Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogászati asszisztensek

yosimura
Létrehozva: 2008. szeptember 3. 20:06
Sziasztok!
Nagyon szívesen csevegnék gyakorló fogászati asszisztensekkel a kezdetekről, a mindennapi munkáról és arról, ki miért választotta ezt a szakmát. Valamint tanácsokat kérnék a saját elindulásomhoz, mert nagyon szeretnék ebben a szakmában dolgozni, de eddigi próbálkozásaim még nem jártak sikerrel.
  1. Torolt_felhasznalo_669185
    Torolt_felhasznalo_669185
    2010. február 13. 14:52126.

    Nálunk egyáltalán nincs gyakorlati oktatás, számomra is furcsa.Én is jó ideje ezen parázom, de bízom benne , ha valaki elvállal, csak megtanítja az alapokat.(120óra)

     

    Ma végre fogászatot tanultunk !!

     

    Közben beiratkoztál? remélem tetszik majd a suli!!

     

    A másik sulim:szociálpedagógia, most írom a szakdogám.

     

    bocs, hogy ilyen rövid vok, de  nincs 1 perc nyugalmam...

     

     

     

    előzmény:
    yosimura (122)
    2010-02-10  18:26
  2. Torolt_felhasznalo_669185
    Torolt_felhasznalo_669185
    2010. február 13. 14:46125.

    Igen!Minden azon múlik, hogy a gyakorlaton mit tudsz elsajátítani, ami ugyebár azon múlik, hogy hogyan állnak hozzád.nekem is ez a parám jó ideje..A suliban nincs egyáltalán gyakorlati képzés.szerintem is furcsa..de bízom benne, ha már elvállal egy fogászat , csak megtanítják az alapokat.van ugyan egy fogadónyilatkozat , amit aláírnak, abban benne van , hogy ezt vállalják, de számonkéri nyilván nem lehet őket,max, ha az illető tanuló nincs megelégedve keres egy másik helyet.

     

    Ma végre elkezdtük a fogászatot tanulni egy fogorvosnő tanít , ő is azt hansúlyozta, hogy a gyakorlat és a kézügyesség számít, persze ehhez az elmélet elengedhetetlen. hát lesz mit tanulnunk, !

     

    Egyébként nemrég találtam egy képzést, ott írták, hogy gyakorlatot is biztosítják, bár jóval többe kerül annál ahová én járok.

     

    Mi minden modul után írtunk egy záró dolgozatot.

     

    A másik sulim: szociálpedagógia , most írom a szakdogám.

     

    Bocs, ha össze-vissza írok,  de nincs 1 perc nyugalmam...

     

    Remélem teszik majd a suli!

     

    előzmény:
    yosimura (122)
    2010-02-10  18:26
  3. 2010. február 12. 20:41124.

    De érdekes:),pedig már régóta keresgetek fogászati sulit.
    Valahogy erről mégsem hallottam.

    Bár végülis mindegy mert majdnem akkor végzek én is,mi augusztusban vizsgázunk.
    Végülis akkor nektek 1,5év volt.

    Mi meg 1 évet járunk.

    Nálunk is panaszkodnak páran az osztályban,hogy nem találnak gyakorlati helyet.

    Próbálkoztál már?Ha igen,hogyan,mármint telefon,személyes...?

     

    Mi is most kezdjük majd a fogászati részét.

    Hányszor jártok suliba egy héten?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669185 (118)
    2010-02-10  07:40
  4. 2010. február 12. 19:10123.

    Szia!

     

    Hú de rég jártam már erre:(

    Visszaolvastam és látom, hogy úgy néz ki sikerül kezdened  a tanfolyamot!! NAgyon örülök, hogy vééégre összejön!!!!!

    Nagyon szorítok Neked!!

    És remélem majd beszámolsz, hogy mik voltak a beiratkozáson,,,stb!

     

    előzmény:
    yosimura (122)
    2010-02-10  18:26
  5. 2010. február 10. 18:26122.

    A gyakorlattal kapcsolatban arra gondoltam, hogy teljes mértékben a választott gyakorlati oktatód lesz a felelős azért, hogy mindent el tudj sajátítani kellőképpen, tehát, ha úgy tetszik, a gyakorlati vizsgára is ő készít fel? Az iskola csak az elméleti anyag leadásával foglalkozik?

    Ezen aggályoskodok itt egy ideje. Mert ha úgy nézzük, az iskolának kifizetjük a tandíjat, a gyakoroltató orvosnak meg gyakorlatilag semmi köze az iskolához, nem kap semmiféle juttatást azért (gondolom), hogy engem betanítson, akkor miért vállalna felelősséget a gyakorlati vizsgámért? Azért remélem, hogy az iskolában is megmutatnak néhány "fogást", lesz egy-két bemutató.

    Mondjuk, nekem mindegy, ez nem az én dolgom. Ha a választott helyemen befogadnak és rendesen mutogatnak, magyaráznak, akkor semmi gond. Csak ez fura egy kicsit.

     

     

    Nem ijesztettél el egyébként. Én már nagyon régóta rajongok a fogászatért, kb. három éve ráadásul képzésbe is próbálok bekerülni, de eddig sose jött össze a létszám a lakhelyemhez közeli képzőnél. Így kénytelen vagyok Budapestre járni. Már nagyon várom a szombatot, akkor lesz a beiratkozás.

     

    Persze, hogy fontos a gyakorlat! De jobban úgyis "élesben" fogjuk megtanulni.

     

    Ti akkor eddig még nem is vizsgáztatok egyáltalán? 120 óra az előírt gyakorlat? Az olyan kevésnek tűnik...

     

    Milyen suli a másik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669185 (121)
    2010-02-10  17:08
  6. Torolt_felhasznalo_669185
    Torolt_felhasznalo_669185
    2010. február 10. 17:08121.

    Igen , én egyelőre örülök, ha az előírt 120 órát le tudom tölteni(emelett járok még 1 suliba).Még sajnos nem sikerült találnom fogászatot...

     

    Szerintem a gyakorlat nagyon fontos, ott tanulunk meg mindent, ha van rá lehetőséged minél többet menj.A követelményt megkaptuk 10 pontban , a fogpótlástól kezdve a gyermekfogászatig.

    A vizsga egy demonstrációsterem szerűségben lesz majd, és  minden modulból vizsgázunk szóban és írásban is.

     

    Amúgy nem akartalak megijeszteni, itt közben kiderült, hogy Győrben most indították először ezt a sulit, azért nem ment minden olyan gördülékenyen.A mi szerződésünk nincs pénzvisszafizetés. Engem ez nem is érint én nagyon szeretnék majd fogászaton dolgozni!

     

     

    előzmény:
    yosimura (120)
    2010-02-10  13:08
  7. 2010. február 10. 13:08120.

    Akkor te csak az előírt mennyiséget gyakorlatozod le? Mert én azt gondoltam, ha elkezdődik a suli, akkor elkezdek járni gyak-ra is (persze, kisgyermek mellett más), hogy azért a gyakorlati okj-s vizsgára kellő gyakorlatom legyen. Nehogy ne legyen idő mindenre a végén.

     

     

    Nektek mondtak már valamit a gyakorlati vizsgával kapcsolatban? Tudom, messze van még...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669185 (112)
    2010-02-04  14:56
  8. 2010. február 10. 13:02119.

    Én is a Pannon Kincstár Tanodába fogok járni, de Budapestre. :)

    Ha csalódtál, az nem jó jel. Nálatok is van lehetőség arra, hogy visszakapd a képzés költségét?

     

    A gyakorlatod hogy volt megoldva? Írnál egy kicsit a gyakorlati részről, a követelményekről (az iskola gyakorlati követelményeiről)?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669185 (118)
    2010-02-10  07:40
  9. Torolt_felhasznalo_669185
    Torolt_felhasznalo_669185
    2010. február 10. 07:40118.

    A komáromi Pannon Kincstár Tanoda Gimnázium indította ezt a képzést, de Győrben a Kazinczy gimiben van az oktatás.Tavaly febuárban kezdődött , júliusban vizsgázunk majd.

    Nekem kicsit csalódás ez a suli, szerintem rengeteg  felesleges dolgot tanultunk túl sok órában.A tematika szerint már decemberben a fogászatot kellet volna kezdenünk, de még csak most jutottunk el odáig. Már nagyon várom.

    előzmény:
    Nono87 (117)
    2010-02-08  15:09
  10. 2010. február 8. 15:09117.

    Megkérdezhetem milyen suliba jársz Győrbe?

    Én a Nomina3P-be.

    Mikor kezdted a sulit? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669185 (112)
    2010-02-04  14:56
  11. 2010. február 5. 13:21116.
    Én már három éve próbálok bekerülni a képzésbe, most jött össze. Ahol eddig próbálkoztam, lakóhelyemhez közel, ott sosem jött össze a létszám. Most léptem és Budapestre fogok járni a Pannon Kincstár Gimnáziumba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694443 (115)
    2010-02-05  12:32
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 5. 12:32115.

    és hova fogsz járni?

    Nekem ez az álmom még várat magára, most vagyok munkahely váltásban sőt kicsit el is kell hagynom a családot az új munka miatt Szóval ha minden jól megy talán 1 év múlva tudnék belevágni.

    De ez még a jövő!

    előzmény:
    yosimura (114)
    2010-02-05  11:48
  13. 2010. február 5. 11:48114.

    Szia!

    Dehogynem! Én is közgazdasági szakközépbe jártam, semmi közöm azóta sem az eü-höz, és végre február 13-án kezdem a fogászati asszisztenskedést! Érettségire épülő képzésben fogok részt venni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694443 (113)
    2010-02-05  11:26
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 5. 11:26113.

    Sziasztok

    Szeretnék csatlakozni hozzátok és már elolvastam egy pár hozzászólást és az én kérdesem az lenne, hogy én egy sima nem eüs végzettséggel nem is kezdhetek el egy ilyen aszisztensi tanfolyamot?

    Érettségim az van, de anno amikor felvételiztem középsuliba már akkor is az eü-fele orientálódtam de a létszám miatt mégsem indították el azt az osztályt ahová jelentkeztem így lett belőlem közgáz szakos tanuló.ű

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_669185
    Torolt_felhasznalo_669185
    2010. február 4. 14:56112.

    Köszi a választ!

     

    A szájsebre úgy kerültem, hogy teljesen tanácstalan voltam, (mint írtad én is úgy gondoltam, hogy magánrendelőben esélyem sincs)és megtudtam, hogy ott hivatalosan fogadnak tanulókat.(fizetni kell a kórháznak).Tapasztalatnak is jó volt, és én nem idegenkedem ettől a résztől, szeretem a műtőt.

     

    Most én is elkezdtem érdeklődni  rendelőkben, csak sikerül valamelyik...

     

    Jelenleg még Gyesen vok ,a vérellátóban dolgoztam.(előtte Kaáli intézet, Szülészet)

     

    előzmény:
    Nono87 (108)
    2010-02-04  09:40
  16. 2010. február 4. 10:19111.

    Szia!

    Csak nem február 13-án fogsz beiratkozni? Mert akkor csoporttársak leszünk, én is elkezdem végre. Te budapesti vagy? Egyedül leszel?

     

    Én arra gondoltam (vidéki vagyok), hogy a helyi rendelőben próbálkozok. VAn kettő, remélem, az egyik befogad. Ha nem, akkor szívás egyelőre. Csak még várok, hogy megjöjjön az "igazi" levél is, hátha abban van valami nyomtatvány is, amit ki kell töltetni.

     

    Érdeklődtem én is pkg-nál gyakorlat ügyben. Azt mondták, 130.000 ft, ha náluk akarunk gyakorlatozni. De arra is van lehetőség, hogy egy-egy szakterületen vegyük igénybe az ő segítségüket. Általában a szájsebészet az, ami kilóg, a többi megvan egy helyen.

    előzmény:
    vighn372 (107)
    2010-02-04  09:01
  17. 2010. február 4. 10:15110.

    Én ugy kerestem..neten nézegettem a fogászati rendelőket,és amelyikek elnyerték a tetszésemet,írtam nekik e-mailt,hogy szeretném náluk letölteni a gyakorlati időmet.

    előzmény:
    vighn372 (107)
    2010-02-04  09:01
  18. 2010. február 4. 09:48109.

    Igen volt valami megállapodásos papír.

    De csak olyan volt benne,hogy vállalják a gyakrolati oktatásomat. 

    Természetesen hosszabban részletezve.

    Szóval szerintem a suliban olyan nagy gyakorlati képzésre ne számíts!

    Gondolják tanuld meg a fogászaton. 

    előzmény:
    yosimura (105)
    2010-02-02  11:46
  19. 2010. február 4. 09:40108.

    Szia!

     

    Győrben,a Kálvária úton járok.

    Szerintem próbálkozz körzeti rendelőkben,mert aztmondták ott szívesebben fogadják a tanulókat.

    Legalább is én ugy tapasztaltam a magánrendelők többsége válaszra sem méltat sajnos.

    Hogy-hogy a szájseben kezdted a gyakorlatot? 

    Én azt kiszeretném hagyni,állítólag ha olyan rendelőben vagy,ahol csinálnak szájsebészeti beavatkozásokat(természetesen kisebbeket)akkor azt elfogadják.

    Nálunk csinálnak,szóval én ugy érzem nekem elég is lesz enyyi

    Szájseben ugysem tudnék dolgozni soha,az nem nekem való.

    Az eü milyen területén dolgozol?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669185 (106)
    2010-02-03  06:14
  20. 2010. február 4. 09:01107.

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Én most kezdem el a fogászati asszisztens képzést pkg-n. És szeretnék gyakorlóhelyet találni... de nem tudom, hogy hogy fogjak hozzá. Tudom, hogy az iskola is intézne nekem, de azt már korábban olvastam,hogy jobban járnék, ha magam intézném ezt. Ezért fordulok most Hozzátok!

    Előre is nagyon szépen köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_669185
    Torolt_felhasznalo_669185
    2010. február 3. 06:14106.

    Sziasztok!

     

    Remélem , nem bánjátok, ha becsatlakozom!Én is fogászati asszisztensnek tanulok Győrben.Nono, ha megkérdezhetem, te hová jársz gyakorlatra?Én éppen most keresek helyet.Egy hetet már voltam a szájsebészeten,de az alapokat ott nem tudom megtanulni.Amúgy elég gáz volt így, hogy még elméletet fogászatból nem tanultunk, pedig én amúgy egészségügyis vagyok és mindíg is a szakmámban dolgoztam.

    előzmény:
    Nono87 (104)
    2010-02-02  08:55
  22. 2010. február 2. 11:46105.

    Igen, kb. így van. Ezt mondta a doki is nekem, aki egyszer majdnem alkalmazott. Tök normális volt és simán felvett volna, mondván, az iskola csak a papír miatt kell, a többit úgyis a gyakorlatban, ott mellette tanulom meg. Mert hogy simán meg tudja tanulni akárki.

     

    Egyébként a gyakorlatos dokidnak kellett valami megállapodást kötni a sulival? Azért az kicsit sántít, ha semmit nem mutatnak meg a suliban gyakorlatban, akkor a doki készít fel a gyakorlati vizsgára (is)? Szóval ez a rész még homályos egy kicsit, de majd kiderül minden, ha már ott tartok.

    előzmény:
    Nono87 (104)
    2010-02-02  08:55
  23. 2010. február 2. 08:55104.

    Én is kiváncsi leszek amugy mit fogunk tanulni gyakorlat címszó alatt,mert
    a sulinak nincs felszerelt rendelője,vagyis gyakorlati cuccai.

    Amugy ez a tanfolyamok átka,sajnos ott nem tanulod meg ugy a szakmát,mint középiskolában.

    Sokan mondták már,hogy csak megveszed lényegében a bizonyítványt....sajnos van benne valami. 

     

    előzmény:
    yosimura (102)
    2010-01-29  11:33
  24. 2010. február 1. 12:12103.

    Huh nem emlékszem melyik suli volt,mert csak a googlé-be irtam,de akkor nem is jegyeztem meg a suli nevét,nem gondoltam,hogy szükség lenne rá.

     

    A barátnőm ő érettségi után tanulta,2 éves suliban,és igy dentálhigiénikus végzettséget kapott.

     

    Hát idáig csak elméleti oktatatás volt.

    Majd elvileg február végén végzünk ezekkel az általános dolgokkal,majd utána állítólag.

     

    Persze azért mutatnak ezt-azt gyakorlaton is,mikor éppen olyan kedvük van.

    Csütörtökön például elkezdi az asszisztens nyugodtan maradjak (mert én helyettesítettem mig időpontot adott telefonon),de  hát inkább vissza adtam neki a helyet,mert olyan dologról volt szó ugysem tudtam volna adogatni a cuccokat.Aztán akkor csak a doki munkáját lassítottam volna le,...mert rohanás az van,ezerrel.

     

    előzmény:
    yosimura (102)
    2010-01-29  11:33
  25. 2010. január 29. 11:33102.

    Ne keseredj el. Két év munka után te is ugyanolyan ügyes leszel! Nyilván a barátnőd is volt bizonytalan az elején.

    Neked legalább van egy barátnőd, akitől segítséget tudsz kérni, meg tudjátok beszéni azt, amit esetleg nem értesz, tanácsokat tud adni.

    Ő amúgy középiskolában tanulta? Vagy érettségi utáni szakképzésben?

     

    Ja! A suliban csak és kizárólag elméleti oktatás folyik? Gondolom, valamit csak megmutatnak gyakorlatban is. Pl. fontosabb eszközöket, mozdulatokat, vagy valami ilyesmi. Mert az már hogy néz ki, hogy a választott gyakorlati helyeden kell teljesen megtanítaniuk és felkészíteniük a gyakorlati vizsgára.

    előzmény:
    Nono87 (99)
    2010-01-28  19:48

Címlap

top