Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 augusztusi babavárók

reli
Létrehozva: 2003. december 3. 23:44
Sziasztok,

újból, most jó néven megnyitom a topicot, szeretettel várok minden jelenleg reménykedő babavárót.

reli
  1. 2010. szeptember 17. 22:1536351.

    Sziasztok!

     

    Most csak nagyon gyorsan, aztán ígérem, írok majd hosszabban is.

     

    Tiara: nekem mindkét fiamnak volt fitymaszűkülete, de mindkét gyerekorvosunk (közben költöztünk) azt mondta, hogy 3 éves korig nem kell hozzányúlni. Amikor aztán közeledett a születésnap, 2 hétig kenegettem Ftorocort kenőccsel (szteroidos, igen), ettől lazult a bőr, és a gyerekorvos szépen hátrahúzta. Onnantól már csak arra kell(ett) figyelni, hogy ne tapadjon vissza (azaz fürdésnél odafigyelni erre).

     

    Akkor hamarosan, addig is sziasztok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  2. 2010. szeptember 17. 11:5636350.

    Sziasztok!

     

    Végre volt mit olvasni és nézni! Örültem nagyon!!

     

    Mona: nagyon sajnálom, hogy nem úgy sikerült a műtét, ahogy vártátok...  Picit utánaolvastam a betegségének. Bízom benne és szorítok, hogy köv. műtét teljes gyógyulást hozzon!!! 

     

    Zina: szupik a képek! Jóképűek a srácok! Leventének utólag is nagyon boldog szülinapot!! Sajnálom, hogy pont a szülinapján volt beteg...

     

    Tiara: a figymaszűkülethez nem tudok hozzászólni. Az, hogy 2,5 évesen nem tudja a színeket, szerintem még normális. Ha jól tudom 3-4 éves korukra szokták tudni. Nálunk Ivett nagyon hamar megtanulta (emlékeim szerint 2 éves kora előtt már nagyon ment neki) ,de Emma még egyáltalán nem tudja (most 27 hónapos). 

     

    Rólunk pár szó:

    Ivett utolsó évét kezdte az oviban. Néha reggel nincs kedve menni, mindig kérdi, hogy mikor lesz hétvége. Szeretne itthon lenni velem és Emmával. Mivel elég sok gyerek alszik ott, és úgyis itthon vagyok, így ebéd után elhozom. Sajnos emiatt meg a nyári szünet miatt, Emma szinte soha nem alszik délután... Este persze idő előtt beájul. A másik ok, amiért én sem erőltettem az ottalvást, hogy  annyira nagy szakadék van az iskola és az ovi között, hogy nem árt kicsit hozzászokni, hogy kevesebb pihenés és játék van. Délutánonként ha van kedve különböző feladatokat old meg.

     

    Jut eszembe, iskolaválasztás! Ti mit gondoltok? Tudjátok már hova fogjátok beíratni a gyerekeket? Mi pont az iskolával szemben lakunk, egy gond van, hogy elég "poroszos" stílusa van a sulinak. Én is ide jártam, de amiket most hallok, hát néha elbizonytalanodom... Más iskola nincs a közelben, csak kocsival, vagy tömegközlekedéssel lehetne menni.... 

     

    Nálunk az oviban sajnos nem lesznek azok a szakkörök, ahova Ivett járt, egyrészt a megváltozott törvény miatt (az oktatóknak megfelelő végzettség és számlaképesség kell) így a néptáncos óvónéni nem tart szakkört, másrészt a görkoris oktató (aki megfelel a törvénynek) hamarosan anyuka lesz, így marad Ivettnek az úszás. Sajnos ebben a pocsék időben oda is ritkán megyünk. (a héten 2 x voltunk, előtte nem, mert picit náthás volt Ivett).

     

    Írtátok a méreteket: Ivett 116 cm és 18 kg. Elég kis filigrán csajszi, a lába is nagyon pici, 27-es cipőket hord... A 6 éves oltásnak nálunk nem volt mellékhatása, picit fájdította a combját, ahova kapta, azt borogattuk, de ennyi, estére már ez is elmúlt. 

     

    Emma beszédével még mindig nem vagyok kibékülve, bár sokat fejlődött az utóbbi hetekben. Majd a jövő héten kell felhívnom a logopédus néninket és majd meglátjuk mit mond Emmára. (Ivettnek már nem kell járnia.)

     

    Képzeljétek! Szemüveges lettem! Igazság szerint már voltam gyerekkoromban is, pár évig viseltem, de aztán meguntam. Mivel csak a jobb szemem rossz (másfeles), a bal tökéletes, így soha nem okozott gondot, mert mindent jól láttam. Viszont nem mehet ez így a végtelenségig, mert állítólag így a bal szemem is romolhat, mert túlerőltetem. Ha lesz elég bátorságom lehet, hogy majd megműttetem. Nem olcsó a lézeres műtét, de a szemüveg is piszok drága és állandóan vigyázni kell rá... 

     

    Majd ha lesz időm, rakok fel ide is pár képet a lányokról, bár sokan láthattátok már a friss képeket az iwiw-en. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. szeptember 17. 09:2436349.

    Zina: Jó volt nézegetni a képeket!

     Petra is lázas volt a Mekis szülinapi buliján, mire haza értünk 39,6 volt neki a hője:-(

     Petrusomnak már 2 foga kiesett és mot mozog felül az első.

    Ő 115 cm körül van és végre átlépte a 14 kilót:-)

     

    Többiek is írhatnának pár szót legalább!!

     

    Bocsika, Petrus betegségéről még annyit,hogy leírom a latin nevét és utána tudtok nézni, én többet nem szeretnék írni róla, sajna nagyon megvisel:-(

    ( cholesteatoma)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. szeptember 16. 13:5036348.

    Szio, Isten eltesse Leventet es gyogyuljon meg mielobb, meg Ti is!

    Jajj de fura, hoigy most latott havat eloszor:) De edes lehetett!:))) Csenge 123 cm es 26! kg ez sok a 26, de stenkent igyekszem futni vele, ugy, hoy jatszunk es ne tunjon fel neki:))))) elvezi nagyon.)))))))))) Meg figyelek jobban, mit es menniyt eszik, bar ez se nem rossz, se nem sok inkabb nyammog, szoval a mozgashiany lehet az oka, mert pl a halat gyumolccsel eszi, nem is korettel, az meg jo:) Neki is megvan meg minden foga, es 2 maradando felso orloje van mar! Anyukak figyelni a 6osokra, ezek mar maradando fogak!!!!!

    Hoviraeg! Nektek es ha van meg kisbeteg jobbulast nekik is!

    Mona! Remelem hogy idovel minden megoldodik Petraval es csak egy rossz emelke marad, sot ne is mardjon! Szoritunk mindannyian! Sikerulnie kellllll!!!!!!!

    Megyek ebedelni, mert valami csoda flytan Gergo alszik es van ra idom:) Micsoda luxus:))) Szep napot! Itt mar esik:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791069 (36345)
    2010-09-16  11:08
  5. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2010. szeptember 16. 11:3536347.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2010. szeptember 16. 11:2836346.
    Első hó - 6 évesen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2010. szeptember 16. 11:0836345.

    Jaj, Mona, mi lehet a gond? Nagyon sajnálom! Remélem helyrehozzák a hibát!

     

    Itt nincs oltás mostanában

     

    Leventének most szombaton, 11.-én volt a szülinapja, nem sikerült valami jól Szegény aznap lázasan ébredt, és mire a partira kellett volna menni, bealudt, 40 fokkal.... Végül elmentem fogadni a vendégeit, ők jól el is játszottak ott (teremfoci volt szervezve meg strandröplabda pályán játék), az apja az utolsó 20 percre bírta elhozni, hogy mégis lássa a saját szülinapját....

    Aztán elkaptam tőle én is, úgyhogy egész héten fetrengünk mi ketten, lázasan... Én már jobban vagyok, de neki még ma is felment 38,7-re Kutya egy vírus! Köhögünk hozzá, más bajunk nincs.

    Na de tavaszodik és jön a nyár

     

    Tiara, a problémáidhoz nem tudok hozzászólni, de remélem kapsz okos tanácsot valaki mástól.

     

    Magó, örülök, hogy jelentkeztél, a fotókat is megnéztem! Nagyon szépek a fiaid!

     

    Cicmic, téged is követlek a blogodon, még mindig élvezetesen írsz, jó olvasni téged

     

    Titi, nálatok mi újság? Olyan régen jelentkeztél te is! A kislányaid nagyon szépek!

     

    Erababa, te is ritka fehér holló vagy errefele, jó volt olvasni rólatok is!

     

    Évasvéd, a legjobbakat kívánom neked, néha tájékoztass, mi van veled?

     

    Stoky?

     

    No, gondolom nem teljes a névsorolvasásom, de remélem azért előjönnek azok is, akiket nem említettem! Pl. Dia!

     

    Leventének még megvan az összes foga, nem is kieső-gyanús egyelőre. 20-22 kg között van, és 120 cm kb. Régen mértem, de kb. ez a méret Egyébként nagyon aranyos egyéniség, a beceneve Csőrike - egész nap nyomja a szöveget - magyarul, angolul, ahogy éri! A tanárok, felnőttek mind kedvelik, nagyon kis nyílt, beszédes és törtető kisfiú A szülinapjára pl. csak olyan osztálytársakat volt hajlandó meghívni, akik nem bosszantják fel sose a tanítónénit . Nagyon szereti a tanítónőjét, őt is meghívta a szülinapra, el is jött szegény, a világ végén lakik, csak azért sajnálom!

     

    Ami még említésre méltó történés Levente életében az az, hogy augusztus vége fele elvittük az Ausztrál Alpokba, megmutattuk neki a havat - még sose látott! Nagyon élvezte, hisztirohamot kapott, amikor jöttünk el, hogy ő még nem akar

     

    Keresek képeket! Aztán gyertek még, írjatok!

    előzmény:
    mona! (36343)
    2010-09-16  09:24
  8. 2010. szeptember 16. 10:4436344.

    Mona: Petrának jobbulást! hidd el, lesz ez jobb... biztosan.

     

    Tiara: Dávid is ilyen volt. Nem mondanám színtévesztőnek, mert azóta teljesen rendbe jött, bár még mostanában is mond néha rosszat (hogy a sárga az naracssárga és társai). Egyszerűen csak nem figyel, pedig már nagycsoportos.

    Fitymaszűkülettel a sebészetre kell menni. Ott rendbeteszik, bár nem éppen fájdalommentes a beavatkozás... 

     

    kitartás.

     

    Mi jól vagyunk. Dávid elkezdte a nagycsoportot és heti kétszer takewondozik (most csak azt). Már nézünk lakást, hogy visszaköltözzünk Pestre.

    A kicsi tegnap este belázasodott, így a mai kirándulásunk (elmegyünk Dávidért) ugrott... nemsokára hívom a dokit időpontért (remélem, mára beférünk)

    előzmény:
    mona! (36343)
    2010-09-16  09:24
  9. 2010. szeptember 16. 09:2436343.

    Sziasztok!

    Tiara köszi az érdeklődést!! 

    Csak pár szó rólunk.

    09.08.-án megműtötték Petrát ami sajna nem úgy sikerült ahogy gondolták.Erről csak ennyit nem is szeretnék többet írni róla.Fél év múlva újabb műtét:-( Nagyon kivagyok:-(

    Az altatást továbbra is nagyon rosszul viseli most pl. majdnem 2 napig hányt, nem evett,nem ivott nagyon húzós volt.

    Mostmár jól van, ugrálna, szaladgálna de még nem lehet, tegnap vették ki a varratot.

     

    6 éves oltás nekünk is elmaradt a műtét miatt, majd ha semmi gond nem lesz akkor hó végén megkapja.

    Gyorsan és röviden ennyi!

     

    Remélem mindenki más jól van!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. szeptember 16. 03:1336342.

    Sziasztok!

    Mona! Mizujs petraval? Tulvan mar  a muteten? 

    Tobbiek???? Mi ez a pangas?

    Szulinap, remelem hamarosan teszek fel par kepet, de a videora epitettem, igy nem nagyon kattintgattam, viszont a ferjem valamit elszturt a videon, igy abbol semmi nem lett:(((( ne bizz a pasikra fontos dolgokat!:)

     

    nalunk: A szeptembert egy kis nathaval kezdtuk, de semmi extra, oviba is jart Csenge, csak reggel es este kaptt egy kis sumetrolimot. Igy csuszunk a 6eves oltassal. (Aug-ban nem volt a dokink, amikor volt, jott a natha most megint nincs a  doki, de  aheten vszinleg megkapja a masiktol. 

    nalatok volt valami reakcioja az oltasnak? laz, ilyemsi, hany napig?

     

    Gergo, meg mindig nem rag , azaz valamit mar igen, ami kenyerfele, vagy kuglof, es par napja medvesajtbol is evett, illetve ma egy kis turorudit:) mar ez is valami! Azert aggodom, mert fel ev mulva ovi, es ugye ott nem pepesitenek!

    Fius anyukak! Fitymaszukulet es szinlatas, szinerzekelessel kapcsolatban barmi info, elmeny erdekel. Elobbi magaert beszel (2,5eves) utobbirol ennyit:

    A fiamnak szerintem goze sincs a szinekrol. ha kerdezem, valamit mond, de latszik, hogy csak talalgat. Csenge nagyon hama tarsitottaa szineket es  amegnevezeseket egymashoz, ezert aggodom, nincs e gond Gergonel. pedig vele is uganazokat probalom, meselek, szines jatekok, lego, formakockak mas forma es mas szin behelyezese lyukakba, es mondom mindig a szineket ahol csak lehet, de egyelore remenytelen:((((

    Szep napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. 2010. augusztus 21. 04:2836341.

    Sziasztok csajok!

    Megvolt az unneples, orult az ajandekoknak, de legjobban a zuzuhorcsinek:) Igazit akart eredetileg, de azt nem vallaltuk be, szerintem nem valo meg neki, aztan itt van ugye a tesoja is, neki meg plane nem valo, de ennek sikere volt mindkettojuknel, mar banom, hogy anno karacsonyra nem kaptak, mert latom, egy keves lesz, de ha mindketten kapnak, ugye akkor nem ajandek Cseninek... de voltak ilyen mindketten kaptok dolgok is, rengeteg matrica (lidl), kivansag szerinti (anna peti gergo koynvek 2 db, es ebben latott kockas (igaz ezen liba is van) parna, meg dundi szines cerkak nagyon klassz szinekkel, ez is lidl, meg fa nyaklanc, masik konyv, termeszttudomanyi gyermeklexikon, egy nagy csomag leggomb (maniasan imadjak).

    Boldog szulnapot a tobbieknek is!, akiknek idokozben volt es vagy lesz!

    Mago en megneznem a kepeket! bejelolnel iwiwen? Hihetetlen, hogy mar 2os lesz:)))a mienk meg csak most kezdi az utolso ovisevet:) De tudom, kulfoldon ez igy van, Eszti es Zina kisfiai is mar a masodikat kezdik majd!

    Mona!, de j, hogy maris van javulas! Drukkolunk, hogy minden  aleheto legsimabban menjen es vegre ne legyen semmi baj!

    Szep napot mindenkinek!

     

    ps: fogyozasba kezdtem, vagyis alaklasba inkabb, mert az a cel, de mar lement vagy3kg!:) meg van kb 7 felesleges:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. augusztus 14. 20:0536340.

    Úgy látom, hogy túl nagyok a képek, egyelőre nem tudok feltenni, de az iwiwemre tettem fel, ha valaki kíváncsi.

    M.

    előzmény:
    Magó1970 (36339)
    2010-08-14  20:04
  13. 2010. augusztus 14. 20:0436339.

    Sziasztok:-)

     

     

    Már nagyon rég nem írtam,  sok minden történt az elmúlt hónapokban. Kiköltöztünk Angliába, úgyhogy Ákos már a második osztályt kezdi szeptembertől. Most éppen itthon vagyunk vakáción, élvezzük a tanyasi életet.Ünnepeltünk mi is 10-én, megpróbálok feltenni képet is. 

    Puszilunk mindenkit,

     

    M.

     

    u.i. Petrának mi is nagyon szorítunk, hogy minél könnyebben legyen túl a műtéten, s gyógyuljon meg !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. augusztus 14. 10:3236338.

    Sziasztok!

     

    Tiara: köszi, már nagyban készülünk a műtétre, sajna megint kell az összes vizsgálat elötte:-( Viszont már van javulás a hallásában!!

     

    Petra egy kerékpárt kap meg mellé apróságokat.

    Neki van a zuzu és nagyon szereti:-)

     

    Minden gyerköcnek boldog szülinapot!

    Nálunk kedden lesz a családi összejövetel mert ugyebár nekünk egyszerre van minden:-) Idén 15 éves házasok leszünk:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. augusztus 14. 00:5236337.

    Sziasztok! Mindenkinek elore, mara es utolag is naggggggyon boldog szulinpaot, meg persze a kisebbeknek es nagyobbbaknak, is, ha mostnaban van es nevnapot, meg evfordulot, miegyebet:) Petranak mielobbi teljes gyogyulast!es gyogypuszikakat!!!

     

     Ps: igen anno a tablazatok:) sajna nalunk a csaladi idiil most se sokkal jobb, ma megint balheztunk, de ez egy hosszu es nem vidam tortenet, igy nem rontok bele  a szulinapi unneplesbe! Jovo heten mi is gyertyakat gyujtunk:) Es mivel az iden az arviz miatt talan elmarad a nagy evi tuzijatek,a tortara kerte Cseni:) tavaly is volt, kisse megszeppenve de orulve nezte vegig:) Korabban nagyon felt  a tuztol, egy kellemetlen oviselmeny (kiszebaba egetes) miatt. Hatha ez oldodik!:) nekunk meg nincs igazan otletunk, konyvek mar vannak, meg egy uj esernyo, es kockas parna (az anna peti gergo konyv kapcsan.... de fo attrakcio nincs meg. Horcsogot szeretne, de mivel neki se valo, az occsenek meg plana nem, es amugy is max. 2 evig elne, szoval azt hiszem az nem lesz. Nalatok mit kaptak, kapnak a lanyok?  Hatha lophatnek otletet! Gondolkodm a zhuzhu pets horcsogon, d az olyan horcsi is meg nem is.....lehet, h. csalodas lenne belole

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. 2010. augusztus 3. 11:1436336.

    Sziasztok!

     

    Timi, köszönjük a köszöntést, nagyon figyelmes vagy! Én is boldog születésnapot kívánok utólag és előre is mindenkinek...

     

    Örülök, hogy mindenki megvan és jól van. Móna, remélem, hogy ezzel a műtéttel véget érnek a hányattatások, szegény kis Petra, valahogyan lemaradtam erről, hogy ennyire komoly bajok voltak a fülével...

     

    Timi, nagyon édesek és szépek a lányok, a wiwen is láttam a képeket...

     

    Bocsánat, hogy nem reagálok mindenkire külön, de olvastam Stoky, Zina, Era és Hóvirág hozzászólásait is, és mindig olyan hihetetlen belegondolni, hogy pár éve még arról irogattunk, hogy melyik gyerek mennyit evett, mikor állt fel, indult el..., most meg még egyszer ennyi idő, és már a kamaszkor lesz a témánk... Szóval gyorsan telik az idő.

     

    Mi jól vagyunk, bár sok újdonságot persze nem tudok elmondani a bloghoz képest. 

     

    A múlt héten ünnepeltük Barnust, pénteken családi körben, vasárnap pedig az ovis és más barátaival. A fő ajándéka egy karóra volt, mert már egészen jól ismeri. De persze vannak "kötelező elemek" is, mint a Lego vagy playmobil, ezek nálunk nagyon mennek, nem utolsó sorban Andriska miatt, aki szintén megszállottan játszik ezekkel a dolgokkal. 

     

    Barnus továbbra is nagyon nagy, 130 centi körül van, 28 kiló, általában másodikosnak, vagy harmadikosnak nézik:))) A kezdetben szelíd alaptermészete azért sokat változott, a három gyerek közül jelenleg vele van a legtöbb vitám (amiben nyilván az is közre játszik, hogy a kicsik még mindig olyan babásak, nehezebben tudok rájuk haragudni...).

     

    Fiú létére nagyon hisztis és kényes tud lenni (amit én sajnos nem tolerálok túl jól, egy ici-pici sebre elhasználunk egy egész doboz ragtapaszt:), szeret szájalni (főleg az apjával) és hát a káromkodást is hamarabb kezdte, mint mondjuk én anno... Próbálok, amennyire tudok, szigorú és következetes lenni vele, mert valahogy azt gondolom, ha most nem tudom visszafogni és kicsit alakítani a természetét, később már teljesen reménytelen lesz. Hát majd meglátjuk. Azt mindenesetre érzem, hogy nem a hasfájás és fogzás volt a legnehezebb időszak, pedig akkor azt gondoltam:)))

     

    Másfelől, a komiszságok mellett továbbra is érzékeny és nagyon értelmes kisgyerek, tehát összességében véve úgy fogalmaznék: időigényes, mert nem igazán szeret magában lenni, viszont ha az ember rászánja az időt, gyakorlatilag minden érdekli, és hamar megért mindent. Úgyhogy ez egy kicsit ellentmondásos időszak: sokszor a sírba kerget, megint máskor csak nézek, hogy milyen érzékeny és mennyire kreatívan játszik, gondolkozik, miket talál ki. 

     

    Lent már mozog egy foga, és idén nyáron kezdtünk vele úszni járni, amit nagyon szeret és igen lekesen csinálja is. Egész nagyokat lehet már vele biciklizni is. 

     

    A kicsikék továbbra is nagy kedvencek (és gondolom ez Barnus lelkének sem mindig tesz jót), imádják őket a bölcsiben, de az utcán is többször megszólítanak minket, mert tényleg olyanok, mint két kis bohóc, állandóan beszélgetnek egymással, szaladgálnak... Pár hét múlva kezdik az ovit, és már meséltem korábban, hogy egy csoportba jár majd a három gyerek. Ezt egyelőre mindannyian nagyon várják, arra készülnek, hogy majd mindig együtt játszanak, meg hogy Barnus majd vigyáz rájuk... 

     

    Hát nagyjából így vagyunk. Nyaralni Horvátországban voltunk egy hetet, nagyon jól sikerült, most még leszünk pár napot a Balatonon is. Amúgy dolgozom, bár sajnos a válság a munkahelyemet is érzékenyen érintette, és nem tudom, meddig működik még az iroda. Annyi szerencsém van, hogy mivel az iker-gyes 6 évig tart, még majdnem 3 évig védettnek minősülök, de persze ez sz@rt sem ér, ha megszűnik maga a munkahely is... 

     

    Sziaszok, szép nyarat, nyárvégét mindenkinek, és most, hogy végre írtam, jogosan mondhatom a többi nemírónak, hogy jelentezzenek ők is:) 

    Bori

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. augusztus 3. 09:4536335.
    Mi is csatlakozunk...Boldog szülinapot!!!
    előzmény:
    Titi75 (36334)
    2010-08-02  22:59
  18. 2010. augusztus 2. 22:5936334.

    Sziasztok!

     

    Ideje elkezdeni a szülinapi köszöntéseket! A gépen még megvan Szumma táblázata a várandosságunkról a rengeteg UH adattal :) és persze a születési időkkel és adatokkal :)

     

    Egy kis összegzés, akik már betöltötték a 6. évüket: Dremm Botondja, Gigi Líviája, MTike Laurája, Hoviraeg Dávidja. Nekik utólag is sok boldogságot!!!

     

    Akik, ma ünnepelnek: Bori Barnabása, Erababa Sebije, Amu Noelja és Solyci  Bencéje! Isten éltessen minden gyerkőcöt!! Sok boldogságot!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. augusztus 1. 12:3436333.

    mona: örülök, hogy Petrus kezd jobban lenni...

    drukk a továbbiakhoz...

     

     

    mi is jól vagyunk. Dávid 3 hetet volt a nagymamánál, tegnap szülinapja volt... 

    mi sem megyünk nyaralni, viszont szeptembertől fősulis vagyok és még be is költözünk ismét Pestre... (Budára)...

    blogom van, de nem naprakész... néha rámjön és akkor egy-két bejegyzés... cím:

    http://ketpasi.blog.hu

     

     

    előzmény:
    mona! (36327)
    2010-07-30  12:32
  20. 2010. július 30. 13:3236332.

    Néhány strandon készült kép. Tatabányán tavaly nyílt a Gyémántfürdő. Én nagyon szeretem. Tényleg családbarát, több gyerekmedence is van, csúszdák, nagy játszótér stb. Hétközben nincs akkora tömeg. A belépő se vészes, főleg a pesti strandokhoz és a többi élményfürdőhöz képest. Csak ajánlani tudom mindenkinek!

     

    Pár kép a lányokról:

     

    Többiekkel mi újság? Zina, Stoky, Dia és még hosszan sorolhatnám... Borin kívül másnak nincs blogja? Róluk legalább képben vagyok!

     

    További szép, kellemes nyarat és jó pihenést mindnekinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. július 30. 13:1936331.
    Na, azt hiszem rájöttem. Nagyon le kell kicsinyíteni a képeket. Ezek 200 kbyte körül vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. július 30. 13:0736330.
    még se sikerült.... köszi nlc!
    előzmény:
    Titi75 (36329)
    2010-07-30  13:05
  23. 2010. július 30. 13:0536329.
    Próba....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. július 30. 13:0336328.

    Sziasztok!

     

    Mona: épp ma de. gondoltam Rátok, mi lehet Veletek! Örülök, hogy írtál! Sajnálom, hogy nem volt zökkenőmentes a műtét, de a lényeg, hogy már jól van Petra!!! Mi sem mentünk idén nyaralni, csak a jövő héten lesz 4 nap Balaton anyósékkal. Igaz, mi azért, mert anyagilag nem fért most bele. Viszont elkészült a tetőnk, szerintem szép lett, ha majd egyszer valalmikor lesz kép róla, teszek fel. A lányokról épp tegnap kicsinyítettem a másik gépen, majd ide is felteszek pár nyári képet. 

     

    Ivettnek eddig két foga esett ki, a fogtündér egy-egy kétszázast hozott neki. Van egy malacperselye, abba gyűjt, Van egy fogtündéres könyv hozzá kis tasak, abba tettük bele + a barátnőmtől is kapott egy fogtündéres pici babát, ami egy állványon van és az alján van egy kis doboz, oda is lehet a fogat tenni.

     

    Ivett elég alacsony, olyan filigrán csajszi. Nem szoktuk mérni szerintem 110-115 között lehet és egyszer-kétszer már volt 18 kg is!! (Most picivel alatta van.) Nyáron jártunk úszni, már 4-600 métert úszott a múlt héten. Volt olyan, hogy egyhuzamban leúszta az 50 métert, de néha megáll 1x pár másodperce pihizni. Augusztusban nem lesz edzés, aztán szeptembertől megint fog járni. 

     

    Emma ugyanolyan tüneményes, mint a nővére. Bár a személyiségük nagyon különböző. (Ivett inkább a férjemre, Emma inkább rám hasonlít...) Emma állandóan jön-megy, napközben alig alszik. Szeret az udvaron lenni. Mindenhova felmászik és száguldozik a motorján. Sajnos a beszédével még mindig nem vagyok kibékülve, mindent megért, megcsinál, rövid mondatokat mond pl.: apa fut, anya nem. Apa elment stb. De a szavak többségét nem mondja végig, állandóan rövidít pl.: sziasztok gyerekek helyett: szi gye.

     

    Próbálok feltenni képeket, de nem igazán megy. Egyet sikerült, majd még próbálkozok!

    előzmény:
    mona! (36327)
    2010-07-30  12:32
  25. 2010. július 30. 12:3236327.

    Sziasztok!

     

    Tiara: köszi!

    Az első műtéten túl vagyunk, orrmandula kivétel és a bal fülébe tubus. Sajnos nem volt zökkenő mentes a dolog ( műtét utáni állapotok)de már jól van Petrusom.

    A következő műtét 08.31.-én lesz ekkor plasztikázzák a jobb fülét mert szinte nincs dobhártyája:-(

     

    Sajna ezek miatt nyaralni nem megyünk idén:-(

    És az új ovit sem tudja időben elkezdeni, de remélem megéri majd.

     

    Rólunk röviden ennyi.

     

    Írjatok!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top