Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. szeptember 11. 14:4513501.

    zany: nem bírod neki megmondani, hogy ne puszilgassa? ráfoghatnád, hogy a doki mondta, hogy nem jó neki még az idegen baci, vagy mit tudom én, kreatívan, de úgy, hogy meg se sértődjön... amúgy én egyből kiveszem annak a kezéből, ahol sír, berakom valami kedvenc ringathatókájába, és visszaadom azzal, tessék ebben ringatni, itt jól elvan ( meg nincs is túl közel ahhoz akihez nem szeretném)...

     

    a látogatást meg úgy oldom meg, hogy mondom az illetőnek, hogy inkább séta keretén belül megállunk mi (ha megoldható) mert akkor addig maradok, míg nekem tetszik.

    az tényleg , hogy kéretlenül a nyakadra jár...

     

    de ha semmit se lehet vigasztald azzal magad, hogy végülis azt is ő nevelte fel akit választottál (talán nem is olyan rosszul ) és ő is túlélte...

     

    de amúgy megértelek nagyon ez az én idegbajom is , ha vki kéretlenül jön, meg bénázik a gyerekkel, és én is csak rájuk vágyom most (apa+gyerekek), aztán mégis mindig jönnek a pici miatt .

    ezért vannak már a fenti trükkjeim

    előzmény:
    zany (13497)
    2009-09-11  14:22
  2. 2009. szeptember 11. 14:3113500.

    Szegény Zany, biztosan nehéz lehet, mert egy ilyen közeli rokont sem megbántani, sem leépíteni nem lehet. Sajnos az én anyósom már nem él, és bár így mentesülök a kötelező, kényelmetlen látogatásai alól, de később sem lesz a babámnak szerető nagyija, akihez mehetne nyaralni, vagy ha beteg és nekem dolgoznom kéne... gondolj erre, hátha így könnyebben átvészeled ezt a kisbabás korszakot. Esetleg mondd neki, hogy most sok járvány bújkál az emberekben (hosszú lappangással) és ne vegye fel, ne puszilgassa, csak nézze ahogy fekszik a kiságyban  Ha ez meg kevés neki, akkor jöjjön hetente csak egyszer 

     

    Chrissy: én szívesen mennék hozzád, ha lenne olyan autóval közlekedő másik anyuka, akinek útba esek és elvisz magával! Én a IV. kerületben lakom (város másik vége  ) 

     

    Szabi még mindig alszik...
    előzmény:
    zany (13497)
    2009-09-11  14:22
  3. 2009. szeptember 11. 14:2913499.

    chrissy: azt hittem csak én nem főzök... rendelni is szoktam, amikor nem fél ötkor jut eszembe leadni (amúgy 4-ig lehet... most így jártam)

    nálunk is pont ez megy, amikor egyedül vagyunk, vagy a gyerekek kárára bírok csak megfőzni, vagy sehogy. akkor inkább sehogy.

    most szerencsém volt, valahogy bealudt a kicsi 9:30-kor és most ébredt ... mondtam is neki ébredéskor, hogy ez mind szép meg jó fiúkám, de éjszaka kellene 4-5 órás egyhúzomban alvásokat nyomni (legalább), nem nappal ... ilyen gonosz anya vagyok

    ghandi: nálunk is azért zöldbab, mert ahhoz volt cucc

     

    nem tudom más hogy van vele, de mi a két gyerektől már vásárolni se tudunk elmenni rendesen. hétfőn pl muszáj volt, mert már olaj, meg cukor se volt itthon, a hűtőben meg csak a minuszok árválkodtak... na hogy ezek mit levágtak a nagy hisztizett a kicsi szolidaritásból gondolom úgyszint (nem volt hajlandó szopizni az autóban, pedig máskor egyáltalán nem bánja hol etetem meg)

    áááá, a végén azt se tudtam fiú vagyok-e vagy lány, nem hogy mit kell venni ...

     

     

    előzmény:
    Chrissy8000 (13493)
    2009-09-11  13:37
  4. 2009. szeptember 11. 14:2313498.

    Bocsanat, azt elfelejtettem irni, hogy a XX., keruletben, Erzsebeten lakunk.

    Tehat biztosan igenyel majd nemi szervezest es segitokeszseget egymas reszerol, hogy minel tobben el tudjatok jonni. 

     

     

    előzmény:
    Chrissy8000 (13494)
    2009-09-11  13:48
  5. 2009. szeptember 11. 14:2213497.

    Sziasztok!

     

    Már megint alig érlek utol benneteket!

     

    Tegnapi napunk végül egész jól telt..éjje csak egyszer keltünk, aztán ébredt 6-kor...és nem karat visszalaudni és mérges is lettem, mert ilyenkor meg Apa elkezd készülődni, kávé, tusolás, számítógép...és ha ez alatt próbálom visszaaltatni még csukot ajtó mögött sem nagyon sikerül...szóval mivel feszült voltam...sztem megérezte és nem akart aludni...pedig én annyira de annyira kómás voltam...aztán végül Apa altatta el...és aludt 9-ig...

     

    sajna még mindig szívni kell az órrát, pedig tegnap délután óta nem is kellett...ma viszont kicsit vérzett is...már annyira sajnálom...én is könnyes leszek...de annyira tele van szegénynek és tudom milyen rossz érzés...remélem mostmár lassan túlleszünk rajta...

     

    mi vasárnap szüretre megyünk, a Bakony lábához a férjem nagyszüeihez...szép környék, sztem ellesz Hanna a kocsiban...de nekem nagyon, de nagyon nincs kedvem a társasághoz...inkább lennék most itthon velük hámasban...de majd meglátjuk milyen lesz.

     

    Mostanában gyre jobban idegesít Anyós...egyszerűen nem bírja kényelmesen fogni Hannát...10 másodperc után sír szegénykém, mert akkora hasa meg melle van, hogy vagy elöl vagy hátul, de C-ben görbül a gyerek...annyira rossz nézni és mivel önző mindig csak fogja, még akkor is ha sír...pedig MINDIG sír...nem tudom mikor lesz már ennek vége, mert kezdek besokallni...aztán meg Hannát felzaklatja és jön a "jó akkor menj vissza Anyához" szöve és nyugtathatom, meg törölhetem a könnyeket. Meg folyamatosan puszilgatja...áááááááez se tetszik....minek egy 2,5 hónaposan állandóan nyalni falni..elég legyen az, ha én vagy az Apja puszilgatja...

     

    Tudom gonosz vagyok, de nagyon zavar ez az egész, nem tudom miért...sose voltunk azok a világi nagy barátnők...de gondunk sincs egymással...más az értékrendünk, és máshogy élünk, de ebből még sosem volt konfluktus...de amióta Hanna megszületett Heti két KÖTELEZŐ látogatást ő kikövetel magának...csak nem tudom miért..mikor az én Anyukám 3 hetete látja az unoáját...mégse követelőzik...

     

    na eldugulok...csak rossz kedvem van...biztos mert rossz az idő

    előzmény:
    Chrissy8000 (13494)
    2009-09-11  13:48
  6. 2009. szeptember 11. 14:0313496.

    Na panaszkodtam, hogy Szabi tegnap milyen keveset aludt, hát most bepótolja! Fél 12-kor aludt el és még mindig mélyen alszik! Pedig már itt lenne a köv. evésének az ideje (és az elmúlt órákban akartam sétálni menni vele. De ez így eltolódott...

    Gondolkodtam mit főzzek ma, már-már ott tartottam, hogy mekis vacsi lesz (ha apa elvisz minket), de most a zöldbabfőzelékkel elgondolkodtattál Zara, mert ahhoz minden van itthon :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 11. 13:5313495.

    Ludmo,

     

    Ti mikortol kezdenetek a babauszast? Tami holnap lesz 3 honapos es jovoheten kapja meg a 3 hos oltasokat csutortokon. Igy mi talan jovohettol, mennenk. A 9-10-ig idopont elvileg jo, bar Apa szeretne szombat reggelente megint Squasholni es az 8-tol van Budaorson, igy lehet, hogy az egyel kesobbire kell majd mennunk. Ti tudtok esetleg akkor? De meg nem biztos, meg atbeszeljuk a dolgot.

    Ami nem derult ki szamomra egyertelmuen, hogy mennyibe is kerul egy alkalom?

     

    Udv, Chrissy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. szeptember 11. 13:4813494.

    Babazsur!

     

    Korabban mondtam, hogy szeptemberben szivesen leszek az elso babazsur vendeglatoja, szereny hajlekunkban. Ugy emlekszem, tobben lelkesedtetek az otletert, igy gondoltam ne is varjuk meg a rossz idot, meg elotte tartsuk meg, igy konnyebben kozlekednek azok is akik gyalogosan (BKV-vel) jonnenek. 

     

    Tehat gondoltam egy napot szeptember utolso teljes heteben. Mondjuk a 23-a szerda? 

     

    Kerlek irjatok meg ki az aki szimpatizal az otlettel es szivesen jonne! Igy en is latom, kb hanyan lennenk, illetve akik esetleg messzebbrol jonnek, es csak nehanyan autoval, ossze tudnak allni.

    Meg segitsetek abban, hogy hany orakor lenne praktius, mert nekunk pl. nincs fix napirendunk, fix alvas ido meg plane nem, szoval mi szivesen alkalmazkodunk a tobbseghez. 

     

    xxx, Chrissy & Tami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 11. 13:3713493.

    sziasztok,

    Tami ma megint nem nagy alvo. De 20 perc, most megin telringattam a hordozoban de visszaebredt 20 perc utan. most ringatom ujra, hatha csak felriadt valamire... Jo lenne egy ora legalabb, csinalnek ezt azt.
    fozes: Hat en hetek ota nem fozok, valahogy ezekkel az alvasokkal, meg fel ora ellevesekkel nem megy. Hetvegen jottek a sogoromek es veluk jottek a sogornom szulei is(mivel naluk laktak a sogorek, sokat voltunk naluk mi is korabban, aranyosak nagyon, kuldtek mar ajandekot Taminak es hat kivancsiak voltak ra). Ok olyan igazi videkiek, vasarnapi ebed szigoruan, fozessel telik a fel nap. Es mondta is a sogornom Anyukaja, hogy ne zavarjon, hogy itt vannak, csinaljam nyugodtan a dolgom, fozzek vagy amit kell. Mondtam, nem fozok, nem szoktam mostanaban.... Neztek ram nagy szemekkel.
    Delutan aztan csinaltam rantott sajtot, de csak ugy merek neki allni, ha valaki itt van, kulonben ott maradna felbe az egesz dolog esetleg.
    Azt hiszem jovohetre rendelek is kajat, mondjuk harom napra, es a maradek ketton meg valami egyszeru dolgot eszek itthon, vagy a melyhutobol, vagy valahol utkozben ha csatangolunk.
    Timi, Zara: Mult heten nekunk is ez a "visszafejlodes volt" de egy hetig tartott csak. Szerintem egyertelmuen a nappali 4 oras evesre atallas mellektermeke volt.  Kitartas, biztosan nalatok is elmulik lassan.
    En most ra is jottem, hogy mivel Tami nem eszik ilyen 150-180-akat egy-egy eveskor mint itt sokan masok, meg egy jo darabig nem fogja ataludni az ejszakat teljesen, mert az egy ejszakai eves (3-4 korul) meg kell neki ahhoz, hogy meglegyen a napi mennyisege. De nyilvan majd idovel szepen odaer.
    100 forintos turi: Felhivtam a not aki csinalja, es hetfon lesz Nagymaroson reggel 8-tol, csutortokon pedig Váchartyán-ban, szinten reggel 8-tol.
    En azt hiszem megyek hetfon. (Azt meg nem tudom Tami hogy lesz el mig en valogatok, de majd csak kibirja)

    Kata es Letty nem jottok? Legalabb latnank a babakat!

     

    xxx, C

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 11. 13:1713492.

    Szia Timi,

     

    Voltunk mar a varban a fesztivalon, de tavaly nem. Altalaban baratokkal megyunk, most is igy tervezzuk. Ugy emlekszem kicsit igenyesebb mint az Etyeki, jobban egy helyen van minden. Az Etyekiben pedig pont az tetszett, hogy ott korbe setaltuk a falut kozben, igy volt levezetes.

     

    merleg:pont igy vagyok, mindig elcsabulok. most megmertem a delelotti evest, 2 mellembol evett 130-at.  de mar regen volt ilyen, hogy at kereckedett a masik mellemre... Mint ha ezzel a 4 oras menetrenddel, lelassultak volna a cicik.

     

    előzmény:
    haizer_timea (13486)
    2009-09-11  11:58
  11. 2009. szeptember 11. 13:0113491.

    és az a fura ezzel az alvással, hogy már tudtunk olyat, hogy este fél10-től kb reggel 5-ig, na és azzal nagyon kibírtam volna békülni

     

    a tésztát imádom viszont nálunk tutira kellene hozzá husit készíteni, mert párom a hús nélküli kaják végén mindig megkérdi: és enni mit fogunk? viszont tejérzékeny vagyok, és bár óvatosan szoktam ilyeneket is főzni, azért szívből nem kajálhatok be effélékből, mert aztán ... paradicsomos tésztát van hogy hetente többször is  eszünk, mert a nagyfiam nem tudja mennyit egyen belőle annyira szereti, apának meg mindig van benne husi is

    de most végül zöldbab főzelékre szavaztam, és majd sütök mellé a fiúknak kolbit... na azt hiszem most ég le...

    előzmény:
    haizer_timea (13489)
    2009-09-11  12:37
  12. 2009. szeptember 11. 12:4913490.

    Kaptam a liberoklubtól e-mailt:

     

    Ha Interspárban veszel Libero megapack-ot, kapsz hozzá ajándékba egy Nivea Baby soft krémet. 

    Az akció szept. 10-23-ig ill. a készlet erejéig érvényes. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. szeptember 11. 12:3713489.

    Zara:Igen én írtam a visszafejlődést!

     

    Na akkor nem csak mi vagyunk így,már azt hittem ufók vagyunk, mert itt a fórumon mindenkinek olyan rendesen alszik a babója.

    A mi éjszakánk este fél 9 kor szopi, alvás majd fél 12, 4, kelt 6 kor de csak fél 7 kor adtam neki megint!Azóta 30 percet aludt csak Máté.

     

    Kaja:Csinálj valami tésztát, én azt szoktam ha nagyon nincs kedvem- időm rá.A tészta kifő aztán tejföl, sajt rá, vagy paradicsomszósz!

     

    előzmény:
    z-a-r-a (13487)
    2009-09-11  12:01
  14. 2009. szeptember 11. 12:0413488.
    sztem a mai nap, vagy még éjjel lehetett volna... észre fogod venni úgyis ha fáj a pocija, ha meg nem, legközelebb is próbálkozhatsz a sárgaborsóban, lencsében pl rengeteg a vitamin, kár kihagyni, ha nem érzékeny a pici, ő is csak nyer vele
    előzmény:
    Elefanni (13485)
    2009-09-11  11:39
  15. 2009. szeptember 11. 12:0113487.

    dudukly, kozmis: kösz a válaszokat!

     

    a bababörzét lehet felvetem a védőnőnek (a miénk nagyon rendes), sztem jó ötlet. mi nagyon sok ruhát ajándékba kaptunk, így valamiből tök sok van, vmik meg hiányoznak... egyszerűbb meg olcsóbb lenne itt helyben...

     

    a talpmasszőr ... odáig nem bírok leutazni...

     

    htimea: csatlakoztunk hozzátok a visszafejlődésben (te írtad ugye? csak emlékezetből nyomom...) ma éjjeli szopik: 11,02,04,06... ma azt hiszem boltba sem megyek, mert úgy nézek ki mint egy zombi ... pedig próbáltam lerázni csicsikával, meg cumival, nem ment, tök komolyan éhes volt mindig ...

     

    de: azokból amit ma összegondolkodtatok csinicsaniék kapcsán összedobtam egy akciótervet  remélem bejön...

     

     

    főznöm kellene

    csak enni szeretek , nálunk apa a konyhás, de most külföldön van ... én meg tegnap óta szendvicseken vagyok de már a fülemen jön ki... de annyira csak magamnak készíteni valamit... de muszáj lesz, mert ilyen vagyok amikor nem eszem rendesen  

    babafotók mindegyik zabálnivaló...

     

    (na asszem húzok mert már mindenről a kaja jut eszembe )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432723 (13469)
    2009-09-11  09:27
  16. 2009. szeptember 11. 11:5813486.

    Sziasztok!

     

    Na a mérlegre én is végképp berágtam

    Tegnap kíváncsiságképpen lemértem, mert már nagyon régen néztem mennyit eszik, az éjszakai kelések végett is kíváncsi voltam, nem e a kaja kevés neki.

    Tegnap jó kiadós kajcsi után:-Ami azt jelenti, hogy 15 perc folyamatos szopi, majd még pihi után bele- bele szívott a cicibe még vagy fél órán keresztül.-, na így lett 60 gramm Újra ráraktam a mérlegre, akkor 100 gramm, szuper, na akkor most mennyi???

    Reggel szintén mértem, most 50 gramm, utána viszont akkorát rottyantott a drágám, hogy rucicsere lett a vége!

    Szóval szerintem nem ehetett 50 et ha utána akkorát rottyizott nem??

    1 hét alatt egyébként olyan 150 et híztunk, szóval végképp befejezem a mérést, csak néha csábít, de mindig megbánom.

    A babák nagyon szépek, mind egytől-egyig!!

    Chrissy:Voltatok már ezen a borfesztiválon?? Gondolom a várba mentek!Mi is gondolkodtunk rajta, mondjuk mi az Etyekire mindig megyünk az nagyon jó, ott szoktam fincsi kecskesajtot venni

    DE a várban még nem voltunk.

     

    Timi+Máté

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 11. 11:3913485.

    Sziasztok!

     

    Csinicsnai: Rékám is 4-szer eszik már általában,alkalmanként átlagban 120-150-et.6:00,10:00,14:00,18:00 (plussz-minusz fél óra.) Fürdetés előtt megetetm,7kor fürdés,mert nem lehet vele ilyenkor bírni.Fürdés után pedig még szopizik,de nem túl nagy mennyiséget és úgy rakom le az ágyba 3/4 8körül.És általában elvan így reggel fél 6-ig.

    Én sajnos csak naponta 2szer tudok szoptatni,reggel és este,mert a mensim miatt még kevesebb tejem van.Napközben meg tápit kap.

     

    Tegnap nagyon fincsi lett a sárgaborsófőzelékem. Szerencsére maradt mára is.Apának is nagyon ízlett,pedig ő aztán nem nagyon csipázza az ilyesmiket

     

    Kérdés: az mennyivel a kajálás után jön ki a babán,ha nem bír valamilyen kaját a pocija?Pl. ha én tegnap 5körül sárgaborsófőzeléket ettem,mennyi idő múlva fájna a hasa,ha nem bírná?

    Szerintem nem lesz gond,mert amúgyis pürésítve van a főzelék és a héja puffaszt ha jól tudom.Viszont reggel óta jó egészségeseket pukizik

     

    Végre kisütött a nap.

    előzmény:
    csinicsani (13481)
    2009-09-11  11:15
  18. 2009. szeptember 11. 11:3413484.

    A KISPASIK nagyon helyesek, lesz kikből válogatni udvarlót a láynomnak!A KISCSAJOK meg nagyon szépek! Örülhetnek a fiúcskák! És mind nagyon cuki, ölelni való kis husi! Téééényleg!

     

    Csak, h le ne maradjunk teszek fel én is képet a lassan 3 hónapos leánykámról. Na majd legközelebb, most látom, h az újabbak még nincsenek a gépre töltve. Végre van igazi vigyorgós is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 11. 11:2913483.
    Sziasztok lanyok,

    Doeril: En sem szoktam fejni, csak most par napja egyszer-egyszer a jobb mellemet, hogy ott kicsit noveljunk.
    Ghandi: Szabi nagyon edes, es nem duci, igazi kisbabaformaja van. Es milyen nagy labacskai! Taminak is nagyok a labai, olyan mokas.
    Csinszka is nagyon edes a kis zold rucijaban.
    Bogi baba is nagyon helyes.
    Ebi: Nagyon jo a markoval kozos kepetek.
    Everlasting: Ti babotok is nagyon szep.

    Na most, h kibokoltam magam, megyek is. Valahogy nem jut eszembe semmi.
    Elvileg ma kimegyunk a borfesztivara, de gyakorlatilag eleg carul nez ki az ido. Vajon esni is fog?
    Hetvegen vendegjaras lesz nalunk. Ez olyan jo is meg nem is dolog.

    xxx, Chrissy & Tami
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. szeptember 11. 11:2713482.

    Szia!

     

    Én kihúznám az esti 6 órás etetést, aztán meglátod, felkel-e még aznap vagy majd csak hajnalban. Érdekes, nálnuk nincs alvás már 6 után. Vagy csak nagyon ritkán és csak nagyon rövidke. Így este 6-7 közt eszik és utána még fürdés után 8 felé megint egyszer. Persze ekkor már kevesebb van a ciciben, így nem egy teljes adagot eszik, de arra elég, hogy hajnalig kibírja...mostanában 5-ig is van, h kihúzzuk.

    előzmény:
    csinicsani (13466)
    2009-09-11  08:55
  21. 2009. szeptember 11. 11:1513481.

    Susy , mi ma töltöttük a 15 hetet, és 14 hetes koráig szopizott is.Tápszert most cseréltünk Humana Ha-ról Milupa Aptamil Ha-ra. A humanaból még kevesebbet evett, mert az sűritve van keményitővel, és ronda zöldet kakilt.Én Erdélyben lakom, Marosvásárhelyen.

     

     

    ...lépünk sétálni...

    előzmény:
    susy09 (13477)
    2009-09-11  11:11
  22. 2009. szeptember 11. 11:1513480.

    ZANY!

    Én is ezt próbálnám. Próbáljatok elmenni babakocsizni, amikor kezdi a nyüszit és még nagyon nincsen kaja idő! Hátha bealszik vagy legalábbis jól elvan és tudod húzni az időt és akkor jól bekajál a legközelebbi szopinál...

    előzmény:
    csinicsani (13444)
    2009-09-10  15:25
  23. 2009. szeptember 11. 11:1213479.
    Csinszka is pont ilyen szopis volt 15 perc volt a maximum amugy legtöbbször 10 perc alatt végzett.
    előzmény:
    ghandi (13475)
    2009-09-11  10:58
  24. 2009. szeptember 11. 11:1113478.
    ja és milyen tápszert használatok? mi is már csak tápszerezünk sajnos
    előzmény:
    csinicsani (13476)
    2009-09-11  11:10
  25. 2009. szeptember 11. 11:1113477.

    csinicsani: akkor szinte úgyan úgy alszanak és esznek a babáink Tökre élvezem h napközben foglalkozhatom vele, persze néha jó volna ha alukálna, és éjjel meg alszunk!

     

    már előre félek a foracskánál mi lesz!

     

    Ti merrefelé laktok? ja és mennyi idősek is vagytok?

    mi most vagyunk 10 hét és 3 naposak

    előzmény:
    csinicsani (13473)
    2009-09-11  10:42
9 10 11 12 13

Címlap

top