Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 augusztusi babavárók

reli
Létrehozva: 2003. december 3. 23:44
Sziasztok,

újból, most jó néven megnyitom a topicot, szeretettel várok minden jelenleg reménykedő babavárót.

reli
  1. 2010. május 3. 20:2436301.

    sziasztok!

    megvagyunk mi is, örülnék, ha jönnének mások is :)

    először is Timinek boldog névnapot mára, Monának meg holnapra!

    minden oké nálunk, gyerekek jól vannak, mi is, szóval semmi extra :-)

    a mi ovinkban nincs külön anyáknapi műsor /lehet, hogy már tavaly is írtam/, hanem csinálnak a gyerekek ajándékot, megtanítják nekik az anyáknapi verseket, és az apuka kap 1 levelet, hogy segítsen vasárnap a gyerekének elővezetni a műsort az alkalmas időben. ;-)

    kisfiam 2 szép verset mondott el, Timitől meg kaptam 1 szép virágcsokrot. :-)

    pár képet még próbálok csatolni, jó lenne, ha bejelentkeznének a többiek is....

    kicsinyíteni kell a képeket..... :-( akkor majd hamarosan :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. május 3. 12:3936300.

    Szia Mona!

     

    Végre egy hozzászóló!! :) Rajtam nem fog múlni az "újraélesztés"! :)Minden nap benézek, de ált. csend honol a topikon...

     

    Hogy vagytok?

     

    Mi jól vagyunk. A gyerekek édesek-aranyosak, és nem csak szerintem. :) Ma du. lesz az oviban az anyák napi ünnepség. Ivett már itthon "előadta" a műsort a playmobilos figurákkal! :) Ja, kaptam Tőle egy rajzot, ha tudom majd felteszem ide. A héten megjöttek a cserepek is, az udvar felét elfoglalják, 30 raklap... Elvileg ebben a hónapban jönnek a tetőfedők, de még nem tudjuk, hogy pontosan mikor. 

     

    Most ennyi, megyek Emmát lefektetni. Jelentkezzetek, meséljetek kivel mi történt az utóbbi hónapokban!

     

    Szép hetet mindenkinek!

    előzmény:
    mona! (36299)
    2010-05-02  10:14
  3. 2010. május 2. 10:1436299.

    Boldog anyáknapját mindenkinek!

     

    Jó lenne újra feléleszteni a topikot!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. Április 11. 22:4336298.

    Sziasztok!

     

    Ezer éve nem írtam, most végre van időm, hála a választási "botránynak"... 

     

    Zina: nagyon jók a képek!  Nekem tetszik Levente a rövid hajával is!! A nagyfiad már kész felnőtt! Boldog szülinapot Neki!! Mi újság Veletek?

     

    Hóvirág: gratula a kistesóhoz! Örülök, hogy bejelentkeztél nálunk!

     

    Bori: úgy tűnik sikerült kiválasztani a tetőfedőt, az ajánlatát még módosítja, remélem hétfőn hozza. Sajnos elég nagy a tető kb. 430 m2, így elég sokba fog kerülni, de muszáj megcsinálni (a régi pala kb. 70 éves....). Aztán remélem jövőre sikerül a szigetelést is letudni!

     

    Dia: köszi a beszámolót a csajokról, már csak Tamás hiányzik!

     

    Mi megvagyunk, igaz már több mint 4 hete a bárányhimlőről szól az életünk. Március második hetében kapta el Ivett (aznap 9-en lettek betegek a csoportból!), így az ovis úszásból is maradt 3 alkalom, azt majd nyáron bepótolhatja. Ivettet nem viselte meg nagyon, az első két napon viszkettek a pöttyök, de egy hűsítő hab (poxclin) segített. Rá pont két hétre Emmán is előjöttek a barikát, de valami brutálisan!! A homloka, a fejbőre, a háta-hasa, popsija teljesen tele volt! Sőt, még a mai napig is eléggé látszanak. (2 és fél hete vannak kiütései). A fején még van pár heg, aminek le kell potyognia... Őt elég nehezen tudtam lekezelni, nagyon nem hagyta magát... De szerencsére nála is 2-3 nap volt húzós (este pici láz, egyik éjszaka alig aludt), utána már csak a pöttyök maradtak.  Mondtam a férjemnek, hogy csináljuk egy képet Emma pöttyeiről, de azt mondta, hogy erre nem akar emlékezni...

     

    Közben a mama szülinapját szervezzük. A jövő héten lesz 80 éves!!!  Az ajándékok már megvannak, a tortákat ma rendeltem meg, az étteremben is leadtuk a kívánságokat. 

     

    Ja! még az osztálytalálkozót is szervezem. Most 20 éve, hogy elballagtunk az általánosból.  Meg - mint itthon lévő családtag - persze minden családi ügyet én intézek. Szóval nem unatkozom, ezért sem tudtam eddig írni Nektek! 

     

    Remélem mindenki jól van! Hiányoztok! Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_190662
    Torolt_felhasznalo_190662
    2010. március 19. 09:3436297.

    Most mennem kell, mert Tamás felkelt, de majd ígérem, hogy még róla is beszámolok...

    Dia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_190662
    Torolt_felhasznalo_190662
    2010. március 19. 09:3136296.

    Írtam egy hosszút de csak az elejét mentettem, ezt most elküldöm:

     

    Sziasztok!

     

    Titi, inkább kellemes hónapot kellett volna kívánnod, nem hetet, amilyen gyakorisággal mostanában bejelentkezünk...

     

    Julcsi is jár úszni az oviban hetente egyszer viszik őket. Szeptemberben kezdték, jól megy neki, ők is úsznak már régóta a mély vízben, de persze még visznek magukkal valami kis kapaszkodót. Megdöbbentően jól mozog a vízben. Nyáron szeretném elvinni én is a lányokat egy hetes intenzív tanfolyamra, biztos, hogy sokat fog fejlődni. Heti egy alkalom is jó, de azért biztos jobb a gyakoribb.

     

    Az oviban  sok barátja van már, az udvaron beszélget is velük, de bent nem. Viszont most már elkezdte használni az alapvető udvariassági formákat (köszönöm, néha segítséget kérni pl. takarót összehajtani, stb). Ha eljön egy barátja vendégségbe, akkor azzal teljesen felszabadultan játszik és beszél. Továbbra is járunk psichológushoz, most már ott is beszél. Jár még balettozni, ezt is ősszel kezdték Lenkével. Lenke hamar abbahagyta, neki túl korai volt még, Juli viszont nagyobbak közé került olyan szorgalmas és ügyes volt. Most már heti kétszer járunk.

    Szóval összességében jól van, nagy áttörés nincs, de azért fejlődik.

     

    Lenke küzd a középsők nehéz sorsával, néha kicsit féltékeny, de szerencsére Tamással is meg Julcsival is nagyon jól kijön. Sokat játszik velük. Az ovit szereti, bár itthon azért szivesebben van . Úgy veszem észre, hogy őt is szeretik a gyerekek. Szinte mindenki a barátja, ő a gyerekekkel és a felnőttekel is teljesen felszabadultan viselkedik. Most már azt hiszem, hogy a tömeget is elég jól megszokta, eleinte megijedt attól, hogy olyan sokan vannak.

     Nála az a nagy dilemma, hogy mindenfelé szeretne járni, ahova Julcsi is jár, de ha meg elkezd valamit, akkor rájön, hogy neki ez még egyáltalán nem hiányzik, pont elég neki az ovi. Vagyis akkor se jó, ha elviszem, pl. balettra, meg akkor se ha nem viszem. Nehéz feldolgoznia ezt.

     

     

    Tamás már elmúlt egy éves január végén. Olyan nagy fiú már. Karácsonykor már ugye járt, most már szalad, még a kerti egyenetlen terepen is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. március 16. 21:5936295.

    Sziasztok, bár rólam minimum Zina és Timi tudnak a blog miatt, azért beköszönök én is:)

     

    Zina, anno az öcsémék gyerekeinek az ovijában is volt multikulti ünnep, az egész család azt szervezte, hogy kijusson a két kicsi népviselet Floridába:)) Szerintem nagyon jó a gyerekeknek, hogy így sokszínűségben nőnek fel... Jók a képek, a nagyfiadék is helyesek..., jó korszak az is, amiben most ő van...

     

    Levente is aranyos a rövid hajával... Nálunk is ez van, Barnusnak télen kicsit nagyobb a lobonca, aztán nyárra jön a süni. Mi két hete voltunk mindannyian fodrásznál, végre Andris haját is levágattuk, eddig ellenált. Mókásan nézett ki az apró termetével, cingár lábaival és óriási bodros fejével:), de most vége, süni lett.

     

    Neked jó munkakeresést!!!

     

    Timi, na ez a tető és szigetelés projekt nálunk is időszerű, de mi sem állunk neki a szigetelésnek a tető nélkül, csak együtt persze nem lesz rá szerintem pénzünk... Szóval a végén lehet, hogy inkább utazuk egy nagyot?:)

     

    Ivett szuper az úszással!

     

    Mi megvagyunk, múlt héten még síeltem Barnussal Visegrádon, szóval nekem nagyon tetszett ez a hatalmas tél, de most már szerintem is jöjjön a tavasz... Vasárnap voltunk a Nagycirkuszban, hát nagyon élveztük mindannyian. A kicsiket nem is nagyon tudtuk ölbe venni, mert annyira izgatottak voltak, hogy egyfolytában csak álldigáltak, és pislogás nélkül ámultak-bámultak. Ovi-bölcsi rendben, én továbbra is sokat dolgozom és keveset alszom, de ez már szerintem így marad:)

     

    Sziasztok, jelentkezzetek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. március 13. 16:4536294.

    Sziasztok!

     

    Jó rég jártam erre

     

     

    Szóval... velünk...

    Dávidom apjával nem vagyunk együtt 7 hónapos kora óta...

    Tavaly férjhez mentem és 5 hete megszületett a kistesó...

     

    Dávid középsős az oviban... majd csak 2011ben kezdi a sulit...

    jelenleg heti 2x takewondora és heti 2x angolra jár az oviban, valamint vasárnaponként úszik

     

    csatolok néhány képet

     

     

    Viri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2010. március 13. 05:5736293.

    Elnézést a pár elütésért

    Még pár fotót mutatok

     

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2010. március 13. 05:4736292.

    Szia Titi!

     

    Sok újdonsággal nem szolgálhatok.... Munkám még nincs, Levente iskolában, a napok repülnek.... Most járt le az 1 hónap, az elmúlt hét már teljes hét volt Leventének a suliban. El is mentem egy munkaügyi központhoz - volt egy megbeszélésünk, szerintem hasznos volt!

     

    Leventéék megtanulták már az S, M, B, T betűket. Élvezi nagyon, szereti a tanárnőjét! Külön sporttanárjuk van, meg még a rajzhoz is külön tanárnő van. Az órarendjükben van olyanb, hogy könyvtári óra, olyankor mennek el a könyvtárba kölcsönözni. Amúgy minden nap hazahoz egy pici füzet-szerű könyvet, amiben kevés szöveg van és sok kép, minden este el kell olvasni.

    Beleszokott a rutinba. 19-en vannak az osztályban, csak 6-7 lány, a többi fiú! De hamar talált magának barátot

    A reggeli mindennapos felkelések nem tetszenek neki. Fölkel ő, kapott csörgőórát is, de az, hogy készülödni kell és menni - ez a nehéz rész számára . Mikor már ott van, nagyon szereti, meg szívesen van ott, sokat mesél.... Aztán rájöttem, ha kicsit korábban ébresztem, kb. 20 perccel,m akkor már jobban viseli az egészet. Kicsit tévézhet készülődés előtt, és akkor helyrepattan az agya, szerintem ez a reggeli kávéja

     

    Úszásra és néptáncra járatom még mindig, be akartuk vállalni a karate-t is, de egyelőre hagyjuk, hogy szokja a mindennapos iskolába járást. A katare heti 2 alkalom lenne, így csak 1 laza délutánja maradna - kicsi még ehhez, szerintem....

     

    A suliban volt mackó piknik, én is ott voltam, fényképeztem! Meg nemsoká kultúrális sokszínűség hete lesz, akkor majd népviseletbe mehetnek, meg a sokféleségről beszélgetnek, tapasztalják. Előre sejtem, hogy nagyon klassz lesz, majd fotózok akkor is!

     

    Amúgy, talán nem újságoltam, levágtuk a haját Nagy melóm van benne, míg meggyőztem őt is, de főleg az apját Nekem így sokkal jobb, szenvedett szegény a 40 fokokban, nagyon izzadékony, csapzott volt mindig!

     

    Amúgy szép az idő még mindig, 26-33 fokok napközben, éjszaka meg 14-16 fokra is lehűl, tök kellemes!

    De egy extrémitás volt a közelmúltban, lehet tudtok róla, állítólag a magyar hí§adó is bemondta mekkora hirtelen vihar zúdult városunkra.... Hatalmas (golf meg teniszlabda nagyságú) jegek vertek szét mindent, rengeteg kocsit (barátnőmét is), hömpölygött a térdig érő víz az utcán - rövid idő alatt (20 perc) hatalmas mennyiség lezúdult. De azóta minden okés megint

     

    Hát kb. ezek vannak. Nagyfiam is jól van, csinos, okos, szerelmes Egy hónap múlva 18 éves lesz

     

    Puszillak benneteket, és ha írtokj, időnként majd én is

    előzmény:
    Titi75 (36291)
    2010-03-08  22:27
  11. 2010. március 8. 22:2736291.

    Sziasztok!

     

    Muszáj írnom, mert lassan egy hónapja néma csend honol a topikunkon. Mi újság van Veletek?? Egyedül Boriékról tudok, hála a blogjának!

     

    Mi jól vagyunk. Emma egész nagy már, ma 21 hónapos. Kicsit akaratos, anyósom csak "kisistennek" hívja. A beszéddel nem áll olyan jól, mint Ivett, az alapszavakon kívül csupán a szavak első szótagját v. betűjét mondja (Ivettet is még "ÍÍÍÍ"-nek mondja). Most jönnek a szemfogai, eddig 1 van kint, kicsit megviseli, folyik az orra és a sok váladék miatt rengeteget köhög, de nem beteg, ma voltam vele a gyerekdokinál. Ivett most két héten keresztül minden nap jár úszni az ovisokkal. Most kezdték a 2. hetet. Már nagyon ügyes, ma be akarták vinni a mélyvízbe, de görbült a szája, így nem erőltették. Itthon megvolt a lelki felkészítés, remélem holnap minden simán fog menni. Úszni már november óta jártunk egy másik oktatóhoz, de ott iszonyú lassan fejlődött, most meg egyik pillanatról a másikra nagyon ügyi lett!  Én mostanában kőművesekkel és ácsokkal foglalkozok. Fel kell újítani a házat, először szigetelni akartuk, de most úgy tűnik előbb a tetőt csináljuk, csak sajna az jóval többe kerül... A szigetelést azért vetettük el, mert egyrészt a homlokzat egy része még nem végleges, másrészt rengeteg járulékos munka lenne (tetőnagyobbítás, gázcső kijjebb hozása a falon, a kapu lekicsinyítése stb.)

     

    Era: örülök, hogy írtál. Én mindegyik képedre szavaztam, majd írd meg, hogy sikerült-e nyerned! Sajnálom a síbaleseteket, remélem a lábatok már rendbe jött!

     

    Szép hetet mindenkinek!

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. február 15. 13:4936290.

    Sziasztok, 

     

    Rank jar a rud mostanaban, 3 hete sibalesete volt a nagyfiamnak, kifordult a terde. Mult heten ugyanez tortent velem is, itt ulok itthon felpocolt labakkal, szerencsere szalag nem szakadt, de hat se menni se vezetni nem tudok. Itt van Anyukam, aki a siszunetre jott ki, mivel Barnabas meg nem sielhetett, hogy ra vigyazzon. Most meg nekem segit....

    Sebi nagyon jol halad a sivel, semmi felelemerzete nincs, en kaptam parszor szivrohamot, amikor meglattam honnan jon le es milyen sebesseggel.

     

    Tobbotoknek is irtam az iwiw-en, de ide is bemasolom a levelet.

     

    "Kedves Mindenki, 


    Sokan tudjatok rolam, nagyon szeretek fotozni.Indultam egy fotopalyazaton, es ha van ram 5 percetek kerlek nezzetek meg a kepeimet es szavazzatok ram. A zsuri dontesen kivul vannak kozonseg- dijak is. 
    http://www.foto.landwirtschaft.ch/fr/voter.html
    (A szavazas egyszeru, aki nem beszel nemetul vagy franciaul annak leirom, hogy eloszor belepni VOTER, aztan ENREGISTRER regisztralni kell, utana az email cimre jon a visszaigazolas. A szavazasnal be kell lepni a "toutes les photos" -ba , aztan az email cimmel es regisztracional megadott jelszoval lehet belepni. Utana mar csak ra kell keresni cimmel a fotokra. )
    A kepeket cim alapjan lehet elerni.10 keppel indultam, ebbol 5 igazan jo szerintem. Leirom sorban a cimeket:
    1. Tranquillité ( ez a kedvencem)2. Coucher du soleil3. Les tulipes4. Les lutins5. Le champ6. Un vieux chalet7. Paysage8. Mon chien9.Les petits10.Le champ de blé
    Nagyon sok gyonyoru foto van fenn, jo bongeszgetest, es koszonom a szvazatokat:-)))Szep hetetErika "  Szep hetet mindenkinek! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2010. február 11. 23:3836289.

    Sziasztok! Szia Zina!

     

    Köszi a jókívánságot, de sajna még mindig beteg vagyok. Úgy tűnik végre Emma meggyógyult, de nekem mandulagyulladásom van. Szerdán voltam dokinál, de sokat Ő sem tudott tenni, mivel még Emma cicizik, így nagyon kevés gyógyszert szedhetek. Végül Ospent írt, meg Sinupret-et szedek + rengeteg C vitamint.  Eddig minimális javulás van csak...

     

    Képzeljétek! Kedd délben írt a férjem, hogy este utaznia kell Párizsba!  Délelőtt volt itt Pesten egy meeting a francia kollégákkal, ahol jól megmondta a magáért, aztán mondták, ha ilyen okos, akkor másnap reggel szeretettel várják a párizsi irodába, hogy együtt kitaláljanak valamit jót! Így ebéd után gyorsan hazavitte apukáját a kórházból, aztán irány haza, összepakoltunk, majd vissza Ferihegyre. Szerencsére sikerült találnom nagy nehezen egy szállodát, ami minden szempontból megfelelt és még volt szabad szobájuk...Majd holnap este ér haza.

     

    Zina: itthon nagyon tél van. Elég sok hó esett és ahogy az előbb kinéztem, holnap reggel is folytathatom a hólapátolást... Már nagyon várom a tavaszt, de úgy tűnik, még egy jó darab hideg idő lesz (fagypont körüli max. hőmérséklettel). Jó lehet ez az angol iskola rendszer, ami nálatok is van. Itthon borzasztó különbség van az ovi és az iskola között. Jövőre még ovis lesz Ivett, de úgy tervezem, hogy már nem fog ott aludni, mert félek, hogy nagyon megviselné, hogy tavasszal még alszik délutánonként, aztán szeptembertől már kőkemény tanulás lesz du., nem pedig alvás. A szülők elég sokat panaszkodnak, hogy nagyon kemény az itteni suli, rengeteg a követelmény!

     

    Közben elkezdtem szervezi az osztálytalálkozónkat. Idén lesz 20 éve, hogy elballagtunk az általános iskolából. Jelenleg közvéleményt kutatok, mivel szeretném, ha kicsit rendhagyó lenne. Arra gondotlam, hogy egy kis gyalogtúrára mennénk ide a közelben, anno rengteget mentünk az osztályfőnökünkkel, meg nyáron élveztük a vándortáborokat. Szerencsére eddig nagyon poz. visszajelzéseket kaptam. 

     

    Kellemes hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2010. február 6. 12:0036288.

    Titi, jobbulást kívánok nektek!

     

    Levente szereti a sulit, az elején nagyon laza, naná, hogy elmegy! Múlt héten 3-szor volt csak, és rövid programmal, jövő héten szerda még mindig szabad lesz, és egész hónapban így lesz, lazán, röviden, hogy minél könnyebben hozzászokjanak.

    Munkát majd a beszoktatós hónap után keresek, egyelőre szokom a nagy egyedülléteket itthon, napközben. Fura Levente nélkül lenni ilyen hosszú időszakokat.

    Reggel elviszem suliba, onnan kerülök egyet és futok egy nagyot, aztán itthon tornászom egyet dvd-re - ügyes vagyok tudom!

    Aztán jön a házimunka, de igazából majd ezután alakul ki, hogy mit hogyan is csináljak, míg munkát találok....

     

    A nyarunk jól telt, több normális időjárás volt, mint tavaly (33-35 fok, és nem 45-48!). Lejártunk a tengerpartra sokat, meg rengeteg kirándulóhely van, meg az állatkertben is voltunk, meg moziban sokat stb. Nagyobb utazást nem ejtettünk.

     

    Köszi érdeklődésed Majd írj még te is!

    előzmény:
    Titi75 (36287)
    2010-02-05  23:29
  15. 2010. február 5. 23:2936287.

    Sziasztok!

     

    Kb. 2 hete írtam utoljára, na azóta kis túlzással egyfolytában betegek vagyunk. A férjemnek Párizsba kellett mennie, péntek este (01.22) jött haza, és már nem érezte jól magát. Éjszaka rosszul is lett, hányás-hasmenés. Szombat de. az ügyeletet is kihívtuk, akkor úgy tűnt, hogy nem vírusos, inkább gyomorrontás, na vasárnap estére már mi csajok is rosszul voltunk. Emma: kicsi hányás, sok hasmenés, Ivett: hányás napokon keresztül, én szerencsére csak 1 éjszaka voltam szarul (aludtam kb. 1 órát), de utána napokig még fájt a hasam. Ivett azóta sem jár oviba, mert a múlt héten nagyon legyengült, ráadásul mindenféle járvány van amúgy is az óvodába, így a dokinéni azt mondta, hogy inkább ezen a héten is maradjon itthon, még jó, mert 2 napig neki is volt hasmenése. Emma köhög ezerrel, a Spiropent nem használt, ma vittem vissza, most antibiotikumot kap. Mindketten alig esznek és persze fogytak is jó sokat. (Ivett 15,3 kg). Én már napok óta göthös vagyok, az orrom majd felrobban. Mivel Emma továbbra is cicifüggő, ezért gyógyszert se tudok szedni, csak homeóst (amit a férjem csak PEZ cukorkának hív...). Ja! És hogy kerek legyen: apósom kórházban van tüdőgyulladás miatt, előtte anyósnak volt (januárban 3 hétig volt betegállományban). Nem tudom van-e összefüggés, de mindketten kaptak H1N1 elleni oltást... 

     

    Bori: sok mindenben hasonlít Barnus Ivettre. Logóra ugye mi is járunk és Ivett is szokott néha dadogni. Nálunk olyan periódikus, van 1-2 hónap mikor nagyon "rákezd", aztán hónapokig ismét dadogás-mentes. A férjem szerint semmi gond, de azért én néha aggódok... A számolás és a betűk terén is hasonlóak, bár Ivett még nem olvassa össze, de a betűk nagyrészét felismeri. A tejfogak még tartják magukat. Az unokahúgom lassan 10 éves lesz, de szerintem még több a tejfoga, mint a csont...

     

    Zina: helyes Levente ebben az "ausztrál-szerkóban" :) Tetszik neki a suli? Veled mi újság? Tanfolyam? Munka? Tombol a nyár? Nálunk holnapra újabb havazást mondanak. Pedig még bőven van az előző adagból is... Ivett december óta kérdezi, hogy mikor jön végre a tavasz....

     

    Na, megyek zuhanyozni, eddig vasaltam és olyan jó volt kicsit leülni...

     

    Kellemes hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2010. február 5. 06:2136286.

    Sziasztok!

     

    Levente is elkezdte az iskolát

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2010. január 22. 23:1436285.

    Sziasztok! Bocsánat, már régóta készülök jönni, de folyamatos rohanás az életünk. Emelett szerencsére minden rendben. Pontosabban a nagymamám kórházban van szívritmus zavarral, de mára ő is jobban volt kicsit, bízunk benne, hogy jövő héten hazamehet. 88 éves, nem egyszerű.

     

    A karácsony nagy ide-odarohanással, aztán családi síeléssel, majd egy nagyon lázas és beteg Andris ápolásával telt... Szerencsére azóta mindenki egészséges... Ovi-bölcsi nagyon jó, a gyerekek is nagyon szeretik, és szerencsére őket is szeretik bent. Kicsit mindig kínosan is érzem magamat, mert agyon dícsérik őket, miközben itthon olyan ördögök, hogy csak na:) 

     

    Barnussal továbbra is járunk a logopédushoz. Sajnos néha nagyon dadog. A logopédus szerint nem kell megijedni, a fiúk amúgy is dadogósabbak, fáradékonyabbak. Valószínűleg megint futunk egy kört valami pszichológus felé is, feszültségoldás ügyben, ami onnan jött, hogy nem állandóan dadog, viszont nincsen semmi törvényszerűség abban, hogy milyen helyzetekben igen, és milyenekben nem. Hát nem tudom, a végén még az is lehet, hogy egyszer majd hirtelen abbahagyja? Közben elkezdett olvasni, hirtelen rájött, hogy hogyan kell összeolvasni a betűket. Persze csak szavakat, abból is a nagybetűsöket, de azért nagyon büszke vagyok rá. Ja és kinőtt az első csontfoga! Ti figyelitek? Nekem a fogorvosnő mondta még ősszel, hogy hátul jönnek majd ki az első csontfogak az eddigiek után, tehát most +4 foguk lesz először, az elülső tejfogak kiesése jóval később következik, főleg a fiúknál. Szóval két hete megint volt fogzó gyerekem, mert eléggé fájt és feszített neki. 

     

    Hát nagyjából ennyi jut most eszembe, kicsit késő van. A képeket én is mind megnéztem, a wiwen is. Amu, az Írországba való költözésetekről én legalábbis lemaradtam, de jó tudni, hogy amúgy ennyire rendben meg veletek minden:) 

     

    Sziasztok, legközelebb kevésbé rohanósat írok, ígérem:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2010. január 21. 23:0336284.

    Sziasztok!

     

    Látom továbbra is csend honol a topikunkon. Én se írtam már egy ideje. Nem sok említésre méltó van velünk. Csajok édesek és imádnivalók! A napok elrohannak, hétköznap minden napra van valami, hétvégén se unatkozunk. 

     

    Stoky: a képek szokás szerint nagyon tetszettek. Az iwiw-en én is lesni szoktam az ismerősök új képeit. 

     

    Amu: jó hallani Rólatok! Jó kis huligán lehet Noel, a képek alapján is olyan kis csibésznek tűnik, persze nem rossz értelemben!

     

    Zina: mi újság Nálatok? Élvezitek a nyarat? Itthon idén elég télies a tél, most is esett a hó. 

     

    Remélem mindenki jól van! Bori blogját szoktam olvasni, nagyon szuper! Jó lenne, ha bejelentkeznétek páran, olyan rossz, hogy ilyen kihalt a fórumunk...

     

    Jut eszembe! Ha kell valakinek betelt tesco vagy spar-os pontgyűjtő, akkor szóljon, van egy pár felesleges betelt füzetem. 

     

    Kellemes hétvégét mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2010. január 18. 21:0336283.

    sziasztok!

     

    amu: jó hogy jelentkeztél, az iwiwen szoktam nézni ha raksz fel képet:-)

    Dia: Boldog szülinapot! Örülök,hogy össze futottunk nagyon helyes a 3 gyerköc:-)

    stoky: képek továbbra is jók!

    Titi: Nálatok is nagyon helyesek a lányok!

     

    most gyorsan ennyi csak gondoltam megszakítom a nagy

    csendet!:-) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2010. január 12. 13:3936282.

    Sziasztok, boldog uj evet mindenkinek!

     

    Mi is megvagyunk meg. Biztosan meseltem, hogy Irorszagba koltoztunk tavaly augusztusban, es hogy ossze is hazasodtunk Noel apukajaval.


    Noel szeptemberben elkezdte itt az iskolat, par honap alatt megtanitottak olvasni, persze nem folyekonyan olvas, de mar nem betuz, hanem osszeolvassa a betuket. Irni is leirja az egyszerubb szavakat (persze csak angolul egyelore). A matekot is nagyon komolyan veszik, osszeadnak-kivonnak mar kisebb ketjegyu szamokkal, ezek a dolgok nekem eleg korainak tunnek. A tanitonoje azt mondta nagyon okos, de a viselkedesevel gondok vannak. Probal kitunni a tobbiek kozul, szorakoztatni a tobbieket, es ilyenkor oket sem hagyja tanulni.

    Karacsonykor o volt az egyik pasztor a karacsonyi darabban, es kulon showmusort csinalt, mert ahelyett hogy a tobbiekkel enekelt volna, nekiallt a szinpadon az egyik diszlet barannyal “eloadni”, meg beleenekelt kulon a mikrofonba, aztan mikor tenyleg o jott volna, akkor elfelejtette a szoveget, majd bazi hangosan kiabalva megis eloadta :D:D Szerintunk vicces volt, de a tanito neni arcan fagyos volt a mosoly…

     

    Harom hetet otthon toltottunk az unnepek alatt, legkozelebb valoszinuleg csak nyaron megyunk haza, ahogy szoktunk. Most eloszor nagyon nehezen jottem el otthonrol. Picit besokalltam a munkatol is es a kinti “maganytol” is, jolesett anyukam foztjet enni es a regi barataimmal talalkozni. Elgondolkodtam rajta, hogy milyen lenne hazamenni, de persze tudom, hogy otthon is mas lenne ha nem nyaralas lenne az egesz, hanem ugyanugy dolgozni, haztartast vezetni kellene, Noelnek iskolaba jarni stb. Es akkor mar hianyozna szerintem a kaland resze annak, hogy kulfoldon elunk. Es a tenger is nagyon hianyozna.

     

    Jo volt olvasni rolatok, orulok hogy nagyreszt veletek is minden rendben. :)

    Probalok meg irni es kepet is felrakni, ha tudok.

     

    Amu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2010. január 4. 21:0636281.

    Titi: jók a képek! milyen nagylány már Ivett! és Emma sem baba már ;-)

    a párizsi képek is nagyon szépek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. január 4. 21:0136280.

    sziasztok!

    először is BUÉK mindenkinek!

    eltelt a karácsony nálunk is; szenteste itthon voltunk, majd másnap szokás szerint elindultunk rokonlátogatóba. vasárnap este jöttünk haza, sajna én hétfő-kedden dolgoztam...szilveszterkor itthon voltunk a sógornőmékkel meg az egyik szomszéd családdal, semmi extra, de jól sikerült.

    Domi karácsonyra HotWheels-es Ferrari és 10az1-ben pályákat, pizsamát, könyvet, társasjátékokat, gombfocit kapott. természetesen az autópályásnak örült a legjobban, amúgy is autóőrült, szóval neki ez nagyon találó volt.

    Timi ma kezdte a sulit, én holnap kezdek, de uram és Domi csak csütörtükön. jó volt ez a pár nap, kipihentük magunkat legalább.

    melóhelyen nem tudom mi lesz, egyenlőre marad mindenki, de már 2 hónapja 6 órásak lettünk. /én eddig is az voltam/ a jövő nem sok jót tartogat, de azért bizakodunk; olyan még nem volt, hogy valahogy ne lett volna!

    lényeg, hogy egészség legyen!

    próbálok képeket csatolni, és remélem én is, hogy a többiek is bejelentkeznek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2010. január 3. 22:0836279.
    Adós vagyok még pár párizsi képpel, íme:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2010. január 3. 22:0536278.

    Sziasztok!

     

    Látom enyém az újév első hozzászólása! :)

     

    Karácsonyról pár szó: mindhárom nap itthon voltunk és hozzánk jött a család. Anyósomék végig itt voltak, hugomék 25-én du. jöttek, a férjem tesójáék pedig 26-án. A kajából nem csináltam nagy faksznit, könnyen, gyorsan elkészíthető, ált. sütőben sütl dolgokat készítettem. A sütést se vittem túlzásba, a család nagyobb részére úgyis ráférne egy kis fogyókúra. Szóval nem görcsöltem és nem töltöttem az időt a konyhában. A gyerekek kaptak egy rakat játékot (Ivett: playmobilok, Activity Junior, Monopoly Junior, muskétás Barbie, Eperke baba, hamupipőke hintója, csingilngis puzzle, csingilingi tündérek, képkeret, gyűrű, Emma: ikea-s hinta, kutyus, lego duplok,  baba, babához autó, képkeret, plüss állatka kb. ennyire emlékszem..).

     

    A szilveszter nálunk ugyanolyan nap, mint a többi, nem csináltunk semmi különlegeset. Újévkor anyósékhoz mentünk. A hétvégén itt voltak a hugim gyerkőcei, tegnap votlunk velük falat mászni, jó volt, csak kicsit lejött a bőr az egyik ujjamról...

     

    Teszek fel 1-2 karácsonyi képet:

     

    Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek, szívesen olvasnék beszámolókat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. december 31. 09:2136277.

    sziasztok!

     

    Én is csak bekukk  BUÉK  mindekinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top