Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. március 3. 11:536301.

    sziasztok!

     

    rég voltam, bocsánat mindenkitől, de csak az utolsó oldalt néztem most

     

    gratu a cukrokhoz. látom sokan voltak mostanság laboron!

     

    Kata,

    gratu a fütyihez!  nálunk épp fordítva volt!

     

     

    Bababluz, 

    boldog utolsó munkanapot!

     

    Csinicsani, 

    most már a pampót is tudom!

     

    Setrok, 

    gratu nagy munkához!  tényleg jól nézd át, nekem annak idején lapot cseréltek a kötők  és jobbulást!

     

    Füles,

    férjecskédnek gratula!

    szegény, hogy ennyire nem jó egyedül... én tul.képp egész nap egyedül vagyok (estig), hetek óta, de nem gond, jól bírom!  

    Kókuszka nekem is jobb oldalamat szereti!  balon soha nem érzem!

     

    Birgita,

    drukk az eredményhez! remélem nincs gond!

     

     

     

    Rólam: ma én is laboroztam, megvolt a terhelt cukor is,majd pénteken bemegyek az eredményért.

     

    A hétfő miatt izgulok kicsit, kíváncsi vagyok, hogy van a méhszájam...

     

    ma 23+1

     

    nem tudom, mi van, mintha baromi nagyot nőttem volna a hétvégén  mondjuk kilóilag kb 5-6 plusz eddig, az még nagyjából okés lenne...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. március 3. 11:116300.

    Sziasztok lányok!

     

    Setrok:Gratula a diploma munkához.

    Akkor neked se egyszerü összeegyeztetni az orvost a gyerekekkel. Nekem is azt mondja a dokim hogy akkor menjek ha érzem hogy valami gondom bajom van mert a 4. gyereknél azért már tudni illik. 

     

    Megkaptam a vérképemet és a csillaghullás ehez képest. Ha most lehetne kivánni annyi van. 

    A cukrom az jó lett az nem csillagos.

     

    Letudtam a védönénit mert ugyan csak másik idöpontért mentem a bárányhimlö miatt de azt mondta hogy akkor megcsinálja most a nagy vizsgálodást. Vérnyomás 110/75 pulzus 80 hiztam eddig 6 kg erre aztmondta hogy még 9-10 mehet ha szeretném.

    (hát nem szeretném) Jó nekem igy ahogy van!

     

    26+2 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. március 3. 10:016299.

    Jó reggelt!

     

    Csak gyors bekukk, mert hajtanak  

     

    Kata: gratulálok a kisfiúhoz. Csak én érzem úgy, hogy a topikon a legtöbben fiút várunk?!

    Szia Setrok! Nagy megkönnyebbülés, hogy készen van. Gratulálok

    Bababluz: Én még tartom a frontot  terén. Neked is jó lazulást

    Én sem tudtam mi az a pampó

    Nálunk most van buli, Zsigmond kinézte a köldökömet és arra gyúr, hogy minél magasabbra ugráltassa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. március 3. 09:316298.
    Köszi 
    előzmény:
    csinicsani (6296)
    2009-03-03  09:22
  5. 2009. március 3. 09:236297.
    ez lemaradt
    előzmény:
    csinicsani (6296)
    2009-03-03  09:22
  6. 2009. március 3. 09:226296.
    pampó egyenlő kis csecsemőknek való lábbeli ami lehet kötött, vászon, de most a modernek olyan kiscipő formájuak
    előzmény:
    ebi85 (6294)
    2009-03-03  09:19
  7. 2009. március 3. 09:216295.

    Kata, gratula a fiúcskához, főleg ha inkább kukist akartatok

     

    Amugy a babám az éjjel hagyott aludni , viszont megint visszafordult és most haránt fekvésben parádézik.Látszik hogy kis eleven (talán hisztis ?) kiscsaj lesz , mert a fiam habár ő is mozgékony volt de fele ennyit nem ficánkolt, igaz most is nagyon eleven de azért igen kimért kiegyensúlyozott temperamentum Csanád...lehet lesz egy izgága , akaratos lányunk  

    előzmény:
    T.Kata (6289)
    2009-03-02  21:53
  8. 2009. március 3. 09:196294.
    mi az a pampó?
    előzmény:
    csinicsani (6293)
    2009-03-03  09:13
  9. 2009. március 3. 09:136293.

    Sziasztok,

     

    fules gratula a férjednek a koncerthez

    Ne haragudj de nem teszek fel képet a rucikról, mert habár megszegtem  a fogadalmam h a 28. hét előtt nem vásárolok, de a ruhák úgy ahogy vettem őket zacskóban bekötve be vannak téve  a szekrény mélyére ...amugy aranyosak és picik, fehérek kisebb vagy nagyobb virágmintákkal a pampó pedig halvány narancssárga

    előzmény:
    fules0224 (6286)
    2009-03-02  20:18
  10. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. március 3. 09:016292.

    Sziasztok!

     

    Setrok: milyen nemű a többi? De jó, 4 gyerek. Párom a három gyerekkel se akar kiegyezni. Szalm, meglássuk. Végülis van beleszólásom. Gratula a kész diploma munkához. Hova jársz?

     

     

    Tegnap tartottunk egy elő-búcsú partit, s úgy betortáztam, h csak na . Egyébként ma vagyok utoljára .

    Holnaptól HAWAII.  és semmi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841710 (6290)
    2009-03-03  07:48
  11. 2009. március 3. 08:456291.

    Jó reggelt!

     

    Füles gartulálok a férjed első koncijéhez 

    TKata neked meg a kisfiúhoz  Milyen nevek versenyeznek? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_841710
    Torolt_felhasznalo_841710
    2009. március 3. 07:486290.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom emlékeztek-e még ránk, vagy 2 hónapja nem tudtam írni, mert bár minden üres percemben gép előtt ültem, de szakdogát írtam. Vasárnap végre megkaptam a választ a konzulenstől: véglegesnek tekintette, köttethető. Még ki kell nyomtatni, ellenőrizni, hogy minden úgy is a helyén legyen, aztán köttethetem. Akora megkönnyebbülés. Azért így  gyerek mellett sokszor éjjel 2-3-ig nem volt egyszerű, de megvan, még májusban védés, és jó vagyok. Letudtam ezt is, már nem is érdekel a jegy sem. Annyira meg akartam csinálni, hogy ne kelljen a baba elől elvenni az időt még ezzel is.

     

    Nekem 1 hete kellett volna menni cukorterhelésre, de épp 39 fokos láza volt a középsőnek, szóval a szakadó hóban nem rángattam be a 2 gyereket a klinikára. Majd, ha megyek dokihoz, kérek új beutalót. Így a 4. gyerkőnél már abszolút nem tartom fontosnak, hogy csak azért elmenjek dokihoz, mert letelt a 4 hét. Kicsit unom már végigvárni a 2-3 órát a folyosón, hogy aztán 2 perc alatt, se vizsgálat se semmi után azt mondja, na ekkor találkozunk legközelebb, és adhatom is oda a moneyt. Persze nem akarok én nyúlkálást, sőt, de akkor is minek 4 hetente menni? Azt én is tudom ellenőrizni, hogy nyílik-e a méhszáj v sem. Most meg külön jól meg is vagyok fázva, alig kapok levegőt, minek fertőzzem a többi kismamit.

     

    Na most jó sokat írtam.... Hiába aki nem ír 2 hónapig...

     

    Ja és még mindig kislányt mondanak négyeskére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. március 2. 21:536289.

    Sziasztok Lányok,

     

    Na, most hogy itthon vagyok, szinte egész nap alig volt időm a géphez ülni..

     

    Viszont nagy hírem van! Most este voltunk dokinál, és végre tudjuk a Babó nemét! KISFIÚ!

     Úgyhogy a táblázatba írt adataim  némi módosításra szorulnak, mivel eddig lánynak tudtuk.

    Nevét még nem döntöttük el, de ideje gondolkodni!

     Nagyon boldog vagyok én is meg a párom is, elsőre a szívünk mélyén mindketten így akartuk hogy fiú legyen!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. március 2. 21:386288.

    Van még egy jó kis összefoglalóm a terhességi cukorbetegségről:

    http://www.macosz.hu/cukorbeteg-terhes-anya.html

     

     

    előzmény:
    birgita (6285)
    2009-03-02  19:39
  15. 2009. március 2. 20:246287.

    én is egész nap. a hétfő ált. ilyen.

     

    Drukkolok, hogy jó legyen a cukrod!!

     

     

    Jól sikerült, bár látszott, hogy a srácoknak az első koncertjük. A férjemnek már több koncertje is volt, szóval rutinosan élvezte az egészet:).

    de elég sokan voltak, megtapsolták őket, örömujjongtak minidg, meg vissza is kérték őket. mikor ők végeztek, a tömeg is elment , alig maradtak a következő zenekarokra vagy 20-an.

     

     

    előzmény:
    birgita (6285)
    2009-03-02  19:39
  16. 2009. március 2. 20:186286.

    nekem is ott feszít nándi a jobb oldalon, ma szinte egész nap. És feszül is rendesen.Hihetetlen hogy kinyomja, bár lust, mert alig mocorog.

     

    Úgy látszik ez ilyen nap:).

     

    Nem teszel fel a ruciról képeket? 

     

     Biztos a melegfront nyomta le a vérnyomidat.

     

     

     

    előzmény:
    csinicsani (6284)
    2009-03-02  18:43
  17. 2009. március 2. 19:396285.

    Sziasztok!

     

    Nem volt ma nagy forgalom

    Ludmo: köszönöm a tippet. Ez a cukros terhelés eredménye. Nekem azt mondta a doki,hogy 7 felett oda kell figyelni és diétázni, és 7,8 felett számolgatni jól be is sz.ratott, hogy milyen gondokat okozhat a sok cukor a bébinél mert hogy a kiinduló pont nálam a sok magzatvíz volt. Igazán nem tudom,hogy most mit gondoljak????!!!!

    Fules: én ma egésznap ezerrel . Hogy sikerült a férjedék koncertje?  Örülök,hogy ilyen jó lett az eredményed

     

    előzmény:
    ludmo (6282)
    2009-03-02  18:06
  18. 2009. március 2. 18:436284.

    Sziasztok.

     

    látom kicsit pang a topik, gondolom mindenki lazit Csinszka baba is rendesen bulizott az éjjel nem tudtam aludni rendesen, most pedig egész délután csöndben volt , gondolom késziti magát egy ujabb bulis éjszakára .Egész a tegnap estig farfekvéses volt , de az éjjeli buli óta leköltözött,most a feje lent van baloldalt és a teste többi része tekereg a pocim a jobb oldalán a lábaival pedig fent rugdos,egészen jól lehet érezni a hasam jobb felén ahogy neki van feküdve , ott sokkal keményebb a hasfalam

     

    Amugy ma tiszta szédelgős voltam, a vérnyomás 90 per 45 -ös rekordokat üt meg  , nem áppen kellemes de jobb mintha magas lenne.

     

    Ma nem tudam megállni és vettem két aranyos bodyt és két rugdalózót valamint egy pár kis pampót

     

    26+2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. március 2. 18:406283.

    Csajok!

     

    Azért nem kelett volna ennyit írni!!

    mindenki miylet elfoglalt vagy vagy vagy vagy stb.

     

    Jó lett a cukrom, éhgyomri 3,9, terhelt 5,7.

    Oan jó!!!

     

    Szép estét!

     

    Az uram még mindig piheni a koncert fáradalmait, én meg utálok egyedül lenni!! Tegnap du. is egyedül voltam itthon.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. március 2. 18:066282.

    Én is túl vagyok a terhelésen és az összes többi vérvételes ügyön. Az eredményekért csak szerdán megyek, remélem jó lesz. Nem is volt olyan vészes az a cukros lé, tisztára olyan mintha a karácsonyi habkarika folyékony változata lenne.

     

    Én is +9 kilónál tartok, amiből 4 kg az utóbbi 6 hétben jött fel. Meg is rémült a védőnő, főleg, hogy szerinte már a kezdősúlyom (78 kg) is tökéletesen megfelelő lenne a szüléshez.

     

    Munkahely téren én szerencsés vagyok, én még május végéig dolgozom, de a főnök örült a babának és az állásom is várni fog, ha visszamegyek. Bár én csak 1 évig maradok itthon, utána elkezdek távmunkázni 3 hónapig, majd megyek vissza.

     

    Brigita: Milyen módszerrel terheltek? Tej és zsömle vagy cukros lötyi? Mert a cukros lötyi esetén normális az eredményed, ha pedig tej és zsömle módszer volt, akkor illene egy cukros lötyis kontrollt csinálni mert a zsemlés módszer annyira nem megbízható. (kb. 20% körül van az álpozitív eredmény)

     

    Ha esetleg kell segítség a diétához itt van néhány mintaétrend:

    http://www.macosz.hu/dietas-tanacsok-cukorbetegeknek-6.h tml

     

    Ludmo 25

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. március 2. 14:366281.

    Sziasztok lányok!

     

    Na végre én is tul lettem a terhelésesen és kénytelenek voltak elöre venni mert a 16 honapos kicsilányom bárányhimlös lett és elméletileg nem lehetne kivinni sem de vele is ma voltunk a doktornéninél.

     

    Látom a hétvégén mindenki nagyon pihent vagy épp nem mert alig jöttek a hsz-ek.

     

    Mindenkinek további szép napot. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. március 2. 12:276280.

    Bababluz: szénhidrát diétát kell csinálnom, mert egy kicsit magas a cukrom nem vészes, de oda kell figyelnem...szóval szinte semmi édesség

    Fules: Ok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6277)
    2009-03-02  09:11
  23. 2009. március 2. 10:376279.

    sziasztok!

     

    ma belgyógyászatra megyek meg EKG is lesz.

     

    Nándikám most csendesebb napjait éli:(. Este sem bulizott már két napja, pedig idáig minidg volt:(.

     

     Ebi: fellöktek? még jó, hogynem lett baj!

    Nándi is kinyomogatja magát rendesen, a kis alien:). 

     

     birgita: ne erőltesd meg magadat! ;)

     

    Szépen süt a nap:).

    Március van, 3 hónap és bármikor lehet szülni:).

     

    25+2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. március 2. 09:566278.
    Szülés után kíváncsi leszek, hogy fognak a kilók lemenni... majd a fórum fele  a diétáról fog szólni...  Én most a baba alatt nem akarok diátázni nem bírnám rávenni magam 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6277)
    2009-03-02  09:11
  25. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. március 2. 09:116277.

    Sziasztok!

     

     

    brigita: Milyen diétat csinálsz?

     

    Képzeljétek, éjjel 2-kor akkora buli volt a pocakomban, hogy felébredtem, s nem is tudtam elaludni. Most olyan vagyok, mint, akit kimostak . Még jó, hogy csak 2 napot kell kibírnom.

     

    25+5  s ma reggel náztem + 10 kg - nem is értem, miért, de 2-ével rakódnak. C'est la vie .

    előzmény:
    birgita (6276)
    2009-03-02  08:57
  26. 2009. március 2. 08:576276.

    Jó reggelt!

     

    Én most csak egy kis ásványvizet veszek el nem túl vicces ez a diéta...annyi haszna viszont van, hogy egy kicsit már újra lötyög a nadrágom hátulpedig csak 3 napja csinálom.

     

    Szia Iza, üdv közöttünk

    Gnokki: Sokat nem veszítesz, ha ettől a „kedves„ főnöködtől nem búcsúzol el.

    Kata: De jó neked is. Jó lazítást

    Nekem most elég sűrű hetem lesz, a utolsó bevállalt projekt véghajrájában vagyok remélem minden rendben lesz. Egy kicsit izgulok, mert olyan, mintha minden összeesküdött volna ellenem  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2009. március 2. 08:326275.

    Munka befejezés: nekem elég hirtelen jött. Napköziben tanítottam, nem egy álom osztályban... először úgy tervezteh h az első félévet végig fogom csinélni, febr elejéig, ezt be is jelentettem a 12.héten. A gyerekek is tudták, hogy baba lesz, meg h mire kell figyelni, hogy mi az ami gondolt okozhat a babának. Aztán november végén besokaltam, zsinórban volt 3 brutál napunk, az utolsó csepp az volt amikor a folyosón az egyik gyerek úgy fellökött hogy bukfenceztünk mindgketten egyett. Uh ezutn csak másfél hetet maradtam, szerencsére egy nyugdíjas kolleganő vissza tudott jönni a helyemre. Az elején rossz volt még így is hogy nem dolgozok, uh bejártam a menzára heti 2x és benéztem a kollegáimhoz meg a gyerekekhez, így jó volt   Most voltam a farsangon és most éreztem úgy, hogy már nem hiányzik, hogy nem dolgozom. 

    Kicsit hosszú lett...bocsi 

     

    Képzeljétek, Márk az utóbbi napkoban harántfekvésben totál a hasfalamnak nyomja magát (néha annyira, hogy fáj is egy kicsit), az egész kis testét ki lehet tapogatni  Sztem egyre kevesebb lehet a helye így keresztben, talán azért nyomódik nekem annyira.. vagy butaságot írtam?!

     

    27+5  10kg plusszal 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. március 2. 08:246274.

    Jo reggelt

     

     

    En elvettem egy , hogy mikozben kortyolgatom visszaolvasok.

     

    24+4

    előzmény:
    ebi85 (6273)
    2009-03-02  08:03
  29. 2009. március 2. 08:036273.

    Jó reggelt!

    Hoztam mindenfélét! :   (én mindig kekszet eszek a kávé mellé... lehet most sütit venni )

     

    Hétvégén nem olvastalak titeket, uh nekiállok visszaolvasni  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. március 1. 20:456272.

    Sziasztok!

     

    Ha valakit érdekel,

     

    Cumi, cumisüveg sterilizátor, vadi új, dobozban, papírokkal 12.000.-

    AngelCare C300 légzésfigyelő, párszor használva, kitűnő állapotban 18.000.-

     

    Képeket csatolok, ha valakit érdekel, írjon privit.

     

    További szép babavárást kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966379 (1)
    2008-09-18  15:55
  31. 2009. március 1. 19:386271.

    Szia Kata,

     

    Veled orulok, hogy nincs tobb munka!

     

    En emlekszem az elozmenyekre. Gondolom kicsit csalodott voltal, mert az ember ilyenkor felspanolja magat, hogy na most aztan majd jol megmondom neki..... De valojaban legalabb nem huztad fel magad meg utoljara. Szoval jobb is igy.

     

    Es hat ki tudja mi lesz 3-5 ev mulva mire vissza mesz?

    előzmény:
    T.Kata (6268)
    2009-02-28  16:17
  32. 2009. március 1. 19:326270.

    Szia Iza,

     

    Udv kozottunk!

     

    Ha gondolod irj magadrol par sort. Dolgozol meg? Elso baba? Kislany v. kisfiu? Hol fogsz szulni?

     

    Ugy latom egy nappal vagy elottem, en ma vagyok 23+4

     

    Udv, C

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790618 (6264)
    2009-02-28  09:07
  33. 2009. február 28. 22:156269.

    Sziasztok Szigetszentmiklósi és környékbeli Kismamik!

     

    Ne feledjétek mennyire fontos a várandósági alatti terhestorna!

    Várok minden kedves kismamát Szigetszentmiklóson az Oázis Wellnessbe, ahol, együtt felkészülünk a terhesség nehezebb napjaira, a szülés folyamatára és a gyermekágy időszakára.

    Általános torna után(45 perc) , további 15 percben megtanuljuk az intim tornát, a szülés alatti légzőgyakorlatokat, és a terhesség és a szülés alatt alkalmazható relaxációt!

    Időpont: kedden és pénteken 18 óra

    Érdeklődni lehet 70/9417671

    Zsuzsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. február 28. 16:176268.

    SZiasztok,

     

    Képzeljétek, én is csatlakozom Tavirózsához: Tegnap dolgoztam utoljára!!

    Nálunk sem volt búcsúbuli, semmi, tegnap még jól belehúztam a munkába, hogy ne maradjon függő ügy és letettem a lantot.

    Amúgy néhányan biztos emlékeztek, hogy meséltem, amikor bejelentettem a főnöknek hogy Baba lesz, felvetette a közös megegyezéses felmondást..

     

    Hát azóta olyan faramuci helyzet állt elő, hogy a végső beszélgetésre nem is került sor.. Ugye mi voltunk, bő egy hetet Gyulán, az előtt még korainak tartottam, mikor visszajöttem pont elutazott a feleségével két hétre. Hétfőn jönnek haza, amikor én meg már nem leszek, szóval a kisfőnök-kollegám fogja közölni vele, hogy nem megyek bele ebbe az ajánlatba, semmi szín alatt!

     

    Pedig készültem rá, hogy miket fogok mondani,

    de lehet hogy jobb is hogy így alakult!

     

     Én is kb. 9-10 kg-nál tartok hízásban, de mindenki azt mondja hogy abszolút nem látszik, és én is úgy érzem, hogy nem vészes a dolog. Amúgy főleg a csípőtáj kerekedik, meg persze a cicik, aminek Apa is nagyon örül!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. február 28. 11:116267.

    Ezt kaptam a súlyról :

     

    ''Ha odafigyelsz a megfelelő táplálkozásra, akkor a számodra oly édes teher csak az utolsó néhány hétben lesz igazán terhes. Bár gyakori tanács, de nem igaz, hogy most kettő helyett kell enned. Csak kettőért, és ez nagy különbség. Kettőtök érdekében tápláló, ásványi anyagokban, vitaminokban és rostokban gazdag ételeket. Az első harmadban az optimális hízás maximum 1-3 kg volt, most a második trimeszterben pedig kb. plusz 5 kg-t gyarapodhattál. Az utolsó harmadban folytatódik majd a heti 400-500 gramm hízás, így a 40 hét végére az összes súlynövekedésed kb. 13 kg lesz majd. Átlagosan 9 és 15 kg között van a kismamák testsúly növekedése a várandósság előtti súlyukat figyelembe véve.''  ( http://www.szuloklapja.hu/baba/body/hetrol_hetre.php?HETEK =26 )

    előzmény:
    csinicsani (6266)
    2009-02-28  10:47
  36. 2009. február 28. 10:476266.

    Sziasztok,

     

    nyaralás még nem biztos hogy lesz, attól függ hogy fogom viselni az első heteket, illetve milyen lesz a leányzó.Ha lesz akkor csak nyugisan valami kibérelt házikóban, csendes helyen..amugy mi is kertes házban lakunk ugyhogy nem biztos hogy egy újszülöttel és egy két évessel kedvem lesz felkerekedni.

    De látom hogy akinek ez lesz az első gyereke az inkább hajlik arra hogy azt mondja elmegy nyaralni , viszont az akinek ez már második vagy sokadik az óvatosabban nyilatkozik ....szóval aki már megélte az első hetek kálváriáját az nem igazán kivánkozik nyaralni.Én kb. amikor Csanád 8 hetes lett akkor kezdtem visszatérni a reális világba ..na de majd meglátjuk.

     

     

    Hizás nekem is kb 9 kiló, de Csanáddal összesen 15 kg volt,ami azt jelentette h 60 kilósan mentem szülni,és amikor Csani 3 hós volt akkor ismét 45 kg voltam, ugyhogy engem cseppet sem érdekelnek a kilók. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6265)
    2009-02-28  09:48
  37. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 28. 09:486265.
    Sziasztok!

     

    Iza, üdv köreinkben .

    Gnokki: ez aztán a jó fej főnök . Akkor jobb is, ha nem látod tovább a képét.

     

    Tegnap voltam védőnőnél, s kiderült, hogy 3 kg híztam 5 hét alatt. Mondta is, hogy az összes kismamának megugrot a súlya az elmúlt hónapban. Biztos front van . Szal, vigyáznom kell, vagy .

     

     

    Szép napot! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790618 (6264)
    2009-02-28  09:07
  38. Torolt_felhasznalo_790618
    Torolt_felhasznalo_790618
    2009. február 28. 09:076264.

    Sziasztok! Én csak most kapcsolódnék ide...nem tudom mennyi a "normális hízás" én 24.hét fele járok és +4kg híztam...de az első időszakban(3.4.hónapban) végig rosszul voltam és nem is volt étvágyam fogytam is 2kg.

    Szertintem a vége fele jön majd fel ránk a több súly.A barátnőm 2hete szült 13kg jött fel rá...de már szépen megy le róla a szoptatástól...

     

    Iza

    23+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6250)
    2009-02-27  13:36
  39. 2009. február 27. 23:126263.

    Sziasztok!

     

    Asszem én + 8 kilónál tartok

     

    Nyárra nem tervezek semmit mert egyrészt kertesházban lakunk másrészt emlékszem, hogy a kislányommal az első 6 hétben azt sem tudtam, hogy fiú vagyok-e vagy lány.

    Szeretek itthon lenni, kint reggelizni a teraszon és hallgatni a madárcsicsergést ez nekem elég is. 23 évig laktunk Pesten a 8. kerületben, utána 5 évig Kőbányán és 5 éve élünk vidéken, úgyhogy nagyon tudom élvezni. Van medencénk, a kislányomnak csúszda, homokozó, kell ennél több?

    Elöszőr 1 éves korában voltunk nyaralni Balatonföldváron egy bababarát wellness-ben, felejthető volt. Plusz évente kb. 5 alkalommal voltunk Ausztriában mert volt ott anyuéknak egy házuk de tavaly novemberben sajnos eladták.

    Idén csak annyit tervezek, hogy augusztus 22.-én Madonna koncert!!! Már meg is vettem a jegyet.

     

    Nekem volt búcsúztatóm, a főnököm közölte velem, hogy nem vesz vissza ha lejár a gyes. Ezt szánta nekem, ennyi. Amikor megszületett a Bogi küldött postán egy csomagot mindenféle babapiperével.

     

    Holnap csinálják a redőnyöket, már nagyon várom.

     

    Kata, 23+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. február 27. 23:006262.

    Sziasztok!  

     

     

    Tavirózsa: Tök jó, hogy „leszereltél”, jöhet a lazítás

    Mi még nem terveztünk semmit nyárra, de szerintem legalább a Balatonra lemegyünk. Szerencsére kertesházban lakunk, biztosan sokat leszünk a szabadban. Ez már fél nyaralás

    Én már +9 klónál tartok  Bababluz ez tetszik: barátokat szerzett a 2,5 kilód

    Sajnos most jön a diéta nekem, mert egykicsit magas lett a cukrom az éhgyomri rendben van: 4,6, de a terhelt 7,1 valószínűleg ezért volt sok a magzatvíz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. február 27. 17:126261.

    Szia,

     

    De szornyu ezeket hallani. Orulok viszont, hogy te igy megusztad es valoban eleg hosszu vedettseget elvezel.

     

    Szerintem mindig jok ezek a kis baba hirek. A bulizos babak.

     

    Nekunk is most mar olyan sokat ficereg, de mindig orulok mikor Apanak is sikerul erezni.

    előzmény:
    Brendolin (6259)
    2009-02-27  16:55
  42. 2009. február 27. 16:596260.

    Azert is irtam. Annyit hanytam az elejen, hogy 5 kg-t fogytam. Januar kozepere ertem vissza a kezdo sulyomhoz. Szoval a 2,5 kg az az utolso 1 honapban lett es pont ezert is vagyok most nagyon ovatos, nehogy minden hatralevo honapban ennyi legyen. Havi 1-et szeretnek max. De egyebkent hajlamos vagyok a hizasra, es mindig figyelnem kell mit eszem. (Jo nem betegesen szamolgatva, csak olyan tudatosan)

     

    De kepzeld, van egy lany akivel a korhazban talalkoztam, es o meg rosszabbul volt mint en. Ot a harmadik honapig bent is tartottak es infuzion taplaltak, na o 15 kg-ot fogyott. Ennek ellenere nem hiszem, hogy szerencses mert rettentoen szenvedett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6258)
    2009-02-27  16:47
  43. 2009. február 27. 16:556259.

    Sziasztok!

     

    Sajnos nálunk úgy tűnik, hogy nem igazán lesz búcsúbuli, ajándék sem. Nagyon kedves kollégáim vannak, de sajnos most tudtam meg, hogy a nagyon rendes, kedves közvetlen főnökömet meg egy csomó (ugyan nem teljesen közvetlen) kolléganőmet kirúgnak napokon belül, a cég hanyatlása miatt. Ezek után, nem is tudom, hogy hétfőn mire megyek be, valószínű síri hangulat lesz. Nagyon sajnálom a dolgot

     

    Aztán egyből utána néztem a törvényeknek, amiről itt már nemrégiben valaki írt. Tudtam, hogy sokáig védve vagyunk, de arról nem, hogy ha az ember mondjuk a gyerek 2 éves korában vissza akar menni dolgozni GYES mellett, akkor még 1 évig nem rúghatják ki. Ha nem tudnak Neki munkát adni, akkor állásidőre kell fizetni. Azért ezt remélem nem változtatják meg és legalább az elkövetkező 3 évben nem lehet nagyobb gond.

     

    Nagyon jó munkahelyem volt, aminek köszönhetően az utóbbi 3 évben Tunéziában ill. Törökországban nyaralhattunk. Már nagyon vágyik a szívünk Tunézia után, de ugye idén most azért ez kimarad. Jövőre meg nem valószínű, hogy lesz rá pénzünk, mert ugye a GYED már nem annyira jó. A férjem egyenlőre sajnos munkanélküli, úgyhogy most a fizetésemből próbálunk előre spórolni, hogy ha meglesz a baba, ne legyünk padlón.

     

    Azért valami jót is. Ma hajnalban, 4 órától a babám kb. 4 órán keresztül bulizott, de amit el lehet képzelni, mindenhogyan. Hol rúgott, hol hullámzott, olyan jó lett volna látni, hogy mit csinál. De gondolom azért ez már nem nagy szám senkinek, hiszen szinte a legaktívabb időszakban vagyunk.

     

    Bocsi, kicsit hosszúra sikerült!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 27. 16:476258.
    Hu, ezt hogy csináltad? Egyébként is vékony alkatú vagy, vagy nem vagy hajlamos a hízásra? 2,5 kg nekem már az első trimesterben megvolt , azóta még barátokat szerzett.
    előzmény:
    Chrissy8000 (6256)
    2009-02-27  14:35
  45. 2009. február 27. 14:476257.

    ja nekem szerveztek a kollégáim búcsú bulit csak nem sikerült részt vennem rajta, mert az utolsó munkanapomon sikerült szülnöm szóval nem tudom milyen lett volna csak mondta a kolléganőm, hogy éppen vásárolni voltak a búcsú bulimra mikor mondtam, hogy mégsem megyek mert szülök...

     

    aztán kaptam tőlük egy Brendonos utalványt ajándékba...

    most hogy heti két napot dolgozok nem tudom mi lesz, meg még azt sem, hogy meddig fogok még dolgozni. szeretnék a legvégéig mert kell minden forint és hát az irodában ücsörögni nem túl megerőltető

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2009. február 27. 14:356256.

    Nekem 2,5 kg. Mondjuk a tegnapi vacsi utan lehet, hogy 3 kg marad.

    De persze figyelembe kell venni, hogy ki honnan indult. (en ugye hanyos voltam)

     

    Nem nagy dolog a Marsi Aniko, gondolom jo merce mert midannyian ismerjuk. De persze neki a masodik baba, tehat biztos nagyobbra is no a pocija es egyebkent is o biztosan le fogja adni. A munkaja miatt muszaly lesz.

     

    En jobban szeretek felni mint megijedni, ezert inkabb nem akarom nagyon elengedni magam. Viszont, azt sem akarom, hogy a vegen ne tudjak megmozdulni sem, es meg valami, nagyon szeretnem ha a teli kabatjaim kihuznak tel vegeig es nem kene meg egy kabatot is vennem amit aztan raadasul nem is hasznalnek tobbe. (ha mondjuk a masodik babaval nyaron lesz nagy a pocim)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6250)
    2009-02-27  13:36
  47. 2009. február 27. 14:306255.

    Hát igen, nem lenne jó neki az a meleg-méga férjem sem bírja :-)

    De azért mindenképp szeretnék babával is nyaralgatni, ahogy eddig.

    előzmény:
    fules0224 (6241)
    2009-02-27  12:54
  48. 2009. február 27. 14:296254.

    Sziasztok!

     

    én elvileg +6 kilónál tartok, de egyre gyanúsabb, hogy csal a mérleg... majd két hét múlva megyek védőnénihez kiváncsi vagyok nála mit mutat a mérleg... remélem nem fogok elájulni

     

    nyaralás: mi a fiam három hónapos korában mentünk Olaszországba és mivel jöttek a nagyszülők is jó volt mert azért pár óra kikapcsolódás jutott nekünk is, de szerintem ilyen kicsivel még tök mindegy az ember hol van, ha van valaki akire rá lehet bízni egy kicsit akkor van pihi, ha nincs akkor tök mindegy hol vagy... nekünk is kertes házunk van mi gyakorlatilag kint éljük az életünket a kicsifiamat is egy napos korától amíg jó idő volt kint a teraszon ülve szoptattam,

    mi nem tervezünk idénre semmi nyaralást (pár nap Balaton maximum) szerintem egy rohangálós kétéves meg egy csöpp emberkével a legjobb otthon ahol tudom, hogy milyen veszélyforrások lehetnek és nem kell a gyerek nyomában lenni egész nap, plusz építkezünk is ha minden igaz, szóval teljesen esélytelen a nyaralás...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2009. február 27. 14:276253.

    Mi Mezotur melle, a Peres nevu holtag partjara szoktunk menni. A parom keresztszuleinek volt ott egy kis horgasz/weekend hazuk es regebben ott voltunk par napot minden nyaron. 3 eve eladtak es azota berelni szoktunk, mert olyan jo hangulata van a helynek. Bekes, lehet furodni, horgaszni ha valaki szeret, (parom talan szeretne, de nem tud igy nem szokott) imadok olvasgatni egy fa alatt, nincs hazi munka, azt a ket tanyert meg evoeszkozt pikk pakk elmosom reggeli meg vacsi utan, es a grillezes egyreszt jo moka kozosen, masreszt szinten nincs mosatlan. Szoval olyan igazi pangos, pihenos hely. (persze hozza kell tennem, hogy ceges autonk van es ha mondjuk meg is elunjuk magunkat akkor kinezunk valami latnivalot a kornyeken es elugrunk nezelodni kicsit, vagy reggelente friss peksutiert a varosba, vagy neha este megnezunk egy jo filmet a laptoprol)

     

    En megertem az erzeseidet a munka abbahagyasaval kapcsolatban. Meg is csak nagy valtozas.

    Es a tapasztalat az, hogy nagyon jo, hogy nincs stressz meg rohanas, nekem speciel hianyzik a munkahellyel jaro szocializacio.

    Ezert is jo ez a forum. De itt meg ugye tobbnyire a babas dogokrol esik szo, ami persze tok jo mert leginkabb ugy is ez foglalkoztatja az embert, de neha azert jol esik mas dolgokrol is beszelgetni emberekkel.

    Es most az a furi szitu van, hogy mivel en egesz heten itthon vagyok alig varo, hogy egy-egy este v. hetvegen talalkozzunk baratokkal, mig szegeny parom aki szornyen sokat dolgozik, es elege is van a sok hulye emberbol szeretne itthon maradni es pihenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6247)
    2009-02-27  13:23
  50. 2009. február 27. 14:046252.
    én is kb. itt járok, de a dokim, a védőnőm azt mondja, hogy nem látszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6251)
    2009-02-27  13:47
  51. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 27. 13:476251.
    Én +9 kg-nál járok Jajajajaj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6250)
    2009-02-27  13:36
  52. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. február 27. 13:366250.

    Sziasztok!

     

    Miért olyan nagy a felhajtás a Marsi Anikó kerekedése miatt?

    Egy időben egy helyre jártunk edzésre és akkor még az első fiával volt várandós.

    Nos hát még csak 3 hónapos körüli lehetett akkor, de a mozgás mellett is egész szépen meglátszott rajta az állapota!

    Szerintem ez teljesen természetes!

    Akármennyit is hízott most, később biztosan leadja majd.

     

    Egyébként igy a 6. hónapbban nektek mennyi a mérlegetek?

    Az enyém +6,5 kg.

    Anyu szerint sok (szerinte a 9 hónapban járóknak van akkora pocija mint nekem) , a védőnő szerint viszont már ideje volt kicsit kerekednem, mert ő meg eddig kevesellte a kilók számát...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2009. február 27. 13:306249.

    Nekem nem fura. Én csak 1 évet dolgoztam itt, előtte gyesen voltam 6 évig.

    Eljöttem dolgozni, mindig sírtam a férjemnek, hogy be vagyok zárva, emberek közé akarok menni. Aztán találtam ezt a helyet, tök egyedül vagyok napi 8 órábanNahát ezzel nem vagyok előrébb. Inkább otthon lennék, mert így meg egy nagy rohanás az egész. Délután kell otthon megcsinálni mindent (mosás, az pl napi program), a gyerekekre meg alig marad időm.

    Jobb lesz otthon, délre kész vagyok mindennel, 4-ig még van idő kicsit pihenni is, aztán a délután meg a gyerekeké.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6247)
    2009-02-27  13:23
  54. 2009. február 27. 13:296248.

    Bababluz:

     

    ha sokáig dolgozik az ember egy helyen fájó szívvel megy el.

     

    Sajnos nekem már egyik kolleganőm sincs itt, akit szerettem:(, felmondtak. Az utódomat nem csipázom. Én nem fogok sírni (sajnos).

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6247)
    2009-02-27  13:23
  55. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 27. 13:236247.

    Chrissy8000, hol van ez a hely? Nagyon szimpin hangzik

     

    tavirózsa74:  hurrá, biztos vártad már - ehhez kapcsolódik az én esetem is. Ma kimentünk egy előbúcsú ebédre a kollegákkal. Annyi ra fura, hogy már csak 2 nap, s elmegyek. Titeket ez nem visel meg? Biztos, jó lesz otthon lenni, meg vártam is már ezerrel, csak most, h ilyen közel van, kicsit ilyesztő . Lehet, a hormonok miatt van, bár 4 éve dolgozom, s azóta nem voltam, csak egyszer 2 hét szabin. Max 1 hét volt, most meg itt vam előttem 2,5 év. Húúúúúúú. . Jó lesz, biztos. könnyen beleszokom majd a jüba, de most kicsit meglepő.

    előzmény:
    Chrissy8000 (6238)
    2009-02-27  12:31
  56. 2009. február 27. 13:226246.

    van akinek könnyű...

    van akinek nem .

     

    sok sikert, mielőbbi babásodást!

    előzmény:
    ózsé (6244)
    2009-02-27  13:12
  57. 2009. február 27. 13:186245.

    kikapcsolódni tényleg nem lehet otthon, én is van, h azért veszek ki szabit, hogy otthon leszek, és majd miylen jó lesz, aztán ahogy te is írtad, mindig van min mérgelődni, és van mit csinálni.

     

     Ha meg elmész pár napra vhová, akkor ott főzésen kívül nincs is egyéb dolgod. Nem kell rohangálni elintéznivalók után, nem jön újabb számla...

     

    Egy évben legalább egyszer megérdemel az ember pár napot .

     

     Ha anyuékhoz elmegyünk az sem olyan, ott is rohangálni kell, ezt látogasd meg, azt, most anyóshoz menni kajálni, most anyuhoz, elvinni bevásárolni...

    előzmény:
    Chrissy8000 (6243)
    2009-02-27  13:05
  58. 2009. február 27. 13:126244.

    Köszönöm szépen a válaszokat....

    Első tesztnél halványabb volt a T csík,de tegnapelőtt és tegnap is már erősebb mint a C...

    Gondoltam végigcsinálom mind az 5 db-ot,hátha így látszik,hogy változik az LH erőssége....

    Már hónapok óta szedek Gravidát+Folsavat.....

    Hú és még van aki azt mondja,h könnyű a gyerekcsinálás

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2009. február 27. 13:056243.

    Igen, egy kertshazban csuda jo. Azert szeretnenk mi is. Ott munka utan este is minden nap lehet kikapcsolodas csak attol, hogy mondjuk egyutt uldogelunk kint a kertben es hallgatjuk a madarcsicsergest.

     

    Aonban, azt mar eszrevettuk, hogy pl. barmennyire is imadjuk a lakasunkat, ha szabi alatt itthon vagyunk nem tudunk ugy kikapcsolodni. Valahogy mindig jon egy ujjabb szamla amin mergelodsz, vannak elintezni valok amiknek utana mesz ha mar ugy is raersz, aztan itthoni teendok amikre maskor ugy sincs ido, es hopp mar el is ment a het es igazabol nem is kapcsolodtunk ki, csak max kesobb keltunk a szokasosnal es egyutt voltunk.

     

    Szoval megbeszeltuk, hogy egy evben szuksegunk van x alkalomra mikor elmegyunk par napra valahova es legalabb egyszer nyaron egyben ket hetre. Es egy masik szabaly, hogy szabi alatt NINCS CSALAD. Regebben elkovettuk azt a hibat, hogy ha ugy is raerunk beugrunk az en vagy parom szuleihez, de ez valahogy mindig gondokat, konfliktusokat is hoz magaval, vagy egyszeruen akkor derul ki hogy mondjuk Anyunak faj a hata, es mar el is romlott a hangulat. Igy ezt tobbe nem tesszuk.

    előzmény:
    fules0224 (6239)
    2009-02-27  12:51
  60. 2009. február 27. 12:556242.
    én nem láttam..a fókuszban meg mindig úgy eldugják, vagysi az a pult annyira takarja.
    előzmény:
    Chrissy8000 (6240)
    2009-02-27  12:53
  61. 2009. február 27. 12:546241.

    majd mentek jövőre, kis babának sztem biztos nem jó az oan meleg.

    mármint nekünk, mert ugye akik ott születnek, hozzá vannak szokva.

     

    még jó, hogy nem lesz iylenmeleg, mikor szülünk!

    előzmény:
    Ambercat (6237)
    2009-02-27  12:25
  62. 2009. február 27. 12:536240.
    En reggel nem, de pont egyik este lattam a Marsi Anikot a TV-ben es meg is allapitottam, hogy vagy mar nagyon a terhesseg vegen jar vagy jo sokat felszedett. Szerintem latszik a 16 kg. De en biztosan undok vagyok es kritikus....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. február 27. 12:516239.

    néztem is, hogy miért idézel.

     

     

    Én is elgondozok rajta, hogy apa hogy tűri, hogy éjjel sokat felkelek, van, hogy felordítok, ha a gyerek épp odarúg és még bírja.

     

    És neki is jó lenne egy kis kikapcsolódás. Majd látjuk mi lesz a nyárból, sok víz lefolyik még a Tiszán addig.

     

    De a Balcsira jó lenne menni az biztos.

     

    Úgy örülnék, ha kertes házban laknánk! Kiülnék a baával, grilleznénk...élveznénk a napot, kis pancsi! 

    előzmény:
    Chrissy8000 (6238)
    2009-02-27  12:31
  64. 2009. február 27. 12:316238.

    Hat igen, mi is reszben ezert megyunk erre a kis holtag menti helyre. Csak 4000 forint naponta,es enni meg ugyanugy eszunk mint itthon, illetve altalaban este grillezunk, kozben eluldogelunk, nezzuk a vizet, illyesmi. Imadom azt a csendet es nyugalmat ami ott van. Minden evben ott toltunk nehany napot miota felfedeztuk.

    Es valoszinuleg lejonnek a noveremek az egyik Levi unokaocsenkkel es a sogoromek a masik Levi unokaocsenkkel a hetvegekre.

     

    Mert persze ma mar nagyon sok aqua park van tok jo appartmannokkal direkt kisbabasoknak, de elore tudom, hogy annyi kiadasunk lesz a szuleskor, (doki, szuleszno, babakelengye, etc) hogy ez fog beleferni a keretbe.

     

    Viszont biztos vagyok benne, hogy Apanak azert szuksege lesz majd a pihenesre, elvegre is szegeny egesz evben ugyanugy robotol, es meg itt vannak a plusz terhek a terhesseggel,  es majd a nem alvasok.

    előzmény:
    fules0224 (6228)
    2009-02-27  11:35
  65. 2009. február 27. 12:256237.

    Mi valószínűleg csak Mo-n maradunk, nyaraló, Balcsi, ilyesmi.

    A követlező nyáron, amikor már min. 1 éves lesz akkor tervezzük, h kimegyünk a másik nagyszülőkhöz.

    Az a baj, h nem is a repülés, de a kinti 50 fok, meg a sok pakk amivel egy baba jár...stb., idén elhalasztjuk (nagy bánatomra, de ez így logikus)

    előzmény:
    Chrissy8000 (6219)
    2009-02-27  11:06
  66. 2009. február 27. 12:206236.
    Bocsi, csak veletlenul ideztem, nem is vettem eszre. Ezek a franya gombok....
    előzmény:
    Chrissy8000 (6234)
    2009-02-27  12:18
  67. 2009. február 27. 12:206235.
    Bocsi, csak veletlenul ideztem, nem is vettem eszre. Ezek a franya gombok....
    előzmény:
    Chrissy8000 (6234)
    2009-02-27  12:18
  68. 2009. február 27. 12:186234.

    most ilyenekt:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=woxYmS5RvFw

     

    http://www.youtube.com/watch?v=j8HFDPt69jY (Backyard Babies)

     

    meg Therapyt, meg Bloodhund Gang-et.

     

    ---------------

     Chrissy:

    Jó soká mész cukor terhelsére. Én örülök, hogy túl vagyok rajta, ésremélem nem iskell többször mennem.

     

    ---------------

     

     

    Tavirózsa:

     

    de jó4 utolsó nap! lesz vmi búcsúztatás, ajándékozás?

    idézet:
    fules0224 (6228)
    2009-02-27 11:28:19

    Hello,

     

    Most vagyok, 23+2. Akkor leszunk a 26.-ban. Gondolom az idoben van. En kertem akkorra, mert jelenleg kolcson van adva a kocsim, es igy Apaval egyutt tudok menni, es neki akkor jo. Es tobbszor meg nem akartam menni. Igy egyben letudjuk a nodoki vizitet es a cukor dolgot is.

    Remelem nincs gond es igy a babanak sem baj...

    előzmény:
    fules0224 (6226)
    2009-02-27  11:28
  69. 2009. február 27. 11:546233.

    Hát lányok ez a nyaralás kérdés nálunk is elég huzos lesz mert ugye kitudja hogy apa mikor kap szabit bár novemberben leadta a szabadság tervezetét de az nem jelent semmit mert ugye 5 nap jár a baba utáni is amit augusztusban szeretne érvényesitettni ha tényleg juniusi lesz a Manó.

     

    Mi megyünk anyosékhoz igaz nem nyaralni csak 1-1 napra és megyünk anyumékhoz oda valoszinü többre de a gyerekek azok mennek ide oda. A nagyobbik megy erdei táborba aztán az édesapjáékkal balatonozni és ha minden igaz görögbe meg a apai nagymamához és persze a növéremmel a nyári balatonozás nem maradhat el számára.

    A kicsik viszont velem mert ragaszkodom hozzájuk még nagyon és lehet nagyokat sétálni nálunk is a kis-duna partján ami pont velünk szemben van.

     

    Én is anyaságin vagyok és leszek de attól függetlenül ahogy lejárt a gyes 2012-ben és minden gyermek az oviba lesz én elmegyek melozni mert hiába hogy imádom a gyerekeimet azért egy kis kimozdulás nekem se fog megártani.

     

    A Marsi Anikon én is meglepödtem de a mai reggeliben látszott rajta igazán hogy a Vince baba igen nagyon meggyötri és teljesen abba hagyta a sportot is amiért az orvosa egy kicsit még le is szurkolta.

     

    Hú de hosszu lett.

    előzmény:
    ebi85 (6230)
    2009-02-27  11:40
  70. 2009. február 27. 11:506232.

    Én maradok otthon, ha lehet. Egyenlőre a férjem fizetéséből megélünk, meg van egy üzletünk kiadva is, abból is jön be pénz.

     

    Már két gyerekkel is nehéz volt megoldani a betegségeket. Rendes a főnököm, de november-decemberben a kisfiam minden cart elkapott az oviban, állandóan lógtam. Nagyszülők dolgoznak, a férjem keresi a pénzt, nekem kell otthon maradni a beteg gyerekkel.

    Nem beszélve a nyári 2 és fél hónapos szünetről. Tavaly az én fizetésem elment táborokra (állatkert 30 ezer, úszó 20 ezer / gyerek, és még sorolhatnám).

    Amióta dolgozom, jár hozzán egy lány takarítani és rendelem az ebédet. Ez is mind plusz kiadás. Ha otthon vagyok, ezeket meg tudom oldani.

    Szóval maradok.

    előzmény:
    fules0224 (6231)
    2009-02-27  11:40
  71. 2009. február 27. 11:406231.

    akkor nem lesz nagy buli:).

    Tök jó, hogy egyedül vagy! 

    Bár gonodlom néha rosszz, h nincs kihez szólni.

     

    Én is egyedül voltam, ill. a főnökömmel, amíg az utódom be nem tette a lábát.  Meg néha beesnek az üzletkötők.

     

    És otthon akarsz maradni, mint főállású anyuka, vagy még ez a jövő zenéje?

    előzmény:
    tavirózsa74 (6227)
    2009-02-27  11:34
  72. 2009. február 27. 11:406230.
    MI a ahat éva alatt egyszer voltunk csak rendesen nyaralni a férjemmel (tavaly a nászúton), mert eddig ő mindig dolgozott nyáron. Idén nem tervezzük elmenni sehova, majd ha a babó egy éves lesz. De mi is kertesházban lakunk, uh azthiszem sokat leszünk kint  ajólevegőn majd :) Meg majd megyünk mamaához is Dunakeszire sokat, ott meg lehet sétálni a Duna parton 
    előzmény:
    Chrissy8000 (6219)
    2009-02-27  11:06
  73. 2009. február 27. 11:396229.

    Sziasztok!

     

    Megnéztem én is, még 97 napom van a szülésig

     

    Nyaralást mi idénre annyit tervezünk, hogy lemegyünk a Balcsira saját nyaralóba és ott elleszünk 1-2 hetet időtől függően. Márk nyár közepén született anno, de nekem hónapokig semmi indíttatásom nem volt bárhová menni, csak a szüleimhez, akik kicsit tutujgatták Márkot és némileg többet tudtam pihenni, kb. 10 hós volt, mikor először mentünk babás wellnessre. Mondjuk így utólag visszagondolva Márk többemberes baba volt, olyan nálunk nem volt, hogy leraktam és elnézelődött  magában, hónapokig rendeltük a kaját mert képtelen voltam főzni, de erre utólag jöttem rá, akkor azt gondoltam, minden kisbaba így működik Már másfél éves, és még mindig nem hagytam másra éjszakára, úgyhogy asszem nem vagyok jó példa

     

    Marsi Anikó 16kg-ot hízott? pedig pont egyik nap láttam a tvben és nem is látszik rajta, csinos volt  

     

    Ghandi: gratula a cukorterhelés eredményéhez!

     

    Tavirózsa: utolsó nap a munkahelyen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2009. február 27. 11:356228.
    mi aug.-ban szeretnénk kicsit lemenni a Balatonra. Más egyebet nem tervezünk, de leeht, hogy nem lesz belőle semmi, hacsak ha nem nyerünk a lottón:(.
    előzmény:
    Chrissy8000 (6219)
    2009-02-27  11:06
  75. 2009. február 27. 11:346227.

    Én egyedül vagyok az irodában, nincs kollégám

    Egy főnököm van, de nincs itt soha. Annyira szétszórt, hogy abban sem vagyok biztos, hogy fogta az adást hogy én a jövő héttől nem vagyok

     

    A barátnőm jön a helyemre dolgozni, de csak áprilistól.

     

    Én ha a terv szerint alakulnak a dolgok, akkor maradok otthon jó sokáig. 3 gyerekkel már lehetek főállású anya.

    előzmény:
    fules0224 (6226)
    2009-02-27  11:28
  76. 2009. február 27. 11:286226.

    most ilyenekt:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=woxYmS5RvFw

     

    http://www.youtube.com/watch?v=j8HFDPt69jY (Backyard Babies)

     

    meg Therapyt, meg Bloodhund Gang-et.

     

    ---------------

     Chrissy:

    Jó soká mész cukor terhelsére. Én örülök, hogy túl vagyok rajta, ésremélem nem iskell többször mennem.

     

    ---------------

     

     

    Tavirózsa:

     

    de jó4 utolsó nap! lesz vmi búcsúztatás, ajándékozás?

    előzmény:
    Chrissy8000 (6213)
    2009-02-27  10:30
  77. 2009. február 27. 11:236225.

    De jo, ugyes vagy. Te is jol megszervezted. Igen kertes hazban sokkal baratsagosabb ilyenkor, de ugye mi meg csak most kezdunk majd epiteni ha minden jol megy.

     

    Es valahogy nem szeretnem, hogy tobbe ne csinaljunk semmit mert jott a baba. Szoval gondoltam ha elore megszervezem ezeket akkor mar benne leszunk es megoldjuk, es jo lesz. Persze nyilvan ha akkor kezdenem el torni a fejem, hogy milyen progit kene csinalni az egy honapossal akkor soha nem ernenk sehova. Gondolom orulok majd ha tudom hol a fejem.

     

    Tobbiek vajon eltuntek? Mintha mostanaban kicsit kihaltabb lenne itt, maskor meg nem gyozok utana olvasnii ha kimarad egy nap....

    előzmény:
    tavirózsa74 (6223)
    2009-02-27  11:16
  78. 2009. február 27. 11:176224.
    Ja es kezdd el szedni az Elevitet vagy a Gravidat ha meg nem tetted!
    előzmény:
    Chrissy8000 (6222)
    2009-02-27  11:13
  79. 2009. február 27. 11:166223.

    Nekem a fiaim mennek nyaralni, 3 nagyszülő várja őket tárt karokkal (külön-külön). Én otthon leszek a babával, legalább szokjuk egymást. Kertes házban lakunk, van medencénk, szeretek otthon lenni nyárom.

    Ősszel már elmegyünk együtt valahova. Szerintem csak Alsópáhok, Kolping H. Aztán a tavasszal már el akrunk menni Töröko-ba, megígértem a fiúknak a delfinnel úszást.

    Mi 5 hónapos gyerekkel már repültünk, nem volt semmi gond.

     

    Én 6 hetesen hagytam először az anyukámra a nagyfiamat, mi esküvőre mentünk. Hagytam otthon lefejt tejet, minden jól ment. Én meg vittem a fejőgépemet az esküvőre, és a nászpár szállodai szobájában fejtem 3 óránként, mert a melleim majdnem szétdurrantak.

    előzmény:
    Chrissy8000 (6219)
    2009-02-27  11:06
  80. 2009. február 27. 11:136222.

    Szia,

     

    En is vettem anno Gabriel ovu teszet. Ket szettet is mert hosszu a ciklusom (nemelyik) es biztosra akartam menni.

    De bevallom soha nem mutatta azt ami a leiras szerint azt jelenti, most. Mindig halvanyabb volt a test csik mint a controll csik, ami a leiras szerint ervenytelen eredmeny, es en azt is hittem, hogy na ebben a honapban sem, es aztan megis de, hogy mikor, arrol fogalmam sincs.

     

    Szoval csak kitartoan, nezegesd, szerintem a legtutibb modszer a ket naponkenti egyuttlet es aztan egyszer csak osszejon.

     

    A szoli nem befojasol semmit. Elvileg kesobb sem gaz, csa esetleg a nagy hoseg miatt es a majfoltok miatt amiket erosithet ha elojonnek a erhesseg alatt.

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    ózsé (6214)
    2009-02-27  10:37
  81. 2009. február 27. 11:096221.

    Itt meg már normál betűk vannak.

    Föladom.

    előzmény:
    tavirózsa74 (6220)
    2009-02-27  11:08
  82. 2009. február 27. 11:086220.

    Szia!

    Én is teszteltem a második gyereknél (most is, de most azért, mert pé előtt akartunk együtt lenni, elvileg így készül a kislány), nekem 1 napig volt pozitív a teszt. Azt tudod ugye, hogy akkor pozitív ha a második csík legalább olyan sötét mint a kontroll csík, vagy még sötétebb? Miért lett dőlt betűs
    előzmény:
    ózsé (6214)
    2009-02-27  10:37
  83. 2009. február 27. 11:066219.

    Hat ez egy jo kerdes, hogy vajon mikor lesz a szuletesek utan az elso alkalom mikor elszabadulunk....?

     

    En mar ki is talaltam.

    Maronvasarban a Brunszvik kastelyban, Juliusban minden szombat este szabadteri Beethoven koncert van. Es azt gondoltam, hogy az utolso hetvegere veszek jegyet, es azt megcelozzuk. Nemregen Martonvasarra koltoztek a sogoromek es termeszetesen bevallaljak arra a ket orara a babat. De lehet, ha eleg muzikalis lesz a draga akkor elvisszuk.

    Nem tudom ki volt mar ott, de ez egy nagyon helyes kis kastely, parkkal, benne to es a tavon van egy sziget, ott van a koncert. Egyebkent is nagyon szep  a meleg nyaresteben ott setalgatni.... Kozben pedig hallgatni a muzsikat....

     

    Nyaralas: Azt gondoltuk, hogy nagy dolgot nem csapunk iden, semmi kulfold meg ilyesmi, de szerintem augusztus elso ket heteben (addigra min egy honapos lesz a baba) elmegyunk egy kis vizparti nyaraloba valahol videken, ahol a babaval is ugyanolyan jol ellesszunk mintha itthon lennenk, de meg is a levegon vagyunk, nincsenek szamlak, hetkoznapi nyugok, Apa is pihenhet, furodhetunk is, es nem is folunk meg a lakasban.

     

    Hat persze remelem ez majd mukodik igy. Elkepzelem, hogy annyi mindent kell majd vinnunk, hogy jo ha beferunk a kocsiba.

     

    Ki mit tervez a nyarra?

    előzmény:
    ebi85 (6216)
    2009-02-27  10:46
  84. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 27. 11:046218.

    Szia ózsé!

     

    Üdv a fedélzeten !

     

    Én is vettem annó ovulációs tesztet. miond az 5 azt mutatta, hogy nem vagyok termékeny időszakban, mégis az uccsónál bejött a baba. Szal nem tom, mit mér, de nálam a negativ is pozitív volt.

     

    Szorítok ezerrel .

     

    A szolárium nem hinném, h ártalmas.

    előzmény:
    ózsé (6214)
    2009-02-27  10:37
  85. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 27. 10:576217.

    Sziasztok!

     

    Nekem is 103 napom van még :)

    előzmény:
    sbeetty (6200)
    2009-02-27  08:51
  86. 2009. február 27. 10:466216.
    Mi is voltunk Torkos Csütörtökön. Én csak főételt és desszertet ettem  de bőven elég volt. Annyira jól főznek, és olyan nagy adagokat  Még tervezzük egyszer menni idén, mielőtt Márk megérkezik, mert utána nem tudom mikor lesz rá alkalmunk újra 
    előzmény:
    Chrissy8000 (6213)
    2009-02-27  10:30
  87. 2009. február 27. 10:416215.
    Én szerdára vagyok kiírva, és én is szerdán születtem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2009. február 27. 10:376214.

    Sziasztok!

     

    Még nem írtam itt,csak olvasgattalak titeket ....

    Mi is próbálkozunk 4 hónapja,eddig nem sok sikerrel....

    Vettem ovu tesztet,már 2-3 napja pozitívat tesztelek...rajta is vagyunk az ügyön rendesen

    Tudja vki,h az LH hormon hány napig mutatható ki ennyire erősen?

    CORAX tesztem van....

    A másik kérdésem,hogy ebben az időszakban gáz a szolárium használata,vagy nem befolyásolja a dolgokat..esetleg ezt kérdezte vki nőgyógyásztól??? És mit válaszolt???

    Előre is köszi a válaszokat!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2009. február 27. 10:306213.

    Sziasztok Lanyok,

     

    Micsoda undok borus nap van....

     

    Nekem meg 111 nap van hatra. Nlc kalkulatorral nem szamoltam, mert valtozo a ciklusom.En az idopontban sem vagyok egyebkent biztos, de mivel juni 18, az  honap kozepe, ugy sejtem, valahol juniusban meglesz a baba. Remelem inkabb elobb mint kesobb, mert a vegen olyan iegolo es kenyelmetlen varakozni.

    De persze en is alig varom, hogy betoltsuk a 28-30.hetet es megnyugodhassak.

     

    Terheleses cukor es kovetkezo doki vizit mahoz ket hetre. Cukros lotty lesz sajni. Nekem soha nem volt ilyen jellegu problemam, de nagyon nem szeretnem ha most lenne, nem vagyom extra dietara, bar en most is igyekszem nagyon figyelni mit eszem.

     

    Errol jut eszembe, Torkos csutortok volt tegnap. Nem tudom ki mindenki elt meg a lehetoseggel, de mi szuper ettermet talaltunk, ahol egy isteni finom 5 fogasos menut ettem vegig. Persze  vege alig fert be, es titokban orulem, hogy nem most van a cukor teszt.

     

    Fules: Mit zenel a ferjed?

     

    Tavirozsa: Akkor veled orulunk, hogy utolso nap! Vegre te is lazithatsz.

     

    Valakinek aki dolgozott vegig, csinaltak a kollegai bucsubulit? Vagy kaptatok ajandekot?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2009. február 27. 10:266212.
    Ja bocsi, most néztem meg hogy nekem március 7. nem 8 ,-nekem a szombati napok a fordulók a hetekben -  na de annál jobb mert az a férjem szülinapja
    előzmény:
    marcsi0211 (6210)
    2009-02-27  10:17
  91. 2009. február 27. 10:246211.

    sztem nem írtam.

    Van egy zenekara másfél éve kb. (ő dobol), és most lesz az első koncertjük, egyelőre csak feldolgozásokat adnak elő. 

    előzmény:
    birgita (6205)
    2009-02-27  09:35
  92. 2009. február 27. 10:176210.

    Hogy csináltad a 99 napot amikor nekem is március 8. van a 3 trim kezdete? Nekem az összes kalkulátor ma 100 napra irja.

     

    Én már nem a 28. hetet várom hanem a szülést mert egyre nehezebben mozgok és ugy érzem magam mint valami bálna és ugye itt a Márk fiam aki 33 honapos és az Alexa lánykám aki 16 honapos és utánuk szaladgálva még rázosabb.Még jó hogy van a 13 éves és amikor nincs suliidö vagy tanulás akkor segit.

    előzmény:
    csinicsani (6207)
    2009-02-27  10:00
  93. 2009. február 27. 10:146209.

    Jó reggelt

     

    Nekem még 121 napot ír!

    Valószínűleg én vagyok a sereghajtó a júni 28-as időpontommal.

     

    Ma dolgozom utoljára

     

    22+5

    előzmény:
    sbeetty (6201)
    2009-02-27  09:03
  94. 2009. február 27. 10:116208.

    Én is nagyon várom a 28. hetet. Akkor megyünk 4D-re! Olyan kíváncsi vagyok már a kiscsajra!!

    25+2

    előzmény:
    csinicsani (6207)
    2009-02-27  10:00
  95. 2009. február 27. 10:006207.

    Sziasztok, nekem terminusig 99 nap van hátra, de szülésig valószinű hogy csak 85-88 , nlc kalkulátor szerint március 8.án kezdődik a harmadik trimeszter ,annyira furcsa hogy ilyen hamar eltelt az idő én már nagyon várom a 28. hetet akkor azt hiszem megnyugszom majd ,mert alapból parázós vagyok, de látom hogy itt a forumon nem vagyok egyedül

     

    25+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2009. február 27. 09:546206.

    Érdekes ez a kalkulátor....kiszámoltam  28 napos ciklussal: 117 nap van hátra, várható időpont június 24.

    35 napos ciklussal (a bébi mérete alapján ez a valószínűbb) 117 nap van hátra, várható időpont július 1.

    Akkor most mi is van

    előzmény:
    sbeetty (6201)
    2009-02-27  09:03
  97. 2009. február 27. 09:356205.
    Milyen koncertje lesz a férjedének? (bocs, ha már írtad és csak én nem emlékszem rá )
    előzmény:
    fules0224 (6204)
    2009-02-27  09:24
  98. 2009. február 27. 09:246204.

    Sziasztok!

     

    Nekem 106 napom van hátra:).

     

    itt borult az idő, de legalább meleg van. 

     

    Sajnálom a gyomorfájósokat.

     

    Marcsi: nekem már felkelésnél annyira hányingerem volt, hogy nem is tudtam legyűrni csak 3-4 falatot a kenyeremből:(.

     

    De most már legalább elmúlt, lassan lehet enni vmi lájtosat:).

     

    Péntek van, vasárnap márc. 1. (és a férjemék első koncertje).

     

    24+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. február 27. 09:186203.

    Sziasztok!

     

    Marcsi én egy alkoholmentes, almás kölyök -t választottam  

    Nálunk is már csak az eső esik…de ez már friss, olyan tavasz illatú

    Tegnap megszabadítottak néhány kémcsőnyi vértől.. Érdekes, hogy a dokim annak ellenére, hogy kedden a védőnő megcsinálta a terheléses cukorvizsgálatot, elküldött a kórházi terhelésesre. Azt mondta, hogy a vérvételes sokkal alaposabb (nem tudom, hogy jól emlékszem-e, de mintha így fogalmazott volna: a rejtett, vagy kezdődő cukorbetegségre utaló tüneteket is megmutatja), mint a védőnő által az újbegyből vett vizsgálat…

    Ebi: Már 100 alatt vagytok , nagyon gyorsan megy az idő...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. február 27. 09:176202.

    Köszi 

    Jól számoltam  Hihetetlen, hogy már csak ennyi... 

    előzmény:
    sbeetty (6201)
    2009-02-27  09:03

Címlap

top