Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A család gyűlöli a párom

Torolt_felhasznalo_278760
Torolt_felhasznalo_278760
Létrehozva: 2003. november 29. 12:07
Sziasztok!

A helyzet a következő:
5 éve vagyok együtt a párommal.
Nekem is nehéz volt megszokni, elfogadni a barátom sokszor igencsak különc természetét és gondolkodásmódját, de a családom és a barátaim egyáltalán nem hajlandóak tolerálni őt.

Eleinte Édesanyámmal is jól kijött, mitöbb hozzánk is költözött, de nemsokkal később megromlott a viszonyuk.
A legnehezebb számomra az, hogy mind a barátom, mind a családom és barátaim engem "támadnak" utálatuk tárgyával. Tehát nekem szidja mindenki a másikat.

Persze mindannyian azt várják el tőlem, hogy mellettük döntsek és a másikkal szóba se álljak többet. Én erre nem vagyok képes és nem hiszem, hogy jó úton haladna bárki is aki érzelmileg ilyen szinten zsarol engem.

Odáig fajult a dolog, hogy 27 évesen csak úgy tudok találkozni a barátommal, ha itthon azt hazudom, hogy máshova megyek. És miután átmegyek hozzá, ő kezd el balhézni velem, hogy miért nem alszom ott nála, miért nem ez v. miért nem az...

Bizonyos fokig meg tudok érteni mindenkit. A barátomat azért, mert 5 éve vagyunk együtt ebből 1 évet nála laktam, mikor anyukámmal összeveszett és én is vele mentem.
És természetesen, ha nem is kedvelték és mindig megjegyzéseket tett mindenki, ha hozzá mentem, azért ott aludtam amikor csak akartam, volt hogy napokat haza se jöttem.
A családomat azért értem meg, mert tudom, hogy szeretnek és tudom, hogy csakis a javamat akarják.
Tisztában vagyok vele, hogy azért akarnak elszakítani a barátomtól, mert ők úgy látják, hogy nem illünk össze és kifejezetten rossz hatással van rám. Némileg igazuk is lehet...
De! Én akkor is úgy érzem, hogy ez az én döntésem! Nem vagyok egy naiv liba aki számára átláthatatlan a saját párkapcsolata. Nem azzal van gond, hogy nem látom a problémákat. Inkább az, hogy látom és mégsem teszek ellene. Állítom, hogy ez még rosszabb mintha nem is látnám...

Na mind1. Nem dühöngök. Csak olyan elkeseredett vagyok. Már nem telik el nap úgy, hogy valaki ne zaklasson.
Egyetlen esélyét látom a dolog megoldásának, azt, hogy most áruljuk a házunkat és ha eladtuk akkor én is külön mehetek végre.
És ha akarom becsukom az ajtót...

Lányok! Ha lenne ötletetek, hogyan javíthatnék a helyzeten, kérlek benneteket írjátok meg.
Köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. január 25. 19:5526.
    Miért van rád rossz hatással?
    előzmény:
    nae (1)
    2003-11-29  12:07
  2. Torolt_felhasznalo_804196
    Torolt_felhasznalo_804196
    2006. január 25. 19:3025.
    legyszi adjatok tanacsot minel hamarrabb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804196 (24)
    2006-01-25  17:48
  3. Torolt_felhasznalo_804196
    Torolt_felhasznalo_804196
    2006. január 25. 17:4824.
    sziasztok.az én páromat sem llátták szivesen de egy idő után már ugy tűnt hogy elfogadják.Most viszont amikor már kezdtek rendbejönni a dolgok a családi viták után a bátyámnak kislánya született és elhivtak keresztszülőnek.A probléma ott kezdődik hogy a páromat viszont nem hivták ami érthetően rosszul esett neki.a keresztelő még előttünk áll de nem tudom mit csináljak hogy senkit se bántsak meg.ti mit csinálnátok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_816428 (23)
    2004-09-07  17:34
  4. Torolt_felhasznalo_816428
    Torolt_felhasznalo_816428
    2004. szeptember 7. 17:3423.
    Sziasztok. Én is voltam hasonló helyzetben. Igaz nekem csak a családom egy része nem fogadta el a barátomat (aki már 11 éve a férjem). Ha fontos neked és szereted a barátodat akkor őt válaszd. Ha te vagy fontos a rokonoknak előbb-utóbb úgyis ők fognak megkeresni téged. Akinek nem számít a boldogságod azt felejtsd el. Hiszen nem az idős rokonokkal fogod leélni az életedet, hanem a szerelmeddel. Ő az aki melletted lesz több 10 év múlva is. Persze mindezt csak akkor, ha úgy érzed, hogy ő az igazi és boldogok vagytok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. december 1. 01:0022.
    Nae, ezt tudnád illusztrálni példákkal?: :)
    "nehéz volt megszokni, elfogadni a barátom sokszor igencsak különc természetét és gondolkodásmódját"

    Mert ebbe a személyiségzavartól a drogos képzelgésekig bármi belefér. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. december 1. 00:5521.
    Csak túl sokféle ember utálja egyszerre. . . A barátai is. . .
    Én is szókimondó vagyok, gyakran obszcén is, mégis szerettek mindig is. . . Azért sem értem. . . Főleg így hogy egy egyáltalán nem homogén közeg kb azonos elszántsággal és kérlelhetlenül utálja a srácot. . .
    előzmény:
    Milu (20)
     
  7. 2003. november 30. 23:2020.
    Ez egyáltalán nem biztos. Sok ember szemében már az is ok lehet az utálatra, ha valaki őszinte, szókimondó, van véleménye a dolgokról. Vagy csak egyszerűen más, mint ők, akár okosabb, valamiben jobb, sikeresebb. Vagy bármi. Azért nae mégiscsak 5 éve vele van, csak jobban ismeri és pláne jobban tudja, hogy neki mire van szüksége. Az ilyen családtól mentsen meg mindenkit a jóisten, nem irigylem szegény srácot:-(((
    előzmény:
    Kakaska! (19)
     
  8. 2003. november 30. 23:0119.
    Ahogyan nae írt róla, egyszerűen utálják a srácot, és nem egyszerű "nemhozzádvalókislányom"-ról van szó :)

    De nyilván oka van, amikor valakit ennyire szenvedéllyel utálnak. . . Főként hogyha azt feltéelezem, hogy a családja és a barátai is szeretik nae-t. . . Oka kell hogy legyen ilyen szintű utálatnak. . .
    előzmény:
    Milu (18)
     
  9. 2003. november 30. 22:1518.
    Én inkább a barátod oldalán állok. Miben nyilvánul meg, hogy ő nem elég toleráns? Mert konkrétumokat nem írtál és nem tudom elképzelni, hogy mi lehet az ő "bűne" egy ilyen helyzetben. Szerintem egy 27 éves ember párválasztásába szülőknek, családnak beleszólni pofátlanság. El lehet mondani a véleményüket egyszer, kétszer még az elején, de utána (főleg 5 év után) direkt mérgezni a saját gyerekük kapcsolatát, az nonszensz. Hogy egy 27 éves felnőtt embert olyan helyzetbe hozzanak, hogy hazudoznia kelljen, mint egy tininek, ennél nem lehet rosszabb, amit a párod csinál. De róla konkrétumot még nem írtál.
    előzmény:
    nae (4)
     
  10. Torolt_felhasznalo_597732
    Torolt_felhasznalo_597732
    2003. november 30. 21:4817.
    Ha összeköltözöl vele, akkor még nehezebb lesz az elszakadás. Akkor már sokkal több minden fog hozzákötni. Még most dönts, de ha összecuccolsz vele, akkor tuti nem lesz kiút.

    Jól fontold meg, hogy hogyan tovább!!!
    előzmény:
    nae (14)
     
  11. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2003. november 30. 20:5516.
    Biztos mazohid alkat vagy, vagyis szeretsz szenvedni. Akkor meg ne is lépj ki ebből a kapcsolatból. Ebben olyan jókat lehet vergődni, és olyan klasszul megaláz mindenki, és akkor lehet rájuk haragudni, hogy milyenek, nem?
    előzmény:
    nae (14)
     
  12. 2003. november 30. 19:4715.
    A döntésednél azt vedd alapul, hogyha szakítanál pótolhatatlan embert veszítenél -e el? Rosszabb lenne e az életed? Ha a válasz bármelyikre vagy együttesen ne, akkor lépj :) Általános, pótolható, semleges férfiakért értelmetlen a legszebb éveid, az érzelmeid, az energiád áldozni. . . S leginkább már az is gáz, hogy ezt az egész valami missziónak vagy valami tudatosan fentartandó kapcsolatnak éled meg. A szerelem nem szólhat erről, de még egy egyszerű haveri kapcsolat sem. . .
    előzmény:
    nae (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_278760
    Torolt_felhasznalo_278760
    2003. november 30. 19:1614.
    Hát igen. Pont ez a problémám, hogy úgy érzem képtelen vagyok elszakadni tőle.
    Biztos Te is ilyen vagy, hogy nem szeretsz váltani, mert gond van, hanem inkább megpróbálod valahogy megoldani a problémát. Folyamatosan. De hol a határ?. . .
    Mert baromi fárasztó, hogy míg "gróf úr" ül és csak a száját jártatja mindenért, mitöbb állandóan ő van megsértődve, addig te azon tépelődsz, hogy tudnál mindenkinek megfelelni.
    Tényleg teljesen belefáradtam. . .
    Néha úgy érzem magam mint egy skizofrén aki az egyik énjével próbálja győzködni a másikat, hogy bizony "gáz" van. De a másik énje eddig mindig meggyőzte, hogy türelemmel legyen. A kérdést 100x feltettem már magamban (mindegy "melyik énemnek" :o) ), hogy miért szeretek egy ilyen embert?! Nem tudom. . .
    A legjobban az fáj hogy igaztalan vádakkal bánt.
    Olyan dolgokat állít rólam amik nem valósak. Ilyenkor azon szoktam töprengeni, hogy sajnos ilyen buta és össze-vissza beszél csak hogy bosszantson, vagy hogy 5 év alatt nem volt képes megismerni.
    Bárhogy érvelek , rögtön mondom is magamnak az ellenérvet. Örök harc ez bennem és amíg nem vagyok képes magamban "rendet rakni", addig nem fogok tudni szakítani vele.
    Tudom unalmas lehet amiket írok, pláne, hogy ilyen hosszasan teszem :o) , de talán én is írtam valami használhatót.
    És bár önzőnek tűnhetek, de olyan jól esik még kiírni is magamból.
    előzmény:
    fuszer (12)
     
  14. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2003. november 30. 17:5513.
    rsz-el tökéletesen egyetértek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109131 (9)
     
  15. 2003. november 30. 17:0712.
    Szia nae!

    Eleg kiserteties szamomra az irasaid olvasni. Tulsagosan magamra, magunkra ismerek benne. Az en baratomat is nehezen fogadta el a csaladom - ha ugyan elfogadta, a barataim nagy reszet elvesztettem miatta, mindig nekem szidta mindenki - abba persze senki nem gondolt bele, milyen is ezt hallgatni. Nagyon nehez volt beismerni magamnak, hogy rosszul valasztottam, es most egyre nehezebb, hiszen nagyon sokat valtozott mellett, jo iranyban - de elobb-utobb muszaj tenni valamit. Mi is majdnem ot eve vagyunk egyutt, es sajnos most mar erzem, hogy barhogy is probaltam vedekezni, megrontotta a kapcsolatunkat a kivulrol jovo nyomas. Most azt erzem, reszemrol mar csak a megszokas, ragaszkodas, a felelem az egzedullettol es a cselekveskeptelenseg az, ami osszetart bennunket. Ay erzeseim nagyon mrgsinylettek azt, hogy mindig nekem kellett tartani a hatam, rajtam csapodott le mindenki ellenszenve, mindig en szegyelhettem magam miatta. Lepnem kene, de nem megy. A kapcsolatunk egyre rosszabb, en probalom szeretni, es valoban, o mindent meg is tesz ezert, imad, szeretget, de hiaba, nem megy, nem jo mar egyutt. Azt javaslom, menekulj ebbol a kapcsolatbol minel hamarabb, mergezett a talaja, sok jo nem sulhet ki belole, szerintem nem eri meg megvarni azt, hogy megutaljatok egymast, sot, azt sem, hogy erted jojjon az uj herceg feher lovon, mert akkor magadat fogod utalni. . .
    Minden jot, udv, fuszer :)
    U. I. : Tudom, mondani konnyu, en mar honapok ota gyotrodom a kivitelezessel. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_597732
    Torolt_felhasznalo_597732
    2003. november 29. 13:2711.
    Ne haragudj! Nem akartalak megbántani. Tudom, hogy kibicnek minden könnyű.
    De tényleg csak azt tudom javasolni, hogy csald meg. Ha már ezt meg tudod tenni, akkor érzelmileg már egy kicsit elszakadtál és utána már minden könnyebb lesz.

    Mert ha nem szakadsz el tőle, egyszer biztos, hogy bánni fogod, méghozzá nagyon-nagyon.
    előzmény:
    nae (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_278760
    Torolt_felhasznalo_278760
    2003. november 29. 13:2210.
    Csak nehéz addig mást megszeretni, amíg valaki ott van a szívedben.
    Mindenesetre köszönöm és megpróbálom átértékelni a dolgokat.
    Előbb-utóbb biztos sikerül az elszakadás. Nálam esetleg ez tovább tart mint másnál. Mindg az utolsó pillanatig próbálom javítani, helyrehozni a dolgokat. Pedig már tudhatnám, hogy sokszor nem érdemes.
    Mégegyszer, köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109131 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_597732
    Torolt_felhasznalo_597732
    2003. november 29. 13:159.
    Akkor először keress valakit és utána lépj ki ebből a kapcsolatból.
    Lehet, hogy akkor tini voltál, de most már felnőtt nő vagy és próbálj meg helyesen dönteni.
    Mi lesz, ha gyereketek lesz? Biztos csak magadra számíthatsz majd. (Mert ugye a családodat ezzel a kapcsolatoddal kiejted!)
    előzmény:
    nae (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_278760
    Torolt_felhasznalo_278760
    2003. november 29. 12:588.
    De elképzelhetetlen, hogy elhozzam a kis motyómat és viszlát!
    Gyange sza*r vagyok, mert még az is megfordult a fejemben, hogy nem tudnám elviselni, ha mással látnám. Tudom, hogy idővel az ember túlteszi magát ezen, de én attól az időszaktól félek.
    Nem voltam egyedül 16 éves korom óta egy napot sem. Nem volt sok barátom, nem jött ki az időmből, mert az előző is 5 évig tartott.
    Ma már nevetek rajta és magamon. De akkor tini voltam. . .
    Most már nehezebb elszakadni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109131 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_597732
    Torolt_felhasznalo_597732
    2003. november 29. 12:507.
    Miért nem tudod megtenni? Megszokásból és azért, hogy nehogy már azt mondja a család, hogy ugye megmondtam.
    De hidd el, hogy melletted fognak állni és segíteni fognak mindenbe. Addig dönts, amíg ezt a szálat nem téped el amiatt, aki lehet, hogy nem is szeret igazán.
    előzmény:
    nae (5)
     
  21. Torolt_felhasznalo_597732
    Torolt_felhasznalo_597732
    2003. november 29. 12:486.
    Ne hidd azt, hogy az egyiknek többet kell adnia mint a másiknak. EZ NEM ÍGY VAN!!!!
    Azért semmiképp ne maradj vele, mert te mennyi mindent adtál már neki. Hiszen ezt a sok mindent olyan embernek is adhattad volna, aki értékeli és viszonozza.
    Mindig annyit kapsz, amennyit vársz. Várj többet, hiszen az életed nem élheted le úgy, hogy nem kapsz attól semmit, akit párodnak választol.

    Ne vesztegesd az időd!
    előzmény:
    nae (4)
     
  22. Torolt_felhasznalo_278760
    Torolt_felhasznalo_278760
    2003. november 29. 12:455.
    Igazad van.
    Feletettem már magamnak a kérdéseket.
    Az őszinte válaszok szerint nem kellene vele maradnom. De azt mondjátok meg nekem, hogy ha érzem, látom, hogy nem jó ez így akkor miért nem lépek.
    Tegyük fel tényleg nem hozzám való a barátom. És míg én fognám a kezét egy esetleges betegségnél, már kétséges, hogy ő megtenné- e ezt hosszabb ideig is?. . .
    Ha mondjuk eljutok arra a pontra, hogy valóban szakítanom kellene, miért nem tudom megtenni?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109131 (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_278760
    Torolt_felhasznalo_278760
    2003. november 29. 12:414.
    Az a baj, hogy már mindent megpróbáltam. Mindenkivel beszéltem, de minannyian csak a maguk igazát hajtják.
    Olyan "mérges" a helyzet, hogy most már megemlíteni sem merem egyiket a másiknak.

    Ha őszinte akarok lenni magamhoz, akkor azt is mondhatnám, hogy a barátomnak kellene toleransabbnak lennie. Elmondhatatlan mennyi minden tettem érte az 5 év alatt. Mindig én voltam aki "tartotta a hátát" és mindig én toleráltam többet. Valahol nagyon fáj, hogy most én kértem a türelmét és mégsem hajlik a megértésre. Ha kiböjtölné amig külön költözöm nem lenne semmi gond. De ő egyszer azt mondja, hogy megérti és ok. türelmes lesz, aztán mégis előjön egy hét múlva azzal, hogy neki ebből elege van.

    Sajnos tudom, hogy az egyik fél legtöbbször többet enged egy párkapcsolatban mint a másik és ez nálunk is mindig így volt.
    Nem kérem tőle, hogy annyit adjon amennyit én, mert nem képes rá. Csak azt szeretném, ha annyit adna amennyit ő maga képes lenne.
    Az is eszembe jutott, hogy ez a vacak helyzet arra is jó, hogy most bebizonyítsa mennyit ért neki ez az 5 év és mennyit érek én.
    Mennyire szeret engem az a férfi aki így viselkedik velem?. . .
    És ez a nagy dilemmám, hogy a családom apróbb jelekből ezt esetleg már előbb észrevette.
    Lehet, hogy szakítanom kellene vele, de nem tudom képes vagyok-e rá.
    Másrészről az is lehet, hogy ha a családom inkább hagyta volna, hogy az tegyek amit akarok, már lezártnak tekinthetnénk a dolgot.
    De talán a tiltások miatt ragaszkodom hozzá mégjobban.
    Mint a gyerek akit tiltanak a csokitól. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284513 (2)
     
  24. Torolt_felhasznalo_597732
    Torolt_felhasznalo_597732
    2003. november 29. 12:303.
    Kedves nae!

    Pár kérdést fel kellene tenned magadnak.
    - Miért akarok a barátommal maradni?
    - Tényleg szeretem őt?
    - Megéri, hogy a családommal végleg összevesszek?
    - Nem azért akarok vele lenni, hogy "Nekem ne mondja meg senki, hogy kivel legyek!"?
    - Vele boldog leszek?
    - Ő az igazi?

    Én úgy érzem, hogy te látod a lényeget. Dacból és csak azért, hogy neked legyen igazad ne maradj vele. Ha viszont úgy gondolod, hogy ő az igazi és mindent megér, hogy vele éld le az életed - aminek boldognak kell lennie - akkor viszont ne engedd, hogy beleszóljon más is. De soha ne feledd el, hogy a vérkapcsolatot nem szakíthatod meg és nem is tudod. Néha a szülőknek is igaza lehet.
    előzmény:
    nae (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2003. november 29. 12:242.
    én azt mondom, ha szereted a párod akkor ugyis vele fogsz élni nem a családoddal. mond meg a családnak hogy megérted öket de nem értesz velük egyet mert végül is ez a te életed. a párodnak meg mond azt hogy te megválogathatod a barátaid de nem a családod. és kérd meg hogy azeßrt ezt tolerálja.
    Ja és kivánok neked mihamarabbi költözést hogy végre nyugiban éljed a saját életed. :))

    sok sikert
    előzmény:
    nae (1)
     

Címlap

top