Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. február 27. 09:036201.

    Ebi! Egyébként itt kiszámolja a kalkulátor, hogy mennyi van  még hátra:

    http://www.babaszoba.hu/services/borncalc

     

    előzmény:
    ebi85 (6198)
    2009-02-27  08:07
  2. 2009. február 27. 08:516200.

    Szia Ebi!

    Nekem még 103 nap!

    előzmény:
    ebi85 (6198)
    2009-02-27  08:07
  3. 2009. február 27. 08:496199.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Hoztam nektek egy meleg és jól esö vagy de aki nem ezeket kivánja azoknak egy alkoholmentes !

     

    Suly ügyben ma reggel megnyugodtam amikor néztem a Marsi Anikót és 16 kg hizott pedig velünk egyidös babás.

     

    Füles: A gyomrom nekem is szorakozik tegnap azt hittem hogy orvos lesz a vége mert olyan fájdalmaim voltak + égett is és azt hittem hogy megbolondulok. Eddig elég volt a rennie de most még az se segitett.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. február 27. 08:076198.
    Ma számoltam ki reggel: már csak 89nap a kiírt időpontig 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. február 27. 07:596197.

    Jó reggelt!

       

    Kezd tavaszodni. Nulla fok felett vagyunk és nem a hó, hanem az eső szemerkél csak  nem szeretem a borús esős napokat, de most ennek is örülök. Inkább eső essen a jóidőben, minthogy a hideg, fagyos szélben szálíngózzon a hó 

     

    Nem tudtuk kismama turit Pesten? Vagy olyan angol ruhásat ahol van kismama ruci is?

    Voltam tegnap a C&Aban de én nem találtam semmi.. lehet h lecsúsztam a leárazásról... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. február 26. 21:326196.

    Sziasztok!

    Képzeljétek az éhgyomri és a két órával későbbi vércukrom is 4,5 lett! Úgy örülök, mert apukám és az összes felmenője is cukros (apu inzulinos) így én nagyobbnak éreztem az esélyt, de hála az égnek, minden oké, nem kell diétáznom, hízhatok tovább! Már majdnem 10 kg-nál tartok

    Esténként 1-2 napja nekem is sok a savam, nem is figyeltem miket ettem össze, ha még továbbra is így lesz, odafigyelek mit ne egyek.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. február 26. 18:026195.

    Luiz: tuti, hogy pár napja carakodik a gyomrom, több a savam is. De annyira nem, hogy zavarjon állandóan, csak néha érzem. Pl. este, ha legfekszek, akor nekem is fel kell pockolni a fejem.

    Mintha refluxos lennék...már megint. Mert ugíye a csoki sem esik jól, a tejes kávém sem, ami igazi kávéból van.

    Ez van, kicsit diétázunk, aztán majd ha máskor nem, szülés után jobb lesz:).

    előzmény:
    Luiz (6193)
    2009-02-26  17:45
  8. 2009. február 26. 17:486194.

    egy eszembe jutott

    sbetty kérdezted miért csinálják három szuriból két nap alatt a terhelést

    mert nincs helyben egy rohadt vércukor mérő vagy gyorstetsz vagy bárakármi (pár ezer forintos kütyü) amivel meg tudnák nézni, hogy az éhgyomri cukrod jó-e és lehet-e terhelni... röhely de ez a magyar egészségügy. pl a fehérvári úti nagy sztk-ban sincs, viszont most megcsinálták a terhelést anélkül, hogy tudták volna mennyi az éhgyomri cukrom az egyik nővérke kérdezgette is, hogy mennyi volt a cukrom az első trimeszteri vérvételnél meg az előző terhességnél nem volt-e gond a cukrommal. nem vagyok kis darab (na jó kövér vagyok) úgyhogy nyilván emiatt aggódtak, hogy nem jó és akkor bekómálhatok... na mindegy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. február 26. 17:456193.

    Sziasztok!

     

    füles nem lehet, hogy neked is a sok gyomorsavtól van hányingered?

    nekem most a mandula evés javított rajta, de ahányszor lehajolok (már pedig ezt jó néhányszor muszáj megtenni) annyiszor feljön... viszont már hányingerem nincs, viszont aludni csak úgy tudok, ha jó magasan van a fejem meg a vállaim (nem igazán kényelmes)

    viszont állítólag így nagy hajú lesz a babánk

     

    szerintem a repülés csak akkor gáz ha a légitársaság nem enged fel a gépre...

     

    a hajfestés szerintem sem gáz én amúgy nem festettem de most egy hirtelen ötlet miatt a múlt héten befesetettem (én is itthon szeretem festeni magamnak nem baj ha nem tökéletes az eredmény) és biztos nem gáz... viszont arra figyelj, hogy lehet más árnyalat lesz mint szokott meg lehet kevésbbé fogja be a hajad...

     

    vérvételek: nekem az minden trimeszterben egy teljes vérkép, +16. heti AFP hepatitissel, a 24. hetihez a terheléses cukor (cukros vízzel utána két óra  múlva vérvétel), a harmadik trimeszteri a 36. héten van és itt néznek véralvadást is, ha császár kell ez kéznél legyen, és a 36. héten vesznek hüvely kenetet és néznek streptococust meg egyéb bacikat a hüvelyváladékban... de látom ahány ház annyi szokás

     

    a többit amit akartam szokás szerint elfelejtettem

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. február 26. 17:366192.

    sziasztok!

     

    de csend volt du.! 

    én már vágre itthon, ma főznöm sem kellett, de sétálni elemntem volna, de apa nem akart:(.

     

     Én a hejfestésről annyit hallottam, hogy lehet, csak jól szellőző helyiségben.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. február 26. 12:376191.
    Szia! Szerintem sem gáz az a  másfél óra, a munkahelyén is ül ennyit az ember  egyhuzamban. A dokid viszont rendes, hogy így aggódik, bár gondolom egyébként sem jársz hozzá 3 naponként :-) A nyaralásunk szuper volt, nem Sri Lankán voltunk, ott csak átszálltunk egy újabb repülőre és a Maldív szigeteken voltunk 2 hétig amolyan nászútként. Bár az esküvő elmarad a baba miatt, de a nászútról mégsem mondhattunk le :-)
    előzmény:
    ghandi (6180)
    2009-02-25  17:03
  12. 2009. február 26. 10:316190.

    Analizisek , nekem volt az első trimeszterben teljes vérkép, kombinált teszt, plusz vizelet, aztán a 16. héten integrált teszthez vérvétel és vizelet, majd a 28. heti Uh kontroll után lesz ujabb teljes vérkép és vizelet és kb a 34. héten véralvadás teszt a program csaszi miatt és valószinű ujabb vizelet .  A 32. héten lesz bakteriologia vizsgálat leoltással a hüvelyváladékból.

     

    25+5

    előzmény:
    csinicsani (6189)
    2009-02-26  10:25
  13. 2009. február 26. 10:256189.

    Sziasztok,

     

    Tavirozsa, ez a fiu lány ügy tényleg fura , nekem az első fiu és most amikor mondom másoknak h a második leányka lesz mindenki boldogan és fellélegezve gratulál, hog na ez igen igy a legszebb egy fiú megy egy lány stb.....én ezt furcsállom, mert igazából nem is tudtuk eldönteni a férjemmel h fiút vagy lányt szeretnénk igy másodjára.

    Amikor első babánkat vártuk meggyőződéssel lányt akartunk, de utólag kiderült hogy milyen jó hogy fiú lett, mert én úgy érzem inkább fiús anyuka vagyok, inkább autókázok,labdázok a gyerekkel semmint pepecskedek frizurákkal  meg rozsaszin játékbaba ruhákkal....Igazából a lelkünk mélyén kislányt akartunk most másodjára, csak egy kicsit izgulok h mennyire lesz más, mig ha fiú lett volna a második is akkor már nemigen érnének meglepik....na de igy szép az élet

    előzmény:
    kandika1 (6188)
    2009-02-26  10:09
  14. 2009. február 26. 10:096188.

    Sziasztok!

     

    A héten mi is voltunk dokinál a szokásos ellenőrzésen, Bálinttal minden rendben, súlyt nem tudott becsülni a nyomi uh-géppel, de nő és fejjel lefelé van, remélem jó szokását meg is tartja, Márk is úgy volt végig Elkezdtem vasat szedni, a vasraktáraim kimerülőben, mondjuk a Maltofer fol-t kedvelem, csokiízű rágótabletta A dokim protokolljában is 3X van nagylabor vércsoport ellenanyaggal, ebből a második a cukros, plusz az afp volt külön. Már kérdezgette, hogy mennyit tudok a II. nőiről, mert van babaváró tanfolyamuk minden héten és lehet szülőszobát látogatni. Ez a része igencsak érdekel, néhány éve újították fel, csak a régit láttam anno, kb. három szülőágy függönnyel elválasztva, vele szemben külön helységben a vajúdó, na az igazán borzasztó volt

     

    Hajfestés: én festettem végig, és most ráadásul gyorsabban is nő és utálom a lenövést, a szőkén nagyon  feltűnő, úgyhogy  4-5 hetente szoktam. Szerintem ettől semmi baja nem lesz a babónak ( a körömfestést még nem is hallottam, mondjuk erről a szokásomról egyetem alatt sikeresen leszoktattak), ugyanilyen káros a belvárosban lakni, de ez jutott. Én még villanófényes szőrtelenítésen is voltam másfél hónapja

     

     

    Gyomorégés: nekem esténként szokott ill. 1-2 dologtól napközben pl. kókuszrúd de végül is minek eszek olyat Ha már nagyon nem bírom, Rennit eszek, csak annak is undorodom az ízétől

     

    Dudukly: köszi a Böngészős tippet úgyis be akartam  szerzni a tavaszit, úgyhogy már meg is rendeltem az éjszakaival, egy bilizős könyvvel és a testvérkés Anna és Petivel. És aminek legjobban örültem, találtam a bookline-on olyan szépen rajzolt mesés naptárat, amiből megcsinálom a képeket a fiúk szobájába, végre nem lesz kopár a fal

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. február 26. 08:546187.

    Szép Jó Reggelt!

     

    Én is tegnap voltam cukorterhelésen!Nem mondanám jónak azt a cukros löttyöt amit meg kell inni,de legalább arra jó volt,hogy a vérvétel után nem lettem rosszul!Még a citromot sem tettem bele,nem segített volna rajta!

    Ennyi vérvétel után a karunk olyan lesz a végére mint 1szita!

     

    A hajfestésről csak annyit,hogy én is festetem!Utánanéztem a dolognak,csak a belégzés miatt aggódnak!Régen keménnyebb anyagal festettek,ma már sokkal jobb minöségű festékek vannak!Én hajam szerencsére lassan nő,de szőke,és én sem tudnám elviselni,ha igénytelennek néznének!

     Remélem ezzel nem bántok meg senkit!Mindenki maga dönti el!

    Ebi:Jól sikerültek az uh.képek a kicsiről!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. február 25. 23:136186.

    Sziasztok!

     

    A hajfestésről túl sok tapasztalatom nincsen, nekem melír van és terhesség alatt allergiásoknak valót kértem. Nem hiszem, hogy bármi probléma lenne a hajfestékekkel hiszen ezek már modern festékek nem olyanok amik 10-20 évvel ezelött voltak.

    A körömlakkot nem azért ellenzik mert káros lenne hanem a köröm színéből sok minden kiderülhet. Pl. vitaminhiány, ha gond van a babával, stb.

     

    Anyukám 100 %-ban meg volt győződve, hogy lánya lesz, nem is választottak fiú nevet. Szülés elött kérdezték a neveket és mível nem volt fiúnév a főorvosnőtől kérdezte anyu, hogy hívják a fiát. Ugyhogy ha fiú lettem volna akkor Zolinak hívnának

     

    Nekem marhára ég a gyomrom és sajnos a tejtermékek nem igazán voltak hatásosak. Rennei-n élek de köszi a tanácsot (már nem emlékszem ki írta) kipróbálom a mandulát. Esetleg még a Talcid-ot lehetne szedni de annak bűn rossz az íze

     

    Szerencsére nekem csak a 28. héten kell mennem terhelésesre, így már csak 12 hétig kell diétázni Bogival is kellet de csak 1 hónapig, szénhidrát mentes diétán voltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. február 25. 21:556185.

    En vagyok! :)

     

    Hat akkor jo repulest, a sztyuviknak meg nem tudom, mi baja lenne...kisgyerekes, oreg bacsika is lehet rosszul az uton. Egy kismama semmi extrat nem jelent nekik...

    előzmény:
    ghandi (6182)
    2009-02-25  17:14
  18. Torolt_felhasznalo_616201
    Torolt_felhasznalo_616201
    2009. február 25. 19:566184.
    Tudod e hogyan kell intézni a kismamák s a babák papírjait?

     

    Kisbabád Született, vagy hamarosan születni fog?

     

    Biztosan tudod, hogyan juthatsz Tgyás-hoz, Gyed-hez, Gyes-hez, Taj-kártyához, Anyakönyvi kivonathoz, Szülés utáni garantált segélyhez és családi pótlékhoz?

     

    Az útvesztőben segítek eligazodni, és az igényléseket elintézem helyetted!

      

    „Neked csak a babával kell foglalkoznod”

     

     

    A vonal végén Páter Krisztina várja hívásodat 70/424-7714

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. február 25. 19:396183.

    Sehol senki?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. február 25. 17:146182.

    Tiffin, köszönöm az infókat, figyelni fogok, hogy igyak eleget

    Jövőhéten utazunk, tehát mire betöltöm a 27. hetet már itthon is leszünk újra... sima fapadossal megyünk, de beszállás előtt nem mutogatom a hasam, mert úgy hallottam a stewardess-ek nem szeretik a kismamákat a felelősség miatt... de hát valahogy nekünk is el kell jutnunk bizonyos helyekre, nem?

    előzmény:
    -Tiffin- (6177)
    2009-02-25  14:41
  21. 2009. február 25. 17:076181.
    Hát nem tudom, nekem a hajfestésem épp a terhesség 7. hetére esett, és semmi gondot nem okozott (vagy nem tudunk róla). Persze utána már kivártam míg a 2. trimeszterbe lépünk, de nem paráztam a 7. heti festésen... most is csak azért nem lett festve már régen, mert a fodrászom (az unokahúgom) a lombikprogramjain vett részt sorban, és nem dolgozik. De pl. nála nagyobb a veszély, hisz ő egész nap azt a vegyszeres levegőt lélegzi be.  Na mindegy, azért remélem a gyerkőcöm nem melírozott hajjal születik majd
    előzmény:
    T.Kata (6176)
    2009-02-25  14:28
  22. 2009. február 25. 17:036180.

    Szia Ludmo!

    Én csak Rómáig repülnék, másfél óra a levegőben, az talán nem gáz. A dokim is inkább attól tart, hogy 4 napig ha nem vagyok itthon és hogy ott majd milyen orvos, hogyan lát el... ezért ellenőrzi elutazás előtt a méhszájat.

    Sri Lanka... hmmm. Milyen volt? Mesélj!

    előzmény:
    ludmo (6175)
    2009-02-25  14:18
  23. 2009. február 25. 15:446179.

    1 nap 2x Sziasztok!

     

    Hajfestés: én is úgy tudom, hogy az első 12 hétben lehetőleg ne, aztán bátran. Gondolhatjátok, 20 éve festem a hajam és soha semmi gond nem volt. Én nem bírom a fodrászatok ammónia szagát (terhesen még kevésbé), itthon pacsmagolom be a frizurámat.

     

    Körömlakkozás:  úgyszintén nem értem a tiltást, szerintem nekem még sose nézte meg a doki a kezemet diagnosztikai céllal. Azt tudom, hogy altatásos műtétek előtt leszedetik a körömlakkot, de ilyenre ugyebár nem készülünk.

     

    Brigi: 30 évvel ezelőtt, még hagyján, a barátnőmnek 7 évvel ezelőtt a 38. hétig azt mondta a doki, hogy kislány van a pocakjában, akkor egy uh-n bevillant a kisszerszám és kajánul rákérdezett a doki, hogy "ugye nem vett sok rózsaszín ruhácskát?" - na ehhez igazodjunk. A szülést szerintem jól meg lehet élni, én pl. nem arra koncentráltam, hogy jaj de fáj, meg hogy szenvedek, hanem kitartóan nézegettem a folyosói ábrákat (séta közben) arról, hogy hogyan fordul be a kicsi és bújik ki, és arra gondoltam, hogy segítenem kell neki, lazítani és megfelelően lélegezni. Amikor a szülésznőm megvizsgált, mindig csodálkozva mondta, hogy nem tudja mit csinálok, de csak így tovább.

     

    Chrissy: Pálma 4050 grammal, 60 cm testhosszal és (kapaszkodjál!) 35 cm fejkörfogattal született.

     

     

    Tavirózsa: nagyon egy rugóra gondolkodunk.

     

    + Könyvek: akinek van kicsije, az értékelni fogja, hogy a böngészők (az éjszakai is) 30%-os extra akcióban van.

     

    Laborok:ez tényleg ahány doki, annyi szokás, nekem az elsőnél a doki adta a beutalókat, most a védőnőhöz járok érte, de viszek egy "itinert" mert az első trimeszteri vérvételnél a doki szerint a védő néni kevés vizsgálatot kért, ezért leírta, hogy ő mikre kíváncsi (mint a Vészhelyzetben: kisrutin, nagyrutin, vércsoport, keresztpróba...).

     

    Megyek mert a lánykám az oviban ragad.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. február 25. 14:486178.

    T.Kata! Köszönöm a soraidat. Megnyugtatott.

    Nekem ún. bánatőszülésem van, ugyanis amikor apukám meghalt az egyébként sötét hajamban megjelent egy sávnyi ősz hajszál, ami a mai napig ott van, ráadásul pont a frufrumban. Ha nem festetem, egy idő után úgy nézek ki mint Vadóc az X-men-ben.

    Augusztusban volt utoljára festve a hajam, így mára már 3 szinben 'pompázok', úgy szóval totál trikolór vagyok.

     

    Eddig egész jól bírtam a festetlenséget (szeretem az eredeti hajszínemet... s ha nem lenne az az ősz sáv, nem is festetném), de most már nagyon zavar. Nem szeretnék slampos kismamának kinézni.. mert valljuk be, a frizura nagyban befolyásolja az ember megjelenését és így a komfortérzetét is.

    Szóval úgy érzem itt az ideje tenni valamit, ami a babának sem árt és a lelkemnek is jót tesz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. február 25. 14:416177.

    Puhamancs,

    csatlakozva az elottem szolokhoz, nyugodtan fessel hajat, de ne kis helyisegben, ha lehet, ahol tobb ammoniat lelegzel be.

     

    A 12. heten en is voltam fordasznal, de jo tagas szalon-en csak melircsikokat tetettem ugyan.

     

    Ghandi:

    Epp a hetvegen repultem San Diego-ba, ami innen Bostontol 9 ora, egyszeri atszallassal.

    A legtobb legitarsasag a 30. hetig enged repulni, utana orvosi engedely kell, egy papir, ami igazolja, hogy nincs komplikaciod.

    A 36. het utan pedig mar nagyon keves tarsasag enged fel a gepre.

    Ha valami sziv-vagy errendszeri betegseged van, akkor nem szabad repulni, mert terhesen nehezebb a nyomaskulonbseget kezelni igy.

    Sokan azt gondoljak, hogy a baba karosodik a levegoben a nyomaskulonbsegtol-ez tevhit, kiegyenlitodik az rendesen, igaz, az enyem erezte tuti, olyan ficankolasba kezdett.

     

    Ja, es probalj sokat inni hogy ne szaradj ki, labaiddal korozz, hogy a verellatasod jo legyen. Erdemes a kulso szeken ulnod, mert a sok viztol sokat kell pisilni is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6174)
    2009-02-25  13:54
  26. 2009. február 25. 14:286176.

    Sziasztok Csajok!

     

    Puhamancs! én is első babás vagyok és megtudlak érteni, mert mikor kiderült hogy Baba lesz, én is sokat paráztam ezen a hajfestés dolgon. Éppen ezért utána is jártam rendesen. Nekem a dokim azt mondta, hogy csak az első 12 hétben nem szabad, mert akkor fejlődik ki a Babó. Akkor tényleg letiltott, de utána már nem tudsz kárt csinálni.  A  másik, hogy rengeteg dokik által reagált fórumon olvastam, hogy a hajfestéssel nem az a baj, hogy beszívódik, hanem a belélegzett kemikáliák lehetnek károsan a 12.hétig.

    Nálam úgy volt, hogy bár nagyon nehezemre esett - bár a Babó az első- azért kibírtam a 12.hétig. Már számoltam a napokat is visszafelé, annyira zavart a lenövés! (mondjuk én is évek óta festetem, ráadásul szőkére, barna csíkokkal, vagy anélkül )  Mikor kiderült a Babó, pont tök szőke voltam, így a sötétbarna lenövés nem volt vmi szép látvány. 12.hét után elmentem fodrászhoz (szerintem jobb, ha nem házilag, hanem szakértő kezekre bízod magad, főleg most) és sötétebb szőke árnyalatra festett, amivel kihúztam 2 hónapig, úgy hogy nem is lehetett észrevenni a lenövést. (melíros trükkel) Most voltam másodszor, most is festett plusz világoítás gyanánt világosabb csíkokat húzott, mindezeket persze gyenge % -os festékkel, hogy a minimális legyen az ártalom. Ha mindezeket betartod, semmi baja nem lehet ettől a Babónak! és azér mert valaki várandós, nem kell igénytelennek, elhanyagoltnak látszani. Egy szép haj, és smink, az ember lelkét (főleg ezekben a változékony lelkiállapotokban) pillanatok alatt fel tudja dobni! Szuper hatással van a közérzetre ha jól nézel ki, és szerintem így a Baba is jobban érzi magát, ha nem azon agonizálunk folyton, hogy hogyan is menjünk "így" ki az utcára..

     

    húúú, jó hosszú lettem, bocsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2009. február 25. 14:186175.

    Látom jó sok téma volt az elmúlt 2 hétben amíg nem volt lehetőségem olvasni.

    Ghandi repülés témájához tudok hozzászólni (20 óra repülés után). Ne csak az orvosodtól kérdezd meg, hogy repülhetsz-e, hanem a légitársaságtól is! Nekem kértek igazolást az orvosomtól, hogy mennyi idős terhes vagyok és hogy komplikációmentes (Sri Lanka airlines).

    Amúgy jó bírtuk (illetve nem szenvedtem kevésbé mint a csapat nem terhes tagjai), és a megnövekedett trombózis veszély miatt én szúrtam egy kis véralvadásgátlót.

    előzmény:
    ghandi (6079)
    2009-02-23  19:14
  28. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. február 25. 13:546174.

    Biztos megbolondult a rendszer. Vagy nem tetszett neki a kommentjeink ezért újrasorszámozza azokat.

     

    Láttam, most van egy új, mindössze 10 perc alatt ható hajfesték.

    Hetek óta azon filózom hogy ki kellene próbálni. Kezdem rosszul érezni magam a hajam miatt.

    Évek óta sötétvörösre festettem, de augusztus óta nem volt festve és azóta már nagyon lenőtt és nem túl szép így. Nem szeretem, mert olyan érzésem van tőle, mintha elhanyagolnám magam, pedig dehogy!

    Viszont a környezetem nagyon lázad a hajfestés ellen..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. február 25. 13:516173.
    Ez  a festékes dolog pont olyan mint az orcsepp! Nekem a gyógyszerész is és a védőnő is azt mondta, hogy használhatom. Persze nem hónapokon keresztül, folyamatosan, de egy megfázásnél simán.
    előzmény:
    tavirózsa74 (6167)
    2009-02-25  13:15
  30. 2009. február 25. 13:476172.

    Szia Puhamancs,

     

    En bevallom, kicsit tulzasnak tartom ezeket a szornyu ovintezkedeseket. En is elso gyerekes vagyok, es persze szeretnek mindent megtenni azert,hogy egeszseges kisbabam szulessen, de az a par perc amig belelegezzuk a tisztitoanyagokat, oszinten mi mondjuk ahhoz kepest ha vegig setalunk a koruton? Es hat ugyebar egyik sem masik sem igazan ekeruheto.

    Szoval a minap olvastam errol egy doktori velemenyt, (bar nem festek) azt irta nyugodtan fessek anyukak a hajukat. Maximum a hidrogen eros szaganak es vegyianyaganak beszivasatol probaljak magukat olyan forman kimelni, hogy nyitott, vagy jol szellozo helyen teszik azt. A fejboron at nem szivodik fel annyi karos anyag ami eljutna a babahoz.

     

    Szoval hajra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6164)
    2009-02-25  12:57
  31. 2009. február 25. 13:416171.

    Lányok ezt hogy hoztátok össze? :)

     

    6160 elött mit keres a 6172?

     

    A hajfestést az én is ugy tudom hogy lehet de a melirozást jobban mert az nem érintkezik a fejbörrel de a körömlakkot azért nem szeretik a kismamáknál mert ha ránéz az orvos akkor mindjárt látja az egészségügyi problémákat mint sziv probléma és vitamin hiány. Nekem ezzel magyarázta a dokim aszisztense. 

     

    Aztán még kitudja hogy mitmire foghatnak.

    előzmény:
    ghandi (6168)
    2009-02-25  13:15
  32. 2009. február 25. 13:286170.
    tényleg így van.
    előzmény:
    ghandi (6168)
    2009-02-25  13:15
  33. 2009. február 25. 13:256169.
    Sok furcsaságot látok mostanában az nlc-n, ez már föl se tűnt. De igazad van!
    előzmény:
    ghandi (6168)
    2009-02-25  13:15
  34. 2009. február 25. 13:156168.
    Ti is úgy látjátok, hogy a 6172-es hsz után a 6160-as jött, és onnantúl újrasorszámozódtak? Milyen programhiba lehet ez? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. február 25. 13:156167.

    Nyugodtan festheted. Gondolj csak bele, nem túl valószínű hogy a festék felszívódik és átmegy a placentán. Meg hát ha annyira káros anyag lenne, akkor nekünk sem lenne használni. Ha a szaga zavar, akkor vegyél ammóniamenteset, azt szinte nem is érezni.

    Körömlakk? Hát az vajon milyen kárt okozhat egy magzatban?

     

    Nekem az a kedvencem (nlc sztori) hogy valaki azt írta, hogy nem szabad a fogorvosnál érzéstelenítőt kérni, mert  valakinek attól született nyúlszájú gyereke!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6164)
    2009-02-25  12:57
  36. 2009. február 25. 13:056166.

    És ráadásul nem mertem 2x ugyanazt a kezemet szúratni, úgyhogy most mindkettő fáj picit

    A hajamat én is sok-sok éve festetem, mióta terhes vagyok 2x volt festve. Miért?

    előzmény:
    sbeetty (6162)
    2009-02-25  12:46
  37. 2009. február 25. 13:056165.

    Sziasztok 

    Kata: Örülök, hogy hasznosnak találod  

    Ebi: almás kölyökpezsgőd is van? Azt nagyon szeretem

    Vércukor vizsgálat időpontjaiban nálunk is az a protokoll, mint Tavirózsáéknál, de mindig terheléses, zsemlével és tejjel. Tényleg furi, hogy mindenhol más és más…

    Dudukly: A focis vicceden tök jót nevettem. Fociklubnál dolgozom és van néhány játékos akiből simán kinézném ezt a válszt

    Én a szüléssel úgy vagyok, hogy túl kell esni rajta. Nem biztos, hogy kellemes, de a végeredmény számít. Ha szép emlékek maradnak, akkor az annál jobb

    Nem kérdés: Amikor az uh-ról beszélek, vagy mutatok a szüleimnek képet, Apukán mindig emlegeti a következő sztorit, ami híven tükrözi az akkori helyzetet (30 vagyok): A doki váltig állította, hogy két fiúgyermeket vár Édesanyám. Majd amikor megszülettem, Apuval közölte, hogy egy kicsit tévedett: csak egy gyermek született és az is lány Még jó, hogy nem vásároltak semmit. Bár Anyu azt mondta, hogy Ő végig azt gondolta, hogy lánya lesz. És jobb volt az anyai megérzés, mint az akkori „korszerű” technika.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. február 25. 12:576164.

    És nem volt gond vele?

    Nekem mindenki azt mondja, hogy be ne merjem festeni, merthogy vegyszer.

    Némelyik védőnő még az ellen is ágáll, hogy a kismama lakozza a körmét vagy hogy vegyszerrel súrolja ki a fürdőt.

    Én nem hiszem hogy ennyire súlyos lenne a gond, hiszen akkor dobhatnánk el a samponokat, szappanokat, meg nem használhatnánk sminket vagy parfümöt.

    Szóval kicsit eltúlzottnak érzem a dolgot, de mint első babás kismama tanácstalan vagyok.

     

    Mondták, hogy esetleg vegyek kimosható színezőt, de én azt nem szeretem, mert már próbáltam régebben és az az én hajamon meg sem látszik, viszont összefogja a ruháimat.

    előzmény:
    tavirózsa74 (6163)
    2009-02-25  12:50
  39. 2009. február 25. 12:506163.
    Az enyém festve van 10 éve. Minden terhesség alatt festettem hajat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6161)
    2009-02-25  12:46
  40. 2009. február 25. 12:466162.
    Minek ennyit szúrni??  nekem reggel levették a vért a vérképhez, és a cukorhoz. Abból csináltak ott egy gyorstesztet, ami kimutatta, hogy terhelhető, és már adták is a sziruppot. Minek erre 2 nap, 3 szúrás????
    előzmény:
    ghandi (6159)
    2009-02-25  12:15
  41. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. február 25. 12:466161.

    Sziasztok lányok!

     

    Én is ma voltam dokinál meg védőnőnél is. A doki azt mondta, a terheléses cukor vizsgálat megismétlésére elég ha a 27-28. héten megyek el, mert ennél az intézetnél ekkor szokták.

    A 28. heti UH-t is inkább a 30-32. hétre teszik.

    Szóval ahány intézmény, annyiféle protokoll.

     

    Még a SOTE-n mondták, hogy a terheléses cukorvizsgálat számában sem egyeznek a dokik. Van aki csak 1x csináltatja meg, valahol 3x, de a hagyományos protokoll 2 alkalmat ír elő.

     

    Na és végül egy buta kérdés. Van aki festi vagy festette a haját igy a várandósság alatt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. február 25. 12:256160.

    Szia Dudukly!

    Nekem tényleg nagyon jó élmény volt mind a két szülés! Még mindig sokszor álmodok róla

     

    Ez a fiú-lány dolg nálunk is nagyon érezthető volt. Amikor a második fiamat vártam, volt aki sajnált hogy : jaj, megint fiú. Miről beszélnek ezek? Ha azt mondtam volna, hogy beteg gyereket fogok szülni, akkor megértem hogy sajnálnak. De azért sajnálni hogy két fiam lesz?!

    Most amikot megtudták hogy terhes vagyok, mindenki rögtön mondta is , hogy reméljük ez már kislány lesz. Én is örültem volna, de azért ha kiderül hogy ő is fiú, akkor sem dőltem volna a kardomba. Hát lány lesz, így mindenki megkönnyebbült. De el tudom képzelni az arcokat, ha bejelentettem volna, hoyg fiú ő is.

    Régen azért ez nem volt annyira központi kérdés. Anyáinknak fogalmuk sem volt a nemünkről amíg meg nem születtünk.

    előzmény:
    Dudukly (6157)
    2009-02-25  11:53
  43. 2009. február 25. 12:156159.

    Sziasztok!

    Hát akkor tényleg ahány hely, annyi féle eljárás a vérvételeket illetően!

    Én épp ma voltam a terheléses cukorvizsgálaton. Ahhoz hogy ma mehessek, tegnap reggel is mennem kellett, megcsinálták a teljes vérképet+vizeletet, ebből látták hogy jó a cukrom, lehet terhelni. Ma két vérvétel volt - közben a glukóz sziruppal, úgyhogy már tele vannak a kezeim lyukakkal. Ezelőtt az AFP-vel egyidőben nézték a hepatitiszt is, meg az ellenanyagot mert én (-) vagyok. Az első trimeszterben pedig egyszer volt egy teljes vérkép vércsoport meghatározással.

    A tavaszt már én is várom, bár imádom a havat, mikor így olvad, akkor már annyira nem.

    További szép napot nektek!

    Ghandi 25 + 1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. február 25. 12:046158.

    Szia Dudukly,

     

    Koszi a konyves infokat.

    Milyen sullyal szuletett a kislanyod?

     

    Egyetertek veled a szulestorteneteket illetoen. Mert szerintem minden szules igenis egy hostett, barmilyen "sima" vagy "rovid". Es persze sokkal jobban esik megnyugtato torteneteket, olvasni igy elotte, mint remstory-kat. Termeszetesen nem art ha az ember felkeszult, de felesleges beparazni.

    En igyekszem csak a szukseges infokat kiszurni mikor valamire kivancsi vagyok es nem olvasni tul sok mindent, mert a vegere tiszta gorcs lennek.

    előzmény:
    Dudukly (6157)
    2009-02-25  11:53
  45. 2009. február 25. 11:536157.

    Sziasztok,

     

    Tavirózsa, úgy örülők, hogy nagy élményként írod le a szülésedet, én akárhányszor emlegetem pozitívan az enyémet, olyan furán néznek rám. Pedig tényleg gyors és hatalmas élmény volt. De asszem nem divat jó élményekről írni, csak a véres-szenvedős születéstörténetek mennek a kismamában meg a blogokon is. (Ezzel riasztják el a lányokat, csoda, hogy nem halt ki az emberiség a mai információ-áramlás mellett.)

     

    Gnokki, az én babám se mutatja a nemét, a kislányom is diszkrét volt, csak a 38. héten sikerült beradarozni a lába közé. Nem is baj, mert így csak semleges színű/mintájú dolgokat vettem (kizárólag az utsó hónapban), így biztos jó lesz minden most is. Mondjuk nagyon vacak, mert mindenki azt kérdezi, hogy fiú vagy lány, mondom: "igen, vagy-vagy" (tudjátok a régi focistás viccet: Németországban kérdezik a magyar vendéget: Kaffe oder te? - mire az magabiztosan: Oder, bitte!). Hiába bizonygatom, hogy fontosabb a megfelelő számú kéz és láb a megfelelő helyen, meg a zárt gerinc és hasfal, nagyon furcsán néznek rám

     

    Gyomorégés: nekem a lánykámmal csak az utolsó hetekben volt, valóban akkor már nem tudtam sokat enni, és csak rennie-val bírtam létezni. Az egyik barátnőm az elejétől fogva folyamatosan szenvedett. Valszeg alkat kérdése. Füles, az én mamutkám (így neveztük a lánykámat a pocakban) nem szállt le, a szülésznő is mondta, hogy a nagyobb súlyú magzatok nem szoktak. Viszont akkora volt a "térfoglalása", hogy a gyomorégés mellett pisilni is álandóan jártam. (Kis magzat kis gond, nagy magzat...).

     

    Rajtam kitört a vásárlási láz (persze nem babaügyben), tegnap betévedtem egy C&A-ba, szuper leárazások vannak, én egy eredetileg 13.000 Ft-os kabátra tettem szert 2.800-ért (ha most tavasszal nem is, ősszel príma lesz) és egy 6.000 pamut-angóra pulcsira 790 (nemtévedés! hetesszáz-kilencven) Ft-ért. Szóval akinek még bírja a hóvégi kerete, nézzen körül. A könyvmániámat is ki fogom élni, én most vettem észre, hogy a híradósok közül nem csak a D. Tóth Kriszta ír (tudjátok: http://lolavalazelet.blog.nlcafe.hu/), hanem a Süveges Gergő is (olyan édes fiú, nem gondoltam volna, hogy ekkora gyerekei vannak. A könyve ma kedvezményesen kapható a bookline-on, de online is olvasható: http://www.suvegesgergo.hu/?cat=13 a bookline-on egyébkény vasárnapig baba-mama hét van kedvezményekkel (http://bookline.hu/news/news!execute.action?id=1955).

     

    Nagyon kellemes babavárást!

     

    Márta 23+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2009. február 25. 11:266156.

    Sziasztok,

     

    Nekem is volt az 1 trimeszterben egy vérkép+vizelet+vércsoport + ellenanyag meghatározás. (meg meg egy csomo minden, mert ket A4-es oldal az eredmeny) cukor is volt benne pl, mert en ugyan egy kukkot sem ertek belole, de a vedono nagyon elegedetten tanulmanyozta mikor ket hete itt volt.

    Aztan az Inegralt teszt-hez volt ket vervetel, a 12. es a16. heten kb.

    Es most majd jon a cukor de nem tudom milyen formaban. Most probalom hivni a dokinot, hogy egyaltalan mikor kene mennem...

    előzmény:
    tavirózsa74 (6148)
    2009-02-25  10:24
  47. 2009. február 25. 11:226155.

    a 16. heti vérvételem nekem is tökéletes volt, ezer éve nem volt ilyen szép vérvételem! Remélem a többi is iylen lesz!

     

     Neked a 27. hét már a 3. harmad. 3 hét múlva én is belépek:).

     

    Még 108 nap a szülétisig (kb.).

    előzmény:
    ebi85 (6154)
    2009-02-25  11:20
  48. 2009. február 25. 11:206154.

    Nekem szerencsére nem volt eddig baci a vizeletemben, és a vérképek is rendjén voltak. Remélem így lesz továbbra is.

     

    Mondjuk azt furcsáltam, hogy nekem csak egyszer volt sima vérképem, az elején. Viezelt és terheléses cukor minden trimeszterben van/volt, és az AFP nálam is hepatitisszel együtt ment.

     

    Mi ma vagyunk 27hetesek. És péntekhez pont 3hónapra jön a baba :) Itt a 3.trimeszter. 

    előzmény:
    marcsi0211 (6153)
    2009-02-25  10:43
  49. 2009. február 25. 10:436153.

    Sziasztok lányok!

     

    Nekem volt az 1 trimeszterben egy vérkép+vizelet+vércsoport + ellenanyag meghatározás.

    2.trimeszterbe afp+hepatitis aztán a terheléses vércukor+vérkép+vizelet és majd lesz egy vizelet kontroll mert nekem is vannak bacik de azok már velem fognak meghalni is ugy 100 év mulva mert kiirthatatlanok.

    A 3. trimeszterben pedig lesz ujra vérkép+vizelet és aztán megyünk szülni.

     

    Mindenki látom jobban érzi magát már amennyire lehet. most igy a kezdet vége elött mert lasan kezdjük a 3.trimesztert.

     

    Nekem az március 9. töl van 3. trim. és van hátra 102 nap ami bizony pont 3 honap. 

    előzmény:
    fules0224 (6152)
    2009-02-25  10:33
  50. 2009. február 25. 10:336152.

    nekünk is dettó u.ezt nézik.

    3 vérvétel összesen, teljes vérkép, toxo, hepatitis, ellenanyag.

    plusz nekem még 3-4 vérvétel a pajzsmirigy betegségem miatt.

    előzmény:
    sbeetty (6150)
    2009-02-25  10:26
  51. 2009. február 25. 10:316151.

    úgy én is kibírnék hármat!

     

    nekünk az első vérvétel is a 2. harmadban volt, az AFP-vel.

    előzmény:
    ebi85 (6149)
    2009-02-25  10:24
  52. 2009. február 25. 10:266150.
    Terhelésest nálunk csak egyet csinálnak. Teljes vérképet néznek összesen háromszor. Nekem most egyuttal azt is megcsinálták. + van a 16 héten az AFP. Nekem azzal megcsinálták a vércsoport vizsgálatot, toxoplazmát, hepatitiszt is. Nekem lesz még plusz egy mert negatív a vércsoportom.
    előzmény:
    ebi85 (6144)
    2009-02-25  10:11
  53. 2009. február 25. 10:246149.
    akkor ez biztosan szokás kérdése, mert nekem az előzővel is minden rendben volt  amúgy nálunk nem is ilyen cukros löttyös a dolog, hanem reggelizni kell.
    előzmény:
    fules0224 (6147)
    2009-02-25  10:19
  54. 2009. február 25. 10:246148.

    Jó reggelt

     

    Hihetetlen mennyire máshogy végzik a terhes gondozást egy országon belül

    Nekem a 12. héten volt egy sima vérvétel, a 24. héten megyek terhelésesre (zsömle+tej), aztán a 30 valahanyadikon megint egy sima vérvétel.

     

    Olvad a hó és süt a nap!!!!

     

    Azt mondták a rádióban, hogy hétvégére már koratavaszi időjárás várható!

     

    22+3

    előzmény:
    ebi85 (6144)
    2009-02-25  10:11
  55. 2009. február 25. 10:196147.
    nálunk ha minden rendben, akkor csak ez az egy terheléses van.
    előzmény:
    ebi85 (6144)
    2009-02-25  10:11
  56. 2009. február 25. 10:196146.

    az elején is volt hányingerem.most nem tom miért van megint, bár barátnőmnek is visszatért pár hétrea 2. harmad közepén a reggeli hányás.

    szedek magne b6-t, 3x1-et.

     

    előzmény:
    Chrissy8000 (6143)
    2009-02-25  10:10
  57. 2009. február 25. 10:176145.

    nekem kellett bekavarni, a gyógyszertárban megvenni a 75 mg cukrot, előző este feloldani, beletettem egy fél citromot, majd a hűtőbe be.

    Másnap vittem magammal. Nem is ellenőrizték, hogy megiszod-e mindet. 

    előzmény:
    sbeetty (6141)
    2009-02-25  10:08
  58. 2009. február 25. 10:116144.
    Az én dokim azt mondta, hogy van az első trimeszterben egy sima vérvétel, és minden trimeszterben egy egy terheléses. A 28. heti a harmadik terhesléses cukor. lehet hogy más orvos ezt máslént csinálja?!
    előzmény:
    sbeetty (6142)
    2009-02-25  10:09
  59. 2009. február 25. 10:106143.

    Szep napot mindenkinek,

     

    Tul a reggelin, kakaon...

     

    Fules: Nagyon erdekes, hogy most lett hanyingered. Szedsz B6-ot(MagneB6)? Elvileg az csokkenti a hanyingert. Az infuzioba is azt raktak mikor korhazban voltam, es en utana is napi 4-et szedtem.

    Beszeld meg a dokiddal, de lehet, hogy ha szedsz is megemelheted az adagot es talan jobb lesz kicsit.

     

    Udv, C.

    előzmény:
    fules0224 (6137)
    2009-02-25  09:55
  60. 2009. február 25. 10:096142.
    Milyen harmadik????
    előzmény:
    ebi85 (6140)
    2009-02-25  10:06
  61. 2009. február 25. 10:086141.
    Te készítetted el otthon??  Én csak a vizet vittem. Cukrot ott kaptam hozzá. Én 4 óra múlva meg is kaptam az eredményt.
    előzmény:
    fules0224 (6139)
    2009-02-25  10:05
  62. 2009. február 25. 10:066140.
    Én jövő héten megyek terhelésesre, ez lesza  harmadik, a 28.heti. Csodálkoztam is hogy honnan veszed, hogy mostanában kell mennem 
    előzmény:
    sbeetty (6136)
    2009-02-25  09:35
  63. 2009. február 25. 10:056139.

    én hétfőn tudom meg az eredméynt, akkor megyek belgyógyászatra.

     

    Mikor este megkóstoltam tele gyomorra nem volt oan vészes, de éhgyomorra annál inkább.

     

    Remélem nekem sem kell többet menni. Meg senkinek sem.

    előzmény:
    sbeetty (6138)
    2009-02-25  09:58
  64. 2009. február 25. 09:586138.
    Én hétfőn voltam. Az enyém éppen jó. A második 7,3 volt. Én vittem citromos vizet. Egy egész citromot belecsavartam, de így is borzalmas volt! de már nem kell többet menni!
    előzmény:
    fules0224 (6137)
    2009-02-25  09:55
  65. 2009. február 25. 09:556137.

    Te is tegnap voltál?

     

    Minden rendben volt, szerencsére hamar is behívtak. Bár kicist felfordult a gyomrom. Még egyszer nem szeretnék menni.

     

    ------------------

     

     

     Képzeljétek, előjöttek az első trimeszteres hényingerek, reggelente émelygek pár napja, egyszerre nem is bírok sokat enni. De pisilni viszont kevesebbet járok.

     

     

     

    előzmény:
    sbeetty (6135)
    2009-02-25  09:35
  66. 2009. február 25. 09:356136.

    Bocsi! Ez fülesnek szólt!

    előzmény:
    sbeetty (6135)
    2009-02-25  09:35
  67. 2009. február 25. 09:356135.

    Szép napot Nektek! Én 3 dl kakaóval kezdtem otthon. Most tízóraira meg  1/2 l tejcsi volt az alkoholmantes!  

    Látom tegnap Te is voltál terheléses cukorvizsgálaton. Minden rendben volt?

    előzmény:
    ebi85 (6133)
    2009-02-25  09:14
  68. 2009. február 25. 09:266134.

    Jó reggelt!

     

    Én kérek meg , ma reggel még nem sikerült felébrednem.

     

     

    előzmény:
    ebi85 (6133)
    2009-02-25  09:14
  69. 2009. február 25. 09:146133.

    Jó reggelt későn kelő lányok, vagy szorgosan dolgozók! 

    Hoztam mindenfélét, válasszatok:    és aki korán kezdené egy alkoholmentessel  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2009. február 24. 23:016132.

    Brigi, miota megtudtam ezt a placenta-problemam, en sem orulok felhotlenul, ugyhogy erzem, min mesz at...drukkolok, hogy ne legyen nyilt mehszajad es elhagyjanak a bacik!

     

    Kelengye: ma osszeirtam, mi kell, a kisagyat es a bolcsot online szerezzuk be, a tobbit szemelyesen. Parommal a babakocsit mindenkepp kiprobaljuk egyutt, azt es ruhakat kozosen szerezzuk be, mert ferfi letere szereti a ruhakat es jo izlese is van.

     

    Termesztes szules ugyben kivanom, hogy mindenkinek osszejojjon. En is ezt szeretnem, ezert van dulam is, de tulajdonkeppen a baba a lenyeg....ha nem megy fel a placenta, en annak is orulni fogok hogy betoltjuk a 36. hetet es programcsaszar var. Az itteni korhazban nagyon profik es baratsagosak, igy remelem, minden fajdalommal is szep elmeny lesz, utana meg mar ugysem szamit, hogyan jott vilagra, ha mindketten jo allapotban megyunk haza es kis csaladda valunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2009. február 24. 21:416131.

    Sziasztok,

     

    Birgita, először is nagyon szépen köszönöm a listát, ügyi vagy nagyon!

     

    Másodszor pedig nagyon szorítok Értetek hogy hamar kikezeljenek ebből a gonosz baciból és minden rendben legyen!

     

    Más: Hazajöttünk Tihanyból, szupi volt minden, de olyan pörgösre sikerült, hogy körülnézni nem is volt időnk. Sebaj, majd legközelebb.

    Most mennem kell, jó éjt mindenkinek!kata

     

    előzmény:
    birgita (6130)
    2009-02-24  18:51
  72. 2009. február 24. 18:516130.

    Nagyon aranyosak vagytok már túl vagyok az első ijedségen és tudom,hogy nem lesz semmi gond... olyan ijesztő érzés, azzal szembesülni,hogy a bébinek baja lehet Azt hiszem most kezdem kapisgálni, hogy anyukám néha milyen érzésekkel szembesülhetett nagyon rossz gyerek voltam és mindig történt velem valami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2009. február 24. 18:416129.

    Sziasztok!

     

    Füles, chrissy, köszönöm, aranyosak vagytok  Ma egész nap olyna jó kedvem van, mert láthattam a kis csöppséget 

     

    brigi, akkor továbbra is megy a drukk  remélem haamr kikezelnek ebből a baciból  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2009. február 24. 16:566128.
    Birgita: Ezek igy tenyleg eleg rossz hirek, ennek ellenere, bizzunk benne, hogy nalatok minden a legjobban alakul es tenyleg csak valami konnyen kezelheto bacirol van szo!
    előzmény:
    birgita (6125)
    2009-02-24  13:30
  75. 2009. február 24. 16:516127.

    Sziasztok,

    Szep, havas delutant mindenkinek.

     

    Ebi: Nagyon jo kepek a babarol. A harmast persze nekem sem sikerult kivennem, de szerencsere volt feliat es en hittem neki. De az arcocskaja nagyon edes, meg is mutattam a paromnak.

     

    Tiffin es Bababuz: Ez a 30. het nagyszeru lelektani hatar. Es elore sejtem, hogy Apa is tok boldog lenne tole ha addig sem kene vasarolni. Szoval addig is irogatom a listat es aztan majd nekilatunk.

     

    Ho:Mi ma csodas egeszsegugyi setat tettun a hoban. Felfedeztuk, hogy a szomszed hazban van egy szuper pek uzlet ahol pl. hazi tejet is arulnak. Mikor ott lelkendeztem, kedvesen megkerdezte a lany, hogy most koltoztunk ide? Mire mondtam neki, hogy nem, 5 eve, de eddig joforman csak aludni jartunk haza...

     

    Csinicsani: Ez a magankorhaz nagyon jol hangzik, foleg a normal korhazrol leirtak fenyeben. Ha jol erzed ott magad es belefer a keretbe, szerintem nagyon jo dontes.

     

    Emagdi: Neztem a multkor is mikor irtad, hogy majd az amniobol kiderul a baba neme, de az nem lett vilagos, hogy miert is kell menned?

     

    Puhamancs: A parom gyomoregos es o is a tejtermekekre eskuszik, mindt tej vagy yoghurt, lehet gyumolcsos is es nem is kell sok, eleg egy par kanal.

     

    Kozben utana neztem, es azt olvastam mindenhol, hogy ha igy marad a baba, harantfekvesben, akkor tuti csaszar. Persze tudom, hogy addig meg foroghat a picur egy csomot es hat ki tudja.

    De rajottem, hogy alapvetoen valahogy a szules modja egyaltalan nem izgat, csak epsegben, egeszsegesen jojjon majd valahogy ki a baba, lehetoleg idoben.

     

    Na most valahogy en is hosszu lettem, raadasul Tami egyfolytaban olyan kellemetlenul bokdos belulrol. Majd mindjart jol megsetaltatom, remelem akkor abba hagyja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2009. február 24. 16:346126.
    brigita , nekem is kijött annak idején és persze most is a Strepto B a vizeletből , de egy 1 hetes antibiotikum kúra után a következő tenyésztés Steril lett, ugyhogy fel a fejjel ...igaz nem tudom nálad milyen bacikat találtak de biztos kikezelhető
    előzmény:
    birgita (6125)
    2009-02-24  13:30
  77. 2009. február 24. 13:306125.

     Sziasztok!

     

    Chrissy, Ebi, Csinicsani, Emagdi, Luiz köszönöm  a drukkokat és a bíztatást. A vércukrom tökéletes. De sajnos a dolog most még tovább cifrázódott. Megjött a vizelettenyésztésem (szokott éjszaka fájni a vesém), annyira rossz lett, hogy meg kell ismételni  Teli vagyok baktériummal. Nagyon rám jár a rúd mostanában. Ráadásul anyukámmal beszéltem, mondta, hogy neki is annyira sok volt a magzatvize, hogy félidőben már nyitva volt a méhszája. Mondhatom jók a kilátások. Holnap megyek dokihoz. Kicsit el vagyok keseredve.

    Ebi: köszönöm a tippet. Sajnos a benti gépemen egyáltalán nem nyílik meg a dvd. Otthon meg nincs ilyen programom, de nem adom fel. Nagyon jól lehet látni a babád arcocskáját a képen. Annyira édes. Nálunk is alvás volt mozizás közben. Előtte 10 perccel persze izgett-mozogott

    Babaluz: Jobbulást. Van most ilyen gyomorfájós, hasmenéses vírus…

    Csinicsani: Nagyon jó fej férjed van  A leírtak után nem csodálom, hogy inkább a magánkórházat választod. Szorítok, hogy a lepény a helyén maradjon, amíg csak szükséges.

    Puhamancs: egy kicsit egészségtelen a javaslatom, de nekem, csak ez vált be gyomorfájás és gyomorégés ellen: egy pohár jéghideg kóla

     

    Nálunk is esik a hó tavaszt akarok!!! Langyos, illatos, madárcsicsergős tavaszt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. február 24. 13:146124.
    Én tavalyra kértem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6123)
    2009-02-24  13:01
  79. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. február 24. 13:016123.

    Hát ez egy kicsit elszomorító, mert gondolom januárban mindenki kapott fizetésemelést, igy annak öszegétől elesünk.

    előzmény:
    sbeetty (6122)
    2009-02-24  12:42
  80. 2009. február 24. 12:426122.

    Bocsi! Nem. A 2008-as jöv. alapján számolnak.

     

     

    előzmény:
    sbeetty (6121)
    2009-02-24  12:41
  81. 2009. február 24. 12:416121.
    Nem a 2008-as jövedelmed alapján fogják kiszámolni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6120)
    2009-02-24  12:29
  82. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. február 24. 12:296120.

    Óóó. Ezek szerint a tgyás számításánál egyáltalán nem számít, hogy mennyit kerestünk 2009-ben?

    Ez nem valami jó hír...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2009. február 24. 12:026119.

    Sziasztok!

     

    Túl vagyok a cukorterhelésen:).

     

     

    Ebi: kiskuki:), ilyen képünk nekünk is van, és nagyon cép a csöppöd!

     

    Bababluz: nekem is rossz a gyomrom, pisilni viszont most kevesebbet pisilek, gondolom most fentebb van a méhem, neked is, de aztán majd lemegy. Ha máskor nem, a szüléskor.

     

    Egyél sokszor keveset!

     

    Itt süt a nap!

     

    Szép napot!

     

    24+3

     

    Megyek, megdolgoztatom az utódomat.

     

     

    előzmény:
    ebi85 (6086)
    2009-02-23  22:50
  84. 2009. február 24. 12:006118.

    Sziasztok!

     

     Brigi ne aggódj a magzatvíz miatt legtöbbször semmi ok sincs a háttérben csak éppen több vagy kevesebb... de tök jó, hogy mindent kizárnak biztos ami biztos alapon

     

    Hízással kapcsolatban az előzőnél én is a 7. hónapig híztam aztán már szinte semmit a végére nagyon kicsi hely jut a gyomornak ahogy Füles is írta már alig bír enni... ez csak rosszabb lesz pár falat és már jól is laktunk... legalábbis velem így volt remélem most sem lesz másképp

     

    Gyomorégés... hát ez engem is kínoz vasárnap reggel olyan sok volt a savam, hogy még hánytam is (nem kívánom senkinek nagyon szar volt) aztán egész nap szenvedtem egy levél Rennit eltüntettem... úgyhogy most én is próbálkozom Puhamancs valahol olvastam a mandulát én most ezt próbálom már két napja és elég jónak tűnik, naponta többször pár szem mandulát kell elrágcsálni... és tényleg úgy tűnik jó... most csak akkor jön fel a savam, ha nem bírok ellenállni és hajolgatok valamiért (takarítok a fiam után) amúgy meg tök jól elvagyok

     

    Magdi én a belgyógyászati vizsgálatot már az elősnél is ellógtam a védőnő mindig mondta, hogy menjek intézzem el aztán valahogy kimaradt... most is így van ez valahogy... a házidokim baromi messze van emiatt én nem fogok odavergődni hogy csináljon egy EKG-t vagy még azt se...

     

    Puhamancs a TGYÁS-t az igénylést megelező év naptári napi átlag keresete alapján számítják vagyis nekünk 2008-as év alapján ha folyamatos volt a munkaviszonyod és 2008-ban megvan a 180 napod. ha akkor nincs meg a 180 nap vagy azóta volt 30 napot meghaladó megszakítás akkor az igényléstől visszafelé 180 napot vesznek figyelembe (remélem érthető voltam)

     

    Csinicsani tök jó, hogy találtatok ilyen lehetőséget kicsit irigykedem is...  a 38. hét tényleg nem gáz, nálunk a 36. héten jött a lurkó és már velem sem volt semmi gond (na jó a lábujján a köröm nem volt végig nőve... ennyi azért belefér) Tavirózsa tök jó, hogy sikerült császár után természetes úton szülnöd és büszke lehetsz magadra... remélem nálam is sikerül

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. február 24. 11:446117.

    Szia!

     

    Én Renniet szedek, enélkül élni sem tudnék.

    Van aki a hideg tejet ajánlja, nekem az nem jött be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6112)
    2009-02-24  11:24
  86. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. február 24. 11:416116.

    Tegnap voltam egy teljesen felesleges belgyógyászati vizsgálaton. Ha valami bajom lenne, amiről nem tudok, ebből nem derült volna ki. Ha meg tudom a bajom azt úgyis kezeltetem. Erre is minek rángatják a kismamikat? Nálunk már második napja folyamatosan esik a hó. Imádom a havat, de most már azért jobban örülnék a napsütésnek.

    Láttam mindenki képét. Nagyon helyesek a picik. Már nagyon várom a 18 hetes UH-ot.

    Nagy vásárlásra nekem lesz szükségem. Itt van minden Zsomborról. Ha szerencsés leszek és lány lesz, akkor kell néhány csajos ruci. 

    Chrissy! Gratula a jó eredményhez és a kislányhoz. Rám még vár az amnio.

    Brigi! Biztos nem lesz semmi gond. Csak nyugodtan.

    Gnokki! Nem vagy egyedül. Még én sem tudom Négyike nemét. Jó tudom, a veled egyidőben tartó kismamikra gondoltál. Én még csak 15+2 vagyok.

    előzmény:
    gnokki (6084)
    2009-02-23  22:35
  87. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 24. 11:406115.

    ez azért tényleg más, mint a magyar. Nagyon szép a kórház. Fejleszteni kéne a szülés-turizmust. Biztos jó lesz.

     

    Aha, nem tudok olvasni, ezért rossz helyre raktam a vesszőt - már világos

    előzmény:
    csinicsani (6107)
    2009-02-24  11:11
  88. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 24. 11:336114.

    Most néztem ezeket a magánkórházakat. 580 000 Hüvelyi szülés? 80 000 érzéstelenítés? 680 000 császár????? . Anyám! Ezt megfizeti valaki? Azt hittem max 200 000, de abban minden benne van. A Róbert Károlyon is hotelszolgáltatás 20 000 / nap? Doki konzultáció 50 000/alkalom? Le vagyok sokkolva! Ennyire jól állnak a magyarok? Húúúúúúúúúúúúúúú!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6105)
    2009-02-24  11:00
  89. 2009. február 24. 11:306113.
    Na én lépek h szedjem össze Csanádot az oviból
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. február 24. 11:246112.

    Sziasztok Lányok!

     

    Van valakinek valami tippe vagy ötlete gyomorégés ellen, mert engem már hetek óta keserít ez a dolog és az, hogy egyszerre csak keveset szabad enni, nem vált be.

     

    A tgyás számításáról tudtok valamit? Az utolsó kerek évet veszik, vagy a gyerkőc születése előtti hónaptól számítanak vissza egy évet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2009. február 24. 11:206111.

    Megnéztem a linket. Nagyon szép a kórház!

    Így kellene kinézni mindegyiknek, de ugye ezek csak álmok....

    előzmény:
    csinicsani (6110)
    2009-02-24  11:17
  92. 2009. február 24. 11:176110.
    Elhiszem h büszke voltál magadra , és szerintem igenis nagy dolog és ügyes voltál...és leszel , biztos befordul a babócád és minden rendben lesz
    előzmény:
    tavirózsa74 (6108)
    2009-02-24  11:12
  93. 2009. február 24. 11:156109.
    bababluz : ...."Én nem Magyarországon lakom , hanem Erdélyben , Marosvásárhelyen és Kolozsváron fogok szülni...... " emiatt volt a félreértés gondolom... szóval Marosvásárhelyen élek és Kolozsváron van a magánkorház....
    előzmény:
    csinicsani (6097)
    2009-02-24  10:02
  94. 2009. február 24. 11:126108.

    Az első szülésem volt császár. 3 év 3 hónap van a két fiam között, a doki azt mondta próbáljuk meg a természetes szülést. A baba nem volt nagy (3190 gr), 1,5 óra alatt megszületett. EDÁ-t nem adtak, meg egyáltalán semmit, mert azt mondták éreznem kell ha szét akar nyílni a heg a méhemen. Szerencsére nem volt gond.

    Most már több mint 8 év lesz a császár után. A doki azt mondta szülhetek simán, de ha pl faros akkor nem kockáztatunk.

    Jó lenne ha meg tudnám szülni. Nincs rossz emlékem a császárról sem, nem volt bennem az "elvették tőlem a szülés élményét" érzés. A fiam nyakán 3x körbe volt tekerve az amúgy is rövid köldökzsinór, ráadásul faros volt. Nem élte volna túl a természetes szülést. A császárnak köszönhetem hogy él! Hogy is lehetne bennem ezek után rossz érzés?

    A természetes szülés hihetetlen élmény volt, és bevallom irtó büszke voltam magamra. Tudom hogy már egy páran végigcsinálták, de akkor is így éreztem.

    előzmény:
    csinicsani (6103)
    2009-02-24  10:53
  95. 2009. február 24. 11:116107.
  96. 2009. február 24. 11:106106.
    remélem nem , a magánkorház nem az én városomban  van, igy ha an36. hét előtt szülök akkor itthon lesz az államiban, de ha a leánykám rendes lesz és kivárja az idejét(illetve a kiirt program csaszi idejét) akkor a tőlűnk két órára fekvő magánkorházban szülök
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6105)
    2009-02-24  11:00
  97. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 24. 11:006105.

    csinicsani: Két helyen szülsz egyszerre? Nem gonoszkodom, csak értetlenkedem .

     

    Eddig nem is hallottam magánkorházról. Meg is nézem a tarifákat

    előzmény:
    csinicsani (6097)
    2009-02-24  10:02
  98. 2009. február 24. 10:556104.
    ..akarom mondani : túl sokáig vajudni
    előzmény:
    csinicsani (6103)
    2009-02-24  10:53
  99. 2009. február 24. 10:536103.

    Én nagyon szurkolok neked h természetes szülés legyen...amugy a második gyereked született császárral ?

    Igen az borzasztó h hagynak vajudni egy csomót és akkor felvágnak,szerintem igy a legnehezebb utána összeszedni magad.Ha előzőleg császárod volt és utána probálod hüvelyi utón a következőt akkor  az van szerintem h nem hagynak sokáig túl vajudni , ugye ?

    előzmény:
    tavirózsa74 (6101)
    2009-02-24  10:38
  100. 2009. február 24. 10:496102.

    Hát igen Csanádnál viharos volt , igazából még gondolkodni sem volt időm, reggel 8kor vérzés és 9 óra 10 perckor a gyerek már kint volt, viszont utána totál depis lettem , mert utólag belegondoltam hogy milyen közel álltunk a legrosszabbhoz...nehezen tettem túl magam rajta de most már teljesen sikerült (másképp nem mertem volna vállalni egy újabb terhességet).

    Nem érdekel h császár lesz csak a baba jól legyen (szerintem is a 38. hét az már jó),és tényleg könnyebb igy ha előre felkészülök....amugy a babám nekem is faros egyenlőre (Csanád a 20. héttől be volt szépen fordulva ugyhogy most fura nekem h a leányzónak fent van a feje )

    előzmény:
    tavirózsa74 (6101)
    2009-02-24  10:38

Címlap

top