Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. február 24. 10:386101.

    Nekem mind a kétgyerekem a 38. hét elején született meg. Ha akkor kiveszik a babádat, már minden rendben lesz vele!

    A császár szerintem nem olyan rossz. Főleg ha fel tudsz rá készülni. Gondolom Csanádnál nem tudtál. Én tudtam, hogy az lesz, mert a fiam faros volt. Nem ért meglepetésként a dolog. Így sokkal könnyebb! Mindig azt mondtam, hoyg nem baj ha császár, csak ne úgy legyen császár, hogy elötte már 16 órát vajúdtam. Az nagyon rossz lehet.

     

    Én most a természetes szülésre gyúrok, de ha bármi gond van akkor nekem is császár lesz. Baba egyenlőre faros, de erről a múltkor "beszélgettünk", hogy ez még nagyon korai aggodalom.

    előzmény:
    csinicsani (6100)
    2009-02-24  10:31
  2. 2009. február 24. 10:316100.
    Igen sajnos, mert amint már irtam lepény leválásom volt a 38+5 héten a fiammal, és emiatt veszélyeztett terhes vagyok, és a dokik azt javasolták h ha lehet és elég érett a baba ki kell venni minél hamarabb h lehetőleg ne ismétlődjön (nagyobb az esélyem a lepényleválásra mint egyébkén-rendesen kb 1 százalék, nekem meg 10-15 százalék)..de én nagyon optimista vagyok és tudom tutira h most nem lesz gond
    előzmény:
    tavirózsa74 (6099)
    2009-02-24  10:22
  3. 2009. február 24. 10:226099.

    Így már értem.

     

    Egyébként szerintem a Róbert K. nem olyan vészesen drága. Csak az a fura, hogy az árban a doki pénze nincs benne. Én ezen meglepődtem. Nem hálapénz van, hanem fix tarifa, de így is fura.

     

    Ha minden rendben lesz nálad, akkor is tuti császár?

    Én császár után szültem a hagyományos módszerrel a fiamat. Mondjuk nekem a császár farfekvés miatt volt, nem "komolyabb" okból.

    előzmény:
    csinicsani (6097)
    2009-02-24  10:02
  4. 2009. február 24. 10:096098.
    Tudod itt nálunk a korház kitűnően felszerelt , messze magasan országszinten a legjobb ami a korszülött ellátást meg a problámés újszülöttek ellátását illeti,ezért ha ne adj isten korababa lenne itt látnám biztonságban. De viszont undok a személyzet,apás szülés szóba sem jöhet , apa csak akkor látja a babát amikor megyünk haza (jó hogy az én férjem találékony és a fiam születésénél ropogós fehébe öltözve sokat volt bent nálunk),zuhanyozó kb 5 korteremnek egy van az is a foyosóról nyilik,és a császáros rész fent van a szülészeten ami azt jelenti h pl a fiamnál a szobám pont az egik vajudóval volt szomszédos (a vajudók kb 4 ágyasak)és az 1 hétig amig bent voltam minimum 100 vajudást hallgattam végig...hát köszi,meg rooming in rendszer van , és senki rád nem néz , pedig műtve voltam...szóval ugy jöttem ki anno a korházból mint a mosogatórongy
    előzmény:
    tavirózsa74 (6096)
    2009-02-24  09:51
  5. 2009. február 24. 10:026097.
    Én nem Magyarországon lakom , hanem Erdélyben , Marosvásárhelyen és Kolozsváron fogok szülni, amúgy Magyarországon én is ezt a kettőt tudom , mert arrafelé is tájékozódtam , de azok azért jóval drágábbak mint ez ahova én megyek , pedig a körülmények nagyon hasonlóak.
    előzmény:
    tavirózsa74 (6096)
    2009-02-24  09:51
  6. 2009. február 24. 09:516096.

    Hol fogsz szülni? Én két magánkórházat tudok, Telkit és a Róbert Károly klinikát. Ezek közül valamelyikben? Vagy van más is?

     

     

    előzmény:
    csinicsani (6095)
    2009-02-24  09:43
  7. 2009. február 24. 09:436095.
    tavirózsa és úgy döntöttem kihagyom a 4D-t,inkább félreteszem lesz amire ...esetleg ha a saját dokim megtudja csinálni , akkor igen , mert most vettek egy uj Uh gépet de még ezt a részét nem tudják kezelni, ha sikerül nekik kitanulmányozni ameddig szülök , akkor ott megcsináltatom, mert mint saját páciense , nekem a normál konzultáció keretén belül megejtené ezt is
    előzmény:
    tavirózsa74 (6091)
    2009-02-24  09:18
  8. 2009. február 24. 09:386094.
    ...nem tudom miért lett dőlt betűs a vége ??
    előzmény:
    csinicsani (6093)
    2009-02-24  09:35
  9. 2009. február 24. 09:356093.

    Sziasztok,

     

    nagyon szépek az Uh fotók , ebi semmi kétség , ott még a vak is látja a fütyit

     

     

    Chrissy , ennél jobb hirrel nem is jöhettél volna, nagyon örülök nektek !!!!!!!!!

     

    Brigita sajnálom a magzatvizes gondot , próbáld meg nem túlségosan stresszelni magad , szoritok hogy minden rendben legyen

     

    Mi végül úgy döntöttünk hogy magánkorházban szülünk , csak ezzel az a gond h a mi városunkban nincs , és igy kb másfél órás utat kell megtenni a korházig, de tegnap voltunk és megnéztük , hát mit mondjak : álomszép, akár egy 5 csillagos szálló. Mivel nálam program csaszi lesz , remélem h addig semmi nem jön közbe és eljutunk gond nélkül oda (ugy tervezem h a 36-37. héten odamegyünk, h ha valami történk hát helyben vagyunk , nekem az előzmények miatt a 38.betöltött hétre veszik ki a babát).Fogkefén és fehérneműn kivűl semmit nem kell vinni , mert mindent adnak ők , egy vagy kétágyas szoba között lehet választani, itt TV,internet,hűtő , külön fürdő van,apa bent lehet amennyit akar,a műtétet ablakon keresztül nézheti és utána ő kapja előszőr kézbe a babát. A babát rögtön műtét után hozzák és mellre tehetem, és miután kivisznek az intenzivről rooming in rendszer van, de ha akarod akkor éjjelre elviszik a manót , meg ugy általában az van ahogy te akarod ....szóval minden elvárásomnak megfelel és még sok szempontból felülmúlja. Amugy tegnap voltam egy ottani dokinál konzultáción , megnézte nagyon alaposan a babát és a placentában , köldökzsinórba a keringést, mindent rendbe talált, és a lányka már -----750 gr 6 hét múlva megyek vissza hozzá,de természetesen addig járok továbbra is az itteni dokimhoz (akihez ezek után már 3 hetente kell járjak , hogy figyeljék a placentámat,amivel eddig minden a legnagyobb rendben -kopp kopp-) mert ha netalántán valami történik a 36. hét előtt (nem fog)akkor itthon kell szülni,ami végül is okés abból a szempontból h szuper felszerelt az ujszülött illetve koraszülött intenzivjük,csak a többi része hagy kivánni valót. 25+3
     Huuu csajok nekem megint szómenésem volt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. február 24. 09:316092.
    Nálunk még mindig esik  Szép meg minden, de hideg, és itt  a tavasz ideje! 
    előzmény:
    tavirózsa74 (6091)
    2009-02-24  09:18
  11. 2009. február 24. 09:186091.

    Jó reggelt

     

    Marcsi, köszi a linket, ez azért megnyugtató! Én már több gyereket nem tervezek, úgy hogy a 2010 utáni változások engem nem érintenek.

     

    Ebi, nagyon jók a képek!

    Én nem tudom megyek e még 4D-re. Minden vizsgálaton túl vagyunk, nemét tutira tudjuk. Lehet, hogy inkább veszek valamit abból a pénzből amit erre költenénk.

     

    Nálunk megint rengeteg hó esett! Hogy fogunk így elkezdeni építkezni március közepén, el nem tudom képzelni.

     

    Már csak 4 nap munka!!!!

     

    22+2

    előzmény:
    marcsi0211 (6089)
    2009-02-24  08:59
  12. 2009. február 24. 09:086090.

    Sziasztok!

    A hármas képen  az látszik h kidfiú.. vagyis premierben a fütyije

    A négyes képen meg a kis feje, azt biztos ki tudtátok venni, bal oldalt a fekete folt mellett van a könyöke, mert a tarkóját fogta alvás közben, jobb oldalt lent meg a kis talpa látszik mert azt meg felhúzta éppen (helyezkedett, mert éppen ébredezett) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. február 24. 08:596089.

    Szép jó reggelt lányok!

     

    Találtam a gyedre menö kismamiknak egy megnyugtató cikket!

     

    http://www.hetivalasz.hu/cikk/0902/2010_majus_ gyed

     

    Aztán ebböl mi az igaz és mi nem az majd kiderül mindenki számára addig.

     

    Aranyosak az uh képek bár a 3. nem tudtam értelmezni. A többi azért sikerült. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 24. 08:066088.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

     

    Ebi: nagyon édi a kispárnás kép. A 3-at én sem nagyon értem . Bár az tény, h nem vagyok vmi jó UH képértelmezésben .

     Brigita: én is szenvedtem vele. Még jó, hogy Ebi tud segíteni. Ki is próbálom otthon.

    Chrissy8000: Nálunk is hasonló a helyzet, szal össze kell írni, mi is az, ami tényleg szükséges, nehogy nagy lendülettel beszerezzünk egy csomó fölösleges cuccot. Magamat ismerve, nem könnyű, babócáért mindent elven olyan dolgok is tetszenek, amely nem túl hasznos  .

    Tiffin: Ez a 30. hét jó ötlet, ez lesz a határ. Utána vásárolunk mi is. Ellopom az ötleted. Anyósomék úgyis mindig azzal jönnek, hogy a 7. hónapban kell legjobban vigyázni, utána már nem lesz semmi gond.

     

    Brendolin: Eddig azt hittem, hogy az igazi hízás csak most következik. Jó lenne, ha nem így lenne. Még +8 kg-nál tartok, s ha beleférnék a +12-es határba a végére, nem panaszkodnék.

     

    Egyébként olyan rossz a gyomrom mostanában. Semmi nem esik jól. Ettem tegnap egy oriás islert, s alig tudtam megemészteni. Éreztem, hogy csak áll a gyomromban + azonnal ki is jött 3 patti. Szal, lemondok róla. Veletek ez hogy van?

     

    Kicsit belemerültem ... .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. február 24. 07:356087.

    Szia Ebi!

     

    A 4. képedet nem igazán értem, de az a kispárnás kép fantasztikus, és a fütykös sem semmi.

    Nagyon klasszul látszik a babóca!

    előzmény:
    ebi85 (6086)
    2009-02-23  22:50
  16. 2009. február 23. 22:506086.

    4D képeink

     

    26+5 (uh szerint 27+3) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. február 23. 22:436085.

    Sziasztok!

     

    Chrissy gratulálok a kislányhoz! 

     

    ghandi megy a drukk holnapra, hogy utazhassatok! Rómába én is szívesen mennék.. kicsit irigykedek is 

     

    brendolin megnyugtató h azt írod, a nagyja hízás meg volt nálad a 28.hétig. Remélem én is így leszek. Nem akarok nagyon elszállni a végére. 

     

    brigi remélem nem lesz gond.

    Mi is ma oltunk 4D-n, és én is videoból vágtam ki a képeket.  Én VLC media playerrel csináltam. Ha ott megnyitod a videot, akkor a fejlécben a fálj, eszközök stb sorában van olyan h video: itt kell a pillanatképre kattintani, és autómatikusan lementi azt a képkockát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. február 23. 22:356084.

    Sziasztok!

     

    Chrissy: gratulálok az egészséges kislányhoz! A Tamara nekem is nagyon tetszik de a baráti társaságunkban már van így lehúztuk a listánkról.

    Én a Boglárkával vagyok így, 6 éves korom óta tudom, hogy az én lányom nem lehet más csak Boglárka. Azt egy kicsit sajnálom, hogy 2007-ben divat név lett, de ez van.  Szerencsére apának is tetszett így nem kellett harcolnom vele. Cserébe most ő választott, ha kislány Dorottya lesz ha kisfiú Tamás.

    Most már csak én nem tudom a nemét?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. február 23. 21:496083.

    Szia Birgita,

     

    Biztos, hogy minden rendben lesz a magzatvizzel.

    Ne aggodj, remelem hamar meglesz az osszes vizsgalat eredmenye.

    Szoritok.

     

    szerkesztesekben sajni nem vagyok jo.

    előzmény:
    birgita (6082)
    2009-02-23  21:27
  20. 2009. február 23. 21:276082.

    Sziasztok!

     

    Most voltunk 4d uh-n. A bébi rendben van,de egy kicsit sok a magzatvizem holnap reggel el kell mennem terheléses cukorvizsgálatra. A magas cukor ugyanis lehet az oka. Ha nem, akkor néhány fertőzést is ki kell zárni (toxoplasma, rubeola és még vmi, de azt elfelejtettem). Ha ezek is negatívak, akkor én is ahhoz a többséghez tarozom,akiknek több ugyan a normálisnál a magzatvizük,de ennek semmilyen, a baba fejlődésére káros oka nincsen. Remélem így lesz, de azért most bennem van a para...

     

    Tudna valaki segíteni, hogy mozgóképből hogyan tudok állóképet kivágni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. február 23. 20:136081.

    Chrissy8000: Jó későn kellett megcsináltatni ezt a vizsgálatot, azt hiszem én már rég idegbajt kaptam volna. Nagyon örülök, hogy jó lett az eredmény. 

    Nagyon szép név a Tamara, nem is tudom, hogy nekünk miért nem volt a listán. Nekünk Gyöngyikénk lesz, végül is ez tetszett mindhármunknak.

     

    Roland0713: Nagyon klassz, hogy már áprilistól otthon lehetsz, legalább még tudsz tevékenykedni Te is egy kicsit. A mozgással én is így vagyok, mint Te, mert vannak nálunk is nyugisabb napok, amikor aggódva figyelem a kicsit, aztán szerencsére általában másnap beindul.

     

    Marcsi: Babakocsi egyenlőre eldöntve, hogy marad a régi, persze ha szembetalálkozunk egy kihagyhatatlan ajánlattal, akkor lehet, hogy meggondoljuk magunkat.

     

    Azt hiszem vásárlás ügyben kicsit az itt írtak alapján lenyugodtam, hiszen úgy látom, még a többség nem fogott bele, pedig már azt hittem mindenki erősen raktároz.

     

    füles0224: Akkor most Nálad a hízással nem lesz gond, hiszen nem igazán tudsz sokat enni. Egyébként megnéztem a régi kiskönyvemet és igazán kb. a 25-28 hétig híztam, utána szinte már csak 1-2 kg-ot. Szerintem valószínű, hogy a gyomornak ilyenkor már nincs olyan sok helye és hamarabb jóllakik az ember.

    előzmény:
    Chrissy8000 (6080)
    2009-02-23  19:50
  22. 2009. február 23. 19:506080.

    Szia Angel,

     

    igen es mar nagyon regen elhataroztam es mindig feltem, kozben nehogy divatba jojjon a nev es ne adhassam azt...

    Apanak eloszor nem tetszett, de majd het eve egyutt vagyunk, azota mondogatom neki, hogy addigra majd megbaratkozik vele. Es tenyleg, 1-2 eve mondta, hogy ok akkor cserebe o valaszt fiu nevet.

     

    Ja mi most vagyun 22+5 (ma ket nappal latta a doki kisebbnek, az teljesen ok.)

     

    Nagyon eredmenyesek vagytok, hogy mar meg is van az apasagi!

    előzmény:
    Angel37 (6078)
    2009-02-23  18:51
  23. 2009. február 23. 19:146079.

    Sziasztok!

     

    Régen nem írtam, próbáltam visszaolvasni, de a kimaradt 300 hsz. szerintem örökre olvasatlan marad

     

    Amiről írhattam volna:

    pihenés: a wellness hétvége nagyon jól sikerült, mi is és Babó is nagyon élvezte Szeretnénk elmenni mégegyszer a szülés előtt, hogy apa is kikapcsolódjon, ne csak én.

    Jövőhéten pénteken esedékes a Római kiruccanás,  amit a dokinak jövő kedden jóvá kell hagynia... remélem nem kell lemondanunk (a repjegyeket karácsonyra kaptuk, a szállást most kajtatom). Gondolom ha zárt a méhszáj, akkor nem fogja megtiltani a repülést?!?

    Munka: ma végre kiderült ki lesz az utódom, márc. 1-31-ig taníthatom be. Ahhoz képest hogy én dec.1-től szerettem volna, sok időt nem hagytak nekünk

    Vásárlás:még mindig nem vettünk semmit a picinek (kivéve a szoptatós párnát, de azt most én használom), és még semmit nem is fogadtunk el. Az egyetlen dolog, amit megvennék - ha már lehetne kapni - az a NUK új cumisüvege, amin a Kisvakond kergetőzik Nyuszi barátjával Párommal mindketten Kisvakond rajongók vagyunk, ilyet mindenképpen kell vennünk a gyerkőcnek (vagy magunknak ) mert limitált darabszámban készült! Viszont még nem kapható, szóval egyelőre még nem kellett semmilyen fogadalmamat megszegnem!

    Higiénia a kórházban: na ezen még nem idegesítem magam... majd 6-8 hét múlva végig gondolom, mi is kell a kórházba  - gondolom akkor majd be is pakolom a táskát

    Holnap reggel megyek laborra, szerdán pedig a terheléses (glukózos) tesztre

     

    Gratulálok mindenkinek a szebbnél szebb fotókhoz, kinek a lánykához, kinek a fiúcskához

     

    Bocs, hogy hosszú lett  - Puszi mindenkinek, Ghandi

    24+6

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. február 23. 18:516078.

    sziasztok!

     

    Chrissy,

    gratulálok az amnio eredményhez és a kislányhoz is!

    nagy a megnyugvás, gondolom!

     

    Egymás szemében?

     

     

     

    nekem ma nagyon húzódik a hasam, elvileg melegfrontra szokott így fájni, de eddig bárhol néztem összevissza írtak, hogy milyen front van/jön...

     

    ma 22+0

     

    jaaa, végre kezünkben az apasági nyilatkozat!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. február 23. 18:026077.

    Kelengyevel meg mi is varunk, meg 5 hetet, aztan majd a betoltott 30. het utan indulok vasarlo korutra, de addig is nezegetek, olyan jo erzes!

     

    Mi nem oroklunk semmit, elso gyerek plusz kulfoldon lakunk, nem ismerunk olyat, aki atadhatna a cuccait. De kisagybol pl. tobbfunkciosat nezunk, amihez van leesesgatlo es kesobb nagyaggya alakithato, csak keret es matrac kell hozza, igy 5-10 evig is jo lesz.

     

    gratula a kislanyhoz, a neve pedig gyonyoruseges, nem kulonckodo megis egyedi.

    előzmény:
    Chrissy8000 (6075)
    2009-02-23  17:20
  26. 2009. február 23. 17:436076.
    Éljen nagyon örülök, hogy rendben vagytok! Gratula a kislányhoz
    előzmény:
    Chrissy8000 (6074)
    2009-02-23  16:51
  27. 2009. február 23. 17:206075.

    Szia,

     

    Igen en is hasonlo keppen vagyok, de direkt nem is szoktam megnezni a gyerek dolgokat az uzletekben, mert eddig ugye nem lehetett venni smmit. Most pedig mar ho vege van. (tudjatok munkanelkulikent elegge visszaesett a bevetelem)

    Szoval elkezdtem irni egy listat, hogy miket is kell vennem es lehet, hogy igy is hagyjuk a vegere. Talan a marciusi borzere kinezunk, hatha valami fontosabb dolgot jo aron talalunk. Tarts ki, mar csak picit tobb mint harom honap es vasarolhatsz.

     

    Igen, nekem is kell vennem egy uj jatcintot mert az elozo elviragzott mielott elmentem Anyuekhoz.

     

    Anyueknal szinten szoba kerult a babakocsi, es Apukam is teljesen elamult, hogy mennyibe kerulnek.

    Mi mondjuk tamogatjuk az en szuleimet, parom Anyukajat igy nem sok segitsegre szamithatunk. A nagymamam az egyetlen aki majd akar (es szerencsere tud is) venni valamit, majd beszall a babakocsiba. Meg persze  baratok. Testveremtol eleve megkapjuk a kisagyat es a pelenkazot, es ugy tudom o direkt tett el nekem aranyos rucikat, bar kisfia van.

    előzmény:
    Brendolin (6064)
    2009-02-23  09:18
  28. 2009. február 23. 16:516074.

    Sziasztok,

     

    Ma nagyon jo kedvem van.

    Megjottem a genetikarol. Amniocentezis eredmenye: Egeszseges kislanyunk lesz.

     

    Korabban mikor szoba kerultek a nevek, nem akartam irni, mert hat nem tudtuk mi lesz az eremeny. De Tamara lesz a neve. Kedvenc Szilvasi konyvembol. Kisfiu nevunk nem is volt, azt apukajanak kellett volna keresni, de most raer ujabb 1-2 evet.

     

    530 g a kisholgy es nagyon edes volt a kontroll UH-n. Biztos sjtett valamit, mert egesz nap nagyon virgonc volt.

    Mar alig varom, hogy mehessunk 4D-re.

     

    Most visszaolvasok, csak megakartam osztani veletek a johirt.

     

    Kerdes: Azt irta a doki az UH papirra, hogy harantfekveses a baba. Ennek van valami jelentosege?

     

    xxx, Chrissy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. február 23. 13:496073.

    Sziasztok!

     

    Brendolin: nagyon szép a csöppöd! és jobbulást!

     

    Itt is el kezdett esni a hó és hideg is van, de vasárnap már márc. és ez jól esik, csak jöjjön vele a meleg is!

     

    Én tavaly mikor voltam kórházban, sokszor lefertőtelnítettem magamnak a budit, hiába takarították minden nap, de szegénybetegek sajnos hamar összekoszolták. Bár nem ültem rá, csak ha muszáj volt, de jobb félni alapon...

     

     Itt a klinikán nem tom mennyire takarítanak, de inkább viszek magammal minden, ami kell.

     

    Babaluz: nagyon cuki!

     

    Hétfő van, munka, de április közepe már pikk-pakk itt lesz! 

    Az utódom továbbra is kiakaszt, sztm szörnyű egy némber.

     

    A hétvége jó volt, eltelt gyorsan, pedig nekem 4 napos volt.

     

    Szombaton voltam a klinikán, mert a dokim mondta, hogy csak megnézi a méhszájamat, de zárt teljesen. Vasránap dél után meg besüppedtem a párnáim közé és fel sem volt kedvem kelni.

     

    Holnap terheléses cukor.

     

    És nyomja a méhem a gyomromat, alig bírok enni, ha kicsit többet eszek, olyan hányingerem van, hogy csak na.

     

    24+2

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. február 23. 12:556072.

    Nagyon helyes! Mi ma megyünk 

     

    26+5 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6071)
    2009-02-23  12:33
  31. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 23. 12:336071.
    Remélem, most felmegy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6069)
    2009-02-23  12:28
  32. 2009. február 23. 12:326070.

    Sziasztok!

     

     

    Sztem ne a hetekkel számold ki a hónapot, hanem a baba várható születési idejétől vissza. Nekem máj 27, vagyis akkor töltjük be a 9. hónapot, így febr 27 -én betöltjük a 6. hónapot és belelépünk a 7.be  

    előzmény:
    Roland0713@citromail.hu (6068)
    2009-02-23  09:54
  33. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 23. 12:286069.

    Sziasztok!

     

    hoztam képet babóról :).

     

    Behozta magát - a 12. és a 18. UH-n 1 hét lemaradása volt, most már 24+3 volt pénteken .

     

    Mindenki jól van és élvezi a hóesést - én nem szeretem továbbra sem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. február 23. 09:546068.

    Sziasztok, szép jó reggelt mindenkinek!

     

    Sajnos ismét hóesésre ébredhettünk, ami egy kicsit elvette a kedvemet. Tegnap, tegnapelött a babám alig mozgott már aggodni kezdtem, de ma reggelre úgy belendült, hogy behozta a két napi lemaradást!

     

    Gnokki: Hát én egy picit késöbb születtem 81-ben.

     

    Ettől a héttől kezdve már csak 3 napot dolgozok egy héten. Valószínüleg áprilistól itthon leszek és belefogunk a festésbe és a nagytakarításba. Átrendezzük a szobánkat is, hogy végre elkezdhessük megvenni lassan az ágyikóját a kis pocaklakónknak!

    Tényleg, ha én holnap leszek 24 hetes, akkor én már a 6. hónapban járok? Az a baj , hogy nem vagyok tisztában azzal, hogy melyik héttel melyik hónap kezdődik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. február 23. 09:426067.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Hoztam és mindenki egészségére!

     

    Nálunk éjjel 3/4 1 ota szakad megállás nélkül a hó és mindjárt megyek a gyerekekkel a pékig mert muszáj lemennünk csak el ne csusszunk.

     

    Brendolin: Miért nem néztek egy alig használt babakocsit valamelyik aukcos portálon? Féláron is lehet kapni olyat amit csak azért vettek meg hogy legyen aztán rájöttek hogy mégse az kell nekik.

     

    Tegnap én is átköltöztettem a cserepes virágokat a kisszobából a nagyba mert már hiányzott a zöld és virág.

     

    Fertötlenités: Én nem viszek sok ilyen dolgot mert a külön zuhanyzót és a mosdót is naponta fertötlenitik és adnak külön fertötlenitö folyadékot amit lehet és kell is használni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. február 23. 09:406066.

    Sziasztok

    Valaki vagy ?

     

    A vasarlassal kapcsolatban: Mi csak 28-30 hettol szeretnenk elkezdeni vasarolni, nem a babona miatt, hanem, mert addig szeretnenk ablakokat cserelni a jovo honapban es az festessel is jar ugyebar... Es meg nem tudjuk mire mennyi hely marad. Csak ezutann fogunk vasarolgatni.

     

     23+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. február 23. 09:286065.

    Jó reggelt és szép napot Mindenkinek

     

    Nálunk szakad a hó hol van már a tavasz??????????? 

     

    Timae, Brendolin: olyan szépek a babák mi ma megyünk, mert a szombat nem jött össze.

    Csincsani: Érthető voltál. Jó, hogy túl vagytok rajta. Én is nagyon megkönnyebbülnék, ha már készen lenne a bébi szoba.

    Vásárlás:  Én az interneten letölthető kelengyelistákból kiválasztottam a számomra legszimpatikusabbat, és excel táblázatot csináltam belőle (ha valaki kéri, szívesen átküldöm). Ez alapján, ha valahol jó áron látok valamit, akkor megveszem, a listában pedig kipipálom. Kénytelen voltam rászorítani magamat erre, különben össze-vissza vennék mindent. Bár a múlt heti bababörzén elcsábultam és vettem néhány nem éppen létfontosságú ruhát  Például egy a farmer kertésznadrágot, amit majd Zsigi 1 éves korában hordhat annyira édes...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2009. február 23. 09:186064.

    Szia Chrissy!

     

    De amikor annyi jó akció van és valahogy mindenhol. Majd meg szakad a szívem, amikor a gyönyörű kis bady-kat látom szinte fillérekért. Vígasztal a gondolat, hogy jövőre is lesz akció, meg ugye majd lesznek a nyári akciók is és addigra már meglesz a pici, akire majd lehet vásárolni. Sajnos nálunk valahogy a család nem egy adakozós, meg elég kevesen is vagyunk. Anyukám a múltkor mondta, hogy a közelben most épülő Tesco áruházba jól eltudnék gyalog menni egy olyan háromkerekű terepkocsival. Erre mondtam Neki, hogy ha esetleg vesz nekem 180.000,-Ft-ért, akkor biztosan így lesz, de amúgy maradunk a réginél. Na azért erre nézett egy nagyot, mert nem gondolta, hogy ilyen árak vannak. Szerencsére az unokatesómáknál tavaly nyáron született egy baba, csak Ő fiú, de gondolom azért majd sokmindent átadnak nekünk. Amit azért muszály lesz beszerezni az a babaágy, meg a fürdető. A többi tényleg ráér.

    A régi babakocsinknál felmerült bennem is, hogy esetleg varrhatnék rá huzatot, de majd még meglátjuk. Úgy tervezem, hogy majd amikor már ül a babóca, akkor mindenképpen veszünk egy jó sportkocsit, amit fektetni is lehet és az már modern lesz és jól ki lehet használni és már nincsenek is olyan horror árban.

     

    Az itt írtakon felbuzdulva vettem én is egy játcintot, úgyhogy most én is várom, hogy a tavasz beköltözzön a lakásba. Olyan jó illata van annak a virágnak..

    A hétvégére egyébként melegedést mondanak.

     

    Üdv., Éva 

     

    előzmény:
    Chrissy8000 (6062)
    2009-02-22  20:56
  39. 2009. február 22. 21:056063.

    Hello,

     

     En ugy masfel hetente veszek egy jacintot, es az akkor folyamatosan itt van az asztalon a nappali kozepen, es novekszik, viragzik, illatozik. Olyan oromem telik benne, behozza a meg tavoli tavaszt a lakasba.

     

    előzmény:
    Luiz (6054)
    2009-02-22  06:59
  40. 2009. február 22. 20:566062.

    Szia Brendolin,

     

    Mar hianyoltalak.

     Orulok, hogy jol vagytok es biztosan nagyon jo volt a 4D.

     

    Ha ugy tartjatok jonak, ne vasaroljatok. Keszitsetek listat, esetleg nezzetek ki mit honnan szeretnetek es majd a legvegen megveszitek, esetleg a lelkes nagyszulok, baratok elvegzik a beszerzeseket.

     

    Ami pedig a babakocsit illeti, ha leveheto es moshato a huzata akkor tudsz esetleg varrni ra uj, modernebb huzatot. De ha te nem vagy egy varros akkor szerintem egy varrono is megcsinalja torede annyiert mint amennyibe egy uj kocsi kerulne, raadasul ezt szereted es mar bevalt.

     

    Udv, C

    előzmény:
    Brendolin (6052)
    2009-02-21  19:20
  41. 2009. február 22. 17:386061.

    Sziasztok,

     

    7végén többet van mindenki a családdal, úgy látom.

     

    Babacsukás:  nekem a lánykám és a mostani is sokat csuklott/csuklik. Amikor a lánykám kicsi volt, egy tanuló védőnéni volt 1x nálunk és mondta, hogy adjunk neki citromlevet (a cicit csak evésnél fogadta el). Mivel allergia-veszélyeztetett volt a gyerek nem adtam neki, most már több mint 3 éves, gyakran csulik, de soxor én szólók neki, hogy igyon valamit és elmúlik, annyira nem veszi észre/nem zavarja a játékban. Egyszer kérdeztem tőle és megmondta, hogy nem baj, ha csuklik. Szal lehet, hogy csak mi gondoljuk ezt baromi kényelmetlennek, van amikor nem olyan központi kérdés.

     

    Fertőtlenítés/kórházi tapasztalatok, cuccok:  nem tudom, nem használtam, fertőtlenítő kendőt, mert a MÁV-ban szépen kitakarítottak, plusz minden pisi után lezuhiztam a hátsómat. Itthon használok domesztoszos törlőkendőt de utána egy ideig nem ülök rá, mert nedves a deszka és az nekem duplán kényelmetlen. Szerintem a papírülőke jobb megoldás lehet, de valóban be kell belőle spájzolni, mert naponta legalább 10 elfogy (sokat kell inni, pisilni és cserélni a betétet). A pelenkázóra se használtam fertőtlenítőt, mert vittem a dm-ben kapható alátétből, ez ha nincs baleset többször használható, ha nem vagy gyors a peluscserénél, akkor meg nagyvonalúan eldobható, nem kell sokat takarítani (később is jó hasznát vettem a babával való jövés-menésnél). Pelust meg popsitörlőtáltalában kell vinni a szülészetekre, én egy nagy tubus bepantent is vittem, mert elborzasztott, hogy a csumpis kezével mindenki belenyúl ugyanabba  a tubusba (ma már a dm-ben kapható mini popsikrémet vinném, kisebb és ugyanolyan jó). Általában érdemes mini termékeket/mintákat vinni, én a rövidebb utazásainkra is ilyeneket viszek magammal, kicsi és jól elfér. Én a pihepuha wc papírt használom itthon is, mondjuk jó varratot csinált a doki, nekem nem fájt akkor se, ha papírral töröltem.

     

    Chrissy: persze, eredetileg nem az én 5letem, szintén egy főrumban olvastam és hasznosítottam.

     

    Láttam olvasgatjátok a porontyot, az utóbbi időben nekem két kedvencem volt: http://velvet.hu/poronty/2009/02/18/kismama_3_0_a_terhes_ no_mindent_elfelejt/ és http://velvet.hu/poronty/2009/02/17/szar_ugyek/ ez utóbbin a koomentek is halálosak, potyogott a könnyem. És minden szava igaz.

     

    Szép estét mindenkinek!

     

    Márta 23+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. február 22. 15:456060.

    Bocsi,most néztem a Játcintot így kell írni!

     

    Szép Napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2009. február 22. 13:446059.

    Sziasztok!

     

    Csilla: én is 07.05.-én születtem Te melyik évben, én 75-ben.

     

    Enyém baba is nagyon sokat csuklik de inkább sokszor keveset. Egy nap van, hogy 10 x is csuklik pár percet. Nem tudom, hogy mit lehet tenni ez ellen, szerintem semmit.

     

    Én megvárom a 4D-s mozizást hátha kiderül a neme és akkor már végre vásárolhatok. Ugyan nincs sok mindenre szükség, pár vékonyabb rugi kell plusz szeretnék egy elektromos mellszívót mert a kézivel sokat kínlódtam.

     

    További kelemes hétvégét, gyönyörű idő van nálunk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. február 22. 13:236058.

    Sziasztok,

     

    épitkezést és festést mi letudtuk  karácsony előtt.

    Azelőtt ugy voltunk hogy mi az emeleten laktunk (fürdő, konyha, nappali , és két szoba ), lépcső pedig kinti volt terasszal,anyósék pedig lent. Kinti lépcsőt és teraszt meghagytuk, de csináltunk egy benti lépcsőt is mert lent van illetve volt két kihasználatlan szoba, igy abból hálót illetve dolgozót csináltunk magunknak,és a fenti két szoba marad a gyerekeknek (amugy azok egybenyilnak).Na csak igy az a rossz h igy nagyon egybe vagyunk anyosékkal (amugy nagyon rendesek , jol kijövünk és keveset vannak itthon, na de azért jobb külön),és emiatt még tavaszira maradt hogy a lépcső köré falat húzzunk és akkor zárt lépcsőházunk lesz amiből direktbe fog nyilni a lenti dolgozó szobánk és abból a hálónk.

    Igy megint külön leszünk(bejáratnak a kinti teraszos lépcsőt fogjuk használni) és nagyon megnőtt az életterünk (4 szoba konyha nappalli fürdő és lépcsőház).Anyoséknak lent marad egy nagy nappalijuk , konyha , fürdő és nagy háló...szoval kb igy lakunk mi.... habár nem tudom mennyire voltam érthető

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2009. február 22. 07:496057.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Sajnos én elég korán kelő vagyok, főleg mostanában, mert megint elkapott egy kis nátha és nem igazán nyerő az orrlégzésem már úgy hajnal felé. Tegnap meg ahogy felébredtem egy kicsit hajnal 3-kor a babám is nekilendült, kb. 1 órát bulizott, úgyhogy akkor meg arra is figyeltem.

     

    Azért a vásárláshoz még az hozzátartozik, hogy akárhogy is megbeszéltük, de a férjem a szánkó akció keretében nem tudott ellenállni egy kis bobnak, ami jó háttámlás és még be is lehet kötni a babát. Mindössze 900 Ft volt, úgyhogy nem lehetett otthagyni.

     

    Mi is voltunk a 16. héten 4D-n, kb. ugyan azt láttuk, mint most. Szerintem a babák nagy része önkéntelenül felhúzza a kezét, hiszen ott nyomogatják a pocakot, ahol a feje van.

    Én nem is azt várom ezektől az UH felvételektől, hogy lássam a vonásait, hiszen az úgyis lesz, amilyen lesz - gondolom majd valamelyikünkre csak hasonlít egy kicsit - hanem azt, hogy mindene rendben legyen. Azt láttuk, hogy szép hosszú ujjai vannak és hosszú combija, mint a tesónak és nekem. Szerintem ez egy csajszinál nagyon jó. A többiben meg hasonlítson apára, mint a nővére, mert így lett nagyon szép kis fejformája és kék szeme. Jaj de elfogult vagyok....

    Azt hiszem már nem megyünk ilyen UH-ra, csak a hivatalosra.

     

    Tenap voltunk a Kékesen, de csak az alsó dombig mentünk. Jót szánkózott Bianka, sajnos én már nem mertem, pedig tavaly is nagyon jó volt. Na majd jövőre a picurkával együtt.

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    letty604 (6055)
    2009-02-22  07:12
  46. 2009. február 22. 07:286056.

    Szia Luiz!

     

    Te is már jó korán fent vagy!

    Nekem Játszintom van,már 1 hete vettem,még csak a levelek voltak!De most már nyílik!Olyan jó illata van!

    Én elviselem a telet,de azért most már jöhetne a tavasz!

    Azért a gyerkőcökkel jó kint lenni!

     

     

    előzmény:
    Luiz (6054)
    2009-02-22  06:59
  47. 2009. február 22. 07:126055.

    Sziasztok!

     

    Én már megittam a -t!De gondolok Rátok is,úgyhogy itt egy kis vagyhogy jól induljon a nap!

     

    Hát így érthető a vásárlás!

    Én is arra gondoltam ráérünk majd a 28.hét után készülődni!

    Nagyon jók a képek.A sima uh-s képen egész jól lehet látni az arcocskáját!

    Mi már a 16.héten voltunk 4D-n,mert karácsonyi meglepinek szántuk!

    Az én pici babóm is ugyanígy bujkált!Ettem csokit,megrázogattuk a pocim,de hát szégyenlős volt!

    Még most is az,mert a dokim még mindig nem látta,hogy mi lesz!

     

    Timea:A kép jobb sarkában van a dátum,és az 02.21

    előzmény:
    Brendolin (6052)
    2009-02-21  19:20
  48. 2009. február 22. 06:596054.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    gratula az uh-khoz nagyon jók a képek... igaz Brendolin a tiéteknek a 4d-n inkább csak a karja látszik... az én fiam is ilyen volt mind a két keze mind a két lába az arca előtt nehogy lássunk valamit...

    amikor ketteskével voltunk a 17. héten ő meg nekünk hátatfordítva aludt

    mi a prakszis (jesszusom hogy kell ezt írni???) voltunk és mivl nem mutogatta semmiét ezért csak 6 ezret kellet fizetünk kaptunk képet is meg a dvd-t is de azt mondta a doki azért ne fizessünk mert ez nem volt mozis élmény majd menjünk a 28. hét körül... úgyogy majd megyünk nem sokára

    Bababluz ha szivacsos a méhlepény akkor öregszik az egyik barátnőmnek is csak a 4d-n vették észre mutatta a dokijának és utána jobban figyeltek (kellett mennie kéthetente aztán hetente flow vizsgálatra ahol nézték, hogy jó-e még a keringés... nem lett semmi gondja és időben szülte a bébit de nem árt rá odafigyelni, szerintem mindenképp mutasd meg a leletet a dokidnak)

    vettem tegnap egy nárciszt magamnak (már virágzót) és egyfolytában néznem kell olyan jó tavasz hangulata van... és én még mindig nagyon örülök a hónak, bár a gyerkőc kicsit megfázott (folyik az orra de nem vészes) azért majd ma is kimegyünk egy kicsit

     

    vásárolgatni mi nem fogunk mert nem kell semmi... szeritem majd valakior márciusban (ha elrakom a fiam téli ruháit) felhozom a pincéből a kicsi ruhákat és majd átválogatom, hogy kell-e valami, de  szerintem semmi (max kap pár rugit, hogy legyen saját ruhája is, de tényleg a nagyszülők rokonok úgyis alig várják, hogy vehessenek valamit úgyhogy nem fogom túlzásba vinni)

    amúgy a fiammal ilyentájt kezdtünk babakocsit nézegteni a kiságyat meg megvettük össze meg május elején raktuk mikor kész lettünk a felújítással (mert akkor is az volt, hogy mielőtt megszületik még kivágtunk egy falat meg átfestettünk mindent mondjuk ez három napos meló volt szóval tényleg nem sok csak utána még hetekig tartott mire mindent kirámoltunk a dobozokból...

     

    ja és ma 26+0

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 21. 19:306053.

    Néztem a képeidet ... lehet régebbi képeket tettél fel véletlenül és nem a mostaniakat ... ha jól látom ezek tavaly novemberiek

    előzmény:
    Brendolin (6052)
    2009-02-21  19:20
  50. 2009. február 21. 19:206052.

    Sziasztok!

     

    Már régen jelentkeztem, de minden nap olvaslak Titeket.

     

    Magdi: Nagyon örülök Nektek, nagyszerű, hogy már Te is itt tartasz!

     

    Nagyon klassz, hogy rendben vannak a babócák. Kicsit irígykedem azokra, akik már otthon vannak, vagy napokon belül otthon lesznek. Sajnos én még májusig dolgozom, bár akik fekvésre vannak ítélve, azokkal nem szívesen cserélnék.

     

    A házépítők táborához én is csatlakoznék, bár csak egy kis előteret kellene építenünk, meg kifesteni az előszobát.

     

    Vásárlás: Sajnos egyszerűen mi még nem merünk vásárolni, mert (ha esetleg valaki még emlékszik) volt még 15 évvel ezelőtt egy nagyon rosszul végződő terhességem. Akkor már minden elő volt készítve és nagyon rossz volt ezeket elpakolni. Azért szerencsére pár év múlva elővehettük újra a dolgokat, de ez az emlék még mindig kísért. Sokat törtük a fejünket babakocsi ügyben, mert az az igazság, hogy van egy jó minőségű, de nem épp divatos kocsink, ami kiszolgálta Biankát és szerintem nagyon praktikus. Jó masszívak a kerekei (nem műa.) mély és sportkocsinak is használható, csak a színe és anyaga nem modern. Olyan tarka-barka és pamut anyagú (leszedhető és mosható). Egyenlőre úgy néz ki, ez marad. Úgyis kell még elég sokmindent vásárolni, mert nekünk sajnos nem sok babás ismerősünk van.

     

    UH: A hétvégén van egy bababörze, ahol a Hepinet hirdetett 4000,-Ft-ért 10 perces 4D-s UH-ot, amire be is jelentkeztünk. Azonban tegnap telefonáltak, hogy mégsem lesz, de szívesen látnak bármelyik rendelőjükben, és megcsinálják a teljes vizsgálatot DVD-vel és CD-vel, meg 1 ajándék képpel. Na ennek nagyon megörültem, úgyhogy kihasználtuk az alkalmat és ma el is mentünk. A picikénk nagyon aktív volt, de a kezecskéjék mindig az arca elé tette, mintha védekezett volna a zargatás ellen. Már 6 cm-es a feje és 672 gramm. Pontosan a korának megfelelő, 24+1 a méretei alapján is. Megpróbálok képet csatolni de valahogy a 4D-ek nem az igaziak, mert bújkálós a pici.

     

    Bocsi az ömlesztésért. Mindenkinek további jó pocaknövesztést és nagyon jó egészséget kívánok!!!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2009. február 21. 18:256051.

    Sziasztok,

     

    Nekem tegnap elott este tobb mint egy oran at csuklott a babuci. Olvastam es vartam, hogy elmulik. Aztan mar nagyon sajnaltam szegenyt es probaltam mindenfele testhelyzet valtoztatast hatha segit.

     

    Ha valakinek van otlete en is orulnek.

    előzmény:
    Roland0713@citromail.hu (6046)
    2009-02-21  11:33
  52. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 21. 17:256050.

    Huh, ez igen! ... micsoda marketing van ennél a cégnél.

    Köszi a tájékoztatást. Ha tudsz hozz te is képet, szívesen nézném mások babáit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6049)
    2009-02-21  17:21
  53. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 21. 17:216049.

    Gratula, a képek nagyon jók .

     

    A http://www.4dultrahang.hu/-n voltunk a XIII. kerületben.

     

    Ezt választottuk, ami 17 000 FT: 

     

    Önnek a 4D UH genetikai vizsgálat 1.900 Ft-ba kerül mert
    15.000 Ft ajándékot kap hozzá.

    4D szülészeti genetikai ultrahang vizsgálat + Babamozi + Orvosi szakvélemény
    +DVD színes mozgó képpel aláfestőzenével + 2 fénykép + 1 CD lemez 5-30 db
    számítógépen kinyomtatható képpel + 1db fotó papírra nyomtatott A4-es
    sztárfotó laminálva + 2db fénykép + Átruházható 1db
    10.000.- Ft-os utalvány magzati köldökzsinór vér levételéhez
    +5.000.- Ft-os vásárlási utalvány amely beváltható 2 in 1 kismama üzletekben.     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (6048)
    2009-02-21  16:42
  54. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 21. 16:426048.

    Szia, hol voltatok babamozin, és mennyibe került?

    Tegnap voltunk a SOTE-n genetikai UH-n és a Baross u. 44-ben láttam babamozis hirdetést. (www.baross4d.hu), itt 7 ezer az orvosi szakvélemény nélküli babamozi, amit gondolom dvd-re írnak és jár hozzá egy fekete-fehér kép.

     

     

     

     

    Képzeltéjtek, a SOTE-n nagyon gyorsan ment minden alig másfél óra alatt kész volt a beiratkozásom, az UH, az orvossal beszélgetés, majd a képek kifizetése. Szóval nagyon pörgős volt. 10-re értünk oda, 10,30-kor szedték be a 10 órásiak papírjait, aztán behívtak engem másodikra, ahol berögzítettek a gépbe, majd megkaptam, hogy melyik szobába kell mennem, ott kb 5 percet vártunk már hívtak is, aztán egy másik orvos gépelte le a leletet, egy harmadik helyen fizettem a képekért, és még a befizetési igazolót kellett bemutatnom utána már mehettünk.

    Pedig nagyon sokan voltak, még is szervezetten pörgött minden.

    Velünk minden rendben volt. Hoztam képet.

     

    21+5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6047)
    2009-02-21  16:15
  55. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 21. 16:156047.

    Sziasztok!

     

    Tegnap megvolt a mozizás . Anyut is levittük, s annyira meghatódott . Nagyon örült neki. Képzeljétek, a doki kérdezte, hogy dohányzom-e, mert szivacsos a méhlepényem . Mondtam is, h kb 3 évvel ezelőtt szívtam 1/2 évente 1 szálat - szal összesen vagy 1 dobozzal eddigi életemben, szal csak nem amiatt van. TI már találkoztatok hasonlóval? Elvileg semmi gond, megtartja a babót, csak nem szép

     

    De felejthetetlen élmény volt, ajánlom mindenkinek. Megyünk még 1* - pedig megfogadtuk, h 1 elég lesz .

     

    Mindenki jól van? Küédök egy kis alkoholmentes bólét mindenkinek Remélem, ízlik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. február 21. 11:336046.

    Csajok!

    Mit lehet tenni, ha csuklik a manó odabent? Már 5 perce érzem egyfolytában!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2009. február 21. 11:136045.

    Sziasztok!

     

    Brigi: Nem ez a párom szülinapja, én 07.05.- én születtem. És Csillának hívnak!

     

    Már úgy szeretnék vásárolgatni a picurkámnak, de még túl korai. Fiú, lány ruhákat bőven kapunk. Sajnos még nem tudom, hogy mi lesz, de ha a következő UH-n nem mutatja magát akkor megyünk 4D UH-ra! Én nagyon kíváncsi vagyok!

     

     

    előzmény:
    birgita (6043)
    2009-02-21  09:11
  58. 2009. február 21. 10:496044.

    Szép Jó Reggelt Mindenkinek!

     

    Már én is akartam kérdezni,hogy ki mikor kezd el vásárolni?

    Nekem mostanában a babakocsi választása okoz gondot!Fogalmam sincs milyet kéne venni,pedig választék van bőven!

    Kis rucikat kapunk,szerencsére sok csajszi van körülöttünk!

    Csak győzzem a mosást vasalást,és még egy nagytakarítás sem ártana mire jön a  babó!

     

    Jók a tippek a kórházi higgéniához!Én is beszerzek minden fertőtlenítő,törlő cuccot!

     

    Ui:Mindenkinek Szép Napot!(nálunk most süt)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2009. február 21. 09:116043.

    Sziasztok! 

     

    Tiffin: köszi a tippet. Olyan aranyosan lelkesek tudnak lenni az apukák  Örülök, hogy jól vagytok.

    8-as ikrek: Sajnálom, hogy ilyen felelőtlen nőknek megadatik az a csoda (most nem a 8 bébire gondolok, hanem úgy általában az anyaságra), aki meg tényleg megérdemelné, szenved és küzd éveken át, és lehet, hogy sikertelenül…ilyenkor annyira mérges tudok lenni

    Roland0713: (szégyellem, de elfelejtettem a nevedet) a 07.13. a születésnapod? Az enyém 07.14.

    Ebi: Mi babazenét hallgatunk, Zsigmond is nagyon imádja

     

    Tényleg leszünk jó néhányan, akikre építkezős tavasz vár

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2009. február 20. 23:216042.

    Szép estét mindenkinek!

     

    Egész délután esett a hó nálunk!

    Ebi: A koncert és a hegedü az jó dolog. Növérem lánya jár ilyen zene iskolába (Egressy Béni) és amikor a Mi Márkunkat vártuk 3 éve akkor én is sokat jártam a probákra és hangversenyekre és bemutatokra. A fiam a mai napig imádja is a hegedü hangját és a zenét mig a lánykámmal ugye már nem tudtam menni de ö nem is szereti. 

     

    Korház: Nálunk nincs gond az éjszakai alvással a babok nincsenek velünk mert este 11 kor beviszik és majd reggel 7 körül hozzák majd ujra beviszik 9 körül vizitre a doktornénihez aztán vissza és utána csak a látogatási idöre kerülnek be a csecsemösökhöz. 

    Bennt tartozkodás pedig 3 nap a simánál és 4-5 nap a császárnál.

     

    Roland0713: Én nem vásárolok mert mindenünk megvan a babaváráshoz. Csak a textil pelenkát és a kisplédet meg ha beleszaladok valami olcso kis nyári lányos rugdalozokba akkor, mert abbol több az igazi fius szin mert egy napra vagyok kiirva a 3 éves fiam szülinapjával.Bután nézne ki az autos és vonat mintásba a kislány.Ja és amit még szeretnék az egy eletromos mellszivo mert a kéziel nem akarok szenvedni és egy nyári tesokocsi is kell mert a lánykánk 1.5 éves lesz és lusta de lehet ogy csak az overáll miatt kényelmes még a kocsi neki.

     

    Ez hosszu lett!

     

    Marcsi 24+5 

    előzmény:
    ebi85 (6040)
    2009-02-20  20:43
  61. 2009. február 20. 23:026041.

    Sziasztok!

     

    T.Kata: gratulálok a per megnyeréséhez és reménykedjünk, hogy a volt munkaadód nem akar majd tovább menni. Bár a leírtak alapján nem hiszem.

     

    Csilla: mélységesen felháborodtam a védőnődőn. Miért kell egy kismamát cseszegetni a kilók miatt, főleg csak +4 kiló miatt?! Van szegénynek ezer más aggódni valója. Ha legközelebb találkoztok és megemlíti a kilókat ne hagyd magad. Szerencsére enyém védőnő de a doki sem, soha nem szólt a kilók miatt pedig lenne mire.

     

    Havonta járok a magándokimhoz de sajna neki nincs uh, "csak" a szivecskét tudjuk meghallgatni. Mostani terhességem alatt eddig csak 2 x voltam uh-n, a 12 hetesen és a 18. héten. Tervezek majd a 26-28 hét körül egy mozizást. Úgy rémlik mintha a Bogival többszőr lett volna uh.

    Mi a Boginál 50 ezret adtunk a dokinak és akkoriban 6 ezer volt egy vizsgálat. Most 8 ezer volt de múlt hónapban felemelte 9-re. Biztos vagyok benne, hogy nem adok 90 ezret. Viszont 3 éve mar a lelkiismeret mert sürgősségi császár lett és az anesztes úgy adta be a szurit, hogy észre sem vettem, profi volt. Sajnos nem találtam meg pedig nagyon szerettem volna meghálálni.

    Szülésznőt nem fogadtam mert azt mondta a doki, hogy nem lehet. Itt a Máv-ban nem tudom, hogy mi a szokás de valószínűleg megint császár lesz és akkor nem lesz rá  szükség, hogy válasszak.

    1 napig voltam egyedül a császáros megfigyelőben, az nem volt gond mert jóformán aludtam. Utána 1 napig egyedül voltam egy 3 ágyas szobában de nem mondanám, hogy túl jó volt, hiányzott a társaság. Mikor már lett társaságom segítettük egymást és a szobatársam segített a szoptatásban nem a nővérke. Befelé forduló bimbóm van és szegény lánykám nem nagyon tudott szopizni és a nővérke csak jól megkínozott. Kb. a 3 napon mondta a szobatársam, hogy kérjek egy szilikon bimbókiemelőt, na onnan könnyebb volt. Pedig neki is első baba volt.

    Én papír wc ülőkét vittem magammal, 6 napig voltam bennt és elment 3 tasak. Viszont kaptunk folyékony fertőtlenítőt a pelenkázóra és a kezünkre.

     

    Szedem az Elevitet és pár napja a Maltofert-t mert a vasam a béka feneke alatt van. Simán lehet a vastól hasmenés, nekem is van.

     

    Én babám nem tudom, hogy hol helyezkedik éppen de általában a bal felemen érzem a nagyobb rugásokat, valszeg ott a lába. Szegényem nagyon sokat csuklik, pl. tegnap legalább 5 x.

     

    Én is beállok a házfelújítók sorába. 5 éve építkeztünk de elfogyott a kedvünk és lemaradt pár dolog. Most fogjuk megcsináltatni a redőnyőket, párkányt, kertet és egy kis szerszámos házikót. Nem fogunk unatkozni mi sem. Apa mérnők ember de mindenben nagyon ügyes és kitartó. Rengeteget dolgozott a házon és még sok-sok ötlete van, bár néhányon csak a fejemet fogom.

     

    Na jó sokat írtam, egy kész regényt. Hiába, sokat írtatok

     

    Kata 22+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2009. február 20. 20:436040.

    Sziasztok!

     

    Képzeljétek! Ma elvittük a babácskát egy zeneiskolai hangversenyre  A barátnőm hegedül már 18éve és az ő zenekara is játsuott. Volt vonós zenekar, zongoraverseny és szaxofon meg fuvola is :) Márk nagyon élvezte, végig lubickolt, rugkapált... édes volt  Ha van rá lehetőségetek mindenképpen menjetek el a kis pocaklakókkal  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. február 20. 19:236039.

    Sziasztok,

     

    Huh, most ertem a hsz-ek vegere. Nagyon belendultetek.

     

    Epitkezes: Mi is ugy tervezzuk, hogy tavasszal kezdjuk. Addig mondjuk kell meg hitelt inteznunk. Azan persze reneteg munka, mert tenyleg ugy tudunk kijonni ha sokmindent mi csinalunk. Az en paromnak mondjuk semmi ilyesmi nem szakmaja (informatikus es kozgazdasz a draga) de szerencsere ugyes kezu es nem rest neki allni ilyesminek. Hat maj meglatjuk mire jututnk....

     

    Szuleszno: En is 20-30 ezer forintot hallottam. Es bevallom azert gondokozom rajta, mert utolso korhazi atogatasomnal az egyik szuleszno nem tudta beadni az nfuziot sem a szobatarsamnak...

     

    Dokik-penz: Mi 100 ezret adunk. Kerek perec megmondta, ez az ara. Azonban tudok olyat aki nem maganba jar hozza es ok ugy a felet szanjak neki. Es vele is tok rendes a doki es mindenki massal is.

    Viszont en szukseget ereztem, hogy legyen dokink, foleg miutan eloszor korhazba kerultem  (masikba) a hanyassal, es ram sem nezett senki mig ott voltam. Masodszorra megvolt a dokink es teljesen mas volt. Es nekem biztonsagerzetet nyujt, hogy alapos, szamon tartja mi tortenik, kerdezhetek tole es, hogy ott lesz a vegen.

    Valaki kerdezte, hogy mi van ha nem er be a doki... Olyankor nem adsz penzt. Vagy annak adsz aki ellatott ha elegedett vagy vele.

    Ennek ellenere pofatlannak tartom oket, azt tartanam a normalisnak, ha nem lennenk tarifak, hanem belatasod es penztarcad szerint adhatnal es ok szerenyen fogadnak azt. A pinceres hasonlat viszont tetszett.

     

    Dudukly: De jo otlet a fenykep a halapenz melle.  Ezt az otletet ellophatjuk?

     

    Tiffin: Vigyazz magadra. Neked is szoritunk, hogy szepen felcsusszon a lepeny!

    Amiko itt MO-n van egy front es hirtelen sokan szulnek akkor itt is kihajigaljak a noket 2-3 nap utan. Mindegyik korhazbol.

    En is ugyanugy vagyok a tusszentessel, kohogessel, felhuzott labbal, meggornyedve ok. Kulonben eles kis fajdalom.

     

    A 8-as ikres csaj dilis a dokija szinten. Es persze szornyen felelotenek. En sem olvasok bulvart, de jott mailben.

     

    Tavirozsa: Van kulon fertotlenito kendo es viz nelkuli fertotlenito gel. Szinten DM. En ezeket viszem a korhazba.

     

    A mi korhazunkban (Kistarcsa) sima szobak vannak (nem tudom hany aggyal) es alapitvanyi szobak 1 agyas(10 ezer/nap, apa bent alhat) 2 agyas (3000/nap) en ez utobbit szeretnem ha lesz, mert en is ugy gondolom, hogy ahol 4-5 masik kisbaba van nem nagyon tudsz pihenni, az egy agyasbn azert maganyos lehet (szegeny apa aludjon csak otthon, bekesen amig meg tud) a ket agyasban gondolom jo, hogy azert van kivel beszelni, eseteg segithetunk egymasnak, de tudunk meg pihenni kicsit.

     

    Ebi: En heti ket Elevitet szedek, napi ket MagneB6-ot es Folsavat napi egyet. Azt mondta a doki, hogy a kov labor utan, megnezzuk a vasat es annak fuggvenyeben eldontjuk hogyan tovabb.

     

    Jo hosszu lettem, bocsi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2009. február 20. 18:136038.

    Sziasztok lanyok, a drukkokat mindenkinek koszi!

     

    A baba jol erzi magat, rugdal rendesen, tegnap erezte eloszor a ferjem is, boldog volt tole egesz este!

     

    A korhazi torlokendorol jut eszembe, hogy popsitorlot is vigyetek magatoknak, ha tudtok...foleg gatsebeseknek eleg fajdalmas lehet a normal vecepapir hasznalata szules utan...csak egy tipp!

     

    Itt nem tudok az ujsagos reszleg mellett elmenni anelkul, hogy nem latnam azt a 8 ikres anyukat...szerintem iszonyu felelotlenseg volt az orvos reszerol ekkora kockazatot roni nemcsak a picikre, hanem az anyakra is!

    Hozzateszem, a nonek mar van 6 masik gyereke, munka es apajelolt a habokban, van sajat weboldala, amin adomanyokat gyujt....bezzeg arra volt loveja, hogy az arcat Angelina Jolie-ehoz hasonlora operaltassa! Minden a hirnevert, ugye....

    Az illeto orvos pedig mar mas anyanak is berakott ennyi gyereket...meg mindig nincs eltiltva...no komment.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2009. február 20. 16:476037.

    Hű lányok, a babám akkorát rúgott, hogy kívűlről is láttam! Fantasztikus volt!

    Mikortól lehet elkezdeni vásárolgatni a picinek? Ti mikor fogtok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2009. február 20. 14:516036.

    Én amit  hallottam, az 10EFt/nap, ráadásul nincs is másmilyen szoba, csak az 1 ágyas és az 5 ágyas

     

     

    Köszi Luiz a börzés expo infót, asszem memorizálom a márciusi Hungexpósat

     

    Az előtej ilyenkor természetes, bár nekem nemigen volt, talán egy kis beszáradt trutyi, mégis ment a szoptatás

    előzmény:
    Angel37 (6032)
    2009-02-20  13:52
  67. 2009. február 20. 14:436035.

    Most olvastam ha valakit érdekel bababörze: 

     

    Titeket is vár a 2009. februári börze, a 8. BabyMarkt!

    Időpontja: 2009. február 21-22. 9-18 óráig.

    Helyszíne (ÚJ!): SPORTMAX 2; 1123 Budapest., Csörsz  u.  14-16.
    (MOM Műv. Ház mellett a Gesztenyés Kertben)

    További programok 2009-ben:

    Február 21-22.  " Ez valami egészen új Babexpo...és börze"
    Március 22. Hungexpo "A" csarnok
    Április 11-12. " Húsvéti Játék vásár"
    Május  8-9.  "Tavaszi Baba  Expo"
    Június 13-14. "Nyári Baba Expo"
    Október  10-11. "Őszi Baba Expo"
    November  14-15.  "Téli Baba Expo"
    December  12-13.  Karácsonyi Játék vásárral egybekötve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2009. február 20. 14:036034.

     

    Luiz értettem amit irtál,csak vázoltam az én helyzetemet. Szurkolok h ne jöjjön hamarabb a testvérke és sikerüljön természetesen megszülni.

    előzmény:
    Luiz (6033)
    2009-02-20  13:55
  69. 2009. február 20. 13:556033.

    Tökéletesen megértelek Csinicsani... én arra írtam amit nekem monodott az egyik doki, hogy csak azért programozott császározna mert az előző császár volt (farfekvés miatt)... szóval semmi nem indokolja azt sem feltétlen, hogy császár legyen (persze várjuk ki a végét) de ha meg igen akkor ha csak nem lesz extrém vékony a heg akkor semmi akadálya, hogy megvárjuk míg a gyerkőc akar kibújni...

    én szerintem már a 35. héten össze fogok készülni a fiam a 36. héten született és bár tudom, hogy ez nem jelenti, hogy most is így lesz (sőt remélem nem) de annyira benne van az emberben... szeretném kihúzni a 38. hétig május közepég 2in1 aztán jöhet a mehet...

    amúgy nekem nem sűrgösségi császár volt, sőt azt mondták mivel csak elfolyt a magzatvíz, hogy ha nem lesznek fájásaim (amik jók mert érlelik a tüdejét) akkor várnak másnap reggelig és csak akkor műtenek (gyanítom mert így kényelmesebb)

    és teljesen egyetértek a sűrgösségi császárnál gyakorlatilag minden megoldás jobb!!

    előzmény:
    csinicsani (6031)
    2009-02-20  13:39
  70. 2009. február 20. 13:526032.

    38 hetesen már koraszülöttnek sem számít!

     

    nekem nincs -s érzésem!

    inkább megnyugtat, jobb mint agyonparázni magunkat, akár 1 napig is fölöslegesen. 

    de azt hiszem én már mindent kicsit máshogy látok

     

    A malackákat amúgy imádom! Párom épp tegnap meg is jegyezte, nehogy majd minden cucca malacos legyen a kiscsajnak!

     

     

    Roland,

     

    szerintem is lehet már előtej! nem jelent semmi különöset: nem gond, és sztem nem jelzi előre se a majdani tej mennyiségét, se semmit!

     

    Kandika,

    mennyi az a "luxus" ár/nap, meg szabad kérdezni?

    előzmény:
    csinicsani (6031)
    2009-02-20  13:39
  71. 2009. február 20. 13:396031.

    Nekem is van előtejem , de nem folyik csak ha megnyomom akkor jön ki egy - két csepp, amugy se nem rossz se nem jó, van és kész ....

     

    Programozott császárnál én is félek hogy nehogy hamarabb vegyék ki mint ahogy kell , meg amugy is olyan érzés lesz mint amikor a -t viszik a vágóhidra...de gondolom a doik tudják mit csinálnak.

    Általában ha előre lehet tudni h császár nem szeretik megvárni h meginduljon a szülés,mert jobb egy programozott mint egy sürgősségi (itt altatnak és ez a babára is drasztikus hatással van )....még mindig jobb egy program csaszi, mint ugy ahogy a fiamnál volt , ahol a 38. héten  levált  a placenta és sürgősségileg altatásban ki kellett kapni, na Ő sem volt felkészűlve az biztos ...Nálam ennek a megismétlődését szeretnék elkerűlni , és megmondom őszintén  hogy nyugodtabb is leszek ha kiveszik mert már előre tudom h ahogy közeledni fog a 38. hét be fogok stresszelni.Inkább essen manónak egy kicsit rosszul h kikapják belőlem semhogy szinte ne élje túl mint a bátyja......

    előzmény:
    Roland0713@citromail.hu (6028)
    2009-02-20  13:07
  72. 2009. február 20. 13:306030.
    Én úgy olvastam, hogy egyáltalán nem gond, de szerintem a frankót úgyis a doki tudja megmondani.
    előzmény:
    Roland0713@citromail.hu (6028)
    2009-02-20  13:07
  73. 2009. február 20. 13:186029.
    Jó pihenést kívánok a hosszú hétvégéhez . Nekem sajnos holnap sem lesz túl sok pihim na de majd vasárnap. Apa éppen tegnap kapta fel a vizet, hogy még mindig mi francnak dolgozom és miért nem pihenek otthon. Persze ilyenkor én is felidegesítem magam, hogy ne okoskodjon közben tudom, hogy igaza van, és egyébként is rohadtul utálok már dolgozni. Meg persze titokban meg is hatódom, hogy ilyen gondoskodó Már csak másfél hónap és úgyis pihi.
    előzmény:
    fules0224 (6027)
    2009-02-20  12:57
  74. 2009. február 20. 13:076028.

    Nekem kb. 3 hete van előtejem. Nem tudom, hogy ez most jó?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2009. február 20. 12:576027.

    Sziasztok!

     

    Tiffin szorítok, hogy minden rendben legyen!! 

     

     

    Ez a 8 gyermekes nő egy kcisit durva. Nekem nem kellene egyszerre  ennyi.

     

    Én szedek vitamint, heti egyet. Amíg el nem fogy. Aztán visszatérek a sima multivitaminra.

     

    Tavirózsa: én dm-es fertőtlenítőkendőt használok, pl. a kukát letörölni, vagy brmit áttörölni, tuti, hogy majd a kórházba is viszem magammal, a kicsi penekázóját is egyszerűen át lehet majd vele törölni majd.

     

    Luiz: egyet értek veled, én sem tudok, nem is adnék ennyi pénzt egy szülés levezetéséért. Ha a dokim nem vállalja pénz nélkül, majd megszülök az ügyeletesnél, ha esetleg programozott császár lenne belőle vmiért, azt tudom, hogy a dokim úgyis megcsinálja, Azért orvos, hogy megcsinálja, én nagyon utálom ezt a plusz fizetős dolgot, oké azt is aláírom, h itthon nem fizetik meg őket, és vmibel ki kell egészíteni, de azért ennyire ne menjenek rá a pénzre.

     

     Kata: kellemes 7végét, Tihany naggyon szép hely!

     

    Ma apa is itthon van, vagyis volt. hosszú hétvége együtt. mondjuk most próbán van, de akkor is jó volt reggel ágyba kapni a -t és a reggelit:).

     

    Ma még csak egyszer görcsölt be a hasam. Csak pihenni kellett:))).

     

    Szép napot!

     

    Ui. tök jó az idő! és süt a nap!

     

    23+6

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    -Tiffin- (5967)
    2009-02-19  17:49
  76. 2009. február 20. 12:526026.

    Sziasztok!

     

    Pörög a topik rendesen

     

    Fizetés a dokinak: nekem speciális a helyzetem, magánrendelésre járunk, de így sem fogad el pénzt tőlünk, szülés után sem fogadott, gyümölcskosarat kapott és könyvutalványt, hogy most mit fog kapni, még kitaláljuk Egyébként a parával tényleg a "rendelkezésre állást" fizeti meg az ember. Nőgyógyász nem lennék pont emiatt, lehet hogy sok pénzt keresnek, de magánélet nuku, emellé családot vállalni az is nehéz, a dokimnak áprilisban 16 szülése várható, az nagyon durva 14 éves koromtól az volt az álmom, hogy szülész-nőgyógyász legyek, mert a születésnél nagyobb csoda nincs, de szerencsében még idejében rájöttem, hogy elég nekem, ha  várandós leszek és szülök

     

     

    Császár: én is Luizzal értek egyet, a programcsászár tényleg nem jó a babának, bár bizonyos esetekben elkerülhetetlen, ellenben a mamának "kényelmes" is lehet, szépen elő lehet készülni, van hová tenni a nagyobb gyereket stb. 

    A 8as ikres anyukának inkább pszichiáterhez kéne járnia, nem lombik programra, a dokinak meg simán elvenni az engedélyét, aki beültetett ennyi embriót Én a velveten láttam a képet az óriási hasról, hát már az is borzasztó volt

     

     Különszoba: én egyágyasban voltam anno, direkt ezt kértük, ott még apuka is bent aludhatott, nekem nem hiányzott a szobatárs egy cseppet sem. Most is erre törekszem, bár a II. nőin horror ára van, de akkor ez lesz a luxusom, különben a férjem csak a szüléskor majd hazamenetelkor foghatná meg a fiát, na nemár

     

    Én is a dm-ben veszem a domestosos törlőkendőt és asszem van a dm-nek saját márkás cucca is, az is kb. azt tudja. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. február 20. 12:316025.
    Tihany gyönyörű minden évszakban ha lesz időtök sétáljatok egyet a belső tónál. Jó hétvégét!
    előzmény:
    T.Kata (6023)
    2009-02-20  12:18
  78. 2009. február 20. 12:296024.

    én is egyetértek programozott császár ügyben, már ha az mindössze passzióból programozott császár. Ha szükségből, akkor sajnos nincs mit tenni

    Amikor találkozom a dokimmal, mindig rájövök, hogy milyen jól választottam. Hihetetlen egy nyugodt ember és ráadásul szinte nekem, kell erőltetnem, hogy a magánrendelésére elmenjek, mert mindig azt mondja, hogy ugorjak be inkább amikor ügyeletes tök jól esik, hogy nem az a pénzéhes fajta  

    előzmény:
    Luiz (6020)
    2009-02-20  11:45
  79. 2009. február 20. 12:186023.

    Sziasztok,

     

    Emagdi, Tavirózsa: Akkor megnyugtattatok, mert azért az mégiscsak jobban hangzik, hogy összesen 80 ezer. kb. akkor a fele körüli összeget ,30-40ezer?! az elég jól hangzik. Nem mintha nem adnék szívesen többet is, de nem hiszem hogy megengedhetjük magunknak. Gondolom, másnak sem bokorban terem a pénz. Így is,hogy márciustól táppénz, áprilisban valószínűleg egyáltalán semmi bevételem nem lesz, mivel csúszással küldik a táppénzt. Ezt mindenki kalkulálja be, mert azért ha egy hónap kimarad az gáz. Épp ma intéztem A hitelt a kártyámra emiatt, hogyha kell legyen hová nyúlni.. Na, de nem panaszkodom!.

    Dubira visszatérve, úgyis mindenki megkérdezi szerintem ha közelít a finishhez, de ezek jó előjelek, hogy ránk bizza majd!

     

    Most hétvégén nem nagyon leszek, mert Tihanyba megyünk, üzleti ügyben, de igyekszem olvasni legalább a hsz-eket hogy ne nagyon maradjak le.

    Szép hétvégét mindenkinek! kata

    21+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2009. február 20. 12:176022.
    Ezzel én is teljesen egyetértek. Remélem nem lesz semmi gond és sikerül természetes úton világrahozni a babánkat. Ha meg császár, akkor arra legyen szegény picurka is felkészülve. 
    előzmény:
    Luiz (6020)
    2009-02-20  11:45
  81. 2009. február 20. 12:046021.

    Luiz,

    teljesen igazad van!

    a legjobb egyáltalán nem beavatkozni a természetes folyamatba!

    én is jobban örülnék, ha lenne erre lehetőségem de örülök, hogy egyáltán így van!

    előzmény:
    Luiz (6020)
    2009-02-20  11:45
  82. 2009. február 20. 11:456020.

    mindig elfelejtek valamit

     

    a programozott császárról akartam még, hogy szerintem az nagyon rossz. persze akinél az előzmények miatt tényleg fontos, hogy ne induljon be a szülés mert félni lehet, hogy baj lesz, az más kérdés, de én úgy vagyok vele, hogy inkább várjuk meg amíg a bébim jelez, hogy ki szeretne jönni és ha már császár akkor műtsenek akkor amikor a gyerkőc is készen áll rá és ne akkor amikor a dokiknak kényelmes...

    szerintem ijesztő lehet egy bébinek, hogy minden előzmény nélkül egyszercsak kikapják az anyukája hasából... gondolom amúgy sem jó nekik de ha még nem is indult el a szülés akkor nem is biztos, hogy készen vannak rá...

    na ez csak az én véleményem volt, én annak örülnék, ha nem kéne császározni és tudnék rendesen szülni, de ez majd úgyis kiderül

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2009. február 20. 11:386019.

    Sziasztok, szép délelötött mindenkinek!

     

    Én azt hiszem, hogy nem épp elmélyű gondolkodásra vall, hogy 8 embriót beültettek. Ebben az esetben az orvosé a nagyobb hiba! Borzasztó, hogy ilyet meg lehet tenni! Én is lombikos vagyok, de nekem csak 2- őt ültettek be mert, szerintem ez az egészséges ebben az estben.

    Én még csak most választottam orvost, de csak március végén tudok vele találkozni. Akkor majd rákérdezek a pénzre. Sajnos most már ebben a gazdasági válságban, nem nagyon tehetjük meg, hogy "bőkezűen" tudjunk fizetni az orvosnak! Megmondom őszintén, hogy ha nem mond árat, rám bízza én nem hiszem, hogy 50ezer forintnál többet tudnék így is adni + ugye a szülésznőnek aki mondjuk 20ezer és így is ott vagyok, hogy az nekünk egy hónapos megélhetés kiesést jelent!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2009. február 20. 11:146018.

    ja a dokikról akartam még, hogy szerintem is pofátlan amit el mernek kérni...

     

    én a fiamnál sem adtam a dokinak egy forintot sem ügyeleti időben műtött és mivel rajtam kívül mindenkinek fogadott orvosa volt baromira ráért... meg pofátlanul másnap bejött a névjegyét adva, hogy menjek hozzá magánrendelésre varratot szedetni... amúgy meg rám sem nézett... mondjuk az égvilágon senki sem nézett meg amíg bent voltam (se hogy mennyire vérzek, se azt hogy nem gyulladt-e be a seb... biztos arra gondoltak ha bajom van úgyis szólok... a szobatársam se nézte meg senki pedig neki volt fogadott orvosa)

    a szülésznőnek adtam pénzt mert ő ott maradt velem végig meg utána is bejött megkérdezni hogy vagyunk meg a párom adott az éjszakás nővérnek aki így aztán nagyon kedves volt és egész éjjel fél óránként bejött megnézni, hogy hogy vagyok... meg a gyerkőcöt is megnézte és közvetített, hogy mi van vele korábban jött így egy éjszakát inkubátorban volt míg meg nem nézte a csecsemősdoki...

     

    most sem tervezek dokinak pénzt adni, de ha nagyon rendes lesz velem akkor persze nem leszek hálátlan de nem 50-100 ezres nagyságrendben... szerintem ez baromira túlzás...

     

    Tavirózsa szerintem akkor sem jár rosszul a fiad, ha állatorvos lesz én is az akartam lenni és a mai napig bánom, hogy nem lettem, de nem bírnék már öt évet nappalin tanulni...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. február 20. 11:106017.

     Én 25+4 vagyok június 1 re vagyok írva!

     Van esélyünk , hogy talizunk, bár ki tudja!

    Az Intimtornáson volt a barátnőm, azt mondta az nem olyan nagy szám a tanfolyamokon azért többet tanítanak. Ezen a kismamaklubon voltam már én is, az jó volt, bár végig izzadt a tenyerem, amikor a szülésről beszéltek, pedig az első szakmám ápolónő, ráadásul ebben a kórházban volt a gyakorlati helyem, és láttam is szülést itt, lehet pont ezért vagyok betojva!

     

    Erre a Pszichora majd elmegyek, mert ez hetente van csak kár hogy szerda reggel 9 kor! Kicsit korai a 13.ker ből mire átmászok.

    előzmény:
    Luiz (6015)
    2009-02-20  10:51
  86. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. február 20. 11:096016.

    Tiffin! Kérned sem kell. Természetesen nagyon szorítok, hogy minnél továb növeszthesd a pocaklakódat odabent. Nagyon vigyázz magadra!

    Kata! Nekem is Dubecz a dokim és nem mondott összeget az előző szülésemnél. Rám bízta. Tőlem úgy kapott 80-at, hogy abba beleszámoltam a terhesség alatti vizsgálatokat is. Nem keveselte egyáltalán. Most is ugyanolyan normálisan kezel, mint akkor. 

    Ebi!  Én csak 12 hetes korig szedtem elevitet. Addigra szinte kész az emberke, már csak nőnie kell. Nekem folsav megkötési problémám van, csak emiatt szedtem.

    Timi! Ahol te fogsz szülni nem tuom hogy van, de a váciban guruló kocsikban vannak a babák. Abba teljesen felesleges légzésfigyelőt tenni, mert úgysem tud jól működni.

    előzmény:
    -Tiffin- (5962)
    2009-02-19  16:48
  87. 2009. február 20. 10:516015.

    Ahogy néztem napra pontosan ugyanott tartunk. Én is ma vagyok 25+5  és május 31 a céldátumom

    szóval simán lehet, hogy egyszerre szülünk, meg persze az is, hogy nem...

    nem járok felkészítőre az elsővel kitaláltam, hogy elmegyek, de aztán mégsem voltam elég lelkes meg mindig közbejött valami... összesen kétszer sikerült elmennem az egyik az intimtornáról szólt ami igazán azért nem kellett nekem mert én még közép iskolásként tanultam intimtornát, igaz nem használtam túl sokszor, jó volt rá emlékeztetni, hogy az hasznos...

    a másik amire elmentünk volt az apásszülésről na ott annyian voltak, hogy nem sikerült beférnünk párommal a terembe, úgyhogy inkább hazamentünk...

    aztán a szülésznők tartanak minden hónapban egyszer tájékoztatót, hogy miket érdemes vinni a szülőszobába, mi a házirend, mikor mi történik veled a kórházban ajánlottak homeopátiás szereket szóval az tényleg hasznos volt...

     

    ezt a relaxációs dolgot még nem hallottam, de biztos jó lehet

    előzmény:
    haizer_timea (6013)
    2009-02-20  10:41
  88. 2009. február 20. 10:466014.

    sziasztok!

     

    elvettem egy 3in1 itókát, köszi!

     

    Timae,

    igen, értettem, hogy az IR miatt kell!  reméljük nem lesz gond, főleg ekkora odafigyelés mellett!

     

    Ebi,

     

    DM-ben láttam asszem én is! csak Domestos jó?

    én az aloe verás denk mit-et veszem mostanában az is jó!

     

    Timae, Ebi,

     

    császár egy régebbi műtét miatt lesz, amiból most elég annyi, hogy amiatt nincs méhnyak, a méhszáj sem az igazi, tul.képp csak hegek. Kétséges a teherbírás és a tágulás is, ilyen műtét után még senki nem szült hüvelyi úton.

     

    Csinicsani, 

    jaaaj, májusi babával de kiegyeznék én is!

     

    régebben is az volt a tervem, persze sok évvel ezelőtt, mikor még fogalmam sem volt mi minden vár rám úgyhogy ha még ez is bejönne...

     

     

    Nahát, csajok, ez a 8-as ikres nő! Ráadásul a már meglévő 6 mellé!

    szvsz az a doki se komplett, aki ennyit beültet! Mo-n is szabályozva van ez, max 3 preembrió, indokolt esetben 4!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2009. február 20. 10:416013.

    Hát ez jó hír!Köszi az infót!

     

    Akkor neked szerencséd volt a kétágyassal, ez így tényleg jó ahogy írtad, de ehez mázli is kell, hogy jó szobatársad legyen.

     

    Te mikorra vagy kiírva?Szoktál menni a felkészítőkre a kórházba?

     

    Szerdánként van ez a feszültség, szorongásoldó pszihoterápiás felkészítő,erre szívesen mennék, még nem voltam.

    Biztos hasznos, én hiszek ezekben a relaxációs technikákban!

    előzmény:
    Luiz (6012)
    2009-02-20  10:32
  90. 2009. február 20. 10:326012.

    Sziasztok!

     

    Timi én is a SzentImrében fogok szülni, nekem a szülésznők azt mondták, hogy ha apuka bemegy az egyágyasba (visz mondjuk neked ásványvizet mégse a kismama cipekedjen) nem szólnak ha ott is marad... úgyhogy ha egyágyasba kerülsz akkor szerintem apuka bent lehet veled

    Amúgy én is gondolkoztam még az első babánál az egyágyason de végül nagyon örültem, hogy kétágyasban voltam (egyébként hiába volt teltház volt hely egyágyasban is úgyhogy szerintem jó esélyed van rá, hogy kapsz helyet) nagyon normális volt a szobatársam és sokat tudtunk egymásnak segíteni. Ő is császáros volt úgyhogy ha az egyikünk kimászott az ágyból akkor alapból megkérdezte a másikat kell-e valami hogy neki már ne kelljen kimásznia... a szobatársamnak rendesen bedurrant a cicije is úgyhogy tudtam neki segíteni melegvizes borogatásokat cserélgetni, meg amíg zuhanyoztam addig ő figyelt a bébimre ha felébredt nyugtatta, hogy ne ordítson amíg fürdök és persze fordítva (nyilván ha a sajátunk épp nem volt kézben) plusz neki második gyerkőc volt, úgyhogy sok minden tanácsot adott mert a csecsemősnővérek baromira nem értek rá megmutatni a szoptatást meg ilyesmi... ja és még fényképeket is csinált rólam a bébivel :o)) úgyhogy én most sem szeretnék majd egyágyasba menni

     

    amúgy én nem vagyok ennyire finnyás a wc-kre szerencsére mivel minden nap tényleg alaposan takarítottak nekem elég volt, hogy kicsit áttöröltem wcpapírral (meg a szobatársam és én használtunk egy fürdőszobát szóval így tényleg volt gáz) akit zavar annak a törlőkendő vagy papír ülőke tényleg jó ötlet mert gátsebbel vagy pláne császárossal hajolgatni szinte lehetetlen örültem, hogy egyáltalán le tudtam ülni a wc-re valahogy (milyen okos volt aki szerelt oda kapszkodót mert így fel is tudtam állni... a törlés odalent nem igazán ment (nem bírtam lehajolni) úgyhogy én is inkább zuhanyoztam többször és már május végén baromi meleg volt a kórteremben és a seb is valahogy kevésbbé feszült zuhanyozás alatt  - után

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2009. február 20. 10:266011.
    látom már írtad.. bocsi 
    előzmény:
    ebi85 (6010)
    2009-02-20  10:25
  92. 2009. február 20. 10:256010.

    És te hol veszed a domestos törlőt?

     

    előzmény:
    birgita (6006)
    2009-02-20  10:20
  93. 2009. február 20. 10:256009.
    mármint nagyobb méretű áruházban
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. február 20. 10:246008.

    Mármint melyik kórházba?Gondolom arra kérdeztél rá?

     

    A Szent Imre kórházban szülök régen Tétényi úti volt a neve.

     

    előzmény:
    ebi85 (6005)
    2009-02-20  10:19
  95. 2009. február 20. 10:246007.
    Én utoljára domestos kendőt Tescoban vettem, de a nagyobb méretűben.
    előzmény:
    ebi85 (6000)
    2009-02-20  10:05
  96. 2009. február 20. 10:206006.

    Sziasztok!

     

    8 gyermekes anyuka: őszintén szólva, engem annyira hidegen hagy a bulvár, hogy a cikket el sem olvastam, csak a képet néztem meg  De most már elolvasom…

    Tavirózsa: Én is paráztam nehogy ikreink legyenek, mert sanszos voltam rá. Anyukám anyukája volt iker… megúsztam, de van egy húgom na majd Ő

     

    Én még nem gondolkoztam az ágykérdésen…még azt sem tudom, hogy itt nálunk milyen lehetőségek vannak. Jó hogy felhoztátok..úgyis megyek ma a dokimhoz a kórházba, körül szaglászok

    A Domestos kendőt én a konyhapult törlésére használom, a macsekok miatt. Hogy miért kellhet lövésem sincs, de a wc törlés racionális ötletnek tűnik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. február 20. 10:196005.
    melyikbe leszel?
    előzmény:
    haizer_timea (6003)
    2009-02-20  10:15
  98. 2009. február 20. 10:186004.
    DMben sem láttam eddig.... Nekem egy nővér ismerősöm mondta h mindenképpen vigyek vagy ilyet vagy lehet kapni fertőtlenítő sprayt, amit ráfújsz és néhány másodperc alatt megszárad és rá lehet ülni. n sem akarok egyensúlyozni a wc felett, de wc papírral bélelgetni sem szeretnék. Ez a lány monsta h nem kell félni mert tisztítják a wc ülőkéket meg kagylókat, de ugye azért nem árt egy ilyen biztonsági intézkedés is. Én mindnképpen vinni fogok vagy ezt vagy azt.
    előzmény:
    tavirózsa74 (6002)
    2009-02-20  10:10
  99. 2009. február 20. 10:156003.

    Én Dm-ben vettem legutóbb a törlőkendőt, de nehezen találtam én is emlékszem, nem mindegyikben volt.

     

    Azért az jó ha nálatok napközben bent lehet apa!

     

    Majd azért rákérdezek, hogy az egyágyasra is vonatkozik- e a tilalom, hátha lehet valamit intézni! Persze már ha kapunk egyágyast!

    előzmény:
    ebi85 (6001)
    2009-02-20  10:07
  100. 2009. február 20. 10:106002.

    Én se vettem még. DM? Ott mintha láttam volna.

    Ezek szerint jó ötlet?

    Friss gátsebbel egyensúlyozni a wc fölött, hát....Vagy mindig kibélelni wc papírral? Az sem olyan egyszerű.

    előzmény:
    ebi85 (6000)
    2009-02-20  10:05

Címlap

top