Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Autista kisfiú a családban

kapitanyimola
Létrehozva: 2008. július 15. 22:42

Kicsit másképp szeretnék beszélgetni arról,milyen,ha beteg gyerek van a családban.

Szivesen segítek bárkinek,ha tudok ügyintézősdiben,vagy bármi másban.

Szeretném elkerülni a beszólós, kioktatós, vitázós szövegeket a terápiákkal kapcsolatban, amiket más topikokban olvastam.

Legalább mi szóljunk egymáshoz normális hangon

  1. 2008. július 26. 22:59126.

    Erről irtál is és tökre sajnáltam.De az erdmény jó hír,nem?

    Egyébként a Koraiban egyszer mondta valaki,hogy sokszor találkoznak olyannal,hogy indokolatlanul diagnosztizálnak értelmi fogyatékot autista gyerekeknél.

    Rákérdeztem mert aggódom Peti miatt.Őt még erre nem vizsgálták,mert nem együttműködő,de a folyosón mindenki azt mondja,hogy valoszinüleg ilyen gond nincs.

    Nem tudom,miért csinálok ebből ekkora problémát,hiszen ő mindenképp a Peti marad,de valamiért félek tőle

    (Pedig tudom,hogy hülyeség és negatív varázslás) 

    előzmény:
    allisc (119)
    2008-07-25  23:50
  2. 2008. július 26. 14:50125.

    Egy ovi a XXII. kerületben. Integrált és tényleg az. Türelmes ovonénikkel, főállású gyp-okkal. Sajna autista gyerekeket nem vállalnak, nem értek hozzá, hogy mennyiben igényel más ellátást, így erről véleményt sem tudok mondani.

    Két sérül gyermekem van, egyikük most fog suliba menni, az Annautcába járt 3 évig. Rengeteget fejlődött, ő értelmileg még túl jó is, más problémái vannak. Nála láttam mennyit jelent a heti több alkalmas gyp foglalkozás, a rendszeres alapozó torna, stb. Remélem Kriszből is kihozzák amit lehet.

    előzmény:
    kapitanyimola (124)
    2008-07-26  12:34
  3. 2008. július 26. 12:34124.
    mi az az Anna utca?
    előzmény:
    Krisztimam (122)
    2008-07-26  11:27
  4. 2008. július 26. 11:31123.

    Ezzel - mármint az iq-val - mi is küzdünk. Van középsúlyos eredményünk, van amire azt írták " intellektusa épnek imponál", van aki meg sem tudta vizsgálni. 1 évig találgatták, hogy talán autista, mára kiderült, hogy az nem. Ami tuti az a beszédfogyatékosság.

     

    Dani melyik csoportba jár?

    előzmény:
    allisc (119)
    2008-07-25  23:50
  5. 2008. július 26. 11:27122.
    Tavaly mi is oda jártunk, szeptembertől átvisszük az Anna utcába.
    előzmény:
    allisc (118)
    2008-07-25  23:45
  6. 2008. július 26. 00:21121.

    Ezt még muszáj megosztanom, aztám húzok aludni

     

    Ma hoztam egy ketrecet a kutyának, mert holnap olyan helyre kell vinnem, ahol nem mindig tudok rá figyelni, és muszáj biztonságos helyre tennem. Na de nem ez a lényeg.

    Daninak olyannyira megtetszett a ketrec, hogy kiszedte belőle a kutyát, befeküdt a helyére, magára csukta az ajtót és onnan nézte a tv-t!!

     

    Jajjjj...... csak nehogy megrohamozzanak a gyermekvédelmisek, hogy ketrecben tartom a gyereket.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. július 25. 23:54120.
    Figyu, Mészáros Lőrincet nem ismered véletlenül??? Ő is gyógypedagógus, kifejezetten autistákkal foglalkozik. Bár nem túl régóta, de ahogy én látom ő is ugyanazzal az elhivatottsággal, mint Te. Mi már több mint 3 éve járunk hozzá, és kb ő is akkor kezdte a gyakorlati munkát.
    előzmény:
    klimcsi75 (114)
    2008-07-25  22:16
  8. 2008. július 25. 23:50119.

    Bennünket is a Simó Judit vizsgált.

     

    És még amit a többieknek nem meséltem: nemrég voltunk a koraiban nonverbális iq teszten, és teljesen normális eredményt hozott a vizsgálat, pedig a Daninak épp hascsikarása volt, és közben 3szor kellett kivinni wcre

     

    Ilyen nehezített körülmények között 107 pontos lett, 90-től normális, és 100 az átlag.

    Ez nekünk nagyon fontos volt, mert a Dohány utcai tanulási képességet vizsgáló szakbizottságtól volt diagnózisunk, akik azt is ráírták, hogy középsúlyos értelmi fogyatékos.

    Ez iskolaválasztásnál nagyon nem lesz mindegy....

    előzmény:
    klimcsi75 (114)
    2008-07-25  22:16
  9. 2008. július 25. 23:45118.

    A Beszélj velem oviba:

     

    http://beszeljvelem.uw.hu/index.html

     

    előzmény:
    Krisztimam (117)
    2008-07-25  22:27
  10. 2008. július 25. 22:27117.
    Hova hordjátok? KÉt fiam sérült, egyikük  súlyosan beszédfogyatékos, az értelmi részt még nem tudni pontosan , és mi is a XXII kerületbe járunk.
    előzmény:
    allisc (12)
    2008-07-18  00:28
  11. 2008. július 25. 22:24116.

    egyetértek az előttem hozzászólókkal.

    Én 2 éve jártam ki utazóként Gárdonyba oviba, ahol volt egy autista kisfiú, hát az a kálvária ami őket érte...

    Először is a jegyző engedélyével kerültek be egy olyan oviba amelyknek az alapító okiratában benne van az integrálás.

    na mindegy...manapság a legtöbb ovi ezt megtette mert nem volt elég gyerek, aztán most...megint sok a gyerek és káosz van

     

    integrálás: ez a szó nekem az autizmussal élők esetében nem jelent semmit

    lehet az az ovi nem ilyen ha van hozzá óvónéni

    visszatérve a gárdonyi kisfiúra: az én heti 2 kiutazásom azzal telt hogy az óvónőt és a szülőt szülőket békítettem...háború volt...

     

    a fiú aztán hozzánk került a tagozatra, nem beszélő, én egy egész évet csináltam vele végfig, és 2 hét alatt többre jurtottunk mint egy egész év alatt az oviban. Most PECS-et használ, és már vannak sazavai, és szerintem a sok dühkitörés ittois a kommunikációsgát miatt volt.

     

    hát szóval lényeg a lényeg : ha van egy jó óvónéni, aki előkészíti a terepet a többi szülőnek, gyereknek, és a dajka is együttműködik...akkor mehet:))))))))

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498624 (111)
    2008-07-25  14:40
  12. 2008. július 25. 22:17115.
    és elkezdtem olvasni a blogodat....
    előzmény:
    kapitanyimola (112)
    2008-07-25  22:02
  13. 2008. július 25. 22:16114.

    Személyesen nem, de a neve ismerős. Ha nem tévedek a kerettenterv készítésénél ott az ő neve is,.

     

    Én a koraiban a Simó Juditot ismerem őt személyesen. Volt sajátszervezésű tanfolyamomnak is oktatója. 

     

     

    előzmény:
    kapitanyimola (113)
    2008-07-25  22:04
  14. 2008. július 25. 22:04113.
    Csak kiváncsiságból kérdezem,hogy ismered-e Rácz Zsuzsát?Ő volt Peti első pótanyja a Koraiban és nagyon szeretjük
    előzmény:
    klimcsi75 (110)
    2008-07-25  13:06
  15. 2008. július 25. 22:02112.

    Mire gondolsz,hogy belefér - e?

    Az el nem fogadásról,meg annyit,hogyPeti fiam,aki diagnosztizált autista,kiscsopis volt idén egy szerintem átlagon felüli integrált oviban(pl.Nem kérték a szobatisztaságot,mivel integrált gyerek),most mégis szegregált ovikat nézünk,mert a jószándék úgy tünik,kevés és végül itt is felülkerekedtek az el nem fogadó ovónők(!)és szülők.

    Természetesen nem szemtől szembe intézték

    Alapvető gond volt a tájékozatlanság és az ebből fakadó félelem.Aki igazán velünk volt,az az egyik csopis ovónéni és a vezető,aki személyesen is érintett a témában.

    Azért írtam le mindezt(a többieknek márlehet,hogy a könyökén jön ki) mert mindenféle fura inditékkal lehet találkozni az ovikban is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498624 (111)
    2008-07-25  14:40
  16. Torolt_felhasznalo_498624
    Torolt_felhasznalo_498624
    2008. július 25. 14:40111.

    Sziasztok,

    Nemrég találtam erre az oldalra és örömmel olvasom, hogy mentes a rosszindulatú hozzászólásoktól. Tanácsot szeretnék kérni.

     

    2004. októberében született hármasikerként a fiam (29. hét oxigénhiány, feszes törzsizomzat, laza végtagizomzat)

    Születésétől sok gyógytornát, fejlesztést kap. Azt látom, hogy másként fejlődik. Amikor elindult vért izzadva próbáltam nem azon az útvonalon közlekedni, amit megszokott.

    Jelenleg: fut, szobatiszta, egyedül eszik, zoknit fel tud venni, elkezdett beszélni.

    A beszéd beindítása nálunk úgy indult meg, hogy a szavakat hátulról kezdtem. (ló, áló, háló, okháló, pókháló)

    Sokszor leakad egy szónál és ismételget. "jönnek a kefék"

    én persze tudom, hogy ez az autómosóban történt, de idegenek csak pislognak.

    Szavakat is sokáig képes ismételgetni, ebből próbáljuk kizökkenteni.

    Legújabb dolog, hogy akit kedvel, simogat és puszilgat.

    Szakemberek szerint autisztikus vonásokat mutat. 

    Mindenki az előzményeket sorolja és akárhová viszem, mindenhol leírják, hogy mivel született és ebből indulnak ki.

    Teljesen össze vagyok zavarodva.

    3 évesen nem vették fel az óvodába, a bölcsődébe is neurológiai papírt kellett vinnem mert féltek tőle. (((hallották, hogy sok fejlesztést kap...)))) Most az óvoda is kért mindenféle papírt. Annyira nem elfogadó emberekkel találkozom, hogy elszomorít.

    Ez szerintetetk belefér a normál óvodai közegbe?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. július 25. 13:06110.

    Szerintem ez úgy működik, hogy ha vkire rákényszerítik ezt a fajta fejlesztést, mármint a szakemberre az leet nem olyan jó, én úgy gondolom hogy aki önként elkezd autizmussal élőkkel foglalkozni, nem tud szabadulni. Nekem ez a gyermekem születéséig olyan volt mint a drog.

    DE én elég szerencsés helyzetben kezdtem hozzá, közel 10 éve.

    Egyszerre kezdtem a gyp főiskolát az ELTE BÁrczin, és akkor kaptam meg szept-ben életem első autista csoportját.Én addig középsúlyos értelmi sérültekkel foglalkoztam, és én akartam nagyobb kihívást. Gyulán dolgoztam, és Bp-ről járt le hozzám egy elég jó hírnevű szakember. (Prekop Csilla) Aki elég fanatikus...amit én megtanultam azt mind tőle tanultam..aztán jöttek a tanfolyamok, konferenciák, és egyre több szakembert, és  érintettet ismertem meg, és természetesen intézményeket is az országban...és ezzel együtt engem is egyre többen ismertek meg az országban, mert ez néhány éve igen családiasnak mondható volt még az országban és a szakmai konferenciákon minig találkoztunk szülök szakemberek és hát ugye mondanom sem kell hogy a családok vándorolnak városról városra....nekem van olyan családom akik utánam jöttek fehérvárra, Gyuláról most a fiatal fiúk Csókakőn van farmon.

    na mindegy visszatérve...így könnyű volt rögtön fehérvárra kerülnöm az autista tagozatra, mert volt kapcsolat....

    Itt elég jó értelmi képességgel élő gyerekek vannak. Mikor eljöttem gyesre akkor éppen 7 év körüli gyerekekkel foglalkoztam, akiknek a nagyobb része nem beszélő.

    Én a PECS-et tanítom, talán ez a kedvencem, és persze a viselkedésrendezés...amit az én egészséges porontyomnál is tudok alkalmazni.

    Nem tudom hogy ti mennyire vagytok jártasok a különböző módszerekben...és én itt most csak arról kérdezek ami a pedagógiára vonatkozik.

    Tudjátok: napirend, kódos dobozok stb

     

    olvasgattam itt amiket írtartok a diéta meg ilyenek...volt egy tanítványom 6 évesen már az iskolába járt, előkészítőbe. Az anyukája hordta szegedre ezt a diétás bigyuszt csinálják már szerintem 8 éve...de nem sokat változott szerintem, bár ez a kisfiú gyulán volt, én nem láttammár évek óta csak a volt kollegákkal tartom a kapcsolatot és ők mondták.

     

    de próba szerencse

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. július 25. 10:53109.

    Örülök,hogy így írsz,mert furcsa kettős érzésem van ezzel a dologgal kapcsolatban,mert egyrészt persze nehéz,másrészt viszont elég érdekes és izgalmas "agymunka".

    Arra gondoltam,hogy aki nem a saját gyerekével csinálja ezt,annak izgalmas,nagy kreativitást igénylő munka lehet.

    Úgy fest,te is így gondolod.

    Sok örömet a törpinchez!

    előzmény:
    klimcsi75 (106)
    2008-07-24  21:44
  19. 2008. július 25. 00:07108.

    Üdv nálunk!

    Kérünk képet az aprónépről!!!

    Komolyabbra fordítva: örülök, hogy benéztél. Soksok iyen felfogású gyp-re lenne szükség, akinek nem munkája, hanem hivatása ez!

     

    előzmény:
    klimcsi75 (106)
    2008-07-24  21:44
  20. 2008. július 24. 23:54107.
    1 évig jártunk Gekkoba, utána elment onnan a gyógypedagógusunk, és mentünk vele. MÁr több mint 3 éve járunk hozzá.
    előzmény:
    grizelda (104)
    2008-07-24  12:26
  21. 2008. július 24. 21:44106.

    Sziasztok.

    Én a másik oldal vagyok:)))))))Tudjátok a szakember féle...

    Jelenleg itthon gyesen, és van ilyesmire időm, de már nagyon vágyom vissza dolgozni a többi gyerekemhez.

    Olyan jó olvasni titeket, mert legalább itthon is kapok egy picit az autizmusról.

    Elég fanatikus szakembercsoporthoz tartozom, aki képes a magánéletét is alárendelni a munkájának, beleértve ebbe az összes családtagot akiknek a gyerekeivel vagy éppen már idősebb fiataljaival foglalkozom.

    Bár mióta megszületett az én fiam azóta ő lett a legfontosabb. Amíg ő nem volt, addig szinte a sajátomnak tekintettem az összes gyerkőcöt aki megfordult nálam:))))))))

    Jelenleg Székesfehérváron élek és itt is dolgozom...vagyis 2009-ben megyek vissza, miután a fiam betölti a 2.életévét.

    Igaziból azért írtam most ide mert szeretnék nektek segíteni ha tudok bármiben...néha elég egy jó ötlet

    és persze nekem is hiányzik már egy kis autizmus itta levegő:)))))persze tudom ezt ti máshogy élitek meg. Én meg imádom őket!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. július 24. 15:45105.

    Sziasztok!

    Az én kisfiam már sulis, és nálunk is már a pocakban volt a tesó, amikor kiderült. Imádnivaló, szép, és ő is folyton hurcolász, régebben legókat, most a konyhás fiókból válogat, van amikor nincs mivel megkavarnom az ételt, mert csak egy homokozó lapátot találok helyette. Mi is kártyáztunk, próbálunk is, ő nem beszél, de egy játszótér, meki, hinta... kép, (néha már elég a szó ia) után félóráig nyugi van a kocsiban, vagy más helyen a várakozásban. Igaz, ilyenkor utána muszáj betartani is.

     

     

    Erről hallottatok? Magyarul csak ezt találtam róla.

     

    Új irányt adtak az autizmus kutatásának egy nemrégiben lefolytatott amerikai genetikai vizsgálat eredményei. Kiderült, hogy az autizmussal kapcsolatos sok különféle gén egy hálózat része, amely lehetővé teszi, hogy egy gyermek agyában az élmények és tapasztalatok hatására új kapcsolódások alakuljanak ki.

     

    A mutáns gének többsége az agyi fejlődés ki-bekapcsolójára hat. Ez sokkal jobb helyzet, mintha maguk a gének hiányoznának, mondja a kutatás vezetője, dr. Christopher A. Walsh, a bostoni gyermekkórház genetikai részlegének igazgatója.

    – Bíztató, hogy némelyik ilyen mutáció nem távolítja el teljesen magát a gént, hanem „csak” megzavarja a ki-be kapcsolóját – mondja a kutató. – Ez reményt nyújt arra, hogy képesek leszünk megtalálni a gén aktiválásának más módozatait.

    Egy másik kutató szerint mostantól az autizmust a szinapszisok betegségének lehet felfogni, azaz az agyi idegkapcsolatok fejlődési rendellenességéről van szó. Ez nagyban megkönnyítené az autizmus kezelését vagy akár megelőzését is.

    A vizsgálat eredményei arra utalnak, hogy az autizmus számos formájának oka a gyermek tanulási és emlékezési képességének speciális fejlődési zavara.


    ...
    Dobos, L.

    InforMed Hírek 6   InforMed

    2008-07-15 20:53:12

    Science

     

    Nekem valahol mindig furcsa volt, ahogy tanul, megtanul dolgokat, amikor olyan konok, vagy hogy ami megy vizuálisan, az nem megy szóban. Van amit pedig ezerszer kell vele megcsinálni, és amikor az ember már éppen feladja, akkor egyszercsak bekattan neki.

    És hogy ő nem beszél, de ha akar valamit, akkor képekkel "szó" szerint körbeírja, volt amikor barátunk jött rá, mit akar, miután folyton az eperrel meg a doboz képpel jött (előtte volt enni, süti, ... eper, aztán az összes gyümölcs, anya hülye mert nem értette (zselés kerek piskóta...).

     

    Ha valakinek kiveszik az fél agyát gyerekként, sok funkciót átvesz a másik félteke. Náluk pedig már valahogy az alapokkal is gond van.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. július 24. 12:26104.

    Szerintem is iszonyú drága! Ezt egy átlagember nem tudja megfizetni.  Én meg gyest sem kapok még, ki tudja mikor határoznak? Ez is egy jó sztory....majd elmesélem.

     

    Ti meddig jártatok végülis Gekkoba?

     

    Többieknek is köszi a hozzászólásokat.

    előzmény:
    allisc (101)
    2008-07-23  23:32
  24. 2008. július 24. 10:20103.

     

    fú!Kicsit horrorisztikus,de érdekes.Néha eljátszom a gondolattal,hogy nemsokára esetleg tudják gyógyítani az autizmust.(Mondjuk még az életemben)és láthatom Petit egészségesnek

    előzmény:
    allisc (102)
    2008-07-23  23:35
  25. 2008. július 23. 23:35102.

    Csak egy érdekesség:

    http://index.hu/tudomany/brekk0722/

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top