. és az is 89 nap vissza.

    előzmény:
    sbeetty (6432)
    2009-03-09  10:24
  70. 2009. március 9. 10:246432.

    Sziasztok!

    Marcsi! Hogy jött ki neked, hogy 28+1 és 90 nap???

    Én ma vagyok 26+5 és 93 napom van hátra.

    előzmény:
    marcsi0211 (6427)
    2009-03-09  09:06
  71. 2009. március 9. 09:416431.
    Nekünk a kiságyon lesz a pelenkázó.Nem szeretnék már külön az is venni mert ahogy nézegettem nem olcsok és a sogorom hiába asztalos ha soha nem ér rá.
    előzmény:
    ebi85 (6430)
    2009-03-09  09:33
  72. 2009. március 9. 09:336430.

    Na lemértem  47cm, a pelenkázólap meg 80cm. Uh ha kihúzom a faltól a komódot, akkor rá tudom úgy rakni a lapot h pont középen tartsa, és akkor csak 15-15cm lóg le elől és hátul  

    A kiságyas ötletet nem tudom elképzelni, csak ha raknék a lap alá egy bútorlapot... vagy úgy gondoltad?

    előzmény:
    fules0224 (6425)
    2009-03-09  08:41
  73. 2009. március 9. 09:296429.

    Jó reggelt  

     

    Én egy -t vettem el.

    Ebi: én is kipróbálom ezt a receptet köszi. Szerintem nem gond, ha lelóg a komódról a lap. Én meg azt sem tudom, hogy mire lesz keretünk, még csak a gyerekszoba falai állnak

    Fules: De jón nektek, hogy ilyen jól álltok, ügyesek vagytok

     

    Végre a héten kiválasztják az utódomat...nem nagyon kapkodják el...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2009. március 9. 09:256428.

    Nagyon szép ez a név! De sajnos én úgy tudom, hogy idegen neveket már csak magyar kiejtés szerint írva lehet csak anyakönyvezni. De azért járj utána, hátha tévedek.

     

    Pocakfotó a hétvégéről 28+4 itt 

    előzmény:
    marcsi0211 (6427)
    2009-03-09  09:06
  75. 2009. március 9. 09:066427.

    Sziasztok lányok!

     

    Elvettem egy kávét köszönöm!

     

    Látom volt jó sok téma most is.

     

     

    Vérkép: Nekem nagyon rossza lett igy ismétlés lesz mind a vér mind a vizelet.Alacsony fehérvérsejt kevés vörösvértest hiányzó vas és minden rossz de a vizelet is csodálatos tele bacikkal és valamit még találtak benne. A baktériumom az már évek ota végig kisér nem lehet kiirtani a 3.trimbe pedig már meg sem probálom mert ártanék a babának.

    Neo ferro-fol-gammát szedem de nagyon hasfogós és nekem meg aranyerem van tehát egy örökös küzdelem.Most kezdem majd az elevitet az utolsó 3 honapra mert eddig nem javasolták nehogy elefánt legyen a picurka. 

     

    Kiságy: Nekünk a barátnöm adja mert ök már kinötték a pelenkázót és a baldahint pedig unokahugom mert ök is kinötték.

     

    Keresztnév: Alisya Loretta ami eddig mindkettönknek tetszik és a család belelszólása nem érdekel. A kérdés hogy M.o. lehet e igy adni de azért a magyar változatát is tartogatom ami Alisia vagy Aliszia de igy nem mutat jól. 

     

    Ultrahang: Megyünk mi is a héten vagy a jövöhéten és kiváncsi leszek mekkora lett.

     

    Csikok: Nekem már az elsö gyermekem után lettek amikor 35 kg rántottam magamra azota pedig halványodtak de most a mellemen lettek ujak is amit még apa is furcsált.

     

    Hétvégén elmentünk pihenni anyumékhoz mert a nagyokos fötáv a legnagyobb szélviharban tart karbantartást a lépcsöházban és se fütés se melegviz nem volt 2 napig. Hazajöttünk a jó hideg kis lakásba. 

     

    28+1 még hátra 90 nap!

    előzmény:
    fules0224 (6425)
    2009-03-09  08:41
  76. 2009. március 9. 09:026426.
    Azért gondoltam a komódot, mert az jó széles, és elférne a lap mellett mindenféle kencefice, törlő és pelus  De az van olyan merev h ne legyen gond h a lábánál nem tartja semmi? Csak a fejénél meg a közepénél? Mindjárt le is méerm milyen mély.
    előzmény:
    fules0224 (6425)
    2009-03-09  08:41
  77. 2009. március 9. 08:416425.

    Szia!

     

    Nekünk a pelenkázó úgy lesz megoldva, hogy a kiságyhoz csavarozza hozzá a férjem, tehát pár bútorlapot kell majd venni. Vagy esetleg külön csinál egyet, így nem lesz olyan drága, pelenkázólapot meg láttam már 1500 Ft-ért is.

     

    De sztem ha egy merev lapot veszel, ami rátehető a kiságyra, az is jó, ill. a kiságy felé meg felerősítetek egy polcot, ahol a pelenkák, ill. a kenceficék elférnek.

     

     

    előzmény:
    ebi85 (6424)
    2009-03-09  08:34
  78. 2009. március 9. 08:346424.

    Jó reggelt!

     

    Megnéztema  BMImet, normál tartományba esett uh még 5kg-ot hízhatok. Elvileg ha csak heti fél kiló jönne fel, akkor meg lenne 

     

    Nekünk meg van már a kiságy meg a babakocsi (kaptuk). A hétvégén kipakoltuk a szekrényeket és átcsoportosítottuk a cuccainkat, uh már megvan a fiókja/fiókjai Márk ruháinak.  Viszont csináltiuk költségvetést, és sajnos úgy néz ki nem tudjuk megvenni a pelenkázó asztalt, amit szerettem volna. 

    Nektek mi a véleményetek a pelenkázóról? Vesztek? Ki hogyan csinálja/csinálta? Arra gondoltam, hogy veszek egy merev, vízhatlan pelenkázólapot és azt rárakom a komódra. A gond csak az vele, hogy a komód nem olyan mély, és  alap le fog róla a lógni... szerintetek? Ez baj? Van aki hasonlóan csinálta?

     

    28+5

     

    Mindjárt rakok fel pocifotót  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2009. március 9. 08:216423.

    Jó reggelt!

     

    és és

     

    Remélem mindenkinek jól telt a hétvégéje!

     

    Babakocsit megvettük, kiságy van, tök jó:), már csak apróságok kellenek:).

     

    Nemsoká vérvételre megyek (pajzsmirigy).

     

    Szép napot!

     

    26+2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2009. március 8. 19:576422.

    Remélem senkinek sem okoz csalódást  

     

    Amerikai palacsinta (Nigella féle)

    Egy jól zárható dobozba elkészítjük a lisztes keveréket (nem használjuk fel mindet egy sütéskor):

    ˇ         60 dkg finom liszt

    ˇ         2 zacskó (24g) sütőpor

    ˇ         2 ek szódabikarbona

    ˇ         csipet só

    ˇ         1 zacskó vaníliáscukor

    ˇ         1 ek kristálycukor

    Ebből a keverékből egy csészényit (kb 2,5 dl vagy kb 15 dkg) egy csésze tejjel és egy tojással botmixerrel összekeverünk, majd beleöntünk egy evőkanálnyi olvasztott vajat (1 ek vajat olvasztunk).

    Közepes lángon ž merőkanálnyi masszát sütünk egyszerre  aserpenyőben. Olaj nem kell alá! Mindkét oldalát kb fél percig kell sütni. Az első fordítás akor történjen, amikor kis buborékok lepik el az egész palacsinta tetejét J

    Én ebből a mennyiségből 9db-ot szoktam sütni, és bőven elég 2-3 emberkének.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. március 8. 12:006421.
    ...ja és ebi köszi a receptet
    előzmény:
    csinicsani (6420)
    2009-03-08  11:59
  82. 2009. március 8. 11:596420.

    Sziasztok,

     

    találtam egy siteot ahol megadja testömegindex(BMI) figyelembevételével hogy mennyit lehet hizni terhesség alatt 

     

    BMI 18,5 alatt (sovány):
    Átlagos súlynövekedés a 9 hónap alatt: 16-18 kg
    Ebből az 1. trimeszterben: ~ 0,5 kg/hónap
    2./3. trimeszterben: ~ 0,6 kg/hét


    BMI 18.5 - 24.9 között (normál):
    Átlagos súlynövekedés a 9 hónap alatt: 13,5-15,5 kg
    Ebből az 1. trimeszterben: ~ 0,5 kg/hónap
    2./3. trimeszterben: ~ 0,5 kg/hét


    BMI 25.0 - 29.9 között (túlsúlyos):
    Átlagos súlynövekedés a 9 hónap alatt: 10-12 kg
    Ebből az 1. trimeszterben: ~ 0,5 kg/hónap
    2./3. trimeszterben: ~ 0,3 kg/hét


    BMI 30 felett (elhízott):
    Átlagos súlynövekedés a 9 hónap alatt: 6,5-9 kg
    Ebből az 1. trimeszterben: ~ 0,5 kg/hónap
    2./3. trimeszterben: ~ 0,2 kg/hét

     

    ...és itt ki lehet számitani a BMI -t :

       http://www.hazipatika.com/tools/bmi

     

    nekem BMi 17 jött ki és ezek szerint 16 - 18 kg -t hizhatok , remélem 15-nél nem lesz több

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2009. március 8. 11:146419.

    Szep nonapot mindenkinek!

     

    A napsutes ugyan cserben hagyott minket, es ezt az undok szelet kuldte maga helyett, de legalabb utana szep tiszta lesz a levego.

     

    Pocak fotok mindenkinek nagyon szepek, nekem is aktualis lesz ma uj kep keszitese es akkor felteszem az elmult hat hetit (ket heti bontasban).

     

    Ebi: A palacsinta receptet en is elkernem ha nem baj. Mindig jo uj dolgokat kiprobalni. Most mar annyian kertuk, hogy szerintem nyugodtan ideteheted egy hsz-ben.

     

    Timae: A Hanga nagyon szep nev!

    Az en parom felvetette, hogy legyen masodik neve is Taminak, de egyenlore nem merultunk meg bele a temaba. Es meg gondolkozom rajta jo lesz-e szegenynek olyan sok nevet irogatni mindenhova...

    Paromnak van masodik neve, nekem nincs. Amellett, hogy anno nem akartam "né" lenni, az is az en lanykori vezeteknevem paromera torteno egyszeru lecserelese mellett szolt, hogy nem akartam, hosszu nevet amit aztan nem gyozok mondani, senki sem jegyez meg egy bemutatkozaskor, es raadasul mindenhova irogathatom.

     

    Csikok: Nekem is vannak regebbrol, novesi/fogyasi csikjaim, a combomon, popsimon. De szerencsere a pocim az meg ok.

    Most, hogy kiprobaltam a rosszmannos Babydream kremet, megallapitottam, hogy hareggel, este bekentem magam, akkor reggelre szaraz volt a mellbimbom korul (pikkejes), ez a Nivea kremmel nem fordult elo, szoval ugy dontottem tovabbra is kenem magam reggel a Niveaval, este pedig ezzel, es igy ketten egyutt majd csak gyozik a dolgot.

    Egyebkent en is azt olvastam, hogy alkat kerdese, de szerintem ez ennel osszetettebb dolog. Biztosan szamit a tested vizhaztartasa, etkezes, milyen utemu a pocak novekedese, es persze a bor tipusa. De ezek teljesen esetiek es egy embernel is valtozo tenyezok lehetnek, ezert meg ha nem a is a legjobb a bortipousa valakinek talan ha keni akkor csak egy-ket csik lesz mig ha nem lehet, hogy nagyon sok.

     

    Mindent vegig olvastam, de nem  emlekszem most  masra.

     

    Mi meg nem vettunk semmit.

    Penteken doki, es terheleses cukor. Kivancsi vagyok mekkora a baba. Es eldol az is kell-e  vas.

     

    Tovabbi  szep napot mindenkinek!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2009. március 8. 10:276418.

    Sziasztok,

     

    Itt is két napja fúj a szél, kimenni sincs sok kedve az embernek...

     

    Ebi, köszi a receptet, jövő héten ki fogom próbálni!

     

    Birgita, köszi a drukkolást, bőven rám fér. Kb. két hét mire kijavítják, de elég kevés az esély a sikerre. De a remény hal meg utoljára...

     

    Ibcso, nehéz dolog ez a névválasztási mizéria!

     

    Lányok, nagyon szép pocik vannak fent, lassan majd csinálok már én is újat, mert a legutolsó 19. hetes volt, amit feltettem, most meg már 24+5-nál járok az utolsó mensi szerint. (a 4D szerint pedig 25+4)

     

    Kellemes hétvégét,

     

    Reginka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. március 7. 20:286417.

    Sziasztok!

     

    Borzalmas idő van nálunk  nagyon fúj a szél és szakad az eső... úúúúúúútálom

     

    Csíkosodás: Nekem még hál’ égnek nincs új csík. Csak a régi fogyás-hízás miatt a popsim oldalán.

    Bababluz: Nagyon jól nézel ki. Te sem sokat híztál

    Reginka: Mikor tudod meg a vizsga eredményét? Drukk, hogy sikerüljön. Gratula a kukihoz. Ki tudja, hogy eddig hogyan állunk nemek tekintetében?

    Sbeetty: Kibírtad a buszozást

    Luiz: Az ember igazodjon ki a dokikon…engem 7,1-gyel diétára fogtak  igaz nekem egy kicsit sok a magzatvizem.

    Timae: Nagyon tetszik a Hanga név

    Ibcso:  Köszi a választ. Remélhetőleg, hogy semmi gondod nem lesz...

    Salsi: Szép pocis vagy már Te is

    Csinicsani: Merész választás, de nagyon szép név. Az előbb volt a vmelyik híradóban Csinszka portréról szó.

     

    Korábban volt szó a kismama tornáról. Jártok? Én igen, heti egyszer és nagyon jól esik

     

    kicsit hosszú lettem

    Az idő ellenére szép hétvégét kívánok mindenkinek

    Brigi 23+3 (assszzzem )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. március 7. 19:116416.

    Sziasztok!

     

    A képen látható Fisher Price babakád a Játékkastély webáruházban 9000 ft-ért kapható jelenleg, amíg a készlet tart. A főoldalra dob a link, de ott már könnyen megtaláljátok az akciós termékek között.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2009. március 7. 16:406415.
    "Len
    A lenmag terhesség alatt való alkalmazása nem javasolt a magzatra
    gyakorolt lehetséges hashajtó hatás miatt, mivel növeli a magzatvízbe
    történő mekónium-ürítés kockázatát ..."
    előzmény:
    csinicsani (6414)
    2009-03-07  16:37
  88. 2009. március 7. 16:376414.

    Lenmag és különböző szintetikus hashajtók nem ajánlottak a terhességben !!!!

     

    mi 27 +0

    előzmény:
    csinicsani (6413)
    2009-03-07  16:34
  89. 2009. március 7. 16:346413.

    Sziasztok,

     

    Luiz, irtad hogy bacit is találtak a vizleletben, na lehet hogy emiatt van ott a fehérvérsejt is :

    ''.... A fehérvérsejtek jelenléte a vizeletben valószínűsíti baktériumok, tehát gyulladás jelenlétét a húgyutakban, leggyakrabban a húgyhólyagban. Ha fehérvérsejt (leukocita) van a vizeletben, annak mennyiségét keresztekkel jelölik. A legtöbb a négy kereszt (++++), vagy mikroszkópos tárgylemezre cseppentenek az üledékből, és a mikroszkóp látómezejét felosztó kis négyzetekben, ún. látóterekben sejtszámlálással kapott számot írják a laborleletre.....''

     

    Csikosodás : nekem nem volt a fiamnál, akkor Chicco pocakrémmel kentem , most pedig Eucerin pocakolajjal, egyelőre nincs gond. Melleimen szoptatás abbahagyása után lett néhány csikocska , ami aztán elmúlt, most egyelőre ott sincs semmi.

     

    Név, mi nem hagytuk hogy beleszóljanak de igazán nem is akart vagy nem mert senki ebbe beleszólni a családból. Nekem régóta nagy szerelmem a Csinszka név(igazából kedvenceim az Ady versek ), igy a léányzó ezt a nevet fogja kapni

     

    Ez a melegfront betett nekem rendesen , tegnap és tegnapelőtt minden bajom volt , itt-ott szúrt a pocim , fájt a derekam , a szeméremcsontom és a hasam is keményedett ....na de ma már minden ok , szuperül vagyok Amugy én amikor nem vagyok terhes akkor si nagyon frontérzékeny szoktam lenni.

    Látom a palacsinta sütésemnek megvoltak illetve vannak a következményei, ebi a receptet én is szivesen venném ha elküldenéd. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2009. március 7. 16:096412.

    Elküldtem priviben 

    Nekem már csak 81 napom van a szülés kiírt időpontjáig. 

    előzmény:
    Salsi (6409)
    2009-03-07  13:47
  91. 2009. március 7. 15:446411.

    sziasztok!

     

    Kandika, SBeety,Ibcso,

    köszi a válaszokat!

     

    sztem nincs trükk, amit ne próbáltam volna, a kivire, gyümölcsre még tejeskávét is iszom, így indul a napom... és az egész kajálásom már régóta akörül forog, hogy menjenek a dolgok, de minden trükkel együtt is csak úgy soso

     

    sajnálattal hallom, hogy a Maltofer is fog, de azért jegyzem, meg a Ferofolgammát is! bár sztem a vas fog sajna...

     

    hashajtóval kombinált nem létezik?

     

    Luiz,

    köszi, így legyen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. március 7. 13:506410.

    Luiz, biztos így is gyönyörűséges kismami vagy!

     

    a különböző értékekkel meg úgy vagyok, ha az orvosom azt mondja, hogy ne aggódjak akkor nem teszem, mert végül is ő az orvos és ő ért hozzá..... Igyekszem minden olyat kiiktatni az életemből, ami felidegesíthet! Persze a meló mellett ez nem egyszerű, de azért nagyrészt sikerült. Lehet azért is alacsony a vérnyomásom. 110/60 általában.

    előzmény:
    Luiz (6408)
    2009-03-07  07:01
  93. 2009. március 7. 13:476409.

    ebi, elküldöd nekem is?

    és köszönöm a bókot! eddig szerencsére nem igazolódott be a kezdeti félelmem, hogy olyan leszek mint egy bálna...

    Soha nem voltam nádszálvákony és mivel anyukám 30 kilót hízott a tesómnál és nálam is, így arra számítottam, hogy én is.

    Talán az a mázlim, hogy nem szeretem az édességet és egyáltalán nem vagyok kívánós....

     

    Ezezket a fehérvérsejt vizsgálatokat mikor végzik? Nekem múlt héten volt cukorterhelés meg vér és vizeletvizsgálat, csak mivel jövő hét után megyek a dokihoz, a pontos eredményeket akkor fogom megtudni. az asszisztensnő csak annyit mondott, hogy a cukrom rendben van. Mondjuk erre számítottam, mert apukám készülékével néha ellenőrízni szoktam és ott is rendben volt eddig.

     

    Hihetlen, hogy lassan csak 100 napunk van hátra a szülésig. Ti voltatok már szülésfelkészítőn?

     

    Na megyek sajttortát sütni! Szép napot Nektek!

    előzmény:
    ebi85 (6406)
    2009-03-06  21:29
  94. 2009. március 7. 07:016408.

    Köszi csajok megnyugodtam! Azt hittem az én cukrom már kicsit magas csak a doki nem foglalkozott vele... és akkor a fehérvérsejt miatt sem izgulok...

    az elsőnél magas volt a vérnyomásom a 30. hét környékétől gyógyszert is kaptam rá (mondjuk az ég világon semmit nem változott tőle semmi) úgyhogy ezért ijesztett meg a fehérvérsejt mert úgy tudom a kettő együtt gáz.

     

    angel megy a drukk, hogy bírja még a méhszájad de szerintem nem lesz gond, biztos kitart amíg muszáj

     

    salsi szép a pocid az enyém is hasonló csak nekem a hátamon is szép hurkák vannak :o((

     

    na megyek megkávézni míg alszik a kiscsaládom és nyugi van

     

    Luiz 27+6 (holnap kezdjük a harmadik trimesztert :o))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2009. március 6. 21:316407.

    Jók ezek a fotók! Csini vagy és micsoda pocakod van! 

    A hétvégén remélem nekem is készül képem  

    előzmény:
    Salsi (6405)
    2009-03-06  21:10
  96. 2009. március 6. 21:296406.
    Elküldöm neked is  Kíváncsi leszek a hétfői véleményekre a palacsinta receptemről 
    előzmény:
    reginka (6402)
    2009-03-06  19:41
  97. 2009. március 6. 21:106405.

    Sziasztok,

    hoztam pocakfotókat!

    Viszont arra rájöttem, hogy már tisztára összekavarodtam a hetekkel! Utána kell számolnom, mert szerintem eltévedtem és most 27-1nél járunk...

    A második kép ma készült.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2009. március 6. 20:166404.

    Reginka: Nálunk ugyanez a helyzet a nevet illetően. Az én férjem is Zsolt és ha fiú lesz szeretné, ha ő is Zsolt lenne. Már az első lánynévvel is bajban voltunk, mert ami nekem tetszik az neki nem, és fordítva.  ( Szerintem most is lányunk lesz, úgyhogy törhetjük a fejünket. )

     

    Vas: A Ferro-folgamma fog a legkevésbé. Én is szedtem az első terhesség alatt és nekem nem is volt problémám.  Amúgy receptes. Emlékeim szerint már nincs olya vaskészítmény ami ér is valamit és recept nélkül kapható.  Legalábbis amikor még dolgoztam nem volt. (Az nem kizárt, hogy  azóta van új.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. március 6. 19:596403.

    Sziasztok!

     

    Tegnap este megpróbáltam egy kicsit olvasni, de a végén feladtam, olyan lassú volt a nlcafe.

     

    Üdvözlet az újaknak!!

     

    Kandika: Szerintem, csak ha valami komplikáció lép fel, akkor adnak vért. Az egészben az a gáz, hogy megkérdeztem a védőnőtől, hogy mi lett volna, ha a két terhesség között valami miatt vért kell kapjak és ugye csak most derült ki, hogy van ellenanyagom. Mondjuk, azt nem tudom, hogy ha transzfúziót adnak, pontosan mit néznek, és mi szerint adják. Ha valaki tudja, légyszi világosítson fel, mert kíváncsi vagyok.

     

    Birgita: Pontosan nem tudom megmagyarázni, de ha nem a megfelelő vért kapok mondjuk majd egy esetleges műtétnél, akkor baj lehet.  Valami olyasmi lehet a lényeg, hogy nem elég annyi, hogy A rh Poz, hanem az alcsoportokat is figyelni kell.  De lehet, hogy hülyeséget írtam.

     

    A névadásba mi sem hagyjuk, hogy beleszóljanak. Ha tetszik tetszik, ha nem nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. március 6. 19:416402.

    Kandika, köszi a drukkolást, remélem használni fog!

     

    Most értünk haza a 4D-ről, nagyon nagy élmény volt! Most már biztos, hogy kisfiú lesz!

     

    Nekem is bevált vizsgálat előtt a fagyi némi csokiöntettel a mekiből, teljesen aktív volt végig a kisfiunk!

     

    Timae, nagyon szép neveket választottatok!

     

    Lányok, a receptet elkérhetem én is? Most már van időm...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top