Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 augusztusi babavárók

reli
Létrehozva: 2003. december 3. 23:44
Sziasztok,

újból, most jó néven megnyitom a topicot, szeretettel várok minden jelenleg reménykedő babavárót.

reli
  1. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2009. november 25. 13:4736251.

    Sziasztok!

     

    Titi, Levente a játékbolt katalógusában mindenre rámutat, ami nem rózsaszín, hogy ő ezt is meg azt is szeretné....

    Elvittem az áruházba a Mikuláshoz, fotó is készült, ott jót szövegelt az öreggel, elmondta neki, hogy ő jó volt, és nintendot szeretne! És a Mikulás azt mondta "all right", szóval ő biztos, hogy kap nintendot - mondja ő Nagyon Mikulásos lázban ég, jól zsarolható az egésszel, és millió kérdése van! Hol lakik a Mikulás, most mit csinál, és miért van a boltban, és hogy megy a felhők felő, és ott van-e ahol fehér homok van (hó), és itt mikor lesz fehér homok, és hol jön be, és ő várni fogja a kanapén és vége hossza nincs....

    Remélem örömöd leled a mosogatógépben, mikor lesz működőképes? Vagy már az?

    Az apák napja itt hivatalból szeptember első vasárnapja.

    A lányok nagyon szépek, de ezzel nem mondok újdonságot! És tényleg nagyon szuper képeket csinál a férjed mindig!

     

    Dia, nagyon örültem a részletes beszámolódnak, mindhárom gyerekedet sorra vetted, és látom mindhárom okoz fejtörést neked.... Ha vigasztal: mindenhol így van ez.... Tamás fiadat be sem tudnám azonosítani, annyira régen láttam, hogy nem is emlékszem hogy néz ki! A lányokra igen, de szívesen néznék fotókat mindhármojukról

    A fáradtságod érhető...., még néhány év, és túl leszel rajta

     

    Mona, mi volt a dokinál? Vagy még nem voltatok? Feltétlenül számolj be! Most néztem meg Stokynál a rengeteg fotót, amit a közösen töltött idő alatt készítettetek, nagyon jó lehetett! Szépek a gyerekek a teáltaladfeltett fotókon is!

     

    Tiara, látom téged nagyon elkapott a karácsonyi láz - engem még nem! Mit döntöttél a spirállal? Szóval most többet van otthon a férjed - ez szuper! Mit dolgozik?

     

    Cicmic, gyere bővebben! Te is hozz képeket!

     

    Amúgy mi jól vagyunk, Levente már türelmetlen, várja az iskolakezdést.... Majd kíváncsi leszek 2 hónap iskolába járás után után, mennyire lesz lelkes...???

    Sok nagyon forró napunk volt már, aztán két nap állandó eső után, most normális 28 fokok vannak.... Minden rendben velünk, Levente lelkes, cserfes, érdeklődő, udvarias, barátkozó természetű!

    Keresek képeket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. november 24. 12:5036250.

    Titi: megfogadom a tanácsod, legközelebb mentem.

           Emmának boldog névnapot!

           Nagyon szépek a lányok!

     

    na most csak gyorsan ennyi, majd jelentkezem.

    csajok írjatok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. november 24. 04:3436249.

    sziasztok, szokas szerint csak beugro vagyok:( Eppen atcucoltunk a berelt lakasba, mert  a ferjem nemreg tavmunkara tert at, igy heti 2 itt tolott nap helyett forditott a helyzet. nagyon jok a kepek!!!

    Nalunk is volt nyaron vagyis iskabb majusban fotozas, eleg jok lettek, de nem volt kotelezo mindet megvenni... volt egyeni es csoportos, az se volt olcso, de lehetett csak egyet is venni... Titi a ferjed tenyleg jo kepeket csinalt de persze konnyu jot, jo anyagbol!:))))

    keszulodtok mar a karacsonyra, nalatok hogy telik? Ajandekotletek? Kpzos barkacsolas? Iden ujitani szeretnek sokmindenben, majd meglatjuk, mi valosul meg, unnepek utan beszamolok:))))

    Jo egeszseget mindenkinek!

    előzmény:
    Titi75 (36248)
    2009-11-23  23:59
  4. 2009. november 23. 23:5936248.

    Sziasztok!

     

    Szia Mona! Sajnálom, hogy elszállt a hosszú hozzászólásod! (legközelebb ctrl + v ) Aranyosak a képek! Remélem nem lesz semmi komoly Petrával. Majd számolj be mit mondott a doki pénteken! Nálunk hanyagoljuk az ovis fotózást. Az ősszel volt, de 3 db kép kb. 1500 Ft lett volna és mindenképp meg kellett volna venni mindegyiket (ha jó rajta a gyerek, ha nem...). Szerencsére itt a férjem, aki csinál jó képeket, bizonyítékként csatolok egy-egy friss (tegnapi) képet a lányokról. Furcsa időpontban van az apák napja, nálunk május végén - június elején volt, igaz csak egy másik csoportban, a mi csoportunk nem tartotta meg.

     

    Többiekkel mi újság?

     

    Nálunk Ivett meggyógyult, holnap már megy oviba, sőt elvileg du. úszni is megyünk. Jó kis botrány volt itt Tatabányán, mert csak november közepére tették fel a sátrat az uszoda fölé! Múlt héten Emma is lázás volt, de a dokinénink szerint, csak a fogzás miatt. A mosogatógépem szombaton megérkezett, remélem a hétvégén a férjem beszerelni, aztán hétfőn jöhet a vízvezetékszerelő, hogy rákösse a hálózatra.

     

    Szép hetet mindenkinek!

    előzmény:
    mona! (36247)
    2009-11-23  18:49
  5. 2009. november 23. 18:4936247.

    sziasztok!

     

    Írtam egy csomót és elszállt:-((((

     

    Röviden, mi nagyjából jól vagyunk,kicsit náthásan oltás nélkül.

    Petrával mennem kell pénteken haematológiára mert van egy elég nagy csomó a hóna alatt és nem múlik:-(

    A héten lesz fényképezés meg apák napja az oviban.

    Na még gyorsan pár kép a többit mait szerettem volna majd máskor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. november 16. 23:5436246.

    Sziasztok!

     

    Nincs kedvem aludni menni, gondoltam írok pár sort Nektek!

     

    Dia: örülök, hogy bejelentkeztél! Nem akarlak elkeseríteni, de ha Tamáska megtanul járni akkor sem lesz sokkal könnyebb, legalábbis nálunk nem az. Emma állandóan felmászik mindenre és a frász kerülget, mikor a fotel karfáján áll és kapcsolgatja a lámpát! Tiara, most olvastam vissza, hogy Nálatok is hasonló a helyzet Gerivel!

     

    Rólunk pár szó: Ivett beteg lett. A szokásos hörghurut, antibiotikumot kap, hogy megelőzzük a tüdőgyulladást! A mamát is be kellet venni a kórházba péntek éjjel, mert szívritmus-zavara volt. Szerencsére már jobban van, valószínűleg csütörtökön már hazajöhet. Emma szerencsére még bírja, talán az anyatejnek is köszönhetően. Ha rajta múlva állandóan cicin lógna... Mostanában egyre jobban eljtászik egyedül is. Imádja a könyveket nézegetni, babázni meg legozni! (Ma végre sikerült megvennem a Müller-ben a duplos családi házat karácsonyra!)

     

    Én jól vagyok, főleg hogy ma megrendeltem a mosogatógépemet!! (Tegnap este a férjem azt mondta, hogy vagy megrendelem ma v. kézzel fogok mosogatni továbbra is. Már unta, hogy kb. 2 hete nem tudok dönteni ...) végül egy AEG Favorit 88020 VI típusút választottunk, ez teljesen beépíthető (ehhez a férjem ragaszkodott) valamint ingyen adják a +4 év garanciát és most 10%-kal olcsóbban meg lehetett venni a markabolt.hu-n. Remélem tényleg jó lesz!

     

    Zina: még mindig olyan meleg van Nálatok? Itthon most egész kellemes őszi idő van! 

     

    Szép hetet mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. november 12. 02:3936245.

    Sziasztok, tegnapi hsz-om nem jelent meg, de ma csak futtaban vagyok, mert meg van elinteznivalom es mar nem is ma van, hanem holnap- Mi gyelore nem oltatunk, bar most csak Csenit lehetne, en nathas lettem, de nincs lazam es csak vizes orrfolyas, ami lehet, hogy csak a festestol... na majd kiderul. Gergo korosztalyat amugy se oltjak, mar 19hos:)

     

    Tamaska nem biztos, h. konnyebb este lesz, ha majd jarni is tud.) nekem legalabbis ez a tapasztalat. G. most mindenre fel akar maszni es ha sikerult, akkor felallni ra, de nem hagyom, es megvan a hiszti. 

     

    Karacsony.Van itt nlc-n egy nagyon jo karacsonmyi topic, onnan mentettem mar le ssok szep, jo, es otletes doolgot, es mar vettem par dekorcuccot es ajandekokat is. A kony az tuti, van belole amugy is, mert ha veszek, altalabna elore gondolkozva e sugye enni nem ker, sok hely nem kell neki, de tegnap is rendeltem booklineon par konyvet. Sajat reszre szoktam antikvar konyvet is, nagyon jo alapotban volt, senkis e mondana meg, hogy masodkezbol valo. vagy csak szerencsem volt, de szerintem sosem volt kinyitv. Gyerkocok, a konyvon kivul: Gergonek egy olyan csattogos lepke elven mukodo setalos madar, amit tologatni kell, abbol indulva, higy a funyirot imadja tologatni. cseninek katicas szoliter a fakopancsbol mindketto, meg hajbabigyok, bar ezt lehet, h. elobb megkapja, ui. holnap babazsurra megy es a kislanynak is ezt vettunk, lehet o is ker majd... Aztan vettem egy fejleszto programcsalad doksijat, van benne minden, bar inkabb iskolasoknak valo, de par dolgot pl a kartyakat mar most megkapja szerintem. Gergonek meg tervezek vaami autot vagy ki tudja. Ferjemnek meg nincs otlet, anyukamnak masszirozo es agynemu, meg aprosagon, kenve az otlet. Tesomeknak talan konyv az egesz csaladnak, gyerekeknek is. Van meg ilyen otlet, hogy sk. mezeskalacs vagy masaprosuti, likorfelek, fuszerolaj, ezeket mind az emlitett topikrol, ha erdekel valakit, gyonyoru karacsony a neve  a topiknak. Azt hsizem hirtelen ennyi, megyek dolgomra, udv es jo egeszseget Mindannyiunknak:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. november 11. 21:5836244.

    Sziasztok, de jó, hogy írtál te is, Dia:) Hát, én aztán megértem a háromgyerekes lefáradásodat... (nem, mintha kettővel ne lehetne teljesen kikészülni:))), nekem is voltak mostanában olyan napjaim, amikor este úgy éreztem, már csak kiabálni van erőm... Rossz ez a mocsok idő, nem lehet kimenni, túl sok az energiájuk, amit szimpla vadulással vezetnek le...

     

    Na, most nincs időm sokat írni, csak annyit, hogy az oltást szerencsésen átvészeltük, azt kivéve, hogy Barnuson aznap estére jött ki az ovis hányós vírus (másnapra el is múlt), nem volt semmi. Annyira folyik az orruk, mint máskor ilyenkor.

     

    Tegnap volt az origón egy nagyon jó összefoglaló, négy nevesebb orvos, köztük Kulcsár Andrea és Mészner Zsófia, akik a László oltási ambulanciáján oltották Annát is, mondják el a véleményüket. A feltételezett hosszú távú hatásokról is (ill, hogy szerintük ilyenek nincsenek). Én nyugodtabb vagyok így, most még volt oltás, volt időpont, nem kell később kapkodni.

     

    Sziasztok, most csak ennyi:) Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_190662
    Torolt_felhasznalo_190662
    2009. november 11. 13:3636243.

    Sziasztok!

     

    Jó volt újra olvasni titeket!!!

     

    Nem is tudom mit írjak, olyan régen jártam itt. Jól vagyunk, mindenki egészséges nagyjából. 

    Tamás már elmúlt kilenc hónapos, vidám kis vasgyúró. Sokszor megfeledkezik a kapaszkodásról és egyedül álldogál már. Sokat vigyorog, és állandóan szopizni akar, amit én egyre nehezebben viselek. Főleg azt, hogy úton útfélen rám akar cuppanni. Ha tehetné, simán ellenne anyatejen szerintem. Az éjszakák azóta is katasztrófálisak. Időnként pár napig aludt, de három-négy nap után újrakezdi az ébredést. Persze mindig van mire fogni, pl. fognövekedés, nátha miatti orrdugulás, stb., de valójában gőzöm sincs, hogy mi a baja. Éjjelente minimum háromszor felkel, de általában többször is, kicsit szopizik, majd jó esetben visszaalszik. Emiatt aztán az éjszaka második felét általában már a mi ágyunkban tölti.

     

    Lenke sokat betegeskedett októberben. Egy enyhe kis köhögéssel kezdte, majd kétszer rosszabb lett, végül antibiotikumot kellett kapnia. Utána jött a majdnem két hetes őszi szünet, úgyhogy eddig a szeptemberi egy hónapos ovibajárás után egy hónap szünet következett neki. A betegség óta valahogy nem az igazi, nagyon hisztis, sokat sír, kezelhetetlen. Gondolom, hogy sok neki az ovi, meg biztos Tamás miatt is féltékeny. Próbálok nagyon sokat foglalkozni vele, de iszonyat nehéz, mert kb. két perc hiszti után legszivesebben jól elfenekelném.

     

    Julcsi jól van, nem betegeskedik. Most megint újrakezdtük szegénykémnek a "kínzását" az oviban való beszéd miatt, mert idén megint nagyjából nulla, amit produkál. Több helyre is hordom elkezdtünk pszichológushoz járni, meg az óvónénikkel is egyeztettünk. Egyelőre még nincs eredmény.

     

    A lányok járnak balettra, nagyon szeretik, folyton táncolnak azóta itthon is.

     

    Összességében jól megvagyunk, legalábbis amikor a lányok oviban vannak napközben, akkor Tamáskámmal mindent el tudunk intézni, délután már csak a játék marad. De amikor Lenke is itthon volt, akkor enyhén szólva katasztrófális állapotok uralkodtak itthon. 

    Viszont a sok program miatt, no meg a Tamás éjszakai élete miatt én olyan szinten lefáradok minden nap, hogy általában úgy érzem magam, mint akit kifacsartak. Nem gondoltam volna, hogy a gyereknevelés fizikailag ennyire fárasztó dolog. Nagyon várom már, hogy Tamás megtanuljon járni, mert nehéz folyton mindenhova cipelni.

     

    Jó, hogy szóbakerült az oltás, még én is gondolkozom, nem tudom, hogy mi legyen. Nem igazán hiányzik egy influenza, ha a családban elkapjuk, mire mindenkin végigmegy, beleőszülünk, és jó ha gond nélkül megússzuk.

     

    Karácsony??? Még fogalmam sincs. A lányok már gondolkoznak, de még nem döntöttek. Illetve hetenként új dolgot szeretnének. Egyelőre még csak azon kezdtem gondolkozni, hogy hova rakjuk a karácsonyfát, ahol van esély, hogy túlélje Tamás támadásait.

     

    Tudom, hogy már évek óta nem láttátok a gyerekeket, majd megpróbálok fényképet is felrakni....

     

    Dia 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. november 10. 22:4636242.

    Sziasztok!

     

    Bori, Zina: köszi a mosogatógépes válaszokat! Zina: nagyon szép a konyhád! Irigykedek ezerrel!!

     

    Oltás: még egyelőre kitartok a nem-oltunk álláspont mellett. Igazából nem a beadás utáni mellékhatásoktól félek, hanem a hosszú távú hatásoktól. Állítólag vannak olyan összetevői az oltóanyagnak, ami veszélyes lehet....

     

    Mi jól vagyunk. Bár ma este elkezdett folyni az orrom... Szombaton "gyerek-mentes" napot tartotunk a férjemmel. Votlunk falat mászni, fotókiállításon, étteremben és teaházban egy baráti párral! Nagyon jó volt!  Lányok jól vannak. Holnap Márton-nap lesz az oviban, Ivett már nagyon várja! Meg persze a karácsonyt is, kb. naponta írat velem újabb és újabb kívánságlistát!!

     

    Ti hogy álltok a karácsonyi beszerzéssel? Tudjátok már, hogy miket kapnak a gyerekek? Nálunk: lego, baba, társas, playmobil, könyvek. Ha vannak jó karácsonyi menü-ötletek, arra is kíváncsi lennék!

     

    Szép hetet mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2009. november 10. 07:1636241.

    Itt is megemberelhetné magát az idő egy kicsit, már 4. napja 36 fok van, és még pár napig ez lesz, azt jósolják! Sok-sok éves rekord dőlt meg ezzel, novemberben még nem kéne ilyen meleg legyen.... Szerencsére éjszaka, hajnalra még lehűl a levegő (20 fokra). Mi lesz velünk egész nyáron ilyen hőségben?

     

    Hát akkor én a nem beépítettet preferálom, szerintem uncsi, ha az egész konyha csak konyhabútorból áll, jó az, ha meg van törve mosogatógéppel, hűtővel, tűzhellyel... Na, de ez csak az én véleményem, Titi, ahogy tetszik!

     

    Cicimic, gyerekek jól vannak az oltás után? Semmi mellékhatás? (remélem)

     

    Diáékkal mi lehet, nagyon régen jelentkezett.....

    előzmény:
    cicmic74 (36240)
    2009-11-06  15:39
  12. 2009. november 6. 15:3936240.

    Sziasztok!

     

    Igen, Zina, így van nálunk is a mosogató. A beépített olyan, hogy a mosogatógép ajtaja kívül ugyanolyan anyagból van, mint amilyenből a konyhabútor készült. De nagyon szép a konyhád, és a sütővel meg harmonizál is:)

     

    Még a múltkor kérdezted, hoyg mi volt Diánál. Vicces módon mindenkinek már csak a kis gyerekei voltak ott, sőt, Diánál ugye már a harmadik generáció. Timivel volt Emma, velem az ikrek, Diánál meg Tamás. Jó volt, egészen jól tudtunk beszélgetni is, csak arra nem volt időnk, hogy fényképezzünk:)

     

    Na, megkaptuk az oltásokat, a gyerekek a hagyományos influenza ellenit jövő héten kapják, nekik nem adják egyszerre a kettőt, a férjem és én megkaptuk mindkettőt.

     

    Engem nagyon megnyugtatott, hogy a gyerekorvosunk tegnap volt annak a nőnek az előadásán, aki a László kórházban a fő-fő oltási szakértő, Annával hozzá kellett járnunk tavaly. Tegnap elmondta, hogy túl vannak az első két héten, kb. 300 gyereket oltott, és semmi mellékhatás nem mutatkozott. 

     

    Én most azért kicsit nyugodtabb vagyok, bár tiszta szívemből remélem, hogy tök felesleges volt az egész, és azoknak sem lesz kutyabaja, akik nem oltatják magukat:)

     

    Stoky, a te képeidre nem is írtam, hogy milyen aranyosak, Petra és Domi már összeszokott párocska:)

     

    Zina, a te nagyfiad meg akkor elkezdte a nagybetűs Életet (azaz csajozik:), és igen, valószínűleg borzalmasan gyorsan telik az idő, amikor elkezdtünk itt fórumozni, még olyan kisfiú volt ő is, nem?:)

     

    Na, mindenkinek jó hétvégét, jó lenne, ha az idő megemberelné magát egy kicsit...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791069 (36239)
    2009-11-05  23:19
  13. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2009. november 5. 23:1936239.

    Sziasztok!

     

    Oltással kapcsolatban én is elmesélném, hogy itt május-június környékén tombolt kicsit az influenza, páran meg is haltak (3-an, azt hiszem), és az oltás ingyen bárkinek elérhető, de nem kötelező. De itt most tavasz van, majdnem nyár, inkább a téli évszakban fenyeget. Én nem oltattam be magunkat, meg egyelőre nincs is szándékomba - de itt járvány, meg hiszti sincs!

     

    Pont most kaptam levelet a kanadai barátnőmtől, ő írja, hogy épp otthon van táppénzen az egyik gyerekével, akinek sertésinflueznája van. Ott is elég komolyan veszik, az iskolából küldik a leveleket ezzel kapcsolatban stb. Kíváncsi leszek mi lesz velük, merthogy 4 fia van a barátnőmnek, és most csak az egyik beteg egyelőre.....

     

    A mosogatógépen Blanco, és a konyhapult alá van beszerelve - a beépíthető mást jelent ugye? Mellékelek egy képet (ha találok) - nekem tetszik így, ahogy van!

     

    Stoky, tök jó, hogy ilyen jól összejöttök időnként Monával - a gyerekek is nagyon aranyosak együtt! Szép képeket raktál fel! Ez a csigás ötlet nálatok is tök jó, főleg, amiért adják . Timiről régen meséltél, mi újság vele?

     

    Közben kitaláltuk a mai programot, rohannaom kell 

    előzmény:
    Titi75 (36237)
    2009-11-05  12:55
  14. 2009. november 5. 21:0336238.

    Szia Timi, csak gyorsan:

     

    Én oltáspárti vagyok, holnap oltatom a három gyereket, és már a mi oltóanyagunk is itt van, csak el kell mennünk beadatni. Mivel nem vagyok orvos, az ismerős és saját orvosok véleményét vettem figyelembe, és mivel ők ajánlották, illetve Barnus és Anna esetében az "alapbetegségek" (asztma és ITP) amúgy is ajánlott, nem sokat vaciláltam. Persze tudom, hogy az orvosok álláspontja sem egységes, valamint, hogy mint mindenbe, ebbe a témába is belefolyt a politika, meg a különféle érdekek, ami persze engem is mérhetetlenül dühít.

     

    Amerikában az öcsémék gyerekei már megkapták, Németországban ingyenes és azt hiszem kötelező, szóval azt hiszem, azért nem csak hiszti a dolog. Amúgy az persze simán lehet, hogy végül nem is lesz nagy járvány, meg az is, hogy enélkül is megúsznánk, de inkább biztosra megyek. Az oltás mellékhatásaitól én nem tartok. 

     

    Mosogatógép: nekünk különálló van, de úgy, hogy a tetejét le lehetett csavarozni, így befér a konyhalap alá. Szóval előről különáll, felülről nézve nem lóg ki. Ez is egy opció, szerintem nem csúnya:)

     

    Mi is jól vagyunk, Andris két napja már nem sír reggel a bölcsiben, és délután iszonyú édesen játszanak egymással, amikor megyek értük:)

     

    Na, jó éjt, még megy a vernyák a gyerekeknél:(

    előzmény:
    Titi75 (36237)
    2009-11-05  12:55
  15. 2009. november 5. 12:5536237.

    Sziasztok!

     

    Stoky: szupik a képek! Helyesek a gyerekek!!  Élményfürdőbe mi úgy szeretnénk majd menni, hogy hétköznap (mikor nincs szünet). Valószínűleg egy pénteki nap lenne, remélem akkor nem lesz tömeg! Jó lenne, ha tudnánk találkozni!!!

     

    Zina:  kicsit szomorúan olvastam a soraidat, mikor a hazajövetelről írtál. Ezekre nem is gondoltam! Pedig olyan jó lenne személyesen találkozni....

     

    Mi jól vagyunk.  A hét eleje elég zűrös volt, rengeteg mindent kellett csinálnom (süteményeket sütöttem, nem tervezett házimunkák, fogorvos stb.), ma végre nyugi van, Emma is alszik. Tegnap Ivett sem volt oviban, mert hajnalban hányt. Szerencsére délelőtt már semmi baja nem volt.

     

    Két dolog van, amivel kapcsolatban érdekelne a véleményetek.

    Az egyik a H1N1 oltás: én egyelőre az oltás ellen vagyok, az oviban sem engedtem beoltani Ivettet.  A férjem viszont hajlana az oltás felé.... Zina! Nálatok van védőoltás? Ausztráliában is van "hiszti"?

     

    A másik: végre zöldutat kapott a mosogatógép projektem!!  Viszont egyelőre csak azt tudom, hogy mely márkák jöhetnek szóba (Bosch, Siemens, Aeg, Gorenje). Amin dillemmázok, hogy szabadonálló v. beépíthető legyen. Jelenleg egy kb. 30 évvel ezelőtti konyhám van, egyedül a sütőm és a főzőlap új (2 éves), ezek beépíthetők és a férjem csinált nekik külön "dobozt". Azt még nem tudom mikor lesz új konyhám, szerintem még 3-4 évig nem lesz anyagi keret... Szívem szerint beépíthetőt vennék, mert azt szépen el lehet rejteni, de nem tudom, hogy ez az esztétikai szépség megéri-e azt a kb. 30-40e plusszt, amennyivel a beépíthetők drágábbak a szabadonállóknál. A barátnőm szerint a szabadonállót könnyebb "kibányászni" a pult alól, ha szerelni kell. (Neki szabadonálló van). Kinek milyen tapasztalatai vannak?

     

    Előre is köszi a válaszokat!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. november 1. 08:3836236.
    még pár...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. november 1. 08:3636235.
    hoztam a képeket :
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. október 31. 21:1536234.

    sziasztok!

    jelentkezem!  

    megérkeztünk kirándulásunkból, Pesten voltunk Monáéknál, ahol 2 szupi napot töltöttünk.  

    szerencsére az időjárás is kedvezett nekünk, nagyon jókat kirándultunk, és a gyerekek (szerintem) nagyon jól megvoltak egymással. képeket is csatolok majd, de még nem néztem át őket én sem.

    Zina: aranyos Levente a képeken, ez a gyertyafényes vacsi! és az a virág! nagyon ügyes! remélem tavasszal én is hozhatok majd hasonló képet, mert a kisfiammal együtt ültettük pár hete a tulipán-nárcisz stb. hagymákat a kertben. nálunk is van hasonló az oviban, mint nálatok a dinó! mi ugye a csiga-csoportba járunk, és van 1 plüss-csiga, amit hetente 1 hétvégére elvihet valaki, aki azon a héten önmagához viszonyítva nagyot alakított... (nem jó volt, hanem olyat csinált, amit nem szokott, pl. segített, vagy nem verekedett, vagy ilyesmi, remélem érthető) 1x már volt nálunk is a csiga, ja és mi levelet írunk a többi csoporttársnak, hogy mi történt a Csiga Csillával a 7végén...

    nem lehet egyszerű számotokra ez a hazajövetel-kérdés, emiatt nem irigyellek... (de amúgy nagyon!  )  pl. most is; nálatok itt a nyár, mi meg nem győzünk beöltözni meg fűteni...

    Titi: csajok is nagyon édesek a képen! mindketten nagyon szépek.  é-gázhoz nem fűzök kommentárt, pedig volna mit, egyszóval köcsög bagázs az e-onnal együtt!

    termálfürdőben épp most voltunk csütörtökön délután, azt hittük nem lesznek sokan, de nem jött össze... nem tudom, mikor érdemes menni, hogy ne legyen nyomor... de azért szólj, ha megvan az időpont... remélem tudunk talizni.

    Bori: köszi a linket, én már be is tettem a kedvencekbe, meg olvasgatom. nagyon jó olvasni rólatok és a képek is szuperek.   gratula a brüsszeli munkához! remélem álmaid valóra válnak! minden téren...

    na megyek mégnézem a képeket, ma vagy holnap hozom!

    további jó 7végét mindenkinek!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2009. október 31. 04:2736233.

    Hát lemaradtatok - nem volt könnyű szülés Kb. tavaly decemberben jött rá nagyon az udvarolhatnék, ki is fogott egy kiscsajt, akivel mindenféle probléma van, szerintem több, mint egy átlagos kamasz-gond.... Szenvedett pár hónapig mellette, de aztán szerencsére szakítottak (nagy kő esett le a szívemről). Utána jött egy időszak, amikor minden 2 hétben másik csajba volt beleesve, de most már tán 2-3 hónapja is kitart az egyik lány mellett! Ez kis aranyos, nekem is szimpatikus, Lala sokat van náluk, a lány szülei is szeretik, viszik látogatóba a nagymamához is, meg együtt nézik a birkozást, focit stb. Örülök neki!

    Olyan hihetetlen, hogy ez már ilyen nagy ló, nemrég még őt hordtam az oviba......

     

    A hazamenéssel az anyagiakon kívül több probléma is van.... De már az anyagiak önmagában is pont elég nyomos.... Szóval: nyári szünet otthon, itt téli komoly iskolába járás, év közepe! Csak 2 hetes szünetek vannak mindig, csak nyáron (december-januárban) 6 hét, akkor viszont otthon van elvileg hó meg fagy! A hazamenetel költségeit komplett téli ruhanemű vásárlása is terhelné, pluszban azért én nem igazán vágyom a télbe, rövid napok, hideg stb. Levente meg iskolás lesz, szóval majd mindig pótolhatunk....Na, de ezek lehet csak könnyen megoldható kifogások, igazából pénz kérdése az egész..... Ja, meg ha mennék, semmiképp nem szeretnék rövid időre menni, minimum 8 hét - sok az átállás, nem csak nappal-éjszaka, hanem évszak is, meg messze van, meg úgyis ritkán megyünk szóval leginkább 3 hónapra, fél évre mennék haza.... Na, ezt azért sok(ba kerül) (Nagy Sóhaj)

    Amerika sokkal közelebb van.....

     

    Majd lefotózom nektek a dinos füzetet - tényleg aranyos, főleg az, hogy Levente olyan nagyon boldog volt, hogy végre ő került sorra

     

    Titi, Bori nagyon jó volt olvasni a beszámolóitokat! Tegyétek gyakran, élvezem! Ja, itt az úszodákba nagyrészt a bébi medence olyan 5 éves korig jó, pancsolónak, szóval, ha kisbabám lenne, símán ott lehetnénk Leventével, mert neki is való! Úgy értem nincs ilyen, hogy 0-2, meg 3-6-ig osztályozott medence....

     

    Fülledt dög meleg van.....

    előzmény:
    cicmic74 (36231)
    2009-10-30  09:33
  20. 2009. október 30. 22:1836232.

    Sziasztok!

     

    Zina: köszi a dicséretet! Szerencsére Ivett egyre többször játszik Emmával, mindig kitalálnak valami vicceset, rengeteget nevetnek együtt. Mostanában szeretnek bemenni Emma ágyába és ott játszanak. Emmát persze mindig jobban érdeklik Ivett játékai, mint az ővéi, ez Ivettnek nem mindig tetszik. Néha előfordul, hogy megkér: "Anya, vidd ki Emmát, egyedül szeretnék játszani!" Egyébként nagyon szeretik egymást. Olyan édes Emma, mikor csücsörítve közelít Ivetthez, hogy puszit adjon neki. Nagyon kis érzelmes csajszi. Csütörtökön voltunk Ivett egy ovis társánál és ott a nagytesót állandóan ölelgette Emma, pedig akkor látta életében először. Ja! Ivettet "Í-nek" hívja. Általában a szavak első szótagját mondja, 3 szó van, amit teljesen kimond: apa, hoppá és bebe (a barátnőmék kutyája) + meg persze az állathangokat utánozza.Sok mindent megért, de kevesebbet szót tud, mint anno Ivett. Viszont már most látom, hogy sokkal jobban kell rá figyelni, mert semmi félelem érzet nincs benne. A múltkor a fotel karfáján állt! Mindenre felmászik, imád lépcsőzni!

     

    Tényleg jó ötlet ez a dínós könyv! A gyertyafényes vacsi is szupi! Milyen figyelmes Levente!!

     

    Bori: Bizonyos szempontból, jó ha ugyanannyi felnőtt van a családban, mint gyerek. Debrecenben is a gyerekmedence (3-6 éves korig) a földszinten van, a bébipancsoló (0-2 éves korig) pedig egy szinttel feljebb, így én voltam Emmával, a férjem Ivettel.  Pesze a legjobb az volt, mikor együtt négyen bementünk az élménymedencébe (Ivettnek a sodrófolyosó a kedvence).

     

    Nagyon ügyes Barnus, hogy már be tud ágyazni! Nálatok egyszobában alsznak mindhárman, ugye? Nálunk kicsit "gáz" az esti alvás, mivel Ivett velünk szokott aludni. Emma 8 körül szépen egyedül, sírás nélkül elalszik a gyerekszobában. Ivett ilyenkor még fent van. Aztán fél 9 -9 között ő is megy aludni, de a mi ágyunkba. Itt mese, majd alvás. Tegnap bevittem a saját ágyába, de a mocorgásra Emma felébredt...

     Stoky: a győri élményfürdő továbbra is tervben van!

     

    Hu, nagyon fáradt vagyok. Ma megint lóti-futi napom volt. Képzeljétek! Október 1-jétől egy másik gázszolgáltatóhoz szerződtünk át. A héten jött is a végszámla az égáz-tól ,hogy túlfizetésünk van. Bementem reggel az ügyfélszolgálatra, hogy visszafizessék a pénzt, erre közli a nő, hogy túl korán jöttem, még nincs pénz a pénztárban. Csak akkor tudnak kifizeti, ha az aznapi befizetésekből összejön annyi, hogy abból a kifzetéseket is rendezni tudják! Így eljöttem, megadtam a számomat, aztán kb. 2 óra múlva hív, hogy már van pénzt a pénztárba, mehetek... No comment... Közben vásárolni is elugortam (Spar, DM, kertészet), a temetőben is megcsináltuk a sírt a húgommal, és a segítségével megkezdtem a nagytakarítást (az ablakpucolás kipipálva). Megyek is aludni, mert mindjárt ledölök a székről...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. október 30. 09:3336231.

    Barátnő??? Erről lemaradtunk, nem?:)

     

    Nálunk Andriska ejt mindent v-vel, vön a mama, meg vonda Anna (a ronda helyett, ha éppen veszekednek).

     

    Később nem tudtok olyat csinálni, bár gondolom rengeteg pénz, hogy egy nyári szünetre hazajöttök Magyarországra? Szerintem kamaszkor végéig irtó hamar átszokna az itteni kiejtésre. Másfelől úgyis ott fogtok élni, és szerencsére az angol meg jól megy neki.

     

    Az öcsémék ikreinél érdekesen alakult, mert kb.  4 éves korukig nagyon amerikai akcentussal beszéltek, aztán idén nyáron hirtelen nagyon jól ment már nekik a magyar is, de ők egyelőre jönnek minden évben haza, talán úgy könnyebb...

     

    Munka: továbbra is 2-3 napot dolgozom, és ezen nem is szeretnék változtatni, mert sajnos 6-ig tart a munkaidő, mire hazaérek, negyed 8, épp már csak fürdeni, mesélni van idő. Ebből bőven elég 2-3 nap. A többi munkát itthonról csinálom, ha van. Most épp van, úgyhogy megyek is:)

     

    Sziasztok, szép napot! Itt gyönyörű őszi napsütés van végre.

     

    Ja, ez a dínós füzet nagyon jó ötlet! Meg a gyertyafényes vacsora is:) Nálunk Barnus most néha eltűnik, és mire előkerül, beveti az összes ágyat a gyerekszobában..., és annyira örül, hogy én annyira örülök:)))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791069 (36230)
    2009-10-29  22:22
  22. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2009. október 29. 22:2236230.

    Csak az unokanővére van odáig érte (az iwiw-n)Amúgy pár hete levágatta a haját, (gondolom a barátnője unszolására- nem az enyémre!) előbb a fodrász megtépte kicsit, aztán hazajött hisztirohammal, hogy ő milyen ronda lett és le kellett toljam a géppel! A hosszú haja mindig a szemébe lógott, mikor levágtam, Levente megjegyezte: Jé, így néz ki a Lala?

    Most lett vége a télnek, ilyenkor mindig besötétedik Levente haja, nyáron majd kifakul ismét! Nem tudom meddig, mert gondolom felnőtt korában csak barna haja lesz, mint a szüleinek.... Lala is sokáig szőke volt, valamikor barnává vált a haja.....

     

    Nálunk, az oviban van egy kis plüss dino, amit körbeadnak, minden alkalommal másik gyerek viheti haza, és van hozzá egy könyv - Saurus kalandjai a Socrates csoportban, amibe minden gyerek szülei készítenek egy oldalt arról, hogy amikor náluk volt Saurus, milyen kalandokat élt át, fotókkal tarkítják - nagyon jópofa dolog! Most épp nálunk van, Levente hurcolja magával mindenfele és folyton folyvást kéri, hogy fényképezzem le

     

    Timi, olyan gyönyörűségesek a lányaid, még mindig! Tényleg nagyon hasonlít Emma Ivettre, nekem valahogy olyan, mintha Emma Ivett lenne, és Ivett csak egy kislány - hisz Ivettről akkor láttam sok képet, amikor ekkora volt, mint most Emma, amióta nagyobb, ugye, ritkult a fotómutogatás is! Szóval, még mindig várom a fotókat - nem felejtek!

    Játszanak együtt a lányaid? Vagy hogy viszonyulnak egymáshoz?

     

    Bori, neked gratulálok a Brüsszeli szinkrontolmácsoláshoz, azért az nem semmi És most, hogy a kicsik bölcsisek, teljes munkaidőben fogsz dolgozni? Végülis nálatok is meglett a nyílászáró csere, jól emlékszem? Akartok még valamit újítgatni a házon?

     

    Mona, ezt a játékot nem tudom megnézni, többszőr is próbáltam, azt mondja, hogy nem működik a link Petrát a koraszülöttség miatt kellett a nevtan-ba járatni a terápiákra? A beszédjével mi a gond?

     

    Sajna, én látom Leventén, hogy sose lesz szép a magyar beszéde, csak azt, hogy anya is úgy kifacsarja, felviszi a hangsúlyt meg elnyújtja - szóval angolosan ejti ki! Az r betűt és az l betűt sem ejti ki, itt majd a suliba lesz logópédus, februártól. Saját magára azt mondja, hogy Vevente a neve, Lalára azt, hogy Jajos! Angolul viszont irtó választékosan és szépen beszél! Annak örülök, hogy a néptáncra szeret járni - heti egy alkalommal megyünk, és magyar gyerekdalok, népi játékokat tanítanak nekik - nem igazán tánc ez, mert még eléggé kicsit hozzá, van a csoportban 2 és fél éves is! 

     

    Stoky, tessék írni ide, meg Mona, te is! Nekem nem megy a havi, kéthavi 1 bejelentkezés, nekem olyankor fogalmam sincs, hogy miről írjak? Még az se jut eszembe, mit kérdezzek?

     

    Itt megérkezett a nyár, 30 fokok vannak sorozatban (csak több ne legyen!)! Tegnap kitakarítottuk Levente házikóját, alkotóműhelyét, készített is nekem gyertyafényes vacsorát

    előzmény:
    cicmic74 (36229)
    2009-10-29  20:02
  23. 2009. október 29. 20:0236229.

    Sziasztok, megnéztem vége a képeket, tényleg bámulatos, hogy milyen nagyok már a gyerekeink... Móna, Petra is jól "hozzáöregedett" a többiekhez, korábban ő mindig fiatalabbnak tűnt nekem, de már nem látom a különbséget, nagylányos ő is.

     

    Stoky, Barnussal is elkezdtük a focit, de egy alkalom után közölte, hogy majd 10 évesen szeretne legközelebb jönni, és aztán hagytuk is, mert a férjemnek sem volt szimpatikus az edző. Így nálunk marad az ovis torna, mármint ez is külön van, csak az ovis korosztálynak tartja egy nagyon jófej nő. Meg mindjárt indul a síszezon:)

     

    Zina, Leventének egyre sötétebb a hajszíne, ugye? Látom, a nagyfiad épp hosszúhajas korszakát éli, láttam, hogy a wiwen is kiszúrták már, hogy milyen jóképű lett, hehe:)))

     

    Timi, jó lehetett ez a fürdőzés, nekünk is ki kellene próbálni, de úgy érzem, több lenne az idegeskedés, mint az öröm. Most is épp lent ölik egymást, apai felügyelet mellett, megyek is...

     

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. október 28. 22:0336228.

    Sziasztok!

     

    Végre egy kis élet a fórumon!! De jó ezt látni és olvasni!

     

    Zina: hogy Neked milyen jó memóriád van! Valóban nem raktam még fel a képeket a játszótérről, az ok: még nincs. Ha nem felejtem el, holnap lefényképezem. A nyílászárók nem túl érdekesek, sima fehér műanyag... Irigyellek a tavasz miatt, itt most pár napig egész jó idő volt, de a hétvégére megint jön a lehűlés. Helyesek a srácok! Olyan nagyok már az 5 éves gyerkőcök is! Hihetetlen, hogy megy az idő...

     

    Stoky: szupik a képek! Mint mindig!! Logopédia: igen, itthon is kell gyakorolni, őszintén szólva mi kb. 1x csináljuk végig a feladatok, de így is jól halad. 

     

    Bori: mikor Zina említette a blogot én is rögtön rákerestem a google-val. Nagyon tetszik!!  Szuperek a képek és a szövegek is! Annyira árad minden sorodból a szeretet, tényleg nagyon jó olvasni!! A munkádhoz meg gratula! Nem semmi lehet szinkrontolmácsolni, főleg ilyen fontos helyen!! Nagyon ügyi vagy!!

     

    Rólunk: Ivett most "szabin" van. Ilyenkor kevesebb a gyerek, csoportokat is összevonnak, fogalkozások sincsenek, így inkább itthon maradt velünk. Ma du. a barátnőméknél voltuk játszani (mindig szerda a közös játszós napunk), holnap meg egy ovis társához megyünk. 

     

    Gyorsan lekicsinyítettem 2-2 képet a lányokról:

     

    További szép hetet! Kellemes őszi szünetet, akit érint! 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. október 27. 21:5536227.

    Sziasztok:)

     

    Én pár napja már be sem néztem, mondván úgy sincs semmi, erre tessék:) (persze ahhoz én is lusta voltam, hogy megtörjem a csendet...).

     

    Zina, tényleg elszóltad magadat:), de mivel tényleg nem sok forgalom van már, és akik maradtak a fórumon, azokkal tényleg szívesen megosztom a blogot, megírom nektek az elérhetőséget: http://borcsa.blog.nlcafe.hu/

    És nagyon jól esett Zina, hogy szereted olvasni. Amúgy mindjárt 3 éve, hogy írom...:)

     

    Mi is jól vagyunk. A kicsik jól vették a bölcsis beszoktatást, pontosabban Anna tökéletesen, imád járni, igazi kis stréber, Andris elég sokat sír reggelente, de a gondozónők elmondása szerint délelőtt 11-től kezdve már csak egymást kergetik Annával, nyoma sincs a bánatnak. Sajnos 3 hét után meg is betegedtek, úgyhogy másfél hét szünet után, csütörtökön viszem őket újra...

     

    Barnus "nagy középsős", nekik most voltak előadásaik, egy bemutató órájuk a Skanzenban, meg a tök-jó nap az oviban, amikor mindenféle tökkel, aratással, betakarítással kapcsolatos népi játékot, táncot, éneket mutatnak be. Végülis nálunk is összejött a logopédia, bár nem az oviban, hanem külön kell vinnünk délután, de ez legyen a legnagyobb gond.

     

    Múlt héten az én életemben is nagy esemény volt: először hívtak Brüsszelbe szinkrontolmácsolni az EU-hoz. Egy teljes hetet voltam a gyerekek nélkül (ráadásul mind betegek voltak...). Szerencsére a férjem és a szüleim szuperul vitték a dolgokat, de persze így is, a végén már elég volt meglátnom egy gyereket a közértben, már rámjött a sírás... Nagy volt az öröm a viszontlátáskor a repülőtéren:) A továbbiakat majd meglátjuk, rendszeresen nem tudok kijárni, az evidens, néha viszont jó lenne..., talán majd kialakul valami jó kis ritmus.

     

    Hát kábé ennyi, most is vár még rám egy kis munka, úgyhogy megyek is. Előtte még megnézem a képeket, amiket feltettetek:)


    Jó éjt mindenkinek!

    Bori

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
8 9 10 11 12

Címlap

top