Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. február 16. 10:485701.

    Már most ekkora???? nemsemmi!

     

    Pocifotot nem csinálsz nekünk?

    nem is akarod megtudni a nemét mit meg nem születik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966379 (5697)
    2009-02-16  10:35
  2. 2009. február 16. 10:385700.

    Sziasztok!

     

    Ebi, Susy:  nagyon szépen gömbölyödtök! Nagyon csinosak vagytok!

     

    Susy sztem a 22. hét közepét taposod, én 23+1 vagyok, és asszem te egy héttel fiatalbb vagy nálam. 

     

    WC: én sem ülök le csak anyukámnál, ill. barátnőméknél, de másnál nem nagyon. Főleg nem kórházban, sztk-ben, vonaton stb. Még itt az irodában sem.

     

    Ebi: hintaszéket én is szeretnék:).

     

    Magdi: örülök, hogy jól vagytok! 

     

    Vasalás: utálok vasalni, szóval én tuti nem fogom a gyereknek sem,e setleg a textilpelenkákat.

     

    Ebi: nálunk volt erős macska alom szag, hiába csináltunk bármit, sajnos a macsnak ilyen erős szaga volt. De le is passzoltuk, mert panelben ez vmi iszonyat volt. Sajnáltam nagyon.

     

    Hú, nem is tudom ki tett fel a macskájáról képet, de nagyon szép a macs!

     

    T.Kata: te is nagyon csini vagy! de várom már a nyarat!

     

    Pénteken voltunk a corában szétnézni, be tudtam volna vásárolni, de visszafogtam magam, csak ujjatlan rugit vettem kettőt. Meg egy hálózsákot a picinek.

     

    Lassan ruhából minden meglesz, legalábbis asszem:).

     

     MEg persze voltunk szombaton tescoban, na, ott is tudtam volna egy-két dolgot megvenni :).

     

     Holnap megyek védőnőhö, egy hét múlva terheléses vércukor, csak el ne felejtsek elmenni a gyógyszertárba a cukorért.

     

    Szép napot!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. február 16. 10:385699.
    Kalkulátorok között keresd!
    előzmény:
    ebi85 (5696)
    2009-02-16  10:33
  4. 2009. február 16. 10:375698.

    Megtaláltama  naptárt!!!! Mindjárt meg is nézem mit ír nekünk. 

    Remélem a mi babácskánk szeretni fogja  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966379 (5697)
    2009-02-16  10:35
  5. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. február 16. 10:355697.

    Ebi! Hintáztam persze, mégse jött be neki. A székben szoptattam őt. Természetesen szopi közben nem. De altatás, vagy ilyesmi székben ringatózva szóba se jöhetett.

    Susy! Nem tervezek 4D-t. Majd meglátom őt, amikor kibújt. Kivárom türelemmel. Szép a pocid. Nekem már most van ekkora. Mi lesz még itt a végére? 

    előzmény:
    ebi85 (5693)
    2009-02-16  10:24
  6. 2009. február 16. 10:335696.
    nem emlékszel, hogy melyik rovatban volt? nem talál ilyet a kereső  már más címszavakkal is kerestem. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966379 (5692)
    2009-02-16  10:20
  7. 2009. február 16. 10:335695.

    Sziasztok!

    Sikerült visszaolvasni a lemaradásomat. Látom az őssejt volt téma. örülök, hogy többen is vannak akik nem vetetik le. Így nem érzem, magam hülyének. Mi is gondolkodtunk rajta sokat. (Bár anyagilag sem tehetjük meg) De bbiztos találtunk volna rá megoldást, ha nagyon akarjuk. Valamelyik hétvégén láttam egy műsort az őssejtterápiáról. Engem nem  igazán győzött meg. Itthon nem ültetik be. Úgyis ki kell vitetni! Ki viszi ki?? Ki garantálja, hogy éppségben ki ér külföldre?? Reméljük nem lesz á szükség!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. február 16. 10:245694.

    sziasztok!

     

    ismét rég voltam én már követni sem tudom az eseményeket

     

    Remélem mindenki jól van!

     

    Emagdi: örömmel látom hogy mááááááááááááár 14 hetes terhes vagy???? nemsemmi! 4D-re mikor mentek? és 14 hetesen voltam és nagyon nagy élmény volt sőt...már a nemét is megmondták!

     

    Én is teszek egy két pocakfotot nektek bár sokmindenki nem ismer a régiek meg még talán emlékeznek rám!

     

    Én most pontosan nem tudom hány hetes és napos vagyok , de kb. 23. hétben! + - 1 hét a dokik mindnig mindegyik mást mond!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. február 16. 10:245693.
    Azt hallottam, hogy ha már pocakban hintáztatod a székeben, akkor kedvelni fogja születés után is. Te előtte is, pocakban is hintáztál vele? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966379 (5691)
    2009-02-16  10:18
  10. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. február 16. 10:205692.
    Itt van az nlc-n kínai fogamzásnaptár. Keresd meg!
    előzmény:
    ebi85 (5690)
    2009-02-16  10:17
  11. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. február 16. 10:185691.
    Ebi! Örülök, hogy teljesült a vágyad. Én is imádtam mindig is  hintaszékeket. Kaptam is pár éve Karácsonyra. Nagyon szeretem. Zsombornak viszont nem jött be pici baba korában. Mostanában ül csak velem benne szivesen. Négyikének vajon tetszeni fog? Majd kiderül.
    előzmény:
    ebi85 (5689)
    2009-02-16  10:14
  12. 2009. február 16. 10:175690.
    Emagdi, most nézem a táblázatot, hogy abban írtad, kínai szerint lányotok lesz. Neten van ilyen naptár? Vagy hogyan számoltad ki? Ez tökre érdekelne engem 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. február 16. 10:145689.

    Sajnos a férjem is így érzte ahogy én. Remélem ha végre berendezkednek rendesen, akkor majd ezzel a dologgal is kezdenek valamit. 

     

    Viszont képzeljétek! Ebben a hónapban lesz a névnapom, és a férjemtől kaptam egy hintaszéket  Nagyon szerettem volna egy ilyet kapni még a baba születése előtt. Egyenlőre még dobozban áll, mert csak a névnapra fogja összeszerelni  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966379 (5688)
    2009-02-16  10:09
  14. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. február 16. 10:095688.

    Brigita! Legközelebb március közepén az AFP eredményével a 18 hetes genetikai UH-on kaphatok esetleg tippet. Aztán úgyis megyek amniora és akkor már tutira megtudjuk.

    Ebi! Lehet, hogy most a kismamiság tett érzékenyebbé ezekre a szagokra.

    előzmény:
    birgita (5686)
    2009-02-16  10:00
  15. 2009. február 16. 10:015687.

    Én nem vasalom a pólokat a férjemnek, inget meg kb évente egyszer hord hála istennek! Uh mi kb évente kétszer vasalunk. Persze a baba miatt képes leszek azért rá 

     

    A nyilvános wc-ktől én is irtózom... valaki írta, hogy csak olyanok wc-jére ül rá, akit nagyon jól ismer, és tudja hogy tiszta... Én is így vagyok ezzel. Most hétvégén voltunk a sógoroméknál, most költöztek be egy lakásba... két macskát és egy kutyát tartanak, de én nem tdom hogyan, olyan macskaalomszag volt az egész lakásban  rosszul voltam tőle... ilyet még soha nemtapasztaltam. Szóval ez a szag úgy kihatott mindenre, hogy képtelen voltam ráülni a wc-e  

     

    Tényleg nem értem a dolgot, mert anyukám is tart kutyát, anyósomnál meg 3macska és 4kutya lakott régen, és náluk soha nem volt ilyen szag.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966379 (5681)
    2009-02-16  09:30
  16. 2009. február 16. 10:005686.

    Akkor szurkolok, hogy nunis legyen Legközelebb mikor lesz rá esély fény derüljön a nemére?

    Székesfehérváron volt a hétvégén két baba börze is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966379 (5685)
    2009-02-16  09:45
  17. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. február 16. 09:455685.

    Brigita! Még nem tudi mi van Négyikelába között.

    Hol volt most bababörze?

    előzmény:
    birgita (5682)
    2009-02-16  09:40
  18. 2009. február 16. 09:435684.

    Jól néztek ki, szépen alakul neked is a pocid!

    előzmény:
    ebi85 (5680)
    2009-02-16  09:23
  19. 2009. február 16. 09:405683.

    Sziasztok!

     

    Szép a pocakod Ebi!Majd megpróbálok,feltenni képeket én is!

    Remélem sikerül!

    előzmény:
    ebi85 (5680)
    2009-02-16  09:23
  20. 2009. február 16. 09:405682.

    Jó reggelt

     

    Jó sokat írtatok a hétvégén, én nem jutottam gép elé. 

    Angel: Éljen Örülök, hogy rendben vagy!

    Kata: Nagyon csinos vagy

    Chrissy: Az említett dolgokhoz közterületen én sem szívesen nyúlok hozzá, főleg kórházban, de hát máshogy nem jutok be… Sőt a WC kérdéssel is egyetértek. A Zirci Arborétumba már mi is régóta készülünk…kb 3 éve. Pedig nem lakunk túl messze

    Letty: Nálam a vasalás a mumus

    Csincsani: Annyira édesek a képen. Tök bírom amikor a kutyák megadóan tűrik, hogy a gyerekek nyüstöljék, hihetetlen mártír szemeket tudnak mereszteni, közben pedig imádják őket

    Emagdi: Szia, örülök, hogy nálad is minden rendben. A Valami Amerika 2-t én is férjemmel láttam, nekem tetszett. Tudjátok már a bébi nemét?

    A hétvégén voltam baba börzén. Nagyon jó dolgokat lehet kifogni, nagyon jó áron. Alig bírtam viszafogni magam persze nem üres kézzel jöttem el

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. február 16. 09:305681.
    Ebi! Nagyon szép a pocid. Csini kismami vagy. Én csak pelusokat vasalok. Zömmel olyan holmik vannak, amiket nem kell vasalni. Így is hegyekben áll mindig. Három férfinek polók, ingek.
    előzmény:
    ebi85 (5680)
    2009-02-16  09:23
  22. 2009. február 16. 09:235680.

    Sziasztok!

    Látom ma én vagyok az első  Jók a fotók!  

    A hétvégén mi is csináltunk pocakfotót, megpróbálom csatolni.

    Mi ma 25+5 vagyunk 

     

    A takarítás témához: én utálok vasalni! De persze a babának az elején majd vasalok.. csak nem tudom, hogy fogom bírni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. február 15. 15:355679.

    Halihó Kismamik!

    Megint jól eltüntem. valamit biztos nagyon rosszul csinálok mostanában, hogy jutok a gép elé. A lényeg, hogy minden rendbennálunk. Négyike szépen növöget. Ma lettünk 14 hetesek. A lábmat már nem látom a pocakomtól. Egyre ritkábban émelygek. Most már 1-2 hét és  mocorgást is érezhetem. Zsombort 15 hetesen éreztem. Apócával tegnap Valentin nap alkalmából elvittük egymást moziba. Valami Amerika 2. Nagyon jó volt. Ezer éve nem voltunk sehol kettesben. Igazság szerint most is hárman voltunk, de Négyike még nem külön személy. Egyelőre 2 in1 vagyunk.

    Remélem mindenkinél rendben minden. Senki sem beteg. Kerüljétek az influenzát! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. február 15. 12:055678.
    ez lemaradt 24 + 1
    előzmény:
    csinicsani (5677)
    2009-02-15  12:04
  25. 2009. február 15. 12:045677.

    Szóval, ami a vasalást illeti én sem vasaltam soha Csanádnak , de mindig külön mostam a ruháit a mienktől (ezt a mai napig igy teszem ),és szerintem ez bőven elég , főleg most a másodiknál biztos még annyi időm sem lesz ...

     

    Látom az őssejt témával nagyon vitatott dolgot dobtam fel de ez igy jó ha mindenki másképp csinálja .Amugy Csanádnál mi sem álltunk ugy anyagilag, de most ki tudjuk szoritani a költségvetésből és az h megtesszük ez engem megnyugtat...

     

    Angel, ne haragudj de nem emlészem h nálad mi a gond ? Miért vagy veszélyben h kinyilik a méhszájad ? Amugy örülök h minden rendben

    előzmény:
    letty604 (5676)
    2009-02-15  11:00
  26. 2009. február 15. 11:005676.

    Sziasztok!

     

    Nem is voltam nagyon lemaradva az olvasással,mégis sokáig tart mire a végére jutok!Kicsit le vagyok lassulva,és mindent jegyzetelnem kell,mert kiesika kobakomból!:)

     Ghandi:Kicsit irigyellek!:)De Jó Welnesselést!

    Luiz:Jót mosolyogtam azon,hogy a kisfiad megrágta a falak sarkát!Az öcsém pont ugyanezt csinálta!Sőt,néha még homokot,meg földet is evett!Lehet,hogy attól lett ilyen nagy langaléta!Kicsit nosztalgiáztam,mert ez sem tegnap volt!Már a 30.évében van!

    Angel:Vigyázz magatokra!

    Chrissy:Én is tisztaság mániás vagyok,nem tudnék koszban élni!De azért túlzásba sem viszem!Szerintem is a heti 1takarítás elég!Amúgy a Wc-re senkinél nem ülök rá!

    Vasalni szeretek,bár ha meglesz a kicsi nem biztos,hogy teszek ilyen kijelentéseket.Akkor jöhetnek a nagymamák segíteni!

    Csinicsani:Mi is nagyon szeretjük az állatokat!Igaz most nincs,mert ahol lakunk nincs kerítés!De anyukámnál van 3kutya,és 2 macsek!Ő pedig a közel van hozzánk!Mi is így nőttünk fel,én még a macskát babakocsiban altattam is!Szegényke!

    Aranyos a fotón a kisfiad,meg a kutyu is!Jól bírja a kiképzést!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2009. február 15. 08:415675.

    Jó reggelt!

     

    Csinicsani szuper a fotó

     

    Chrissy ne aggódj, ha neked ez a mániád ennyi takarításra most is fogsz időt szánni és kész, a vasalás miatt meg azért nem parázz mert nem muszáj ám vasalni... én soha egy ruháját sem vasaltam ki a gyereknek, mert szerintem a mosás pont eléggé fertőtlenít, én öblítő helyett ecetet használok, azt annyi... ja és 40 fokon mosok mindent a gyerek ruháit együtt a miénkkel a legelejétől és soha nem volt ebből semmi gond... max a szaros gyerkőc ruhákat előtte vanish szappannal megsikáltam vagy kis mosóporos vízbe áztatttam mert amúgy az nekem nem jött ki... úgyhogy aki nem akar az ne vasaljon és a védőnőm sem mondta, hogy kéne vasalni... ha valaki textilpelust akar használni na azt kell vasalni, de én ennyire nem vagyok környezetbarát - vagyis sokkal lustább vagyok ennél mint amennyire környezettudatos...

     

    T.Kata nagyon csini vagy a képeken

     

    Angel szerintem tüsszentésnél arra gondolt a dokid, amit intimtornán is javasolnak, hogy mikor érzed, hogy tüsszentetni kell szorítsd meg odalent az izomokat így kisebb az terhelés, meg ha lehet ülve tüsszents és ne állva vagy fekve mert úgy rosszabb...

     

    Köldökzsinórvérről én azt gondolom lehúzás, nekem a férjem aki meghalt nyirokrákos volt nála is csontvelőátültetés lett volna ha reagál a kemora szóval elég sok mindet megtudtunk a témáról... amit le tudnak venni mennyiség nem elég egy normál kezelésre általában csak nagyon kicsi korban maximum, viszont ha a csontvelő nem fertőzött vagy nem valami genetikai eredetű csontvelő gond van (mondjuk ha az van gondlom az őssejt pont úgy semmit sem ér) akkor egy speckó inekció kúrával a csontvelőt őssejt termelésre késztetik aztán azt kiszűrik a vérből (ez általában 1 hétig szuri aztán egy másfél órás gépre kötés) és ezt fagyasztják le és adják vissza. ha pedig a csontvelő fertőzőtt és nem használható a saját akkor van egy nemzetközi csontvelőbank ahova egyébként bárki jelentkezhet donornak (én már megtettem - bármelyik véradóban lehet csak ki kell tölteni egy papírt a dokik elmondják miről van szó egy kémcsőnyi vér, aztán ha kellesz hívnak) és onnan tudnak kérni csontvelő donort akitől frissen vesznek le csontvelőt és azt egy infúzióban adják be a betegnek...

    az egyéb őssejt felhasználás meg nekem egyenlőre a kuruzslás kategóriája, persze ez változhat, de mivel az őssejtjeink mindig itt vannak velünk és elérhetőek viszonylag egyszerű eljárással nem hiszem, hogy ez lenne a jó megoldás...

    persze lehet, ha lenne felesleges pénzünk akkor gondolkoznánk rajta, de több orvost is megkérdezve arra jutottunk, hogy felesleges... persze ez csak az én véleményem

     

    na szép napot mindenkinek bár itt nagyon fúj a szél

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. február 14. 21:055674.

    Sziasztok,

     

     gyerek - kutya téma fiam ezelőtt egy évvel (1 éves 3 hónaposan ) lovagolni tanul

     

     

    előzmény:
    Chrissy8000 (5673)
    2009-02-14  20:57
  29. 2009. február 14. 20:575673.

    Sziasztok,

     

    Tegnap vegul lemerult az aksi a laptopban, igy nem tudtam maradni.

     

    Koszi mindenkinek a piszok kommenteket.

    Bevallom en bizonyos dolgokban maniakus vagyok. Pl. nem szeretek semmilyen, kilincset, kapaszkodot, ajtot, korlatot sot, penzt megfogni. Az a maniam, hogy ezeken terjed a legtobb baci. Sehol sem ulok le a WC-n, csak a nagyon jo ismeroseinknel. Es mondjuk utalom a maszatos edenyeket.

    Mas dolgokban tok normalis vagyok, en is egyszer takaritok egy heten es nem terveztem, hogy a gyerekkel orult aggodo legyek. Minket sem befottes uvegben neveltek es itt vagyunk, egeszsegesen.

    Csak kivancsi voltam mindenkinek a hozzaallasara, hovatartas vegett. Mert majd a vedono is mondd dolgokat, olvas is az ember ezt azt es oszinten nekem, aki alig vasalok, mar az is egy rem, hogy a picinek mindent vasalni kell. Remelem a kezdeti lelkesedes kitart majd addig mig mar elhagyhato a dolog.

     

    Az allattartasrol nekem is az a velemenyem, hogy ha megfeleloen tisztan, gondosan tartja az ember akkor semmi gond nincs veluk.

    A regi szomszedaim, perzsa cicakat tenyesztettek a lakasukban. Kennelekben laktak a cicak, minden nap kitakaritotta es megfsultek oket. Megkaptak a megfelelo oltasokat  es mellesleg harom gyerekuk volt. Soha nem volt semmi gond.

     

    Mi epitkezest tervezunk es ha vegre odaerunk, szeretnenk kutyust, jo nagyot. Amit en csak ugy tudok elkepzelni ha a kutyus csaladtag lesz es bejar a lakas bizonyos reszeibe. Megbeszeltuk a parommal anno, hogy elobb jojjon a gyerek, aztan a kutya a megfelelo hierarchia miatt, nehogy a kutyus feltekeny legyen a gyereke.

     

    Angel: Orulok, hogy johirrel szolgalt a doki, vigyazz magadra tovabbra is.

     

    Ja meg annyit, hogy ma Zircre kirandultunk. Van ott egy apatsag, szep templommal, gyonyoru konyvtarral es egy nagyon igenyes termeszettudomanyi kiallitassal. Tovabba arboretum is van.

    Esett  ho es ott meg is maradt, nagyon klassz volt, ajanlom mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. február 14. 19:595672.

    Sziasztok,

     

    Gondoltam, hogy mostmár én is teszek föl képeket, ezek még egész frissek,  Gyulán készültek, ma vagyunk 20+4!

     

    Mindenkinek szép estét,

    kata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. február 14. 16:215671.

    Sziasztok Kismamik!

     

    Végre itt vagyok, úgy értem..itthon! Letelt a pihi, szuper volt Gyulán, de elég volt, jól esett már hazajönni a megszokott környezetbe!

     

    Nagyon aktívak voltatok, már vagy egy órája csak olvastam

     

    A köldökzsinórvér levételéről mi is sokat beszéltünk már, de egyenlőre anyagi okok miatt gondolom, hogy nem lesz rá módunk. Őszintén szólva egy kicsit el is ment a kedvem, mert valóban eléggé lehúzásnak tűnik. A közös bank-os megoldás sokkal jobb lenne, de én sem hallottam még róla Mo.on.

     

    A nehéz mozgással kapcs.ban, hát amikor fel kell kelnem az ágyból, a párom nyújtja a kezét, és úgy fel tudom húzni magam. Ha egyedül próbálkozom az eléggé nehezemre esik. A lehajolgatásról már nem is beszélve.. ilyenkor úgy érzem magam mint egy 80 éves.. Eléggé gáz..

    Amúgy, Ebi! abszolút megértelek a magadnak nemtetszős napokkal kapcs.ban... Hát én is ilyen vagyok, hiába szegény párom, mindig kedves, édes, bókol stb., ha rámjön az a bizonyos érzelmi hullámvölgy egy pill.alatt eltörik a mécses és olyankor nagyon nem tetszem magamnak. Lehet hogy ez az életkorunkból is adódik, hogy talán kevesebb az önbizalmunk?! (én 84-es vagyok.) De lehet hogy csak ilyen furcsa játékot űz velünk a hormonváltozás.. Néha tényleg már én is úgy érzem,hogy elviselhetetlen vagyok, olyankor szegény férjecsémet mindig megsajnálom... Dehát ez van, csak túl leszünk rajta!

     

    A férjem egyébként hasonlóan viselkedik a Babóval mint ti is írtátok. Rárakja a pocira a kezét, de olyan türelmetlen, hogy nem győzi kivárni, hogy mozogjon a Pici, fél perc és leveszi... Ennek ellenére tegnap olyan buli volt odabent, hogy nemcsak hogy érezni, de rendesen látni is lehetett a Babó ficánkolását!

     

    Most mennem kell, de még jövök, szép hétvégét, és persze Boldog Valentin Napot, mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. február 14. 13:285670.

    sziasztok! gyors beugrás!

     

    doktorbácsi megnézett tegnap, szépen zárva vagyok!

    óvatosság és sok fekvés továbbra is! vigyázzak a köhögéssel, tüsszentéssel, bár hogy hogy ne tüsszentsek, ha jön, nem tudom...

     

    Kandika, Birgita, Tiffin,

    kösziiiii

     

    megkaptam a beutalót laborra, majd 23-24. héten megyek, benne lesz a terhelt cukor, szerencsére 1zsömle+1bögre tej a menü

     

     

    ma 20+5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. február 14. 12:305669.

    Képzeljétek a párom járt valahol ahol nagyon pontos szuper digitális mérleg volt és leméreckedett és azt mondja 9 kilót csal a mérlegünk míniuszba... hát kiakadtam, gyorsan méreckedtem most reggel és 95 kiló vagyok vagyis akkor igazából 104 (és nem vagyok ám két méter csak 170 centi) bánatomban gyorsan nyomtam egy kis nutellát, szóval gnokki lehet veszélyben a bálna klub elnökségi helyed :o))

    Amúgy nekem a napokban megjegyezte emberem, hogy mikor az elsőt vártam kisebb volt a fenekem... és való igaz akkor voltam 97 mikor szülni mentem (már az itthoni mérlegen) elég esélytelennek látom, hogy már csak két kilót hízzak a végéig (pláne, hogy elkezdtem újra kívánni az édeset)

     

    a szoptatásnál szerintem sem kell mindenkinek mindent megvonni, de engem rosszul érintett, hogy a hatalmas cseresznyefánkól nem ehettem cseresznyét és lehet csak azért gondoltam úgyhogy ettől is fáj a gyerek hasa mert a védőnő mondta, de én már tényleg alig ettem valamit, hogy nehogy attól fájjon a hasa... tavaly alig volt cseresznyénk mert lefagyott idén nem szeretném kihagyni a cseresznye zabálást :o))

    amúgy nálukn tényleg érzékenyen reagált az összes puffasztósra ha ettem borsó, kukorica is tiltólistán volt aztán mikor hét hónaposna már ő ette nem volt tőle semmi gond...

    ja amúgy nálunk a nyári harc az volt, hogy kiszedi gyorsabban össze a fűből a rohadt cseresznyét a fiam vagy én... szóval ha nem adsz neki lehetőséget koszt enni a gyerek akkor is megtalálja... amiénk amúgy még a falak sarkát rágta le valamiért... a védőnő szerint ezzel akart figyelmet kiharcolni, mivel nem sikerült abbahagyta...

     

    az állatoktól meg tényleg ne kell félteni, persze nyilván nagyobb odafigyelést igényel ha van állat is a háznál, de szerintem nagyon sokat kap a gyerek egy állattól...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. február 14. 10:385668.

    Jó reggelt! És boldog Valentin napot

    Már itt vagyok egy ideje, de csak mostanra sikerült visszaolvasnom mindent. A kávét elfogadom, köszi :)

    Nekem sajnos se kutyám, se macskám, mert a panelban nem szeretném kínozni őket, így ez a kérdés nem fog fejfájást okozni.

    A kosz kérdése sem annyira, mi is felnőttünk valahogy, és semmi allergiánk, betegségünk nem volt, pedig akkor is voltak gyengébben látó, kevésbé pedáns rokonok, most sem fog gondot okozni. Persze nekünk első gyerek révén majd tuti minden fertőtlenítve, vasalva, tisztítva lesz, kérdés hogy hány hónapig bírom majd szusszal

    Az őssejt levételen én is nagyon-nagyon sokat gondolkodtam, filóztam azon, hogy mennyire csak a biznisz játssza a szerepet, és valóban mennyire lehet hasznos. De végül úgy döntöttünk, hogy nem sajnáljuk rá a pénzt, mert ha tényleg (ne adja Isten) szükség lenne rá, sosem bocsátanám meg magamnak, hogy ezen spóroltunk. Persze ha nem lenne miből, akkor azért kölcsön nem kérnék rá, de az egészségpénztári összegeinkből kis kiegészítéssel fedezni tudjuk, így inkább levetetjük. Persze tudom hogy a felhasználása is pénzbe kerülne, de azt majd akkor megoldja az ember, ha tényleg szükség van rá... és az orvostudomány annyira gyorsan tud bizonyos területeken fejlődni, hogy lehet hogy később sok minden ellen jó lehet ez a kis vérvétel

     

    Más: holnap elutazunk wellness-elni már alig várom! Apától kaptam kismama fürdőrucit, mert a bikinim elég viccesen állt rajtam majd ha hazajöttünk csatolok róla fényképet, és ezzel letudom majd a pocakfotó aktuális heti képét is

    Szép hétvégét mindenkinek!!!

     

     

    előzmény:
    letty604 (5667)
    2009-02-14  08:40
  35. 2009. február 14. 08:405667.

    Szép Jó Reggelt Mindenkinek!

     

    Na,kávézunk?Most még úgyis mindenki lustálkodik,meghívlak titeket!Remélem izlik?!Csak azért mert KVzóban dolgoztam, úgyhogy értek hozzá(remélem)!

     

    Bár én is egy 3az1-ben kávéval szoktam kezdeni a napot,mert ez már szertartás nálunk,a párommal!

    Edzem a kiscsajszit!Néha még egy kis colát is iszom,de csak az íze miatt!

    Ma Valentin napvan!

    Mindenkinek szép Szerelmes napot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. február 13. 22:485666.

    Kandika, Brigi: orulok, hogy nektek is van cicatok, legalabb megbeszeljuk majd, hogyan megy a beszokatas a ket-es negylabuakkal. Osszehuzott szemoldokkel ne torodjetek, mert egy tisztan tartott macsektol betegseget elkapni olyan kicsi eselyu, mint rendezett korulmenyek kozt elo embertol mondjuk TBC-t.

    Es a toxo terjed am kerti munkaval is, vagy ha valaki nem mossa le a hust vagy a deszkat amin vagta...a legkevesebben kapjak el a cicaktol. Egyedul a szorre kell figyelni, attol tusszoghet, fulladhat a baba, de gondolom te sem egy agyban akarjatok altatni a cicokkal....akikrol kepet szivesen megneznek!

     

    Marcsi: gratula a sziv UH-hoz!

     

    Gnokki: de jot nevettem a "balna klub elnoke"-n. A lenyeg amugy, hogy jol erezd magad es a parodnak is kivanatos legyel. Van egy baratnom, aki 100 kilo, de sokat sportol, egeszsegesen eszik...szerintem gusztusosabban nez ki furdoruhaban, mint sok vekony, rezgo feneku nunuke.

    Az en parom is szeret ugy elaludni, hogy osszekuporodunk es a hasamon van a keze.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. február 13. 22:365665.

    Sziasztok!

     

    Érdekes de a kinézetem miatt egyáltalán nem aggódom, talán azért mert én vagyok a bálna klub elnöke. Bár ez a korszak nem éppen a kedvencem mert ugyi már látni a pocakot csak az én esetemben inkább dundibbnak látnak mint terhesnek.

    Apa nagyon aranyos mert soha egy büdös szóval sem említette, hogy anyukám látom ám, hogy van rajtad 30 kiló felesleg. Ő így ismert meg és így is szeret. Amikor Bogit vártuk nem szívesen tette a kezét a pocakomra, talán félt töle, talán félt, hogy fájdalamt okoz, nem tudom. Most viszont bepótolja mert ha nem is minden este de minden 2. este megsimogatja és sokáig időzik a pocin a keze.

     

    Anyósomék cigiznek de szerencsére nem bent a lakásban hanem kimennek a folyosóra. De így is árad belőlük a nikotin és ha ott vagyunk nekünk is átveszi a ruhánk ezt a bűzt.

     

    Érdekes mert a Bogival a 40 hét alatt 1 x sem tudtam inni kávét pedig nagyon szeretem. Most meg minden reggel 3 deci tejeskávéval inditok. Néha délutánonként lecsúszik egy bögre 3 in 1.

     

    Anyukám és anyósom is ha megtudják, hogy megyünk azonnal kiporszívóznak és felmosnak. Már én szólok rájuk, hogy ne csinálják ezt mert otthon sincs mindennap porszívózva. Nem nagyon fordultunk meg olyan helyen ahol figyelnem kellett volna a tisztaságre de az egyik barátnőm vitte magával a baba plédjét és azt terítette le.

    Mi is kertes házban lakunk és Bogi is az első perctől fogva kint volt, amíg kicsi volt addig pléden de utána már ment a maga utján. Néha úgy nézett ki mint egy varacskos disznó.

    A cuccait fél éves koráig sterilizáltam, éa a ruháit a mai napig vasalom.

     

    Én a terhesség és a szoptatás alatt csak a szőlőt és a szilvát vontam meg magamtól mert ezektől mindig felfújodok. Cseresznyét ettem de mértékkel, káposztát is. Mindenki tapasztalja ki, hogy mitől puffad és azt kerülni kell egy ideig. Enyém védőnő szerint napi fél lityó tejnél többet nem igen szabad inni az allergia miatt.

     

    Szerencsére nem túl sok felesleget vettem a baabkelenygyébe anno. Pár ruha ment veszteségbe mert ráadhatatlan volt. És vettem ágyneműt ami még korai volt mert még most sem kell, Bogi hálózsákban alszik az első perctől fogva. Az persze eszembe sem jutott, hogy egy 3 kilós csöpség, hogy fog egy ekkora ágyneművel aludni, összenyomja.

    Rengetetg cuccot kaptunk, bár anyósoméktól csak csupa kínai vackot mert mellettük van egy jó nagy kínai áruház. Vagy széthullott az első mosásnál, vagy nem pamut volt, vagy a torka volt véres. Viszont anyósomék vettek nekünk egy heverőt a gyerek szobájába, hogy vele alhassak. Az első 2 hónapot ott aludtam, én voltam a légzésgigyelő.

     

    Hűha, de sokat írtam.

     

    Kata 21+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2009. február 13. 21:535664.

    Sziasztok lányok!

     

    Remélem mindenki jól van!

    Gyönyörü a macsek!

     Hajolgatás: Lassan már nem hajolgathatunk nagyon hanem  mindent szép ugolo helyzetböl kell csinálni mert a pocaktól egyre nehezebb lesz. 

     Szülés után evés: Nem kell ám mindent megvonni mindent lehet enni csak kikell tapasztalni hogy mi az ami és utána ugy kell fözni hogy az jó legyen. Én olyankor mindig a köményt hivom segitségül és nem vonok meg semmi finomat de a káposztákat nem eszem!A tejtermékeket csökkentem mert a fiam tejallergiás lett. Kávét pedig mindennap iszom 2× különben összeesnék az alacsony vérnyomás miatt.

     Köldökzsinorvér: Mi nem vetetjük le.Egyik gyereknek se vetettük le. 

     Dohányzás: Hát bizony én dohányoztam de leszoktam és egyszerüen irritál még a szaga is.A férjem az rá sem szokott igy könnyü a helyzet de ha megyünk rokonokhoz ott mindenki kivéve anyosom ott senki. 

     

    Szivhang: Gyönyörü ma a doktorbácsi meghallgatta jövöhéten megyek 24 heti terhelésesre azán a 28 héten a kötelezö uh-ra! 

     

    Marcsi 23+5  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2009. február 13. 20:255663.
    Gyönyörű macsek  A miénk házi vörös kandúr, de mostanában rosszalkodik én meg türelmetlen vagyok vele
    előzmény:
    -Tiffin- (5661)
    2009-02-13  15:37
  40. 2009. február 13. 18:575662.
    Tiffin: Nagyon szép cicókod van Nálunk is családtagok - egy vörös cirmos és egy hófehér kicsit hosszú bundával, sajnos a gépem új és még nincs rajta kép róluk, de hamarosan teszek fel - így egy pillanatig sem volt kétséges, hogy maradnak. Bár voltak néhányan a környezetemben, akik összevonták a szemöldöküket Én imádom őket és a szerelem kölcsönös Szerintem Zsigmond is bírja cicákat, mert amikor az ölemben dorombolnak mocorog nekik... Csak nekem és Apának volt eddig hajlandó mocorogni . Remélem kint is jól kijönnek majd. 
    előzmény:
    -Tiffin- (5661)
    2009-02-13  15:37
  41. 2009. február 13. 15:375661.

    Brigita:

    nekunk is van egy cicank, aki kijar. Naponta kifesuljuk a szoret es persze megkapja a gyogyszeret fergek, parazitak ellen, rendszeresen visszuk orvoshoz, oltasokra is.

     

    Mikor erdeklodtem az allatorvosnal toxoplazmozisrol, o ijedten mondta, hogy nem kell am odaadni a cicat masnak, csak mert jon a baba. Mondtam, dehogy adom! Nalunk o mar csaladtag, a haloszobaba es a gyerekszobaba nem mehet majd be, de ezen kivul miert irtanam el a haztol szegenyt?

    Gondolom sokan vannak, akik igy tesznek.

     

    Nekem ez a cica az elso allatom, elotte nem volt ra lehetosegem felelosen vallani, otthon panel, aztan egyetemi alberletek stb. De most ugy vettuk magunkhoz meg pici koraban, hogy  elete vegeig felelosek vagyunk erte.

     

    Van egy kep is rola...kivancsi vagyok, hogy fogadja majd a bebit!

    előzmény:
    birgita (5659)
    2009-02-13  15:08
  42. 2009. február 13. 15:145660.

    En is iszom naponta egy instant kaves bogre tejet, nekem mondjuk kalcium szempontjabol sem elhanyagolando, mert a sima tejet nem szeretem nagyon...

     

    Angel: tolem is megy a drukk, hogy minden okes legyen!

    előzmény:
    kandika1 (5657)
    2009-02-13  15:05
  43. 2009. február 13. 15:085659.

    Ok! MegpróbálomMegy a drukk Angel

    Puhamancs: A hajolgatos "feladatok" nekem is egyre nehezebben mennek

    Luiz: Ne sokkolj, én sem tudtam eddig, hogy ennyi mindent tiltólistára kerül szoptatáskor  

    Dudukly: Huncut kiscsaj Eperke látszik a mosolyán.

    Luiz, Csincsani: Jó ilyeneket olvasni Legalábbis engem megnyugtat, hogy más is gondolja úgy, hogy kis odafigyeléssel probléma nélkül élhet együtt gyermek és állat. Ráadásul Nektek már tapasztalatotok is van velem ellentétben

    előzmény:
    Angel37 (5646)
    2009-02-13  13:31
  44. 2009. február 13. 15:075658.
    Tiffin: ez a közös őssejt bank tényleg jó dolog lehet, de tudomásom szerint Mo-on ilyen lehetőség nincs.
    előzmény:
    -Tiffin- (5656)
    2009-02-13  15:04
  45. 2009. február 13. 15:055657.

    Sziasztok!

     

    Én elég önző vagyok, bizonyos dolgaimról nem szívesen mondok le, de szerintem különösebb okom sincs rá. Kávézom napi 2x, általában 3in1, de van hogy rendes presszó, már az előző terhességénél és a szoptatás 14 hónapja alatt is kávéztam, a szoptatás alatt mindent ettem, puffasztó cuccokat is, Márk egy dolgot nem bírt, a Laktoherb szoptatós teát  Nyilván ha tejfehérje allergia felmerül vagy mástól fájt volna a pocak, nem, de szerintem alapból nem muszáj kerülni semmit. Van szobamacskánk is, nekem mondjuk toxoplazmám volt, de tényleg az igaz, hogy inkább a macskát kell félteni a gyerektől Koszra sem vagyok különösebben finnyás, a legdurvább úgy is az, amikor a metrón megfogja a kapaszkodót vagy a korlátot  Egyszer volt a kismamában egy cikk, ott egy immunológus pasi mondta, hogy ő a játszótérről hazafelé kézmosás nélkül kiflit etet a gyerekkel, hogy meglegyen a koszmennyiség

     

     

    Őssejt: megnéztem a miénket is, 372E Ft egy összegben, ha 1-2 éves részlet, kicsit drágább, de ebben benne van a 20 éves tárolás (utána hosszabbítható) szóval kb. annyi, mint Csinicsniéké, úgy látszik ez kb. ennyi.  Én a lehetőséget nem akarom megvonni magunktól, senki nem tudhatja, hová fejlődik az őssejtkutatás 5-10 év alatt, már 1,5 év alatt, amióta nem dolgozom is olyan új gyógyszerek vannak pl. hogy csak nézek. Ne legyen rá szükség, akkor sem érzem pénzkidobásnak.

     

    Angel37: megy a drukk a zárt méhszájhoz!

     

    Ambercat: a körülmetélés szerintem jó dolog, a kukimacerától megkímélítek magatokat, amivel mi most küzdünk. Gondolom helyileg érzéstelenítik, mikor csinálják

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2009. február 13. 15:045656.

    Sziasztok lanyok!

     

    Ossejt-levetel: en nem fizetnek szazezreket csak azert, mert egy hutoben taroljak specko korulmenyek kozott.

    Egyreszt csak nehany betegsegre jo, masreszt kicsi az eselye, hogy kell, harmadreszt magat az ossejtet megkapod, de a kezeles nincs am ingyen akkor sem, ha kell...persze ne legyen ra szuksege senkinek!!!

     

    Parom amugy informatikus volt egy ossejtkutato intezetnel, illetve megkerdeztem egy biologus-kutatot is ezzel kapcsolatban az amerikai topikon, o aprilisban szul, megsem teteti felre a sejtet, ha lehetne, a kozosbe adna.

     

    En amugy azt csinalnam, hogy aki ad a kozosbe, annak adnek mondjuk felaron ossejtet (ha kell), aki meg nem adta a kozosbe, annak teljes aron. Ingyen meg a kozosbol sem adnak, mert ugye a tarolas is penzbe kerul, sajnos ez biznisz is.

     

    Dohanyzas: Hat csajok, nekem ez a vesszopapripam. Apum-anyum dohanyzott a lakasban, kistesom asztmas is lett, nekem van szamtalan allergiam. Anyu abbahagyta, apu mar meghalt, de a ket ocsem otthon pofekel szinten. Ugyhogy nekem is nagy kerdes, mit csinalok, ha hazaruccanok? Mert amugy jo fejek, de a gyerekem egeszseget nem kockaztatom.

    Parom is sziv naponta 7 Marlboro light-ot, de kimegy az erkelyre, soha nem kocsiban csinalja, mas elott nem gyujt ra, raadasul itt ettermekben, barokban is tilos dohanyozni, ki kell menni.

     

    Takaritas: ez mondjuk a kisebbik gond, lenyeg, hogy en es a baba tisztak legyunk, itthon meg ugyis hetente vegiggyaluljuk a hazat, szoval en kozeputas vagyok, nem jarok terdig koszban de az a tipus sem vagyok, aki minden kis szoszt felszed es a lakasert el...ugy gondolom, a lakas van ertunk es nem forditva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. február 13. 15:025655.

    Mondassz valamit.... de amúgy nem gáz, most is kibírom kávé nélkül, később is elleszek vele... macikávé meg majdnem ugyanolan fini 

     

    Én viszont úgy hallottam a szülésznőtől, hogy a tej kifejezetten jó szoptatás alatt. Mondjuk biztos ezt is gyereke válogatja... 

    előzmény:
    Luiz (5648)
    2009-02-13  13:59
  48. 2009. február 13. 15:005654.
    Milyen édes Eperke! 
    előzmény:
    Dudukly (5651)
    2009-02-13  14:15
  49. 2009. február 13. 14:195653.

    Kosz téma : ugyanaz van nálunk is , a fiam novemberi igy pont nyárára lett akkora hogy megtanult mászni, és mászott az udvaron (kertes házban lakunk mi is ), nyomában a vizslával, mászott a strandon , a homokozóban (homokot néha megkostolta)...szóval mindenhol.

    Panna vizslánk bent lakik a házban (a nappaliban tanyászik), sokszor volt h ott kaptam meg a kutya teknőjében h számolgatta a kutya mellbimbóit , lovagolt rajta...igaz nagyon toleráns a kutya és szegány amig a gyerek nem töltötte be az 1 évet addig csak porázon járt sétálni h ne szedjen semmi trutyit össze a külvilágból.Amugy a gyereknek  kétszer csináltattam székletvizsgálatot, és mindig tiszta volt a széklete,mig a barátnőm agyonpucolt gyerekének epeférge volt...

    előzmény:
    Luiz (5648)
    2009-02-13  13:59
  50. 2009. február 13. 14:165652.

    nyilván aki azt szereti, hogy tisztaság van körülötte az nem fogja hagyni, hogy a gyerek a ruhájával szedje össze a sarokból a porcicákat, de szerintem emiatt nem kell külön programot csinálni rokonoknak ha odamentek ...

    a cicák miatt tényleg nem kell aggódni nálunk ugyan kerti macskák de a gyerek imádja őket most is mindennap megnézzük őket a cicák is szeretik őt szokta őket puszilgatni meg persze simán lenyalja a kezét macska simogatás után ... én azóta, hogy bébi van gyakrabban féregtelenítem őket, mert szerintem ez lehet csak gáz, de terhesség alatt sem óvatam magam a macskáktól pedig nem volt toxoplazmám pedig mióta az eszemet tudom van macskám és volt hogy eggyütt latkam több cicával is... szóval egy kicsit ezt is túlpörgetik szerintem..

    én a kutyáktól sem féltme a gyereket persze amíg a gyerek nincs 8-10 éves addig nem lehet felügyelet nélkül a kutyákkal (nagy testűek) de amúgy nagyon vigyázznak rá az ebek bár ők is imádnak puszit adni a gyerek arcára... de ez csak engem szokott zavarni...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2009. február 13. 14:155651.

    Bocsi, bocsi. A világért sem akartalak megbántani. A helyzet az, hogy szerintem sokszor agyalunk valamin, ami magától tök egyszerűen megoldódik. Pl. amig kisebb vihetsz magaddal pokrócot/lepedőt amire leteszed játszani (akár azzal a felkiáltással, hogy ezt szoktátok meg, vagy hogy nem akarjátok összekenni a helyi bútorzatot ). Ha már saját tálkából eszik, nyilván azt is viszed magaddal. Remélem kocsival mész, különben túra-hátizsák kell: kedvenc játékok, evőeszköz, kajaféle - én a törzshelyeimen (nagymamik, nagynénik) tartok étkészletet (olcsó műanyag ikeásat), bilit, tartalék pelust, szívószálat, csak az aktuális kedvencet ciggöljük. Anyósoméknál pl.nincs vezetékes viz, oda palackos vizet is viszek, mondtam, hogy a gyerek ezt szokta meg. Nincs belőle gond.

    Ha nagyobb, úgyse a sarokban lévő macskaszőr lesz a gondod, hanem, hogy hogyan óvjad a macsekot e gyerek szeretetétől .

     

    Ha végkép nem megy, mentsétek ki magatokat, hogy kisgyerekkel nem akarjátok felrúgni az életüket. Pl. egy ismerősöm apjának felesége se bírja a kismanókat, ezért az apjával játszón, állatkertben vagy hasonló helyen randiznak, látogatóba csak gyerek nélkül mennek.

     

    És engedjetek meg egy képet Eperkéről is:

    előzmény:
    Chrissy8000 (5642)
    2009-02-13  12:06
  52. 2009. február 13. 14:075650.
    akartam irni : ''kér startból ''
    előzmény:
    csinicsani (5649)
    2009-02-13  14:05
  53. 2009. február 13. 14:055649.

    Chrissy, amelyik céggel mi vetetjük le a kvért az 740 eurot kér sartból, és utána az évi tárolás amit 20 évre szavatolnak egyeőre 27 euró per év ...szerintem az évi dij nem borzalom (az 20 évre 540 euro, ami azt jelenti h összesen kb 1300 euro ez azért sokkal de sokkal keveseb mint a valaki által emlitett millió forintos nagyságrendű összeg amit kell fizetni idegen őssejt felhasználásnál).Az induló összeget 3 részletben is ki lehet fizetni.

    link : http://www.cordbloodcenter.com/  , persze mindenki saját maga dönt  h szeretné vagy sem

    előzmény:
    Chrissy8000 (5635)
    2009-02-13  11:33
  54. 2009. február 13. 13:595648.

    Sziasztok!

     

    Ebi szerintem szokd a gondolatot, hogy még úgy egy évig nincs kávé, szoptatás alatt még jobban meg kell nézni mit eszel -iszol amíg meg főleg szopi van addig ne kávézz ha most sem kávézol, vagy kávézz most is és akkor szokva lesz hozzá a gyerek :o)) úgyhogy nem május végéig kell kibírni...

    ja és nekem senki nem mondta meglepetésként ért azért írom, hogy aki még nem tudja készülhessen, egy csomó mindent nem lehet enni szoptatás alatt, pláne az első időkben...

    borsó, bab, lencse, káposzta, k-betűs zöldségek, cseresznye, tejtermék csak korlátozottan gyakorlatilag marad a hús meg a kenyér, tészta mert a többitől mindtől fájhat a kicsi hasa... persze egy cosmó gyereknek semmi baja, de aki kifoga egy kicsit hasfájós bébit az kénytelen lesz lemondani a csereszenye szezonról meg a friss zöldségek javáról mert nem akarja, hogy attól fájjon a kicsi hasa...

    kóla, kávé, csoki a koffein miatt felejtős... szóval nem egyszerű

     

    Kosz ügyben én is azt gondolom felesleges takarítani, nálukn a gyerek ruháit mosom ő is felszed, megeszik mindent mindenbe belemászik imád pocsojázni, a fű rágcsálása legalább olyan érdekes neki mint egy darab keksz... szóval emiatt felesleges bárhol nagytakarítani a gyerek immunrendszerének kell a kosz... én is kitereltem egész nyáron a kertbe a gyereket azt amit megtalált az megevett persze mérgező növényeket kiszedtem és mikor láttam, hogy a macskák kajáját eszi azt elvettem előle... de amúgy...

    szóval ezen szerintem nem kell parázni max ha zavar hogy koszos lett a gyerek ruhája az asztal alatt bujkálástól átöltözteted ...

     

    hát igen a felesleges bébiholmik: szerintem sem érdemes mindent előre beszerezni... egy csomó minden tök felesleges... bőven meg lehet venni mindent mikor tényleg kell. pl mellszívó, csak akkor érdemes, ha tényleg van mit lefejni szóval ha a gyerkőc keveseket eszik amúgy 1-2 hét alatt beáll és annyi lesz amit a gyerek eszik (mondjuk akit megnyugtat a tartalék a fagyasztóban vagy kénytelen másra bízni néha annak érdemes fejni...

    a cumisüveggekkel ugyanez a helyzet, ha igény szerint szoptatsz akkor nem kell... a mieinket adták a mellszívóval de ha háromszor használtuk...

    pelus kuka: szerintem ez csak annak érdekes akinek fényévekre van a szemetes amúgy nem nagy macera kivinni (raádásul ahogy a gyerek nagyobb belemászik, felborítja stb... ) mi kertes házban lakunk én csak kihajítom az ajtó elé aztán mikor arra járok és van időm kidobom... amúgy csak eleinte van napi több pelenka aztán napi 3-4 darab elég szóval tényleg nem nagy macera szerintem...

     

    ortopéd cipős dologról nem igen tudok mit írni, csak annyit tudok, hogy itt Biatorbágyon most akinek az orvos ír annak csinálnak egy párat ingyen és 9 havonta lehet iratni... (lehet helyi kezdeményezés érdemes lehet megkérdezni a gyerekorvost vagy védőnőt tud-e róla valamit - mondjuk nálunk is csak a korai fejlesztőből szóltak ahova tornázni járunk a gyerkőccel más nem mondta...)  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. február 13. 13:495647.

    Sziasztok!

     

    Hát én sokszor azon kapom a párom, hogy szinte árgus szemekkel figyeli a pocakom változásait.

    Persze, egy kicsit ő is tart tőle... például amikor már a kicsi mozgása kívülről is érzékelhető volt, alig merte rátenni a kezét a pocakomra, mert félt, hogy esetleg megnyomja. Nekem kellett mondani neki, hogy nyugodtan tegye rá, nem kell 2 centivel a pocakom felett tartani a kezét.

    Szóval neki nincs gondja a pocakommal, nekem viszont mostanában akadt némi problémám vele, ugyanis a mérete miatt nem tudok megcsinálni olyan dolgokat, amik korábban minden gond nélkül mentek. Viccelődött is velem a párom, hogy mostanában miket újítok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. február 13. 13:315646.

    na olyankor néha, mikor azt érzed innál, gyorsan használd ki egy jópofa tejeskávéra!

     

     

     

    elköszönök, mindjárt elkezdek készülődni, megyünk doktorbácsihoz, kérek icipici szurkot, hogy zárt legyen a méhszájam!   kösssz!

    előzmény:
    birgita (5644)
    2009-02-13  12:40
  57. 2009. február 13. 12:465645.
    Egyet értek, bizony a túlzott fertőtlenítés éppen az ellenkező hatást érheti el, de azért az alapvető higénére én is kényes vagyok. Nálunk ráadásul kicsit bonyolultabb a helyzet, ugyanis - lehet, hogy most néhányan megköveztek - két cicával élünk együtt Persze nagyon figyelek, hogy ne legyen gond, párom tisztítja az almot, simi után kézmosás, evés előtt teljes konyhapult fertőtlenítés, a hálószobába és a majdani gyerekszobába nem mehetnek be. Elméletileg később sem lehet gond. Legalábbis a dokim és az állatorvos is ezt erősítette meg. Mondjuk a minden létező védőoltást megkaptak és meg is fognak kapni...
    előzmény:
    Dudukly (5639)
    2009-02-13  11:58
  58. 2009. február 13. 12:405644.
    Sajnos ez a helyzet a kávé illattól forog a gyomrom, de néha annyira innék egy finom tejeskávét, olyankot érzem a számban az ízét . Nem tudom miért nem múlt el ez a 12 hét után!!!????
    előzmény:
    Angel37 (5641)
    2009-02-13  12:06
  59. 2009. február 13. 12:135643.

    Én erről a közösről nem is hallottam, de jól hangzik. (sajna a masik anyagilag nem megy)

    Nálunk lesz körülmetélés-az apjáéknál amúgyis ez a szokás én meg a higiénia miatt jó ötletnek tartom, de féltem tőle nagyon, remélem tényleg nem fáj neki:-(

    előzmény:
    -Tiffin- (5603)
    2009-02-12  16:30
  60. 2009. február 13. 12:065642.

    Hat persze azzal tisztaban vagyok, hogy 1-2 kg koszt meg kell ennie egy gyereknek mig felno, ettol alakul az immunkrendszere, ellenallo keszsege etc. Nem azt irtam, hogy ovjuk a szeltol is.

    Ennek ellnere, azt gondolom, hogy epp eleg a jatszoteren, homokozoban, buszon, es tengernyi mas helyen osszeszedett baci es kosz mennyiseg, ami ugye elkerulhetetlen. Nem teteznem ezt meg a nem szuksegszeruekkel, mint a foltos edenyek, csikos furdokad, kutya, cica szore a sarkokban ahova nem lat a nagymama, a gyerek viszont annal szivesebben latogat es meg sorolhatnam.

    Mar csak azert sem mert ezektol en magam is irtozom, pedig nagyon egeszseges vagyok, es megettem a magam adag homokjat anno.

    előzmény:
    Dudukly (5639)
    2009-02-13  11:58
  61. 2009. február 13. 12:065641.

    na itt volt közben a védőnő, ez is megvolt!

     

    Birgita,

    akkor most innál vagy a szagát se bírod?  nem múlt el az utálat 12. hét után? mert ha innál, meg ne vond magadtól! csak bátran!

     

     

    Füles, 

    naná, a babás kerekségekre gondoltam!

    jó bizony, nekem nem jött épp rosszul!  ééés még nincs vége!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2009. február 13. 12:005640.

    Igen ez így van  Én tavaszi lány vagyok, így eléggé megvisel a hideg idő érzelmileg. Egy napsütötte napon eszembe sem jut nem csinosan érezni magam  

    Az én férjem is mond ilyeneket... jól is esik nagyon.  Amikor meg épp a bizonytalankodós napomat élem, akkor meg mindig mondja, hogy ilyenkor miért felejtem el, hogy előző nap ott áradozott mennyire tetszem neki... hát igaza van szegénykémnek.. nehéz velem  

    előzmény:
    Chrissy8000 (5632)
    2009-02-13  11:17
  63. 2009. február 13. 11:585639.

    Sehogy e gyereknek pár kiló koszt meg kell ennie, amig felnő. A lányom nyáron volt totyogó, mászkált a kertben, összeszedett mindent, nyalta a kezét és a csigákat, csak egyszer vettem el tőle egy darab kekszet, amikor meghempergette a vakondtúrásban és fekete lett mint az anyaföld (mármint a keksz lett fekete). A gyerek az oviig egy-két kisebb megfázást leszámítva gyakorlatilag nem volt beteg.

     

    Amikor kicsi volt, kb. 1 hós koráig vasaltam a rucikat, aztán már azt se nagyon. Kb. ugyaneddig tartottam kézfertőtlenitős folyékony szappant, mert a védő nénink azt nagyon propagálta és az elején ugye jön látogatni. 

     

    Egyébként a normál bacikat meg kell szoknia (persze nem szerencsés ha valaki betegen/beteg gyerekkel jön látogatóba, de azért a széltől nem kell félteni - a cigifüsttől és a kipufogógáztól annál inkább...).

     

    Tényleg elhúztam.

    előzmény:
    Chrissy8000 (5638)
    2009-02-13  11:50
  64. 2009. február 13. 11:505638.

    Dohanyzas: Anyukam dohanyzik,kizarolag a kertben, ritkan a konyhaban, bekapcsolt elszivoval es nyitott ablakkal. Szoval teljesen szocialis modon.

    Amit nehezen viselek, az a parom keresztszuleinel tett evi ket latogatas. Altalaban ket-harom napra megyunk, es olyan szinten doanyoznak, hogy meg a taskankat is ki kell mosni amiben a cuccokat vittuk, meg azokat a rucikat is amit nem is viseltunk. Egyebkent nagyon dragak, es elvileg figyelnek is, hogy szelloztessenek, vagy atmennek a masik helysegbe ragyujtani, de nekik mas a merce, ok nem erzik, hogy ettol meg mindenhol uszik a fust. Szerintem a gyerekkel majd csak nyaron megyun, amikor minden tarva nyitva van es ugy elviselheto.

     

    Ez mindjart fel is vet egy masik kerdest. Tisztasag.

    Pl.az emlitett rokonok, vagy a nagyszuleim koruknal, latasuk tokeletlensegenel fogva nem ugy takaritanak, mosogatnak ahogy azt a mi jo szemunk, anyukasan erzekeny higienenk megkivanna. En konkretan mindig lopva kimosom a kadat, WC-t mikor megerkezunk. Es nagyon ragaszkodom a teriteshez is (ilyenkor a parommal gyorsan kicsereljuk vagy letorolgetjuk a problemas darabokat) valamint a mosogatashoz, mert akkor a masodik etkezesnel mar minden rendben van.

    Ti hogy oldjatok meg ezeket? Mert ugye a gyerek mindenhol negykezlab fog kozlekedni, aztan is bebujik majd az aszta ala, etc. Es hat megsem allhat az ember neki a nagytakaritasnak barhova megy...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2009. február 13. 11:505637.

    Luiz, szívemből szóltál . Nekem se volt szopis párnám én pocakkal is hason alszom, egy másik paplan segítségével (összehengergetem és olyasmi lesz mint a szopis párna), ezt még nagyon régen lestem el a Vészhelyzetből, egy szép kis fészket csinálok a pocaknak és a pisitúrák meg a lányom éjszakai teaszünete kivételével alszok mint a bunda. (Na jó, ha a lány átköltözi éjszaka akkor rázósabb: a kinti a vesémet, a benti a hólyagomat rugdossa- vidám, átérzem a helyzeted.)

     

    Én is fekve szerettem szoptatni, a baba kitámasztására egy henger alakúra csavart pokrócot használtam,  ugyanez volt a kiságyban az elfordulás-gátlója, mert az enyém hosszú hónapokig csak stabil oldalfekvésben volt hajlandó aludni (a babakocsiban is). Ez által viszont megoldódott a hason vagy háton problémája...

     

    Kzs vér levételben nem gondolkodunk, szerintem nagyon kevés dolog van, amiben segít. Vagyunk annyian a családban, hogy valakinek a csontvelője is megfelelő ha ne adj Isten szükség lenne rá. 

     

    Légzésfigyelőnk az előzőnél se volt, elolvastam a rizikófaktorokat és nálunk olyan kevés, hogy ezért nem ruháztam be. (A baba/mama ipar lehúzó hadművelete egyébként is bámulatos...)

     

    Egyébként is az ember megvesz egy csomó minden dolgot, én is vettem cumisüvegeket, sterilizálót, mellszívót (ezeket sose használtam) tök fölöslegesen. Babaruhák dettó, a turiban én is elcsábultam, hogy olyen éééééééééééédes (és olcsó), de aztán hamar kinőtte, vagy az első alkalommal kiderült, hogy olyan komplikált ráadni a gyerekre, hogy csak na (kb. idézem Szily-t: csecsemőt öltöztetni olyan, minha egy polipot próbálnál hálós szatyorba gyömöszölni). A teszkós bodyk viszont jók és olcsók (mától asszem akció is van) és az ember egy-egy kimoshatatlan foltnál nem sajnálja a szemétbe dobni.

     

    Luiz, a cipő ügyletet priviben tudnád részletezni, engem nagyon érdekelne, bár én így is bőrcipőt veszek a lánynak a Keletinél lévő boltban vagy a Siesta outletben.

     

    Egyszer volt a babagamiról cikk a kismamában, megpróbálom előkotorni és beszkennelni. A MÁV-ban nagyon ügyesen betekerik egy pokrócba, kíváncsi vagyok a II-en mindenkit bepólyálnak-e.

     

    Ígérem jelentkezem, most megyek és összeszedem a kis farsangolómat.

     

    Nyugis babavárást!

     

    Márta

    előzmény:
    Luiz (5598)
    2009-02-12  14:50
  66. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 13. 11:465636.

    Sziasztok!

     

    A cigire en is ugrok. Parom nem is bir nyugtatni, h ne vegyem ennyire komolyan - en mondjuk azt se birom nezni, ha vki fogja a gyereket, s ott fustolog a fulebe. Nalunk otthon tilos, meg jo, h senki se probalkozik.

     

    Megrendeltem a szopiparnat, s nagyon varom, h kesz legyen Akkor aztan kezdodik a szunya .

     

    Meg 12 napom van, oszt HAWAII

     

    KV-t nem ittam oktober ota, de naggyon hianyzik. Egyre nagyobb  a csabitas De meg eros vagyok. A Macikavet nagyon szerettem, lehet beyetem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2009. február 13. 11:335635.

    Ami az ossejt levetelt illeti, en is hallottam a Japanban folytatott es vitatott eljarasrol. Es ugy tudom hasonloan elerheto donor, Orosz orszagban is. Ugy millio HUF korul.

    Namost, amennyire emlekszem, a beugro egy ossejt levetlnel ugy 300 ezer HUF korul van, ehhez jon meg evente egy 50-100 ezres nagysagrendu osszeg. Persze reszlet fizetesre is lehet mar, hagy adosodjon megjobban a magyar. Lehet, hogy soha nem lesz ra szukseg. (adja isten mindenkinek!) Ezesetben hany evig fizeted, hogy tartsak a mintat ami nem is biztos,hogy felhasznalhato a vegen? Es fokent hany gyerek eseteben?

     

    Azt sajnos meg nem tudom, hogy nalunk is elerheto-e az USA-s modszer, ahol ingyen dobod be a kozosbe.

    De mindenkeppen ezt preferalom, vagy vegso megoldas eseten, kulfoldrol beszerzed a donort, es lehet, hogy meg akkor is olcsobb mint amit evek alatt kifizetsz a sajat minta tartasaert.

    előzmény:
    csinicsani (5624)
    2009-02-13  10:19
  68. 2009. február 13. 11:235634.

    És másoknak is. Sajna ezek szerint sikerült bevennem a fogalmazásgátlót (vagy már nagyon este volt), bocsi.

     

    Mélyen tapadó/méhszájra lógó lepény akkor gáz, ha kinyílik a méhszáj és a lepény beelőzi a babát. A nyitott méhszájjal egyébként sokan szaladgálnak még szülés előtt 1-2 hónapot (én az elsőnél pl. 6 hetet).

    Az egyik kedves barátnőm esetével szeretnék példálózni, akinek a legelején a lepény teljesen ráült a méhszájra, aztán a méh növekedésével szépen odébb húzódott. (Végül császárja lett, de nem ezért.) Tehát valóban ez a probléma a 30. hét körül igényel átgondolást (ugye bízunk a dokinkban).

    Nem kell emiatt most parázni, kicsit jobban odafigyelnek az ultrahangon, mindig beírják a leletbe/könyvbe de ismétlem sokat változik még a lepény elhelyezkedése (a babáé is).

     

    Ebben az esetben én nem hallottam ágynyugalom elrendeléséről, nekem vérömleny miatt kellett karácsony előtt feküdnöm, most meg a lepényleválás-kezdemény miatt javasoltak kímélő életmódot. Ez nálam azt jelenti, hogy dolgozom (ülve), a kisebb háztartási munkákat megcsinálom (pihiszünetekkel) és nem emelgetem a majd 15 kg-s lányomat (aki ezt eléggé zokon veszi...). Én szívesebben élek a saját szervezetem jelzései szerint, mint az utasítások alapján ( fúj-fúj ne kövessetek). Decemberben pl. majd belepusztultam a fekvésbe, pedig legalább folyamatosan tanultam. De akit megnyugat, jól érzi magát a pihenésben az feküdjön és csak pisilni áljon fel. (Ez a teljes ágynyugalom, elsőnél még kivitelezhető, aztán már nem nagyon...)

     

    Minden ilyen problémával és kérdéssel viszont tényleg forduljatok orvoshoz, azért vannak. (Én személy szerint gyűlölöm, amikor okos kismamik a TV SMS csíkjain adnak egymásnak nőgyógyászati, gyerekgyógyászati tippeket.) Csak és kizárólag a saját tapasztalataimat, az én esetem alapján az én dokim véleményét írom le.

     

    Még a többi témára visszatérek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511511 (5604)
    2009-02-12  18:00
  69. 2009. február 13. 11:185633.

    anyósomék is kertes házban laknak, nm értem miért nem mennek ki? Vagy legalább szellőztetnének gyakrabban míg ott vagyok.

     

    Anyukám is cigizik, de ő csak a konyhában, és utána minidg szellőztet. 

     

    Hát igen, ki ilyen, ki oylan:(.

    előzmény:
    csinicsani (5630)
    2009-02-13  10:55
  70. 2009. február 13. 11:175632.

    Ebi, szerintem ezzel minden no igy van. (bocs a keves kivetelnek) Folyton ketelyeink vannak a kulsonkkel kapcsolatban, es folyamatosan szuksegunk van a visszaigazolasra, hogy igen, csinosak es kivanatosak vagyunk. Altalaban egy csinosabb napon eleg egy elismaro pillantas a buszon, vagy egy kedves szo a parunktol vagy a baratnonktol, de ebben az elvaltozott allapotban, persze meg tobb biztatas es megnyugtatas kell.

    Az en ferjem draga, mert igy is mondja, hogy oda van az "uj cicikert", vagy, hogy igy is sexy vagyok. Neha azert mert rakerdezek, neha meg magatol.

    Vannak ferfiak akik szuk szavubbak, de szerintem ok is kimondjak ha adunk nekik alkalmakat.

     

    Latjatok itt jon a Valentin nap, ami korabban mar tema volt. Es tobben irtatok, hogy nem, vagy feleslegesnek tartjatok. Szoval ha mi nok fozunk egy isteni gyertyafenyes vacsit melyik pasi ne mondana utana, hogy mennyire szeret minket es milyen szepek vagyunk, etc.

    előzmény:
    ebi85 (5614)
    2009-02-13  09:43
  71. 2009. február 13. 11:005631.

    Sziasztok,

     

    Mar en is tul vagyok a reggeli kakaon.

     

    Vica-mehlepeny: Nekem a genetikai UH-n irta ra a papirra a doki, hogy elol helyezkedik. Mondtam a vedononek, mire o megkerdezte, hogy eltiltott-e a doki a "hazaselettol"? Mondtam nem. Mondta, akkor nem komoly, es majd a szulesnel ugy is figyelik. En is ugy tudom, hogy ez igazabol csak a szulesnel oko gondot, ha a baba ele kerul.

    Szerintem ha bizonytalan vagy kerdezz ra aprolekosabban az orvosodnal, hogy mit ert pihenes alatt. (lehet, hogy csak ne emelgess) valamint a vedonodet.

     

    Pocak: En is figyelgettem a parom es meg is kerdeztem parszor, hogy hogy tetszik neki? Milyen erzes etc,. A lenyeg, hogy ugy altalaban tetszik neki. Sot szerintem tokre szereti, marmint gondolom a benne levo pici lenyt. Es pl. eszrevettem, hogy ejjel is ha fordul es mondjuk felebred akkor odateszi a pocimra a kezet es megnezi ebren van-e a baba. Vagy mikor hazajon,megkerdezi: Mit csinalt ma a baba?

    Az mas kerdes, hogy amikor szerelmeskedunk, akkor tart tole, hogy fajdalmat okoz, vagy megserti. De mindig megnyugtatom, hogy szolok ha erzem, hogy valami nem jo, vagy nyom, szur, faj....

     

    Egyebkent, tenap azt irtam mindenhogy tudok aludni... Ehhez kepest most ejjel egyszer csak arra ebredtem jobbra fordulaskor, hogy tokre faj valami bal oldalt. Hirtelen meg is ilyedtem, de aztan hatra fordultam, mire a lurko eszeveszett helyezkedesbe kezdett, es aztan egy ido utan elmult a fajdalom es jobbra tudtam fordulni. Gondolom elotte bal oldalt fekhettem, o is biztos oda helyezkedett es aztan mikor gyorsan megforultam, beszorulhatott, vagy beakadhatott szegenyke.... Szerintetek is van ilyen?

     

    udv, C

    előzmény:
    birgita (5612)
    2009-02-13  09:34
  72. 2009. február 13. 10:555630.
    Nálunk anyosómék csak kint bagóznak az udvaron, anyumék pedig ha ott vagyunk a gyerkőccel vagy nem cigiznek, vagy pedig a konyhában csukott ajtóval és nyitott ablakkal (persze amióta kikértem magamnak )
    előzmény:
    fules0224 (5629)
    2009-02-13  10:44
  73. 2009. február 13. 10:445629.

    én is cigiztem, lassan 3 éve, hogy nem. és iszonyatosan tud irritálni a bagó szag. Főleg anyósoméknál, akik láncdohányosok, így minden fél perc alatt büdi lesz. Hogy viszem oda a gyereket?

     

    birgita: ha vágysz a kávéra, akkor sztem néha nyugodtam megihatsz, akár gyerekkávét is, az íze kedvéért!

    előzmény:
    birgita (5628)
    2009-02-13  10:31
  74. 2009. február 13. 10:315628.

    Én korábban kávéztam és dohányoztam is Most egyiknek a szagát (bocs a kávénak illata van) sem bírom. Ezt a ciginél nem bánom, de néha úgy meginnék egy finom kávét

    előzmény:
    csinicsani (5627)
    2009-02-13  10:26
  75. 2009. február 13. 10:265627.
    Ja igen nekem még most alacsony, ha érzem h kezdek szédelegni , meg fáj a fejem , megiszok egy kávét és rövid időn belül helyrejövök
    előzmény:
    fules0224 (5625)
    2009-02-13  10:21
  76. 2009. február 13. 10:245626.
    Én is kávézok (3 in 1), minden reggel és van h délután is bedobok egy pohárral.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. február 13. 10:215625.

    valamit valamiért.

     

    Majd utána miylen furi lesz majd meignt kávézni:).

     

    Mikor homeoterápiás kezelés alatt voltam, akkor nem lehetet koffeines kávét inni, eleinte nagyon hiányzott. Gondolom neked is. Aztán már semmi különbséget nem éreztem. Utána meg furi volt a rendes kávé:).

     

    Nekem a védőnőm eleinte mondta is a napi kettőt, mert alacsony volt asszem a 13. hétig a vérnyomásom.

    előzmény:
    ebi85 (5622)
    2009-02-13  10:18
  78. 2009. február 13. 10:195624.

    Őssejttel is ugy van hogy kaphatja a másét is ha egyezik a beteg a donorral (vércsoport , rh és a többiek...), de az őssejtnél az egyezés esélyei nagyobbak mint pl mondjuk egy szerv átültetás esetében, mert az ősejtek ''primitiv '' sejtek ...ezért van az h pl testvérek esetében majdnem 100 százalék az egyezés.

    Azt hiszem Japánban van az a  klinika ahol foglalkoznak őssejterápiával csak olyan módon amivel az unió illetve Usa orvosvilága nem ért egyet mert ott ugy műkődik, hogy bizonyos embrionális fázisig hagyják fejlődni az embriót (lombik bébi)utána leállitják a fejlődését és őssejtként használják fel...oda bárki akinek pénze van mehet őssejterápiára...tehát a kompatibilia igen nagy ami az őssejtet illeti...persze ennek a klinikának a módszere igen vitatott.

     

    előzmény:
    ebi85 (5618)
    2009-02-13  09:54
  79. 2009. február 13. 10:195623.

    csak attól függ milyen gömbölyödés.

    Sajnos amikor gyógyszertől lettem kerek, akkor az nem tetszett a férjemnek (sem).

     

    De ez a terhességi ez teljesen más. Ez oan jó.

    előzmény:
    Angel37 (5620)
    2009-02-13  10:06
  80. 2009. február 13. 10:185622.
    Az elején én nem jártam utána, hogy lehet-e, és azthittem, árt a babának. Nem tudtam, hogy elég csak csökkenteni az adagot... uh átszoktattam magam. Aztán később olvastam itt fórumon, hogy lehetne kávézni, de férjecském csúnyán nézett rám, uh mondtam, akkor már kibírom május végéig 
    előzmény:
    fules0224 (5621)
    2009-02-13  10:13
  81. 2009. február 13. 10:135621.
    én kávézok u.úgy mint előtte. hol rendes kávé, persze csak lightosan, hol 3 in 1.
    előzmény:
    ebi85 (5618)
    2009-02-13  09:54
  82. 2009. február 13. 10:065620.

    pasiknak tud tetszeni, ahogy a nőci kerekedik alul-felül!

     

     

    előzmény:
    fules0224 (5615)
    2009-02-13  09:45
  83. 2009. február 13. 10:035619.

    igen ,az ovis!

    sose voltam kávés, de wc miatt (főleg most) jót tesz...

     

    de egy "rendes" kávé is beleférne sztem!

     

     

    azért írtam, hogy mindenki a saját köldökvérét kaphtja vissza (szt), mert a "bankos" megoldással nekem úgy tűnik, mintha onnan kaphatná a te gyerekedét más vki, és a te gyereked másét... de lehet, hogy rosszul értem...

     

    előzmény:
    ebi85 (5617)
    2009-02-13  09:50
  84. 2009. február 13. 09:545618.
    szerintem elég édes, azért gonsolom,hogy van benne cukor... de meg is nézhetem a dobozát  Én iszonyatosan kávé függő voltam... de amikor úgy döntöttünk, hogy babát szeretnénk, akkor a férjem megkért hogy semmi kávét ne igyak... amúgy is mindig ellenezte. Most a két hapsi miatt átszoktama  macikávéra  de szülés után....
    előzmény:
    fules0224 (5615)
    2009-02-13  09:45
  85. 2009. február 13. 09:505617.

    A macikávé cukrozott igen  tudod, ez amit a gyerekeknek adnak az óviban 

     

    Tegnap összeírtam, hogy mink van meg eddig a babakelengyéből. Mi csak egy db rugdalózot vettünk eddig meg a légzésfigyelőt. Majd áprilisban kezdek el vásárolni. A többi cucc ami van, azt anyumtól kaptuk, anyósomtól, meg unokatesóméktól, amiket kinőtt  már a kislánya (most 5hónapos :))

     

    A köldökvérről én is úgy tudtam, hogy mindenki csak a sajátját kaphatja vissza. Nem így van?! 

    előzmény:
    Angel37 (5613)
    2009-02-13  09:35
  86. 2009. február 13. 09:505616.

    Én is imádom a pocakomat és persze benne a picikét is. Nálunk is tervezett és várt gyermek érkezik, sőt a párom már egy éve próbált meggyőzni, hogy szerinte eljött az idő..én voltam aki egy kicsit nehezebben lépett. Bár így utólag nem értem, hogy miért

    A mécses nálam is néha eltörik, amikor éppen érzékenyebb pillanatomban futok össze a kissé elpotrohosodott hátsómmal Szerencsére ilyen téren abszolút nincs gond, a párom szerint jól nézek ki. Csak ezt a félek a pocaktól dolgot nem tudom hova tenni

    előzmény:
    ebi85 (5614)
    2009-02-13  09:43
  87. 2009. február 13. 09:455615.

    őssejt levétel: jó lenne, csak sajna pénz nincs, így nem vetetjük le.

     

    A férjemnek nagyon tetszik a pocim, szerintem így jobban tetszik neki:).

     

    Én is tejjel ittam a kávét, mint mindig:).

     

    Nekem is van otthon macis kávém, de ezer éve nem ittam belőle. Én mindig teszek bele cukrot, óde konkrétan nem tudom megmondani van-e benne.

     

     

    előzmény:
    birgita (5612)
    2009-02-13  09:34
  88. 2009. február 13. 09:435614.

    Engem nem kifejetzetten az frusztrál, hogy pocakom van (én nagyon szeretem a pocakom, párom is szereti), hanem hogy teljesen megváltozik a szervezetem, a hormonjaim, hogy itt ott felfedezek pici felesleget... párom kedves és mindig megnyugtat, hogy neki így is tetszem, dőt ő örül annka h most kicsit nagyobb lett a fenekem, mert ő eleve így szeretné, meg ilyenek.. de nálunk havi egyszer van egy ilyen beszélgetés, mert alapjáraton érzékeny vagyok, és aggodalmaskodó... én sírok, ő észreveszi és kérdi h mi bajom, akkor rázúdítom ezeket, hogy már nem is fogok neki kelleni, meg h hogy nézek ki... és ő megvígasztal.  Ilyenkor az jut eszembe, hogy milyen jó, hogy van nekem ő, és hogy olyan amilyen, hogy ennyire szeret... nem is tudom elképzelni, hogy mit érezhet az a nő, aki nem vágyott/ik a babára, vagy nincs mellette egy társ... szerencsések vagyunk 

     

    Kicsit érzelgős lettem... de ezt le kellett írnom.... 

    előzmény:
    birgita (5612)
    2009-02-13  09:34
  89. 2009. február 13. 09:355613.

    sziasztok!

     

    hú, látom téma volt a köldökvér levétel... mi is gondolkod(t)unk rajta... de annyira drága!  negyedennyiért talán nem lenne kérdés, mert max. nem használjuk majd fel, de vki írt is már, annyira gyerekcipőben jár... (egy másik fórumon olvastam egyszer, hogy annyira kevés mennyiség ez, hogy egy kezelésre elég, bár én azt hittem, hogy ebből a kicsiből tudnak fejleszteni dolgokat)

     

    viszont ezt az ingyenes-bankos változatot még nem hallottam! lehet, hogy érdekelne! Krio-n keresztül menne ez is?

    hülye kérdés: nem mindenki csak a sajátját kaphatja vissza?

     

    vásárlás:

    bébikénk valszeg semmit nem kap míg meg nem születik, de a 28. hétig biztos nem...

    a szoptatós párna lesz az egyetlen - bár az félig az enyém  de azzal is megvárom sztem a 24. hetet...

     

    Füles, Ebi,

    3in1 +tejjel nekem is megvolt, mint minden nap!

     

    Ebi,

    a macikávé önmagában cukrozott?

     

    Gnokki,

    szegény, sajnálom az eséseket... vigyázz magatokra!

     

    TKata,

    akkor veled is tul.képp egyszerre tartunk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2009. február 13. 09:345612.

    Szisztok!

     

    Kösz Ebi, egy -t elvettem. Ma úgyis nagyon nehezen ébredek  

     

    Szia Vica: Nekem csak annyit mondott a dokim, hogy esetleg szülésnél lehet gond. Nem kell pihennem sem, járok dolgozni, tornázni. Nem merem azt mondani, hogy dokid feleslegesen ijesztett rád, mert nem ismerem a helyzetedet, és főleg nem vagyok orvos, de….

    Gnokki: Csak óvatosan nehogy baj legyen!

    Őssejt: Elég sokat olvastam utána és kikérdeztem a közeli ismerős nőgyógyász véleményét és végül Chrissyével tökéletesen tökéletesen azonos álláspontra jutottam. Nekem egy kicsit ráadásul lehúzásnak tűnik

    Nektek hogy viszonyul a párotok a pocakhoz? Az enyém szereti, de fél tőle . Kicsit megijedtem amikor tegnap erről beszélgettünk. Jól esett, hogy őszintén elmondta, de azért félek egy kicsit Bár igyekezett meggyőzni, hogy nem taszul és ugyanolyan vonzó vagyok így is(mondjuk eddig "tettekben" sem vettem észre változást ), de azért a bogarat beleültette a fülembe... Aztán lehet, hogy csak én spirázom túl a dolgot...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2009. február 13. 09:025611.

    Jó reggelt!

     

    Nálunk tiszta hó minden:).

     

    Ebi: én kérek egy forró csokit:).

    Én 3 in 1 kávét ittam reggel.

     

    Babakelengye: anyukám veszi a babakocsit, anyósom a baldachint csinálja meg, a fejvédőt, rácsvédőt, paplan, ágyneműhúzót stb meg a textilpelusokat. Kiságy az van. Ruhákat meg folyamatosan veszek, ill. anyu jön majd márc.-ban és akkor megvesszük a cumisüvegeket, a cumit meg az ilyeneket ami kell.

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. február 13. 08:515610.

    Jó reggelt lánykák!

     vagy ?! Most akkor én hozom nektek 

    Én a reggelt macikávéval indítom  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2009. február 13. 08:425609.
    gnokki vigyázz magadra , nehogy valami baj legyen ezekből az esésekből
    előzmény:
    gnokki (5606)
    2009-02-12  22:28
  94. 2009. február 13. 08:405608.

    Hellóka mindenkinek

     

     

    gnokki , mi sem vetettük le tesónak az őssejtet pont azért most mindenképpen meg akarom ejteni, mert elvileg a testvérek között nagyon nagy az egyezés, igy eg levétellel gyakorlatilag két gyereket ''intézünk '' el...remélem soha de soha nem lesz szükség rá ....

     

    Chrissy köszönjük a dicséreteket ...pocakfeszülés nekem most már elmult , viszont 10 nap alatt akkorát nőtt a pocakom h az este amikor fel akartam venni az egyik kabátom ami kb két hete nem volt rajtam , nem ért be elől, pedig azelőtt mind azt hordtam és nem volt gond ,ugyhogy szerintem a mostani időszakra jellemző  intenzivebb poci növekedés miatt vannak ezek a feszülések

     

    23+6

    előzmény:
    Chrissy8000 (5607)
    2009-02-12  23:40
  95. 2009. február 12. 23:405607.

    Sziasztok

    Ket napig nem voltam, es annyit irtatok, hogy alig gyoztem visszaolvasni. Jegyzeteltem, igy meg gyorsan irok, de majd leragad a szemem. (raadasul egyszer elszallt amit irtam, de nagy nehezen kimentettem)

     

    Reginka, es masok; szep nagy a pocitok!

     

    Babakepek: nagyon edesek az osszes baby-k akiket feltettetek. A palma ezuttal csinicsani Uh kepeie, amik nagyon szep elesek es tenyleg olyan tokeletesen formas a baba.

     

    Alvas: En meg mindenhogy tudok aludni. Hason persze majd ket honapja nem, de rajottem, hogy apaval lehet csalni, mert ha rarakom a labam es a karom es a vallara a fejem akkor a koztunk levo lukban elfer a pocak es igy tulajdonkeppen megvan a hasonalvas illuzioja. Nem tudom szegeny apa mikor mondja majd,hogy nehezk vagyunk, de gondolom majd akkor lecsereljuk egy szopis parnara.

     

    Szopiparna: www.szopiparna.hu -n van egy leiras is a parnakrol, azt hiszem ket fele meret is van, es szerintem ezt az araknal is erdemes figyelembe venni. Visegradi es Balzac utcak sarkan (XIII.,) van egy bababolt es ott is ugy remlik 4000.- HUF.

    Babas, ugyanezen a linken arulnak kellekeket is a szopiparna otthoni elkeszitesehez, es szerintem kerj meg itthon valakit, hogy vegyen egy huzatot kuldje el, toltet szerintem ott is kapsz bele.

     

    Pocak: Meg mindig sulyos es feszulo erzes es ket napja eves kozben tarsult hozza valami nyomas is a mellem alatt, amitol ki kell egyenesenem es melyeket lelegezni. Gondolom most tologatja szet a dolgokat odabent a kis dragank!

     

    Csinicsani: koszi a babakocsi linket. En is hasznaltan szeretnek venni, tobb funkciosat, es max 70e-t vagyok hajlando fizetni erte. Szoval megnezem majd itt.

     

    Fulbevalo: Nekem csak 12 evesen lett kifurva a fulem, de az egyiket ferdn csinalta a no, es ezert mindig hajlamos volt osszenovogetni es orokke szenvedtem vele addig ig par eve ujra nem lovettm azt a fulem. Es egyebkent nem valadekozott v. ilyesmi.

    Tehat en a beloves hive vagyok, gyorsabb, kimeletsebb, pontosabb.

    Valamint szerintem a legtobb no szeret fubvalot hordani, es kicsi korban ez nem egy gond, tul van rajta es amikor csinos akar lenni elhet vele. De ujszulott korban en sem csinaltatnam, mert a pici babakon olyan nagy es morbid minden ilyesmi. Csak mondjuk fel-egy evesen. Amikor mar kicsi rucikat is kezd hordani es az aranyai elbirjak.

     

    Ossejt levetel: Mi rengeteget filoztunk rajta, utanaolvastunk, sok babavaros baratunkkal atbeszeltuk, es arra a konkluziora jutottunk, hogy elvileg kesobb is le lehet venni, vannak mas eljarasok is, illetve a testvere is ugyanolyan jo.

    Amik ellene szolnak: olyan friss a dolog, hogy senki sem tudja valoban hasznalhatoak lesznek-e 20-30ev mulva a levett mintak. Nem csak egyszeri osszegrol van szo, hanem utana evente is fizetned kell a tartasert nem is kis osszeget. En sokkal jobban partolom az ossejt bank dolgot ahol ingyen leveszik, bedobod a kozosbe es valoszinuleg te is kapsz majd frisset, hasznalhatot amikor szukseged lesz ra.

     

    Babakelengye: nem tudom kinel mi a szokas, de azert ne vegyetek meg mindent, mert a nagyszulok, rokonok is biztosan ki akarjak venni a reszuket az ajandekozasbol es csalodottak lesznek ha nem vehetnek valami fontosat a babanak.

     

    Na jo ejszakat mindenkinek

    xxx, C.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2009. február 12. 22:285606.

    Hali!

     

    Elég sok ruhát a teszveszen vettem, de elmenőseket a C&A-ban illetve a Kenguruban.

    És rengeteg ruhát vettem Ausztriában, 3 euróért farmerokat és 1 euróért pulcsikat, persze tudni kell, hogy mikor kezdődnek a nagy leárazások. De sajnos most már nem igen fogunk kijárni.

    Kaptunk a barátnőmtől is pár cuccot de nagyon szét vannak már mosva azokat a kertben fogjuk hordani.

    Én most a Next ruhákra vagyok rákattanva mert úgy látom, hogy nagyon jó mínőségüek, na persze nem a boltból.

     

    Voltunk ma este a dokinál és szerinte nem kisebb a babám mint ahogy a Hajdú doktornő mondta. Azt mondta, hogy szereti, tiszteli a doktornőt de most tévedett. A papíromra is ráírta, hogy kisebb 1 héttel és a doki elővett egy táblázatot miszerint a méretei teljesen megfelelnek. Végül is nekem mindegy, 1 hét ide vagy oda.

     

    20 éve nem estem el de most 1 hónap alatt 2 x is sikerült. Jöttem ki a dokitól és négykézlábra ereszkettem utána a fenekemre pattantam de közben becsapódtam a kocsink farába. Semmi komoly baj csak a térdemről jött le egy kis bőr és a karomon lett egy tenyérnyi lila folt. Hogy a csudába történt arról halványlila gőzőm sincs mert se hó, se jég, semmi nehezitő körülmény nem volt.

    1 hónapja pedig itthon csúsztam el miközben takarítottam a kocsiról a havat. Próbáltam valamiben megkapaszkodni de sajna csak a rendszámtábla állt a rendelkezésemre, úgyhogy magammal rántottam azt is. Naná, hogy a férjem bent áll a garázsba és a terhes felesége meg kaparja a jeget meg a havat.

     

    Boginak nem vetettük le, most még nem tudom, hogy mi legyen a tesóval.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. február 12. 18:395605.

    Kandika, hát csak azt tudom mondani ami ott ki volt rakva mint minta darab, mondjuk mi pont más fazont választottunk... szóval azok tök jó puha bőrből voltak egyáltalán nem volt kemény volt fűzős meg tépőzáras (én ezt választottam már csak kényelmi szempontból) a talpa meg mindegyiknek puha volt és egyikben sem volt harántemelő...

    gondolom akinek olyat ír az orvos abba raknak harántemelőt vagy bármi mást ami kell... aztán majd beszámolok róla, hogy milyen amit nekünk csináltak... elvileg két hét mire kész lesz... majd elmondom, hogy mennyire lett jó meg mennyire igényesen van megcsinálva a minta darabok nagyon jól néztek ki...

     

    Az Auchanos ruhák tényleg nagyon szarok mi is kaptunk onnan pár bodyt de nagyjából a második mosás után már semmi formájuk nem volt...

    előzmény:
    kandika1 (5602)
    2009-02-12  15:57
  98. Torolt_felhasznalo_511511
    Torolt_felhasznalo_511511
    2009. február 12. 18:005604.

    Sziasztok!

     

    Bocs a zavarásért, eddig is olvasgattalak Benneteket, Én is júniusban várom az első babánkat, de nem vagyok valami nagy fórumozó, viszont olvastam, hogy másoknak is van mélyen tapadó lepény problémájuk, ezért meg  szeretném kérdezni, hogy a pihenés alatt Ti mit értetek, az a baj, hogy én már annyira beparáztam, hogy már nagyon az ágyból sem merek felkelni, meg az orvosom is rámijesztett, pedig eddig semmilyen panaszom sem volt (se görcs, se vérzés), Nektek mit mondott a nőgyógyászotok, mennyire kell kímélő életmódot folytatni, előre is köszsönöm ha válaszoltok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. február 12. 16:305603.

    Sziasztok !

     

     

    Koldokzsinor: en adomanyozni fogom egy kozos bankba, aztan remelem nem lesz ra szuksegunk. A levetel ugyan ingyenes lenne ha maganak tartanam meg, de 1000 dollar evente. Az adomanyozas meg nem kerul penzbe es ha bajba kerulunk, kaphatunk a kozosbol.

     

    Fulbevalorol jut eszembe, hogy itt megkerdeztek tolem az elso vizit alkalmaval, hogy ha fiu, kerek-e korulmetelest. Nagyon divatban volt ez az utobbi evtizedekben, de most mar 50-50 % az arany az ujszulotteknel, tehat meg mindig sokan kerik egeszsegugyi szempontbol. En nem kertem, legyen csak olyan, mint az aptya.

     

    Luiz, itt azert olcsok a babaruhak, mert rengeteg konkurens van a piacon. Az amerikaiak imadnak vasarolni, naluk hobbiszinten megy ez (jo, most a valsag miatt itt sem tolongnak).

    Nem akarom az otthoni piacot szidni, de en ugy vettem eszre, hogy nagyon nehez jo minosegu ES tartos rucikat beszerezni, de azt en is hallottam, hogy a teszkos bodik jok.

     

    Legzesfigyelot mi nem veszunk, melletunk alszik a baba egy bolcsoben.

     

    Latom, mar elkezdtetek a kelengye beszerzeset tobben is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. február 12. 15:575602.

    Mi is levetetjük a köldökzsinórvért, nehogy már hátrányos legyen a kistesó  csak még a konstrukciót nem tudjuk, melyik lesz, attól függ hogy állunk a 30. héten, akkor tervezzük a szerződéskötést. Márkét teljesen el tudtuk számolni egészségpénztárra, mondjuk amióta gyeden vagyok, nem érkezik oda befizetés

     

    Kicsit sajnálom, hogy nem lányom lesz, mondjuk a fülét nem szúratnám át, de végre vehetnék tündibündi csajos kisrucikat  anyira édesek vannak, még turiban is külön vállfán, bezzeg a fiúké ömlesztve jóval kisebb számban  A tescos babarucik tényleg jó minőségűek, én is szeretem, ellenben az auchan nagyon rossz minőségű.

     

    Luiz: tök jó a cipő, amiről írtál, tényleg nem sok helyen lehet ilyen   A cipő egyébként milyen, mennyire puha-merev a talpa, van benne vhol harántemelő?

    előzmény:
    csinicsani (5594)
    2009-02-12  14:17

Címlap

top