Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csinosabban, egészségesebb

Torolt_felhasznalo_6906
Torolt_felhasznalo_6906
Létrehozva: 2008. augusztus 26. 11:40
Sziasztok!
Életmódot szeretnék váltani, elkezdeni tornázni és egészségesebben táplálkozni. Többször belekezdtem, de mindig feladtam. Rájöttem, hogy egyedül nem megy! Gyertek és bíztassuk egymást! Osszuk meg egymással edzésterveket, egészséges recepteket!
  1. Torolt_felhasznalo_212453
    Torolt_felhasznalo_212453
    2009. június 4. 20:472526.
    na igen. Azért ír mindenki ritkán ide, mert mindenki ritkán ír ide...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_6906 (2525)
     
  2. Torolt_felhasznalo_6906
    Torolt_felhasznalo_6906
    2009. június 4. 15:522525.

    itt vagyok. annyira ritkán ír ide mindenki
    sajna képet még nem tudtam feltenni, kellene egy fényképezőgép...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850806 (2522)
     
  3. Torolt_felhasznalo_850806
    Torolt_felhasznalo_850806
    2009. június 3. 08:452524.

    Hát igen, valahogy sűrű lett ez a tavasz. Remélem, azért a topic újra feléled majd! A vizsgáid biztos jól sikerülnek, azért egyértelműen ez most a legfontosabb! Majd a nyár biztos lazább lesz. A július nekem is könnyebb.

    Amúgy a vizsgaidőszak izgalmai engem is lekötöttek, családilag is. A fiam már lezárta a vizsgáit, még államvizsga, aztán nyelvvizsga. A lányom is előrehozott érettségit csinál, most éppen németből. Szóval nálunk sem nyomtalan.

    Tegnap voltam futni. Fantasztikus az erdő, jó tiszta, friss levegő, gyönyörködtető zöldek és virágillatt mindenütt. Már ez is sokat jelent. Viszont kicsit meghülhettem, mert nagyon tüsszögök. De ez nem vészes, el fog ügyesen múlni.

    Most már visszarázódtam a mozgásba, de még a diétára is vissza kellene állnom. És mire ez összejön, mehetek szabira, mert vendégek jönnek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_796327 (2523)
     
  4. Torolt_felhasznalo_796327
    Torolt_felhasznalo_796327
    2009. június 3. 08:372523.

    Szia!
    Kicsit behalt a topic   és átmentem egy másikba.Nem tudom kéziával mi lehet,ha láttam, hogy írt ide valaki elolvastam.
    Láttam elérted a súlyt amit szerettél volna,és a futás is tök jól megy neked!Gratula hozzá!!
    Én 50kg vagyok már egy ideje,tartom stabilan.kisebb-nagyobb bűnőzésekkel heti 5-6 edzés mellett.bár most nehezebben kivitelezhető , vizsgaidőszakom van,de remélem most már vége lesz lassan!
    szép napot!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850806 (2522)
     
  5. Torolt_felhasznalo_850806
    Torolt_felhasznalo_850806
    2009. június 2. 12:202522.
    KIa, Kezia, többiek???????? HIÁNYOZTOK!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_850806
    Torolt_felhasznalo_850806
    2009. június 2. 12:192521.

    Szervusztok!

    Na ilyen 7végém még nem volt, mióta itt írogatok Nektek!

    Tegnap tegnapelőtt szakadt az eső. Mire végre délután kisütött a napocska, már tornáztam, és így menet közben döntöttem el, hogy elmegyek még futni is. Gondoltam, megnézek egy rövid műsort a TV-ben, aztán hajrá. És ekkor szépen elaludtam. Úgyhogy maradt egy kis kertészkedés estére, a futás meg mára. De ma mindenképpen menni kell, mert ki tudja, meddig lesz jó az idő. És hiányzik a mozgás, mert így egész 3 nap altt csak 2 rövidebb torna volt! Igaz, a gerincemnek nagyon jót tett.

    Cserép, Amaranta! Nálatok hogy sikerült a pünkösdi 7vége? Ti biztos nem voltatok ilyen lusták! Én utoljára szoptatós kismama koromban aludtam el délután! Ráadásul egész sokat ettem, ami biztosan meglátszik majd rajtam!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212453 (2520)
     
  7. Torolt_felhasznalo_212453
    Torolt_felhasznalo_212453
    2009. május 30. 19:562520.
    Szia!
    Na igen, én is csodálkozom azon, hogy most a BA torna jobban hatott, mint a futás. Pedig azt hittem, az mindig a legjobb fogyásra, és tudom, hogy mindenki azt szokta ajánlani. Amúgy én is azt szoktam másoknak, ha kérdezik. Erre nem értem, most miért nem indult meg tőle lefelé az a 2 kiló, a tornától meg elindult.... Na mind1, azért lehetőség szerint igyekszem mind2-őt csinálni, csak most a héten nagyon elmaradtam, még csak 1 torna volt - nyelvvizsga, meg egyéb egész nap utazós-autóvezetéses kalandok miatt. De majd belehúzok ismét, ha felszabadulok a vizsgák alól.

    Heti 6 torna nagyon könnyen összejön BA tornákból: csináltam a Menni fog!-ot, a Vitalitást, az Új kihívást, a Lendületbent, és a Live-ot. Az első kettőt ismételtem is. De még a Pörgesd felt is lehetett volna, meg az Egyensúlybant, csak azok most kimaradtak.

    Czanikból 1x próbáltam a Bódy Sylviset, még régen, de akkor úgy éreztem, hogy túlságosan terheli a térdemet (nekem az gyenge pontom sajnos, gyerekkoromtól... ), úgyhogy azt azóta nem vettem elő. A Hardcore aerobikot is próbáltam, az nem volt rossz, bár fura volt nekem, hogy igazán aerobik (ugrálós rész) csak 10 perc volt belőle kb., a többi meg a szokásos BA-RR stílusú gyakorlat. A Capoeirából még nem próbáltam a többit, de megvannak, meg a Hasburning is.

    Most legközelebb, ha újat próbálok ki, akkor a Norbi aerobik 3-at fogom, Hedone48 ajánlotta nekem egy másik topikban. Belenéztem, jónak tűnik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_330577 (2519)
     
  8. Torolt_felhasznalo_330577
    Torolt_felhasznalo_330577
    2009. május 30. 09:002519.

    hát érdekes, hogy most a futás nem hat úgy mint tavaly, pedig B.A.-is azt ajánlotta fogyira, hogy futás-fekvőtámasz párosítás, de mondjuk a tornái is fogyni vágyóknak készültek gondolom és melyik dvd-kre tornázol?? hogy heti 6 összejöjjjön?

    amaranta, Te nem próbáltad még a czanikokat? azok is szupi zsírégetők,  nekem meg azok látszanak azonnal, de azok alatt izzadok meg úgy mondjuk mint egy órás gyorsabb futásnál   biztos ez is közrejátszik

    jaj, niveltago, ne is keseríts el ezzel a 40 feletti lasabb anyagcsere dologgal , mert már most parázok, úgy mennek az évek , hogy 1-2-re én is ott leszek őrület, hogy a nőknek mennyit kell harconi a kg-al 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212453 (2516)
     
  9. Torolt_felhasznalo_850806
    Torolt_felhasznalo_850806
    2009. május 28. 21:382518.
    Lehet,hogy a sok vizsga azért mégis belekavart, nem? Valahogy nem voltál lelkileg is rajta, nem az életmóddal foglalkoztattad az agyadat, és így nem mentek az üzenetek! Mert a pozitiv gondolatok nagyon segítik a fogyást, azaz mindent, amit el akarunk érni. És most volt neked elég egyéb sikerre vinni való dolgod! Majd, ha megint oda tudsz koncentrálniaz ügyre, menni fog jobban! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212453 (2516)
     
  10. Torolt_felhasznalo_850806
    Torolt_felhasznalo_850806
    2009. május 28. 21:352517.

    A párom nagyritkán eljött velem futni, ő csinálta ezt a fekvőtámaszosdit, de ugye az erdőben csak én láttam, mikor utolértem...  .

    Én most 55-60 percet futok, a mennyioség 8*800 m, aztán majdnem mindig megállok a temetőben a szüleimnél meg a nagyszüleimnél, és akkor már nincs erősítés. Most próbálom úgy, hogy a futást követő napon van egy óra torna. Ma is megvolt. Kicsit jobb is a gerincem, kevésbé fájdogál.

    Azért valamennyire mi is tudunk fogyni ettől a futástól, mert a futás mellett diéta nélkül a súklyom állandó maradt. Ez a 40 éves kor azért bekavart nekem anno, tényleg lelassul az anyagcsere, jönnek a +kg-ok. Nekem szinte soha nem volt 40 alatt súlyproblémám, azóta meg mennyit kínlódok!!!

    Az biztos, hogy a vacsorákkal van a baj. Mert nagyon nehéz úgy betartani a kalóriamnetesebb vacsorát, hogy közben egész nap nem tudok normálisan enni. Jobb lenne, ha valami egészséges, tisztességes ebédelésre mód volna. Meg a családnak is.

    A főzésről jut eszembe! Van valami jó rebarbarás receptetek? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_330577 (2515)
     
  11. Torolt_felhasznalo_212453
    Torolt_felhasznalo_212453
    2009. május 28. 20:252516.
    Köszi.

    A 4-essel kezdődés azért még nem stabil, ingadozgat még kicsivel 50 fölé. De majd csak lemegy tartósan.

    Érdekes, hogy tavaly nekem a futás minden erőfeszítés nélkül levitt 2 kilót. Idén meg valahogy nem akarja.. Ezért is csináltam inkább a múlt héten 6 BA tornát, és futni csak 1x voltam. És ennek meg rögtön látszott a hatása. De nem értem, a futás most miért nem akar úgy hatni, mint tavaly.

    A héten nem lesz meg a 6 torna, lehet, hogy csak 3-ig jutok. De legalább túlvagyok a nyelvvizsga egyik felén. Kedden jön a szóbeli, és 22-én lesz eredmény.

    Vizsgák után majd megint bekeményítek a tornával, addig a kaját, vagy nasit igyekszem visszafogni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_330577 (2513)
     
  12. Torolt_felhasznalo_330577
    Torolt_felhasznalo_330577
    2009. május 28. 15:222515.

    igen, én is olvastam hasra B.A-tól a futás és fekvőtámasz párosítást, de az erősítés marad a futás után, mivel elég mókás lenne, ha futás közben 5 percnként nyomnék pár fekvőtámaszt, nem is néznének bolondnak   tehát én lekocogom a 45 percemet és húzok haza erősíteni. én egyszerűen nem tudom az időmet növelni, mert már növeltem a távot is egy nagy körrel tavalyhoz képest, de azt is már ugyanannyi idő alatt futom, mint tavaly a rövidebb távot, pedig az időt szeretném növelni, vagy ismételjem a távot, 2-szer fussam, már így is futóbolondnak tartanak.

    egyébként hallottam, hogy ha a pasik kezdenek el futni, róluk, csak úgy peregnek lefelé a kg. jó nekik, mi meg szenvedhetünk.

    egyébként köszi a bókot, aranyos vagy! én is biztos vok  benne, hogy a nyáron a gyümiknek és a nagy melegnek köszönhetően még pár kg lecsúszik, úgye az embernek van nyári és téli súlya 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850806 (2514)
     
  13. Torolt_felhasznalo_850806
    Torolt_felhasznalo_850806
    2009. május 27. 21:192514.

    Szia Cserép! Már délben akartam válaszolni, de közbeszólt az élet, meg a munkahely... Szóval, tényleg nagyon elégedett lehetsz magaddal, szenzációsan csinos az alakod. Jó kisportolt, karcsú! GRATULÁLOK!!! 

    És a kutyus is nagyon aranyos! Nagy élmény egy ilyen jópofa kis állat! A mienk mudi, a nagy bundájától tegnap szabadította meg a fodrász kislány, és most rettenetes mókás.

    Mostanában a sok családi ügy miatt elhanyagoltam a tornát, csak a futást tartottam evidenciában, de érzem is a hiányt! Teljesen merevek a tagjaim. Hiába, a kert tényleg nem helyettesíti a normális mozgást, meg a reggeli, félálomban végzett torna sem. Úgyhogy hétfőn már tornáztam is, vasárnap, meg ma voltam futni. Szerintem holnap ismét tornanapot tartok, aztán majdcsak egyenesbe jövök. Most már június 20-ig viszonylagos nyugalom lesz az életemben, akkor viszont egy hét a hugomé lesz. De addig belehúzok, hogy majd büszke lehessen a nővérére! Ja! Az egyik kollégam, alacsony srác , aki csak tavasz közepétől ősz közepéig fut, mondja, hogy ezzel is 7-8 kg-ot szokott leadni! (Aztán télen ugyanazt visszatermeli) Úgyhogy ennek alapján azt gondolom, a nyári gyümölcsös-rostos étrend mellett az a pár kg biztos lekúszik majd, elérjük, hogy 5-tel kezdődjön a testsúlyunk! A nyúzottság nálam mostanában úgy tűnt, a kimerültség függvénye. A temetés környékén pl sokkal beesettebb, öregebb volt az arcom, mint most, úgyhogy még egy kicsit érdemes dolgozni az ügyön.

    Még egy! A fekvőtámaszt írta itt a BA, (ha jól emlékszem) a hasizomra. Lehet, hogy legközelebb megpróbálom.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_330577 (2511)
     
  14. Torolt_felhasznalo_330577
    Torolt_felhasznalo_330577
    2009. május 27. 16:502513.

    Láttam a kutyulikát, nagyon édes,  hát én suliba nem tudom vinni, úgyhogy magam tanítgatom 

    az már szuper, ha már 4-essel kezdődik a súlyod, nagyon szépen sikerült tartanod az elért eredményedet, azt hiszem ez sokkal nehezebb, mint elérni, igaz? legalábbis ezt mondják

    hát igen, bikiniszezonra még azok is igyekeznek 1-1 kg-ot ledobni, akiknek egyébként jó alakjuk van, de hát ez a jó, hogy igyekszünk kihozni magunkból a maximumot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212453 (2512)
     
  15. Torolt_felhasznalo_212453
    Torolt_felhasznalo_212453
    2009. május 27. 11:132512.
    Szia! Megnéztem a képeket. Hát tényleg szépen lefogytál már, nem is szükséges a további Anyukaként meg végképp. Csinin mutatsz a gyerekeiddel!
    Láttam a kutyust is. Nálam is van egy új kutyajövevény (anyukáméknál, de én viszem majd suliba) . Vannak fent róla képek. Rólam egyelőre nincs új, majd keresek/csinálok vmikor...
    Ja, hát az 1 kiló tényleg nem sok, ma már 49,9-et mutatott a mérleg, persze ez még nem biztos, hogy stabilan marad, de megyeget szépen lefelé. Most azért csak sikerült újra átlépni az 50-et Ez már csak a passzosabb nyári ruhák és a fürdőruha kedvéért kell. Nameg azért, mert csak 1 (elég régi) kosztümnadrágom van, nincs másik, és nem szándékozom újat venni az államvizsgára. De addigra jól fog állni, már most sem rossz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_330577 (2511)
     
  16. Torolt_felhasznalo_330577
    Torolt_felhasznalo_330577
    2009. május 27. 10:222511.

    Szia niveltago,

    de rég írtatok, néha bekukkantok, de semmi mozgás, hát tényleg kezdek elégedett lenni magammal, tettem fel friss képeket, már csak formásítani, feszesíteni kellene, de ez már gyerekjáték lesz, remélem  

    amaranta, sok sikert a nyelvvizsgához, tutira sikerülni fog, és az az 1 kg már tényleg semmi, nem oszt nem szoroz, na, én beszélek, mindig mondogattam, hogy én már 62 kg-val elégedett lennék, most meg kacérkodok az 59-60-al, bár akko már nagyon beesett lennék, azt meg nem akarom, hát majd meglátjuk, mit hoz még ki belőlem a futás és a czanik, mert most ez a favorit nálam 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850806 (2508)
     
  17. Torolt_felhasznalo_212453
    Torolt_felhasznalo_212453
    2009. május 26. 05:522510.
    Szia Niveltago!

    Igen, holnap után nyelvvizsga. Holnap még gyakorolgatok, csinálok próbateszteket. Ma nem tanulok, megyek el, izgalmas lesz, le kell mennem Szegedre, meg vissza autóval, és visszafelé egyedül jövök (kollégám "új" használtautóját hozzuk el). Nem vagyok valami tapasztalt autóvezető, remélem, hogy nem lesz gond.

    Most elhatároztam nemrég, kb 2 hete, hogy lefogyok 50 kiló alá vissza, ahogy tavaly nyáron voltam. Most heti 6-szor tornáztam, és jobban figyeltem a kajára, hogy tartsam a napi 5x-i étkezést, meg hogy vacsorára könnyűt egyek csak. Úgy fest, hogy alakul, 1 kg tartósan lement, 1 még hátravan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850806 (2509)
     
  18. Torolt_felhasznalo_850806
    Torolt_felhasznalo_850806
    2009. május 25. 21:422509.

    Szia Amaranta!

    Akkor a héten nyelvvizsga, ha jól számolom! Aztán alig 2 hét és államvizsga! De utána, remélem, beszámolsz nekünk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212453 (2503)
     
  19. Torolt_felhasznalo_850806
    Torolt_felhasznalo_850806
    2009. május 25. 21:402508.
    Szia Cserép! Hol vagy elveszve?hetek óta semmi hír rólad! Már biztos elérted az álomalakot, és most titkolod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_330577 (2478)
     
  20. Torolt_felhasznalo_850806
    Torolt_felhasznalo_850806
    2009. május 25. 21:362507.

    Szia Kezia!

    Úgy látom, nagyon sokra haladtál! Igazán ügyes vagy, gratulálok! Akkor még én is reménykedem, hogy sikerül 60 kg alá süllyeszteni a súlyomat! 59 kg-mal már nagyon boldog lennék.

    De mostanában nagyon lekötöttek a családi bajok, csak most kezdtem visszaállni a régi programomra. Mostantól heti 1 callanetics, vagy valami egyéb torna és két futás lesz a minimumom. De ugye ott van a kert! Tegnap futottam, ma volt is egy torna, de csak óvatosan, mert elég rozsdásan mozogtak az izületeim.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_6906 (2501)
     
  21. Torolt_felhasznalo_850806
    Torolt_felhasznalo_850806
    2009. május 25. 21:322506.

    Szia Morenike!

    Szívesen csatlakoznék, de kicsit (120 km-rel) odébb lakom. A 10 kg leadása egyáltalán nem lehetetlen, és itt a fórumon sok jó ötlet és tapasztalat áll a rendelkezésedre!

    Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688120 (2505)
     
  22. Torolt_felhasznalo_688120
    Torolt_felhasznalo_688120
    2009. május 16. 18:482505.
    sziasztok...edzotarsat keresek...nem titok, 10kilot szeretnek fogyni, es jobban hiszek a sportban mint a dietaban...ha te is hasonlo cipoben vagy es lenne kedved a 11. vagy/es 22. ker.-ben egyutt sportolni es ezaltal inspiralni egymast, hogy mihamarabb istennokent szulessunk ujra , jelentkezz! ami erdekel: bicaj, seta, futas, squash, konditerem, esetleg estenkent az öbölben(kopaszi gatnal letesult gyonyoru park futopalyaval, sok zolddel) futni, ugralokotelezni, stb, isteni lenne. egyedul keves a motivacio es a kedv elindulni en 27 eves nő vagyok. contact(kukac)dl-bp(pont)com
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_850806
    Torolt_felhasznalo_850806
    2009. május 14. 07:482504.
    Igen, a 7vége nagyon OK volt. A hétfő meg a kedd a kertnek lett szentelve, és a főzésnek. Tegnap voltam futdosni, 7,2 km. Nagyon jo volt, élveztem, de éjszaka kicsit rosszul aludtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212453 (2503)
     
  24. Torolt_felhasznalo_212453
    Torolt_felhasznalo_212453
    2009. május 12. 19:352503.
    Köszi, megvolt Remélem, neked is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850806 (2500)
     
  25. Torolt_felhasznalo_212453
    Torolt_felhasznalo_212453
    2009. május 12. 19:342502.
    Hát az bizony - 12 kiló! Nagyon ügyes vagy!!!


    Teszel fel képet? (akkor és most? )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_6906 (2501)
     

Címlap

top