Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 augusztusi babavárók

reli
Létrehozva: 2003. december 3. 23:44
Sziasztok,

újból, most jó néven megnyitom a topicot, szeretettel várok minden jelenleg reménykedő babavárót.

reli
  1. 2009. december 31. 02:5536276.

    ...en meg folytatom, BUEK mindenkinek, egeszseget, vidamsagot, oromet, boldogsagot, turelmet, mindenfele anyagi es nem anyagi javakat, bar utobbit a gyermekesek biztosan kapnak, akarmilyen ordogfiokak is, a merleg a vegen mindig pozitiv lesz:))))

      Kepekkel en is ados vagyok, de egyelore meg mindig nincs meg az attoltozsinor,e s anelkul meg nem tudom leszedni a kepeket a geprol:(

    előzmény:
    Titi75 (36275)
    2009-12-31  00:53
  2. 2009. december 31. 00:5336275.

    Sziasztok!

     

    Ezennel megkezdem az évvégi hozzászólások sorát. Zina! Nektek már csak pár óra és itt az új év!

     

    Mindenkinek nagyon boldog, sikerekben, örömökben gazdag új évet kivánok!

     

    Timi

     

    Ui.: várom a karácsonyi képeket is, ha lesz időm majd én is lekicsinyitek néhányat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. december 25. 03:4036274.

    Sziasztok! Mindenkinek nagyon boldog karacsonyt! Az ajandekokon nyilvan mar tulvagytok, hacsak nem holnap reggel lesz bontogatas, de nalunk szokas szerint koraeste van csaladi vacsora elott. Csenge mar reggel azt varta, mikor lesz mar 6ora, mert akkorra vartuk a tesomekat es Edesanyamat. Beszamolo kesobb!A klasszikus karacsonyi fenykepezes sajnos kimaradt, de talan van hasznalhato kep, futtaban kattintottam vagy 3at...

     

    De jo kepeket tettetek fel! Mindig racsodalkozom, hogy nonek ezek a gyerekek! Es persze milyen szep mind!

    Tovabbi kellemes unnelest, pihenest!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. december 24. 13:5936273.

    sziasztok!

     

    szeretnék mindenkinek békés, boldog karácsonyt kívánni!

    bővebben az ünnepek után....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. december 24. 08:2436272.

    sziasztok!

     

    Mi is megvagyunk. Jól van Petra is:-)  Nagyon izgul már az ajándékok miatt. Majd ünnepek után bővebben írok.

    Zina nagyon édes Levente ebben az egyenruhában:-)

     

    Mindenkinek Boldog Békés Karácsonyt kívánok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_190662
    Torolt_felhasznalo_190662
    2009. december 23. 23:0836271.

    Titi, azért így is sok mindent láttatok, Párizs nagyon szép. Én még csak egyszer voltam, karácsony és szilveszter között, még a gyerekek születése előtt. Karácsonyi ajándéknak kaptam az utat, jó kis meglepetés volt. Jó lenne már megint kettesben egy olyan út....

     

    Persze most meg más jó dolgok vannak. Olyan jó, hogy mennyire izgatottak a gyerekek, főleg Julcsi. Ma vendégeink voltak, kicsit főzőcskéztünk előre, hogy holnap már ráérjünk sokat játszani. Remélem sikerül elaltatni a lányokat egyszerre, vagy különben valamelyikőnk egyedül díszíti a fát.Remélem, hogy minden jól sikerül majd. Holnapután megyünk anyóshoz, utána anyuékhoz, azt is várom már, meg persze a gyerekek is.

     

    Tamáska már egész hosszan sétálgat, olyan kis édes, előre nyújtott kézzel közlekedik

     

     

    Mindenkinek Boldog Karácsonyt!!! Pihenjetek, játszatok sokat a következő napokban!!

     

    Dia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. december 23. 21:5136270.

    Sziasztok!

     

    Napok óta akarok írni, de most már nekem is csak egy rövid bejelentkezésre lesz időm...

     

    Timi, sajnálom, hogy így alakult... Majd még biztosan lesz alkalmatok visszamenni nyugalmasabb körülmények között is...

     

    Zina, nektek jó nyári karácsonyt:) Itt szép hó volt pár napig, sajnos most már itt is olvadásra áll, pedig vasárnap síelni mennénk Ausztriába pár napra... Remélem, legalább ott kitart.

     

    Era, elképesztőek a gyerekek... Meg az is, hogy neked jövőre már egyetemista lányod lesz! (aki ezek szerint még az is lehet, hogy a kollégám lesz:)))) Amúgy én nagyon ajánlom neki - bár a pszicho is érdekes.

     

    Mi most, azaz MOST kezdjük a fa díszítést, tudjátok, nálunk reggelre jön meg a Jézuska. Barnus egy autópályát és egy playmobilt, Andris Thomasos duplót, Anna egy aranyos fa babaházat kap, és persze még sok könyvet, társast, kisebb dolgokat közösen. Ez az első karácsony, hogy mindenkinek sok jó ötletem volt, most már a kicsik sem babák...

     

    Na, ezzel zárom is ezt a kutyafutta hozzászólást, a blogra ma tettem fel egészen új képeket, nem túl sokat persze.

     

    Mindenkinek nyugalmas, nevetős és boldog karácsonyt kívánok én is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. december 23. 20:5536269.

    Sziasztok!

     

    Csak egy rövid bejelentkezésre van időm, mert még a szaloncukrokat kéne megkötözni és az ajándékok csomagolásának kb. fele még hátra van. 

     

    Zina: helyes Levente az egyenszerkóban!  A kalap nagyon vagány! Csak most néztem meg alaposan a korábbi képeket! Jók a diplomaosztó és sulis képeket is! Jó ízlése van Leventének, nagyon szép a kis barátnője!

     

    Era: nagyon megnőttek a gyerekek! Vandát én se ismertem volna fel... Már kész felnőtt!

     

    Rólunk pár szó: Párizs sajnos nem alakult éppen zökkenőmentesen. Röviden: a gyerekek hánytak, Emmának hasmenése is volt, szombat és vasárnap tudunk kicsit várost nézni (Montmarte, Moulin Rouge, Notre Dame, Eiffel-torony, Diadalív, Champs Elysées, Condorde-tér, Montparnasse-torony (innen szupi klátás van a városra)) hétfőn Imre dolgozott reggel 8-tól este 8-ig, én meg ki se tudtam mozdulni a szállodai szobából (még reggelizni sem), mert olyan pocsékul volt Ivett. Aztán keddre már jobban lett, szerdán ment is oviba. Emma volt még utána beteg pár napig, de a hétvégére ő is rendbejött. Képek vannak, remélem az ünnepek között lesz időm feltenni párat.

     

    Mindenkinek meghitt, békés, kellemes karácsonyt kívánok!

     

    Timi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2009. december 23. 03:5536268.

    Erababa, a lányodra rá sem ismernék, a fiúkra még igen , de persze nagyon megnőttek ők is!

     

    Cicmic, de jó, lassan egész összenőnek a gyerekeid Levente nem bírja az éneklést, mindig rámszól, hogy nem tudok rendesen beszélni? Pedig az apjának elég komoly zenei vénája van, de úgy látszik tőlem örökölte az érdektelenséget ez iránt.....

    Miket kapnak a gyerekek karácsonyra?

     

    Monster, jó, hogy jelentkeztél te is! Édes lehet Tamás, még mindig nem mutattál képeket róla! 

    Julcsi hogy van az ovival? Van valami előrehaladás? Beszélget? Barátkozik? És a kis középső csajszi? Ugye ő csicsereg és semmi gondja? (mármint az oviban).

    Jókat kapnak karácsonyra, lesz majd nagy örömködés! Jó az, amikor 3 pici van, és mindhárom hisz még a csodába (ez rád is igaz Cicmic).

     

    Nekünk is megvan már minden, be is van csomagolva, várjuk a holnapot, hogy díszíthessük a fát..... Levente nagyon izgatott!

    36 fok van, bújkálunk a nap elöl.... Szerencsére ma már nem kell sütnöm semmit, nem szerencsés ilyenkor beizzítani a sütőt...

    Ja, Leventének megvettem az egyenruháját, mert 1 napig 20% engedményt adtak (sose szoktak), aztán 3 napig abban feszített, most már megtiltottam neki 

     

    Titi, megjöttetek? Milyen volt? Mesélj! Mutass fotókat is!

     

    Kellemes Karácsonyt kívánok mindenkinek, BÚÉK-et még nem, szeretném, ha addig még bejelentkeznénk mindannyian!

     

    Stoky? Mona? Tiara?  Nálatok mi újság?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. december 21. 13:3836267.

    Sziasztok, 

     

    Nalunk mar szunet van, es hatalmas ho esett, meg a toparton is, pedig ez itt nagyon ritka.

     

    Zina, a lanyom pszichologia szakra jelentkezik, bar meg a tolmacs-fordito is szoba johet. Meg 3 honapunk van eldonteni.

     

    Teszek fel egy fotot a kis csapatrol, nagyon megnottek....

     

     

    En is megvettem mar minden ajandekot, mar nagyon varjak a gyerekek a karacsonyt, a ket fiu nagyon izgatott mar napok ota. ( azon meditalnak, voltak -e eleg jok, hogy megkapjak azt amit kertek:-))))

     

    Mindenkinek nagyon boldog karacsonyi unnepeket kivanunk!

    Era 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_190662
    Torolt_felhasznalo_190662
    2009. december 14. 15:1136266.

    Sziasztok!

     

    Megjött a hó, ugye? Az indexen vagy hol láttam pont egy szentendrei képet. Én is várom már, igaz, hogy a téli gumit még nem szereltük fel, de még a héten megcsinálom... Nálunk meg tegnap is esett, meg most is picit hullik, de nem maradt még meg, talán a következő napokban.

     

    Ma volt az oviban a karácsonyi ünnepség. Zoli ment Julcsival, én Lenkével, Tamást rábíztam a tesómra. Jól éreztük magunkat, de a lányok annyira kidőltek, hogy most itthon alszanak. Tamás is elaludt.

    Lassan végére érek a karácsonyi ajándékvásárlásnak, a lányok kapnak barbiet, társast, könyvet, kirakót, illetve memória játékot, meg valami ruha félét.Tamásnak fürdőkádba való játékot vettem, meg könyvet, ha találok veszek még neki egy labdát, annyira szereti gurítgatni.

     

    Lányok megvannak amúgy, semmi különös velük.

    Tamáska viszont képzeljétek elkezdett lépegetni. Pár napja egyszer csak nekiindult, és a korábbi egy lépés helyett most már hármat-négyet lép kapaszkodás nélkül. Persze a végén mindig előrepottyan (általában a kezeim között landol) de nagyon örül magának. Vigyorog nagyon. Ügyes is, hiszen nincs még 11 hónapos sem.

     

    Bori a skarlát, elég durva betegség, jó hogy könnyebben megúsztátok. Titi, biztos, hogy jól érzitek magatokat éppen, irigykedem is rendesen. Julcsi is gyakran mondja már, hogy szeretne repülővel utazni, mert még soha nem ült. Hát nem tudom, idén még biztos nem megyünk olyan messzire velük.

    Zina, olyan nagynak látszanak a fiaid, a kicsi is meg a nagy is. Jó lehet ez az iskola rendszer, bár azért furcsa, hogy már megy iskolába a gyerek. Igaz, hogy neked van már nagyobb fiad is, így talán neked nem annyira szokatlan, mint nekünk lesz az első gyereknél.

     

    Megpróbálok még jönni karácsony előtt, addig is mindenkinek jó készülődést, és mindenkit kerüljön el messzire minden betegség!! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. december 12. 22:5136265.

    Sziasztok!

    Tegnap nekem is elszállt egy egészen hosszú hozzászólásom, épp, amikor ki szerettem volna jelölni ctrl c-vel, azt hittem, megüt a guta...

     

    A lényeg még egyszer:)

    Zina, tök jó az összes kép, ezen a nyári mikuláson mindig mosolygok. Itthon mi örökké csak a hóval, meg szánkóval kötjük össze, az ottani gyerekek fejében tök más kép élhet róla... Az iskola nagyon klassznak tűnik!

     

    Era, jó, hogy jelentkeztél!!! Remélem, olvasol még, és válaszolsz Zina összes kérdésére!!!

     

    Timi, te már nem fogod elolvasni az út előtt, szóval akkor így utólag remélem, hogy jó volt az út!

     

    Mi jól vagyunk. Most már. Azt szerintem nem is írtam, hogy mindhárom gyerek skarlátos volt. Szerencsére nem volt durva (a férjem kezdi is kétségbe vonni, hogy valóban az volt-e), de persze jó sokáig itthon volt mindhárom gyerek, és antibiotikumot is hosszabb ideig kellett szedni, mint normál esetben. 

     

    Így aztán a létező összes mikulás ünnepségről lemaradtunk (munkahely, ovi, bölcsi), szerencsére nálunk, és a két nagyszülő párnál így is volt épp elég meglepetés. 

     

    A múlt héten már mindenki volt oviban, bölcsiben. Az újdonság, hogy a kicsiknél nagyon beindult a beszéd, sőt, Andriska állandóan énekelni akar, ami elég vicces, főleg, hogy minden dalból elegánsan kihagyja a számára lényegtelennek tűnő sorokat, illetve a refréneket, és nem is lehet meggyőzni arról, hogy valami máshogyan van... Nagyon aranyos. Barnus és Anna is rendben vannak, úgyhogy igazából ameddig nem veszekednek, és nem kell őket este lefektetni, ami egy másfél órás tortúra, nem panaszkodhatok rájuk:)

     

    Na, ezt most gyorsan elküldöm. Mindenkinek jó hétvégét! És essen végre a hó!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2009. december 11. 13:5136264.

    Remélem karácsony előtt még felserken kicsit a topik, írjatok csajok!

    Szóval, még nem kívánok kellemes karácsonyt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2009. december 11. 13:4736263.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2009. december 11. 13:3936262.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2009. december 11. 13:3436261.

    Sziasztok!

     

    Mona, még mindig nem számoltál be mi van Petrával meg a csomóval? Remélem semmi komoly! Gyere, légy szíves, számolj be!

     

    Stoky, Timi bepótolta a Twilight-ot azóta? Domival mi újság? Az óvódás kudarc elfelejtödött teljesen? Remélem! És a focizással hogy áll? Tetszik, szereti, lelkes? Feldíszítettétek a házat? Fotó? Patricia művészfotói?

    Amúgy jók a fotók, amiket most raktál fel, nagyon szép kislány Patricia! Tök jó Domi kedvenc játéka is, látom jó helyigényes

     

    Tiara, nagyon szépek a gyerekeid, Gergő nem csak most született? Micsoda nagyfiú már! CSeni meg nagyon aranyos, ahogy bújik az öccséhez A rajza meg tényleg különlegesen szép!

     

    Cicmic, mi újság? Elvitte a Mikulás a cumikat? Hogy bírják a kicsik? Milyen volt a Mikulás-járás nálatok? Fényképes beszámolót várok

     

    Erababa, kellemes meglepetés voltál, hogy bejelentkeztél, örülök neked! Megtüzdelhetnéd fotókkal is a beszámolódat, mindhárom gyerekedre kíváncsi vagyok! Nem semmi, hogy eltelt az idő, milyen nagyok már..... Lányod mit szeretne tanulni a genfi egyetemen?

    Többet nem kérdezek, mert hátha nem jelentkezel többet, de tudd, hogy kíváncsi vagyok rátok!

     

    Titi, ti már utaztok ma! Érezzétek jól magatokat, és várom majd a sok fotót, meg szöveges beszámolót! Jó mozgalmas amúgy az életetek, össze-vissza rohangálsz te is!

     

    Rólunk: Elbúcsúztunk az ovitól, hétfőn este volt egy "diplomaosztó" ünnepség, és majd kedden lesz az utolsó alkalom, amikor is karácsonyi partit tartanak. Az iskolában is voltunk most két egymás utáni szerdán, ilyen szoktatás-szerűség. Nagyon szereti Levente, még mindig! Ezek csak ilyen 45 perces alkalmak voltak, a gyerekeket osztályteremben szórakoztatták, mi, szülök, meg a szomszéd teremben voltunk tájékoztatón. Egyelőre nekem is nagyon szimpatikus ez az egész rendszer, ami itt van, remélem jó lesz minden!

    A baráti körömből már csak 1 kislánynak van hátra a szülinapja - elég sokat jártunk bulizni mostanában, eddig 6 gyereknek volt szülinapja, szeptembertől számolva, és a 7. még hátravan!

    Nagyfiam már elkezdte a nyári szünetet, nagyon jó eredménnyel zárta a kiemelt osztályt, amiben volt - büszke vagyok rá! Jövőre 11.-es lesz - hihetetlen! A barátnőjével, és annak családjával elmegy nyaralni 2 hétre, karácsony után rögtön, és majd csak az új évben jön vissza.... Fura lesz, ez az első ilyesmi.....

    Mást nemigen mesélek most, jól vagyunk, nagyon régóta nem volt beteg senki, minden rendben!

    Gyerekeitek miket kapnak karácsonyra? Levente, többek között legora vágyik nagyon, majd kap is!

    Nézek fotókat nektek!

     

    előzmény:
    stoky (36252)
    2009-11-25  22:24
  17. 2009. december 9. 23:2936260.

    Sziasztok!

     

    Szia Era! De jó Rólatok is hallani! Örülök a csupa jó hírnek is!

     

    Zina, Stoky, Tiara, Bori: helyesek a gyerekek, örültem a képeknek!

     

    Remélem mindenki jól van és a betegségek elkerülnek Titeket! Látom mindenki el van havazva. Én is állandóan lótok-futok valahova. Rólunk pár szó: mama kb. 5 napot volt csak kórházban, de sajnos azóta nem 100%-os az egészsége, az utóbbi napokban nagyon magas volt a vérnyomása. Emma nagyon imádnivaló, és nagy kópé, már ki tudja nyitni a nappali ajtaját és sajnos gyakran kilóg a folyosóra, ami nincs fűtve és nagyon hideg van ott... Ivett szerencsére nem volt beteg az utóbbi hetekben. Járunk úszni, már egész ügyes! Én az utóbbi 2 hétben 3x voltam fogdokinál, sajnos a szoptatás nagyon meglátszik a fogaimon, 3 fogat kellett betömni... Holnap du. meg Ivettet akarom szemdokihoz vinni. Utána meg úszás, a kettő között az unokatesóm lányával is kéne tanulni, meg holnap csomagolnom is kell, mert pénteken elutazunk! A férjemnek Párizsba kell utaznia és a főnöke mondta, hogy menjek én is. Végül az lett, hogy a lányokat is visszük, mert nem tudtuk sehova se lapasszolni őket. Így pénteken megyünk, a hétvégén várost nézünk, hétfőn Imre dolgozik, mi csajok remélem tudunk kicsit sétálni, aztán kedden jövünk haza. Szerencsére most egész jó áron voltak a malévnak repjegyei.  Ivett már nagyon izgatott! Az oviban kiadták "házi feladatnak", hogy sok kép készüljön Ivettről és legyen egy családi kép az Eiffel-toronynál is! Ja! A mosogatógépet sikerült beüzemelni, nagyon szupi, imádom!!! 

     

    Most megyek, még meg kéne tervezni a hétvégi programot!

     

    További szép hetet, jó karácsonyi készülődést mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. december 7. 14:3836259.

    Sziasztok kedves mindenki, 

     

    Nem is emlekszem mikor irtam utoljara, hutlen kutya vagyok, tudom....

     

    Neha benezek, megnezem a fotokat, de valahogy nem volt ihletem.

    Nagyon sokat nottek a gyerekek, foleg mindig a kistesokon dobbenek meg.

     

    Mi is jol vagyunk, Sebi is nagyon nagy fiu lett, mar masodik eve jar suliba, es lassan tokeletesen beszel mindket nyelven. Magyarbol igaz szuksegunk volt logopedusra, az oszi szunetben voltunk otthon ket hetet, de ez leg is volt, hogy az utolso hang, az R is meglegyen.

    Jar teniszezni es focizni, mert nagyon-nagyon sok energiaja van, a batyjaval pedig nagyon veszelyes elegyet alkotnak. A nagyfiam lassan 10 eves lesz, nagyon jol tanul, a mindene a foci, ugyhogy most mar en is kepben vagyok, mind az orszagvalogatottakkal, mind a klubcsapatokkal kapcsolatban! 

     

    A nagylanyom az iden erettsegizik, a genfi egyetemen akarja folytatni tanulmanyait. O mar kesz felnott, nagyon celtudatos, komoly lany lett belole. Sokszor azon gondolkodom, ha en igy tudtam volna 17 evesen, hogy mit akarok, azt hiszem mar miniszter lennek!

     

    En is sok mindent csinalok, nagyon jol beilleszkedtunk ebbe a  kis faluba, nagyon jo  a helyi kozosseg, nagyon nemzetkozi, es ezert nagyon erdekes is. ( A Barnabasek osztalyaba 20 gyerek jar, abbol ketto csak eredeti svajci, a tobbi mind ketnyelvu).

    Szoval mozgalmasan elunk, varjuk a teli szunetet, meg  a sielest.

    Igyekszem majd gyakrabban jonni,

    Minden jot Era 

      

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. november 27. 09:0836258.

    Sziasztok!

     

    Előkerülök én is:) Tiara, helyesek a gyerekek, és szerintem is nagyon szép az a rajz!!

     

    Stoky, Timi, Zina, Móna képeit is mind megnéztem, komoly nagy gyerekeink vannak, az az igazság. Néha felrémlik, hogy még emlékszem rá, amikor az ovikezdés is olyan lehetetlenül messzinek tűnt, ehhez képest most már az iskola sincs olyan messze..., sőt ugye van, aki már jár, Levente nem sokára, Amu és Era kisfiai (még régebben írták). 

     

    Mi is jól vagyunk. Két hete mindenki egészséges, járnak oviba, bölcsibe. Szerencsémre minden gyerekem angyalka bent, állandóan dícsérik őket, hogy jól esznek, rendesen alszanak, és semmi gond nincs velük, úgyhogy úgy tűnik, hogy a kis gazemberek itthonra tartogatnak mindent... Mert itt azért rendszeresen áll a bál, és hát az étkezéseink is tragikusak néha, nem maradnak az asztalnál, válogatnak, megkenetnek egy kenyeret, aztán az mégsem jó, és hasonlók... 

     

    Pár hete szobát cserétünk velük, nekünk lett egy kisebb hálószobánk, nekik viszont egy hatalmas gyerekszobájuk. (Vagy erről már írtam?:) A két fiú emeletes ágyban alszik, Anna pedig megörökölte Barnus eddigi gyerekágyát. Végre felvittük a nappaliból az összes játékot is. Nagyon élvezik az új szobájukat, melyről értékelhető képet még nem sikerült csinálnom, de amint lesz egy kis napsütés, pótolom.

     

    A fényképezésről jut eszembe, hogy én is áldottam a sorsot, hogy Barnus aznap nem tudott menni oviba, mert tavaly én is nagyon felhúztam magamat az egészen. Nálunk (is) elvileg előre be tudod jelölni, hogy milyen képeket szeretnél, én csoportképet kértem, meg egy ilyen asztalnál ülőset, a nagymamáknak. Ehhez képest kaptam egy egész csomagot, amiben mindenféle kép volt. És persze, nem muszáj megvenni, de amikor az ember a kezében tartja őket, nem jó érzés arra gondolni, hogy majd kidobják a gyerekről készült képeket, és hajlamos rá, hogy megvegye azt, amit amúgy nem is kért... Ráadásul idén kibújt a szög a zsákból, mert persze kiderült, hogy a képek árából x százalék az oviban marad, naná, úgyhogy közös érdek a szülőre annyi képet rátukmálni, amennyit csak lehet. Ráadásul mi is rengeteg képet csinálunk a gyerekekről, úgyhogy a csoportképen kívül én is tök feleslegesnek tartottam az egészet. Hát akkor idén legalább megúsztuk.

     

    Más nincsen, csináljuk a logopédiát, minden nap kell gyakorolni, és szerencsére Barnus igen lelkes is.

     

    Meg várjuk a telet és a Mikulást, ami múlt héten még úgy tűnt, hogy elmarad, de miután kiderült, hogy a munkahelyemen minden gyerek oltva van, mégis megtartják... Idén azt tervezem, hogy a kicsik a Mikulásnak adják majd oda az összes cumijukat... Pár éve egy kollégámnál már bejött ez a módszer:)

     

    Teszek fel pár képet, bár ezek 3 hetesek, és biztos van is, aki már látta őket:)

     

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. november 27. 03:4136257.
    azok ott lent feldiszitett fenyofak, csak lemaradt a kep also resze
    előzmény:
    *Tiara (36256)
    2009-11-27  03:40
  21. 2009. november 27. 03:4036256.

    Sziasztok, bocs, de megint csak beugrom, viszont van egy kepem, igaz, csak telefonnal keszult es hirtelen elkapott kep, de legalabb relativ friss, ehavi:) Remelem hamarosan jovok visszaolvasva es beszamoloval, mi tortent az elmult honapokban... latom vannak kepek is, ezek a gyerekek mind annyira szepek es mekkorak mar! nana, nem csak az enyemek nonek, de  a tieiteken latvanyosabb:)

    Ja a masik kep Cseni tegnapi rajza, nem latszik rajta minden, es az se tul jol de a tel.ra ennyi fert ra. Ovoneni (az uj, akivel kolcsonosen jol kijonnek sot egyre jobban, egymassal...)azzal fogadott, hogy mutat valamit, mert  neki nagyon tetszik es van valami helyi sajto rajzpalyazata is es elkuldene:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. november 25. 22:4936255.
    2. adag :
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. november 25. 22:4736254.
    az ígért képek, 1. adag:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. november 25. 22:2736253.

    J = 

    előzmény:
    stoky (36252)
    2009-11-25  22:24
  25. 2009. november 25. 22:2436252.

    Sziasztok!

    Bocsi az elmaradásért, megint sűrű napjaink ill. hétvégéink voltak. Sokat nem vagyunk itthon mostanában…

    Timi beteg, múlt csütörtök este kezdődött hasmenéssel, pénteken nem is ment suliba, aztán megfájdult a torka, és vasárnapra már nagyon köhögött és be is lázasodott. Szegény aznap ment volna moziba a Twilight-ra (fél éve erre várt), helyette ügyeletre mentünk, mert mi nem vagyunk oltva (nem is leszünk szerintem), és szerettem volna, ha a tüdejét meghallgatja a doki. Szerencsére „csak” vírusos torokgyulladást állapított meg, hétfőn elmentünk a háziorvoshoz, ő meg kiírta egész hétre. Azóta már nincs láza, de eléggé köhög. Antibiotikumot nem kapott csak c-vitamint (1000mg), meg homeós drazsét. (az új háziorvosunk homeopata doki, ennek örülök)

    Közben Domival is volt egy nehéz időszak; 2 hete 1 kisebb ovis „kudarc” után kitalálta, hogy nem akar oviba járni, és onnantól 1,5 hétig sírva ment reggelente, sőt volt, amikor már este is ezen túráztatta magát (és engem)…. Előfordult, hogy már mindketten sírtunk reggel az oviban, szóval nem volt könnyű időszak. Szerencsére úgy tűnik át tudtam fordítani pozitív irányba a dolgot, pedig már az óvónénik is lelkibetegek voltak, rólam nem is beszélve. (már gyerek-pszichológustól is kértem tanácsot) most 1 hete már újra örömmel jár az oviba, de ezt a 1,5 hetet nem kívánom senkinek…focira most jelenleg az oviban jár, ott is indítottak 2 hete, előtte már az Eto-t is kipróbáltuk, de túl sokat se akarunk vállalni neki, így jelenleg heti 1 torna van az oviban, meg heti 1 foci az oviban.

    A sógornőméknél most volt Patrícia 1. születésnapja, nagyon édes a kiscsaj! Volt fényképész is kint náluk, majd ha kapok a képekből, akkor hozok 1-2-őt.

    Más semmi extra velünk, igaz ennyi talán elég is, nem?

    Zina: jók a képek! Tök furi a Mikulással Levente nyári szerkóban. J  mikor kezdődik pontosan a suli? Dominak is az a mániája, hogy megnézi az akciós újságokat, és 1-1 oldalt végigmutat, hogy ezt is, ezt is, ezt is írjuk fel a Jézuskának… mondjuk azt bírom, hogy ő még tavasszal meg nyáron is mutogatja, hogy mit kér a Jézuskától. J

    Tiara: mi hétvégén akarjuk kívülről feldíszíteni a házat, meg már gondolkodom az ajándékokon, ill. a sütikhez megvettem az aromákat… ;-) egyenlőre ennyi a karácsonyi készülődés.

    Titi: szépek a csajszik! És urad tényleg jó fényképész, úgy tudom a gépetek is profi, így én sem fizetnék senkinek. Voltatok úszni? A mamát hazaengedték? Remélem nem volt komoly?

    Mona: én word-ben írok, onnan másolok… jók a képek! ;-) pénteken mindenképp írj, hogy mi volt a dokinál!!!!

    Cic: rég írtál… jól vagytok? Gyerekekről nem akarsz képeket hozni?

    Dia: örülök, hogy bejelentkeztél! Azért a képeket is várjuk!

    Megyek lassan, képeket próbálok majd kicsinyíteni.

    További szép hetet mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top