Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogászati asszisztensek

yosimura
Létrehozva: 2008. szeptember 3. 20:06
Sziasztok!
Nagyon szívesen csevegnék gyakorló fogászati asszisztensekkel a kezdetekről, a mindennapi munkáról és arról, ki miért választotta ezt a szakmát. Valamint tanácsokat kérnék a saját elindulásomhoz, mert nagyon szeretnék ebben a szakmában dolgozni, de eddigi próbálkozásaim még nem jártak sikerrel.
  1. 2011. október 5. 22:29651.
    Végül én is a B-be iratkoztam be, több ok miatt is. Akkor jó, hogy nem maradtam le semmiről. Kb. hányan voltatok?
    előzmény:
    Silver007 (650)
    2011-10-01  17:18
  2. 2011. október 1. 17:18650.

    Szió!

     

    Bocsi, hogy csak most reagálok!!sorry

    Szóval akkor Te A csoportos lettél, én is beiratkoztam a B-be. ;)

    Nálunk is vannak még szabad helyek, bár sokan vagyunk. Igazából még ezután is jöhet bárki, mert semmiről sem maradt le. Beiratkozás után nálunk ismerkedős pár óra volt, hogy egy kicsit összeszokjunk, úgyhogy tananyagról/óráról még senki nem maradt le. Így még nem nehéz csatlakozni néhány hiányzó helyre. Nálatok mi volt az A-ban? Egyből belecsaptatok a tanulásba?

     

    Szép napot!

     

    előzmény:
    iscram (649)
    2011-09-26  18:51
  3. 2011. szeptember 26. 18:51649.

    Szia!

    Én holnap megyek beiratkozni a Pkg-be. Még van 2 hely és gyorsan lecsaptam az egyikre. De ha 24.-én elkezdődött, akkor hogy-hogy vesznek még föl embereket. Egyébként A csoport. Vagy lehet, hogy csúszik még az egész?

    előzmény:
    Silver007 (648)
    2011-09-18  10:31
  4. 2011. szeptember 18. 10:31648.

    Üdv mindenkinek!!

     

    Sokat olvasgattam ezt a fórumot, mert én is érintett vagyok a témában, ugyanis most fogom kezdeni a pkg-s fogászati asszisztensi képzést. Teljesen null kilométeres vagyok a dologban, mert más területen dolgozom, úgyhogy igazi kihívás lesz ez nekem.:)

    A kérdésem az lenne, hogy van-e itt esetleg olyan fórumozó aki most kezdi majd a képzést (szept.24-én, Budapesten, hétvégi)? Akik a pkg-nél tanultak/tanulnak mik a tapasztalataik?

    Aki már elvégezte és lenne olyan jegyzete, kidolgozott tétele, amit később hasznosítani tudok és tud rászánni egy kis időt, hogy mail címre átküldje nekem, nagyon megköszönném!!! ****Ide bármilyen hasznos jótanács, infó, élmény is jöhet, előre is nagyon-nagyon köszönöm!!!

     

    További szép napot mindenkinek!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. szeptember 6. 18:19647.

    A hepa oltál 3x kb. 7000 ft volt, tehát valóban nem olcsó.

    Mi hetvenen voltunk a csoportban. Első pár alkalommal majdnem mindenki ott volt az órákon, aztán szépen lassan elfogytak az emberek. A végére már csak a lelkesek maradtak. Mint pl. én is. De sokkal jobb volt a kevesebb ember, bár így is feszt pofáztak órán, ami engem (meg másokat is) baromira idegesített.

     

    Sok sikert! Majd számolj be a tanulmányokról!

    előzmény:
    KittuS (645)
    2011-09-05  20:59
  6. 2011. szeptember 6. 11:47646.

    Sziasztok!

     

    Valamelyikőtök esetleg járt a Budapesti SZAMALK-fogászati asszisztens képzésére! Ha igen légyszi írjátok meg nekem milyen volt az évvégi záróvizsga mert közeleg és kicsit parázok már!

    Szigorúan vették? stb...

    Ezer hála!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. szeptember 5. 20:59645.

    Szia.

     

    Nekem sem kértek a gyakszi helyen kiskönyvet, csak gondoltam azért meg kérdezem, hátha kell csak nekem nem mondták. A Hepatitis-t nekem is mondta a doki, holnap érdeklődöm meg, hogy megy a dolog, mennyi lesz, de azt hallottam hogy nem olcsó!?

    Át etem a beíratkozáson is, de iszonyat sokan voltunk, remélem az órákon nem fogunk ennyien űlni, bár 2 részre lett szedve ha minden igaz! Várom már a szombatot

    előzmény:
    yosimura (641)
    2011-08-31  10:07
  8. 2011. szeptember 5. 19:11644.
    Küldtem.
    előzmény:
    foxy02 (643)
    2011-09-04  15:51
  9. 2011. szeptember 4. 15:51643.
    Kedves Yosi, én is most kezdem a sulit, megkélrdhetnélek, hogy nekem is küldd el? Meg ha esetleg van még valami ami ehhez kapcsolódó tananyagot, azt is nagyon megköszönném. Előre is köszi mindent. E-mail címem: foxy02@freemail.hu
    előzmény:
    yosimura (622)
    2011-08-09  17:53
  10. 2011. augusztus 31. 18:14642.
    Kittus! Legalább 10szer adtam már fel ott hirdetést....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. augusztus 31. 10:07641.

    Na, ez is egy probléma volt még az én időmben. :) Nekünk azt mondták annak idején a suliban, hogy orvosi alkalmassági kell. Így sokan (én is) felkerestek egy üzemorvost és pénzért csináltattak alkalmasságit. Aztán a vizsga felé közeledvén kinyögték, hogy aki nem dolgozik fogászatban, annak elég egy igazolás (fertőző betegséges) a háziorvostól... Hát, köszi...

     

    HOgy a gyakhelyre kell-e, az szerintem a gyakhelytől függ. Nekem nem kértek semmit. De ugye fenti okokból nekem volt alkalmasságim. Meg közben beadattam a hepatitis elleni védőoltást, ami kötelező az eü-ben dolgozóknak. Jobb, ha te is elkezded, ha még nem vagy beoltva. Bármi történhet veled gyakorlat közben.

    előzmény:
    KittuS (639)
    2011-08-30  18:20
  12. 2011. augusztus 31. 10:03640.

    Jó lesz az, ne aggódj! Gondok pedig mindenhol vannak - és hát anélkül nem is lenne izgalmas az élet.

     

    Majd számolja be néha az események alakulásáról!

    előzmény:
    Moniq (627)
    2011-08-12  15:06
  13. 2011. augusztus 30. 18:20639.

    Adj fel hírdetést a dental.hu-n, vagy telefonálgass esetleg rendelőkbe kopogtass be.

     

    Yosi.

    Köszönöm az infót, már csak pár nap és kezdődik, már nagyon várom. Bár a jogot mindig szerettem, de a sok felesleges dolgot meg tanulni hát... de muszáj leszek kibírni:)

    Egy kérdésem lenne, a gyakorlati helyre nem kell az egészségügyi kiskönyv? Mert a suli ugye a fertőző betegséges papírt kéri csak.

    előzmény:
    mijumici (637)
    2011-08-29  17:40
  14. 2011. augusztus 30. 17:31638.
    Sziasztok!Tudtok valami tapasztalatot írni arról, milyen volt a vizsga. Úgy érzem nem fog decemberig a fejembe maradni ez a sok minden.Jog, elsősegély, interakció stb. A vizsgáztatók - mármint a központból - milyenek voltak? Maximum kellett a nem szakmai tárgyakból is?Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. augusztus 29. 17:40637.

    Sziasztok!

     

    Nem tud valaki segíteni gyakorlati helyben?? Egyelőre semmit nem találtam:((

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. augusztus 19. 19:23636.

    Nem egetverő problémákra gondolok, ne ijedj meg. :)

    Pl: az információkat néha későn kaptuk meg, modulzáróknál is volt néha egy kis félreértés.

    Az oktatókkal nem volt bajom, egyet kivéve. A jog az egy nagy szar volt. A többi nagyjából oké. Volt egy-két tényleg nagyon jó, aranyos, lelkes előadó is.

    Az a baj, hogy sok csak egy csoportra marad ott, aztán már nem vállal oktatást.

     

    Mijumici

    Az eleje nagyon unalmas. Az első félévben nem is tanultunk fogászatot (lehet, hogy nálatok már másképp lesz). Ha ezt az időszakot átvészeled, jön a szakma meg a többi érdekes tantárgy, pl. anatómia. Jó lesz!

     

    Nekem hiányzik. Épp tegnap gondoltam rá, hogy valamelyik anyagot előveszem és átolvasom.

    előzmény:
    KittuS (635)
    2011-08-18  14:23
  17. 2011. augusztus 18. 14:23635.

    Szia Yosi

     

    Tényleg vannak gondolok a PKG-ban? Erre én is kíváncsi lennék, hogy mennyirejó az oktatás, a tanárok stb...

     

    Szia Mijumici

     

    Délután is tudod csinálni persze, én állami(OEP) rendelőben vagyok többet ott hol de. hol du.tán vagyunk. Nem kell tőle félned, minden azon múlik, hogy mennyire fogod szeretni csinálni. Én az első naptól ráéreztem és nagyon szeretem csinálni. Ha teheted minél előbb kezdj el járni, ha többet mész az csak jó és még a suli előtt ajánlok egy napot, mert az 1. napon kiderül, hogy szereted vagy sem:)

     

    előzmény:
    yosimura (634)
    2011-08-17  22:21
  18. 2011. augusztus 17. 22:21634.

    Biztos nem lesz könnyű, de ha igazán szereted, könnyedén meg tudod csinálni.

    Én imádtam járni. Nagyon sokba került nekem. Mivel vidéki vagyok, szállást és utazást fizettem háromhetente. Úgy kezdtem el, hogy munkanélküli voltam. Aztán közmunkán voltam 10 hónapig, idén meg megint munkanélküli. A végére már nem maradt pénzem. Vagyis a vizsgadíj második felére már kölcsön kellett kérnem. :)

     

    De belevágtam, mert már nem akartam halogatni tovább. Itt ugye évekig nem jött össze annyi ember, hogy elindítsanak egy csoportot, így jöbb a képbe Bp. Volt valamennyi tartalékom addigra, plusz tudtam, hogy lesz az a melóm, így kockáztattam.

    Nem bántam meg. Imádtam járni a suliba. Igaz, munkám (fogászati) még nincs, de nem csüggedek. Sok szakembert megismertem a gyakorlatokon, hátha valamelyiknek majd eszébe jutot.

    A gyakorlatoknak köszönhetem azt is, hogy depurálhattam.

     

    Szóval jó lesz az, ne aggódj! Kitartás kell hozzá, nem kevés! No meg nem árt egy kicsit tanulni se.

     

    Kérdezz bármikor bármit, szívesen válaszolok.

     

    Fentieket nem azért írtam, hogy holmi mártírnak láttassam magam. Nem vagyok az. Mert igazából én szerencsés helyzetben vagyok, mert van egy biztos hátterem, ami azért biztonságot adott. De azért igyekeztem mindent saját erőből megoldani.

    Sajnos, az a rohadt pénz, illetve hiánya, beárnyékolja életünket. Nagyon szeretnék tovább menni a dentálhigiénikusra is, de egyelőre nincs pénzem rá. Pedig jópár volt csoporttársam kezd szeptemberben, jó lenne az ismerősökkel egy csoportban. :)

    előzmény:
    mijumici (633)
    2011-08-17  20:08
  19. 2011. augusztus 17. 20:08633.

    Hát végülis nem értettem, mert ő keresett fel, és az én hírdetésemben az állt, hogy szeptemberben kezdem az iskolát és gyakorlati hely kellene. Egyértelmű hogy elvállaltam volna, bár a fizetéstől félnék, hogy mennyi így, mert valamiből a sulit is kéne fizetnem:D Viszont én még reménykedem hátha felhív és mégis engem vesz fel:D:D

     

    Hát ez a 1,5 év biztos megint zsúfolt lesz nekem, de legalább tudom, hogy meglehet így is csinálni.

     

    Jó, hogy lehet tőled kérdezni:) sok segítség! köszönöm szépen! de szerintem ezzel mindenki így van

     

     

    előzmény:
    yosimura (632)
    2011-08-17  00:09
  20. 2011. augusztus 17. 00:09632.

    Én magamnak intéztem a gyakorlatot. Munka mellett (más jellegű) csináltam végig a konzerváló fogászat gyakorlatot. Oda délutánonként mentem, munka után. A többit hétköznap délelőtt, mert addigra munkanélküli lettem, úgyhogy akkor már akármikor tudtam menni.

    A fogtechnikát meg hétvégén.

     

    Tudod csinálni, persze, ha olyan rendelőt találsz, ahol délután is dolgoznak.

     

    Gondolom, ha mégis felvett volna a doki, akkor csak otthagytad volna a munkahelyedet, ugye? Én is voltam így még az elején, akkor, amikor még tanfolyamra se jártam, csak úgy kerestem fogászati állást. Doki mondta, hogy két embert akar alkalmazni, az egyiknek muszáj gyakorlottnak lennie, a másik lehetek én, mert van idő betanulásra és közben is is tudom kezdeni a sulit. Aztán mégse engem választott másodiknak. :( Meg sok helyen a szakképzetlenség miatt nem alkalmaztak, ami mára már megvan szerencsére, úgyhogy más indokot kell találniuk.

    előzmény:
    mijumici (631)
    2011-08-16  18:36
  21. 2011. augusztus 16. 18:36631.

    Nagyon köszönöm!

    Csak azért érdekelt ennyire,mert gyakorlati helyet keresek és hogy tudjam mi is kell. Te fizettél az iskolának a gyakért vagy találtál magadnak?főállásban csináltad  vagy munka és iskola mellett?? mert én most tanácstalan vagyok...:S Felkersett egy fogorvos, aztán kiderült,hogy neki mégis olyan kell akinek van tapasztalata. Főállás lett volna, tökre örültem (volna). Viszont én a munkámat nem tudom ott hagyni, délutánonként is tudom csinálni a gyakorlatot??

    előzmény:
    yosimura (630)
    2011-08-14  21:02
  22. 2011. augusztus 14. 21:02630.

    Igen, sokan vannak, akik már évek óta fogászatban dolgoznak, mert régen nem kellett fogászati asszisztens képzettséggel rendelkezni, elég volt, ha valamilyen eü végzettsége volt az embernek, el tudott úgy helyezkedni fogászatban. Nekem is volt sok ilyen csoptársam. Ők azért kényszerültek az iskolapadba, mert az ántsz "elzavarta" őket. Vagyis választás elé állította őket, vagy elmennek és megszerzik a papírt, vagy viszlát... Mert már előírás az a nyamvad papír. Ennyit a tapasztalatról...

     

    Én soha nem dolgoztam fogászatban, eü végzettségem sincs.

     

    Ha ennyire előre akarsz tudni mindent, hát leírom. De majd adnak tájékoztatást, ne izgulj!

     

    Konzerváló fogászat 50 óra

    Szájseszet 30 óra

    Parodontológia 30 óra

    Gyermekfogászat, fogszabályozás 40 óra

    Fogpótlástan, fogászat anyagtan (fogtechnikai labor) 50 óra

    Fogászati radiológia 30 óra

     

     

    GYAKORLATI KÖVETELMÉNYEK
    fogászati asszisztens képzés

     

    Konzerváló fogászat: fogászati rendelőben, szájsebészeti osztályon vagy klinikán
     A konzerváló fogászati tevékenység megismerése és asszisztens munkájának
    begyakorlása
     Előkészítés és segédkezés érzéstelenítésnél
     Asszisztálás a fogorvosnak fog-és gyökértöméseknél
     Fogászati szűrővizsgálatok előkészítése
     A fogászati rendelő berendezéseinek, eszközeinek, műszereinek tisztítása,
    sterilezése, fertőtlenítése, karbantartása, tárolása

     

    Fogpótlástan és fogászati anyagtan
     A fogászati rendelő, a fogorvos, az asszisztens valamint a fogtechnikus
    munkakapcsolatának megismerése
     A fogtechnika munkafolyamat megismerése
     Lenyomatanyagok, minták, fogpótlások megismerése, kezelése, tárolása
     A fogpótlás folyamatában, a lenyomat és minta készítésében segédkezés

     

    Fogászati radiológia
     Segédkezés fogászati röntgenfelvételek készítésénél, filmek előhívásánál
     A röntgen felvétel készítés eszközeinek alkalmazása
     Segédkezés a beteg megfelelő testhelyzetének, fejtartásának felvételében
     Asszisztálás röntgenfelvétel készítésénél, film előhívásánál
     Alapvető röntgenfelvétel készítése
     A szabályoknak megfelelően film előhívása, tárolása
     Sugárvédelmi szabályok betartása

     

    Szájsebészet, parodontológia
     A szájsebészeti beavatkozások előkészítési, segédkezési feladatainak egyakorlása
     A beavatkozások eszközeinek, alkalmazásuknak megismerése
     A szükséges műszerek, eszközök előkészítése
     Szájsebészeti műtétek előkészítése
     Segédkezés fogeltávolításnál, fogászati elsősegélynyújtásnál
     A beteg műtét utáni megfigyelése, ápolása
     Asepsis, antisepsis, sterilitás szabályainak megismerése, betartása
     Műszerek, tisztítása, fertőtlenítése, sterilizálása, tárolása
     Adatrögzítés, adminisztrációs teendők
     A beteg lelki támogatása

     

    Gyermekfogászat, fogszabályozás
     Gyermekfogászati kezeléseknél az eszközök előkészítése, segédkezés
     Előskészítés és segédkezés fogászati szűrővizsgálatoknál
     Fogászati egészségnevelési feladatok elvégzésének gyakorlása
     Előkészítés és segédkezés fogszabályozásnál
     Fogászati prevenció, egészségnevelés
     Fogszabályozó készülékek kezelése, karbantartása


     Érzéstelenítéshet előkészítés, segédkezés
     Eszközök tisztítása, fertőtlenítése, sterilizálása, tárolása
     A szájhigiéne gyakorlati alkalmazása a caries megelőzésében
     A plakk kimutatása, megfestése
     Segédkezés barázdazárásnál
     Szájhigiénés index megismerése, alkalmazása a gyakorlatban
     Segédkezés finirozásnál, polírozásnál, fogkő eltávolításnál,gyökérfelszín imításnál
     Az eszközök és a berendezés megfelelő kezelése, tárolása

    előzmény:
    mijumici (629)
    2011-08-13  10:25
  23. 2011. augusztus 13. 10:25629.

    Megkérdeztem az iskolát, hogy a gyakorlat hogyan működik, és azt írta, hogy sokan már ebben dolgoznak. Ez igaz?? Mert nekem egyelőre smemi közöm hozzá... Többiek akik a PKG-ba mennek, Ti is dolgoztok már fogászaton??

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. augusztus 12. 15:23628.

    Szia Yosimura!

     

    Kérlek szépen leírnád nekem, hogy a PKG-ban a gyakorlati követelés mennyi óraszámban és hogy miket kell megtanulnom, "gyakorolnom"?? Nagyon köszönöm a válaszod!

    üdv 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. augusztus 12. 15:06627.

    Sziasztok!

    Tegnap küldtem be én is a jelentkezési lapomat a pkg-ba.

    Rettentően izgulok milyen lesz.Egyik ismerősöm is oda járt,de sajnos nem volt túl jó véleménnyel a suliról,tanárokról,oktatásról.Nyugtassatok meg,hogy nem vészes...

    előzmény:
    yosimura (1)
    2008-09-03  20:06

Címlap

top