Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szt. Imre szülészet

EzVicc
Létrehozva: 2003. december 9. 16:04
Tegnap nem tudtam valaszolgatni. Szoval keresek olyan szemelyeket, akiknek tapasztalata van a korhazzal kapcsolatban. Meg nem varok kisbabat, de jovore szeretnek.
  1. 2003. december 9. 22:3126.
    Én nem félek a tűtől, de hogy a gerincemnél szurkáljanak. . . hát azt nem engedném. Eszembe sem jutott ez a téma. Persze van, akinek elkerülhetetlen, a szobatársam pl. két napig szenvedett, amikor már könyörgött egy kis EDA-ért. Pedig ő is tiltakozott ellene.
    Sokan azért kérik, mert azt gondolják, hogy ha lehet fájdalom nélkül szülni, akkor miért szenvedjenek. Pedig úgy tudom, hogy csak a vajúdást könnyíti meg, a kitolásnál fontos, hogy ne legyen érzéketlen az altest, különben nem tudsz úgy nyomni, ahogy kéne.
    előzmény:
    EzVicc (24)
     
  2. 2003. december 9. 22:2425.
    A férjem is kiakadt, mert úgy értelmeztük a dolgot, hogy ha bármi történne menet közben, akkor legalább a fele megvan neki. . . . de simán ment minden, nagyon rendes volt.
    ( a férjem azt mondogatta akkor, hogy előbb látni akarja az "árut", csak azután fizet:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648640 (22)
     
  3. 2003. december 9. 22:0124.
    hány napig kell bent lenni, ha minden simán megy?Amint irtam már, még nem vagyok terhes, majd csak jövore szeretnénk babát. A kórházat már kiválasztottam (Szt. Imre) dokit is (Rákoczi), mindketto nagyon tetszett így elsore. Félek az epidurális szüléstol. Nem azért, mert attól félek, hogy lebénulhatok, mert tudom, hogy nem. Magától a beszúrástól félek. írnátok errol az élményrol
    előzmény:
    szbmelinda (23)
     
  4. 2003. december 9. 21:5123.
    Én ott szültem idén szeptemberben. Sajnos császármetszés lett, de ennek ellenére tényleg jó emlékeim vannak a kórházról. Az orvosom Barna István főorvos volt, és volt választott szülésznőm is: Csizmadia Erika. Ő nagyon lelkiismeretes, szelid, előtte is, utána is számíthattam rá, már rég itthon voltam és még mindig fel mertem hívni, segített. . .
    Ha meg akarod ismerni a kórházat, feltétlen menj el a szülésfelkészítőre, ez minden héten van, mindenféle témában. Lehet kérdezni, mindegyik kérdésedet megválaszolják. Sőt, szerintem orvost is úgy érdemes választani, ha itt megismersz néhányat, és amelyik a legszimpibb. Van lehetőség bejárni a kórházat, megnézni a szülőszobákat. Szóval minden jó, a többiek által említett hibákon kívül még egy: a kaja pocsék, de azt hiszem, ebben a szituációban nem ez a legfontosabb. . .
    előzmény:
    EzVicc (1)
     
  5. 2003. december 9. 20:2422.
    és ez nem gusztustalan szerinted? Hogy a felét elöre kéri? Ki hallott már ilyet?
    előzmény:
    sziszi (17)
     
  6. 2003. december 9. 19:4721.
    Haho, mindenki elaludt? :))) en meg ugy dumcsiznek ezekrol a dolgokrol, kinek milyen tapasztalatai vannak.
    előzmény:
    EzVicc (20)
     
  7. 2003. december 9. 19:0520.
    hemo: miert mondtad, hogy ha Rákóczi a főprof a dokim, akkor mindenki körülöttem fog ugrálni. Volt ilyen ismerosod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_391442 (14)
     
  8. 2003. december 9. 19:0319.
    en ugy tudom, hogy az epiduralist az altatoorvos vegzi, de javitsatok ki, ha tevedek.
    előzmény:
    kzfjzf (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_458232
    Torolt_felhasznalo_458232
    2003. december 9. 18:3418.
    Nem akarlak ijesztgetni, vagy ilyesmi, de epiduralra a Szt. Imreben csak akkor van lehetoseg, ha a harom doki egyikenel szulsz, aki be tudja kotni!!!!(Nem tudom, sajnos, ki az a harom) A tobbieknel ilyesmire nincs lehetoseg. En a korhazbaerkezestol szamitott fel nap mulva szultem csak meg, nagyon nehez szules volt, de ugy ereztem, hogy kibirhato, meg ugy is, hogy ra kellett egy kicsit segiteni, mert nem akart magatol kijonnia kis bebi. De tudom, mindenkinek mas a fajdalomkuszobe, van aki nem birja mashogy.
    Csupa-csupa jo elmeny volt az egesz korhazban tartozkodas, annk ellenere, hogy a csecsemos noverek, mivel el vannak havazva, csak akkor segitettek, ha odamentem es kerdeztem.
    Ott kezdodott eletem legboldogabb korszaka, amit a kislanyomnak koszonhetek:)
    előzmény:
    EzVicc (16)
     
  10. 2003. december 9. 18:1317.
    Szia!
    Én is a Lovas Péternél szültem a lányomat másfél éve.
    Előre megmondta, hogy 50000 Ft a szülés, a felét pedig eőre kellett fizetni.
    előzmény:
    EzVicc (12)
     
  11. 2003. december 9. 17:5616.
    az elso babad volt? En nagyon felek, a sogornom sokat vajudott, es tudom, hogy nagyon nehezen viselte. Az unokatesom mar ket gyereken tul van, karacsonyra varja a 3. at, de meg mindig fel, mert borzaszto fajdalmas es hosszu szuleseken van tul. En is ettol felek, hogy sokaig fog tartani, es nem birom ki. Mi van, ha az alternativ modot valasztom, mondjuk a vizes, labdas vajudast es kozben ugy erzem nem birom tovabb, epiduralt kerhetek meg ilyenkor?
    előzmény:
    mimo70 (15)
     
  12. 2003. december 9. 17:4715.
    Terhesgondozásra lovas doktorhoz jártam, de mivel a pici előbb jött 2 héttel, nem volt idő megbeszélni, hogy behívják, így az ügyeletesnél szülte, Tasi doktornál. Nekem villámgyors szülésem volt, így nem is lett volna idő behívni más orvost. (a kórházba érkezés után 1 és negyed órával már a kezemben volt a baba:))De nagyon elégedett voltam vele is. Hagyta, hogy kiabáljak, kérdezzek, segített, kedves volt, szóval amit elvár az ember ilyenkor. Szülésznőt sem fogadtunk, sajnos az ő nevére nem emlékszem, de nagyon aranyos volt.
    Ha alternatív szobában akarsz szülni-kád, labda, franciaágy-előre be kell jelenteni, azt hiszem a 36. hétig. Én szülőágyon szültem, vadi új volt, én állíthattam a dőlését, így szinte ültem rajta. Mászkálhattam volna vajúdás alatt, de elég intenzív volt az egész, így csak feküdtem. Beöntés nem kellett, borotválás csak akkor volt, amikor jött a gátmetszés, amit abszolút nem éreztem. Utána a nővér segített, van nővérhívó, mobilt használhatsz. A szobák 1 és 2 ágyasak, 2 szobánként saját WC és fürdőszoba. A babát akkor kapod meg amikor akarod, én csak nappalra kértem, de volt olyan szobatársam, akinél 24 órát kinnt volt.
    Ja, sajnos árat nem tudok, a párom intézte, szerinte ez pasidolog:)
    Huh. Van még valami amit nem írtam?:))
    előzmény:
    EzVicc (12)
     
  13. 2003. december 9. 17:4714.
    Rákóczi a főprof, ha ő a dokid, bizti mindenki körülötted fog ugrálni:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. december 9. 17:4613.
    Szia,
    2 hónapja ott szültem a kislányomat. A szülészet 5 csillagos, mindenki nagyon segítőkész, a körülmények szuperjók: igényes fürdők, nagyonszép szülőszobák, stb. A csecsemősöknél ugyanilyen jó az elhelyezés, 1 vagy 2 ágyas szobák vannak, max. 4 főre jut 1 fürdő, és minden nagyon szépen fel van újítva. A "kiszolgálás" itt már nem olyan, mint a szülészeten, sajnos menni kell a nővérek és minden infó után, de biztos nagyon el vannak havazva, azért nem érnek rá.
    előzmény:
    EzVicc (12)
     
  15. 2003. december 9. 17:3712.
    ki volt a dokid? Milyen szülési módot választottál? Volt fogadott szülésznod? Ha nem vagyok indiszkrét mennyit fizettél? Hány ágyasok a szobák
    előzmény:
    mimo70 (11)
     
  16. 2003. december 9. 17:2011.
    Én tavaly szeptemberben szültem ott. Kérdezz, mire vagy kíváncsi. Nekem nagyon jó tapasztalataim voltak:)
    előzmény:
    EzVicc (1)
     
  17. 2003. december 9. 17:1610.
    Hat senki sem szult iden, vagy fog az Imreben?
    előzmény:
    Gaby_20 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_637646
    Torolt_felhasznalo_637646
    2003. december 9. 16:599.
    Én is 1983, de nem a Szt. Imrében. Párom viszont ott született 1977-ben
    üdv:
    Gaby
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_742482 (4)
     
  19. 2003. december 9. 16:528.
    az en dokim Rákoczi foorvos. Eddig csak ketszer voltam nala, de nagyon meg vagyok vele elegedve. Ismeri ot valaki?
    előzmény:
    EzVicc (7)
     
  20. 2003. december 9. 16:497.
    igen, csak az a baj, hogy regen volt az utolso hozzaszolas, es gondoltam, igy felelevenithetnenk
    előzmény:
    pitak (6)
     
  21. 2003. december 9. 16:336.
    Van egy ilyen topic már a Szt. Imréről, nézz be oda is!
    Honlapjuk is van, láttad már?
    előzmény:
    EzVicc (1)
     
  22. 2003. december 9. 16:315.
    Dr. Kocsis Éva a Szt. Imre adjunktusa jön a budaörsi Napsugár klubba egy kötetlen beszélgetésre. Gyertek el, kérdezhetitek bármiről. Egész más egy ilyen beszélgetés mint a rendelőben ahol ráadásul jóval többet fizetsz is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. december 9. 16:244.
    1983-ban.
    a nő nevét most hirtelen nem tudom, de holnapra megmondom. Meg megkérdezem anyut, mik a tapasztalatai. .
    előzmény:
    EzVicc (3)
     
  24. 2003. december 9. 16:183.
    mikor, es kinel, ha szabad megkerdeznem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_742482 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. december 9. 16:172.
    Én ott születtem :)
    előzmény:
    EzVicc (1)
     

Címlap

top