Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 augusztusi babavárók

reli
Létrehozva: 2003. december 3. 23:44
Sziasztok,

újból, most jó néven megnyitom a topicot, szeretettel várok minden jelenleg reménykedő babavárót.

reli
  1. Torolt_felhasznalo_805759
    Torolt_felhasznalo_805759
    2003. december 7. 21:4726.
    Szia!
    Én úgy tudom, hogy amikor lemegy a hő, utána 6-12 órával van tüszőrepedés, tehát, ha az előtte lévő 2 napon nem voltatok együtt, akkor bele kell húzni :)) De ha igen, akkor jó, mert a "kiskatonák" két napig életben maradnak odabent.
    De állítólag tényleg nem szabad rágörcsölni, mert akkor nem jön össze, dehát amikor az ember annyira akarja, akkor nehéz a tudatosságot egyeztetni a lazasággal, nem? :)))
    Persze, majd jelzek, szerintem már unni is fogtok, annyira izgulok már most :)) Amúgy mi általában max 1 nap szünetet hagyunk, de ez nem tudatosan tervezett :))
    előzmény:
    reli (24)
     
  2. Torolt_felhasznalo_805759
    Torolt_felhasznalo_805759
    2003. december 7. 21:3925.
    Igen tudom, amikor mértem, nekem is csak a mensi után ment teljesen vissza a hőm, de eddig mások azt mondták, hogy nekik már előtte. . . Szóval azért ez egyéni lehet tényleg. Az, hogy mennyit megy fel szerintem szintén, a 3 tizedet minimumnak írtam, persze, lehet több is, nekem is több, de a könyvek általában ennyit írnak. :))
    A nyelv alattiról én azt hallottam, hogy az nem teljesen tuti, mert oda bejuthat levegő, és az 1-2 tizedet befolyásolhat.
    Igen, mozogni tényleg nem nagyon szabad, ezt elfelejtettem írni. . . :)

    Na jól kiveséztük a témát :)))
    előzmény:
    zsizbó30 (23)
     
  3. 2003. december 7. 21:2024.
    Kedves zsizbó30,

    a nevezett oldalt megtaláltam, és ünnepélyesen megígérem, hogy vezetni fogom.
    Egyébként most vált számomra világossá, hogy a termékeny napok a tüszőérés és a peteérés között vannak. Tehát, mielőtt a hőm elkezd le majd felmenni.
    Mi az előző ciklusban csak a pé körül a 10. és a 14. napon voltunk együtt, holott a 13. napon volt a pé.
    Az első túl korán volt, a második túl későn.
    Most majd jobban időzítek, de megfogadtam, hogy nem akarom ilyen görcsösen, hanem tervezve, de lazán. (könnyű mondani).
    DorkaOrsi, azért köszi a biztatást. Azért te is szólsz időben, ugye?!
    Ti két együttlét között mennyi szünetet hagytok?

    reli
    előzmény:
    zsizbó30 (21)
     
  4. 2003. december 7. 19:5223.
    DorkaOrsi!
    Nekem minden hónapban fent maradt a hőm! Szerintem ez nem biztos jel. A nyelv alatt is lehet mérni a hőt, a leglényegesebb az, hogy az ágy mellé kell készíteni a hőmérőt és a legminimálisabb mozgást szabad csak csinálni, és úgy mérni. Peteérésnél egy picit kb 1 tizedet lemegy utána akár 5-6 tizedet fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805759 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_805759
    Torolt_felhasznalo_805759
    2003. december 7. 19:4422.
    Szia Linda!

    Sajnálom :((
    De azért ne törj le, minden hónapban egyre nagyobb az esély. . . :))
    Szerintem is maradjunk együtt és szurkoljunk egymásnak, majd KisPipacs elöljár a jó példával és ad nekünk remek tanácsokat :)))

    Nekem rendületlenül fáj a cicim, de Neked is ez volt, igaz? Azért a remény hal meg utoljára. . .
    A hőmérőzésről én annyit tudok, hogy minden reggel közvetlenül ébredés után kell mérni hüvelyben vagy popsiban (de mindig ugyanott), és mindig ugyanabban az időpontban, lehetőleg kb ugyanannyi alvás után. Peteérés akkor van, ha hirtelen leesik a hőd az előző napiakhoz képest, majd másnapra - vagy pár óra múlva - már legalább 0, 3 fokkal feljebb megy, általában 37 fok fölé, de ez egyéni, lényeg, hogy a hónap elejihez képest minimum 3 tized fokkal magasabb.

    Én egy-két hónapig mértem, aztán meguntam, de most megint csekkolom, mert ha baba van, akkor fent kell maradnia 37 fölött. Egyelőre még fent van. . . Nade nem is kell(ene) még megjönnie. Még egy hétig legalább izgulhatok.

    Szóval szerintem is maradjunk együtt, én napközben csak néha tudok jönni, de esténként általában itt vagyok.
    Puszi mindenkinek!
    Dorka
    előzmény:
    reli (20)
     
  6. 2003. december 7. 19:3921.
    reli!
    A www. babapont. hu -n menj a lap legaljára. Ott kattints rá a Babaváró szóra. Amikor megnyílik egy picit menj lejjebb és lesz egy olyan, hogy Termékenység és fogamzásgátlás. Ott olvasd el a Természetes fogamzásgátlás és a termékeny napok meghatározása oldalt. Utána nézd meg a Nyomtatható táblázat a termékeny napok meghatározásához oldalt. Én azt vezetgettem. A doki ebből sok mindent ki tud venni, ha mondjuk pár hónap alatt sem jön össze a baba és akkor is ha összejön. Nekem egyébként az jött össze, hogy figyeltem az úgynevezet cervixnyákot. (Ez is le van itt írva!)
    előzmény:
    reli (20)
     
  7. 2003. december 7. 17:5720.
    Sziasztok,

    sajna én is csatlakozom mdora-hoz, ugyanis engem is megtréfált a természet. Hiába éreztem fura dolgokat, ma reggel megjött a mensim és görcsoldó hijján olyan rosszul érzem magam, hogy csak most tudtam végre leülni és leírni a rossz hírt.
    Egy kicsit le vagyok törve. Elvileg még lehetnék babás, de teszteltem is, és - lett.
    El tudnátok nekem magyarázni, hogy a hőmérőzésnek milyen fontos állomásai vannak, mikor van peteérés, stb. Illetve a mire különösen ügyeljek.
    Azt már tudom, hogy a mensi napján lemegy a hő. Nekem is 36, 6 volt ma reggel.
    Tehát maradok továbbra is reménykedő. De mivel ilyen aranyos csapatunk kezd kialakulni, (a ti beleegyezésetekkel) itt maradnék, és mdora-t is arra biztatok, hogy maradjon velünk, és szurkoljunk egymásnak a következő hónapban.

    Linda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805759 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_805759
    Torolt_felhasznalo_805759
    2003. december 6. 17:2419.
    Szia Linda!
    Nagyon szurkolok! Aztán beszámolni az eredményről, ne hagyd, hogy szitává lyukadjon az oldalam! :))
    előzmény:
    reli (18)
     
  9. 2003. december 6. 10:2718.
    Sziasztok,

    utólag elolvasva a levelemet, azt vettem észre, hogy a billentyűzet ördöge megtréfált. Valahogy mindig kimaradt egy-két betű. Bocsi, csak gyorsan írtam, és nem tudok gépírni.
    Most láttam, hogy a másik topic nevét is átírták végre 2004-re, de szerintem ez senkit se tévesszen meg.
    Én mostmár maradnék itt.
    Ha valaki igényt tart rá, akkor csak nyugodtan. . .

    Linda
    előzmény:
    reli (17)
     
  10. 2003. december 6. 10:0717.
    Szia DorkaOrsi,
    Én most szombattól hétfőig (26-28. nap) NEM várom a mensit. Lehet, hogy mire elolvassátok már érg kiderült az igazság.
    Mindenesetre nem nagyon gondolok rá, elfoglalom magam, és így talán nem izgulok annyira.
    Ma reggel "csak" 36, 9 C fok voltam, bár reggel 3-ig buliztam, amit igencsak eltér a jókislányos este 9 órás lefekvéstől. Gondolom ez is befolyásolja a reggeli hőt, valamin az is, hogy nem 7-kor mértem, hanem 9:30-kor. Amúgy már két hete fix 37 C fok.
    Judson, gratulálok. Akkor neked már biztos van pocid is!
    Tegnap a buli voltak pocakosok is, és úgy irigyeltem őket!

    Sziaztok, legkésőbb kedden jelentkezem a biztos eredménnyel.
    Linda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805759 (8)
     
  11. 2003. december 5. 21:1016.
    Sziasztok!

    Nekem a mensi első napjától(nov. 1. ) számított 26. napon már kimutatta a teszt, ráadásul nem is reggeli vizeletből, hanem délután! Iszonyú halvány volt a második csík, de egyértelműen látható! Aztán 2 napra rá csináltam egy újat, azt már reggel és akkor a második csík már jóval erősebb volt, pedig az is még csak a 28. nap volt. A harmadik tesztet a 33. napon csináltam(tegnapelőtt) és itt már nagyjából azonos erősségű volt a kontrollcsík és a második csík!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. december 5. 19:5715.
    Sziasztok!
    Nekem két napra meg is jött, mégis terhes voltam. Előtte meg volt tejem mégsem voltam terhes. A szúrás érzése azért van, mert a méh tartó szalagok nyúlnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. december 5. 19:3214.
    A nyakamat tettem volna rá, hogy megjön!! Szurkolok nektek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805759 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_805759
    Torolt_felhasznalo_805759
    2003. december 5. 19:0313.
    Hű, ez jól hangzik! Köszi!
    És gratulálok a babádhoz!
    előzmény:
    judson (12)
     
  15. 2003. december 5. 19:0012.
    Sziasztok! Az áprilisi fórumon vagyok, csak jöttem elmondani valamit. Azt hittem, hogy meg fog jönni, mert tök ugyanazok a tüneteim voltak. Feszült a cici, görcsölt a hasam, és írtó rosszul voltam. Le is küldtem egy felest( nekem néha csak a pia segít) aztán másnap egy fájdalomcsillapítót is. aztán csak nem jött meg!! remélem, nektek is sikerül!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_805759
    Torolt_felhasznalo_805759
    2003. december 5. 18:4611.
    Szia KisPipacs!
    Sajnálom, hogy nem vagy jól:(
    De persze ez nem baj, legalább biztosan tudod, hogy ott van a babád, ahol lennie kell, igaz? :))
    Mikor mész dokihoz? El ne felejts beszámolni!
    előzmény:
    KisPipacs (6)
     
  17. Torolt_felhasznalo_805759
    Torolt_felhasznalo_805759
    2003. december 5. 18:4410.
    Szia kicsimanó!
    Nagy-nagy gratula a bébihez! Jól vigyázz rá! :)) Olyan jó lehet, hogy már láttad!
    Ha már felhatalmaztál, kérdeznék: neked voltak tüneteid, mielőtt kimaradt a mensid? (mellfeszülés, hasfájás, ilyesmi?) Ha igen, mikortól?
    (Persze arra akarok kilyukadni, hogy nekem lehetnek-e ezek attól, vagy fő-fő hipochonder vagyok :)))
    előzmény:
    kicsimano (7)
     
  18. Torolt_felhasznalo_805759
    Torolt_felhasznalo_805759
    2003. december 5. 18:399.
    Egyébként folsav főleg a spenótban, salátában, avokádóban, narancsban, banánban és diófélékben van. De babásodás előtt és várandósság alatt azért mindenképpen ajánlják, hogy tablettában is szedjük. Én napi egyet szedek (+ Elevitet), de van, akinek napi 2-t mondott az orvosa a 3 mg-osból. . .
    előzmény:
    reli (5)
     
  19. Torolt_felhasznalo_805759
    Torolt_felhasznalo_805759
    2003. december 5. 18:348.
    Szia reli!
    Azt hiszem, sorstársak vagyunk, nekem is szurkál, illetve mensi-szerűen fájdogál a hasam és iszonyúan feszül a cicim. . . Én is reménykedem:)
    Neked mikor (nem) kellene megjönnie?
    előzmény:
    reli (5)
     
  20. 2003. december 5. 13:117.
    Sziasztok lányok!
    Kiváncsiságból kukkantottam be ide hozzátok, mert még én is friss mama vagyok a 10+3-al, de azért már közeleg a várva várt 12. hét.
    A kicsi szúrkálódás természetes, mivel tágul a méh és csinálja a helyet a pici magának. Én az utolsó mensitől számított 38. napon voltam, akkor már volt egy 4mm-es petezsák, majd 8+5 naposan amikor már a kis pacát mértük CRL18mm. a következő UH 11+6 naposan lesz amikorra a többiek leírása alpjám, már egy CRL70mm-es mozgolodó bébit fogok látni. Ja a 8+5 uh-n már a szívét is lehet látni érdemes majd videókazit vinni:) Ha bármi kérdésetek vann írjatok akár privit is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. december 5. 08:366.
    Szia Linda!
    Igen, a 33 így jött ki, de nekem nem 28 naposak a ciklusaim! Igazából elhatároztam, hogy ha nem jön meg, most pénteken veszek tesztet, de nem bírtam ki idáig. . . Viszont amíg nem jön meg, addig még nem biztos semmi, tévedhet a teszt is, meg hát azok a fránya hormonok is olyan kiszámíthatatlanok!

    Nem tudom, te mit olvastál a kicsi szurkálásokról, nekem néha igencsak erősek voltak! Most már inkább olyan tompa nyomás, de még mindig megijedek, ha erősödik. Ráadásul ez az első nap, amikor igazán vacakul éreztem magam reggel, nem is tudom, örüljek-e vagy sírjak. . . Azóta sem bírtam enni semmit, a gyümölcslétől meg ég a gyomrom. Hát, szóval nehéz helyzet :)

    Én vettem Elevitet a napokban, pont a lányok hatására. Ez egy vitaminkészítmény, amiben van vagy tucatnyi vitamin, meg nyomelemek, meg egyéb hasznos dolgok; azt írták, hogy a terhesség és szoptatás időszakában megemelkedett vitaminszükségletet fedezi. A folsav legelőször ahhoz kell (nekem csak kellett volna), hogy a petesejtben minden rendben legyen, a tápanyagoktól kezdve az örökítőanyagokig. Nem tudom ezt igazán jól leírni, a napokban volt egy előadás a Mindentudás Egyetemén az anyai hatásokról, és az volt a lényege, hogy a test felépítéséhez szükséges összes információt az anya petesejtje tartalmazza (mitokondriális DNS? javítsatok ki, ha hülyeséget mondok); na és ahhoz, hogy ez tökéletes legyen, ahhoz kell nagyon egészségesen élni, no cigi, no kávé, no alkohol, és nyakonönteni egy kis folsavval. Azt nem tudom, milyen ételekben van, amióta tudom, azóta nézegetem, de csak egy gyümölcslé cimkéjén találtam; annak egy decijében 30 mikrogrammnyi van, az Elevitben 800. . . szóval nem hiszem, hogy ennyit csak táplálkozással be tudnánk vinni. Ugyanakkor meg engem is az vigasztal, amikor mi születtünk, még a géneket is alig ismerték, nem hogy folsavval tömték volna a kismamákat, aztán mégis itt vagyunk. . . :)

    Ha addig nem sikerülne "találkozni", mindenkinek nagyon jó hétvégét kívánok, és hozzon a Mikulás babócát. . .

    Zsuzsa
    előzmény:
    reli (5)
     
  22. 2003. december 4. 19:385.
    Zsuzsa,

    a 33. nap azt jelenti, hogy az előző mensid első napjához képest 33 napot kellett várni? Ez már elvileg túl van a 28 napon is legalább 5 nappal. Akkor én még ne izguljak, mert eddig mindig negatívot teszteltem. Ha jól számoltam, akkor 8-án lesz a 28. nap. Azaz csak ez után érdemes bármit is tesztelni, persze ha nem jön közbe valami "piros".
    Az apró szúrkálásokat én is érzem a hasamban, (nem is tudom melyik topicban olvastam) ilyen még nem volt korábban. A melleim is "energiától duzzadnak", holott nem vagyok egy Pamela Anderson. Szóval még mindig reménykedem.
    Egyébként a munkahelyen meddig szeretnétek maradni? Az enyém eléggé stresszes.
    Lehet, hogy nekem is el kellett volna mennem ebbe a Családtervező Központba? Bár ha most nem sikerül, akkor még mindig van időnk rá.

    mdora: Sokat hallottam az ELEVIT nevű gyógyszerről. Te azt szeded? Ez valami vitamin? Illetve emlegették a folsavat. Az milyen élelmiszerben található?

    Linda

    Linda
    előzmény:
    KisPipacs (4)
     
  23. 2003. december 4. 10:034.
    Szia Reli, én örülök az új topicnak! És nagyon-nagyon szorítok, hogy ti is augusztusiak legyetek. . . :)
    A teszt nekem a 33. napon lett +, de ez nem sokat jelent, mostanában volt 35-36 napos ciklusom is. Meg hát nem is nagyon mertem előbb, nagyon féltem attól, hogy negatív lesz. De állítólag tíz napos terhességet már kimutat, pedig én nem is a legextrább tesztet vettem meg. Ráadásul azt is olvastam, hogy ha először negatív lesz, pár nap múlva még lehet +, mert a szervezetedben akkorra halmozódik fel a babavédő hormon. Persze az elmúlt két hónapban nekem azt játszotta, hogy nem jön meg, nagy boldogan teszt, negatív, másnap reggel megjött. . . kétszer egymás után! Ebben a hónapban meg már nem is reménykedtem, meg nem is éreztem magam babásnak, aztán mégis. . . :)
    Az én édes párom annyira aranyos! Úgy vigyáz ránk, hogy már néha kicsit túlzás is, pedig még csak két napja tudjuk. . . Kihajigálta az összes veszélyes szert a fürdőszobából, mondván, én ne nyúljak ilyenekhez, majd ő kitakarítja :) (Na persze a körömlakklemosót azért nem kellett volna. . . ) Sőt, hétvégére elhívta a családomat, mert most lenne esedékes a kétheti hazamenetel, de én ne menjek oda, mert ott sokat dohányoznak, inkább jöjjenek ők, akkor kevesebb füst ér. . . Persze még nem tudom, hogy fogjuk kimagyarázni, nem nagyon szoktak ők idejönni, a babát meg karácspnyig nem áruljuk el.
    És alig várom már a hétvégét, hogy egy jót aludhassak! Délutánonként rendszeresen kidőlök ide az íróasztalra. . .

    Üdv, Zsuzsa
    előzmény:
    mdora (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_944346
    Torolt_felhasznalo_944346
    2003. december 4. 09:193.
    Szia reli!

    Visszatérve a Családtervező kp témára:
    szerintem akkor menjél, ha kiderül, hogy mégsem vagy terhes. Ha babát vársz, akkor úgyis megvizsgál majd az orvosod.
    Vagy még jobb, ha felhívod őket, és megkérdezed, hogy ilyenkor érdemes-e menni.

    Most hétvégén tesztelsz, ugye? Szorítok! :-)

    mdora
    előzmény:
    reli (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_652827
    Torolt_felhasznalo_652827
    2003. december 4. 07:152.
    Szia! Reli, Te most babát vársz 2004 augusztusra, vagy csak reménykedsz, mert ez nem derült ki világosan.
    Babaváró topik van néhány, pl. Új élet! , ahová szeretettel vár egy klasz csapat!
    Üdv: Taurus
    előzmény:
    reli (1)
     

Címlap

top