Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hulala tejszín

Ani1978
Létrehozva: 2008. augusztus 21. 11:56

Sziasztok!

 

Van egy fél literes hulala tejszínem aminek 10 nap múlva lejár a szavatossága, szóval valami gyorsan elkészithető finomság kellene amibe feltudnám használni. Azért kell gyors recept, mert 1 éves kisfiam nem sok szabad időt biztosit.

 

Előre is köszönöm .

  1. 2014. szeptember 21. 11:2429.

    Margó francia krémese, én ezt találtam, "receptek neked.hu-oldalon", bár tudom lehet már nem aktuális,jo lesz máskorra.

    előzmény:
    Ani1978 (1)
    2008-08-21  11:56
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 18. 10:5728.

    Szia,

     

    tudom nem aktuális a kérdésed, de van egy jó kis receptem amihez ilyen tejszín kell.

     

    Hulala süti: 

    1 nagy doboz tejfölben elkeverek 3 evőkanál cukrot, 2 reszelt citromhéjat és a levét is belecsavarom a tejfölbe. Hulala tejszínt felverem  és belekeverem a tejfölbe. 2 csomag babapiskótát rétegesen lerakok a tejfölös/tejszínhabos keverékkel. 

    előzmény:
    Ani1978 (1)
    2008-08-21  11:56
  3. Torolt_felhasznalo_301922
    Torolt_felhasznalo_301922
    2008. augusztus 21. 13:5927.

    Szia!

     

     

    Ha olyan tejszíned van, mint a képen, akkor én valamilyen süteményt ajánlanék. Növényi tejszín. Főzéshez nem használnám.

    Gyors sütemény, ha sütsz piskótát, felvered a habot, ízesíted mondjuk gyümölcsös joghurttal vagy bármi mással. Megkened a piskótát kívül-belül, 10 perc a hűtőben és máris ehetitek.

    Nagyon jó ezzel a tejszínnel dolgozni, mert nagyon keményre fel lehet verni és nem is folyik el másnapra, mint az állati eredetű tejszín. Csak ne hagyd fedetlenül a hűtőben, mert kiszárad (na nem egy nap alatt).

    Cukrászdákban is ezt használják.

     

    Eszembejutott még valami. Én úgyis csináltam, hogy a felvert habba csurgattam olvasztott csokit, a hab magában édes és finom. Csoki darabkás habot kaptam, azzal töltöttem meg a piskótát.

    Remélem én is tudtam kicsit segíteni.

    Jóétvágyat hozzá! 

    Haanaa 

    előzmény:
    Ani1978 (1)
    2008-08-21  11:56

Címlap

top