Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. február 4. 15:265301.

    Sziasztok,

     

    Olvasgatom vissza miket irtatok, es neha inkabb irogatok is, mert mire a vegere erek elfelejtem.

     

    Szoval a kismama joga engem is erekelne, de anyagi, idohiany, autohiany etc., okokbol en sem jartam meg utana. Viszont ha jol emlekszem, valaki itt irta egyik nap, hogy vett egy kismama joga DVD-t. Esetleg megmondana a cimet valamint, hogy hol lehet kapni? Szerintem tobben orulnenk neki.

     

    elore is koszi, C

    előzmény:
    fules0224 (5259)
    2009-02-03  19:01
  2. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. február 4. 15:165300.

    Sziasztok!

     

    Csatlakoznék én is csapathoz. Eddig csak olvasgattam, mit írtatok, de most, hogy már lassan úszom a tengernyi időben - már csak 18 munkanapom van, oszt irány a szabi :) - beekérdezgetek .

     

    Látom többen is a MÁVban fognak szülni, szal lehet ott találkozunk . Mi 22+0-sok vagyunk .  Tervezi vki, hogy június 10-18- között szül?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. február 4. 15:005299.

    Szia Tiffin,

     

    Koszi azert. Miutan irtam, akkor kezdett derengeni, hogy mintha te nem is itt elnel...

     

    Udv, C

    előzmény:
    -Tiffin- (5257)
    2009-02-03  16:57
  4. 2009. február 4. 14:525298.
    szerencsére cég szinten figyelnek ilyenre, az már más kérdés, hogy a közvetlen főnököm (szerencsére már csak volt főnököm) annyira nem díjazta a babavárást!
    előzmény:
    sbeetty (5297)
    2009-02-04  14:34
  5. 2009. február 4. 14:345297.
    Akkor jó! Ügyesek voltak!  Csak nem mindenütt figyelnek erre!
    előzmény:
    Salsi (5296)
    2009-02-04  14:33
  6. 2009. február 4. 14:335296.
    közben sikerült beszélnem a bérszámfejtésünkkel és megnyugtattak, hogy minden bele fog számítani, mert úgy lettek bérszámfejtve!
    előzmény:
    Salsi (5295)
    2009-02-04  14:30
  7. 2009. február 4. 14:305295.
    igen, minden benne van
    előzmény:
    sbeetty (5294)
    2009-02-04  14:20
  8. 2009. február 4. 14:205294.
    Amit decemberben kaptál az is benne van??
    előzmény:
    Salsi (5292)
    2009-02-04  14:06
  9. 2009. február 4. 14:195293.
    OK! Bocsi! Ezt én is olvastam, de utána írták, hogy mi a nem rendszeres jövedelem. Azt még elolvastam de még gazután is van gy me gjegyzés amit már nem. BOCSI! Én voltam a figyelmetlen.
    előzmény:
    ludmo (5291)
    2009-02-04  13:49
  10. 2009. február 4. 14:065292.

    na ezt asszem majd megnézetem a férjjel meg apóssal!

    Amúgy megkaptam a 2008-as adópapírt, ott nincs külön feltűntetve a bónyusz, hanem egy helyen van számfejtve, és amikor kaptuk, akkor a papíron is az volt, hogy munkabér....

    A kérdés már csak az, h amit februárban kaptam, azt hogy számfejtették, mert elvileg az 2007-re vonatkozott, de gyakorlatilog a papírok alapján a 2008as jövedelemhez került....

    Asszem felhívom a bérszámfejtést!

    Köszi lányok a kiokosítást!

    előzmény:
    ludmo (5291)
    2009-02-04  13:49
  11. 2009. február 4. 13:495291.

    "A táppénz összegét elsődlegesen az a jövedelem határozza meg, amely után a biztosított pénzbeli egészségbiztosítási járulék megfizetésére kötelezett, hiszen a számítás során a táppénz alapját ezen jövedelem naptári napi átlaga képezi." (Idézet az előbbi oep honlapról)

     

    Ez alapján, ha a bónuszból levonták a járulékot akkor az is beleszámít!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. február 4. 13:275290.
    Itt azt írja,h ogy a tp-nél csak a rendszeres jövedelmet számolják.
    előzmény:
    sbeetty (5288)
    2009-02-04  13:27
  13. 2009. február 4. 13:275289.

    Sziasztok!

     

    Én ritkán írok, de mindig olvasok :-)

     

    Fizetés: én úgy tudom, hogy beleszámít a decemberi fizetés és bónusz is a számításokba! Nekem a főnököm is mondta és kicsit dühös is volt magára, hogy nem juttott eszébe bónuszelőleget fizetni decemberben. (Én a karácsonyi bulin jelentettem be a babát, és nálunk márciusban van bónusz). Azért rendes főnök és kitalált jobbat :-)

     

    Szoba: én festettem már falra, szintén vetítős megoldással, de mi sima gyerekdiavetítővel (tudjátok az amibe be kellett fűzni a szalagot) csináltuk először, majd tavaly a barátnőmnek már számítógép és projektor megoldással. Szerintem jól ment.

    Most viszont tutira lusta leszek, és nagy hassal nem is nagyon lenne kedvem létrán állva egy egész hétvégén keresztül festéket szagolni, úgyhogy találtam egy remek tapétaboltot, így csak bordűr és falmatricák lesznek a design.

    http://www.decofun.hu/

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. február 4. 13:275288.
  15. 2009. február 4. 13:265287.
    Itt a tp-re vonatkozó dolgok:http://www.oep.hu/portal/page?_dad=portal&_pageid=34,55138&_schema=PORTALItt azt írja, hogy
    előzmény:
    Salsi (5280)
    2009-02-04  10:33
  16. 2009. február 4. 13:225286.

    Sziasztok lánykák !

     

    látom pont jókor jöttem.

     

    A prémium, jutalom arra az időszakra veendő figyelembe amire kifizették, ha ez 2008-as volt akkor mivel nem rendszeres jövedelem visszaosztják egész évre (ha arra vonatkozott) és így számít bele a tavalyi átlagodba ez alapján kapod majd a TGYÁS-t, GYED-t ha már 2009-ben mentél  táppénzre akkor úgyszintén beleszámít mindegy mikor számfejtették amivel ti keveritek aza személyi jövedelem adó mert ott az számít, hogy mikor kapod meg a jövedelmet és alapból gyui az következő hónap (bár pl az én cégemnél hónap 25-e a fizetésnap) szóval SZJA szempontból amit 2009-ben utaltak neked az 2009-es jövedelem, de járulékoknál a nem rendszeres jövedlemet (prémium) arra az időszakra kell figyelembe venni amire tekintettel fizették (ezt rá is kell írni a papírra a munkáltatónak

     

    táppénznél ahol van kifizető hely a cégnél ott nincs gond, mert folyamatosan fognak folyosítani, viszont aki nem ilyen szerencsés ne csodálkozzon az első 15 nap után amit velóban a cég fizet és valóban 80% utána az OEP folyosít és ez min 1 hónap csúszás ha a munkáltató minden papírt időben elküld rendesen kitöltve... szóval seniki ne centizze ki a táppézt mert az eleinte nem fog időben érkezni, aztán ha elkezdetk folyosítani és rendzseresen viszed a munkahelyedre a papírt, azok meg továbbküldik akkor rendszeresen kapod a pénzt is... utána mikor majd TGYÁS-t kell igényleni megint lesz egy hónap csúszás szóval ezekre fel kell készülni (pláne aki hitelt törleszt mint én)

     

    na ha van még kérdés írjato kiprivit

     

    bocsi az elütésekért félig vakon írtam valami gáz van a gépemmel

    előzmény:
    sbeetty (5285)
    2009-02-04  12:55
  17. 2009. február 4. 12:555285.

    Nekem külön szóltak, hogy úgy intézzem, hogy számfejtsék le a novemberi béremmel, mert ha csak a decemberivel számfejtik, akkor az már csak a 2009-es jövedelembe számít bele!  De kérdezd meg a bérszámfejtőtöktől. Nem kaptad még meg a 2008-as jövedelem igazolást? Elvileg jan 30-ig ki kellett azt is adni.

    előzmény:
    Salsi (5282)
    2009-02-04  12:43
  18. 2009. február 4. 12:555284.
    Hát a táppénzről én annyit tudtam kibogozni, hogy a 15. nap betegácsi után kezdődik a táppénz, addig betegszabadság jár (ez 80%-a a fizunak). A táppénz ha kerek két évet vagy többet dolgoztál akkor 70, ha kevesebbet akkor 60%. Én másfél évet dolgoztam. A gyesnél (vagy nem tom melyiknél számolják) ott csak az a lényeg h 180munkanapod legyen és akkor ha jól tudom 75%. De ez utóbbiban nem vagyok biztos. Ja?! És amiből nézik a százalékot, az nem tom hány  havi (vagy 2éves?!) fizu átlagából jön ki. Így értelmeztem, amit reggel találtam róla a neten.
    előzmény:
    Salsi (5280)
    2009-02-04  10:33
  19. 2009. február 4. 12:485283.

    Regina, a Péterfyben voltam (Keletinél), mert ott fogok szülni. Minden hónap első keddjén tartják és minden hónapban más a téma. De  a kerületünkben (16) is lesz ilyen, csak azt majd a védőnők fogják tartani. Ott két hetente van és ott is mindig más  a téma. Ma lesz az első :)

    Nálatok nincs ilyen? 

    előzmény:
    reginka (5275)
    2009-02-04  09:16
  20. 2009. február 4. 12:435282.

    februárban és decemberben...

    akkor a decemberi ezek szerint nem számít bele? pedig az 2008-ra vonatkozott...

    előzmény:
    sbeetty (5281)
    2009-02-04  10:39
  21. 2009. február 4. 10:395281.
    Mikor kaptál jutalmat? Ha novemberig megkaptad, akkor beszámít a tavalyi jövedelmedbe.
    előzmény:
    Salsi (5280)
    2009-02-04  10:33
  22. 2009. február 4. 10:335280.

    Ebi, épp ma néztem én is a fizus papíromat! Januárban csak 8 napot voltam betegácsiban és így is több mint 10e-rel kaptam kevesebbet! Kíváncsi vagyok, hogy mennyit fogok majd áprilistól kapni, ha már otthon maradok!

    Mondjuk az nálam mázli, hogy a normál fizummal vagyok bejelentve, de pl. azt nem tudom, hogy a múlt évben kapott bónusz-t beleszámolják-e majd a táppénznél meg a TGYÁS-nál. Mert akkor egész jól jönnék ki.... Tudtok erről valamit, hogy hogy számolnak?

    előzmény:
    ebi85 (5273)
    2009-02-04  08:49
  23. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. február 4. 10:285279.

    hú, látom kiderültek még babanemek. gracca a kukisokhoz, meg a lányokhoz is!

     

    a kilók miatt tényleg ne aggódjatok. én egyeskével híztam. meg torna-ide, vagy oda, lehet most is fogok. és szépen lefogytam utána szoptatás után. egyszerűen mozogtam többet, amikor már lehetett, és kész. szóval meg lehet ám csinálni. 

     

    kuki: hát én se vártam az időt... meg nekünk valamennyire feljött eleve, szóval ha nem húzogatom berohad a kosztól... én ezt a 2 évig ne piszkáljukot nem is értem. és a piszik, ami odamegy??? csak meg kell mosni rendesen. meg többfiús anyuka mesélte pl, hogy elsővel benyalta a két évet. másodikkal azt mondta letojja, pedig ugyanannyira felvolt az elején. első műtét, második dokit se látott az ügyben, úgy fejött neki szép fokozatosan.... szóval ne izomból csinálja az ember, oszt kész. legalábbis mi dokink ezt mondta. ha tényleg nagyon le van tapadva, ígyis úgyis műtét lesz, de ha csak a sima hártyácska, ami élettanilag van nekik, így szépen feljön fokozatosan, és nem kell műteni. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. február 4. 10:215278.

    sziasztok!

     

    rég voltam de majd igyekszem visszaolvasni. már 22+5 vagyok, tegnap voltam dokinál, minden tök ok, a kicsaj (doki szerint hát már nem valószínű, hogy nő neki kukaca ), szóval a kiscsaj már fejenáll ennek nagyon örülök, így a belsőszervek szétrúgását ismét megúsztam remélhetőleg.

    másfél hét múlva menni kell inni a cukros löttyöt... brr....

    éss, tornáztam tegnap! tök jólesett. és így nem voltam éhes este. meg tök fittnek éreztem magam. olyan jólesett. persze a kisfiam orr mászkált körülöttem, meg a belsőcombnál ráült a combomra na az jajj, volt azért. de rádumáltam, hogy másszon le mégiscsak mondtam neki, anya tornázik a pocakkal, és hogy vele is tornááztam, és tök jó volt. erre hagyott. pedig 40 perc volt.

     

    na kb ennyi. amúgy szorgosan dolgozgatok, meg várom a nyarat. mint itt mindannyian

    előzmény:
    Angel37 (5277)
    2009-02-04  10:06
  25. 2009. február 4. 10:065277.

    sziasztok!

    Ebi,

    a táppénz nekem is tragikus, legalábbbis ami eddig jött...

    Nem lehet, hogy még nem jutott el minden igazolásod a bérszámfejtéshez? Mert a dec-i pénzemről pl lemaradt az egész kórház utáni időszak, mert a számfejtés hó 15.-ig fogad el. Kiszámoltam, kb április-májusra érem be magam... f*a...

    ja, most január közepén utaltak kemény 12e ft-ot! (hogy az mi? remélem nem a dec. félhavinak szánták)

    Nuni gratukat köszönöm/jük! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. február 4. 09:165276.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

    Elvettem egy tejeskávét!

     

    Mi is holnap reggel megyünk UH-ra a MÁV-ba.

     

    A falfestésnél az öcsém a szabad kezes változatot csinálta! Nagyon ügyes egyébként! Az egyik sarokba lett egy nagy fa mókussal, az ajtó fölött hupikék törpök sorakoznak, a plafon felhős, és van rajta repülő, meg madárka! Aztán festett még horgászó micimacit és Vukot is!

     

    A barátnőm meg a fóliás változatnál maradt! Ő meg valami jegesmacis meséből rajzolt egy egyveleget! Nagyon tuti lett az is!

     

    Mindenkinek köszönöm a köszöntést!

    Pocakos képet én is rakok majd fel holnap! Hétvégén csináltunk, már nagyon határozottan látszik! Egyre többször átadják a helyet a kisföldalattin!

    Na dolgozok kicsit!

    Salsi

    21+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2009. február 4. 09:165275.

    Sziasztok,

     

     

     

    Ebi, teljesen megértelek, és sajnálom a pénz dolgot! Én azért vagyok hasonló helyzetben, mert én a bejelentett nettómnak kézbe eddig majdnem a dupláját kaptam, most pedig a hivatalos nettónak fogom a 75 %-át kapni így táppénzen... Durva...

    Azért is megoldjuk majd valahogy!!!

     

    Melyik kórházban voltál szülésfelkészítőn? Ez valami hosszabb tanfolyam jellegű dolog, vagy egyszeri alkalom?

    Mert jól hangzik!

     

    Regina

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. február 4. 08:575274.

    Ez a falfestés nagyon jó ötlet! Én a diavetítőre szavaznék.. az kevésbé macerás 

     

    Nekünk is fiú babácskánk lesz.. először én is  (párom is) lányban gondolkodtam/tunk.. eléggé megijedtem (de közben nagyon örültem is) amikor kiderült, hogy kukis  ugyanezek miatt.. hogy hogyan fogom én a kukiját tisztítani, meg h ne tapadjon le. Aztán a férjem megnyugtatott, hogy nem olyan nagyon dolog ez, mint ahogy én képzelem  Meg a másik ami miatt jobb a kukis, az a serdülőkori bulik... bár nem állítom, hogy nem fogunk aggódni miatta is...  

     

    Mi ma vagyunk 24+0 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. február 4. 08:495273.

    Sziasztok!

     

    Elég rosszul indul a mai napom  Ma kaptam meg az első teljesen táppénzes fizumat. A fizetésem kb 53%-át... mondanom sem kell, h ez mennyipénz, ha közalkalmazott vagyok. Kicsit lelombozódtam, mert úgy tudtam, hogy a fizu 70%-a lesz. De most olvastam a neten egy fórumon, hogy csak azoknak, akik már két éve dolgoznak. Nekem ez csak másfél év 

    Ezek után felhívtam a fogorvosom, hogy kilyukadt a fogam (azt hiszem, nem tuti, de elég gyanús) erre március 11re volt a legközelebbi időpont...

     

    Hogy jobb témát is feldobjak, a tegnapi napom viszont nagyon jó volt. Voltunk a férjemmel szülésfelkészítőn a kórházunkban éa nagyon jó, hasznos volt. Egy szülésznővel beszélgettünk. Elmondott mindent a kórházi etikettről, hogy mire számítsunk, hogy mi hogyan fog történni, a szülést, a vajúdást, a szülés utáni kórházban töltött napokat és a végén voltunk a szülőszobában is. Nagyon megnyugtató volt. Én amúgy is stresszeltem az egésztől, de most sokkal nyugodtabb vagyok, hogy láttam milyen körülmények között fog történni a szülés, és hogy hallottam hogy ebben a kórházban milyen szokások vannak.

     

    ...Visszaolvasok, mert ma reggel kivételesen nem ezzelkezdtem  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. február 4. 08:275272.

    Köszönöm Salsi a linkeket, nagyon szép fotók vannak rajta. bár nekem is lenne ilyen kézügyességem.

    Ezzel kapcsolatban eddig kétféle ötletet hallottam az elkészítésre. Az első, hogy diavetítővel oda vetíted a falra a képet és csak átrajzolod (vki viszont azt mondja, nehéz így mert árnyékolsz magadnak)

    a második verzió, hogy felnagyított formában indigós papírral rajzolja át az ember.. hát még nem tudom, melyik lesz, de szeretném én csinálni, és kézügyesség nélkül csak ilyen trükkökkel lehetséges. Ti már csináltatok ilyet, vagy esetleg újabb variáció az elkészítéshez?

     

    Holnap megyünk wellnessezni, már alig várom. remélem lesz ott is net , mert ha nem akkor 2 hétig nem leszek...azt meg kemény lesz visszaolvasni.

     

    Még igyekszem benézni addig, szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Salsi (5261)
    2009-02-03  22:08
  31. 2009. február 4. 08:265271.

    Jó reggelt

     

    Reginka, ne félj a kisfiútól, nekem 2 van és nagyon élvezem. A fütyik nálunk jól működnek. Mi mondjuk nem hallgattunk a 2 évig nem piszkáljuk a fütyit olvasmányokra. Minden fürdésnél felhúztuk amennyire lehetett. Ahogy teltek a hónapok, úgy lehetett egyre jobban és jobban felhúzni. Nem kellett orvosi segítség, fájdalmat sem okoztunk. Minden rendben van velük.

    Mi a fütyi témát letudtuk, most a kislánynál majd biztos lesz ezer más aggódni való.

     

    19+3

    előzmény:
    reginka (5268)
    2009-02-04  08:00
  32. 2009. február 4. 08:085270.

    Jaj most latom mennyire sotetbe rakta fel. A  lenyeg latszik nagyjabol remelem.

     na majd legkozelebb remelem jobb lessz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. február 4. 08:055269.

    Jo reggelt

    Latom meg sehol senki ezert hoztam .

     

    Ragi eggyutt erzek veled a vizsgakkal kapcsolatban, mert en is vizsga idoszakot elek at. Nekm nagyon nehez nekifogjak tanulni, mivel a melobol miutann hazamegyek mar semmi kedvem.

     

    Salsi utolag is Nagyon Boldog Nevnapot

     

    Nalam is egyre jobban  mozog a kismano. Idaig csakreggel ereztem de a heten erzem egesz nap kissebb-nagyobb szunetekkel. Nalunk apa csak a tegnap este erezte a mocorgast.

     

    Hoztam pocifotot. 

    Ti hogy csinaltatok a sorzatosokat? Nekem sehogy nem jon ossze.

     

    20+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. február 4. 08:005268.

    Jó reggelt Mindenkinek!

     

    Képzeljétek: tegnap voltunk UH-n (20+0) - ezt hívják azt hiszem sokan 18. heti UH-nak -, és azt mondta a doki, hogy kukacos! Illetve, ahogy a férjem fogalmazott: pöcse van a menyasszonynak!

    Az a vicc, hogy Ő fiút szeretett volna mindenképpen, és kislányban

    gondolkodtam, de igazából én erre a hírre is nagyon boldog vagyok!

    Igazából tök buta dolog miatt féltem/félek egy kicsit a kisfiútól: unokatesóméknál (is) láttam régebben, hogy a kukijukon a letapadás végül műtéttel jár, és nagyon az nagyon fáj nekik, akkor is meg utána is, ezt megélni neki is meg az anyukának is...

    Tudom, hogy buta dolog, de valahogy ez nagyon bennem maradt...

     

    De persze a múlt hét szombat meggyőzött arról is, hogy lehet, hogy jobb, ha kisfiú lesz: voltunk Deák Bill koncerten a párommal és a tesómmal, (csak hátul álltunk, nem a tomboldában), és az adott helyen utána ilyen disco szerűség volt. Megjelentek a max. 13-15 év körüli lányok, meg a 20 év körüli pasik, és ment a vadászat... Szörnyű volt nézni is, pedig hát mi is ilyenek voltunk, és ugyanúgy méregettek bennünket is a pasik, de rájöttem, hogy a lányomnak én leszek a hárpia anyja, ha soha nem engedem el ilyen helyre!

    Na, jó, ez félig-meddig vicc, de tényleg néha szörnyű ránézni a mai fiatalokra, sokkal előbb kezdődik már minden, mint a "mi időnkben".

     

    Visszatérve a kisregényem után a dokira, mi időpontra járunk, és ettől függetlenül általában 1-másfél órát várunk, mert akkora csúszás alakul ki a nap végére.

     

    Ghandi, ne kenődj el: én 70 kg vagyok a 20+1-re! Szerintem nincs gáz, a kicsi tudja, hogy miből mennyit kér, azt pedig meg kell adni! Mi majd utána visszaszépülünk!

     

    Fable minden kötete a polcon ül nálam is, sok év vadászat után sikerült őket beszerezni, én is nagyon szeretem!

     

    Nevek: hétfőn végre kitaláltunk egy lánynevet is, mert eddig azzal nagyon gondban voltunk, nem tudtunk dűlűre jutni, végül az eredmény, ami végre mindkettőnknek tetszett: Lili lett.

    Aztán persze kedden kiderült, hogy a Zsolt is elég...

     

    Gyerekdalok: van esetleg ötletetek, hogy milyen könyvekben, vagy milyen előadótól töltögessek le verseket, mondókákat, dalokat?

    Nekem már a régi könyveim nem igazán vannak meg a sok költözés után, de szívesen nekiállnék beszerezni őket.

    Csinicsani, te miből énekelgetsz? Fejből, vagy van valami "puska" előtted?

     

    Bocs, a regényért!

     

    Szép napot Mindenkinek!

     

    Regina

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. február 3. 23:355267.

    Timae, mi is csütörtökön megyünk UH-ra a dokimhoz :)

    És képzeljétek szombaton megyünk 4D-s babamozira is! Már alig várom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (5262)
    2009-02-03  22:43
  36. 2009. február 3. 23:105266.
    Angel gratulálok a kislányhoz!! És persze a jó eredményekhez is
    előzmény:
    Angel37 (5240)
    2009-02-02  16:35
  37. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 3. 22:545265.
    Jaj de helyesek ezek a falfestések. Köszi a linkeket
    előzmény:
    Salsi (5261)
    2009-02-03  22:08
  38. 2009. február 3. 22:515264.
    Reginka, a Harry Potter kötetek nálam is favoritok,csak azt azért nem írtam, mert abból már nem lesz több
    előzmény:
    reginka (5235)
    2009-02-02  15:08
  39. 2009. február 3. 22:515263.

    Sziasztok!

     

    Salsi: nekem eddig a Dániel volt befutó de pár hónapja nekem is a Dávid kattant be. Apának a Tamás tetszik, remélem kislány lesz és akkor nem kell majd harcolnunk. Amúgy a Márk is szép név, nekem tetszik

     

    Angel: gratula az egészséges kislányhoz!

     

    T.Kata: majd a következő uh már bíztosan eredményesebb lesz, ebben bízom én is.

    Mindenképpen jó ötletnek tartom a falfestést mert a kicsik szeretik nézni a színes dolgokat.

    Nálunk Micimackós bordür van a falon, Micimackós a függöny és a szőnyeg és mind jó élénk színű. Bogi a mai napig nagyon szereti őket és azt kérte, hogy az új szobájában is ilyenek legyenek.

     

    Nekem mindennap van kismamatorna. Reggeltől-estig rohangálok a lányom után

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 3. 22:435262.
    Mi csürtörtökön megyünk UH-ra :)
    előzmény:
    Angel37 (5252)
    2009-02-03  12:16
  41. 2009. február 3. 22:085261.

    Sziasztok,

    csak egy gyors bekukk lefekvés előtt!

    Ghandi, kösziiii!

     

    Kata, épp ma nézegettem pár oldalt, falfestésről, elhoztam Nektek:

    http://www.falfresko.hu/gyerekszoba.html

    ht tp://www.gyerekszobafestes.hu/

    http://www.mesefiguras-f alfestes.hu/

     

    Én az öcsémmel fogom majd csinálni, mert Ő nagyon ügyes! A kisfiának is gyönyörű szobát varázsolt! majd egyszer lefotózom és elhozom Nektek!

     

    Na megyek, mert kezd leragadni a szemem!

     

    Szép estét a babáknak és a mamáknak!

    Salsi

    21+5

     

     

    előzmény:
    ghandi (5260)
    2009-02-03  21:08
  42. 2009. február 3. 21:085260.

    Sziasztok!

     

    Salsi: én is nagyon Boldog Névnapot kívánok Neked!

    Gnokki: Sidney Sheldont én is nagyon szeretem, kár hogy olyan kevés van belőle :( az ő könyveivel vagyok úgy, hogy ha este elkezdem olvasni, tuti nem alszom el hajnal előtt

    Másik nagy kedvencem Vavyan Fable! Ezt a két írót falom télen nyáron bár mostanában inkább a babás könyvek és az internet köt le!

     

    Én ma töltöttem a 22 hetet, reggel 69,8 kg voltam de hát ez van

    előzmény:
    gnokki (5229)
    2009-02-02  13:23
  43. 2009. február 3. 19:015259.

    Sziasztok!

     

    Ma itt is tök nyomi nap volt, pedig tegnap oan jó idő volt.

     

    Én kismamajógára mennék, de nincs rá pénz.

     

    Csinicsani: jó síelést! Vagyis remélem te inkább pihensz!

     

    Ma volt a védőnő, sok hasznosat nem mondott, mert amit mondott azt tudom a többi anyukától, netről, fórumról. De hallgattam szépen, rendesen!

     

    De azt mondta, hogyha legközelebb a gyerek csendben van, nem érzem a napi ritmust, hívjam fel, és nézünk egy szívhangot, mondta, hogy múlt héten nem volt itthon, mondom vettem észre:(.

     

    Remélem mindenki jól van!

    Szép estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. február 3. 17:055258.

    Sziasztok Kismamik!

     

    Na végre idejutottam a géphez, és visszaolvasni is sikerült úgyhogy nagyon örülök.

     

    Képzeljétek ma voltam a MÁV-ban a Hajdú doktornőnél 18.heti genetikai UH-n.  Az én tapasztalatom az volt, hogy bár nagyon pörgette a rendelést (5percet volt bent egy kismama), nekem kedvesnek tűnt. Összesen egy órát voltunk a kórházban, az alatt végeztünk is, pedig nagyon sokan voltak! Most először Apa is bejött velem, és úgy voltam vele, hogy inkább kérdezek, minthogy mondja hogy végeztünk én meg bosszankodjak utána. Hát csajok, a nap poénja, hogy a 12.uh szerint a dokim kislányt látott, bár én nem vettem ezt 100%ra. Ma kérdezem a doktornőt, látszik e a neme, erre azt mondja nem mutatja, de ahogy ott nézegette, azt mondta ő fiú párti! Na ebből találja ki valaki hogy a kkor fiú vagy lány, hacsak nem ketten vannak, vki téved.. Mi nagyon nevettünk a párommal, mert mostmár semmi nem biztos!

    Egyébként hál'Istennek minden ok volt.

     

    Könyvek: én a suttogót olvasom, ami nagyon tetszik! Én nem nagyon szeretek olvasni, de ez a könyv tényleg leköt. Még van egy, Az a 9 hónap. az is jó, de azt inkább úgy olvasom, ha kiváncsi vagyok vmire kikeresem belőle.

    Ezeket a vicces könyveket majd én is megnézem, amit írtatok.

     

    Mocorgás:  Képzeljétek, szombat óta hogy először éreztem a Babót, minden nap van néhány rúgás a pocimban, ami annyira jó érzés. Vasárnap reggel Apa kezét is odatettem, és bár csak egyszer, de ő is érezte a tenyerében, mintha "vki" pöckölte volna..

    Azóta sajnos nem sikerült elcsípni, de úgy örülök hogy egy picit már ő is érezte Babókát.

     

    Álom: Én már nagyon sokszor álmodtam a Babóval, legutóbb ma délután egy kis szieszta alatt. De a szülésről még nem, szerintem, majd akkor ha már azon fog járni az eszem, közelít az időpont és egyre izgatottabb leszek, akkor biztosan fogok álmodni vele, mert legtöbbször emlékszem az álmaimra!

     

    Férj: Hála az égnek, szuper jó fej a férjecském. Tényleg mindenben segít, sokszor inkább az van, hogy én mondom, hogy valamit majd én megcsinálok, mert jobb szeretem én végezni pld. a házimunkát, mosást, de lassan hozzá kell szoknom, hogy ki kell adjam a feladatokat, mert nem fogok győzni mindent egyedül! De Apa nagyon édes, bármit megcsinál, akkor is ha nem is kérem.

     

    A tornával, úszással kapcsolatban kérdezem, hogy szerintetek nyugodtan lehet ? Mert nekem az első trimeszterben letiltott a doki a RR dvdről, és azóta nem kezdtem még el, bár nem is kérdeztem őt hogy már lehetne -e tornázni. Úszás, bárhol vagy vmi spéci víz kell hozzá?

     

    Így a végén egy kérdés, hátha ti is foglalkoztok már ezzel... Engem a babaszoba gondolata nagyon leköt, sokat gondolkozom milyen is legyen. Az biztos hogy szeretnék falfestést csinálni, ehhez keresek ötleteket, vagy tapasztalatokat, akinek esetleg van, előző gyerek kapcsán stb. Szerintem egy ilyen festés nagyon egyedivé, és különlegessé teheti a baba szobáját, aztán később, ha lesz kedvenc meséjük, ezt lehet módosítani majd..szerintetek?!

     

    szép estét mindenkinek. 19+0

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2009. február 3. 16:575257.

    Szia Chrissy,

     

    nagy segitseg nem leszek, mivel en az USA-ban elek.

     

    De szerintem egy tisztanak kinezo sima fedett usziba eljarhatsz gond nelkul, en utanaolvastam, semmi veszelyt nem jelent az enyhen klorozott viz, huvelyen at nem jut fel...mondjuk en viszek furdopapucsot es azonnal le is zuhanyozok utana. Mind az orvos, mind a ba'ba'm mondtak, hogy ez kivalo testmozgas.

     

    Reginka, igazad van, baba utan meg nehezebb a suli, ugyhogy mindent bele!

     

    Itt nincs kismama-torna vagy aquanatal, pedig szivesen mennek...egy baba-mama klub viszont van, kozos talalkakkal, programokkal oda be szandekozok iratkozni, mert nem ismerek egy kozelemben elo kismamat sem, akivel lehetne csevegni a szulesrol, babakrol....

    előzmény:
    Chrissy8000 (5247)
    2009-02-02  23:42
  46. 2009. február 3. 16:545256.

    Sziasztok,

     

    mi erre a hétre meglógtunk sizni, nagy ovis fiamnak vakációja van,apa sizik , Csanád szánkózik és közben tanitgatjuk sizni.szépen havazik és nagyon jól érezzük magunkat

     

    Mozgolodás : ma reggel befészkelte magát a köldökömhöz és ovatosan odanyultam megtapiztam és képzeljétek egy kis kemény vonalat tudtam kitapogatni ami szerintem egy sovány kicsi hátacska volt ,aztán aráább lubickolt. Amugy mozgolodik ezerrel, az autóban két olyan erős rugást kaptam h felszisszentem , mert rendesen fájt,macerálásra rendesen reagál...amugy egy hét mulva doki, már nagyon várom

     

    Könyvek : eddig a komolyabb olvasmányok érdekeltek , moatanában nem volt kedvem olvasni de most megkivántattétok velem.Alapból aggódos kismama vagyok jol jönnek majd ezek a humorosabb irományok.

     

    A babát reggel üdvözlöm , délben slágerrádiót hallgatok, amire rendesen táncikál,ahogy a zene elhallgat és jön a duma ő is leállMesét a fiamnak olvasok és énekeket tanulunk , ugyhogy ebből kap a pocaklakó is (szerintem a Pál Kata Pétert és Paff-ot már a babyke is kivülről fújja  )

     

    Takaritás: amióta várandós vagyok a főzésen és mindennapos takaritgatáson kivűl mindent a férjem uram végez...aranyat ér

     

    Kismama torna :ha haza megyünk a sizésből elmegyek és kipróbálom,ugy érzem jól esne...

     

    Nekem két napja ugy fáj a szeméremcsontom ti ezt nem tapasztaljátok (főleg járás közben)?

     

    22+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. február 3. 14:505255.

    Én most lelkes vagyok a vizsgára készüléssel, mert nagyon nagy anyag, nagyon nehéz - számomra-, így most csinálni kell és kész!

    Muszáj lenne átmennem most belőle, mert akkor még a babóca születése előtt túllehetnék minden vizsgán, hiszen akkor még a májusi vizsgaidőszakban letehetném a maradék párat!

     

    A kismamajóga engem is vonzott, de nálunk tényleg nincs semmi ilyesmi.

    A DVD is jó szerintem, de annak az a nagy hátránya, hogy egyedül itthon nehezebben áll neki az ember, mint társaságban.

     

    Ambercat, egy szavunk sem lehet a férjeinkre!

     

     

    előzmény:
    ebi85 (5254)
    2009-02-03  13:18
  48. 2009. február 3. 13:185254.

    Hát vizsgára készülni sem lehet egyszerű így... én legalábbis nyomott időben a vizsgákra is nehezebben készültem. 

     

    Nem járok még kismama tornára, de tervezem, hogy el kellene menni. Egyenlőre elkezdtem kismamajógázni heti 1x. Nem sok, de ennél többet nem tudok megfizetni... Amúgy a jóga nagyon jó, én élvezem, és bár fentartásaim voltak, tényleg nagyon ellazít és sokkal nyugottabb leszek. 

    előzmény:
    reginka (5250)
    2009-02-03  11:57
  49. 2009. február 3. 13:165253.

    szasztok csajok,

     

     

    Nem tudjátok, h mi van Panokával? nem nagyon láttam mostanában hsz-t Tőle...

     

    köszike

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2009. február 3. 12:165252.

    sziasztok!

    visszaolvastam, csak már azt nem tudom, mihez, mit akartam mondani... a kávéhoz azt, hogy én minden napot tejeskávéval indítok, nos ez nem vmi sok :)

     

    Salsi, Tiffin, Ebi,

    köszönöm, a kisnuna nevében is! :)

     

    Tauna,

    gratulálok! :))

     

    Timae,

    de,de, tegnap voltunk 19+0! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2009. február 3. 12:035251.

    Hát igazából miután a tesóm első szülésénél orvosi műhiba lett így került utána a többi gyerekéve ehhez az orvoshoz, ebbe a kórházba, tehát az orvosban nagy a bizlom a kórház meg tudom, h jól felszerelt és profi, de kezdek kiakadni...

     

    A másik témával kapcs. nekem a férjem mindent megcsinál én csak lerakom a seggem ha úgy akarom-bár gyakran főzök, mert ahhoz van kedvem, de ha nem meg is főz :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2009. február 3. 11:575250.

    Szia Ebi,

     

    Itt sincs túl jó idő...

    Nekem "szerencsére" most nem kedv függő dolgom van: vizsgára készülök! Számvitel mérlegképes, március 5.

    Szóval kicsit példamegoldok, kicsit tv, kaja, internet, aztán megint a példák...

     

    Nálunk a környéken nem volt fellelhető kismamatorna, messzebbre nem volt kedvem autókázni heti x-szer, így marad az otthoni DVD, talán mostantól gyakrabban, hogy itthon vagyok. Előtte szinte semmi, mert a napi 9-10 óra meló után már nem volt sok energiám hozzá.

     

    Te jársz?

    előzmény:
    ebi85 (5249)
    2009-02-03  10:58
  53. 2009. február 3. 10:585249.

    Sziasztok! Olyan rossz idő van itt... nincs kedvem semmihez ilyen időben 

     

    ... 

    Jár valaki kismama tornára? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2009. február 3. 08:415248.

    Szép jó reggelt!

    De jó lehetett ez a szánkózás! Mi 27-én megyünk Parádsasvárra, és reménykedem benne, hogy akkor még (vagy addigra megint) lesz egy kis hó! A szállodának van egy szép nagy parkja egy kis patakkal és olyan jó lenne ott a hóban sétálni!

    Már várjuk nagyon!

     

    Angel, gratu az egészséges kislányhoz!

     

    Képzeljétek, tök furi! Mi már régen eldöntöttük, hogy a fiúnk Máté lesz, erre mostanában egyre többször beugrik a Dávid név és már volt, hogy úgy is szólítottam.... Pedig apának nem nagyon tetszik ez a név.... és nincs is a környezetünkben Dávid.... Lehet Szederkém szeretné, ha ez lenne a neve? Mit gondoltok?

    előzmény:
    Chrissy8000 (5244)
    2009-02-02  18:32
  55. 2009. február 2. 23:425247.

    Szia Tiffin,

     

    Megkerdezhetem, hova jarsz uszni?

    Szeretnek en is, de ugye nem mindegy milyen usziba megy az ember, illetve, hogy melyikbe a tisztasag miatt.

     

    koszi, C

    előzmény:
    -Tiffin- (5246)
    2009-02-02  20:10
  56. 2009. február 2. 20:105246.

    Hat, csajok, en itt bamulattal olvasom, hogy van, akinek zenere mozorog, visszakopog a babaja, az enyem csak neha rebben, mint egy pillangoszarny...el sem tudom kepzelni, hogy mar kabe 28 centis!

     

    Angel, orulok, hogy megnyugtattak es gratula a holgyemenyhez!

     

    Az en parom is sokat segit, porszivozik es foz...de most meg ketten nem csinalunk nagy rumlit, ugyhogy hetente egyszer nekiesunk es megvan a takaritas!

     

    Konyvet nem olvastam most babakrol, de filmeket neztem azert...es mit ad eg, epp Stephen King-et olvasok, de nem horrot, hanem meset: A sarkany szeme a cime. Ajanlom mindenkinek, olvasmanyos es nem tul remiszto!

     

    Kajalas: en a kalciumhianytol felek. Sajna rosszul leszek joghurt, tejeskave utan, sokat ezekbol nem birok, igy igyekszem sajttal bevinni a szuksegletet, az meg hizlal...de inkabb, minthogy elvesszem tobb fogam.

    Amugy is uszok hetente 2-3x, ugyhogy nem nagy a hasam.

     

    Ambercat, felhaborito, hogy ennyi pluszpenzert meg mehetsz ide-oda.

     

    Brendolin, gratula az egeszseges kislanyhoz,

    Tauna, neked meg drukkolok, hogy legyen egy egszseges, oktoberi bebid!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 2. 19:185245.
    Angel, nem 19. hetesek vagyunk a mai nap?
    előzmény:
    Angel37 (5240)
    2009-02-02  16:35
  58. 2009. február 2. 18:325244.

    Hello Puhamancs,

     

    Ugyanezen okokbol en sem mertem igazabol szankozni, ezert csak huzott a parom, amikor meg enyhen lejtett  a gyalogut akkor a parom mogem ult es kicsit csusztunk. Vegul olyan kicsi volt a lejto, hogy egy kedves ficko meg meg is tolt minket mert nem akart csuszni a szanko. Aztan mikor kiertunk az igazi palyahoz akkor mar csak a fiuk csuszkaltak.

    Ennek ellenere csudi jo volt a hoban stalgatni, szep volt a taly is, es elveztem, hogy a levegon vagyok.

     

    Szoval javaslom mindenkinek! Majd Apa huz titeket, az nem veszelyes !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (5231)
    2009-02-02  14:00
  59. 2009. február 2. 18:205243.

    Szia Reginka,

     

    Hal istennek az en parom egy draga, es abszout mindenbol kiveszi a reszet itthon. Vegul is ez soha nem volt kedes, regebben felmerult ez a ferfi munka a haz korul, noi munka idebent, de miutan egy lakasban lakunk, egyenlore effektive nincs ilyen.

    Amig en is dolgoztam, az takaritott akinek jobban volt idelye, (fokent azert mert ezeket hetkoznap szoktuk csinalni, hogy a hetveget jobb dolgokra fordithassuk:o) ugyanez a mosassal, azota pedig azert segit mert rosszul voltam, mult heten fekudni kellett, szoval mindig van valami.

    A konyhatol odzkodik a draga, es pl ma mig APEH-oztam, megis odarakta a porkoltet. Pedig mondtam neki, hogy ha akar egyen csak egy pizzat.

    előzmény:
    reginka (5219)
    2009-02-02  08:07
  60. 2009. február 2. 18:075242.

    Szia Dudiukly,

     

    Feljegyeztem az osszes vicces konyv cimet. Remelem lehet ezeket kapni.

    Egyebkent is sokat olvasok, de most aztan annyit varakozok a kulonbozo ugyinteseknel, orvosoknal, hogy plane mindig jol jon egy jo konyv.

    Ma pl. az APEH-nal voltam, olvastam sorbanallas kozben, es mikor mar visszaertem az autohoz akkor jottem ra, hogy tobb mint egy orat alltam sorba.

    előzmény:
    Dudukly (5220)
    2009-02-02  09:14
  61. 2009. február 2. 17:465241.

    Sziasztok!

     

    Puhamancs: én is voltam már így az evéssel (egy -egy napig).  Egyszer azt mondta nekem vki, hogy ilyenkor azért is fontos enni, mert a baba nem tud szólni, h anya éhes vagyok! És gondoljunk csak bele, ha már kint a baba és szól, hogy éhes, akkor azonnal adunk neki enni, mert az ember nem éhezteti a saját gyerekekét. Erre kell gondolni, ha valakinek nagyon nincs étvágya (persze ez nagyon le van sarkítva)... muszáj enni a babácska miatt  

     

    Ambercat: nem lehet, hogy kórházat kellene váltanod? Vagy nagyon jó a dokid, nagyon megbízol benne? 

     

    Salsi: Mi is hallgatunk zenét, főleg reggel. A mi cd-nk neve Álom szép.   Mesélni is mesélek neki néha. Most  a Három kismalac van porondon. Azt hallottam, hogy születése után, ugyanúgy ahogy a zenét, a mese hanglejtését is megismeri majd. Aranyos nagyon.. mert kb a mese feléig ficánkol, aztán megnyugszik, mintha elaludna.  

     

    Angel: garula  a "nunihoz"  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2009. február 2. 16:355240.

    Sziasztok!

     

    megvolt ma a 18. heti uh, minden a legnagyobb rendben! :))) méretek, szervecskék, minden tökeletes, gerincecske zárt, nyúlszáj nincs! :)) 6mm-s a kicsi orrocska! :)

     

    És bizony jól tették a dokik, hogy óvatosan tippeltek a fütyire, mert NUNI érkezik! :))

     

     

    Bocsánat, most nem tudok visszaolvasni, holnap pótlom!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. február 2. 16:075239.
    Sziasztok!valamiért nem tudok privit írni :o((na mindegy, kicsit irigykedem azokra akinek van ideje könyvet olvasni... nekem maximum az újságokig marad energiám meg időm... de néha már hiányzik, hogy egy jó könyvet olvasgassak... a Kitolásból én is olvastam a Kismamában megjeletn részleteket hát szétröhögtem magam... nekem is kell majd mennem a terheléses cukorra mennem itt viszont úgy csinálják, hogy első reggel leveszik a vért mindenféléhez és aztán másnap reggel kell visszamenni és ha az éhgyomri cukrod jó volt akkor csináják meg a terhelést... vagyis másnap reggel újra megszúrnak aztán meg kell inni a cukros lötyöt és aztán két óra múlva újra szúrnak... úgyhogy bumlizhatok két nap is a városba...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2009. február 2. 15:555238.

    Reginka, még csak most kezdtem el, így annyira nincs véleményem! Előtte olvastam egy beszélgetést a Hidassal meg a Raffaival és nekem már az is misztikus volt, hogy valaki elképzeli, hogy a méhében van, vagy megmegy rajta és lemegy egy lépcsőn..., meg hogy megsimogatja a méhét belülről. Lehet a kivégzem a könyvet akkor okosabb leszek, de attól függetlenül azt gondolom, hogy jó hatással van a kis Pocaklakóra, ha fogalalkozunk Vele. Mi pl. esténként vagy reggelente (attól függ mikor van rá idő) zenét hallgatunk! A Szinetár Dóra várandósnaplójához van egy cd, összvissz 26 perc és azt szoktuk hallgatni! Tök érdekes, hogy ha nagyon mocorog és bekapcsolom a zenét akkor abbamarad a mozgás és ha vége a zenének, akkor újrakezdődik.

    De pl. én még nem tudtam olyat "játszani" Vele, hogy bekopogok és visszajelez!

     

    Én sajnos soha nem voltam egy nagy sportlady, de érzem, hogy kéne kicsit mozogni! Régen én is salsaztam, meg hastáncoltam egy keveset! Azon amúgy el is gondolkodtam, hogy kismamahastáncra járni kéne....

     

    Ti szoktatok amúgy énekelni, mesélni az babónak?

    előzmény:
    reginka (5235)
    2009-02-02  15:08
  65. 2009. február 2. 15:235237.

    Sziasztok!

     

    Ez a SOTE II de orvoshoz a magánrendelőjébe járok. De ezek után nem tudom még meddig...

     

    És igen, a cukor bizony felmehet az idegeskedéstől. Mindegy. Így jártam, azóta meg ezen idegeskedem. Jó lenne ha a dokik hagynának csak kicsit nyugalomban örülni:-)

     

    Uram teljesen kivan, náluk 3 havonta van kontroll, anyukája meg 11-et szült úgy, h doki sose létta-még a szülésnél sem:-DDD

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2009. február 2. 15:165236.

    Sziasztok!

     

    A Kitolás és a Kitolás II. tényleg nagyon jó könyv! A másik vicces kedvencem nekem a Barátnőim a terhességről, amiről szintén volt már szó. Mondjuk egy csomó dolgot szörnyűbbnek fest le, mint valójában, de végig nevettem

     

    Ambercat: mai magyar egészségügy  Ez melyik kórház volt?

     

    Puhamancs: én mérem a pocakkörfogatot bár asszem az első terhességemre rosszul emlékszem, mert úgy rémlett, akkor 97cm volt a vége, most pedig 94nél tartok és az induló derékméret hasonló volt

     

    Férj-házimunka: na olyan nálunk nincs. Mióta itthon vagyok, minden az enyém, még a szemét leviteléér is van hogy reklamál, mondjuk pl. a mosást rá sem bíznám

     

    Ma én is megvettem a Rubint Réka dvd-t, ebéd közben meg is néztem milyen,  az is torna? Ez már a harmadik kismama dvd-m, kaptam egy Kálai Ildikósat kölcsön, az egész light-os, pont olyan, mint amilyen tornára jártam anno. Vettem egyet a tesco-ban, az pedig amerikai jólmegmozgató, de túl unalmasan monoton nekem, a RR első látásra jó lehet, főleg mert 3 trimeszterre külön van és mire megunom a 2.-t, jöhet a 3. Jó, a csaj rém idegesító: " a 28. héten csak 3kgot hízta, minden reggel cerbona müzli szeletet eszem"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2009. február 2. 15:085235.

    Salsi, mi a véleményed a Lelki köldökzsinórról? Én is elolvastam, és sok jó dolog van benne, de nekem 1-2 téma nagyon misztifikusnak tűnik...

     

    Én amúgy Vavyan Fable rajongó vagyok, de szívesen olvasom Leslie L. Lawrence könyveit, és King-et is. Egy ideje ráálltam a Harry Potterekre - csak elfogytak :) -, meg Narnia mind a hét kötete is nagyon tetszett. Sőt, most várom már az Eragon harmadik kötetét, hogy végre magyarul is megjelenjen.

     

    Ambercat, elképesztő, hogy miket megengednek maguknak a kórházak, rendelők!

    Engem pont ma lökött majdnem fel egy nő, mert neki épp sürgősebb lett volna beszélni az aszissztensnővel, aki épp szerette volna befejezni a nekem elkezdett mondatát... Inkább csendben

     maradtam, mert ha megszólaltam volna, az úrinő kifejezésen kívül szinte mindent rám lehetett volna aggatni... 

     

    Puhamancs, megértelek, a mozgás nekem is hiányzik, én aerobikoztam, illetve futottam előtte, de ezeket már hanyagolom én is, mióta kiderült, hogy nem vagyok egyedül. Most, amikor ráveszem magam, inkább megcsinálom a Réka-féle második trimeszteres tornát.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 2. 14:485234.

    Szia!

     

    A Hermes kút melletti áruház a volt Fontana áruház, ami most C und A ... ha jól emlékszem.

     

    T.

    előzmény:
    Dudukly (5197)
    2009-02-01  05:46
  69. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. február 2. 14:405233.

    Szia!

     

    Hova jársz dokihoz, hogy képesek annak ellenére máshova küldeni, hogy te fizetsz nekik?

     

    Bocs, ha butaságot kérdezek, de ha idegeskedik valaki attól felmehet a cukra?

    előzmény:
    Ambercat (5232)
    2009-02-02  14:01
  70. 2009. február 2. 14:015232.

    sziasztok!

     

    megjöttünk a wellneselésből, nagyon jó volt. péntek és szombat jjel is óránkig csak a miénk volt a jakuzzi:-)

     

    ma meg voltam terheléses vércukron, ami sztem magas lett (onnan gondolom, h közben én is megnéztem, nekem is van mérőm, anyu cukorbeteg és rendszeresen ellenőrzöm), méghozzá sztem azért mert úgy felidegesítettem magam, h csak na-sose szokott magas lenni.

     

    képzeljétek! megcsinálták a laborba a cukorterhelést, de azt mondták, h a teljes vérképre és a vizeletre menjek a lakhelyem szerintibe, mert a kórháznak nincs pénze.

     

    ez fasza. és akkor én miért fizetek a dokinak pénz? múltkor az ultrahang nem volt jó és az istenhegyire kellett menni nem kevés pénzért, most ez, mi jön még? kezdem elveszíteni a bizalmam. ráadásul nekem nagyon nehéz megoldanom a munka miatt, h ott töltsem a fél délelőttöt:-(

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. február 2. 14:005231.

    Sizasztok lányok!

     

    Én ugyan még nem álmodtam szüléssel, de azon már töprengtem, hogy vajon majd kire fog hasonlítani a kis lurkó...

    Én például lány létemre nagyon sokat örököltem az apukámtól, így elméláztam azon, hogy vajon a kislányunk mit örökölhet majd az apukájától... például a hosszú lábainak biztosan örülne, tekintettel arra, hogy tőlem csak rövideket kaphatna (165 cm vagyok).

    Nem tudom ki hogy van vele, de a hó engem is korizásra meg szánkózásra csábítana, de a kis lurkó miatt idén nem engedtem meg magamnak ezek a sportokat. Általában semmit se csinálok 'hűbele'-módra, de azt sosem bocsátanám meg magamnak, ha véletlenül történne valami és mondjuk a pocakomra esnék..

    A páromnak először ez a döntésem rosszul esett (nem szereti a hosszas semmittevést), de aztán megértette miért döntöttem igy és elfogadta. Ettől függetlenül úgy mennék szánkózni...

     

    Eleddig rendszeresen táncoltam (salsáztam), de arról is lemondtam a kismamaságom idejére, mert eddig akárhányszor táncolni voltam, sosem úsztam meg egy-két alapos lábralépés vagy - rosszabb esetben - egy könyékkel oldalbordára mért ütés bekapása nélkül.  Szóval jobb nem rizikózni...

     

    Gandhi: A takarót horgoltam, de valószínűleg jobban jártam volna a patchwork-kel, mert azzal lényegesen gyorsabban lehetett volna haladni!

    Viszont ellenben hozzáfogtam egy kis felső elkészítéséhez és igy tegnap még hajnali kettőkor is járt a kezem, mert annyira lefoglalt a kötögetés, hogy fel sem tűnt, hogy már rég ágyban lenne a helyem.

    Ennek köszönhetően ma reggel alig bírtam kikászálódni az ágyból.

    Más ilyenkor biztosan kávéval kezdené a napját, de én nem vagyok kávézós. Én csak a társaság (barátok) kedvéért szoktam olykor-olykor inni, de akkor is sok tejjel, cukorral meg egy kis fahéjjal. Szóval nekem a kávé (most már csak koffeinmentes formában) olyan mint egyfajta desszert.

    Mostanában viszont nem nagyon iszom, mert ebben a hidegben erősen megcsappant az ismeretségi köröm kimozdulási hajlandósága.

    Valamiért napok óta nincs rendes étvágyam se, amire azért nemigen szokott példa lenni.  Ha nem lenne a kis lurkó a pocakomban nem is igen foglalkoznék a dologgal, de mivel tudom, hogy neki akkor is kell a tápanyag, ha én nekem nincs kedvem enni, továbbra is rendszeresen eszek, csak éppen tudatosságból és nem a magam kedvére.

    Ti már voltatok igy ezzel?

     

    Ja és meg egy dolog jutott az eszembe.... hogy lehet, hogy nem is a súlyomat kellene mérni, hanem a pocakkörfogatomat. Az (legalábbis a kispapa véleménye szerint) sokkal jobb növekedési mutató.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2009. február 2. 13:595230.

    köszi!

    Amúgy ez igaz, apukám is mondta, h milyen megható, hogy így segítenek embereken!  Persze az be nem vallaná, hogy elérzékenyül! Tudjátok, erős férfi!

     

    Ez a szemetes dolog nálunk is így van! Már kifolyik szegény, amikor férj megkérdezi, h kivigyem? Ilyenkor szoktam mondtani, h szerintem várjunk még pár napot!

    Amúgy nagyon rendi, mos, vasal, porszívóz! Bár utóbbi miatt úgy kell nyaggatni! És ilyenkor is azt mondja, hogy de hát hétvégén porszívóztam.....

     

    Ezt a torkos csütörtököt megnézem most már én is.....

    előzmény:
    gnokki (5229)
    2009-02-02  13:23
  73. 2009. február 2. 13:235229.

    Sziasztok!

     

    Salsi: Boldog névnapot!

    Én vagyok a viasatos bőgőmasina Azt azért hozzá teszem, hogy úgy is van megcsinálva a műsor, hogy szem nem marad szárazon még a megfelelő hormonháztartású embereknél sem

     

    Amíg dolgoztam apával minden munkát elosztottunk de amióta itthon vagyok a kislányommal tulajdonképpen mindent én csinálok. Remélem idén azért az ablakpucolást átvállalja. Azt nem szeretem benne, hogy mindig kérdez, pl. ha látja, hogy tele a szemetes megkérdezi, hogy kivigyem? Én erre már felszívom magam és általában az a vége, hogy jól kiosztom szegényemet. De ha látja, hogy tele van mit kell kérdezőskődnie? Fogja meg és vigye ki, ennyi. Bocs apa!

     

    Jó, hogy szóltatok a torkos csütörtökkel kapcsolatban, már beizzitottam apjukat is

     

    Olvasás szempontjából én mindenevő vagyok bár a Stephen King könyveket azért kihagynám. Kedvencem Sidney Sheldon és Martina Coole. Amikor lájtosabbra vágyom jöhet Danielle Steel bár az utóbbi időkben egyre gyenguszosabb.

    Babás illetve gyerekes könyvet csak a Suttogót olvastam ki, ugyan kaptunk még párat de nem igazán foglalkoztatott. A neten mindent megtalálni már.

     

    Kata, kereken 20

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2009. február 2. 10:545228.

    köszönöm szépen! Én inkább az önéletrajzi regényformás könyveket szeretem, de mostanság meg babás könyveket olvasok!

    Elgutóbb: A gyengéd születés! Most meg a Lelki köldökzsinórt!

    Amúgy apa karácsonyra megkapta a Kitolást! Majd azt is el fogom olvasni, de szerintem csak ha már otthon leszek.

     

    Valaki írta, hogy elbőgi magán a viasat-os nagy házalakításon! Hát csatlakozom, általába arra érek haza és a férj sincs otthon még ilyenkor, úgyhogy vacsi közben azt szoktam nézni és közben hüppögök... Tiszta vicces....

    előzmény:
    fules0224 (5227)
    2009-02-02  10:05
  75. 2009. február 2. 10:055227.

    Boldog névnapot akkor!

     

    könyv: én a Stephen King könyveket imádom, de most, hogy terhes vagyok, rá sem bírok nézni, inkább a lájtosabbak érdekelnek:).

     

    Én nem érzem magam energiától túlfűtöttnek, de. még úgy ahogy elvagyok, de du. csak lustizni tudok, és olvasni:).

     

     

     

    előzmény:
    Salsi (5225)
    2009-02-02  10:00
  76. 2009. február 2. 10:005226.

    Sziasztok!

     

    Azthiszem elérkezett a középidős aktív szakasza a terhességemnek   Bekattantam, hogy tanulni akarok. Reggel óta böngészem a netet, hogy hol, mit, mennyiért lehet  Nekem úgytűnik ez nem a rendrakásban jön ki... bár pakolászok azért én is 

    Nekem a férjem sokat segít. Be van osztva, hogy ki, mit csinál, de gyakran átvállaljuk egymás munkáját is a háztartásban, ha úgy látjuk szükségesnek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. február 2. 10:005225.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

     

    Rég jártam erre! Remélem mindenki jól van!

    Igyekeztem visszaolvasni, meg kicsit jegyzetelni kicsit, de tuti így is kimaradnak témák...

     

    Könyvek: nálam is a vidám könyvek vannak előtérben! Illeve az olyanok, amik nem riogatják fölöslegesen a kismamikat! A terhesség félelem nélkül volt az első, amit megvettem! Iszonyat jó köny!

     

    Súly: én 167 magas vagyok és 67kg-ról indultam, most 70-71 között mozgok, ma reggel 70,5 volt. Szal én is úgy jó 7-8 kiló plusszal indultam, de szerencsére eddig nem voltam kívánós.

     

    Babamozgás: én már a 16. hét óta érzem a kaparászát, de 2-3 hete már nagy a buli odabent! Péntek este olvastam és a könyvjelzőként használt kártyanaptárt a pocakomra tettem. Na innentől olvasás nem volt, mert csak abban gyönyörködtünk, hogy hogy ugrándozik a naptár a hasamon. Este amúgy rendszeresen jelentkezik, és napközben is ha pl. az íróasztal fölé hajolok. Azt nagyon nem szereti! Amúgy eleinte főleg a jobb oldalon mocorgott és most is gyakrabbam érzem ott, de azért már mindefelé hullámzik a pocak.

     

    Ruhák: nagy részét kaptam kölcsön, szerencsére a barátnőmmmel hasonló az alkatunk, ráadásul pont tavaly júniusban szülte a kisfiát, úgyhogy még az időszak is megegyezik! Főleg felsőket veszek, de eddig azt is leárazva, pl szombaton a Coraban vettem két kismamifelsőt. Az egyiket 800-ért a másikat 1000 forintért. Meg a C&A-ban is inkább a normál felsők között kersgélek, szerencsére még divatos a mell alatt húzott fazon!

     

    Enerdzsi: napi 9-10 óra meló után esténként nekem már csak a mosogatásra, vagy mosásra marad némi enerdzsi, hétvégén meg próbálom behozni a lemaradást. Viszont az ablakpucolással terhesség előtt is bajban voltam! Tériszonyom van, úgyhogy az erkélyes ablakot még csak-csak megpucolom, de a többinél anyukám szokott segíteni! És már attól is rosszul vagyok, ha valaki már mászik fel ablakot pucolni! Tiszta para, ott állok mellette, nehogy kiessen és közebn rémképeim vannak. Amúgy már alig várom a március végét! Akkor kezdjük a felújítást! Konyha, gyerekszoba, dolgozó!

     

    Doki/UH: az én doki eddig 1x csinált uh-t a magánrendelésen, mert eléggé elavult gépe van, ezért inkább szakemberhez küld. Így én a MÁV/ÁEK-be járok és szoktam előre időpontot kérni, így szerencsére nem kell sokat várni! Legközelebb csütörtökön megyek fél 8-ra!

     

    Hétvége: mi szombaton takarítottunk, meg főztem egy paprikáskrumplit. Vasárnap meg anyóséknál ünnepeltük a névnapomat és azzal el is ment az egész hétvége. Viszont már alig várom a hónap végét, akkor megyünk férjjel wellnesezni.

     

    Torna: én eddig még nem voltam, de tervezem, csak mire a melóval végzek, már sehol nincs kismamitorna. Azért az is vicces, h ezeket általában 4 körülre teszik és ha dolgozol, akkor 5-6 körül végzel. De kaptam egy Rékás dvd-t meg egy kismamajógát! Meg intimtornára szeretnék még elmenni! Főleg a gátvédelem miatt!

     

    Na, jó sokat írtam! Bocsi...

    előzmény:
    Dudukly (5220)
    2009-02-02  09:14
  78. 2009. február 2. 09:575224.

    Füles, akkor Te is szerencsés vagy, mint én! :)

     

    Én is örültem volna a tegnapi jó időnek!

    előzmény:
    fules0224 (5223)
    2009-02-02  09:40
  79. 2009. február 2. 09:405223.

    Jó reggelt!

     

    A kitolásról már hallottam, majd apjuknak megveszem névnapjára.

     

    Az adóbevalláson én is túl lennék, ha kaptam volna a cégtől bérpapírt:(, de még semmi.

     

    Reginka: nekem a férjem rengeteg segít, segített. Kiveszi a részét a házimunkából, mosogat, szemetet visz el, segít bevásárolni, előkészíteni a főzést, kitereget, felmos, porszívózik.

     

    Süt a nap, és tök jó idő van. Miért nem lehetett ilyen tegnap?

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2009. február 2. 09:395222.

    Sziasztok

     

    Hogy van mindenki?

    Latom jo termes volt a hetvegen, vissza se tudok olvasni ennyit.

     

    kepzeljetek ez a kis maszat a jobb oldalamon ugy befeszkelte magat, hogy nyom egy idegszalat. Alig tudok mozogni is.

    Na de remelem hamar elmozdul onnan.

     

    20+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. február 2. 09:245221.

    UI (a feledékenység nem csak az első időszakra jellemző ).

     

    Most a kismamában a (s)Ikersztori című sorozat megy, szintén férfinézőpontból: http://www.kismama.hu/kereses/?search_txt=Ikersztori .

     

    előzmény:
    Chrissy8000 (5218)
    2009-02-01  22:08
  82. 2009. február 2. 09:145220.

    A Szily könyv nagyon jó, amikor a lánykámat vártam, akkor volt a Kismamában részlet a Kitolás1-ből. A 2. rész nemrég jelent meg. A szerző blogján van részlet belőle: http://kitolas.blog.hu/2007/11/20/egy_reszlet_es_tobb_raj z_az_uj_konyvbol. (Apavidító oldalak még: http://kispapatorna.blog.hu/2009/01/19/10_gyujtogeto_elet mod és persze a legfontosabb: http://apafej.hu/)

    Én a babavárás alatt csakis vidám könyveket olvasok, a két kedvencem: Vicki Iovine (Barátnőim a terhességről) és Szécsi Noémi (A kismamam naplója és A baba memoárja).

    Ez a gyűjtemény már körbejárta a baráti körömet és főleg az aggódós kismamiknak tett jót .

     

     

    Legyen szép napotok!

     

    Márta

    előzmény:
    Chrissy8000 (5218)
    2009-02-01  22:08
  83. 2009. február 2. 08:075219.

    Jó reggelt Mindenkinek,

     

    Egy pár nappal le vagyok maradva,d e most megpróbálom bepótolni az elolvasást, és a hozzászólást is...

     

    Marcsi, irigyellek a sok energiádért, én mióta a babócát a pocakomban tudhatom már attól lihegek, ha feljövök a lépcsőn itthon, illetve ha beágyazok a 180*200-as matracon... (mi szivacson alszunk, mert a párom utálja az ágyat...)

    Azért persze most megpróbálkozom a Rubint Réka féle DVD-vel, hátha attól majd lesz egy kis plusz energiám...

     

    Chrissy, isteni lehetett a kirándulás, már én is nagyon vágyom rá. A kedves férjemet kicsit nehezebb rávenni, de muszáj lesz! Régen rengeteget kirándultunk mi is, és nagyon hiányzik!

     

    Az adóbevalláson már én is túlvagyok, de még csak az enyémen, mert nekem voltak meg a papírjaim, de még rám is vár a családi, illetve az utca népe papírhalmaza...

     

    A súlyfelesleggel eddig úgy érzem a terhesség alatt mákom volt, én 167 cm vagyok és 65 kilóval (ami kb. eleve 5 kg túlsúly) indultam, viszont így a 19+6-nál most járunk 69,5 kilónál, ami szerintem egyelőre jó. Bár azt mondja mindenki, hogy ez most fog beindulni igazán...

     

    A babamozgásokat egy ideje érzem, nagyon jó érzés mindig. Most már apának is meg-megmutatja az erejét a kis kópé, szépeket tud ficánkolni, amikor este, vagy délután elfekszem.

     

    Nálam a hétvége egyik napja, a szombat egyelőre még suli kb. április végéig, akkor lesz vége a mérlegképes előadásoknak. Aztán még a vizsgák márciusban, és optimális esetben májusban is.

    A vasárnap egy része persze takarítás, amiben szerencsére a férjem nagy segítség!

     

    Nálatok a fiúk segítenek, vagy ciki a takarítás?

     

    Szép napot, és jó egészséget Mindenkinek,

     

    Reginka 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2009. február 1. 22:085218.
    Koszi, en is megnezem majd a konyvesboltban. Jol hangzik, es Apuknak soha nem art ha felkeszitik oket, es legjobb ezt vicces formaban.
    előzmény:
    ebi85 (5216)
    2009-02-01  20:50
  85. 2009. február 1. 21:365217.

    Szép estét lányok!

     

    Na igen az adóbevallás! Ma már a növéremét és a lányáét is csináltam és van egy sejtésem hogy lesz még családtagom aki jelentkezni fog.

    Csak tudnám hogy a kereskedelmi végzettséggel mi közöm az adóhoz.

     

    Fáradság: Nem tudok egyszerüen elfáradni nem tudom miért pedig aztán a terhelés az meg van hozzá. 3 éves / 1.5 éves ésitt a háztartás és nem tudok aludni se igaz a pocakmocak is egyfolytában ficánkol és már láthato egyre jobban! 

     

    Valentin napot azért nem tartunk mert az már sok lenne egybe és egymás után.Jan.21 évfordulo Febr.11 szülinap febr.14 valentin és én nem szeretem ezeket annyira.

     

    Hizás: Nem izgat hogy mennyi lesz a végén mert egy 4 kg körüli gyereknek kelleni fog a táppanyag és ugy kb 80 kg kijövök a korházból de 70 nél kevesebb utoljára lánykoromban voltam 55kg.

     

    A gyerek utáni konyha malackodás pedig nem is hizlal mert mire megeszed addigra le is szaladod.

     

    Ezt a kitolás cimü valamit majd kedden megnézem a boltba hogy van e és ott bele is olvasok mert kiváncsi lettem.

    előzmény:
    Chrissy8000 (5208)
    2009-02-01  20:09
  86. 2009. február 1. 20:505216.
    Igen! Elég vicces! Egy magyar újságíró hapsi írja le személyes élményei alapján. Kezdődik a teherbeeséssel, aztána szülés, végül a babával otthon. Kicsit kiszínezve, eltúlozva, hogy egy férfi hogyan látja ezeket a dolgokat kívülről, külső szemlélőként.  Elsősorban pasiknak szól (Kitolás kalauz leendő apáknak) de sztem nekünk lányoknak is nagyon szórakoztató olvasmány. 
    előzmény:
    ghandi (5213)
    2009-02-01  20:40
  87. 2009. február 1. 20:465215.
    En is kivancsi vagyok erre a konyvre. Kitolas kalauz? Mi a tema?
    előzmény:
    ebi85 (5212)
    2009-02-01  20:25
  88. 2009. február 1. 20:425214.

    Jo estet,

     

    Teljesen ideertem miutan vegigolvastam az elmult ket nap termeset.

    Tegnap en 9-ig aludtam. Csodas volt. A heten eloszor nem riadtam fel ejjel remulten a baba miatti aggodastol.

    Aztan baratokkal talcsiztunk, etteremben ettunk, este pedig masik baratokhoz mentunk. 

     

    Ma pedig szinten baratokkal felmentunk Galyatetore. (Ott toltotte a parom a gyerekkorat, es mindig nagy orommel megyunk fel a Matraba.)

    Tegnap a baratunk turazott es mondta, hogy 600 m felett van szep 10 cm-es ho. Es valoban, csodaszep ho volt odafent, es meg a fak is le voltak fagyva. Akkorat setaltunk a hoban, es nagyon klassz volt. Szankot is kolcsonoztunk, es huzott a parom. Kicsit csuszkaltunk is. Aztan Matrafureden megalltunk a szokasos bodenal es ettem egy hamburgert (mar hetek ota kacsintgattam fele) es ket palacsintat. Aztan az autopalyan mar szundikaltam is.

     

    Szoval nagyon klassz nap volt es meg csak nem is foztem.

     

    Mi egyebkent tartjuk a Valentin napot, semmi nagyon nyalas dolog, de altalaban meglepjuk egymast valami kis apro kedvesseggel es vagy fozok valami fincsit amihez kinyitunk egy uveg finom bort, vagy elmegyunk valahova enni.  Persze ha nem utkozik a munkaval.

    Sokan azt mondjak, hogy az Amcsik hulyesege, de en egy plusz alkalmat latok benne amikor egy kicsit odafigyelhetunk egymasra. Kizokkenve a rohano hetkoznapokbol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2009. február 1. 20:405213.

    Ebi én nem hallottam még erről a kitolás c. könyvről? viccesen leírja a szülést? vagy mi? mesélj!

     

    előzmény:
    ebi85 (5212)
    2009-02-01  20:25
  90. 2009. február 1. 20:255212.
    Jaj képzeljétek! Tegnap megvettem a Suttogó titkai első kötetét. A könyv ára 2400 lenne, de akciósan 1920-ért rendeltem meg  (ha valakit érdekel megmondom hol) És akkora mázlim volt, hogy a könyvesbolt mellett (ahova hozták) volt egy másik bolt, ahol akcióztak (Astorián a Múzeum krt-on), és megtaláltam a Kitolás kalauzt. Ti meséltetek erről a könyvről? Annyira jó! A metrón elkezdtem olvasni és majd megszakadtam a nevetéstől egyes részeknél... A lényeget nem is mondom! A Kitolást 550ft-ért vettem 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2009. február 1. 20:225211.

    Sziasztok!

     

    Ha nem találjátok az éttermet a listán (kedvenc étterem, vagy a kerületekben lévő éttermeket) akkor telefonáljatok oda, mert nem minden étterem jelentkezett fel az internetre. A mienk sincs fent a neten, de mi odaszóltunk telefonon, és ők is tartják az akciót 

     

    Chrissy, jó ötlet! Én is 2-3kg plusszal indultam neki a babának, de úgy érzem, hogy már most több jött fel mint kellett volna (8kg-nál tartok)... most fogyózni meg diétázni nem akarok (mert kívülről nem igen látszik a többlet, csak a mérleg muatja), de szülés/szoptatás után tuti!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. február 1. 20:175210.

    Hello,

     

    En a sogornomnel lattam, hogy minden maradekot megeszik a most egyeves lurko utan. De komolyan minden falatot ami leesik, vagy kimarad. (Es kozben mondogatja, hogy hat igen meg nem ment le rola minden a szules ota.... Nem kover egyebkent, 3-4 plusz kg-rol van szo)

     

    Szoval mondtam a paromnak, hogy na ha meglatja, hogy ezt csinalom, azonnal csapjon a kezemre, es cserebe en sem fogom folyton megetetni vele a gyerek maradekat.....

    előzmény:
    Dudukly (5197)
    2009-02-01  05:46
  93. 2009. február 1. 20:145209.

    Sziasztok!

    Nagypapám ma volt 70 éves és elmentünk megünnepelni a Sir Lancelotba, így nem kellett főznöm ma :)

    Hazafelé meg beugrottunk egy jó kis cukiba, úgyhogy a vacsi egy isteni krémes volt!!! 

    Ezek után még nézzek utána a torkos csütörtöknek?? Nem lenne az túlzás?

    Szép estét mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. február 1. 20:095208.

    Nahat Marcsi, hogy te milyen aktiv vagy.

    Ablakpucolas, meg adobevallas!!!!

     

    Valaki johetne hozzank is csinalni ilyeneket.

     

    Szoval en biztosan csak tavasszal fogok ablakot pucolni a fuggony mosassal egyutt.

    Adobevallast nalunk a dragam csinalja. Szerencsere.

    előzmény:
    marcsi0211 (5196)
    2009-02-01  00:31
  95. 2009. február 1. 20:055207.

    Ja elnezest, ki kell javitani magam. Nyar elejen 65 kg voltam es mivel elvileg a magassagomhoz az 55 kg lenne az idealis, ezert irtam a 10 kilot.

    Szoval akkor 8 kg. felesleg. Ez persze nem veszes es nem is olyan latvanyos, altalaban teljesen elvagyok ezzel. Itt csak azert irtam ezt, mert kivancsi voltam, hogy vajon lehet-e emiatt, hogy kevesbe erzem a baba mozgasat?

     

    Mindenesetre koszonom mindenkinek a biztato szavakat.

    Na es majd meglatjuk a vegen hova erunk!

    előzmény:
    ghandi (5194)
    2009-01-31  21:30
  96. 2009. február 1. 19:475206.

    Gnokki, Marcsi, Luiz,

     

    Biztosan vagyunk meg nehanyan akiken van felesleg, es ha most nincs is, ki tudja szules utan hogy leszunk?

     

    En azt javaslom, hogy ha mar is szepen osszejottunk, majd szules utan is nyilvan kommunikalunk, es ugyan is megosztjuk a hasznos infokat, meg az ugyes tippeket.

     

    Es aztan amikor elerkezettnek latjuk az idot, kozosen megbeszeljuk a fogyokura lehetosegeket, es aztan kozosen nekilathatunk egy kis ugyes fogyinak. Biztos vagyok benne, hogy a legtobben szeretnenk majd visszanyerni az eredeti formankat. Sot.

     

    Most csak elvezzuk ki batran a kismama let oromeit. Es ha az a joizu falatozas, hat azt.

     

    Udv, C.

    előzmény:
    Luiz (5185)
    2009-01-31  08:10
  97. 2009. február 1. 13:585205.

    Sziasztok!

     

    hát én is ablakot pucoltam tegnap, olyan szépen szálingózott a hó, hogy nem volt kedvem a koszos ablakon át nézni (utoljára talán tavaly májusban pucoltam, szóval tényleg koszos volt) viszont nálun az egész nem nagy ügy, mert nem szétnyithatós az ablak, úgyhogy csak kívül belül kell, függőny nincs és fakeretes amit csak éppen át kell törölni, úgyhogy egy óra alatt kész volt az egész. viszont a lakás átrendezés elmaradt, mert apjuknak dolga volt egyedül meg mégsem akartam szekrényt tologatni meg furkálni... inkább kimentünk a manóval havazni amiből pocsojázás lett már megint moshattam a tiszta kabátot meg nadrágot mert olyna sáros lett hogy alig látszott ki a gyerek...

    ma is voltunk már kint bár eddig hiába esett gyorsabban olvadt, viszont most belehúzott még reménykedem egy délutáni szánkózásban

    viszont az ebéd így tegnap csak maradék főzelék volt ma meg tejberizs mert az gyorsan kész volt... asszem estékéne főznöm valamit...

     

    Kata gratula a mozgáshoz, füles örülök, hogy megnyugodtál jól van a babód. az enyém ma reggel olyan édeseen ficánkolt, hogy látszott kívülről (pedig bálna klubos vagyok) de csak én láttam mert ugyibár csak én éreztem hova kell éppen nézni mire apának mutattam már hiába nézte... kis huncut...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2009. február 1. 10:385204.

    én is lassan teszem fel a főzeléket:), a husinak tök jó illata van. Csorog a nyálam, bár már tegnap csorgott, mikor még nyers volt. Olyan szép husit kaptam.

     

    Ja, ehhez kapcsolodó sztori:

    öregasszony tegnap a boltban: mondja kér 9 kg-t a s.lapockából, és mutogat a sertéscombra :o, mondje neki a srác, hogy azcomb, a lapocka meg ez. Mondja, hogy jó zsíros, pedig tök szép  volt. Mondja azidősebb hölgy, akkor kér 5 kg-t.

    Én meg megijedtem, hogy elviszi előlem az összeset.

     

    Két darabot lemért a srác, mondja az egyik 2,5 kg, a másik 3,5, az 6 kg, jó lesz-e? mondja a hölgy, hogy hát ő 9 kg-t kért. Beszéltük az előttem levő hölggyel, hogy lesz ebből még a végén 15 kg is, aztán megint 5. De szerencsére maradt még nekem is husi:).

     

    Mi sem tartjuk a valentin napot.

     

     

    előzmény:
    marcsi0211 (5203)
    2009-02-01  10:31
  99. 2009. február 1. 10:315203.

    Sziasztok lányok!

     

    Ezt a torkos napot én is néztem keestem is egy éttermet a kerületben de itt sajnos nincs ilyen.

    Pedig milyen jó lett volna én is a szülinap miatt + valentin nap (amit nem tartunk).

     

    Nálam is kész az ebéd már csak a tésztát kell kiföznöm de azt frissen ha apa is hazatért a melobol.

     

    Alacsony vérnyomás nekem évek ota van de ez genetika majd 20 év mulva viszont magas lesz mint mindenkinek a családban!

    előzmény:
    fules0224 (5202)
    2009-02-01  10:17
  100. 2009. február 1. 10:175202.
    az sajnos nem vesz részt az akcióban:(, de találtam egy másikat:).
    előzmény:
    ebi85 (5201)
    2009-02-01  09:48

Címlap

top