Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 augusztusi babavárók

reli
Létrehozva: 2003. december 3. 23:44
Sziasztok,

újból, most jó néven megnyitom a topicot, szeretettel várok minden jelenleg reménykedő babavárót.

reli
  1. 2010. november 17. 23:0436376.

    Sziasztok!

     

    Szia Zina! :)

    De jó volt olvasni Rólatok és látni a srácokat!  Örülök, hogy jelentkeztél! Remélem mielőbb sikerül valami jó állást találnod! Ezek szerint ott se könnyebb, mint itthon...

     

    Rólunk:

    Ivett beteg lett a hét elején, a "szokásos" hörghurut, iszonyú rondán köhög, holnap megyek vissza vele a dokinénihez. Pár hete újra kezdtük az úszást, sajnos nem igazán szereti, pedig - szerintem - nagyon szépen úszik! Emma jól van, remélem nem kapja el Ivettől a betegséget. Sokat fejlődött a beszéde, imád mondókázni! A szobatisztassággal még hadilábon állunk, de - egyelőre - nem parázok...

     

    Én októberben kezdtem egy tanfolyamot. Gyógymasszőrnek tanulok. Iszonyú nehéz az anatómia, sokat kell(ene) tanulni, pénteken ráadásul dolgozatot írunk. A képzés egy éves, kb. jövő ilyenkor fogunk vizsgázni. Tegnap először masszíroztam meg a férjem hátát! Élvezte! :)

     

    Jó lenne, ha a többiek is írnának, kivel mi történt mostanában.

     

    További kellemes hetet! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791069 (36374)
    2010-11-15  12:55
  2. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2010. november 15. 13:0636375.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2010. november 15. 12:5536374.

    Sziasztok!

     

    Bori, nálad jártam, jól feltöltekeztem Nagyon szuper a blogod, annyira szeretem olvasni

     

    Mi most pont abban a helyzetben vagyunk, amit te előrevetítsz Andrissal Leventével ilyen "gondok" voltak az iskolában, hogy vagy ő húzkodta le saját nadrágját és mutogatta magát a többieknek, vagy a kislányokról húzta le a bugyit, vagy a kislányok róla A tanítónő vigasztalt, hogy ez eléggé szokványos dolog ebben a korban, én azért kiakadtam, nem volt még ilyen tapasztalatom

     

    Amúgy jól vagyuk, lassan befejezi a prep-et, febrártól elsős lesz! Imádja az iskolát, nagyon lelkes, érdeklődő még mindig! Csupa jót hallok róla mindig, kivéve ez a nadrág-letolos dolog

    Amúgy van egy barátnője, akivel "járnak", minden iskolanap kicsengetés után ott ülnek az iskola játszótere alatt még fél órát sutyorogni Telefonnal készült képem van róla

    Nagyfiam is jól van, most végzi a 11. osztályt, jövő ilyenkor érettségizik!Magyar iskolába is járt, ott előrehozott érettségi vizsgát tett le, még nem tudjuk az eredményt. Volt ballagás is, 6-an ballagtak el a magyar iskolából

    Most vették fel egy boltba diákmunkára, szünetben dolgozni fog, meg iskola közben is, amikor ráér, esténként, hétvégenként Tök jó,megkeresi a zsebpénzét, és az életbe is beleszagol

     

    Én még minig intenzíven munkát keresek, eredmény még nincs, kicsit kezdek belefáradni, de nem adom fel

     

    Röviden ennyi, keresek pár képet, és várom, hogy jelentkezzetek, hamár megtörtem a jeget

     

    Képet nem enged egyelőre, majd később megpróbálom még.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  4. 2010. október 28. 15:2136373.
    Nagyon orulok! Viselje egeszseggel! Cseni is abban lenne leginkabb, de neki jo meg a korabbi cipoje, az 29es ez meg 30. perzse volt mr rajta, meg amikor esett akkor is ez volt celszeru, vagy ha a masik eppen tisztitas miatt nem szaradt meg, de ez tavaszra lesz jo, addig nyuzza csak  a masikat, az is egy szuper tiszta bor elephanten cipo. Direkt rendeltem nagyobbat, h. tavasszal ne kelljen venni, ha ezt kinovi.
    előzmény:
    mona! (36372)
    2010-10-14  17:52
  5. 2010. október 14. 17:5236372.

    Na megkaptuk végre az értesítést és gyorsan el is mentünk a cipőért:-)

    Nagyon szuper, Petra le sem akarja venni a lábáról:-)

    előzmény:
    *Tiara (36371)
    2010-10-08  13:17
  6. 2010. október 8. 13:1736371.
    21en kaptam meg a regisztraciot megerosito levelet, aztan 29en kuldtek a levelet, amiben az azonosito volt es ebben azt irtak, h. okt1-30 atvehetem a cipot, es rogton 1en at is vettem mindket gyermekemnek:)
    előzmény:
    mona! (36369)
    2010-10-08  12:52
  7. 2010. október 8. 13:1436370.
    utana nezek, pill.
    előzmény:
    mona! (36369)
    2010-10-08  12:52
  8. 2010. október 8. 12:5236369.
    Tiara: Te mikor kaptad meg a cipőket, mennyi idővel a rendelés után?
    előzmény:
    *Tiara (36368)
    2010-10-05  05:00
  9. 2010. október 5. 05:0036368.
    Szio! En is szkeptikus voltam, de  a cipok megjottek, szepek es jok. Csak azt sajnalom, hogy egy csomo ismerosnek szoltam, rendeltek, kaptak, de a Tesomek gyemekenek nem lett rendelve. Ha tudom, megtettem volna en, de jovo heten ujra probalkozom nekik:) hatha sikerul megis.
    előzmény:
    mona! (36367)
    2010-10-04  10:27
  10. 2010. október 4. 10:2736367.
    Én regisztráltam, kiváncsi leszek!
    előzmény:
    *Tiara (36366)
    2010-10-04  02:51
  11. 2010. október 4. 02:5136366.
    Sziasztok, ma a keresztfiamnak probalkoztam volna, de elaludtam es hajnali egykor mar nem volt lehetoseg regisztralni:((((
    előzmény:
    *Tiara (36365)
    2010-10-03  13:08
  12. 2010. október 3. 13:0836365.
    Helyes, mindenki probalkozzon, aki teheti, nagyon jok a cipok, a fiame meg nagy, de a cseni jo, es imadja. Tegnap a muzeumba menet nem is akart ralepni csak a betonra, nehogy a szep cipot osszekenje, pedig nem ez jellemzo ra!:)
    előzmény:
    mona! (36364)
    2010-10-03  09:19
  13. 2010. október 3. 09:1936364.

    Sziasztok!

     

    Titi: köszi szépen!

    Gratula a párodnak, apukám is évekig lefutotta a maratont, még 60 éves korában is:-)

    Emma ügyes kiscsajszi:-)

     

    Tiara: Én elfelejtettem, pedig én akartam rendelni, megpróbálok ma éjfélig fennmaradni és megrendelem Petrusnak is.

     

    Nálunk egyelőre minden ok, ovi kicsit nehezen indul, sírásokkal, nem reggel hanem napközben, szerdán érte is kellett mennem,mert a többiek elmentek úszni, de mível Pertra nem mehet így őt felvitték volna a kiscsoportba és ettől nagyon megijedt csak sírt, sírt vigasztalhatatlanul így inkább érte mentem.

    Hétfőtől már kezdődnek a foglalkozások, heti 4x lesz logopédiai foglalkozása.

    Remélem azért szép lassan beleszokik újra az ovis életbe.

     

    További szép hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  14. 2010. október 3. 03:4936363.
    Gratula a ferjnek es Emmanak! Ugyesek vagytok!
    előzmény:
    Titi75 (36362)
    2010-10-02  22:36
  15. 2010. október 2. 22:3636362.

    Sziasztok!

     

    Most rövid leszek, mert fáradt vagyok és a férjem is vár...

     

    Mona: boldog névnapot Petrának!

     

    Bori: néztem a Mihály-napi képeket, tényleg nagyon helyesek a gyerekek! 

     

    Rólunk röviden: férjem lefutotta a maratont! Életében először, séta nélkül, 4 órán belül! Nagyon büszke vagyok Rá! 

     

    Lányok is jól vannak. Emma egész belelendül a beszédbe. Nem győzöm felirogatni az új szavakat! Ráadásul szinte mindegyiket végigmondja, nemcsak az első szótagját! Ha sikerül jövő héttől fogok vele is járni csir-biri tornára, igaz nálunk nincs, csak Tatán, de annyira tetszett anno Ivettnek is, meg jó lenne, ha kicsit szokná a közösséget. Ivettel most hanyagoljuk az úszást, mert nagyon hideg van. Remélem két hét múlva már fent lesz a sátor az uszodán és akkor folyamatosan tudunk járni!

     

    További kellemes hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  16. 2010. október 2. 03:5736361.

    Sziasztok csajok! Ritkan jartok erre:( Csak beugrottam en is, hogy szoljak, a par napja irt megjegyzesemhez, hogy gyereklab oldalon ajandekcipo, az nem humbukk, mi ma vettuk at, mindkettonek rendeltem. A nagynak pont jo, pedig ugy szamoltam, hogy tavaszra lesz az, sebaj, odag van erte, a kicsinek meg nagy, tavaszra remelem pont jo, de lehet, hogy meg kesobb. Annyit meg hozzatennek, hogy a legkozelebbi regisztracio ha jol remlik okt 4en lesz, de 00oratol indul es a legutobbi is 8ra alatt elfogyott, tehat akar akar, az idoben!, ert lemarad. ha jol lattam a 4 utan lesz meg egy utolso? regisztracios lehetoseg is. Sok sikert!

    Tia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  17. 2010. szeptember 24. 23:0336360.

    Sziasztok:)

     

    Timi: persze, még el is számoltam magamat, hiszen Emma nem az ikrek évében született, hanem egy évvel utánuk... Két éves és nem három. Úgyhogy akkor még jobban megnyugtathatlak: Andris és Anna kb. három évesen kezdtek el beszélni. A kontraszt nálam is óriási volt, hiszen Barnus is másfél évesen már mondókázott, de mivel minden másban rendesen fejlődtek az ikrek is, gondoltam, hogy a beszéd is be fog indulni, és tényleg így lett. Szóval nyugi, de látom, a logopédus is hasonlókat mondhatott:)

     

    Tiara: igen, mindketten magasak vagyunk, én 180, a férjem kb. 187 centis, úgyhogy persze, nem is csoda, hogy nagyok a gyerekek. Illetve egyelőre csak Barnus ilyen hatalmas (valóban egy fejjel lóg ki a csoportjából:), az ikrek átlagosak, Andris inkább pici (de persze ők ikrek...). 

     

    Timi, szuper lehetett ez a sziklázás! És holnapra drukkolok, hogy kitartson a jó idő!

     

    Nálunk ma volt a Mihály napi vásár, a blogon fent van a link a képekkel, ha valakit érdekel, nagy élmény látni a sok népviseletes kicsi gyereket:))) 

     

    Sziasztok, mindenkinek jó hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. 2010. szeptember 24. 03:3036359.

    Sziasztok!

    Cicmic: koszi a ftorokortos megerositest, ujra ra fogok kerdezni a dokitol, ha visszajon a szabadsagarol.  Logopediat azert 5 evesen szota kezdeni, mert nincs eleg logopedus, de jobb mielobb, mert gondolj csak bele, amit nem fejlesztenek, bar fejlesztheto lenn, akkor az  eves korra mar beidegzodik es egy hibas beidegzodest nehezbb helyrehozni. Cseni szintentratas miatt jar, tavaly nagyon jol helyrejotte a susogo sziszego hangok es csak ugy porog az errrrr, mar nem hiabs  beszed, de olykor  aspontan beszedben van meg un, interdentalis hiba, de ez a foga miatt van vszleg. Fogrol inkabb nem isrok tovabb, mert rezekalni kell a bal felso 4esemet es rettentoen felek, ui. par eve mar volt ilyesmiben rszem es iszonyuan fajt, d eez most varhatoan rosszabb lesz, mert nehezen fernek hozza:(((((

     

     Banus nem nagy, hanem HATALMAS!!! Az apja is ekkora? marmint ilyen nagy?  Szerintem egy 5.es gyerek hasonlo meretu, es gondolom az oviban messze o  a legnagyobb!

     

    Ivett teyleg nagyon ugyes az uszassal, Cseni meg nem tud egyaltalan csak lubickolgat, ha medenceben van, de a suliban jarnak majd uszni, ha jol remlik, heti 1x, addigra azert jo lenne jol osszeszokatni a vizzel.)))))

    Tenyleg ar egymashoz vetni a gyerkocoket pl. beszedfejlodesben, vagy barmi masban, en is latom, mennyire mas  a 2 gyerekem es ugyanakkor menniyre egyformak:))))

    Szep napot mindenkinek!

     

    előzmény:
    cicmic74 (36357)
    2010-09-23  22:02
  19. 2010. szeptember 23. 22:5836358.

    Sziasztok!

     

    Szia Bori! :) Jó itt is látni az írásodat! :) Itt vagyok, ha rajtam múlik nem lesz csend a hozzászólásod után! :)

     

    Elképesztően nagy gyerek Barnus! Igazi férfi, hogy sírás nélkül tűrte a szurit!  Emmát azért mutattam meg Ivett volt logopédusának, mivel nem mondja végig a szavakat. Még mindig rengeteg szónak csak az elejét, ált. első szótagját mondja: pl.: lépcső-lép, kanál-ka stb. (Lassan 28 hónapos lesz.) Viszont az utóbbi pár hétben tényleg fejlődött, több szavas mondatokat mond és valójában mindig megértem, mit szeretne. Zsuzsa néni szerint sincs szüksége fejlesztésre. Az a baj, hogy egyrészt még mindig "para-anya" vagyok, másrészt - tudom, hogy nem szabad hasonlítani a tesőkat - de annyira nagy különbség van Ivett és Emma beszédfejlődésében. (Ivett ilyenkor már meséket mondott kívülről, ráadásul tisztán, érthetően.)

     

    Ivett úszása engem is meglep. Először tavaly novemberben vittem úszni egy másik edzőhöz, de ott 3 hónap alatt még siklani se tanult meg normálisan! Aztán az ovis úszás 5. napján már a mélyvízbe akarta vinni a mostani edzője! Aztán jött a bárányhimlő és végül tavasszal járt 15 alkalmát egy harmadik edzőhöz, ítt tanulta meg a mellúszást levegővétellel együtt, aztán nyáron 10 alkalom a jelenlegi edzőnél és most szeptemberben már vígan végigússza a medencét. Ma pl.: egyszer sem ált meg közben! Pedig olyan kis vékony és gyenge, fogalmam sincs, hogy bírja erővel!! 

     

    Tegnap voltunk sziklát mászni! Nagyon szupi volt! Egy 100 méteres sziklafalat másztunk meg a férjemmel. Nagyon klassz helyek vannak Ausztriában! Valóban tök jó érzés ott lenni a falon, körülötted csend (kiv. a helikopterek zaját) és a hegyek :), bár néha ijesztő lenézni a mélységbe... Képzeljétek! Látunk helikopteres mentést. Tőlünk nem messze került bajba két ember és helikopterrel "szedték le" őket a szikláról! Mikor megérkeztünk, akkor a parkolóban beszélgettünk egy idősebb férfival, aki kutyával volt. Kérdeztük miért jött. Kiderült, eltűnt valaki és őt keresi... Majd ha sikerül lekicsinyíteni a képeket, teszek fel! 

     

    Szurkoljatok, hogy szombaton még ne essen nálunk az eső. A férjem aznap akarja lefutni a maratont a tatai tó körül (mivel vasárnapra még rosszabb időt jósolnak), Ivett pedig szerepelni fog az ovisokkal a szüreti felvonuláson!  Majd csinálok róla képet, olyan édes a népviseleti ruhában! :)

     

    Mára ennyi, irtó fáradt vagyok, de éjfél előtt ritkán megyek aludni... További szép hetet mindenkinek!

    előzmény:
    cicmic74 (36357)
    2010-09-23  22:02
  20. 2010. szeptember 23. 22:0236357.

    Sziasztok!

     

    Először is örök hálám, mert én a hat éves oltást úgy, ahogy van, elfelejtettem... A rendelőből meg nem értesítettek (pedig szoktak). Ha itt nem olvasom, ki tudja, mikor jut eszembe... Szóval köszi! Ez volt Barnus első oltása, ahol nem sírt, állt összeszorított fogakkal, de nem sírta el magát...:)

     

    Meg is mérték... Dobtam egy hátast, 135 centi, 30 kiló. Hát, azt hiszem a szalagavatón egy kétméteressel fogok keringőzni:) 

     

    Móna: nagyon-nagyon drukk fülecskéhez és ovihoz egyaránt!!!!

     

    Zina, tök jók a képek, és boldog születésnapot Leventének. Lassan tavaszodik nálatok, ugye?

     

    Tiara: Ftorocort - igen, az orvos ajánlotta, ráadásul kettő is:) Nem tudom, mit jelent az, hogy elhal a bőr, látszólag minden rendben van, legalábbis én semmilyen különbséget nem észlelek a korábbi és a mostani állapot között. Én amúgy épp a sebészetet akartam megúszni, gondolván, hogy ne a kórházat, orvost, kellemetlen élményt kapcsolják az egyik legfontosabb szervükhöz, de persze lehet, hogy ez hülyeség. Mindenesetre megoldódott, gyorsan. Amúgy én korábban azt hallottam, hogy onnantól fontos, hogy hátrahúzható legyen a bőr, hogy már szobatiszták a kisfiúk, onnantól sokkal nagyobb a fertőzés veszélye, és fontos, hogy mindennap meg lehessen mosni. Nálunk három évesen lettek a fiúk szobatiszták, ezért is vártam meg mindig ezt a kort.

     

    Timi: Emmát logopédushoz? Nem korai még?:) Most volt csak 3 éves, ugye? Szerintem még sokminden alakulhat. Az ikrek is számos beszédhibával küzdenek (főleg összehasonlítva Barnus korai szép tiszta beszédével), de én úgy gondolom, hogy még sokat fejlődnek, javulnak... Az oviban 5 évesen szűrik őket, és én remélem, hogy addig sok hibájuk megszűnik..., ha nem, akkor ők is mennek a logopédusoz. Barnusnak idén már nem kell járnia, szerencsére nagyjából megszűnt a dadogása.

     

    Ivett úszása viszont elképesztő! Ennyi méter még egy felnőttnek is szép teljesítmény:) Barnus nyár óta jár, és tegnap volt először mély vízben, de nyávogott, hogy hideg:) Heti kétszer járunk, szerencsére épült tőlünk nem messze egy új uszoda, oda. Nyáron egy csoportba jártak Somus kislányával, Emmával:)

     

    ...

     

    Ami nálunk a legnagyobb újdonság, az az, hogy immáron az ikrek is ovisok, ráadásul mindhárom gyerek egy csoportba jár. Amennyire a bölcsi jó, de azért nyögvenyelős volt, mert Andris még a végén is hisztizett, hogy nem akar menni, annyira szuper az ovi. A két kicsi olyan természetességgel veszi az ovis életet, mintha mindig is oda jártak volna... De persze ismerték is jól az ovit, meg azt hiszem az is nagy biztonságot jelent nekik, hogy ott van Barnus. Egy asztalnál esznek, a matracaikat is egymás mellé tolják az óvónők... Amúgy holnap lesz náluk a Szent Mihály napi vásár, bemutató előadást tartanak valamilyen néprajzos csoportnak. Barnus a kikiáltó fiú, vele indul az előadás, ami azért nagy szám nekem, mert pont két éve az első ilyen alkalommal csak zokogott és bújt be a szoknyám alá... Remélem, szép idő lesz holnap, és ügyes lesz ő is... Egyelőre minden este előadják hármasban az összes verset, mi meg könnyezünk a nevetéstől, olyan édesek....

     

    Na, megyek gyorsan ruhákat hajtogatni...

     

    Sziasztok, és remélem, írtok, és nem megint az én hsz-em után áll be a csend...



     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. szeptember 22. 20:4336356.

    Sziasztok!

     

    Mona ez nagyon jó hír...

     

    Dávid most 126 cm és 22 kg... vagy már írtam???

     

    Mi is jól vagyunk, Dávid heti kétszer jár takewondora az ovi melletti iskolába. az iskolán még gondolkodom, nekünk mindenképp kellene tömegközlekedni. most épp lakásokat nézünk, mert a környékre akarunk költözni, itt vidéken nem annyira jó a suli... már hármat kinéztem, majd megnézzük nyiltnapon...

     

    a betegség minket is elért...

    először Dávid volt náthásabb, majd nekem elment a hangom, aztán István lett kissé taknyos és most férj dőlt ki...

     

    ja igen... és szombatonként suliba járok... 

     

    így a hetünk úgy néz ki:

    hétfő takewondo (nekünk be kell menni pestre)

    kedd semmi

    szerda takewondo (pest)

    csütörtök semmi

    péntek nekem suli

    szombaton nekem suli...

     

    kissé összejött...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. szeptember 22. 13:5536355.

    Sziasztok!

    Mona, ez jo hir nagyon, remelm tetszeni fog neki az uj ovi, es lesznek baratasgos kispajtasok, akik jo baratai lesznek:))))

    Gergom meg mindig nem rag ugy igazabol, de ahogy elnezem mas gyerek fogait, legalabb 2x akkorak, mint az ove, es ebben tenyleg nincs semmi tulzas, az en fogaim is ilyen minik voltak, de en ragtam.... Bar van amit mar elrag, de az nem sok es nem nagy mennyiseg es igazan ragni se kell, de nekem mar ez is eredmeny, ma is evett tizoraira barna kenyeret a heja nelkul es medvesajtot. nem en tomkodtem bele, hanem o, es onkent:)))) De azert a ragastol meg messze vagyunk, pedig errol a bebimod evesrol sos le kell szokni es ovisra raterni, mert veszesen kozelega marcius vege, amikor ovis lesz!!!!

    Cseniek ma almaszuretre mentek valakinek az amaskertjebe, de delre mar visszaertek, ha minden jol ment.

    penteken nincs ovi, es szombaton ablakcsere, hu lesz mit ramolnom elotte es utana is, a takaritasrol nem is beszelve....brrr.

    kedves anyukak, akiknek a gyermeke 23-35os meretu labbal bir. Nem tudom emnnyire van igy, de egy baratnomtol kaptam az infot, hogy lehet regisztralni egy oldalon es cipot kuldnek egy alapitvany altal. yossi vagy milyet,  a gyereklab oldalon,  es van labtorna is erdemes megnezni.  De majd  ajovo heten probalkozzatok, mert az eheti adag elkelt  akiiras szerint.

    Mindnekinek szep napot! Tudom, ados vagyok sok sok keppel, de vagy a gep nincs meg, vagy az attoltokabel, vagy nincs benne elem.... a 3 egyutt egy helyen rita, de igerem ha meglesz, hozom a kepeket:)

    előzmény:
    mona! (36353)
    2010-09-21  20:54
  23. 2010. szeptember 21. 22:1236354.

    Sziasztok!

     

    Mona: jelen! :) Örülök nagyon a jó hírnek!! Remélem még sok hasonlót osztasz meg velünk!!

     

    Mi jól vagyunk. Tegnap már 700 métert úszott Ivett, ráadásul több mint a felét úgy, hogy nem állt meg féltávnál pihenni pár másodpercet, hanem simán leúszta az 50 métert egyben!! Igaz ehhez kellett az edző, Márti néni, aki - Ivett szerint - ráparancsolt, hogy tessék végigúszni, mert meg tudja csinálni! És tényleg!  :)

     

    Ma este voltam futni a férjemmel, (biztos mondtam már, hogy ismét készül a maratonra, hétvégén fogja megpróbálni, nagyon szurkolok, hogy sikerüljön neki!) most először futottam le 10 kört egyben (ez kb. 4,5 km, mert a legszélső pályán futok)! Furcsa, hogy 35 éves koromig abszolút nem sportoltam semmit ,csak a sulban a tesi órákon, ráadásul futni utálok vagyis csak utáltam, mert rájöttem, hogy nem is olyan rossz... Holnap megyünk Ausztriába sziklát mászni. Kiváncsi leszek, hogy fog menni!!

     

    Szombaton szüreti felvonulás lesz, Ivett is szerepelni fog az ovisokkal, 3 táncot tanultak be. Szegénykém kicsit izgul, fél, hogy nem lesz ügyes! Sajnos a kevés önbizalmat mindkét részről örökölhette, a férjem is és én is elég önbizalomhiányossak voltunk (én még most is az vagyok). Remélem ebben is - mint oly sok másban - a férjemre fog hasonlítani, mert felnőtt korára kicsit túl is teng benne az önbizalom!!

     

    Csütörtökön viszem Emmát Ivett korábbi logopédusához, hogy megnézze szükség van-e fejlesztésre a beszéd terén. Mostanában egyre több szót mond, megérteti magát, de egyszerűen nem akarja v. tudja végig mondani a szavakat, 3 szótagú szót szinte nem is mond! 

     

    Mára ennyi, most jöhetnek a többiek! :)

     

     

    előzmény:
    mona! (36353)
    2010-09-21  20:54
  24. 2010. szeptember 21. 20:5436353.

    sziasztok!

     

    Na kicsit beindultunk, erre megint eltünik mindenki:-(

     

    Én jó hírrel jövök, hétfőtől ha addig minden rendben lesz ,mehet végre Petrus oviba!!

    06.05. óta van itthon, már nagyon vágyik gyerekek közé.

    Ma bennt is voltunk az új oviban ismerkedni:-)

    Írjatok, írjatok!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  25. 2010. szeptember 18. 04:4536352.

    Mona!

    Bocsi, tobbet nem emlitem a dolgot, (meg ilyen szinten sem..., hogy megkerdezem mizujs...) de azert majd szamolj be az uj fejlemenyekrol ha van, hogy egyutt orulhessunk Veletek! Addig is minden jot!

     

    Titi: Gergo par nap mulva lesz 2,5,azaz 30honapos... ma felhivtam a szemesz szakorvosunkat, es azt mindta, szinvaksag vagy szintevesztes nem marad rejtett, hiszen ez megmutatkozo oroklodo "betegseg", gy ha nem volt a csaladban ilyesmi, akkor nem lesz az, hat bizom benne nagyon, csak ugye nalunk is Csenge 8honaposan el kezdett beszelni, es amint megismere a szineket, ez mege gyeves kora elott beindult es parositottaa szint a megnevezessel, tokeleesen alkalmazta, igy Gergonel hianyolom nagyon. Tudja a szineket (a s zinek neveit), de osszeparositani a szinnel, na az naggggyon nem megy) igyekszunk jatekokban erre figyelni, hoyg szines egyen a kornyezete meg csoportositani pobalok, de adoki ma szt mondta, ne eroltessem es plane ne kerdezgessem tole.... na legyek okos. Azert en majd mondom neki, mi milyen, hatha megis rogzul.))))

    Cseninek is utolso eve az oviban. O is remnehezen megy ovibam aztan ugyanilyen nehezen jon haza. Lusta. A felkeles es reggeli keszulodes, na arrol nem is irok, nem tudom, mi lesz, ha iskolab kell jarni es en ketfele viszem oket, aztan meg be is erjek meloba. Ezert azt talaltam ki, hogy Gergo az leendo iskolaval szembeni oviba lett beiratva ezzel is nyerek par percet, es amugy is csak par honapot jartak volna egy oviba, szoval igy okoskodtam. Cseni is  a szomszedban levo iskolab fog jarni, ami korzeti iskola, tehat remelem nem kell aggodni a bejutas miatt. kettannyelvu, nemet-angol, vagy vagy alapon, o  az angolt szertne, nekem mindegy, legyen az o dontese, de meg nem tanult nyelvet... majd raer a suliban. Irni, olvasni sem tud. Feladatlapokat regen nagyon szerette, most nem, inkabb a geomaggal jatszik az oviban, az lesz vszinuleg a karacsonyi ajandek, egy nagyobb keszlet, hacsak ra nem un addig...

    A laba 29, uszni nem tud, e sajnos meg bringazni sem, de egyelore nem tudom megoldni, hogy vele is tanujam, meg gergovel is legyek, bar ha nagy kedve lenne, igy a leszerelt pedallal probalkozhatna, de nincs kedve... es nem eroltetem. De azert probalkozom majd finoman:)))) ma mindketten itthon voltak, hat... nem eyszeru eset igy a 2 egyutt:) Szerencsere nem lett Cseni lazas az oltas utan, de azert bagyadtabb volt, es eleg nagy piros dudor van az oltas helyen, ami  bal felkar. A dr bacsi azt mondta valaszthat, hova keri, popo vagy vall es a vallaba kerte. Szerintem jobban jart igy...

    Ovisorak, a logopediara jarni fog, de inkabb csak azert, hogy a spontan beszedben is tokeletes legyen, es  gyakorljon, mert a fogavltassal, majd ugyis valtozik ez is..., nalunk a  rendelet nem modositott a kulonorakon, azt ugy latom mindenhol maskeppen ertelmezik, de nalunk a jatekos torna, neptac es kezmuves foglalkozas  a befuto. ha belefer, akkor gyermekjoga a kicsi leendo ovijaban.O valszotta, csak a jogat valasztottam en, de ha nem tetszik neki, nyilvan nem megy, de van kedve kiprobalni. Ugyis jon a tel, kevesebbet lesznek kint, kevesebb mozgas, nem art ha mozog. 

    Szemuveg es szemmutet: au ismeros szemorvos egy szer beszelgetett egy ismeros pacienssel, es az maradt meg alezeres mutetrol, hogy nem ok nelkul van tele szemuveges dokikkal a szemesz konferencia... de nyilvan hasznosolyan esetekben, ahol tokeletes eredmeny varhato, es nincs persze mellekhatas,  es akkor is, ha nagyon eros a szemuveg, de tisztaban van vele  abeteg, hogy szemuveges marad, csak kisebb dioptriaval... En akkor bizonyalanodtam el, amikor egyosztalytarsam beszamolt az o mutetjerol. 2 szemet 2 fele technologiaval csinaltak, egyik modernebb. Egyik sem sikerult tokeletesre, mai napig szemuveges, es az egyik szemen 2x csinaltak meg a mutetet. A mellekhatas vagy anem tokeletes eredmeny perszse kis %, de en ezzel ugy vagyok, hogy ha csak 1 ezrelek az ertek es nalam jon ki a hiba, akkor hiaba kicsi, ha pont en vagyok:( De ugyanakkor nagyon sok pozitiv is hallhato rola mediaban.... Donts okosan.))))

    Cicmic,  aftorocortot doki javasolta? En anno rakerdeztem, mikor lattam, hogy gond van, de azt mondta nem kenocs, majd  asebesz egy kis szondaval. Ftorocortrol hallottam jot es rosszat is, a rossz, hogy elhal tole  abor (ezet szunik meg az osszetapadas, mert ahol elhal, ott elengedik egymast az "osszenott" reszek, a jo, hogy hamar segitett... meglatjuk ha odaerunk, de nem akarom 3 evesig hizni, mire oviba megy legyen rendben.  Mostanabn latok valami javulast de ez minimalis lehet, hogy csak ne veszem eszre....Amugy en is tornaztatom a kadban, amenniyre engedi, es torokkozeskor alaposabbna megnezem egy kisebb finomabb tornaval...

    Gyorsan elkuldom, mielott elszallna... remelem legkozelebb kepeket is... ehhez mar csak elem kell:)))) es lekicsinyiteni a kepeket...

    előzmény:
    mona! (36349)
    2010-09-17  09:24

Címlap

top