Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szt. Imre szülészet

EzVicc
Létrehozva: 2003. december 9. 16:04
Tegnap nem tudtam valaszolgatni. Szoval keresek olyan szemelyeket, akiknek tapasztalata van a korhazzal kapcsolatban. Meg nem varok kisbabat, de jovore szeretnek.
  1. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. február 20. 13:20151.
    Igen, muffin, erre gondoltam, köszönöm!

    "túlmisztifikált" az orvosválasztás, de mit tudunk tenni :-( ?
    Jó tudom ez off-topic, (témátlankodás :-))
    előzmény:
    Kangszi (149)
     
  2. 2004. február 20. 13:13150.
    Bocs, hogy belekotyogok, de szerintem delfin erre gondolt:
    www. imreszul. itx. hu
    Itt találsz olyan részt, hogy "Otthonszülés kórházban".
    Ha jól tudom ez a "jelmondata" a kórháznak!
    :-)
    Üdv:
    Kata
    előzmény:
    Kangszi (149)
     
  3. 2004. február 20. 13:08149.
    Hol olvastál erről a neten? Ez az "otthonszülés a kórházban" program engem is érdekelne!

    Egyébként pedig egyetértek zsizzsik-kel, szerintem is egy kicsit túl van misztifikálva ez a választott orvos dolog. Rajtunk múlik, meg a szerencsén, hogy milyen szülésünk lesz.

    Zsizzsik mikorra várod/tervezed a babát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (147)
     
  4. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. február 20. 12:47148.
    Köszönöm a választ, majd tájékozódom még tovább !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (147)
     
  5. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. február 20. 12:37147.
    Szia Zsizzsik!
    Ninics koraszülött intenzív, szerintem gyerekgyógyászat sincs, csak az újszülött oszt.
    betöltött 35. hét előtt illetve 2500 gramm becsült súly alatt nem szülhetsz ott.

    Szerintem, ha kb ez a helyzeted, hogy nem is biztos hogy ott szülsz, akkor Neked való az "otthonszülés a kórházban" program: bejelentkezel hogy majd itt akarsz szülni, és a szülés napján bemész és szülsz az ügyeletesnél. (ügyeletes orvosnál/szülésznőnél)
    Bár erről a programról csak a neten olvastam, nem tudom működik-e a gyakorlatban.
    előzmény:
    zsizzsik (145)
     
  6. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. február 20. 12:32146.
    Orvos választás / nem választás témához:

    Csak érdekességképpen mondom, hogy Nyugat-Európában egyáltalán nem választanak maguknak orvost a nők. A szülésznő kérdését tartják fontosnak, egyedül őket szokták "felkérni", ill. alaposabb vizsgálatnak kitenni. Abból a szempontból ez logikus is, hogy a szülés nagy részében ő van melletted, ha nincs semmi komplikáció, akkor az orvost nem is látod. Sok helyen még a terhesség alatti rutin vizsgálatok nagy részét sem a választott orvos végzi, ha ehhez ragaszkodik a páciens, akkor azért kő keményen fizetni kell. A hálapénz ismeretlen fogalom (bár ez persze a javadalmazási különbségek miatt is van). Ott hozzá vannak szokva a szülő nők, hogy mindegy, hogy melyik orvoshoz mennek. Nem hiszem, hogy ott ne lennének rosszabb és jobb orvosok, de ez így van kialakulva.
    Mindezt csak érdekességképpen írtam le, én úgy érzem, hogy itt Mo-on egy kissé túlmisztifikálják a választott orvos témakörét, fenntartva ezzel elég rendesen a hálapénz intézményét is. (Nehogy bárki magára vegye az utolsó mondatot, csak a személyes véleményem, OK ?)
    előzmény:
    Kangszi (144)
     
  7. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. február 20. 12:23145.
    Sziasztok !

    Nekem eléggé speciális a helyzetem, egyszerre 2 országban élek, tehát mind2 országban kellene egy orvost találnom. Normál esetben nem Mo-on szülnék, de mi van akkor, ha nem normál, tehát előbb érkezik, vagy komplikáció, stb. Tehát erre az eshetőségre felkészülve szeretnék magyar orvost is találni. Az utóbbi időben sikerült magamat meggyőzni, hogy a Szt Imre legyen a kórház, már "csak" orvos kellene. Nekem az lenne a fontos, hogy persze amellett, hogy jó szakember legyen ne legyen nagyon hivatalos és kimért, mert én általában leblokkolok a nőgyógyászati vizsgálatok alkalmával. Valaki esetleg tud ajánlani ilyen esetre dokit ?
    A másik kérdésem: van a Szt. Imrében koraszülött intenzív osztály ?

    Köszi a válaszokat, Zsizzsik
    előzmény:
    Kangszi (144)
     
  8. 2004. február 19. 09:26144.
    Igen, ha majd terhes leszek, mindenképp elmegyek ilyen előadásra, aztán reménykedem, hogy "nem kell mentőt hívni".

    Még nem döntöttem el véglegesen, hogy nem választok dokit, de pl. a nővérem három gyereket megszült választott orvosnál. Úgy, hogy az egyiket csak vákummal, a másikat koraszülöttként, a harmadikat pedig császárral hozta a világra. És nem járt magánrendelőkbe, és nem volt választott orvosa.

    Persze, biztos egyéniség kérdése is, kit mennyire zavar, hogy három gyereket három kórházban, három különböző orvosnál szül meg.
    A nővéremnél mindig az ügyeletes doki volt ott, de nem panaszkodott. (István, Mérei, Délpesti kórházakban volt).

    Szóval, várom az érveket és ellenérveket, a válasszunk orvost vagy ne kérdéskörében. . .
    előzmény:
    Suzy27 (141)
     
  9. 2004. február 19. 09:21143.
    Szia Jucus,
    igen szeretném, hogy írjál Kocsi doktornőről, akár priviben is, de érdekel a szülésznő is.

    Az az igazi problémám, hogy, míg majd az Imrében szeretnék szülni, persze előbb össze kéne hoznunk a gyereket, de addig is szeretnék ugyanahhoz a dokihoz járni. Viszont az Imre nekem piszok messze van, főleg ahhoz, hogy minden féle csip-csup dologgal is odáig rohanjak. Nem beszélve a budafoki rendelésről. (Én Vác felé lakom. )

    Szóval még azon is vívódom, hogy kell egy külön "választott" orvos, aki rengeteg pénzt legombol az emberről, és gyakorlatilag alig van jelen a szülésnél. Ha egyáltalán jelen van, és nem ad át másnak (mint ahogy erről már olvastam).

    Szóval kíváncsian várom a tapasztalataidat!
    Az orvosról, a szülésznőről, meg a szülésedről!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_926344 (140)
     
  10. Torolt_felhasznalo_926344
    Torolt_felhasznalo_926344
    2004. február 18. 19:13142.
    egészen pontosan a kismama klubon lehet talákozni és beszélni a szülésznőkkel. ha jól emlékszem ez minden harmadik hét csütörtökén van. ezen kívül vannak elődások keddenként 6-kor.
    előzmény:
    Suzy27 (141)
     
  11. 2004. február 18. 18:27141.
    Sziasztok!Csak annyit szeretnek meg hozzaszolni hogy ha pl szulesznot valasztotok es ugye szabad korhazvalasztas van tehat oda mesz ahova akarsz de ha veletlenul mentot kell hivni a nagy napon es nincs beirva a kiskonyvbe hogy hol fogsz szulni akkor nem biztos hogy pl Dunakeszirol elvisznek a Szent Imrebe. . . Nem tudom hogy mukodik de ha vallalod hogy majd az eppen aktualis ugyeletesnel szulsz akkor lehet hogy az orvosod beirja neked vagy majd a szulesznovel meg tudod beszelni. . . Egyebkent szulesznot ha mashogy nem ugy tudsz valasztani hogy elmesz 1-2 terhes eloadasra(az emlitett oldalon 07 jucus altal) meg van adva az eloadasok idopontja . . . szoval odamesz es eseket a szulesznok tartjak tobbnyire es megnezed oket aztan a neked szimpatikust megkered. . . Legalabbis nalunk igy volt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_926344
    Torolt_felhasznalo_926344
    2004. február 18. 18:19140.
    Nekem a Kocsis doktornő volt a választott orvosom. ha gondolod írok róla priviben.
    előzmény:
    Kangszi (130)
     
  13. Torolt_felhasznalo_926344
    Torolt_felhasznalo_926344
    2004. február 18. 18:16139.
    szia kangszi, ajánlom a www. imreszul. itx. hu-t. remélem itt minden szükséges infot megtalálsz. én február 5-én szültem a Szt. Imrében és mindenképpen ajánlom, hogy választott szülésznőd legyen. nekem nem volt és nagyon megbánam.
    előzmény:
    Kangszi (138)
     
  14. 2004. február 18. 17:29138.
    Érdeklődöm, persze.
    És hogy kell szülésznőt választani? (főleg, hogy még nem vagyok terhes)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898823 (137)
     
  15. Torolt_felhasznalo_898823
    Torolt_felhasznalo_898823
    2004. február 18. 16:52137.
    Szia Kangszi,

    Szerintem ez abszolót járható út, állami intézmény, szerintem kötelesek ellátni, pláne, ha megbeszéled az egyik szülésznővel. Szerintem érdeklődj ennek utána, az a biztos.

    előzmény:
    Kangszi (136)
     
  16. 2004. február 18. 16:14136.
    Igen, ez a megoldás nekem is szimpatikus.
    De úgy tudom, hogy vannak kötelező terhesgondozási vizsgálatok. Azokat akkor hol csináltad?
    Ha én pl. Dunakeszin eljárok a terhesgondozásra, de az Imrében választok egy szülésznőt, és a nagy napon beesem az Imrébe, az kivitelezhető szerintetek?
    előzmény:
    Suzy27 (134)
     
  17. 2004. február 18. 14:00135.
    Elárulod, hogy ki volt a szülésznőd???Milyen volt?
    Ha jól emlékszem azt írtad, hogy neked is Fülöp doki volt a választott orvosod, ugye?
    Nekem ő!!
    előzmény:
    Suzy27 (134)
     
  18. 2004. február 18. 13:05134.
    Sziasztok! En is a Szent Imreben szultem szeptemberben es igazabol valasztott orvosom nem volt illetve volt csak osszesen 2x voltam nala aztan jott a baba(hogy miert az hosszu tortenet) a lenyeg hogy nekem ppen a valasztott orvos javasolta hogy valasszak inkabb szulesznot mert neki eppen akkor nagyon sok konferencia volt meg utazas es bizonytalan volt hogy jelen tudna e lenni a szulesnel vagy sem. Igy szulesznot valasztottam(Fantasztikusan kedves, aranyos no) es vegulis ha minden siman megy ugyis o vezeti le a szulest es bevallaltam az ugyeletes orvost aki egy tunderi ember szoval jo nagy mazlista vagyok:))De a Szent imreben majdnem mindegy hogy kihez kerul az ember minden doki kedves es nagyon jo(van talan 2 kivetel). . . Jo babavarast mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. február 18. 12:55133.
    Mivel még csak most megyek másodszor hozzá, nincs igazán pontos infóm róla mennyire nehéz bejutni hozzá. . .
    Én egyszerre szerettem volna letudni a dokit és az UH-t /mivel nekem is elég messze van/, és kb. 2 hét múlvára adtak időpontot. Ha csak a dokihoz mentem volna a rákövetkező hétre lett volna hely. . . Úgyhogy szerintem nem annyira nehéz bejutni!!
    A neve a rendelőnek:Praxis, címe:Bartók B. út 92-94. IV. em. 20. /Kosztolányi térhez közel van/telefonszám, ahol be tudsz jelentkezni /ez nem a dokié!!/:30/414-8886, vagy 06-1-385-8495.
    Sok sikert!
    Remélem, ha mellette döntesz, Te is legalább annyira elégedett leszel, mint én. . . :-)))
    Üdv:Kata
    előzmény:
    Kangszi (132)
     
  20. 2004. február 17. 15:23132.
    Mennyire nehéz bejutni hozzá? Úgy értem, időpontot kérni hány héttel előtte kell?
    Pontos infokat tudsz adni? (Cím, telefon - priviben is jó. )
    előzmény:
    muffin76 (131)
     
  21. 2004. február 17. 14:22131.
    Szia!
    Én a Szt. Imrében szeretnék szülni dr. Fülöp Tamásnál. Még csak most megyek hozzá másodszor, nekem nagyon szimpi volt. Magánrendelője a Bartók Béla úton van /Praxis rendelő/, és úgy tudom, -bár én du. voltam nála-hogy rendel a délelőtti órákban is.
    Az első vizsgálat 6000 ft volt rákszűréssel együtt. Gondolom egyébként olcsóbb.
    Ja, és én is főleg azért választottam őt, mert messzemenőkig a természetes szülés híve!!!
    Ha van még kérdésed, szólj!
    Üdv:
    Kata
    előzmény:
    Kangszi (128)
     
  22. 2004. február 17. 13:09130.
    Köszönöm az ajánlatot (bár Budafok nekem a világ másik vége. . . ).
    Te mikor mész a dokinénihez? Mesélsz róla milyen?

    A szülőszobát megnézem holnap (remélem ébren tudok maradni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898823 (129)
     
  23. Torolt_felhasznalo_898823
    Torolt_felhasznalo_898823
    2004. február 17. 12:22129.
    Szia,

    Mint azt már olvastad, én is mindenképpen a Szent Imrében szeretnék majd szülni, ha arra kerül a sor. Szerintem elég magasra tetted a mércét. Ettől függetlenül én tudnék Neked valakit ajánlani, de nem felel meg minden általad állított kritériumnak.
    Én sem voltam még nála, de csupa jót hallottam róla.
    dr. Kocsis Évának hívják, kb. 50 éves, halkszavú, kedves doktor néni. A magánrendelője Budafokon van, de a kórházba is lehet hozzá járni. Jelen pillanatban 5500 Ft/vizsgálat a magánrendelőjében. Úgy tudom, hogy ő keddenként rendel a reggeli órákban. A szülési elveiről nem sokat tudok.

    Hát ennyi! Remélem, segítettem valamit.

    Holnap állítólag tényleg a Tétényi lesz a Szülőszobában, már több helyről is hallottam:)))

    enkike
    előzmény:
    Kangszi (128)
     
  24. 2004. február 17. 09:52128.
    Sziasztok!
    Még ugyan nem vagyok terhes (bár dolgozunk rajta), és én is az Imrében szeretnék szülni, és épp orvost keresek.
    Nekem nagyon messze van ugyan ez a kórház (Vác környékén lakom, dolgozni is a XIII. kerületben dolgozom), de mégis az erről hallottak vonzanak a leginkább.

    Kérlek, ajánljatok orvost! Olyat keresek, aki:
    - elérhető telefonon - legalább a bejelentkezésre nem kell napokig próbálkozni
    - esetleg rendel sztk alapon is
    - ha magánrendelője van, nem a legdrágább kategória
    - ha magánrendelője van, minél közelebb a belvároshoz
    - nem közli előre a szülés árát, s legfőképp nem kéri előre, hanem elfogadja, hogy annyit adunk, amennyit sikerül kiszorítanunk
    - aki támogatja az alternatív szülést (háton fekve valahogy nagyon nem. . . )
    - aki rendel reggeli órákban is (akkor tudnám leginkább megoldani, hogy bemenjek)

    Nagyon várom az ajánlataitokat, a hozzá tartozó tapasztalatokkal, akár priviben is!

    Kösz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. február 16. 12:19127.
    Szia, én is nála fogok szülni a nyáron. Eddig csupa jót hallottam róla. Pártolja a háborítatlan szülést és azt mondják, hogy nagyon kedves és segítőkész a szülés alatt, megértő.
    Úgy tudom, hogy szülésért nem kér előlre meghatározott összeget, tehát nincs tarifája. Fizetni is csak a magánrendelésen kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_596621 (125)
     

Címlap

top